Bij Zeeiand's oudste inwoonster Technische dag te Goes Kappie in de ingewanden der aarde PREDIKBEURTEN AETHER Protest tegen wetsontwep paardenfokkerij Wed. J. PauwelsTieleman te Kloosterzande werd 1 01 jaar. Vrijdag 25 Februari was een belangrijke dag voor Kloos- trrzandp, omdat Moeke Pauwels haar 101ste verjaardag vierde. Moeke Pauwels, 7.0 noemt men in Kloosterzande de wed. J. PauwelsTieleman, is de oudste inwoonster van onze provincie en wij vermoeden, dat zij dat nog wel een poosje zal blijven, want z\\ is vast van plan het record van ,;Mieke", die kort geleden op 105-jarigc leeftijd is gestor ven, te verbeteren. ling, maar ook Rosalie kon haar moeder niet misen en is sedert enkele «maanden met haar man, weer naar Kloos terzande gekomen en nu heeft Moeke ook weer een man in huis. Dolgelukkig was zij toen Rosalie terug was, evenals Het vorig jaar, bij haar 100ste verjaardag, hebben wij Moeke opgezocht. Zij was toen weliswaar nog goed ge zond en opgewekt, maar toch was zij met zo op haar ge mak, omdat zij niet in haar eigen huisje woonde. Haar eigen huisje, waar zij bijna 70 jaarf in had gewoond, was namelijk met Kérstmis 1944 door èen 'VI vernielt en toen heeft Moeke veel armoede ge leden. Het was de burgemees ter van Kloosterzande die voor een behoorlijk onderdak had gezorgd en spoed had be tracht om het huisje van Moeke weer te doen opbou wen. En thans woont Moeke weer in haar eigen, nieuwe huis, zo mooials het nog nimmer is geweest. GOED GEHEUGEN Wanneer wij de kamer bin nen stappen, zit Moeke in haar makkelijke stoel bij de kachel. Maar nauwelijks ziet zij ons, of ze staat op en drukt ons de hand. Een ste vige hand hoor. Ze kijkt ons glunder aan en wanneer haar dochter haai- vraagt wie of wij zijn, zegt Moeke dat wij ook bij haar 100ste verjaar dag geweest zijn. Over ge heugen gesnroken! Wy treffen Moeke in een prima stemming aan en spoe dig is zij aan het praten. Zij vindt het heel erg, dat zij byna niets meer kan doen. Ik was 88 jaar, vertelt zy, toen ik zo'n last van m'n oren kreeg. Toen is de dokter met een spuit gekomen, maar dat had ik nooit moeten toelaten. Nee, dan die jonge dokter, toen ik ziek was. Dat was een beste dokter. Hij vertel de me dat ik zeker 100 jaar zou worden en hij heeft gelijk gehad. Moeke vertelt ons van de oorlogsjaren, van de el lende in haar huisje, toen ze onder een zeil heeft moeten slapen en toen er geen kolen waren voor de kachel. Nat hout kon je kopen voor 45 een vrachtje en dan moest je nog 6 a 7 gulden betalen voor laden. een'""""" Maar dat is gelukkig voorbij en nu zit ik in m'n mooie huisje. Zulke mooie k-amers en kijk eens wat een mooie radio. Jammer, dat ik er zo weinig van kan horen. Zeldzaam fit is Moeke Pau wels, ze schommelt nog door het huis en bij goed weer, in de tuin, op haar eigen plekje, waar zij nu 72 jaar woont, 's Morgens half zeven staat Moeke op en 's avonds 8 uur gaat zij naar bed, naar bo ven, alleen de trap op. Want geloof maar niet dat zij be neden wil slapen, geen sprake van. GOEDE EETLUST Ook haar eetlust is nog prima en de boterhammetjes met vlees, zomede de middag- pot gaa. er nop kostelijk in. Het geheim van haar ouder dom? Hard werken, want in 1902 verloor Moeke haar man en zij bleef met 8 kinderen zitten. Hard werken en veel armoede, maar steeds opge wekt, dat is alles. Thans* zor gen haar dochters Mieke en Rosalie voor haai-. Rosalie, de jongste, is kort nadat Moeder 100 jaar was geworden, ge trouwd en naar Rotterdam getrokken. Dat was voor Moeke een grote teleurstel- Kerknieuws Ned. Hervormde Kerk stelt „zendeling" aan de kaak. Het persbureau der Nederlands Hervormde Kerk deelt mede: „In enkele Nederlandse bladen werd onlangs een schandalig pam flet. gepubliceerd, afkomstig van de U(nevangelished) Tlribes) Missoin of Indonesia. O.m. werd hierin een aanval gedaan od het antichristelijk optreden van Ne derlandse militairen (b.v. het uit moorden van christengemeenten „omdat Christen-Indonesiërs zo veel moeilijker te onderwerpen zijn dan heidenen" en werd de Amerikaanse Christenheid opge roepen om by haar regering aan te dringen op boycott van Neder land. Bij onderzoek is gebleken, dat de uit vroeger jaren beruchte Ame rikaanse zendeling John G. Bre- man (die zich nu ten onrechte dr. Breman noemt) de leider van deze zendingsorganisatle is. De heer Breman werd vóór de oorlog door de regering wegens oplichting uit Indonesië uitgewezen. Nadien moest hij ook op last van de re gering aldaar Singapore verlaten. Kort voor de Japanse invasie keerde hij naar Java terug en er zijn overtuigende bewilzcn, dat de heer i-Beman, die zich nu in zijn blad als een der leiders van het verzet tegen Japan uitgeeft, aan vankelijk met de Japannezen ge heuld heeft. De Nederlandse Zendingsraad stelt er prijs op om uitdrukkelijk te verklaren, dat de heer Breman no h zijn actie in verband moeten worden gedacht met de grote zen dingsorganisatie. die in de Foreign Missions Conference of North America verenigd zijn. Men heeft hier te maken met iemand, die zijn anti-Nederlandse sentimenten op een schandalige wyze afrea geert in een lastercampagne" al dus het persbureau der Ned. Her vormde Kerk. trouwens de oudste dochter Mieke. die nu byna 70 jaar is en nooit getrouwd is ge weest. Zij zorgen voor Moe der met een liefde, die ont roert. Moeder, die zoveel voor ons heeft gedaan, aldus ver klaard Rosalie, wat kunnen wy meer doen dan Moeder een mooie, ouwe dag bezorgen? BLIJDE DAG Terwijl wy zo met Mieke en Rosalie praten, zit Moeke glunder te kijken. Al ver staat zij ons niet, zij begrijpt veel en zo nu en dan maakt zij een opmerking, staat eens op en gaat eens naar de keu ken om een kopje water te drinken. Zij verheugt zich op haar jaardag, omdat dan haar kinderen, klein- en ach terkleinkinderen komen en ook wel de burgemeester, want dat is toch zo'n brave man! Het was niet de bedoeling om van deze verjaardag zo'n drukte te maken als toen Moeke 100 werd. want toen zyn er ruim 200 mensen geweest en stapels brieven en telegrammen, ook uit het buitenland. Maar toch heeft het Moeke ook nu niet aan belangstel ling ontbroken. Wanneer wij afscheid ne men van onze oudste inwoon ster van Zeeland, drukt Moe ke Pauwels ons stevig de hand en zegt lachend: „Tot het volgende jaar." Geneesmethode dr. J. Samuels. GEEN ENKEL GEVAL GENEZEN In Dec. 1947 heeft de toen malige minister van sociale za ken aan de voorzitter van de Gezondsheidsraad opgedragen een onderzoek in te stellen naar de waarde van de korte-golven- stralen-behandeling volgens de methode van dr. J. Samuels, in het bijzonder ten aanzien van kanker. In October 1948 heeft de voor zitter van de gezondsheidsraad een verslag over zijn bevindin gen aangeboden. De huidige minister acht het van belang, dat ieder van dit rapport kan kennisnemen, om dat er in brede kring belang stelling bestaat voor de vraag of dr. Samuels inderdaad in staat is kanker te genezen. Het departement van sociale zaken publiceert thans uit het rapport onder meer de volgende conclusies: Bij 30 patiënten, lijdende aan kwaadaardige en goedaardige gezwellen, werd in geen enkel geval genezing bereikt. In één van deze gevallen is de obser- vatieduur, in verband met het ziekteverloop ,te kort om een oordeel over het uiteindelijk resultaat van de behandeling uit te spreken. In de andere 29 gevallen heeft de behandeling definitief gefaald. Met deze uitkomst is de be wering van dr. Samuels, dat hij de gezwelziekten waartoe ook de kanker behoortge neest weerlegd. Geen enkele patiënt bij wie de diagnose kanker met vol doende zekerheid is gesteld, is door zijn methode genezen. VOETBAL Sterk Westelijk elftal. In het kader van de op Zon dag a.s. te houden Technische Dag zal ook in Goes een wed strijd worden gespeeld en wel die tussen een Zeeuws-Brabant se Combinatie en een Westelij ke Combinatie. Uit den aard der zaak kunnen in deze Westelijke'combinatie niet de prominenten worden op gesteld, nu de Technische Com missie er kennelijk naar ge streefd heeft voor deze groot scheepse wapenschouw, over het gehele land verspreid, de eerste en tweede klasse spelers niet te vermengen, maar daar aan is het tevens te danken, dat ook tussen de formaties van tweede klassers thans spelers worden aangetroffen met meer dan middelmatige capaciteiten en de Zondag in Goes aantre dende Westelijken moeten alles zins in staat worden geacht de toeschouwers iets goeds voor te zetten. Spelers als een doelman v. d. Vliet van ODS, Daudey uit Hercules. Holtappel van het Haagse Quick, alsmede de HW er Colthof en de Vole wij ckers- man v. d. Ruit hebben hun spo ren in vertegenwoordigend voetbal reeds verdiend en onze Zeeuws-Brabantse vertegen woordigers kunnen er wellicht heel wat van opsteken. We willen ons overigens niet te zeer verdiepen in de vraag Amsterdamse Beurs 24 Febr. 25 Febr. Nederl. 1948 (3%) 100 100 dito 1947 (3%) 3 9694 96% dito 1937 3 97 96% Dollar-lening 1947 3% 100% 100% Investerlng6cert. 3 96% 96% Nederl. 1962—64 97 Nederl. 1902—64 97% 97% Nederl. N.W.S. 2% 80 80 Spaarc. a f 100 2%% 100% 100% Indië 1937 A 3 95% 95% Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B 113 112 Ned. Handelmij. 160% 160 AKU 155 155% Bergh's Jurgens 280 279 Calvé-Delft 140 140 Centrale Suiker 151 Kon. Ned. Hoogovens 173 170 Unilever 237% 235% Ned. Kabelfabriek 267 269% Philips 222% 220 Wilton Feyenoord 161% 160% Biliton 462 Kon. Petrol. Mij. 296% 294 Amsterdam Rubber 152% 152% H.A. Lijn 162 161 Kon. Paketvaart 165% 164% Ned. Scheepv. Unie 159% 159% Rotterdamse Llovd 150 149% Stv. My. Nederland 160% 160% Handelsver. A'dam 157% 157 Deli Batavia My. 131% 132 Deli My. 143% 142% Anaconda 32% 32% Bethlehem Steel General Motor Kennecot Shell Union Baltimore Spw. 7% Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania Op de laatste dag van de week vertoonde de effectenbeurs geen tekenen van opleving. Integendeel kon worden vastgesteld, dat door het beleggende publiek een af wachtende houding werd aange nomen. By de opening viel enig materiaal te verwerken en de koer sen van de toonaangevende aande len werden alle afgedaan beneden het peil van Donderdag. Onder bcurstyd werd de stemming goed prijshoudend en liepen de koersen allerwpge naar boven, maar de slotkoersen waren over het alge meen toch iets lager dan Donder dag. Koninklijken waren aanvan- keyjk een goede vUftal punten la ger. maar konden zich later op de middag een drietal punten herstel len, zodat per saldo nog een nade lig verschil van een tweetal punten moest worden geregistreerd. of deze Zeeuws-Brabantse com binatie nu werkelijk wel de sterkste is die in het veld kan worden gebracht, maar we wa gen het toch dit te betwijfelen. We menen voorts te mogen ver onderstellen, dat met louter Zeeuwse spelers een minstens zo sterke formatie in het veld had kunnen komen, te meer nu niet drie bepaald jeugdige of veelbelovende krachten als aan vulling voor onze Zeeuwse'jon gens zijn opgesteld. Het is nu niet zo, praar we hopen toch, dat men in de toekomst in der gelijke gevallen weer met een specifiek Zeeuws giftal binnen de lijnen komt, wat ongetwij feld ook de attractiviteit zal verhogen. We geven hier ten slotte nog eens de beide elftallen:: Westelijke combinatie: Doel: v. d. Vliet (ODS); achter: Dau dey (Hercules) en v. d. Gaag (Coal); midden: Vos (RCH). Holtappel (Quick) en Brespen- ninx (DWV); voor: Colthof (H W), De Wette (RCH). Vonk (Elinkwijk), Brouwershaven (Unitas) en. v. d. Ruit (Vole- wijekers). Zeeuws-Brabantse Combina tie: Doel: Struiwigh (Vlissin- gen); achter: Bode (De Zeeu wen) en van Hal (RBC); mid den: De Pan (Goes). Huybregt- se (De Zeeuwen) en v. d. Kop (Middelburg)voor: v. d. Schraaf (Vlissingen). Leynse (De Zeeuwen), Stofmeel (Alli ance), Carol (Middelburg) en v. d. Staay (Internos). 1. En zo bleven Kappie en de Maat met prachtige medailles op hun uniform ach ter. nadat de Inspecteur van Politie de „Kraak" verlaten had. „Zie je dat, Meester!" zei de Maat. „Vind je dat niet mooi? Is dat geen* pracht-me- daille. Er staat op: „Voor Moed, Beleid en Trouw". En ik vind ook best, dat ik die verdiend heb!" „Ga nu maar niet zo opscheppen, jong!" zei Kappie. „De Meester heeft ook goed z'n best gedaan, al zat hij in de machine kamer. En daarom wil ik jullie een voor stel doen. Na inspanning moet de ont spanning volgen, wat jullie? We gaan m'et z'n drieën de wal op en dan krijgen jullie een groot glas koud bier van me. Ik vind. dat dat ons toekomt. We hebben zo'n bult moeilijkheden achter de rug!" „Zegt U dat wel!" zei de Maat. „Wat heb ik een trek in een groot glas koud bier". „Kom mee, jongs!" zei Kappie en met z'n drieën stapten ze toen de wal op. Walcheren. Ned. Herv. Kerk. Arnemui- den: 2.30 ds. de Vries: Bigge- kerke: 10 dhr. Barnard. 2 geen dienst; Domburg: 9.30 (H.D.) ds. v. Willenswaard, 7 jeugdd.; Gapinge: 2 ds. de Boer; Grijps- kerke: 10 ds. Theupisse, 2.30 ds. Winterswijk; Kleverskerke: 2.30 ds. Otte; Koudekerke: 10 en 7 ds. van Dijl: 't Zandt: 10 dienst, 7 ds. Enker: Meliskerke: 10 ds. Witteveen, 2.30 dhr. Barnard; Middelburg: Oostkerk 10 ds. Scherrer, 7 ds. Smits, Concert zaal 10 ds. Boerlijst (jeugdd.) Engelse kerk: 10 ds. v. Voorst Vader; Nieuw- en Joosland: A0 en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; Oost- en West-Souburg: 9.30 ds. Don. 7 ds. Spijkerboer; Oostka- pelle: 10 cn 2.30 ds. Richard; Ritthem: 10 cis. Spijkerboer; Se- rooskerke: 10 en 2.30 ds. v. d. Windt: St. Laurens 10 en 2.30 ds. Keijzer; Veere: 11.15 ds. Ot te; Vlissingen: St. Jacobskerk, 10 ds. Sickesz, 5 dhr. van Sab- ben, Engelse kerk 9.30 jeugd dienst; Havendorp: 10 ds. Enker; Vrouwepolder: 10 ds. de Boer; Westkapelle: 10 leesd., 2.30 ds. Theunisse; Zoutelande: 10.30 ds. Aalbers (bev. cand. Wagener), 2.30 ds. Wagener (intrede). Gereformeerde Kerk. Arne- muiden: 10 en 2.30 ds. Veld- huijzen; Domburg: 11 ds. Schee- Ie. 3 ds. Boon; Gapinge: 9.30 en 2 dhr. Fransen; Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. Dorst: Koudekerke: 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Melis kerke: 9.30 en 2.30 ds. v Nes; Middelburg: Ilofpleinkerk 10 dr Oussoren, 2.30 en 5.30 ds. van Til. Noorderkerk 10 ds. van Til, 5.30 dr. Oussoren; Oost- en W.- Souburg: 9.30 en 2.30 ds. v. d. Berg; Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Deenik; Serooskerke: 10 en 2.30 ds. Binnema; St. Laurens: 10 ds. Boon. 2.30 leesd.; Veere: 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen: 9.30 dienst, 5 ds. Hindriks; Vrou wenpolder: 9.30 en 2 ds. Veld kamp; Westkapelle: 9.30 ds. Hin driks, 2.30 ds. Scheele. Geref. Kerk (art. 31) Middel burg: 2 en 7 ds. Verhey; Zoute lande: 9.30 ds. Verhey. 2.30 leesd. Gereformeerde Gemeente. Aagtekerke: 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden: Zaterdag, 7 ds. de Wit, Zondag 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke: 9.30 en 2.30 leesd.: Middelburg: 9.30, 2 en 6 leesd.; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen: 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle: 11 en 4.30 leesd. Chr. Gereformeerde Kerk. Middelburg: 10 en 3 leesd.; Vlissingen: 9.30 en 5 leesd. Ver. Vrijzinnig Hervormden. Middelburg: 7 ds. Metz; Vlissin gen: 10.45 ds. Barnouw. Evangelisch Lutherse Gemeente. Algemene vergadering Afdeling Zeeland van „Het Nederlandse Trekpaard". Jaarverslag secretaris. De afdeling Zeeland van de Koninklijke Vereniging ,Het Nederlandse Trek- laard" hield Vrijdagmiddag n het Schuttershof te Goes haar algemene vergadering, die o.m. werd bijgewoond door de voorzitter en de se cretaris van het hoofdbe stuur, jhr. J. van Vreeden- burgh en de heer L. A. Bom. In zijn openingswoord memo reerde de voorzitter, de heer A. F. Aernouds het overlijden van de heer S. Wisse, die zeer veel voor de paardenfokkerij heeft gedaan. Het alfgelopen jaar is slecht geweest, aldus de heer Aer nouds. Op het gebied van de paardenfokkerij is de verwach te inzinking gekomen. We mo gen echter niet bij de pakken neerzitten, aldus spreker. Het economisch trekpaard mag en kan niet verdwijnen. De tijd zal leren, dat het trekpaard onont beerlijk blijft. Getracht moet worden zo vlug mogelijk er bo ven op te komen. De secretaris-penningmeester, de heer A. Cappon, deelde daar op mede, dat Ged. Staten aan vankelijk het plan hadden de subsidie voor ae merrickeurin- Sen te verlagen, doch uitein- elijk is besloten toch het ou de bedrag te handhaven. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek, dat het ledental in 1948 terugleip van 2607 tot 2535. Voorts werd een uitvoerige be schouwing geleverd over diver se keuringen en tentoonstellin gen. De gezondheidstoestand in de paardenfokkerij was in het afgelopen jaar goed. Voorname lijk door cle te geringe moge lijkheid tot export, waren de verkopen echter veel te gering. Ten aanzien van de mechanise ring in de landbouw, trok de secretaris in twijfel of in alle gevallen het aanschaffen van mechanische trekkracht de be- drijfsuitkoinslen gunstig worden beïnvloed. Het trekpaard is in de meeste gevallen de goed koopste en nuttigste trekkracht. BEGROTING. Nadat de rekening over 1948 was goedgekeurd, werd de be- begroting 1949 vastgesteld en werd voorzien in enkele perio dieke vacatures. Herkozen wer den als bestuurslid de heren H. J. Aernouds, L. J. H. Koop man, J, J. Mesu, M. A. B. Puijl- aert en P. Scheele, als commis saris van het hoofdbestuur dg heren P. A. Stallaert en J. A. Stols, als afgevaardigde naar de algemene vergadering der ver eniging, de heren H. J. Aer nouds en H. Kerckhaert en als plv. afgevaardigde, J. F. Brooij- mans. Als nieuw jurylid voor de stambockmerriekeuringen werd gekozen de heer Iz. de Feijter. Tijdens de besprekingen der keuringen klaagde de heer Dekker over de beoordelingen bij de hengstenkeuring. Hij Middelburg: 10 ds. Johannes; Vlissingen: 5 ds. Johannes. Doopsgezinde Gemeente. Mid delburg: 10.15 dr. Bakker; Vlis singen: 10.30 ds. de Boer. Hersteld Apostolische Gem. Vlissingen: Singel 5.30 cn 3 dienst; Woensdag 8 dienst. Hersteld Apostolische Zen dingskerk. Vlissingen: Concor dia, 10 en 5 openbare eredienst. Hersteld Apost. Zendingsgem. Vlissingen: Bakkersgang, 10 en 2.30 dienst. Leger des Heiis. Middelburg: 7.30 bidstond, 10 heiligings- dienst, 7.30 verlossingssamen komst kap. Souverein; Vlissin gen: 10 heil. samenkomst, 7.30 verlossingssamenkomst, lt. Bet- ger en v. d. Roest. Officiële publicaties. VASTSTELLING KIEZERSLIJST B. en W. van Middelburg maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslUst voor het jaar 19401950 van 23 Febr. t.m. 16 Maart a.s. op de secretarie der gemeente voor een ieder ter in zage wordt nedergelegd en, tegen betaling der kosten, stemdistricts- gewijze, in uittreksel verkrijgbaar wordt gesteld. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder bevoegd bij het gemeentebe stuur verbetering van de door dat bestuur vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hy zelf of een ander, in strijd met de wet, daar op voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voorkomt, of al dan niet voor enige verkiezing aangewezen is als bevoegd by volmacht te stemmen. Het verzoekschrift kan op onge zegeld papier worden gesteld. Middelburg. 22 Febr. 1949. B. en W. van Middelburg maken bekend, dat M. C. Bouwense en J. I. Bouwense te Middelburg beioeo hebben ingesteld tegen hun besiuit van 27 Jan.. no. 397, waarbij aan D. M. Geuze en zijn rechtverkrij genden vergunning is verleend tot het oprichten en exploiteren van een timmermanswerkplaats met machinale houtbewerking in per ceel Goose Korenmarkt 1, kadas traal bekend sectie C no. 1479. UITREIKING BONKAARTEN K/L 905 EN TEXTIEL- K AART EN VA 905. De Directeur van de Distributie kring Walcheren maakt bekend, dat van 28 Febr. t.m. 11 Maart, bovenstaande bonkaarten m de volgende gemeenten zullen worden uitgereikt: Vlissingen: 28 Febr.: niet-zelfverzorgers, let ter A, C en D; 1 Maart: niet-zelf- verzorgers. lett. B; 2 Maart: niet- zelfverzorgers, lett. E. F en G; 3 Maart: niet-zelfverzorgers. lett. H, I en J: 4 Maart: niet-zelfverzor gers. lett. K en L; 5 Maart: zelf- verzorgers cn Instellingen: 7 Maart niet-zelfverzorgers. lett. M, N en O; 8 Maart: niet-zelfverzorgers, lett. P, Q, R en S; 9 Maart: niet- zelfverzorgers, lett. T, U en V; 10 Maart: niet-zelfverzorgers, lett. W, X, IJ en Z. Westkapelle: 28 Febr.: zelfverz. en niet-zelf - verz., beiden letter A t.m. K; 1 drong er op aan. de herkeurin gen op kortere termijn te doen geschieden of een onderzoek ter plaatse te doen instellen. Verscheidene andere heren wa ren dezelfde mening toegedaan. De voorzitter zegde toe dit in het hoofdbestuur te brengen. Voorts werd o.m. nog gespro ken over de nationale tentoon stelling 1949. Hoewel deze grote kosten met zich medebregnt, was men over het algemeen toch van mening, dat zij als propa gandamiddel ook voor de Zeeuwse fokkers wiiet kan wor den gemist. De vergadering nam een mo tie aan. waarin werd geprotes teerd tegen het nieuw in te dienen wetsontwerp paarden fokkerij. Hierin wordt vastge steld naast wilde ook geregis treerde merrieën aan keuring te onderwerpen, hetgeen in strijd met dc bedoeling en geest van vorige paardenwetten wordt ge noemd. Aan het hoofdbestuur werd opgedragen alles in het werk te stellen aanneming ener wet waarin werd bepaald, dat geregistreerd materiaal aan keuring wordt onderworpen te voorkomen. Bij de rondvraag sprak de al- Semene voorzitter, jhr. van Vre- enburgh nog zijn afkeuring uit, over het communiqué van dc Stichting voor dc landboouw over de paardenfokkerij. Ten slotte lokte ook de mededeling dat de uitvoerrechten van heden af weer 20 op 40 cent per kg. zijn gebracht een protest van de ergadering uit. Maart: zelfverz. en niet-zclfverz., beiden letter L t.m. Z. Zoutelande: 2 Maart: alle zelfverz. en niet- zelfverzorgers. Domburg: 3 Maart: zelfverz. en niet-2elf- verz., beiden letter A t.m. K: -1 Maart: zelfverz. en niet-zelfvcrz., beidon letter L t.m. Z. Koudekerke: 7 Maart: zelfverz. en nict-zelf- verz., beiden letter A t.m. H; 8 Maart: zelfverz. en niet-zelf verz., belden letter I t.m. Q; 9 Maart: zelfverz. en niet-zelf verz., beiden letter R t.m, Z, Ritthem: 10 Maart: zelfverz. en niet-zelf verzorgers. Aagtekerke: 11 Maart: zelfverz. en niet- zelfverzorgers. Ultreikingsuren worden, voor zo ver nodig, plaatselijk bekend ge maakt. Mede te brengen de stamkaarten met de afgeknipte inwisselingsbon van de levensmiddelenbonkaart Walcheren. O.- en W.-Souburg. JAARVERGADERING J.V. OP G.G. De J.V. op Gereformeerde grondslag te Souburg, hield Woensdagavond in de zaal „De Zwaan" haar 57e jaarvergade ring. De voorzitter, dc heer A. Arendse, opende deze vergade ring met een welkomstwoord tot de zeer vele aanwezigen cn vertelde iets over het werk, in het afgelopen jaar verricht. De secretaris deelde mede, dat de afdeling thans 39 le den telt. Ook is in het afgelo pen jaar de vereniging in twee afdelingen gesplitst. Een onderwerp: „Het jeugdwerk voorheen en thans in Indië", muziek en zang, wisselden elkaar af, terwijl na de pauze een declamatorium werd op gevoerd. Met een slotwoord eindigde de ere-voorzitter, ds. v. d. Berg, deze goed geslaagde jaarver gadering. KINDERKOOR OPGERICHT. Met aanvankelijk 65 leden is als onderafdeling van de zang vereniging „Soïi Deo Gloria" te Souburg een Chr. gemengd kinderkoor opgericht. Dirigent is de heer J. Suurmond. De naam van het koor is „Zulder- stemmen". Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen, 25 Febr. Eemstroom v. Antwerpen. Deneb v. Antwerpen. Vlissingen vertrokken. 24 Febr.: Deo Gloria n. Aarhuus; Actinia n. Gartson: Libra n. Gartson. Gepasseerd n. Antwerpen. 24 Febr.: Nassauhaven v. Amsterdam; Palma v. Rotterdam; Rabenhaupt n. Antwerpen: Ablasserdijk v. Londen: Klipfontein v. Southamp- tonen; Bernlna v. Amsterdam; Al- gena v. Rotterdam, Gepasseerd v. Antwerpen, 24 Febr.: Amstelkerk n. Dover; He- del n. St. John; Delfia n. Nyko- ping; 25 Febr.: June n. Cork. UIT DE ZONDAG.. Het Zondagmiddagconcert wordt verzorgd door het Radio Phil- harmonisch orkest, ditmaal o.l. v. Eduard Flipse. De bas Lau rens Bogtman verleent hieraan medewerking. Uitgevoerd wor den o.a, de Symphonischc Ele gie van Rudolf Mengelberg en Lydische Nacht (declamatie, zang en orkest) van Diepcn- brock. Dit laatste werk wordt voor het eerst voor dc radio uitgevoerd. (H. II 15.05). Voor de operette liefhebbers: een uitvoering v. „Die lustige Witwe" van Frans Lehar. (H. II 20.15). Hilversum I: 8 Nieuws; 9.45 Philh. Orkest van Dresden o.l.v, Paul van Kempen; 10 Hoogmis in de kapel van het Groot-Seminarie te LiesboschPrincenhage; 11.40 Cyclus: De pianoconcerten van Mozart; 12.40 Lunchconcert door het Orkest zonder naam o.l.v. Ger de Roos; 13 Nieuws; 13.25 vervolg lunchconcert: 13,50 Buffalo Bill, de held van het Wilde Westen: 14.05 Kamermuzlek-progr&mma; 15.40 Amusements-Orkest o.l.v. Klaas van Becck: 17 Kerkdienst v. d. Baptisten-Gemeente van Leeuwar den; 18.30 Ned. Strydkr.: 19 Koor o.l.v. Alex Schellevis; 19.30 Nws.: 19.50 In 't Bocekhuys; 20.12 Uit cn thuis; 23 Nieuws. Hilversum II: 8 Nieuws: 9.15 Men vraagt.... en wij draaien; 10.30 Oud-Katholieke kerkdienst in Den Haag; 12.40 Le piano romantique door Pierre Palla; 13 Nieuws; 14.30 Het Snecker Cantatekoor o.l.v. G. A. Schrik; 15.05 Het Radio Phllh. Orkest o.l.v. Eduard Flipse; 16.10 The Skymasters; 17.30 Ome Keesje; 13 Nieuws; 19 Hadiolym- pus; 20 Nieuws: 20.15 Operette- theater; 21.15 „Beau Geste" hoorspel; 22.05 Inspecteur Vlijm scherp en de brand in de Bree- straat. hoorspel: 22.30 In stygendc ïy'n (6e concert); 23 Nieuws. Brussel-Vlaams (322 m.): 8, 9. 13, 19, 22 cn 23 Nieuws 11.10 Gevar. gram. muziek; 12 Vlaamse liedjes; 13.15 Muziek van Hawaii; 14 Ope ra- en bel-canto-concert; 15.30 Ge- var. gram. muziek; 20 Gevar. pro- gr.; 22.15 Verzoek progr. Brussel-Frans (484 m.) 7. 8. 13. 19.45, 22 en 22.55 Nieuws: 11 Casl- noprogr.; 12.08 Omroepork. 13 Licht verz. progr.; 15 Symph. no. 2 in e lel. t. op 27. Rachmanlnof; 20 Italiaanse liederen; 23 Symph. in C gr. t. Mozart. Engeland Home Service (342 m.): 9. 14, 19. 22 en 24 Nieuws; 11.30 Werken van Haydn. F.ectho- ven en Prokoticf; IC BEC Symph. ork.; 19.45 Populair concert; 22.15 Causerie: 22.30 Hoorspel. Verzoekprogr.: 14.15 Concert-* ork,; 19 Gevar. progr.; 21.30 Com munity singing. MAANDAG. Vandaag kan men o.a. luiste ren naar muziek van Richard Wagner. Gedeelten uit zijn ope ra's worden uitgezonden over Hilversum I (14.34). „Les pre ludes" van Liszt behoort nog steeds tot die composities, die zich op de programma's Hand haven, ook al zyn het geen meesterwerken. Vanavond wordt deze compositie uitge voerd door het Omroep-orkest oJ.v. Albert van Raalte (H. I 20,15). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 8.15 Te Deum Laudamus: 8.45 Kamer muziek: 9.30 Franz Schubertcon- cert: 11.20 Van oude en nieuwe schrijvers: 11.40 Pianorecital door Ina Overknmp: 12.10 Lunchmu- ziek; 12.33 Dolf v. d. Linden en zijn Metropole orkest; 13 Nieuws; 13.45 Victor Silvester cn zijn or kest; 14 Schoolradio; 14.35 Ri- Koor o.l.v. Alex Schellevis: Lichte pianomuziek door Freri Noordhof; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Nieuws: 19.30 Het actueel geluld: 20 Nieuws; 20.15 Omroeporkest o. l.v. Albert van Raalte; 21 Een lief de in de 18de eeuw luisterspel: 21.30 Met band en plaat voor U paraat; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws: 9 Gramofoonmuziek; 10,15 Arbeids vitaminen: 11,15 Orgelconcert d. Dolf Hcndriksc uit de Westc-rkojk te Amsterdam; 13 Nieuws; 13.20 Het Promenade-Orkest o.l.v. Bene dict Silberman: 14.15 Operette- concert; 15 Bonbonnlére; 16 Jls- walda van Ittersum, sopraan en Willy Meeuwisse, piano; 18 Nws.; 18.30 Radio filmkrant; 19.30 In leiding tot muziekbegrip door Dr. Peter van Anrooy: 20 Nieuw.*: 20.05 Radioscoop; 22.30 Ellana Ri- chepïn, piano; 23 Nieuws. Brussel-Vlaams 322 m.): 7. 8, 9, 13. 17.05. 19. 22 cn 22.50 Nieuws: 13.15 Gram. muziek: 14 Voor de vrouw: 18 Orgelmuziek: 18.25 Boekbespr.: 19.30 Gevar. gram. muziek; 20 Kamerorkest; 21,15 Verzoekprogr. Brussel-Frans (484 m.) 7, 8. 13. 19.45 22 cn 22.55 Nieuws; 12.05 Omroepork.; 14 Werken van Schumann; 18.30 Omroepork.: 20.30 Causerie; 20.45 Filmprogr.: 21.15 Belgisch kwintet 22.15 Hoor spel. Engeland Home Service (342 m.): 8, 9. 14, 19. 22 en 24 Nieuws; 13 Rumba orkest; 14.10 Harry Da vidson on zyn orkest: 19.20 Smcta- na: 19.45 Causerie; 20 Operamu ziek; 20.30 BBC Variëtè-orkest. Engeland Light Program 1500 cn 262 rr. 10, 20, 23 en 0.56 Nws.: 12.30 BBC Welsh orkest; 14.15 BB CX Schots orkest: 13 Voor de vrouw: 19.15 Het Bobby Howell- orkest; 19.45 Tloorsoel; 20.30 Ver zoekprogr.; 21.30 Hoorspel; 22.30 Gevar. progr.; 24 Voordracht. ZON EN MAAN. 27 Februari: Zon; op 7.32 Maan: op 7.54 28 Februari: Zon: op 7.30 Maan: op 7.54 onder 18.15 onder 17.45 N.M. onder 18.17 onder 17.45 27 Februari. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee 28 Februari: Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Hoog Water NAP u.+NAP 14.25 1.94 14.53 2.13 15.34 2.22 15.58 1.40 u.- 2.03 1.81 2.33 2.00 3.08 2.10 3.35 1.23 Laag Water u.—NAP u.—NAP 2.35 1.87 3.05 2.06 3.43 2.14 4.10 1.24 14.58 2.00 15.25 2.19 16.10 2.28 16.53 1.44 8.19 2.15 8.54 2.35 9.35 2.51 9.12 1.73 8.55 2.22 9.29 2.42 10.11 2.53 9.44 1.79 20.28 1.89 21.02 2.09 21.43 2.25 21.15 1.46 20.57 1.89 21.31 2.09 22.13 2.25 21.48 1.45

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5