Aantrekkelijk voetbal in Goes Bestudering vergoeding materiële oorlogsschade Helmond degradatiecandidaai De sfandenlijsten Goede Zuidelijke voorhoede tegen sierke Westelijke achterhoede Zuidelijke achterhoede faalde Het Zeeuws-West Brabantse elftal en het Westelijke elftal, die elkaar gisteren te Goes party hebben gegeven, zorgden voor een aantrekkelijke wedstrijd. De Westelijken waren beter, met name technisch veel knapper, zij waren sneller en gebruikten hun hersens beter. Zy stelden zich goed op, speelden zich zonder bal vrij, kortom, men zag weer eens duidelijk gedemonstreerd wat men reeds wist. Maar met 6—3 verliezen, neen, dat hadden de Zuiderlin gen niet verdiend Helaas: hun achterhoede faalde op de beslissende momenten. Van de zes doelpunten hadden drie voorkomen moeten worden. ,er Even zat er spanning in de wedstrijd. l>at was toen na de rust Zuid een 40 achterstand had weten te verkleinen tot 13. Als er toen een gelijkmaker was ge vallen, zou heo een keurige party geworden zijn en «He gelijkmaker zat in de lucht, want Zuid was op dreef en maakte ln nauwelijks 10 mi nuten tijd drie ^doelpunten. Maar juist toen was het ach ter weer eens mis en de aar digheid was er daarna ai'. De elftallen waren als Volgt samengesteld: West: doel: v. d. Torre (Excelsior); achter: Daudy (Hercules) en v. d. Gaag (Coal); midden: v. Beek (A DO), Holtappel (Quick) en Odental (Eao)voor: Koning (Xerxes). Beun (Xerxes), Vonk (Elinkwijk), Wouters (EOBH) en Van Kilsdonk (Feyenoord). Zuid: doel: Struiwigh (VI.); achter: Bode (De Zeeu wen) en De Pan (Goes)mid den: Gillesen (RBC), Huy- brechts (De Zeeuwen), v. d. Kop (Midd.); voor: v. d. Schraaf (VI.), Mommers (Willem II). S Lof meel (Alli ance), Carol (Midd.) en D. Staay (Internos). DE SPELERS. Bij de Zeeuwen was Strui wigh zwakjes, faalde De Pan volkomen tegen de goede Xerxeswing en kon Bode, de •beste van de drie het ook niet alleen bolwerken. In de middenlinie blonk v. d. Kop uit, hij was wellicht de beste uit de ploeg en bovendien onvermoeibaar en uitermate actief. Gillesen was even eens goed op dreef, maakte met Bode de linkervleugel der Westelijken vrijwel on schadelijk. Huybregtse was goed zonder meer. De voor hoede was eigenlijk het beste deel van de Zuidelijke ploeg met als uitblinkers van der Schraaf en Mommers. Stof- BILJARTEN F. Verhulst kampioen 2e klasse cadre 35/2. Zaterdagavond was het de der de avond van de wedstrijden om het biljartkamploensehap van Walcheren en Zuid-Beveland ca dre 35/2, welke gehouden werden ln het clublokaal van A.B.V.. bij de heer I. v. d. Velde te Vlfasin- gen. Ditmaal liet Baarends zich niet meer verrassen door v. d. Velde en in 17 beurten wist Wj de par tij te beëindigen, maar ook Ver hulst had met Bruinzeel weinig moeite en ook hij maakte de 400 in 17 beurten. Na 3 dagen had dus Verhulst, door een iets beter moyenne dan Baarends. doch met een gelijk aantal winstpunten, de leiding, zo dat de laatste partij tussen beiden de beslissing moest brengen. Nadat eerst v. d. Velde voor de tweede maal van Bruinzeel had gewonnen, waarbij hij met 68 in de 5e beurt een veilige voorsprong nam. kwam vervolgens Zondag avond dc laatste partij Verhulst tegen Baarends. Thans nam Ver hulst geen enkel risico cn op overtuigende wijze nam hij revan che voor de Vrijdag geleden ne derlaag. Het begin van Baarends was zeer slecht. Na in de le beurt een 3 noteerde hij achtereenvol gens 4 poedels. Verhulst had in 5 beurten 49 caramboles. Na 8 beur ten was de stand 10791 in het voordeel van Baarends, maar toen zorgde Verhulst in de volgende beurt voor de grote sensatie door een prachtige serie van 149 aan zijn totaal toe te voegen. Na nog een vlotte serie van 80 in de 12e beurt, wist hij tenslotte in 14 beur ten de party te beëindigen. Baarends bracht het slechts tot 165. Dit is nu reeds voor de 13e maal dat Verhulst het kampioenschap weet te behalen. Tweemaal heeft hij niet mee kunnen spelen, omdat er geen spelers van zijn klasse wa ren. zodat toen het kampioenschap niet verspeeld kon worden. De uitslagen waren: I. v. d. Velde 300 21 68 14.28 P. Bruinzeel 131 21 17 6.23 F. Verhulst 10 2386 131 147 1 8.20 C. Baarends 8 2083 132 93 15.78 De eindstand is als volgt: F. Verhulst 10 2386 131 147 16.30 C. Baarends 8 2083 132 93 14.78 I. v. d. Velde 6 1485 léf 68 11.33 P. Bruinzeel 0 1106 146 43 747 Dit fa het hoogste algemeen ge middelde waarmede Verhufat tot nog toe een kampioenschap wfat té behalen. Daar Bruinzeel beneden het ver eiste gemiddelde van 8.01 bleef, degradeert hij naar de 3e klasse. Lagache Europees kampioen drie banden. De Fransman Lagache heeft het Europees kampioenschap drie banden gewonnen. Hij eindigde eerste in het klas sement voor Vingerfioedt, La- croix, Domingo, Rousse, Ven tura. Dessart, Broekhuizen (Ned.) en Wevers (Ned.) In volgorde. meel en Carol waren echter eveneens goed, terwijl de linksbuiten beneden de maat bleef. Snel en pittig spelend trok deze voorhoede telkens op het Westelijke doel af en was zy voor de rust wat lukkiger geweest, er zouden meer dan drie goals gevallen zijn. En toch was de achterhoe. de van West niet voor de poe£. Torre bleek een uitste kende doelman, moedig lenig; Daudy een back, die trapvast is en zich goed o stelde, en die ook nauwelij! een fout maakte, terwijl van der Gaag eveneens uit het goede hout gesneden is Holtappel stoppérde, maar nog al eens faalde. Twee doelpunten komen voor zjjn rekening en het hadden met een beetje geluk voor Zuid meer kunnen zijn. Van Beek en Odental speelden 'n goede partij, terwijl in de voorhoede Koning en Beun de ster les te vleugel vormden, terwyl Vonk het spel goed verdeelde en van Kilsdonk door Wouters te weinig in het spel betrokken werd. De doelpunten werden voor de rust gemaakt door Beun, Vonk en Wouters. Laatstge noemde scoorde tweemaal uit goed door Koning aangege ven ballen. Na de rust maak ten Carol, Stofmeel en van der Schraaf er in deze voig- orde 43 van, maar toen wisten Koning en van Kils donk Struiwigh te passeren en daarmede was het pleit beslecht. Uitslagen Technische Dag. In het kader van de Tech nische Dag speelde te Leeuw arden een Noordelijke combi natie tegen een Westelijke ploeg. De Noorderlingèn won nen met 31. In Haarlem speelde een Westelijke tegen een Ooste lijke combinatie. West won met 51. In Breda speelde Zuid te gen West, welke wedstrijd Zuid met 40 wist te win nen. In Nijmegen speelde een Zuidelijke tegen een Weste lijke combinatie. West won met 32. Ook speelde in Nij megen een Oostelijke tegen een Noordelijke ploeg.. De mannen van Abe verloren met 2—0. Italië—Portugal 4 1. Italië heeft Zondagmiddag te Genua met 41 van Por tugal gewonnen. Na de eerste helft stonden de Portugezen met 10 voor. Zwaluwen naar Rijssel Zondag 3 April zal te Rijs sel (Fr.) een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen een prof-elftal van de Llgue du Nord en een Zwaluwen-team. ATHLRIEK Slijkhuis geblesseerd. Slijkhuis Het in Madison Square Garden te New-York verstek gaan voor de mijl, welke gelopen werd in het kader van de interuniversi taire wedstrijden. De reden was, dat hij een blessure had opgelopen aan de Achilles pees van zyn linkervoet, toen hij enkele dagen geleden aan het trainen was in het ge bouw van de Pennsylvania universiteit.. Aan de wedstrijd, bekend onder de naam de Louis Zamperini-myl, namen deel de Zweden Bengtsson en Ahlden, de Fransman Hon- senne en de Amerikanen Wilt, Twomey en Stone. Bengts- son won in 4 minuten 10.2 sec. met Wilt als tweede en Hansenne derde. Slijkhuis was wel aanwezig en volgde als toeschouwer de wedstrijd. De geneesheren hadden hem geen startver gunning gegeven. ZWEMMEN Bob Bonte vestigde wereldrecord. Nadat hij de vorige week een wereldrecord vestigde op de 100 meter orthodoxe schoolslag in een tijd van 1 min. 15.2 sec., heeft Bob Bon te Zondagmiddag eveneens in het Sportfondsenbad West té Amsterdam een wereldrecord gevestigd op de 200 meter orthodoxe schoolslag in de tyd van 2 min. 41.9 sec. Deze tijd zal bij de F.I.N. A. Ingediend worden ter er kenning als wereldrecord. Waarschijnlijk zal Bob Bon te binnenkort pogen zijn we reldrecord op de 100 meter orthodoxe schoolslag te ver beteren. WIELRENNEN Zesdaagse te Antwerpen. In de Antwerpse zesdaagse luidde de stand na Zondagavond 10 uur: 1 LapebieGille en Bruneel Dekuysscher 66 pnt.; 3 Peters—Pel- lenaers 56 pnt.: 4 van Vliet—Mid delkamp 47 pnt.; 5 NaeyeDe- pauw 36 pnt.: 5 Carrara—Goussot 31 pnt.; 7 OckersThyssen 27 pnt; 8 StromArnold 18 pnt.; 9 Schul- teBoeyen 8 pnt.; 10 Adriaens- sensBruyland 4 pnt. De overige koppels hadden één of meer ronden achterstand. Oojc Middelkamp in Ronde van Nederland. Naar wij vernemen heeft thans ook de oud-wereld-kam pioen Theo Middelkamp zyn contract voor de tweede ron- van Nederland getekend. Het ligt in de bedoeling, dat zowel G er rit Schülte als Theo Middelkamp deel zul len uitmaken van de nationa le ploeg, die in totaal uit 8 renners zal bestaan. Naast Schulte, Middelkamp en de jongere Koot en Voorting zyn thans Cor Bakker en Blan- kenauw door de technische leiding in de nationale équi pe gekozen. Behalve de nationale Dloeg zullen nog vier andere Ne derlandse teams in de ronde uitkomen. Over de samenslel- link dezer ploegen zal eerst later worden beslist. Nederlanders in de Ronde van Zwitserland. De Nederlandse renners Janssen, Lambrichts en Sy- en zullen deelnemen aan de ronde van Zwitserland, wel ke dit jaar van 30 Juli 'ot en met 6 Augustus wordt gehouden. De deelneming van een Franse, Italiaanse Belgische ploeg is wel zeker en waarschjjnlyk komen ook Luxemburgers en Spanjaar den, alsmede een team van Monaco. SCHAATSEN Broekman won te Drontheim Broekman heeft geen 5000 meter op de Europese en wereldkam pioenschappen resp. te Davos en Oslo kunnen winnen, maar bij an dere internationale wedstrijden is hy op deze afstand niet te slaan. Zo won hij Zaterdag te Drontheim de 5000 meter in 8 min- 42.8 sec. gevolgd door Hjalmar Andersen in 8 min. 57.3 sec. een verschil van maar even 15 seconden. Op de derde plaats eindigde Cronshey met 8 min. 59.9 sec. en vierde was van der Voort met 9 min. 0.5 sec. De tijd van de wereldkampioen Pa- jor was zeer slecht, nl. 9 min. 24.4 sec. Op de 500 meter werd John Werket (V. S.) eerste in 45.2 sec. met zijn landgenoot Ken Henry als tweede in 45.4 sec. De Fin Hel- gesen bezette de derde plaats (45.5) en Lundberg noteerde 45.8 sec. Najor werd 13e met 47.3 sec. en Broekman klasseerde zich 23e met 47.8 sec. 1500 M. VOOR BROEKMAN. Kees Broekman won de 1500 me ter in 2 min. 25.1 sec. voor Lund berg met 2 min. 25.5 sec. en van der Voort met 2 min. 25.6 sec. Als vierde eindigde Pajor met 2.25.9, gevolgd door Hjalmar Andersen met 2.26.1, Ken Ilenry 2.26.3 en Reidar Liaklev 2.26.8. Op de 10.000 meter reed Pajor weer schitterend en hij veroverde de eerste plaats met de goede tijd van 17 min. 32.6 sec. voor Broek man met 17 min. 37.1 sec. Derde was Hjalmar Andersen met 17 min. 52.8 sec. In het algemeen klassement be zette Kees Broekman de eerste plaats met een totaal aantal pun ten van 201.302. Tweede werd Hjalmar Andersen met 202.170, derde Odd Lundberg 203.185, vier de Pajor: vijfde Kén Henry en zesde van der Voort. HOCKEY UITSLAGEN. DamesMiddelburgPush 4 1; MiddelburgBreda 80. Heren: MiddelburgPush 4 0; MiddelburgBreda 83. Goede dag voor Zeeuw sch-Vlaamse staartclubs Zeelandia en Yerseke verloren. district rv. Helmond—Brabantia 10; Juli ana—De Spechten 33. Helmond won ditmaal, maar kon toch het noodlot niet ontgaan. Ju liana. de enige ploeg waarmede Helmond nog gelijk zou kunnen komen, haalde het nog benodigde puntje binnen door een gelijk spel tegen de Spechten en met deze laatste is nu ook Helmond aangewezen zijn plaats te verdedi gen tegen de aan de eerste klasse poort kloppende kampioenen. On getwijfeld een moeilijke opgave. DISTRICT VL Eindhoven.—De Baronie DNL 3 -4. De enige wedstrijd bracht nog een verrassing ln de vorm van een Baronie-overwinning op en in Eindhoven. De groen-witte Breda- naars hebben door deze kostbare e de weg naai' ontsnapping ten e open gehouden en het aantal gegadigden voor de laatste twee plaatsen is nog steeds zes en de strtjd is hier dan ook nog geheel open, zoals uit de stand duide lijk blijkt. 3e KLASSE E. Zeelandia—Meto 2—3; moc— Yerseke 5L Het was voor Meto slechts een dubbeltje op zijn kant, maar de volle winst ging mee naar Bra bant, waardoor de benjamins nog steeds een bedreiging blijven voor de leiders. Voor Zeelandia was de ze nederlaag een bittere pil en de nog resterende wedstrijden moe ten hoognodig wat puntenwinst opleveren. Yerseke trok naar Ber gen op Zoom en werd volgens de regelen der kun6t door MOC de das omgedaan. De oestermensen staan er weinig beter voor dan Zeelandia, maar hebben in ieder geval nog het voordeel van een minder gespeelde wedstrijd. MOC werkte zich in één slag op naar de bovenste helft en is vrij zeker uitgesloten voor de bedreigde plaatsen, waarbij nier nog zeven candldaten min of meer zijn be trokken. 3e KLASSE F. Oostburg—Hoofdplaat 13; Ctln- :eIJzendijke 1-—1; SluiskilSteen Een heel beroerde dag voor het niet spelende Hulst, nu alle <Je- gradatiecandidaten winst boekten. Weliswaar voegden CUnge en Uzendijke door hun gelijke spel ieder slechts -één puntfe toe aan hun totaal, maar beiden staan nu hoger geklasseerd dan de Hulste naren, die bovendien een wedstrijd meer gespeeld hebben. Hoofdplaat en Sluiskil deden het nog beter door resp. Oostburg en Steen te verslaan, waardoor hun kans op behoud aanmerkelijk is gestegen. Voor Oostburg en Steen had deze nederlaag geen invloed op hun po sitie op de ranglijst. 4e KLASSE G. EMM—RIA afg. Door verkeersmoeilijkheden kon het reisje van Ria geen doorgaan vinden, zodat de beslissing hier nog even op zich laat wachten. Vliegtuig verongelukt in Frankrijk. Een vliegtuig, met zes per sonen aan boord, is tussen Nantes en Bordeaux tenge volge van een ontploffing verongelukt. Alle inzittenden onder wie zich drie kin deren bevonden zijn om 't leven gekomen. Spoedzitting van Belgisch kabinet. OVER DE WERKLOOSHEID Hot Belgische kabinet is Zaterdag in spoedzitting by- eengekomen om het vraag stuk der toenemende werk loosheid te bespreken, Bel- gië's grootste probleem, zo seint Reuter. Er deden geruchten de ron de omtrent een spoedig op handen zijnde kabinetscrisis. Officieel is bevestigd, dat 't kabinet de beslissing of de werklozensteun verhoogd zal worden, tot Donderdag heeft uitgesteld. Er is onenigheid in de socialistisch-katholieke coalitie omtrent genoemd vraagstuk. Lampongse districten zoeken aansluiting. Een viertal vooraanstaande figuren uit de Lampongse districten hebben ln Palem- bang de wens kenbaar ge maakt tot aansluiting van de Lampongs by de negara Su- matera Selatan. Britse onderminister vergiste zich. CRIPPS MOEST HET HERSTELLEN. Sir Stafford Cripps, de Britse minister van financiën, heeft onderstaat-secretaris van buitenlandse zaken, Chris topher Mayhem, in het open baar op de vingers moeten tikken. Mayhew had Woens dag te Lake Success in een verklaring te verstaan gege ven, dat het economisch hèr- stei van Engeland thans vol tooid is. De prompte reactie ln de Ver. Staten was na tuurlijk, dat dan de Marshall hulp niet zo dringend meer nodig zou zijn. Cripps heeft daarom Za terdag uitdrukkelijk ver klaard, dat het economisch herstel van Engeland nog niet voltooid was en afhing van het voortduren van de Ame rikaanse hulp. Engeland zal in het komende jaar nog een milliard dollar nodig hebben. Door Tweede Kamerfractie der K.V.P. Voortzetting partijraad- vergadering. In de vergadering van de partijraad der Kath. Volkspar tij is Zaterdag opnieuw het wetsontwerp vergoeding mate riële schade ter sprake geko men. Vrijdag was reeds gewe zen op de noodzaak om onder geen voorwaarde af te wijken van de 13 punten der desbe treffende K.V.P.-resolutie en op de „schandelijk lage bedra ad*™ van schade aan huizen werden voorgesteld. Thans verklaarde de voorzitter van de Kath. Ka merfractie, prof. mr. C. P. M. Romme, dat hy reeds voorbe reidingen heeft getroffen voor een deugdelijke verdere behan deling van het wetsontwerp in de fractie. Een verzoek om een speciale partyraadsvergadering te wpden aan de wet zal in het partijbestuur worden overwo gen. In de vergadering van Zater dag werd besloten een centrale propagandaraad in te'stallen, bestaande uit een door het par tijbestuur te benoemen voorzit ter en de 18 kringpropaganda leiders. De begroting 1949 een eindcijfer van 250.000 aanwijzend werd goedge keurd evenals een motie, waar in de partijraad zijn vertrou wen uitspreekt in het door de fractie bij het Indonesisch Ka merdebat op 18 Februari ge voerde beleid. Dit geschiedde met algemene stemmen, behou dens drie onthoudingen. Uitvoerig werd gesproken over het ontwerpprogramma voor de gemeenteraadsverkie zingen. Hierin wordt gesteld, dat velerlei onderwerpen om in ruime mate aan de gemeen ten te doen behouden of te ge ven de mogelijkheid van zelf bestuur door zelfstandige rege ling en uitvoering behoeven. Een krachtig verweer tegen on nodige of te snel doorgevoerde centralisatie is geboden. In de daarvoor geëigende gemeenten moet de gedachte der wijkraden worden bevorderd. Er wordt o.m. een actieve gezinspolitiek gevraagd en de gemeente be- vordere de oprichting van eigen of van streekscholen voor bui tengewoon lager onderwijs. Ten aanzien van de volkshuisvesting moet bijzondere aandacht wor den geschonken aan de grote welke voor vercoedine ucu. se&cnuimen aan ue si cue huizen werden ^zinnen De gezinszorg moet ian« aan nui.en wercien onverwyW worden gesubsidi eerd. PROF. ROMME AAN HET WOORD. Prof. mr. Romme betoogde, dat de communisten voldoende stof hebben geleverd voor hun bestrijding. In dit verband ge waagde hy van de godsdienst vervolging achter het ijzeren gordijn. De wet op de publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie noemde hij een uitgangspunt voor een nieuwe rechtsorde in het economisch-socialc leven. Ten aanzien van de federalise ring van Europa zeide spr.. dat de fractie gaarne aansluiting heeft gezocht bij de practische politiek. Wat de Indonesische kwestie betreft zeide prof. Romme, dat de heer Sassen de vurige voor stander van de Linggadjati-po litiek -blijft, een eerlijk en op recht strijder voor de vrijheid van de Indonesische volkeren. Doelend op de jongste kabi netswijziging sprak hU met kracht tegen, dat partypolitièk zou zyn bedreven. In antwoord op een vraag be treffende uitschakeling van communisten uit het ambtena rencorps, merkte de heer Rom me nog op, dat de fractie ter zake met tact diligent is. NOAD Bleijerheide Helmondia Eindhoven PSV Maurits Sp. Emma Sitt. Boys Longa Kerkrade Bar. DNL DISTRICT VI. 18 12 3 3 34-16 27 5 31-22 22 5 28-24 21 4 36-28 21 7 29-24 18 7 21-23 15 7 19-23 15 7 20-28 15 9 25-30 14 25-35 14 18 6 2 10 35-50 14 Nieuws «n een Notedop terbork werd Vrijdag een gedenk raam onthuld, aangeboden door het Nederlandse Rode Kruis als dank voor de hulp aan Joodse ge deporteerden. Door de storm was de water stand in de haven van Den Hel der Zondagavond zo hoog gewor den, dat passagiers op de veerboot van Texel slechts met behulp van ln allerijl geïmproviseerde stella ges van boord konden gaan. Vrijdagmiddag is de 7-jarige Dirk de Does te Rotterdam onder een militaire vrachtauto gelopen en op slag. gedood. De 1% jaar oude Jean Hille- brand uit de Fazantstraat te Am sterdam, die Donderdagmiddag uit een raam van de ouderlijke wo ning viel, Is Vrijdag aan de beko men verwondingen overleden. Zes officieren van de Ameri kaanse marine en van het Ameri kaanse leger zijn benoemd tot Grootofficier ln de orde van Oran- je-Nassau met de Zwaarden, in verband met de diensten die zij tijdens en na de oorlog aan Ne derland hebben bewezen. H. M. de Koningin heeft er in toegestemd het beschermvrouw- schap van de Unie van Vrouwe lijke Vrijwilligers te aanvaarden. De ..Kedoe" van de Kon. Rott. Lloyd vertrok met drie millioen li ter gecondenseerde melk naar In donesië. Vrijdagavond is een vrach - auto nabij Rotterdam door een trein gegrepen en totaal vernield, nadat de motor op de onbewaakte overweg was afgeslagen. De chauf feur kon rich m veiligheid bren gen. Na afloop van de v«»er8telling van „Koning Lear" in de Stads schouwburg te Amsterdam hebben zijn collega's Frits van Dijk gehul digd met het feit, dat hij 30 jaar 'rieden fi J g g etrad. Zondagmiddag had in de stampvolle Rotterdamse Schouw burg de finale plaats van het lan delijk éénactertoumooi, uitge schreven door de Ned. Amateur Toneel Unie. Nummer één werd het Leids Studententoneel met „Waai- het kruis staat" van Euge ne O'Neill. DISTRICT IV. Limburgia 18 13 2 3 45-29 28 17 13 1 3 35-12 27 19 10 3 6 41-25 23 18 8 3 7 34-31 19 BW Willem II NAC WV Brabantia MW TSC Juliana Helmond De Spechten 18 8 2 7 23-13 18 7 4 7 26-29 18 6 5 7 35-31 17 5 7 7 33-34 17 6 3 8^9-52 15 3 4 11 25-44 10 2 2 14 23-58 6 ODIO Meto Steenbergen RKFC 16 MOC 16 N. Borg vliet 18 3e Klasse E. 17 11 3 3 58-31 25 17 10 4 3 34-18 24 Zierikzee RCS Robur Yerseke Zeelandia 8 5 6 30-29 21 6 8 2 42-36 20 7 2 7 35-22 16 5 6 7 37-46 16 5 5 7 26-30 15 5 4 7 34-38 14 4 5 8 28-45 13 4 3 9 32-48 11 3 5 9 33-46 11 Axel Terneuzen Corn Boys Oostburg Steen Hontenisse Aardenburg Sluiskil Hoofdplaat IJzendijke Clinge Hulst 3e Klasse F. 22 18 1 3 76-24 37 21 15 2' 4 78-31 32 20 12 2 6 67-27 26 19 9 4 6 43-30 22 21 10 0 11 52-56 20 22 8 3 11 43-73 19 20 7 4 9 49-48 18 21 6 4 11 36-57 16 19 6 3 10 33-77 15 20 4 6 10 43-50 14 20 5 4 11 27-51 14 21 5 3 13 27-59 13 Surprise voor de burgemeester. Ergens in het Zuid oosten van Drenthe heeft Vrydag een ge meente afscheid geno men van haar burge meester, die, naar hy eens tuit zyn mond had laten vallen, een trouw voetbalsupporter was. Vooral „ae oude Haag se" genoot zijn byzon- dere belangstelling, en het was vooral deze uitlating welke de pla&tseiyke voetbal vereniging zich ln de oren knoopte, zodat naast de vele geschen ken, getuigend van de frote genegenheid, die e gemeentenaren voor hun burgemeester had den opgevat, er ook... twee kaarten voor Hol landBelgië waren, waarvoor natuuriyk de voetbalvereniging had gezorgd. De scheldende burgervader nam ze dankbaar in ontvangst. 25e kwamen goed van pas, zei hy. Afscheid A. Buyterse. ALS DIRECTEUR VAN HET VLISSINGSE POSTKANTOOR. Op buitengewoon hartelijke wij ze heeft het Vllssingse P.T.T.-per- soneel Zaterdagmiddag afscheid genomen van zijn directeur, de heer A. Buy terse, die na 45 dienst jaren met pensioen gaat. In de te- legraafzaal had vrijwel het gehele personeel zich met de heer en me vrouw Buyterse en bun zoon ver enigd en verschillende bloemstuk ken gaven dit afscheid toch nog een feesteiyk tintje. Na een kort inleidend woord van de heer A. Minnaar, was de heer C. Bergman, inspecteur van de P.T.T. te Breda, de eerste spre ker, die gewaagde van de majeur- en mineurtoonaarden, die het amb telijk leven van de heer Buijterse hebben gekenmerkt. Maar er biyft toch een opgewekte toon tot slot, want het fa een felicitatie waard na 43 jaren dienstvervulling met zo'n goede gezondheid met pen sioen te kunnen gaan. Het hoofd bestuur en de directeur-generaal hebben grote waardering voor de uitstekende wyze, waarop deze di recteur zyn dienst steeds heeft vervuld en het was spr. dan ook een voorrecht by deze gelegenheid de afscheidspenning der P/T.T. te kunnen aanbieder,. Deze wordt al leen in zeer byzondere gevallen toegekend. De heer W. A. j. Scheidemans, directeur van het telefoondistrict Breda, haalde enkele oude herin neringen op en dankte de heer Buyterse voor de goede zorgen, onder zeer moeliyke omstandighe den, ^an de telefoon in Vlissingen besteed. Namens enkele collega's uit de omtrek sprak de heer B. v. d. Wey, directeur van het post kantoor te Bergen op Zoom, die daarby een tabaksétui met pyp aanbood, terwyi de heer P. Visser, oud-directeur van het postkan toor te Goes, een persoonlijk woord sprak. De heer J. N. de Lege was de tolk van het Vlissingse personeel, dat de scheldende directeur dank baar was voor de prettige samen werking en deze dank mede ver tolkte door de aanbieding van een fraaie leren reiskoffer. Mevr. Buij terse kreeg bloemen. De heer S. v. d. Kop voegde hieraan nog enkele woorden toe namens het personeel van de Spoorweg-postdienst, de heer D. J. Labruyère namens het korps bestellers. Wethouder M. A. van Popering. zelf oud-besteller, dankte namens het gemeentebestuur voor de tege moetkomendheid, welke de heer Buyterse steeds heeft getoond. Nadat de heer A. Minnaar nog een enkel woord namens het per soneel had gesproken, dankte de heer Buijterse de sprekers voor hun vriendelijke woorden en fraaie ge schenken onder verzekering, dat de vfjf Jaar ln Vlissingen doorge bracht tot de prettigste van zy'n loopbaan hebben behoord, dit on danks de ellende van de oorlogs omstandigheden. Ook mevr. Buy terse sprak enkele woorden van dank. waarna ieder gelegenheid kreeg persooniyk afscheid te ne men. De heer I. Helleman, arts te Scherpenlsse. leider van de transportcolonne van het Rode Kruis Eiland Tholen, is benoemd tot kapitein-geneesheer by het Rode Kruis. Zeeuwse kustvaartmij. opgericht. Opgericht is de N.V. Zeeuw se kustvaart maatschappij te Terneuzen, ten doel hebbend het uitoefenen van het rederij - bedrijf o.m. door exploitatie van kustvaartuigen enz. Het maat schappelijk kapitaal bedraagt 1.000.000.en is verdeeld in 250 preferente en 750 gewone aandelen, beide groot 1000.—. Van het kapitaal worden ge plaatst, door inbreng van een motorvaartuig van 305 ton 90 preferente aandelen en door be taling in contanten 160 prefe rente aandelen. Directeuren zy'n ir. R. L. van Eibergen Santha gen s. jhr. M. de Blocq van Scheltinga, mr. W. Baron van Heeckeren van Keil en J. S. E. van Brakel. Zeeuwse uien liggen te rotten. De alenerlsis, die momen teel heerst op Flakkee en op de Zeeuwse eilanden, en die tot gevolg heeft, dat men zijn uien voor 1 cent per kg. nog niet kwyt kan (gesteld dat er een landbouwer zou zyn die voor die prijs zou leveren) is nu ook naar En geland zelf over geslagen. Want zoals ze liggen te groei en en te rotten op onze eigen eilanden zo liggen ze ook te groeien op de kaden in Londen en in de duinen van Lincoln shire waar men niet minder dan 30.000 ton op het strand heeft gestorj omdat men er geen weg mee weet. De eigen oogst aan Engelse uien was ruim 2 keer zo groot als normaal en bedroeg 120.000.000 kg., waarbij dan nog komt de hoeveelheid, die reeds vroeg op contract in het bui tenland werd gekocht in de zo mer van 1948 omdat toen de vrees in importeurskringen be stond. dat er te weinig uien zouden zijn. Engeland is dus als afnemer voor Nederland uitge schakeld. De enige afnemer op wie men zyn hoop gevestigd heeft ls Duitsland, doch daar Is men te arm om boven de reeds gekochte hoeveelheid, nog meer geld aan uien uit te geven, zo dat niet te zeggen is of meu voor dit land nog op verzan ding van een nieuwe party mag rekenen. Marktberichten. Veiling va* 25 Februari 1949. Spruiten 10—38; Witlof 18—38: Prei 7—8; Sav. kool 22; Witte kool 11; Rode kool 1519; Bocrekool 8— 15: Kroten 3; Snijsla 64—69; Alfes- ton 62; Jonathan 60—85: Goudrel- net 65. alles per 100 kg.; Knolsel derij 5—6, per 100 stuks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 3