mM WtM T Nederland had rechtsplicht in Indonesië t Derde klasse wedstrijden Kappie en de Vliegende Hollander ZSM SAjfoaL* Sport en wedstrijden ante Sabine grijpt in MARIA SAVVERSKY KLANKEN AETHER De heer N. Neher sprak voor de Vereniging voor Internationale rechtsorde. Dr. B. H. M. Vlekker over de Veiligheidsraad. De Vereniging- voor Inter nationale Rechtsorde hoeft in de Rolzaal in Den Haag een bespreking gewijd aan het In donesische vraagstuk. Als sprekers traden op de heren L. Neher. oud-gedelegeerde van het opperbestuur in Indo nesië en dr. iB. H. M. Vlekke, secretaris-generahi van het Ned. Genootschap voor In ternationale Zaken. Onder de aanwezigen waren minister Joekes en oud-minister Jonk man. De heer Neher zeide te wil len trachten enige kernpun ten van de kwestie te bena deren. zonder een oordeel uit te spreken, over het regerings beleid. Spr. begon met net optreden in 1948 en constru eerde een formeel recht van Nederland op de basis der Nederlandse Grondwet en de Renville-overeenkomst. Het morele recht weegt echter nog zwaarder. Nederland heeft de plicht er voor zorg te dra gen, dat niet één der deel staten de andere overheerst. De vraag deed zich nu voor, of de rechtsgewaarwording zodaaiig gekwetst was, dat ons optreden gerechtvaardigd was. Spr. beantwoordde deze vraag bevestigend. De Neder landse regering *was immers aansprakelijk voor orde en rust, welke de regering der Republiek niet kon waarbor gen. Nederland heeft, doelbe- *wust gestreefd naar een re- Colportage-incident „opgelost". Enkele weken geleden wer den in de Haltestraat te Zand- voort 30 leden van de gemeen schap der getuigen van Jehova naar 't politiebureau gebracht, omdat zij in strnd met een ge meente-verordening in de Be bouwde kom aan het colporte ren waren. Zij werden opgeroe pen om voor het Haarlemse kantongerecht te verschijnen, doch deze oproepingen werden ingetrokken met uitzondering voor E. W., die een propagan- dabord droeg. Tegen hem werd een boete van 10 of twee da gen hechtenis geëist. Zijn raadsman was van meniifg, dat de rechten van de vrye burger in beding zfln gekomen en hg vroeg nietigverklaring van de met het oog op de activiteit van Jehova's Getuigen genomen verordening. De kantonrechter ontsloeg verdachte van rechts vervolging, omdat „uit destuk- - ken met is gebleken, dat de Haltestraat 'een openbare weg binnen de bebouwde kom is". De moord op Moeke Marsman. Het Amsterdams Gerechtshof heeft, evenals de rechtbank en conform de eis van de procu reur-generaal, Cees en Jacob Hoogenboom en Leo van der Helm ieder tot 15 jaar gevan genisstraf met aftrek van voor arrest veroordeeld, niet wegens moord op Moeke Marsman, maar voor het in vereniging en onderling overleg medeplegen van doodslag. sultaat door overleg, ook met aanvaarding van internationa le instituten en figuren. Toen al deze pogingen waren ge stremd, had Nederland, de rechtsplicht, ztfn wil op te leggen. INTERNATIONALE ASPECTEN Dr. Vlekke beschouwde deze kwestie uit internationaal oogpunt. Hoe dient men het optreden van de Veiligheids raad te zien in het kader der internationale rechtsorde Spr. geeft toe, dat de Veilig heidsraad niet gehandeld heeft als een onpartijdig, college van recht, doch dit is ook zijn taaie niet! De hoofdtaak van de Veiligheidsraad is handhaving van de vrede. De eerste vraag, welke beant woord dient te worden, is of de verschillende staten zijn opgetreden met achtenswaar dige of met egoïstische mo tieven. Als tweede vraag komt aan de orde of de Raad zijn bevoegdheid te buiten is gegaan. Spr. achtte de hou ding van Australië onbegrij pelijk, doch hij schreef deze toe aan binnenlandse verhou dingen. Vijf stemmen zijn in de Raad nodig om de behan deling der Indonesische kwes tie tegen te houden, maar de oostelijke kant heeft er de meerderheid. Daarom moet Amerika een zeer subtiel po litiek' spel spelen. Dit land kan niet verhinderen, dat de V.ciligherdsraad zich met de zaak bemoeide. Er zou een sch rne resolutie worden aan genomen. Zou die niet komen van Amerikaanse zijde, dan zou zii van Sowjetzijde ko men. In de Veiligheidsraad zijn besluiten genomen op wel degelijk gegronde mot'even, aldus concludeerde spr. die zich onbevoegd verklaarde te oordelen over de bevoegdheid van de Raad. daar dit een kwestie is van internationaal recht. Of een proces voor het Internationaal Gerechtshof zo gemakkelijk door Nederland zou worden gewonnen, betwij felt spr. K.N.S.M. kreeg 30ste schip na de bevrijding. Eergens op dc Noordzee, ter hoogte van boei I M 5 werd Za terdag dd blauw-witte vlag van de Kon. Ned. Stoomboot Mij. in de mast gehesen. De ..Nestor" 't der tigste schip na de bevrijding, was aan de vloot toegevoegd, die hier mede de 220.000 ton bereikte. Zes tig procent van de vooroorlogse tonnage ging in convooien, bij landingsacties en door geallieerde bommen verloren, doch thans is nog slechts ruim 50.000 ton nodig om weer op het peil van Mei 1940 ie komen. KLEINE ZEEMAN. De velen, die de proefvaart mee maakten. bemerkten tenauwer- nood het ventje, dat met argus ogen de machinekamer, de naviga tiemiddelen. het promenadedek en de prachtige betimmerde salon be keek om daarna op de achter plecht stilletjes in het zog van het schip te turen. Hij had zo graag naar zee gewild, maar helaas zijn z'n ogen daarvoor niet goed ge noeg. De K.N.S.M. had hem daar om bij wijze van uitzondering op deze proefvaart meegenomen. Dc Wali Negara van Pasun- dnn, Wiranata Kusuma. bezocht Zondag officieel en met uitgebreid gevolg de stad Buitenzorg, waar de regent hem ontving. —"TM** ~m ÏÏËFjfsk v v-i p' T/ft „Ha, die agenten!" zei Kappie op- het middagdutje jullie 29 gelucht. ,jl6 I goed bekomen? Te werk dan maar! In die duikboot is wei het één en an der te doen. denk- ik zo! Ik denk, dat zich daar lieden bevinden, die wel iets in hun schild voeren, anderes zouden ze niet een na maak-Vliegende Hollan der op hun duikboot geplakt hebben!" De agenten pakten hun revolvers en keken Kappie stoer en vastbesloten aan. „Laat het onderzoek maar aan ons over, kapitein!" zei één van hen. „Waar is de politie anders voor, niet waar? Wjj zijn nooit ergens bang voor! Kom mee, collega, we dalen in die duikboottoren af!" Kappie en de maat keken hen na, „Ik vind het maar griezelig," zei de maat. „Ik houd niet van die schiet- dingetjes, die ze revolvers noemen!" Ze hoorden opgewonden stemmen van uit de toren en na een kwartier kwamen de agenten weer naar boven. „Alles is in orde!" zei de lange. „Een stelletje smokkelaars! Ze zijn al lemaal gebonden en kunnen geen vin meer verroeren!" Kees Broekman, aie met een klein puntenverschil achter de Hongaar Pajor, tweede werd In de wedstrijden om het wereldkampioenschap schaatsenrijden te Oslo. FEUILI ETON 59 Juffrouw Sabine bezat vol doende mensenkennis om te begrijpen, dat ze op dit ogen blik niet verder moest aandrin gen. Ze stapte derhalve van het onderwerp af en zei: „Ik ga eens even naar binnen om te zien, of ik Felix van zijn werk weg kan. halen. We moesten maar eens een flinke wandeling door de velden gaan maken. Gaat u mee?" „Nee!" zei Jules Mengelberg, kort en bondig. Hij bleef ook koppig op zijn plaats zitten, toen Sabine Reu der zich even later met Felix, Karei Schuch, Beate en Irene voor de wandeling gereed maakte. .Eigenlijk moest een van jul lie meisjes je oom gezelschap blijven houden", stelde de oude dame voor, waarbij ze Irene scherp aankeek. Deze reageerde echter niet. Slechts Beate zei: „Dan zal ik wel thuis blijven". „Neen, m'n kind, jij hebt juist 't meest van allen een beetje frisse ulcht nodig. Ach .Irene, geef mij eens een arm van je ik heb m'n voet een beetje verstuikt Nu, vooruit jongens, gaan jullie maar met Beate voor". Sabine's verstuikte voet be stond alleen maar in haar ver beelding, maar ze liet Irene geen ogenblik los en schoof haar arm stevig door de hare. Kareltje Schuch ondersteunde de oude dame van de andere kant en zo liep Felix Reuder alleen met Beate vooraan.' Dat was het, wat juffrouw Sabine wilde. Aanvankelijk liepen Felix en Beate zwijgend naast elkaar voort. Beate was veel te verle gen om zelf een gesprek te be ginnen en dr. Reuder wist niet goed. wat hij moest zeggen. Het meisje naast hem riep gevoe lens in hem wakker, welke hij nog nooit eerder in de nabij heid van een vrouw had be speurd. Voorlopig overheerste nog een gevoel van medelijden, maar in dit medelijden mengde zich nog iets anders, waarover hij nog niet met zichzelf in het reine was. Tersluiks nam hij Beate op. Ze was veel kleiner dan hij, heel smal en heel tenger. Bijna een beetje al te tenger. Over heur haar lag een mooie glans, maar haar bleek profiel was onregelmatig. Neen, Beate was niet knap, zelfs niet aantrekke- kelijk. Tante Sabine had hem verteld, dat kapitein Mengel berg haar reeds als kind ..de lelijke Beate" had genoemd. Bij de herinnering daaraan gleed even een glimlach over Reu- ders gezicht. Hij was waarlijk niet bepaald teergevoelig, de oude kapitein. Alsof deze glimlach haar aan getrokken had, zo wendde het meisje op dit ogenblik het hoofd naar de man naast haar. Reuder was verrast door de uitdrukking van haar donkere, sprekende ogen, die dé onregel matigheid van het gezicht op de achtergrond drongen. Onwil lekeurig vermocht ook hij zich niet aan de invloed daarvan te onttrekken. In ieder geval heeft ze mooie ogen, ging het hem, als in aan sluiting op zijn overpeinzingen door het hoofd. Hardop echter zei hij: „De frisse wind hierbuiten is een voudig kostelijk. Wat heb ik in het warme Afrika daar dikwijls naar gesnakt!" „U bent lang weg geweest, nietwaar?' vroeg Beate verle gen. (Wordt vervolgd) VOETBAL Bekercompetitie begint 20 Maart. Naar het A.N.P verneemt zal de competitie om de K.N.V.B.- beker op 20 Maart a.s. beginnen. Eerst zullen cle tweede, der de en vierde klassers, in afde lingen ingedeeld, een halve competitie spelen. Daarna zul len de eerste klasers tezamen met de kampioenen van ge noemde afdelingen volgens af- val-systeem verder strijden. Nederland België op 15 Mei. Te Utrecht werd een hoofd- 'bestuursyergadering gehouden van de K.N.V.B., waarbij het hoofdbestuur de volgende data en plaatsen vaststelde, voor in terland- en districtswedstrij den. NederlandBelgië zal op 15 Mei te Amsterdam worden ge speeld en Nederland BEnge land op 1 Augustus in een na der te bepalen plaats._ Zondagvoetbal in Engeland? Naar schatting spelen ongeveer 100.000 Britten elke Zondag voet bal in club-verband, maar er be staat geen nationale organisatie die hun belangen behartigt. De F.A. wenst geen contact met hen en zou drastische maatregelen ne- aan een Zondagmiddagwedstrijd. Er bestaan enkele bonden voor voetbal op Zondag, en minister president Attlee is president van één ervan. Ook verscheidene La- gerhuisleden verlenen hun steun. Besloten is nu, een organisatie te stichten die als eerste taak zal hebben de bedrijvigheid van alle Zondagsclubs op nationale basis te coördineren. TENNIb Nederlandse slaat Deense tennisploeg met 4 1. De internationale tennis- ontmoeting Nederland De nemarken, die op de overdek te baan van tennispark Mar lot te Den Haag werd ge speeld, eindigde in een 41 overwinning voor de Neder landei's. Na de 1—1 stand van Zaterdagavond, bracht Linck Zondag de stand op 21. Hierna werd de uitste kende wedstrijd gespeeld tus sen Van Meegeren en Nielsen, die na een spannende strijd door de Nederlander gewon nen werd. 31 voor Neder land. In het dubbelspel brach ten Rinkel en Wilton de stand op 41, door een over winning 'op Nielsen en Ko- zeluh. BILJARTEN Kampioenschap 2e klasse- Donderdag a.s. beginnen in het café van de heer I. v. d, Velde te Vlissingen de wedstrij den om het kampioenschap van Walcheren en Zuid-Beveland 2e klasse cadre 35/2. De deelnemers zijn: F. Ver hulst, A.B.C., Vlissingen; C Baarends, A.L.M., Goes; C. Gabriëlse, A.L.M., Middelburg; P Bniynzeel, Kapelle en I. v. d. Velde, A.B.V., Vlissingen. De beide eerstgenoemden spelen 400 caramboles, de ove rigen 300l ZWEMMEN Nederlandse successen in Denemarken. - Vrijdagavond en Zondag werden te Kopenhagen zwemwedstrijden gehouden, waaraan ook door de Nederlandse zwemsters Dicky van Ekris, Wies Vaessen en Tonny Hom werd deelgenomen Op de 100 m borstcrawl dames werd Wies Vaes sen 3de achter Greta Andersen en Gunvar Kraft in de tijd v#h 1 min. 09.3 sec- De 100 m rugslag werd gewon nen door Dicky van Ekris in 1 min. 15.00 sec.. Op de 200 m school slag werd Tonny Hom 2de in de zelfde tijd van JytteHansen, die eerste werd, in de tijd van 3 min. 3 sec. De 3 x 100 m wisselslag werd gewonnen door de Nederlandse ploeg in 3 min. 51 sec. Wies Vaessen werd Zondag twee de op de 100 yards borstcrawl in de t{jd van 1 min. 1 sec. De 200 yards schoolslag was voor Tinny Hom in 2 min. 41.9 sec. Dicky van Ekris won de 150 yards rugslag in de tijd van 1 min. 48.5 sec. Ook de 3 x 50 m wisselslag werd een Nederlands succes. Dit werd gewonnen in de tijd van 1.45 sec. SCHAKEN Eindstand wereldkampioen schappen ijshockey. In dc finale poule van de we reldkampioenschappen werd Oos tenrijk door de Ver. Staten ver slagen met 9—1. Tsj. Slow. Canada Ver. Staten Zweden Zwitserl. Oostenrijk 8 21— 6 6 20—10 6 23—16 5 26—12 5 18—17 0 5—52 G.D.C. 'ft verloor met grote cijfers. Het tweede tiental van de Goese damclub G.D.C. speelde haar laat ste competitiewedstrijd tegen Nieuwdorp en leed een grote ne derlaag. De gedetailleerde uitslag luidt: E. Ekkelenkamp—J. Blankenberg 02; L. pekkerJ. Hulssoon 02; H. Steinmeljer— P. Deurloo 11; P. Bliek—F. Walhout 0—2; W. van DalenP. Braamse 0—2; A. van Belzen—G de Jager 02; T. van Dalen—J. Blankenberg 1—1; W. den Herder—J. van de Berg 02; J. VerstegenC.J. Modderkreeke 1—1; J. van AnrooliM. de Jager 2—0. Totaal 4—16. KORFBAL KORFBAL-UNIT AS ONTBONDEN De korfbalafdeling van de Sport vereniging Unttas is opgeheven wegens het ontbreken van leden om nog eens twaalftal op de been te brengen. Zo spoedig mogelijk zal een nieuwe afdeling worden opgericht. WIELRENNEN Middelkamp heeft grote plannen. De Zeeuwse wegrenner Theo Middelkamp die, zoals bekend, in 1949 voor het Franse rijwiel- merk Garin zal uitkomen heeft grote plannen. Op 13 Maart start hij in de eerste grote weg wedstrijd van het seizoen de „Vijfde Omloop van Het Volk". Naast de klassiekers Parijs Roubaix en ParijsTours is Middelkamp voornemens om te starten in de Ronde van Ne derland en in de Benelux-Ron- de. Hij specialeert zich vooral op het Nationaal wegkampioen- schap van Nederland te Val kenburg maar. zijn grootste ver wachtingen koestert hij van de wereldkampioenschappen te Ko penhagen. Het parcours in- de Deense hoofdstad lijkt hem ge knipt te zijn en hij zal dan ook dit jaar meer dan ooit te vo ren zijn kansen verdedigen. Sportcomité Zeelands Hoop uitgebreid. Het sportcomité „Zeelands Hoop" werd dezer dagen uitge breid en als volgt samengesteld: R. Lamers, Kloetinge, voorzit ter; M. de Jonge. Kloetinge, se cretaris: C. A. Kloosterman, Biezelinge. penningmeester; le den: J. P. van Wel, Nisse: P. van de Vliet, Kapelle. A. C. Kloosterman, Biezelinge. Tot leden der kascommissic werden benoemd de heren: J. Stokx te 's Heêrenhoek en S. Blomaard te Kloetinge. Oostburg - Hulst 1 1 In de eerste helft golfde het spel op en neer. maar de beide verdedigingen konden steeds op tijd ingrypen. Speciaal de doelman van Hulst was bijzon der actief. Het was dan ook jammer, dat 1 minuut voor de rust een Hulst-speler een straf schop veroorzaakte, die door de Oostburg-doelman goed geno men werd (1—0). In de tweede helft kreeg de wedstrijd een onaangenaam karakter omdat het enthousiasme van enkele Hulst-spelers in ruw spel ont aardde, waartegen de scheids rechter niet voldoende optrad. De thuisclub, die. in tegenstel ling tot Hulst, 'geen belang had bij de uitslag, speelde zeer voorzichtig en daardoor kon Hulst na 25 minuten spelen door haar midvoor de gelijkmaker scoren. Hiermee kwam het ein de. Het was geen fraaie wed strijd en Hulst heeft geen erg sportieve indruk in Oostburg achter gelaten, hoewel Oost burg ook niet altijd even fair speelde. Steen Hoofdplaat 3 1 Het heeft Hoofdplaat in de ze wedstrijd niet meegezeten. In het veld waren beide ploe gen tegen elkaar opgewassen, doch de voorhoede van Steen wist de geboden kansen beter 'te benutten. Na 20 minuten spelen nam Steen de leiding, maar nog voor de rust wist Hoofdplaat de gelijkmaker te scoren. In de tweede helft eenzelfde spelbeeld, maar nu was de voorhoede van de bezoekers helemaal niet meer in staat de verdediging van de thuisclub te doorboren. Enkele zwakke momenten in de Hoofdplaat achterhoede werden door Steen afgestraft met twee doelpun ten, zodat het einde kwam met een 31 overwinning voor de gastheren. SluiskilAardenburg 2 2. Reeds na 5 minuten na de aanvang wist Aardenburg de leiding te nemen. Daarna volgde een periode, waarin beide partijen goed tegen elk aar opgewasep waren. Na 20 minuten spelen wist Sluiskil gelHk te maken, door een doelpunt van haar rechtsbui ten. Uit een vrije schop wist Sluiskil 5 minuten voor half time de leiding te nemen. Na de rust was Aardenburg iets in de meerderheid en na 20 minuten .spelen wist de rechts buiten met een kopbal de partijen weer op gelijke voet te brengen. Doelman Laporte ging aan dit doelpunt niet geheel vrijuit. In deze stand kwam geen verandering meer en dit gelijke snel gaf de ver houdingen goed weer. Het was een sportief gespeelde wedstrijd. werden van weerszijden goede aanballen opgebouwd, waarbij beiue doelen beurtelings in gevaar werden gebracht. De aanvallen van de thuisclub wa ren iets gevaarlijker. Na onge veer 40 minuten spelen werd de bal over rechts mooi voor doel geplaatst, de linksbinnen zag zijn kans en onhoudbaar verdween de bal in het net (1—0). Na de thee pakte de thuis club weer direct stevig aan wat tot gevolg had dat na 5 minu ten Nolet een voorzet oppikte, en meteen hoog in het doel schoot (20). Hierop zette Ro- bur alles op alles, drong vèr op en 'jaste op doeltreffende wijze de buitenspelval toe. Yer seke verdedigde zich op sublie me wijze, met aan het hoofd keeper Marteijn. bijgestaan door het backstel Koster en Boone en rechtshalf Lindenberg. Met een 20 overwinning voor Yer- seke eindigde deze forse doch sportieve wedstrijd. Zierikzee Zeelandia 1 1 O.D.I.O-R.C.S. 1-4 In een sportief gespeelde wedstrijd is R.C.S. de sterk ste gebleken. Hieruit bleek dat de profeten er ook wel-, eens naast kunen zyn! De eerste aanval was voor R.C.S. maar deze strandde op de Odïo-verdedlging. Daarna volgden 2 corners op het R.C.S.-doel, die door de doel man werden weggewerkt. Hierna volgde een periode van Odio-overwlcht, maar de doelman van R.C.S. had zijn r, en gaf de gastheren gëfen schijn van kans. Na nog enige aanvallen over en weer brak de rust aan met een blanco stand. 20 minuten na de rust kreeg de linksbuiten van R.C.S. de bal toege speeld, hij plaatste deze voert het doel, en langs de vallen de doelman knalde midvoor Leeman deze goèdgespeolde in het Odio-doel. 01. 8 min. later kreeg de rechts buiten de bal te pakken, die weer prachtig doorgaf naar ztjn midvoor, die geen fout maakte en de stand was 02. In dezelfde minuut bracht linksbinnen v.d. Driest de bal op en met een zuiver gericht- te „poeier" maakte hij er 0-3 van. 42 min. na de rust om speelde de midvoor de Odio- verdediging en bracht de stand op 14. Enkele min. later kreeg Odio een straf schop toegewezen. De links, binnen benutte deze kans, 14, waarmee het einde kwam. IJzendijke Terneuzen 5 1. Een volkomen falende achter hoede van Terneuzen. was de oorzaak voor deze grote neder laag. Bovendien gaf de IJzendij- ke-nloeg een fris enthousiast spelletje voetbal te zien, waar de Temeuzenaren geen raad mee wisten. Voor de rust was Terneuzen iets in de meerder heid. maar toen Hesseling een slecht gespeelde bal van Van Waes in een doelpunt omzette, zakte >het spel van Terneuzen ineen. Wel wist Gort de gelijk maker te scoren, maar nog voor de rust nam IJzendijke. door doelpunten van Hesseling en Poucke. een 31 voorsprong. Na de hervatting was het een slechte wedstrijd. Hesseling voerde de score op tot 41. Terneuzen kreeg een strafschop toegewezen, maar miste en ten slotte bracht Poucke dc eind stand op 5—<1. Yerseke Robur 2 0 Yerseke verscheen met een gewijzigd elftal in het veld en het is haar gelukt deze belang rijke wedstrijd in haar voordeel te beslissen. Deze wedstrijd, die voor belde ploegen van groot belang was. werd met een flink tempo begonnen. Er In een op laag peil staande wedstrijd hebben Zierikzee en Zeelandia de puntjes gedeeld. Voor de rust zag het er naar uit, dat de thuisclub de over winning zou behalen. De eer- te 25 minuten had zij een groot veldoverwicht. De voorhoede der gastheren was echter niet by machte het tot een behoor lijk schot te brengen en enkele gemakkelijke kansen werden erbarmelijk verknoeid. Zeelan dia wist zich voor de rust aan de druk te onttrekken en trok op haar beurt ten aanval. Het ploegverband was wellicht iets beter dan bij Zierikzee maar ook de voorhoede der gasten was ongevaarlijk. Na de rust was het spelbéeld hetzelfde. Om beurten waren de partijen in de aanval zonder dat er ge doelpunt werd. Twaalf minuten voor het einde moest de kee per van Zeelandia na een bot sing het veld verlaten. Zijn plaats werd ingenomen door een der andere spelers. Bij een daaropvolgende mooie aan- -3,15 B™ce Lowe zingt. WOENSDAG. Elisabeth Schumann zingt met pianobegeleiding enkele Schubertllederen. o.a. Das Heimweh. Hin und wieder flic- gen Pieilc, Der Einsams. (H. I 22.25). Men kan vandaag voorts enkele malen orkesten horen, onder leiding van de tweede di rigent van het Concertgebouw orkest Hein Jordans. Het Rot terdams Phllharmonlsch Orkest speelt Tsjaikowsky's Vijfde (H. I 9.30) en het Concertgebouw orkest speelt 's avonds eveneens van Sjaikowsky het vioolcon cert in D (met Johanna Martzy als'soliste). Voorts spoelt het orkest „Concerto voor dubbel- strijkorkest" van dc Engelse componist Tipctt, na de pauze: „De nieuwe wereld" van Dvo rak (H. I 20.15). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 8.15 Te Deum Laudamus; 9.30 Rotter dams Phllh. Orkest; 10.15 Boyd Neel-Stajk-orkest; II Pierre Ber- nac. bariton met het Conservato riumorkest o.l.v. Charles Munch; 11.15 Ferdinand Huück. hoorspel: 12 Koor o.l.v. Schcllevis; 13 Nws: 14 Septet in Es op. 20. Beethoven: 15 Ensemble voor oude muziek; 16.15 Voor onze Jongens en meis jes; 17.45 Planoduo Andrc de Raaff—Jacques Schutte; 18 Onze Nederlands koren cn korpsen; 18.30 Ned. Strljdkr.; 19 Nieuws; 19.45 Engelse les voor gevorderden: 20 Nieuws; 20.15 Concertgebouworkest o.l.v. Hein Jordans: 21.45 Concert gebouw-orkest; 22.25 Elisabeth Schumann, sopraan mét pianobe geleiding; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws: 9 Rafael Kubellk dirigeert het Tsjechisch Philh. Orkest in Bo heems nationale muziek; 11 Popu lair non stop; 12.38 The Killma Hawalians; 13 Nieuws; 13.20 Dolf v, d. Linden en zijn Mctropole- orkest; 14.15 Jcugdconccrt; .5.30 De regenboog; 18 Nieuws; 18.30 Georgette Hagedoorn a. d. vleugel begeleid door Pierre Vcrdonck. zingt oude liedjes: 10.15 Rcgerjngs- uitzending: 20 Nieuws; 20.20 Uit beroemde operettes; 22.30 Joan en Valerie Trimble, plaoduo; 23 Nws; val van Zeelandia greep de ver dediging niet tijdig genoeg in en de bal belandde hoog in de touwen. Na de aftrap werd de bal toegespeeld naar de Hooge en uit een hoge voorzet, waarbij de invaller-doelman zich mis rekende, kwam de gelijkmaker. Zierikzee trachtte vlak voor het einde nog een overwinning te forceren, maar de keeper wist steeds keurig in te grijpen. Scheepvaartbprichten Vlissingen aangekomen 19 Febr.r Jacob Oorburg v. Kingslynn; 20 Febr.; Inspi v. Antwerpen: 21 Feb. Orion v. Londen. Vlissingen vertrokken. 20 Febr.: Mars n. Nykoping; Inspi n. Bre men; Jacob Oorburg n. Antwer pen. Geapsseerd n. Antwerpen 19 Feb. Delfia v. Denemarken: JDenlb v. Londen; Gruno v. Vlaardingen; 20 Febr.: Erdstaal v. Denemarken; Zuidland v. Londen: Agiena v. Southampton: Eben Haëzer v. Huil; Karei van Le Havre Rand- kerk v. Zuld-Afrika; Wolf v. Nakshof: Alohard v. Hamburg; Maraat V v. Huil. Geapsseerd v. Antwerpen: Im port n. Porto; Nero n. Kopenha gen; Mariekerk n. Rotterdam; Frans n. TJmuiden; Tero n. Monte video: Aldi n. Zeebrugge: Mania n. Londen: Aalsum n. Teneriffe; Lutterkerk n. Londen; Grotekerk n. Marseille; Nezo n. Konenha gen. Amsterdamse Beurs In tegenstelling tot dc beide laatste dagen van dc achter ons liggende week bestond op de ef fectenbeurs te Amsterdam een zwakke stemming. Men verdiepte zie!: in gissingen omtrent dc werkelijke oorzaak hiérvoor. maar een inderdaad concreet motief was toch niet voorhanden. De affaire was van beperkte omvang, maar in vrijwel alle rubrieken bestond enig aanbod, terwijl de kooplust ver te zoeken was en dienover eenkomstig kwamen de koersen vrijwel algemeen op een lager pj' De actieve fondsen werden bij de opening reeds beneden de sldtkoersen van Vrijdag ingezet en liepen onder beurstijd nog verder achteruit, terwijl bij het schelden van de markt op ongeveer het laagste peil van de dag werd ge handeld. In Koninklijken werd op matige voet zaken gedaan, waarbij de koers tenslotte ongeveer een viertal punten beneden 300 kwam. Ook de industrieaandelen lagen zwaar in dc markt en vooral voor Unilevers moest nogal wat aan bod worden verwerkt. Brussel-Vlaams (322 m.): 7. 8. 13. 17. 19.45 22 en 22.25 Nieuws; 13.20 Metropn'.e-orkest; H „De Messias": 17.30 Voordr. v. gedichten; 17.45 Vlaamse en romantische liederen: 19.50 Radiofeuilleton. Brussels-Frans (484 m.): 7, 8, 13. 17. 19.45, 22 en 22.5? Nieuws; 12.25 Lichte grain, riuzick; 14 Voor de Vrouw; 17.10 Gevar. gram. muziek: 20 Groot Svmph. orkest; 22.15 Jazz-causcric. Engeland-Homc Service (343 m.): 8. 9. 14. 19. 22 en 24 Nieuws; 13.30 Cantinemuziek; 16.10 BBC Midland Light Orchestra: 19.20 Handel: 20.45 BBC Theater Orkest en BgC theater koor. Engeland-Light Program (1500 en 262 m.): 10, 20. 23 en 0.56 Nieuws; 13.30 BBC Welsh Orchestra; 17.15 BBC Schots Orkest; 19.15 John Reynders en zijn orkest; 19.45 Hoorspel; 24 Voordracht. Ncderl. 1048 3%) dito 1947 (31a) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3% Iovesteringscert. 3 Nederl. 1902—64 Nederl. 1962—64 Nederl. N.W.S. 2 Spaarc. a f 100 2%% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ncd. Hnndclmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Dclft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubber H.A. Ltjn Kon. Paketvaart Ned. Srheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Dell Bntavla Mij. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motor Kenneeot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania 18 Febr. 21 Febr. 100'A 100% 97 V? 96% 97 96% lOOVa lOOta 97 97 97% 97 9714 97t 80(4 80% 1007a 100% 96 95% 113% 112% 161 18171 157 154% 284 280 140 137% 181 176 242 235% 259% 262% 221% 218% 162% 160 •146 305 296% 162% 159% 151 148% 164 16*% 160% 153% 145% 141 32% 32% 96% 50% 3514 - 8% - 10 15% ZON EN MAAN. 23 Februari: Zon: op 7.40 Maan: op 6.16 onder 18.08 onder 12.52 Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Hoog Water U.+NAP u.+NAP 11.09 1.31 23.48 1.32 11.34 1.52 11.56 1.69 12.15 1.02 Laag Water u.—NAP u.—NAP 4.35 1.52 5.05 1.74 5.38 1.88 5.35 1.33 17.17 1.6( 17.47 1.82 18.24 1.96 18.16 1.40

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 3