T Israël krijgt de Negeb c Belangrijk jaar voor de Zeeuwse motorsport Kappie en de Vliegende Hollander UIT DE PROVINCIE Sport en wedstrijden De wapenstilstand met Egypte ante Sabine grijpt in MARIA SAWERSKY AETHER Zuid-Beveland. Beersjeeba blijft Joods De wapenstilstandsovereeiikomst, die thans tussen Egyp te en Israël Is gesloten, bepaalt allereerst, dat zal wor den afgezien van „alle vijandige of oorlogsdaden." In de overeenkomst wordt gesteld, dat de demarcatielijn moet worden opgevat als een politieke of territoriale grens. „Deze lijn, aldus de over eenkomst, 'is vastgesteld zon der vooruit te lopen op de rechten, aanspraken en posi tie van de partijen ten aan zien van de uiteindelijke re geling van de Palestijnse kwestie." Volgens de overeenkomst zullen de Egyptische troepen Zaterdag aanstaande begin nen met de evacuering van de „zak" bij Faloedja in de Negef, onder toezicht van waarnemers der V.N. Voorts wordt in de over eenkomst gezegd, dat door geen der partijen agressieve actie te land, ter zee of in de lucht zal worden onderno men of voorbereid of bij wijze van dreigement aangekondigd en dat beide partijen ten vol le elkanders recht op „vei ligheid en vrijwaring van vrees voor een aanval" zul len eerbiedigen. De voorzieningen van de overeenkomst, aldus wordt verklaard, zijn „uitsluitend ingegeven door militaire over wegingen" en de rechten, aanspraken of belangen van niet-militalre aard in het be trokken gebied zullen later moeten worden geregeld. DERDE PARTIJ. De voorzieningen ten aan zien van beperking en terug trekking van strijdkrachten betreffen alleen het „Weste lijk front", hangende het slui ten van een wapenstilstand met een „derde partij", wier strijdkrachten zich in de buurt van zekere sectoren aan het „Oostelijk» front" be vinden. Aan het Westelijk frontge bied zullen slechts verdedi gingstroepen gehandhaafd worden. De ondertekenaren zgn het eens over het instellen van een gemengde wapens til- standscommisslc, wier voor zitter onder andere verant woordelijk zal zijn voor de demilitarisatie van het ge bied van El Aoudja (bij de Egyptische grens KRIJGSGEVANGE NEN VRIJ. Alle krijgsgevangenen, met inbegrip van hen, tegen wie Kerknieuws Dr. L. W. A. M. T-AZONDER 70 JAAR In verband met zijn 70ste verjaardag, hield dr. L. W. A. M. Lazonder, oud-archivaris der Nederlands Hervormde Kerk, Woensdagmiddag een druk bezochte receptie. By degenen, die hem met het be reiken van de zeven kruisjes de hand kwamen drukken, be vond zich alleereerst Ben van Eysselsteïjn, voorzitter van het Letterkundig Genootschap „Oefening Kweekt Kennis", waarvan dr. Lazonder reeds jarenlang secretaris is. Ver der werd o.m. opgemerkt mr. S. C. de Vries, afgevaardig de van het moderamen en van de Alg. Synodale Com missie der Ned. Hervormde Kerk. strafvervolgingen hangende zjjn en degenen, die voor 'n overtreding zijn veroordeeld, zullen worden uitgewisseld, onder toezicht van de V.N., binnen 21 dagen na de on dertekening van de wapen stilstandsovereenkomst. De wapenstilstandslinie, die in de overeenkomst is vast gelegd, voorziet in een corri dor, die het gebied van Gaza en Rafah omsluit en van de Egyptische grens naar het Noorden loopt tot een punt ongeveer 11 km. ten Noor den van Gaza. De Egypti sche troepen mogen niet bui ten hun huidige posities in dit gebied komen. De Isra ëlische troepen zullen ten Noorden van de demarcatie lijn teruggetrokken worden, doch de Israëlische voorpos ten zullen in het gebied mo gen worden gehandhaafd op zekere punten. In de in de overeenkomst aangeduide ge bieden moet de noodzakelijke vermindering van de troe pensterkte binnen vier weken na de ondertekening voltooid zijn. Een gemengde wapen stilstandscommissie, die krach tens de overeenkomst is in gesteld, zal bestaan uit drie door beide partgen aangewe zen leden en een voorzitter, die ofwel de stafchef der V. N. voor het toezicht op de wapenstilstand zal zijn of 'n vooraanstaande waarnemer. De commissie zal haar hoofd kwartier te El Aoedja heb ben. DE NEGEB. De Israëlisch-Egyptische wapenstilstandsovereen komst, zo schryft een Corres pondent van Reuter, geeft de Joden de contröle over bijna het gehele Negeb-gebied. In het 32 pagina's tellende do cument, waaraan 6 weken is gewerkt, wordt geen be paalde vermelding van Beers- Koopvaardijmonument te Rotterdam. Naar wij vernemen zijn de voorbereidingen voor het op richten van een nationaal mo nument vöor de koopvaardij thans zover gevorderd, dat de totstandkoming verzekerd mag worden geacht. Onder voorbe houd van goedkeuring door de betrokken autoriteiten is een definitieve plaats gekozen in 't hart van Rotterdam aan de ri vier. Een opdracht tot uitvoe ring is nog niet verstrekt, daar dienaangaande nog nader over leg wordt gepleegd. Over de vorm van het monument kun nen nog geen nadere medede lingen worden gedaan. Sterke aardbeving geregistreerd. Het K.N.M.I. meldt: Woens dagmiddag om 5.17 uur regis treerden de seïsmografen van het K.N.M.I. te De Bilt een bui tengewoon sterke aardbeving, waarvan de haard lag op 5900 km. afstand in Oost-Noordoos telijke richting, dit is in het grensgebied van Centraal Azië en China. De bodembeweging in Nederland bedroeg enige mil limeters. Scheepvaartberichten Vlisstngen aangekomen: 24 Febr. Minerva v. Rijen. Gepasseerd n. Antwerpen: 23 Febr. Hecuba v. Paramaribo. Alcyone v. St. Vincent, Jaba v. Dover, Slamat v. Rotterdam. Gepasseerd v. Antwerpen: 23 Febr. Nljenburg n. Rotterdam, Sambre n. Rotterdam, Adm. de Ruyter n. Dublin, Soemba n. Londen; 24 Febr.: Gaasterkerk n. Rotterdam. jeba aangetroffen, de „hoofd stad" van de Negeb. Het feit. dat geen melding is gemaakt van Beersjeba betekent, dat de Joden een onbeperkte con trole over de stad hebben. De overeenkomst staat Is raël toe, troepen te houden in de Oostelyke Negeb han gende een regeling in de Transjordaanse wapenstil standsbesprekingen, die Maan dag zouden beginnen. Sterrit naar Zierikzee. Het jaar 1949 belooft voor de motorsport in de provincie Zee land een belangrijk jaar te wor den. De propaganda, waarmede 't vorige jaar door de motorclub Scheldegouwen werd gestart en welke voornamelijk werd gevoerd door het houden van eenvoudige betrouwbaarheldsrltten, wordt dit jaar op dezelfde wijze voortgezet. Een voorname steun ls wel, dat ook de overige Zeeuwse motor clubs voornemens zijn meer ac tiviteit aan de dag te gaan leggen. De voornaamste gebeurtenis, welke dit jaar in Zeeland zal 2iin. Is wel de K.N.M.V. voorjaarsreünie op 2de Paasdag te Middelburg. De tweede grote gebeurtenis zou de sterrit zijn, welke de motorclub Sparta te Zierikzee voornemens ls te organiseren op Zaterdag 6 Au gustus ter gelegenheid van het 1100-jarig bestaan van de stad. Er zijn echter moeilijkheden gerezen, doordat de feestcommissie haar toezegging, een subsidie van f 500 te verlenen, niet gestand wenst te doen. Er wordt nog onderhandeld, maar het bestuur van Sparta wenst in ieder geval door te zetten, zij het dan ook bulten de feestelijk heden om. Of dit echter zonder financiële steun mogelijk zal blij ken, afgezien nog van de omstan digheid. dat er verinoèdelijk wel geen geschikte datum te vinden zal zijn, is nog te betwijfelen. Sparta hee't nog meer plannen, nl. do organisatie van een grasbaan-racc. De motorclub Scheldegouwen gaat door met haar uitgestippelde pro gramma van betx-ouwbaarheidsrlt- ten, waaraan verbonden het club kampioenschap, terwijl do gczel- ligheidsritten niet zullen worden vergeten. De Zeeuwse terrein- kempioenschappen zullen ook dit jaar geen doorgang kunnen vin den. maar in plaats daarvan is er een plan tot het houden van een wegrace in studie genomen. Dc practische uitvoering hiervan zal echter eerst het komende jaar kunnen plaats vinden. Tenslotte zal ook Zeeuwsch- Vlaanderen dit jaar met de motor sport kunnen kennis maken. De onlangs opgerichte motorclub in West Zeeuwsch-Vlaanderen start met. een eenvoudige knobelrit, maar heeft meer pijlen op haar boog. In Tholen heeft men nog geen definitieve plannen, maar ook daar is het een en ander in voor bereiding. Het belooft dus een in teressant motorseizoen te worden, dat besloten zal worden met het jubileumfeest van Scheldegouwen. FEUILLETON 62 HU is er in geslaagd hemeltjelief, kU'k eens, wie daar aan komt!" Het waren dr. Kruger en zijn zuster, die Sabine Reuder zo plotseling in haar ontboezemin gen stoorden. De medicus had een botaniseertrommel over de schouder hangen, want hij was in zijn vrije tijd ijverig verza melaar van bloemen en plan ten. Ook Laura Kruger bleek voor 'n dergelijke ontdekkings tocht te zijn toegerust. „Goede avond!" riep de dok ter vrolgk. „Juffrouw Reuder, ik moest u eigenlijk ernstig be rispen. Heb ik u, als rheuma- ticklijdster, niet streng verbo den, op vochtige weilanden rond te dolen, hé" „Ik vraag u vergiffenis", lach te de oude dame, terwijl zU broer en zuster de hand drukte. „En als u uzelf niet hebt ver boden een met goede Bour- gonje besprenkelde reerug kort voor het naar bed gaan te con sumeren, nodig ik u hierbij uit om met ons te souperen". „Hoho, ik zou een slechte me dicus zijn. als ik mezelf derge lijke culinaire geneugten zou verbieden!" luidde het lachend gegeven antwoord. Men wandelde nu gezamelijk verder naar de woning van Sa bine Reuder, waar men de ka pitein nog steeds in de tuin aantrof. Hij had een krant over zijn gezicht gelegd en sliep de slaap des rechtvaardigen. Juf frouw Reudcr's invitatie om te blijven eten, wees hij, nog steeds ontstemd over het dis puut van deze middag, met een nijdig gezicht van de hand. Maar dat accepteerde tante Sa bine toch niet zonder meer. „U eet hier!" besloot ze op een toon, die geen verdere te- Senspraak duldde, ,,'t Wordt tijd, at die arme Beate nu ook eens een keertje niet behoeft te ko ken en daarmee basta!" De gezellige avond bij juf frouw Sabine werd niet be- Êaald met succes bekroond, e kapitein was zwijgzaam, doordat hem allerlei dingen door het hoofd gingen, welke zijn buurvrouw deze middag ter sprake had gebracht Kareltje Schuch voelde zieh in een hoekje gedrukt, omdat Irene door de vrouw des hui zes aan haar zijde werd ge plaatst, hetgeen onvermijdelijk meebracht, dat hij de tafeldame, die hij zich zozeer gewenst had, moest missen. En Irene ergerde zich in stilte, omdat zij niet naast Felix Reuder mocht zit ten. maar de botanische voor drachten *an dr. Kruger, die aan haar linkerhand zat, over zich heen moest laten gaan. Fe lix Reuder zelf was ietwat ver strooid en moest, of hij wilde of niet telkens naar Beate kij ken, die naast haar zwijgzame oom zat. De enigen, die zich volko men op hun gemak voelden, waren de medicus en zijn zus ter. Na tafel zette Irene zich aan de piano om wat te spelen. Na tuurlijk waren het, van liefde gewagende liederen, die zij ten gehore bracht. Ze begeleidde zichzelf en wierp Felix Reudcr smeltende blikken toe, tot tan te Sablne tenslotte een eind maakte aan de idylle door wel iswaar achter haar hand, maar bar te geeuwen, nochtans voor iedereen zicht- „Ik ben moe", verklaarde ze kortweg, waarop alle gasten bijna gelijktijdig opstonden. In de hal nam de oude dame Laura Kruger met wie ze uit stekend kon opschieten, terzij de. „Zou je mij een genoegen willen doen" vroeg ze fluiste rend. „Natuurlijk!" luidde het ant woord. „Wees dan zo goed mijn neef Felix en Beate eens uit te no digen en.laat die paar jonge mensen dan eens een paar uur lang aan zich zelf over". De oude dame liet dit ver gezeld gaan van een zo veel betekenend knipoogje, dat Lau ra enthousiast beloofde .,'t komt in orde!" Kapitein Mengelberg had eni ge tijd nodig gehad om Sabine Reuder's adviezen ten volle te verwerken, maar tenslotte moest hij toch toegeven, dat Beate er niet bepaald stralend uitzag. Zij bleef in alle opzich ten het tegendeel van haar knappe nicht. Hij regelde het nu zo, dat ze enige avonden per week ergens heen gingen, nadat ze eerst in de stacl had den gegeten, hoewel hem dat laatste persoonlijk lang niet zo goed beviel als de maaltijden thuis. En toen er enige dagen later van Laura Kruger een briefje kwam, dat een uitno diging voor Beate bevatte, moe digde hij zijn nichtje zelfs aan deze te accepteren. (Wordt vervolgd) 32. Maar de overvalwagen reed naast de duikboot en de ene na de andere agent verdween in de duikboottoren en ze kwamen er even later weer aan met ieder een smokkelaar, geboeid en al. „Dit is goed werk!" vond Kappie. „Dat verdienen die smeerlappen. Hé! Wie komt daar aan?" Een zéér deftig'emand, een dikke man in .uniform, naderde de loopplank van de „Kraak" en vroeg: „Bent U de kapitein van dit vaar tuig?" „Ja zeker!' zei Kappie verbaasd. „Die ben ik!" „Wat zullen we nu hebben?' vroeg de maat angstig. „Ik ben de commissaris van politie!" zei de man, terwyi hij over tie loop plank naar hen toekwam. „Ik heb van Uwe heldendaden ge hoord." vervolgde hij. „En wens U een eervolle onderscheiding te geven. Gij hebt een waardevol werk verricht en U verdient ene beloning." Daarna haalde hU twee zyden linten met medailles uit zUn zak en wierp die één voor één over de hoofden van Kappie en de maat. „Maar dat is....'..!" stotterde Kappie. „Prachtig!" zuchtte de maat vol be wondering. Einde van dit verhaal. ZATERDAG. Het Omroepkamerorkest speelt onder leiding van André Rieu de Symphonic in D gr. t. nr. 23. Verder een concert voor saxofoon en orkest, van Baron (H. II 15.25). Muziek uit Noorwegen en Frankrijk wordt gedirigeerd door Sir Thomas Beecham: het Londens Philharmonisch orkest speelt onder zijn leiding wer ken van Grieg (Peer Gynt suite 1), Sibelius (Valse triste en Flnlandia) Offenbach (Hoff manns vertellingen) en Blzet (Carmen-suite) (H. II 9.00). Tenslotte vestigen we de aan dacht op een pianorecital door Geza Frid, die werken speelt van de Hongaarse componist Bartok. (H. II 11.35). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 9.05 Uit Franse en Italiaanse opera's: 10.15 Muziek houdt fit; IlDe Zon nebloem: 11.45 Schoolradio: 12.33 Lunchconcert door het Amuse- menstorkest; 13 Ned. Strijdkr.: 14.20 Engelse les voor beginnelin gen; 15.30 Metropole-orkest o.l.v. Dolf v. d. Linden: 16.30 Ned. Strijdkr.; 19 Nieuws: 19.25 Prome nade-orkest o.l.v. Guus Jansen: 20 Nieuws: 20.20 Lichtbaken door de Z.E. heer Henri de Greeve; 20.50 Tsjechisch Phllh. Orkest; 21 Negen heit de klok; 22 Weekend serenade door het Orkest zonder naam o.l.v. Ger de noos; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws: 9 Sir Tromas Beecham brengt een Noors-Frans progr. met het Lon dens Phüh. Orkest: 10.20 Radio- feuilleton: 11.35 Bèla Bartók Mikrokosmos (5e Band)., Geza Frid. piano; 12.33 Orgelspel door Johan Jong; 13 Nieuws: 14.20 Het Franse Piano-duo Freed en Breux; 15,25 Omroepkamerorkest o.l.v. André Rieu; 16.45 Sportpraatje: 17.30 Om en nabij de twintig; 18 Nieuws: 19 Actualiteiten op kunstgebied; 20 Nieuws: 22 Stra- diva-sextet; 23 Nieuws; 23.15 Gram. muziek. Brussel-Vlaams (322 m.): 7. 8. 9. 13. 17.05, 19. 21.45 en 23 Nieuws: 12 Salonorkest; 13.15 Verzockpro- gramma; 16.15 Vlaamse liederen; 18 Jazzmuziek; 20 Omroeporkest; Brussel-Ffans (484 m.): 7, 8. 13. 17. 20. 22.55 en 23.55 Nieuws; 12.03 Lichte grom.muziek; 13.30 Licht verzoekprogr.; 16 Klassiek verz. progr.: 20 Omrocpork.; 22.15 Dans muziek. Engeland-Home Service (342 m.): 8. 9. 14. 19. 22 en 24. Nieuws; 12 Schots Orkest; 15.30 BBC Northern Middelburg HET VIERDE BEEST. Woensdagavond heeft Willem Goossens Volkstoneel in het Schuttershof te Middelburg het reeds enige malen eerder in Zee land opgevoerde toneelstuk ..Het Vierde Beest", waarin het conflict tussen een „goede" en een ..slech te" Duitsers, scherp is gesteld, ten tonele gebracht. Ook nu werd dit actuele stuk waarin de spelers overtuigen^ spel gaven te zien en waarin vere geluidseffecten de suggestiviteit van 't geheel sterk bevorderen, met grote aandacht door het pu bliek gevolgd. Vlissingen WERELD VROUWEN-GEBEDSDAG. Op de eerste Vrijdag in de lijdensweken, dat is dit jaar op Vrijdag 4 Maart, wordt de Wereld Vrouwen Gebedsdag gehouden. Over de gehele we reld verenigen de Christen vrouwen zich die dag in ge meenschappelijke aanbidding, inkeer en dankzegging. De liturgie, die over de ge hele wereld dezelfde is, wordt elk jaar in een ander wereld deel voorbereid en is dit jaar samengesteld door enkele Chi nese vrouwen. In Vlissingen wordt deze Vrouwen Gebedssamenkomst georganiseerd door een inter kerkelijk comité, waarin alle plaatselijke kerkgenootschap pen en het Leger des Hells vertegenwoordigd zyn. De bij eenkomst wordt gehouden in de Lutherse kerk, Vrijdag avond 4 Maart. Meliskerke JAARVERGADERING „ONS BELANG". Dezer dagen hield de coöpera tieve verenieing tot exploitatie van een weegbrug „Ons Belang" te Meliskerke haar jaarvergade ring. onder voorzitterschap van de heer L. Simonse. Uit het jaarver slag bleek, dat het afgelopen jaar Orkest: 21 Variété orkest; 22.30 Hoorspel, Engeland-Light Program (1500 en 262 m.): 10. 20, 23 en 24 Nieuws: 12 Hoorspel; 15 Boekbespreking; 18 BBC Variét^ orkest; 21.45 Gram. muziek; 23.15 'Rumba Orkest. WIELRENNEN De ronde van Nederland. Er is dit jaar heel wat te verdienen voor de renners die deelnemen aan de ronde van Nederland. Het totaal aantal Ërijzen bestaat uit 26.000. ie eerste priis van een étappe bedraagt 225; totaal zijn er 20 étappeprijzen. De winnaar van de ronde ontvangt 1750.—. De vijf en twintig eersten in het algemeen klassement ontvangen elk een prijs. Dan zijn er nog vijf prij zen voor ploegen. De équipe die als eerste eindigt ontvangt 1450; de vijfde 700.—. Klein K.N.V.B.- programma. IN VERBAND MET TECHNISCHE DAG. 3e KLASSE E: ZcelandlaMeto; M.O.C.—Yerse. ke. Door de wat onverwachte neder- laa van het leidende Odio, zijn de kansen van Meto plotseling weer flink gestegen en de nieuwelingen zullen nu wel alles op haren en snaren zetten om de volle winst uit de Zeeuwse hoofdstad mee naar huis te nemen. De positie van Zcelandia is echter dermate moei lijk. dat dc groen zwarten op hun beurt alles in het werk zullen stel len de Brabanders de voet dwars te zetten en het zou ons geenszins verwonderen, wanneer ze daarin zouden slagen. Yerseke staat er ook al niet rooskleurig voor. maar MOC ls ook nog niet uit do perikelen en nu dc Bergennren ln eigen hol bezocht moeten worden starten zc met de beste papleren. 3e KLASSE F. Oostbuvg—Hoofdplaat; Clinge IJzcndlJkc; SluiskilSteen. Met uilzondering van het onder aan bengelende Hulst komen hier alle andere ploegen die nog in de gradatiegevaar verkeren in het veld en voor de niet spelende hek kensluiter Is vooral de strijd in CUnge een kwade, daar hier twee concurrenten elkaar te lijf gaan om de zo fel begeerde bult te be machtigen. Na de goede beurt te gen Terneuzen zijn we geneigd om de West-Zeeuws Vlamingen hier de beste kans toe te meten. Hoofd- vetlig staande Oostburg evenmin gemakkelijk terwijl Sluiskil wel ln staat moet worden geacht de winst tegen Steen aan zich te houden. In alle geval kan een flinke verschui ving in de staartgroep verwacht worden. 4e KLASSE G. E.1M.M.R.I.A. (W.) Deze wedstrijd kan misschien de beslissing brengen. E.M.M. heeft ééi. punt minder dan Ria, terwijl beiden nog tegen de hekkensluiter Kruiningen moeten uitkomen. Het zal in Vlissingen in elk geval span nen. SCHAKEN TERNEUZEN-MIDDELB. 11 7—3. Dezer dagen speelde Terneuzen een wedstrijd tegen Middelburg II en won met 7—3. De gedetail leerde uitslag luidt als volgt: M. J. Quakkelaar—D. de Vos J>4—V4; G. G. E. van Holscma— W. Flissebaalje 1—0; P. J. v. d. Zande—A. N. Hollander 0—1; mr. G. Tiggelman—J. Mondcel G. DijselynckK. Holster 1—0; J. v. d. Staal—L. J. Woudstra te; B. Burger—J. Goedbloed 1—0; A. Hamerlinck—D. Faasse Vj—Va; A. Stadhouders—J. V. Donsclaar 1—0; J. J. Kaan—A. W. Matthijssen HOCKEY Overzicht 2e klasse A Zuid- Hoewel Zwart-Wit II j.l. Zondag niet speelde zijn ze kampioen ge worden. doordat Tempo uit Ber gen op Zoom. Push II op eigen bo dem klopte met 1—0 en de theore tische kans van Push II hierdoor teniet is gedaan. Mede door de ne derlaag. die Middelburg Zondag ln Tilburg leed tegen Forward II, klimt Tempo naar de 3e plants, met nog één wedstrijd te spelen tegen de kampioenen. Forward II krijgt Push II nog op bezoek en kan deze wedstrijd beschouwen als een oefenpartij voor de a.s. de gradatiewedstrijden. De stand ls thans: Zwnrt-wlt II 9 7 I 1 15 Push II 9 5 1 3 li Tempo I 9 4 2 3 10 Breda II 10 4 1 5 9 Middelburg I 10 4 1 5 9 Forward II 9 10 8 2 De collecte voor de Norbart- stichting te Stoppeldijk, bracht te St. Jansteen f 104.— op. een gunstig jaar geweest is voor de vereniging. Ruim 5 milJioen kg is gewogen. Het financieel resultaat was. dat f 653.75 kon worden over* geschreven op de nieuwe rekening. Besloten werd daarvan f 297.55 tot gehele aflossing der lening, een dividend uit te keren van 6"?ó en het restant te booken op de dienst 1949. De aftredende bestuursleden, de heren L. Simonse en W. de Regt. wensten niet meer voor her kiezing in aanmerking te komen. In hun plaats werden gekozen, de heren P. Polderman en E. de Kor te. Tot weger werd herbenoemd de heer K. A. Zacharlasse Zzn. Veere ALGEMENE VERGADERING „SAMENWERKING." De landbouwvereniging „Sa menwerking", afdeling van de Z.L.M., hield dezer dagen te Veere in café Huibrecht een al gemene vergadering. De secre taris gaf een verslag over het jaar 1948. De heer Kodde, bur gemeester van Zoutelande, hield een bespreking over de herverkaveling van Walcheren, Hij bracht hierin tot uiting, hoe Walcheren, vroeger bekend als Zeelands tuin, door de oor log en inundatie geJeden had en hoe het belangstelling trok bij de toeristen. Hn wees op de nauwgezetheid die bij do her- verkavelingswet in acht dient genomen te worden. Nadat de indeling van dc kavels, de pachtovereenkomst en de taxa tie der gronden behandeld wa ren, werd gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen. Koudekerke „IN DIENST DER KERK". Vrijdag hield te Koudekerke de vereniging „ln dienst der Kerk", met de beide plaatselij ke vrouwenverenigingen „Weest een zegen" en de „Zendings- krans", een feestvergadering. De voorzitter do heer W. Ova opende de vergadering met ge bed. Vervolgens sprak ds. van Dijl over het onderwerp „De ge woonte". Daarna werden er enige stuk jes voorgedragen, tot slot nog een tableau „De schat". Westkapelle VERGADERING HET GROENE KRUIS. Maandagavond vergaderde de vereniging „Het Groene Kruis" te Westkapelle in de vergader zaal van de heer Westerbeke, onder leiding van de voorzitter, dr. M. Huygens. Deze sprak de wens uit, dat een volgende vergadering in het nieuwe wykgebouw zal kunnen worden gehouden. De penningmeester gaf vervolgens een financieel overzicht over 1947 en 1948. Besloten werd aan minvermogende weduwen en alleenstaande personen, gelegen heid te geven de helft van de contributie te betalen, Herkozen werd tot voorzitter M. Huygens en tot secretaris de heer P. de Vos. Uit het jaar verslag van de secretaris bleek, dat de nieuwe wijkverpleegster Zr. Bakker in het afgelop.en jaar 3638 bezoeken had afge legd. Aan 101 gezinnen waren 218 artikelen geleend, voor de T.B.C.-bestrijding worden 20 personen in 14 gezinnen gecon troleerd. Tot leden van de kas- commissin werden benoemd de heren P. Hengst en J. Roelse Lz. Ook dit seizoen zal de ver eniging „Mercurius" gevraagd worden op te treden ten bate van „het Groene Kruis". Met grote dankbaarheid werd ge waagd van de grote gift van directie en personeel van de Metaalfabriek Dicken en Co. te Hengelo, die zal worden aange wend voor de aanschaf van in terieur voor het nieuwe wijk- gebouw. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat een hoog- tezon is aangekocht. St. Laurens VERKOPING Tc Sint Laurens werd door notaris J. L. Hertogs publiek geveild, voor erven wylen P. Houterman, het woonhuis Noordweg 98. Koper de heer M. Luijck te Souburg voor 3900. PRAATAVONI). Maandagavond hield de afdeling St. Laurens van de C.B.T.B. een Sraatnvond, onder leiding van de eer J. Koole Mzn. Er werden o.a. vragen gesteld over verplichte in enting van dieren, T.B.C.-bestrij- ding, Chr. Jongeren organisatie, verdeling van gronden in de Sloe- poldcr.fondsvorming voor steun aan dc aardappelteelt. beschik king voor lichte gronden, de Be nelux. enz. Dc vragen werden door drs. J. J. Knlbbe uit Goes beantwoord. J Goes „DE MOF". Joh. Kaart en de zUnen heb ben uit dit met humor door spekte stuk van Jaap v. d. Pol, dat thans reeds wat verouderd aandoet, gehaald wat er in zat. Het samenspannen van Van Vliet en diens dochter tegen de ingekwartierde Mof, buiten de impulsieve mevr. v. Vliet om, leverde stof genoeg voor een goede verwikkeling. Met het meesterschap van de volleerde karakterspeler, typeerde Johan Kaart de schreeuwerige waanzinnige en van oxerwinnlngsleuzen en dik ke plwbsen overlopende Duitse officier, die zich niettemin stomweg nemen laat door die domme Hollanders. Matthieu van Eysden gaf uitstekend party als Willem van Vliet, die met gelatenheid de verkeerde schijn op zich neemt om illegaal werk te doen en zich laconiek verweerde te gen de explosieve uitvallen van Magda Jansen, die dc eeuwig op kookpunt staande mevif v. Vliet, bloedwarm speelde. Gevoelig en gevarieerd wist Mimi - Lintvelt' de figuur van het jeugdige Juultje aanneme lijk te maken en ook de andere rollen pasten in het kader van dit op elkaar ingestelde en semble. De zaal voelde mee met het lief en leed der van Vliets. lachte uitbundig om de geesti ge zetten en komische momen ten en was gul met applaus. Jammer, dat de Schuttershof- zaal niet gevuld was. KUNSTAVOND. Dinsdag 1 Maart zal een avond van Christeiyke kunst worden gegeven in „De Prins van Oranje'' te Goes, georgani seerd door de Chr. Culturele Actie, in samenwerking met een week- en een maandblad. Medewerking wordt verleend door Annie Woud, altzangeres, Marinus Voorborg, pianist, Jo ris de Lange, voordrachts kunstenaar en dc Goese orato riumvereniging. onder leiding van Jan Kousemakcr. ONGEVAL Woensdagmiddag ontstond op dc Oostsingel ter hoogte van de Heernissewcg te Goes, een aanrijding tussen de per sonenauto van de heer De J. uit Kapelle en de wielrijder L. uit Goes. L. sloeg met het hoofd tegen de ruiten van de wagen en kwam vervolgens tegen do straat terecht. HU wcrtl naar het ziekenhuis Oostwal overgebracht. Dc po litie stelt een onderzoek in naar de schuldvr^g. Nieuwdorp OUDERAVOND ZONDAGSSCHOOL Dezer dagen hield dc Zon dagsschool te Nieuwdorp haar jaarlijkse ouderavond. Mei. Eversdijk uit Kloctlnge, sprak over „De betekenis van het Zondagsschoolwerk". Na de pauze vertelde mej. Eversdijk do geschiedenis van dc blind geborene. Declamatie, zang en tractatie gaven de nodige afwisseling aan deze bijeen komst. De heer P. Wisse te Waarde, tweede ambtenaar ter secretarie van Kw.- cn St. Jooslond, ls be noemd tot ambtenaar ter secreta rie der gemeente 's-IIeer Abtsker- ke. ZON EN MAAN. 26 Februari: Zon: op 7.34 onder 18.13 Maan: op 7.40 onder 16.32 26 Februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Hoog Water u.4-NAP u.-f NAP 1.28 1.69 1.50 1.89 2.27 2.01 2.53 1.17 13.50 1.85 14.18 2.05 14.53 2.16 15.18 1.36 Laag Water u.—NAP u.—NAP 7.39 2.04 8.13 2.26 8.53 2.41 8.35 1.68 19.52 1.85 L'0.27 2.06 2!.07 2.21 20.41 1.46

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5