mum Motie van wantrouwen verworpen NIEUWS UIT ZEELAND Opnieuw scheepsramp op de Westerschelde Duizenden motorrijders naar Middelburg O-genda NIEUWE SLUIS TE TERNEUZEN. WALCHEREN Tweede Kamer Begroting van Overzeese gebiedsdelen goedgekeurd. In de avondvergadering van de Tweede Kamer diende de heer Schouten (A.K.) een, mede door de heren Gerbrandy, Bruins Slot, Welter, Zandt en Algcra getekende, motie van wantrouwen In tegen de regering. Hierna sprak de Kamer als haar oordeel uit, dat het beleid van het Kabinet tegenover de Veiligheidsraad-resolutie, de in feite verdwenen republiek Indonesia en dc leiders daarvan in strijd is met de belangen van de volken in Indonesië en van Nederland. De motie werd verworpen met 7615 stemmen. Bij de voortzetting van de mid dagvergadering kwam de heer Wel ter (KNP) aan het woord. Hij be treurde het altreden van minister Sassen, waarvoor hij gaame een verklaring wilde ontvangen. Hij achtte het een beleidsfout van min. Sassen, dat deze minister Stikker alléén naar Indonesië liet gaan: het contact moet uitsluitend door dc minister van Overzeese Ge biedsdelen geschieden. De V.N.— commissie voor Indonesië verwierp spreker als zijnde partijdig. Wan neer de republikeinse leiders zul len worden vrijgelaten, is dat het begin van een niet te stuiten chaos. De heer Schermerhorn (Arb.), had algehele klaarheid in dc mi nisteriële rede gemist. Dc houding, die tegenover dc C.v.G.D. werd aangenomen, was dubbelzinnig. Het is een publiek geheim, aldus spr.. dat de H.V.K. in zeer slechte verhouding staat tot een van de commissieleden. Dit is tegen diplo matieke zeden en landsbelang. Spreker meende. d3t het tijd schema moet worden gehandhaafd en dat spoed is geboden. Een inte- rimregerlng zonder de republiek is geen oplossing; daarvoor wijst zijn fractie nlle verantwoordelijk heid af. Een conferentie in Don Haag wordt toegejuicht. Wanneer hier de republikeinse ministers zouden kunnen worden overtuigd van de voordelen ener federatie, zou een oplossing gevonden zijn. Dit is de laatste kans voor dc re publikeinen. maar de Nederlandse regering moet op soepele wijze voorwaarden scheppen voor het slagen van deze onderhandelingen. De heer Oud (WD) constateerde, dat wij hebben rekening te hou den met de samenwerking tussen Nederland en de Ver. Staten. Wij bezitten juridisch-onaantastbare souvereinitoit in Indonesië, maar de morele rechtvaardiging daar van is sterk. AVONDVERGADERING. In de avondvergadering diende dc heer Goedhart een motie in, mede ondertekend door dc heren Van der Goes van 'Saters, Ver meer, De Kadt en Schermerhorn. over de verontrustende berichten betreffende mishandeling en an dere wandaden, waarvan Indone sische gevangenen het slachtoffer zouden worden en waarin de re gering wordt uitgenodigd op korte termijn een onafhankelijk onder zoek daarnaar te laten Instellen door een commissie, die niet on dergeschikt is aan militaire en ambtelijke autoriteiten in Indo nesië. De heer Goedhart (Arb.) 2clde, dat het optreden van de H.V.K. in sommige gevallen ..alleronge lukkigst" is geweest. Zo kreeg de eerste minister van Pasundan van dr. Beel te horen, dat hij over de positie van de republiek hetzelfde standpunt moest Innemen als de H.V.K. zelf. Spr. betreurde, dat dr. Beel in zijn functie gehand haafd blijft en noemde voorts het onderzoek naar do Banka-affaire onbevredigend. Ook de heer Schouten (AR) wilde volledige opheldering over de kwestie-Sassen. Een klein inci dent deed zich voor. toen spreker een document van Palar, waarin deze verslag geeft van een ont moeting met de heer Goedhart, voorlas. Deze zou voorgesteld heb ben een ontmoeting te arrangeren tussen dr. Drees en Hatta en zou mededelingen over partijverhou dingen en opvattingen in Neder land hebben gedhan. De heer Goedhart verklaarder geen verant woording te dragen voor een zon der zijn voorkennis opgesteld verslag. Htt heeft zelf een rapport ingediend bij de minister-presi dent. De heer Schouten zeide, dat de zwakheid van dc regering ve.oor- zaakt wordt, door de grote prin cipiële meningsverschillen tussen P.v.d.A. en K.V.P. en dao in dit beleid niet langer vertrouwen kat: worden gesteld. Hij diende daarop zijn motie in. Een aftreden van alle ministers werd voorspeld door de heer De Groot (CPN) en een waarschu wing tegen ..schipper-politiek" kwam uit de mond van de heer Gerbrandy (AR), die op afwijzing van de resolutie van de Veilig heidsraad aandrong. De heer van Dis (9G) becritl- scerde de houding der regering Jegens de republikeinen. Dc heer Gortzak (CPN) eiste een uitvoerig onderzoek naar de ge dragingen van sommige Neder landse troepenonderdelen in Indo nesië. Dr. DREES ANTWOORDT Dc minister-president, de heer Drees. verklaarde, dat de heer Goedhart nooit met een opdracht van hem naar Parijs ging. Wel is op verzoek van dc heer Goedhart de republikein Subandrio uit Lon den door dr. Drees ontvangen. Su bandrio sprak toen over een ont moeting van dr. Drees met Hatta. Spr. had hierop geantwoord, dat (Ingezonden mededeling) NEEMT T'JDIG §caldi5 GRIEPPOEDERS P. POEDER 5 CT. ETUI 6 ST. 30 CT. BRASKAMP N.V. RIJSWIJK (Z.-H.) (Ingezonden Mededelingen). Voor ».s. Moeden *n hun btbiet: de Kalk-Vtt«mlne D tabletten van DAGRA h(j bereid was de heer Hatta in Nederland te ontvangen. Spr. zal geen mededelingen doen over het aftreden van de heer Sassen. De minister van Overzeese Ge biedsdelen ad interim, dc heer van Maarseveon, verklaarde, dat de re gering een federale interimrege ring zal pogen te vormen. Zou geen republikein willen toetreden, dan kunnen wij hem niet dwingen. Het vraagstuk der vrijlating van de republikeinse gevangenen is nog niet geheel met dr. Beel door gesproken. De heer Goedhart (Arb.) trok z(jn motie ln. De motie-Schouten werd daarna verworpen met 76 tegen 15 stem men. De begroting werd tenslotte aan genomen zonder hoofdelijke stem ming met aantekening, dat de C.P.N. geacht wilde worden te hebben tegengestemd. De vergadering is daarna geslo ten. Het ligt in de bedoeling de Kamer niet voor 15 Maart bijeen te roepen. Schoonheidskoningin. Zestig meisjes, die deel namen aan een schoon- heidswedstrijd in Lincoln (Groot Brittannië) juich ten de „koningin" toe en haar twee „hofdames". Op dit ogenblik namen 3e „koningin", en de eer- ;te hofdame haar pruik af. Het waren mannen. De prijs van 5 pond ster- 'ing werd dan maar toe- Kekend aan Betty Wood- nead, de deelneemster, (een meisje ditmaal) die lerde geclasseerd werd. Betty was. evenmin als de andere deelneemsters, natuurlijk niet te spreken jver de grap. De manne lijke winnaars allebei oeroepsacteurs droe gen lange avondkledij en noge hieltjes, en werden voor de wedstrijd aan een hele reeks mensen voorgesteld, zonder dat emand het bedrog merk te. De Belgen zullen waarschijn lijk 24 Juli ter stembus gaan om een nieuwe regering te kiezen. Voor dc eerste maal zullen dan ook de vrouwen mee stemmen. De burgemeester van de Sow- jet-sector van Berlijn, Frièdrich Èbert, is door zijn adjudant van corruptie beschuldigd. In het kader van de Engels- Amerikaanse hulp aan Berlijn via de luchtbrug is een Engelse York met de millioenste ton levensmid delen te Berlijn aangekomen. Motorschip „Maria Antonie" aangevaren en gezonken. Twee opvarenden gered. Wederom heeft zich op de Wester Schelde naby Hansweert een ernstig scheepvaartongeval afgespeeld, dat ditmaal geluk kig geen mensenlevens heeft gekost. Vrijdagmorgen om streeks 7 uur is het 321 ton me tende motorschip „Maria Anto nio". eigendom van de heer A. Maas uit Hansweert, welk schip met een lading aardappe len op weg wafe naar Rotterdam, enkele kilometers voor de ha ven van Hansweert aangevaren door het van Antwerpen ko mende Amerikaanse stoomschip „Magnolia State" 'en gezonken. De twee opvarenden van de „Maria Antonio", schipper C. F. van Dongen en zijn broer, de knecht J. van Dongen, kon den zich gelukkig nog bijtijds in een roeibootje in veiligheid brengen en hebben al roeiend de haven van Hansweert kun nen bereiken. In de woning van de eige naar, de heer Maas, troffen wij enkele uren later de gebroe ders van Dongen aan. Nog niet geheel van de schrik bekomen en gekleed in hun werkplunje al hun bezittingen gingen met de „Maria Antonio" de diepte in gaven zij ons neer slachtig het relaas van het ge beurde: „Vanmorgen om een uur of half zes waren we uit Terneuzen vertrokken, we had den een lading aardappelen in, bestemd voor export naar Grie kenland. De partij moest Vrij dag in Rotterdam zijn voor verdere verscheping. Omdat het weertje nogal goed aan stond, togen we dus vroeg op weg. Rond zeven uur kwamen wij voor Hansweert en zetten koers op de haven. Uit de rich ting van Antwerpen kwam toen een zeeschip, naar later bleek de „Magnolia State", die har der liep dan wij. Tussen dit schip en de „Maria Antonio" voer echter ook nog de sleep boot „Alphi" met twee lege schepen, eveneens naar de ha ven van Hansweert. Op het eerste gezicht dreigde er voor ons toen nog geen gevaar. De sleepboot met de sleep konden tijdig uit de weg komen, doch toen kwam de „Magnolia Sta te" recht op ons af. MIDSCHEEPS GETROFFEN. „Ik probeerde nog bij te draaien", zo vertelde de schip per, „doch het ging alles zo vlug in zijn werk dat deze ma noeuvre niet meer mocht ba ten. We werden ongeveer mid scheeps aan bakboord getroffen. Het schip werd nog een eind meegesleurd en zonk daarop. Mijn leven heb ik aan m'n broer te danken, terwijl ik nog met het stuur in m'n knuisten stond om te trachten een aan varing te voorkomen, was hij reeds bezig om de roeiboot los te maken. Hij riep me om over 1 y2 jaar voor een steekpartij. Voor dc rechtbank te Am sterdam stond Vrijdag terecht de 40-jarige bankwerker W., die 9 October van het vorig jaar de Govert Flinckstraat te Amsterdam zijn vroegere vrien din en haar moeder met een mes ernstige wonden in het ge zicht had toegebracht. De jonge vrouw had enkele dagen te vo ren de verhouding met hem verbroken. De beide vrouwen waren vrij ernstig gewond, vooral doordat bij de jongste de gezichtszenuw was geraakt. De officier van justitie, mr. van Nouhuys. achtte geen po ging tot doodslag, maar wei het toebrengen van zwaar lichame lijk letsel bewezen en vorderde deswege een gevangenisstraf van Ite jaar met aftrek. Uit spraak op 4 Maart. te stappen, doch eerst weigerde ik nog. Toen de aanvaring ech ter een feit was geworden, be sloot ik m'n broer te volgen. Zo werden wij gered. Het zal Gods wil zijn geweest. Onze bezittingen zijn we al lemaal kwijt, een bedrag van ongeveer 900 had ik zomaar voor het grijpen, doch over rompeld door wat zich plaats greep, dacht ik er niet aan. We zijn toen naar de haven ge roeid. De sleepboot Alphi", die het ongeluk zag gebeuren, kwam ons nog te hulp, maar we waren toen al bijna in de haven. Later is ook de kapitein van de „Magnolia State" nog naar de wal gekomen, die or.s met de redding gelukwenste. Maar intussen: wij zijn ons schip kwijt, al is het dan ook verzekerd. Oud-president Zamora overleden. De gewezen president van de Spaanse republiek, Alcala Zamora, is overleden. Zamora is geboortig uit Andalusië, de „tuin van Span je." In 1931 werd hij eerste president van Spanje. Kort voor de burgeroorlog in 1936 door dé Cortes afgezet, ging hy in ballingschap, eerst in Frankrijk' en daarna in Ar gentinië. Zamora, die slordig gekleed ging en er niet als een be langrijk man uitzag, verkoos zijn woonhuis te Madrid bo ven het voormalig koninklijk palels aldaar, dat hij alleen voor zijn officiële bezigheden gebruikte. Als president stort te hij een belangrijk gedeelte van zijn inkomen, dat onge veer 500.000 gulden per jaar bedroeg in de staatskas. Na zijn verkiezing schonk hij zijn inkomen van de eerste dag aan een fonds voor arme kin deren. In 1941, nadat hij Spanje had verlaten, veroordeelde n gerechtshof in het nieuwe re- ?:iem van Franco hem tot 15 aar ballingschap en confis catie van zyn gehele bezit. Gevraagd door Belgische werkgevers. De werkgeversvereniging der chemische industrieën van het gewest Gent heeft aan de Belgische eerste minister een telegram gezonden, waarin zij op de dringende noodzakelijk heid wijst van een nieuwe sluis te Terneuzen. In het telegram wordt er op gewe zen dat de langs het kanaal gevest igde industrieën ten zeerste benadeeld wordendoor de hoge vrachtkosten, welke een gevolg zijn van de kleine tonnenmaat der schepen, die het kanaal kunnen bevaren. De patroonsvereniging dringt er ten slotte bij de eerste mi nister op aan, dit probleem tijdens de aanstaande Bene- lux-bijeenkomst te Den Haag te berde te brengen. „Arnemuiden 12" lek gestoten. BIJ VUURTOREN WESTENSCHOTJWEN. Vrijdagmorgen 6 uur is de vissersschuit Arnemuiden 12 op een zich onder water., be vindende ijzeren pen gevaren, achter de vuurtoren Westen Schouwen. Het scheepje, dat van Schcvenirigen kwam, maakte water en begon te zinken. De schipper R. van Belzen wist algeheel zinken te voorkomen door zyn schuit op het strand te zetten. De Arnemuiden 8, die in de buurt voer, nam daarna de schipper en zijn knecht aan boord en de lading garnalen over. Een timmerman heeft zich naar het strand begeven om te trachten het gat te stoppen, opdat het scheepje bij hoog water weer vlot is te krijgen. Voor de schipper betekent dit een belangrijke schadepost, daar het scheepje niet verze kerd was. Nader vernemen wy. dat Arn. 12 Vrijdagavond de haven van Veere Is binnen gekomen. nadat het lek dicht was en het water uit het vaartuig verwijderd. De Am. 8 sleepte de schuit naar Veere. De Arnemuiden 12 zal op de scheepswerf te Arnemuiden worden reerd. naren, en verder van hoge officieren, leraren, weduwen wier mannen in Indonesië sneuvelden en gewone, een voudige mensen. Vele andere gedecoreerden vragen ook om het adres van dr. Jessup of verzoeken een Engelse brief op te stellen, daar zij op de zelfde wiize als de heer v. d. Dries wensen te handelen. Geëvacueerde gezinnen Het aantal geëvacueerde ge zinnen c.q. alleenstaande perso nen, die nog in verschillende provinciën verblijven, is als volgt verdeeld: Groningen 43, Friesland 143, Drente 83, Over- ijsel 136, Gelderland 851. Utrecht 6G7, Noord-Holland 1148. Zuid- Holland 734, Zeeland 266, N.-. Brabant 62, Limburg 41. De Zeeuwse 101-jarige. Vrijdag 25 Februari zal de wed. Pauwels, wonende aan de Cloosterstraat te Kloosterzande, de dag herdenken, dat ze voor 101 jaar geboren werd. Vorig jaar werd onder grote belang stelling haar 100ste verjaardag gevierd. Ze geniet nog steeds een uitmuntende gezondheid en wordt door haar beide dochters verzorgd. Het feest zal in in tieme kring gevierd worden, maar aan gelukwensen zal het haar wel niet ontbreken. GEVALLEN VOOR HET VADERLAND. Bij de familie Claessens te Hontenisse kwam bericht, dat de enige zoon Theo op 15 Febr. jl. in Indonesië is gesneuveld. Sleepboot bij Hansweert vastgelopen. Vrijdagmiddag is de sleep boot Hinde, slepende met de Rijnkasten Prova en Herma- nus, by het uitlopen van het z.g. Schaar van Valkenisse, ongeveer ter hoogte van Hansweert door tot nu toe onbekende oorzaak aan de grond gelopen. De Rynkasten, die beide afgeladen waren, bleven in diep water. Zy zijn later door de sleepboot Betsy overgenomen en naar Ant werpen gesleept. Vrijdagavond zou de kapi tein van de Hinde trachten zyn schip weer vlot te krij gen. Provinciale vergadering N.C.R.V. De zowel voor werkende als niet-werkende leden van de Ned. Chr. Radio-Vereniging toe gankelijke provinciale N.C.R.V.- vergadering zal dit jaar voor Zeeland worden gehouden Öp Dinsdag 15 Maart in „De Prins van Oranje" te Goes. Aftredend is het lid der Prov. Commissie, de heer J. W. van 't Hoff, terwijl als lid voor de Vereniginsgraad vooij Zeeland zullen aftreden de heren L J. van de Bortel te Schoondijke, ds. J. S. Hartjes te Vlissingen en J. Verburg te Kamperland. Ook zal moeten worden voor zien in de vacature H. A. Weij- burg, die Zeeland heeft verla ten. Voorts zal de jubileumvie ring worden besproken. gerepa- De teruggezonden Amerikaanse onderscheiding. REEDS BIJNA 600 ADHAE- SIEBETI'IGIN GEN. De Goese brievenbestellers hebben het de laatste dagen druk op de Westsingel. Sinds het wereldkundig geworden is, dat het hoofd van de R. K. Jongensschool, de heer F. J. v. d. Dries, zijn Ameri kaanse onderscheiding terug- zond aan dr. Jessup. de ver tegenwoordiger van de V. S. in de Veiligheidsraad, wegens de houding van Amerika bij de behandeling van de Indo nesische kwestie, komen er iedere dag stapels brieven met adhaesiebetu)gingen, af komstig uit alle delen van het land. Ook heeft de heer d. Dries verschillende te legrammen, o.a. uit'Indonesië ontvangen. Vrijdagavond had hij reeds een kleine zeshon derd brieven, kaarten en te legrammen bij elkaar. Hoewel het geenszins zijn bedoeling is geweest met deze zaak een politieke rel te ont ketenen, doet het hem niette min goed. dat zovelen hun instemming betuigden. Nog steeds telt de heer v. d. Dries onder zijn vrienden vele Ame rikanen die hem geregeld schrijven en bezoeken, doch hH wilde nu eenmaal op de één of andere manier zijn misnoegen kenbaar maken over de behandeling welke zijn vaderland geniet. De brieven kwamen uit alle lagen der bevolking. Vooral veel van oud-Indische ambte- Reünie op Tweede Paasdag met gevarieerd programma. Detilé op het Molenwater. Enkele duizenden motorry. ders uit alle delen van het land zullen op Tweede Paas dag op Walcheren een echte Zeeuwse dag meemaken. Op die dag organiseert de Kon. Ned. Motorrydersvereniglng de traditionele rondrit en voor de eerste maal zal de reü nie, die ieder jaar na deze rit plaats heeft, in Zeeland worden gehouden, namelijk in Middelburg. De organisatie hiervan is in lianden van de actieve motorclub „Schelde- gouwen" en de voorbereidin gen zyn in voile gang. Er zullen ringryderyen plaats hebben, Zeeuwse koffiemaal tijden worden aangericht en men zal de Westkappelse dijk bezlchtigèn. Wy vernemen, dat besprekingen gaande zijn met de Belgische motorrij- dersbond om ook de Belgen naar Zeeland te laten komen. Voor deze reünies bestaat elk jaar zeer veel belangstel ling. De rijders, die meedoen aan de rondrit, waarvoor pry- zen worden uitgeloofd, moe ten een bepaald aantal kilo meters afleggen. Onderweg worden zi1 steeds gecontrö- leerd en by aankomst in Mid delburg ontvangen zy een plaquette. Zy, die niet deel nemen aan de rondrit, gaan rechtstreeks naar Middelburg. De motorrijders komen sa men op het Molenwater, waar zy worden begroet door de Commissaris der Koningin, jhr. .mr. A. F. C. de Casem- broo't en het gemeentebestuur van Middelburg. De Commis saris heeft een antiek Zeeuws broodmes als prijs beschik baar gesteld, de gemeente Middelburg een medaille. Ook vele zakenlieden lieten zich niet onbetuigd. DÉFILÉ. In de namiddag zaT voor de autoriteiten op het Mo lenwater worden gedefileerd, waarna men ln dezelfde volg orde via Domburg naar West- kapelle rijdt. Hier zal het ln Zeeuwse klederdracht gesto- Vlissingen BRUTALE INBRAAK In het- .arbeiderskamp aan de Koudekerkseweg te Vlis singen hebben één of meer on bevoegden zich in den nacht van Woensdag op Donderdag toegang verschaft tot de can- tine. Doordat er aan de can- tin e reparatiewerkzaamheden worden verricht konden zy door het wegbreken van een enkele lat by de cantine-voor- raden komen. Voor een bedrag van ongeveer 100.tot 125.aan sigaretten en rookartikelen werd ontvreemd. Voorts hebben ze een stuk van het toneel gord yn afge- snedeA en meegenomen. Van de dader(s) ontbreekt tot nu toe elk spoor. Door de, poli tie wtordt een onderzoek "inge steld. vuilnisemmers. B. en W van Vlissingen vra gen aan de gemeenteraad een crediet van 35.000 voor de aanschaf van 7000 vuilnisem mers, die aan de bewoners in bruikleen verstrekt zullen wor den. Voorts vragen zy een ere diet van 8000 voor verbouw van de laadinrichting op één der vuilniswagens. Middelburg UITREIKING BONKAARTEN. De uitreiking van de bonkaar ten 905 en textielkaarten VA 905 zal te Middelburg plaats hebben op Maandag 221 Febr. Aan de beurt zijn de létters J, K en L. OORLOGSVRLJWILLIGERS- WEEK. In de tweede helft van Maart zal een oorlogsvrijwilligersweek in Middelburg worden gehouden. Op 16 Maart wordt een feestavond georganiseerd met do in de loop Yf»n de laatste maanden uit Indo nesië teruggekeerde militairen. Verder zal van 17—19 Maart een bazar worden gehouden in de Schouwburg, terwijl op Zaterdag 19 Maart, te 14.30 uur. een gecos- tumeerde korfbalwedstrijd op de markt wordt gehouden, na afloop waarvan met muziek naar de Schouwburg wordt getrokken. Westkapelle VERGADERING Z.L.M. Dinsdagavond vergaderde de afd. van de Z.L.M. te Westka pelle in het café van de gez. Kaland. Na een openingswoord door de voorzitter, de heer P. K. v. Rooyen sprak ir. D. W. Stolp, consulent bij de Z.L.M over Zweden. Voorts werd een film vertoond, waarna nog en kele opnamen volgden over de Z.L.M.-dag op Noord-Beveland. demonstraties met de nieuwste landbouwmachines, enz. Zoutelande jaarvergadering GEITENFOKVERENIGIiNG „ONS BELANG". Dinsdagavond hield de gei- tenfokvereniging „Ons Belang'' te Boudewynskerke (Zoutelan de) haar jaarvergadering, on der leiding van de heer J. Sturm. Uit het jaarverslag bleek, dat er drie keuringen en een kringkeuring waren houden. Het aantal leden draagt 87. De kas vertoont een batig slot. De aftredende be suursleden, de heren K Klei- nepier en J. v. Sluys, werden herkozen. Tot afgevaardigde naar de P.V.- werd benoemd de heer P. Stroo, tot plaatsver ken Westkappels Dameskoor enkele liederen zingen. Een ingenieur van Rijkswaterstaat zal de geschiedenis van de doorbraak en de dichting van de dyk vertellen, waarna via Vlissingen weer naar Middel burg wordt gereden. In het Schuttershof wordt daarna het feest voortgezet. Tijdens het binnenkomen der motorrijders wordt op 't Molenwater een ringrijdery gehouden, waaraan de beste ringrijders van het eiland deelnemen. Ook zaï een ring rijdery voor motorrijders wor den georganiseerd. de meis vanger de heer K. Kleinepier. Het dekgeld werd vastge steld op 2.50 voor de leden en 10 voor niet-leden. Voor 1949 zijn weer drie keu ringen aangevraagd. Ten slotte vroeg de heer K Kleinepier, of enkele leden een geitje wilden aanfokken voor de bazar ten bate van de kerk restauratie, waarna de voorzit ter de vergadering sloot. Grijpskerke JAARVERGADERING C.B.T.B. Dinsdag hield de afdeling Grijpskerke van de C.B.T.B. haar jaarvergadering, onder lei ding van de voorzitter, de heer A. p. Koster. Bij de bestuursverkiezing werd herkozen de lieer Jac. Louwerse Jz. en gekozen de heer A. Poppe, zulks in de plaats van de heer Jac. de Wolf, die zich niet meer her kiesbaar stelde. Drs. Knibbe hield een causerie over Benelux en Marshall-hulp. waarop een druke bespreking volgde. St. Laurens JAARFEEST. Donderdagavond vierde de Gereformeerde Oudervereni ging te Sint Laurens, met de jongens- en meisjesclubs, haar jaarfeest in het gemeentelyk vergaderlokaal, onder leiding van de heer J. Koolc Mzn. Een gevarieerd programma, be staande uit opstellen, voor drachten, zang, pantomime, ta bleaux en samenspraken, werd vlot afgewerkt. De jongensclub telt momenteel 15 en d< jesclub 14 leden. VERENIGING „ZIEKENHUISVERPLEGING op walcheren»'. Woensdagavond werd in iafé Bloemendaal te St. Laurens een vergadering gehouden door de plaatseiyke afdeling van „Zie- kenhuisverpleging op Walche ren". In zijn openingswoord deelde de voorzitter mee, dat vele leden, ongeveer 200 in ge tal, niet meer goed op de hoogte zijn van hun rechten als lid en het bestuur heeft de heer P. J. Wolf, administrateur der vereniging, bereid gevon den één en ander nader toe te lichten. Deze gaf een duideiyke uiteenzetting van de diverse wyzigingen in het aantal ver_ pleegdagen, vergoeding van kosten volgens de bijverzeke- ringen en beantwoordde ver volgens verscheidene vragen betreffende verplicht en vrij willig verzekerden bij het Zie kenfonds Ritthem STRAATVERLICHTING WORDT UITGEBREID. Dezer dagen kwam de ge meenteraad van Ritthem bijeen. In zijn openingswoord memo reerde de voorzitter de gebeur tenissen van het afgelopen jaar. Aan de vereniging voor Chris telijke wijkverpleging Oost- SouburgRitthem werd een subsidie toegekend van 115 en aan de geitenfokvereniging 15.Aan de opleiding voor kleuteronderwijs te Middelburg werd een subsidie toegekend I van 25.—, met 4 tegen 3 stemmen. Als leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden benoemd de heren M. A. van Strien, Andr. Breel, L. van Keulen, J. D. Koppejan en G. v. d. Putte. Aan net schoolbestuur verd een voorschot van 855.ver leend. Besloten werd de straat verlichting uit te breiden met een lichtpunt aan de Dorpsweg, twee aan de Zandweg en één bij de vroegere molen. Op de jaarwedderegeling der gemeen tesecretarissen werd, op enige punten na, gunstig geadviseerd. De verordening op het vergun- nings- en verlofsrecht zal wor den gewijzigd, zodra de Drank wet te dien opzichte is veran derd. Aan het adres van de ge meente Middelburg, inzake de wet op de materiële oorlogs schade, zal adhaesie worden betuigd. Van de Minister van Wederopbouw en Volkshuisves- Jaarvergadering Chr. Hist. Kamerkringver. Middelburg. De Chr. Historische Kamer- kringvereniging „Middelburg" 'komt hedenmiddag in hotel Centraal te Goes in algemene jaarvergadering bijeen. Er zal een bestuursverkie zing plaats hebben in verband met aftreding van de heren mr. W. F. E. Baron van der Feltz, H. L Brakman, Abr. Koster, M. den Boer en J. P. van Wel. Laatstgenoemde is wegens ver trek niet herkiesbaar. Het lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal, mr. H. K. J. Beernink, zal vervolgens spreken over het onderwerp: „Nationale en internationale problemen". Gezinszorg op Schouwen- In een te Zierikzee gehouden vergadering van de Commissie voor Sociaal Werk en Gezins zorg op Schouwen en Duiveland heeft ds. Knijff, Ned. Herv. predikant, mej. zuster Sybranda, die als sociaal werkster Zierik zee en Schouwen ten Westen daarvan zal bearbeiden, welkom geheten. Brandweer te Vlissingen. In antwoord op de ingezon den stukken, die in ons blad werden opgenomen oveir de brand aan de Badhuisstraat te Vlissingen, schrijft de bur gemeester, mr. B. Kolff, ons het volgende: „Ondanks de werkzaamhe den, welke het personeel van de vaste kern van de brand weer uitvoert om zich pro ductief te maken, is de rege ling zodanig, dat- steeds di rect kan worden uitgerukt. Bij deze brand heeft zich echter het geval voorgedaan, dat de chauffeur, belast met het ambulancevervoer, zich even naar zijn huisarts had begeven omdat hij zich onwel voelde. Aangezien er op dat moment juist een ambulance- rit kwam, Is deze rit gereden door de chauffeur van de mo torspuit. Daar de motorspuit nimmer zonder chauffeur mag worden gelaten dit was ook nog nooit voorgekomen is tegen de orders in, de fout gemaakt, dat verzuimd Is eerst een reserve-chauffeur op te roepen. Toen dan ook kort daarop de brand in de Badhuisstraat werd gemeld, was er geen chauffeur op de wacht, zodat hierdoor vertraging is ont staan. De nodige maatregelen zyn genomen om de fout, welke bij de brand in de Badhuis straat is gemaakt, in de toe komst te vootrkomen." Zenio is een succes geworden. De Zendingstentoonstelling „Zento" in de Bogardzaal te Middelburg 'is een groot suc ces geworden. 3500 volwasse nen en 2225 kinderen hebben de exposities in de afgelo pen week' bezichtigd. Gisteravond werd een af- scheidsdienst gehouden als af sluiting van de tentoonstel ling, waarin werd voorgegaan door cis. L. H. W. Theunissen uit Aagtekerke. De Commissaris der Konin- fin bezocht Vrydag de ten- oonstelling. Vlissingen bouwt weer 108 woningen. B. en W. van Vlissingen deelden aan de gemeenteraad mede, dat aan deze gemeen te zal worden toegewezen uit het bouwvolume voo,r Zeeland in 1949 een 108-tal woningen. Daarvan zullen 48 zogenaamde duplex-woningen zyn, die aan de bouwvereni ging „St. Willibrord" zullen komen en 60 montagewonin gen, die overgenomen zullen worden door de bouwvereni ging „Goed Wonen." ting was een brief ontvangen, waarbij de wederopbouwwerk zaamheden aan de gemeente worden overgedragen. Aan de heer D. M. Korstanje werd eervol ontslag verleend als gemeentcopzichter, in ver band met de oprichting van de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht op Walcheren. Het onderhoud van de kerkto ren zal dit jaar bijzondere voorzieningen vragen. Vrouwenpolder VERGADERING A.R. KIESVERENIGING. Donderdagavond vergaderde de A.R. Kiesvereniging te Vrouwenpolder, onder leiding van de heer W. Maas, die ln zyn 'openingswoord de ge ringe opkomst betreurde en een woord van welkom sprak tot de heer J. de Wolf, se cretaris van de Centrale Kies*, vereniging te Middelburg. De secretaris, de heer S. Maas, hield een inleiding over „Internationale verhoudingen". De heer de Wolf gaf een kor te uiteenzetting van de door1 het Kamerlid, de heer J. Schouten, op de party-confe rentie te Breda, gehouden causerie. Besloten werd half Maart weer een vergadering- te beleggen. ned. herv. kerk Aangenomen naar Wolphaarts- dyk candidaat Tentsteen, hulp prediker te Silvoorde (Gld.) MIDDELBURG. Zondag: Schuttershof: Feestavond Kath. Arbeiders Beweging; KindervoorsteUinfS, 3 u.; Elec tro: Het geheime commando, 3.30. 7 en 9.15 uur; Schouw burg: Licht het anker, 2.30 en 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 2