PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De Zeeuwse P.D.'s weer in het arbeidsproces Kravchenko krijgt het zwaar te verduren BILT De militaire toestand in Indonesië Hamburg wordt weer concurrent van Rotterdam DE VOORSPELT 192e Jaargang - No. 37 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B den Boer. Adj.: W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintljn. Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS: 32 ct. per week; t 3.90 p. kw.; fr. p. p. t 4.15 per kw.. Losse nummers 10 cent. Dinsdag 15 Febr. 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 12.50. Ingez. mededelingen dubbel tariéf. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels 11.—. iedere regel WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Bureau van dit biad". 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux te VUssingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) teL 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g. - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel.2i Zware verliezen voor gewapende benden. Steeds meer aanmeldingen van voormalige T.N I -ers. In een officieel overzicht over de militaire situatie gedurende de afgelopen week wordt opge merkt. dat de activiteit van de gewapende groepen voorname lijk is gericht tegen economi sche objecten, terwijl ook de bevolking in de voormalige republikeinse gebieden, het moest ontgelden. Het aantal aanmeldingen van voormalige officieren der T.N.I. en man schappen nam toe. In Bantam slechts enkele kleine botsingen met benden, waarbij hun schuilplaatsen wer den opgeruimd. In het gebied van Pasundan werden de zui- verings-acties voortgezet, waar bij vooral groepen der voorma lige Siliwangi-divisie zware ver liezen leden. Deze acties von den voornamelijk plaats in de gebieden ten Zuidoosten van Fbang, ten Noordwesten van Sumedang, ten Zuiden van Tjia- wi en in de omgeving van Pengalengan. In het laatste ge bied verloren de gewapende groepen een honderdtal doden, vele gewonden en een groot aantal wapens. Er hebben zich enkele officieren van de staf der Siliwangi-divisie gemeld. De intensieve patrouillegang der Nederlandse troepen op midden-Java heeft een toene mend succes. Hier werden aan de gewapende groepen zeer zware verliezen toegebracht. De activiteit van scherpschut ters langs de wegen is op vele plaatsen afgenomen. In het Westelijke deel van midden- Java werd een aantal pogingen tot sabotage ondernomen. In het gebied tussen Djocja en So- Dr. Beel onderweg naar Nederland Ür. Beel zal een kort be zoek aan Den Haag brengen om overleg te plegen met dc Nederlandse regering. Dr. Beel is Maandag te 22 uur Bataviatijd met de Con stellation „Curagao" naar Ne derland vertrokken, vergezeld van ar. Koets. Het ligt in de bedoeling, dat het vlieg tuig geen nachtstop op Mau ritius houdt, zodat 't Woens dagochtend te 11 uur Neder landse t\jd in Nederland ver wacht kan worden. Dr. Beel, die werd uitgeleid door luite nant-generaal Spoor, vice-ad- miraal Pinke en vele leden ■van de voorlopige federale regering en de B. F. O., ver klaarde, dat zijn bezoek aan Nederland van zeer korte duur zal zijn. Verwacht wordt, dat dr. Beel midden volgende week te Batavia terugkeert. Voor zijn vertrek ontving hij de voorzitter van de B. F. O., Sultan Hamid en vele deel staatleiders. Tijdens de afwezigheid van dr. Beel is Prof. Hussein Djajadiningrat belast met de dagelijkse leiding. Eervol ontslag voor minister Sassen. H.M. de Koningin heeft met ingang van Maandag 14 Fe bruari aan mr. E. M. J. A. Sassen op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend als minister van over zeese gebiedsdelen onder dank betuiging voor de vele gewich tige diensten, door hem onder zeer moeilijke omstandigheden aan haar en den lande bewe zen. Het beheer van het ministe rie van overzeese gebiedsde len is tijdelijk opgedragen aan de minister van Binnenlandse zaken, mr. J. H. van Maarse- veen. V.N.-commissie wil inlichtingen over arrestaties. D commissie der Ver. Na ties heeft aan de Nederlandse delegatie inlichtingen ge vraagd over het arresteren van grote aantallen politieke gevangenen, waarvan velen zonder proces te Batavia en andere plaatsen in West-Java zouden worden gevangen ge houden. Druk van Londen op mr. Stikker? Het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft ge weigerd commentaar te leve ren op het bezoek Vrijdag van de Britse ambassadeur in Den Haag, sir Philip Ni chols aan minister Stikker. Niettcjnin neemt men in Londense kringen aan, dat de ambassadeur zijn invloed heeft aangewend om de vrij lating der Republikeinse lei ders té bevorderen. In hoever hier gesproken kan worden van druk uitoefenen, is vol gens deze kringen een kwes tie van interpretatie. lo werden enkele gewapende groepen opgeruimd. De in het gehele gebied van Oost-Java ondernomen zuive ringsoperaties wierpen even eens goede resultaten af. speci aal in de omgeving van Kediri. Bodjonegoro en Lamongan. Een belangrijk aantal kleine wapens en meer dan vier ton munitie werden in beslag genomen. In de negara Djawa Timur leden de benden gevoelige verliezen. De dood van de bekende voor malige brigadecommandant der T.N.I., Derudji, heeft niet nage laten. grote invloed op het ben dewezen uit te oefenen. Op Sumatra zijn de gewa pende benden dieper in het ge bergte teruggetrokken. Over het algemeen neemt ook hiel de activiteit der gewapende groepen af. Eerste zitting van het Joodse parlement. iNA 2000 JAAR President Chainv Weizmann heeft Maandag in het gebouw van het Joodse agentschap, in de nieuws wijk un Jeruzalem, de Israëlische grondwetgeven de vergadering, als eerste Joodse parlement sinds 2000' jJir, officieel geopend. Onder de vooraanstaande bezoekers, die de openings plechtigheid bijwoonden, bevon den zich de diplomatieke ver tegenwoordigers der Sowjet- Unie en van andere Oost-Eu- ropese staten en voorts consu laire ambtenaren van Neder land en de Scandinavische lan den. Er waren erewachten, ge vormd uit politie- en leger eenheden. Een muziekkorps van de politie bracht, bij de aankomst van president Chaim Weizmann, het Israëlische volkslied „Hatikva'' ten geho re. Terwijl de president staan de het volkslied aanhoorde, werd het door duizenden toe schouwers op straat meege zongen. Op de in de nabijheid gelegen muren van de oude stad hadden Arabische jonge lingen plaats genomen, die, ge wapend met verrekijkers, het schilderachtige schouwspel ga desloegen. Minder Marshall-dollars voor Europa. De E.C.A. overweegt een ver laging van het bedrag van 5.580 millioen dollars voor het Europese herstelprogramma, in verband met de prijsdaling der goedren, zo deelde de plaats vervangende administrateur van de E.C.A., Howard Bruce, Maan dag te Washington mede. Te genover de senaatscommissie voor buitenlandse zaken ver klaarde Bruce dat dc E.C.A. een „diepgaand onderzoek" in stelt naar de mogelijkheid van verlaging van het voor de 15 maanden, die op 3 April a.s. beginnen, voorgestelde be drag. Elke dag maken de twee oudste Prinsesjes Beatrix en Irene skitochten in de omgeving van het Oostenrijkse wintersportplaatsje Sankt Anton am Arlberg. waar zij nu juist een week geleden met haar vader, Z.K.H. Prins Bernhard. zijn aangekomen. Prinses Beatrix (links) en Prinses Irene in volledige ski-uitrusting, klaar voor de tocht. 105-jarige tante Mietje overleden. Maandagmorgen is op haar bovenhuis aan de Verlooplaan te Barneveld op 105-jarige leeftijd overleden mej. M. Janssen. Tante Mietje, zoals mej. Janssen' in Barneveld ge noemd werd, werd in deze plaats geboren op 2 October 1813. Haar laatste jaren leef de zij op een bovenhuis aan de Verlooplaan. trouw bijge staan door de 79 jarige wed. Haanschoten, terwijl de zus ters van het Groene Kruis haar liefderijk' verpleegden. Tante Mietje vertoefde met haar gedachten eigenlijk nog slechts in het verleden. Be zoekers merkte ze nauwelijks op. Vorige week werd zij grie perig. Als een .kaars is naar leven uitgegaan, vertelden haar buren. Waarom Rauter Herziening van zijn vonnis wenst. Thans is bekend geworden op welke' gronden de vroege re leider van de Duitse S.S. in Nederland. Rauter. herzie ning van zijn vonnis heeft aangevraagd. Blijkens de her- zieningsaanvrage beschouwt Rauter zijn veroordeling in strijd met de verklaring van de rechten van de mens, die in December 1948 te Parijs door de Ver. Naties werd aangenomen. In het bijzonder beroept hij zich op het artikel, dat nie mand zwaarder mag worden gestraft, dan de straf, welke toepasselijk was op het ogen blik, dat de misdrijven wer den gepleegd. Bevin zal Berlijn bezoeken. VERSLAG VAN ERNST REUTER. Prof. Ernst Reuter, burge meester van „Westelijk'' Ber lijn, heeft in een vergadering van de gemeenteraad ver klaard, dat minister Bevin „in de loop van de volgende paar maanden" een bezoek aan Ber lijn zal brengen. Prof. Reuter bracht in de gemeenteraad verslag uit over zijn bezoek aan Londen. De mededeling werd door de vergadering met gejuich begroet. Reuter spoorde de Duitsers aan, zeer hard te werken om overeenstemming met andere landen en vooral met Frank rijk te bereiken. Hij voegde er an toe: „Ik verliet Londen in de overtuiging, dat nu einde lijk het ijs tussen Londen en Berlijn is gebroken en een at mosfeer is geschapen, die ons de hoop geeft, dat onze moei lijkheden niet onopgemerkt zullen blijven." Gemeente Amsterdam ontsloeg 450 werksters. Slechts 35 van de ruim 500 schoonmaaksters in Amster- damse gemeentedienst, die ruim een maand geleden ir staking gingen voor 50 pro cent loonsverhoging, hebben het werk hervat. Als gevolg van het besluit van B. en W. dat zij, die Maandagmorgen het werk niet zouden hebben hervat, ontslagen zouden zijn, staan thans ruim 450 werk sters op straat. Meeste politieke delinquenten zijn thans politiek-apathisch. Van de bijna 1000 politieke delinquenten, die gedurende 1948 in Zeeland na hun vrijlating onder toezicht stonden, waren er slechts 16 voor langere tijd werkloos. Daaruit blükt, dat de samenleving in Zeeland de terugkerende politieke delinquenten in het algemeen heeft aanvaard,wellicht niet steeds met het ge voel, dat de zonden nu vergeven waren, maar zij heeft toch aan die politieke delinquenten arbeid gegeven en brood. De Stichting .Toezicht Poli tieke Delinquenten", die zich zelf enkele jaren geleden de taak oplegde de politieke delin quenten na hun invrijheidstel ling weer terug te voeren in het maatschappelijk leven cn dat in de ruimste zin van het woord heeft daarmee wat Zeeland betreft haai- voornaam ste doel bereikt. HOEVEEL ER KWAMEN. In 1947 kwamen onder toe zicht vpn de afdeling Zeeland der Stichting 930 politieke de linquenten. van wie 416 man nen en 514 vrouwen. Op net einde van het jaar waren er slechts 6 werklozen onder vroe gere P.D.'s. In 1948 bedroeg het aan tal onder toeziclitgestelden in Zeeland 989, van wie 564 man nen en 425 vrouwen. HET TOEZICHT. Hoewel het vinden van toe zichthouders en houdsters niet altijd gemakkelijk was. slaagde de Stichting er toch in 187 mannelijke en 44 vrouwelijke toezichthouders bereid te vin den dit sociale werk te ver richten. Wat de onder toezichtgestel- den betreft, daarvan behoorden van de 1948-groep 451 tot de handarbeiders en arbeidsters, 163 tot de middenstanders en zelfstandige boeren, 59 tot de hoofdarbeiders en 306 tot de huisvrouwen. De grootste groep der delin quenten viel in de leeftijd tus sen 31 en 50 jaar. Wat de nati onaliteit betreft bevinden er zich circa 81 statenlozen bij (vreemde krijgsdienst) en naai de godsdienst ingedeeld waren er 547 Ned. Herv., 237 R.K., 51 Geref., terwijl 154 tot kleinere kerken behoorden of geen gods dienst hadden. De vrijlating van de politieke delinquenten is thans zover ge vorderd. dat het grootste deel van hen dit jaar in vrijheid zal zyn. Wanneer men weet, dat degenen, die tot zes jaar ver oordeeld werden, dit jaar al vrij kunnen komen, dan is het wel duidelijk, dat alleen de zeer zwaar gestraften nog in bewa ring blijven. DE STEMMING. Hoe is de stemming onder de teruggekeerde P.D.'s? Het ant woord op die vraag is vrij ge- makelijk te geven. Ongeveer 90 acht de ontvangen straf aan de zware kant en zij be roepen zich op ..economische" motieven voor de begane, poli tieke of andere fouten. Politiek zijn ze apathisch. Ze hebben geen belangstelling voor aansluiting bij een politieke partij. Er zijn nogal wat P.D.'s, die na hun vrijlating van be roep zijn veranderd. Enkelen werden herschoold. Het toezicht heeft in zoverre bevredigend gewerkt, dat tot nog toe slechts in vier gevallen aanleiding bestond tot ingrij pen. Drie van deze gevallen hadden betrekking op diefstal. Uit het feit. dat in Zeeland geen doorgangshuis voor terug kerende P.D.'s ingericht behoef de te worden, blijkt wel dat voor de huisvesting hoewel niet altijd van harte de no dige medewerking werd onder vonden. Wij tekenen hierbij aan. dat er thans ook heel wat P.D.'s zijn, die niet meer onder toe zicht staan en die veelal weer de weg teruggevonden hebben naar hun eigen milieu. HET EINDE. Het laat zich voorzien, dat het werk van de afdeling Zee land der Stichting Toezicht Po litieke Delinquenten volgend jaar in het eindstadium zal ko men. De Stichting beschikt thans te Middelburg over een bureau, waar vier man perso neel werkt, terwijl er nog een afdeling jeugdzaken is, waaraan één man werkt. Het gemiddeld aantal bezoe kers, dat voornamelijk om ad viezen komt. bedraagt 100 per maand. Voorzitter van het bestuur is mr. P. van Empel en secretaris mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop. Dodelijk ongeval op Staatsmijn. Donderdagavond werd de 27- jarige hulphouwer M.- J. Esser aan het front van een galerij op de 660-meterverdieping van Staatsmijn Maurits door een uit het dak vallende steen getrof fen en levensgevaarlijk gewond aan zijn hoofd. Tengevolge hiervan is hij Vrijdag in het ziekenhuis te Heerlen overle den. Voor hem ongunstige verklaringen afgelegd. Zoals bekend zijir de zittingen in het proces Kravchen ko gerantsoeneerd tot drie per week. Tijdens de fitting van Maandag kwamen weer voornamelijk anti-Kravchen- k'o getuigen aan het woord. Generaal Ernest Petit, die leidei* was van een Franse militaire missie en tijdens de oorlog meer dan drie jaar in Moskou heeft doorgebracht, verklaarde, dat naar zijn me ning de .verwijzingen in het boek vsm Kravchenko „Ik verkoos de vrijheid" naar het Rode Leger en de Rode Luchtmacht en de beschrij vingen van militaire opera ties ofwel onaccuraat of on waar waren. Krevchenko schreef, dat het Rode Legetr slechts om patriottische be weegredenen vocht en „on danks Stalin". „Dat is absoluut onwaar", aldus zeide Petit. „De Rode strijdmacht vocht zoals ze deed omdat zij vertrouwen had in de toekomst van haar land onder h»t leiderschap van Stalin." Een onaangename getuige nis voor Kravchenko was die van Alexei Govorow, een forse figuur met kortgeknipt haar, «die in het Russisch sprak. Men kon hem moeilijk verwijten doo«r de Sovjets ge ïnstrueerd te zijn, want Go vorow behoorde vroeger tot de staf van het keizerlijke Russische leger en woont reeds 25 jaar als vluchteling in Frankrijk. Hij sprak als een Russisch patriot namens alle Russi sche patriotten in Frankrijk, die dankbaar waren voor de' hun verleende gastvrijheid en „diep verontwaardigd" over 't feit. dat Kravchenko voor 'n Franse rechtbank een proces aanhangig moest maken om hun geboorteland in discrediet Havenomslag heeft bijna vóór-oorlogs punt bereikt. Hamburg maakt op het ogenblik de indruk de meest levendige stad van Duitsland te zijn. hetgeen voornamelijk te danken is aan het feit, dat het centrum der stad voor grote verwoestingen gespaard is gebleven. De stad. die thans 1.7 millioen inwoners telt, heeft nagenoeg de helft van haar woonruimte verloren. Het herstel der haven, die bij het einde van de oorlog voor negentig procent verwoest was en door de wrakken van drieduizend schepen werd ver sperd, is thans zover gevor derd, dat weer de helft der vroegere capaciteit ter be schikking staat, die echter nog niet ten volle benut kan wor den. In het jaaroverzicht der Hamburgse industrie en han delskamer over het jaar 1948 werd opgemerkt, dat de ha venomslag in September een naoorlogs hoogtepunt heeft Gevonden documenten worden bestudeerd. VRAGEN VAN Til.ANUS. Namens de heer Sassen, de afgetreden minister van over zeese gebiedsdelen, heeft minis ter Götzen op vragen van het Tweede Kamerlid Tilanus be vestigd, dat tijdens de jongste politionele actie zekere brieven gevonden zijn. die o a. betrek king hebben op handelingen van vooraanstaande republikeinse persoonlijkheden. Vooral bij de bezetting van Djocja en andere plaatsen wer den grote hoeveelheden corres pondentie en andere documen ten aangetroffen. Onmiddellijk werd een aanvang gemaakt met de ordening vertaling en ana lysering daarvan. Deze omvang rijke arbeid is. mede door de beperkte personeelsbezetting op de daarmee belaste instantie, nog niet beëindigd. Roosendaal hield een Mindszenty-dag. Zondag is te Roosendaal een protestdemonstratie gehouden tegen de veroordeling van kar dinaal Mindszenty. Om 12 uur kwamen enige duizenden Roo sendalers bijeen op de Markt, waarop de kiosk de geestelijk heid en het voltallig gemeente bestuur hadden ,plaatsgenomen. De voorzitter van de Diocesane Katholieke Actie, de heer C. van de Broek uit Roosendaal, schetste de jongste politieke ontwikkelingen in Hongarije en zeide dat de gehele Christen wereld een waardig doch krach tig protest past. Hy riep allen in het bijzonder op tot het ge bed en tot een betere beleving der Christelijke beginselen. bereikt met een hoeveelheid van bijna een millioen ton. Volgens dit bericht staan weer ■16 scheepvaartlijnen in dienst van het Hamburgse overzeese verkeer en dit wordt hier ge zien als een bewijs, dat Ham burg.? positie als stukgoedha- ven zich weer begint ai te tekenen. De kamer beschouwt even wel de aanspraken van Rot terdam en Antwerpen als een ernstig gevaar voor de ont wikkeling van Hamburg. Zij bepleit in verband daarmede 'n terugkeer naar natuurlijke verkeersverbindingen, waarbij zy echter maatregelen vraagt om de Duitse havens in staat te stellen, onder gelijke vo waarden te concurreren. Tot deze maatregelen behoren vol gens de kamer naast de vrije Duitse Rijnvaart ook een vrije Duitse zeevaart. Onlangs heeft een Duits gezelschap een bezoek aan Engeland gebracht, waarbij het dooie sir Staffort Cripps werd ontvangen. Een der Hamburgse vertegenwoordi gers in dit gezelschap. W. M. Rademacher. zeide na zijn te rugkeer. dat hij in Engeland begrip heeft gevonden voor het feit. dat het gezond ma ken van de Duitse handelsba lans onverbrekelijk verbonden is met de volledige gebruik making der capaciteit* van de Duitse werven voor buiten landse opdrachten en met het herleven van de Duitse ze- vaart. te brengen. Volgens Govorow werd Kravchenko benoemd tot üd van de Sovjet-aan koopcommissie in Washington in zijn hoedanigheid van of ficier van het Rode Leger. Kravchenko; „Waar zijn uw bewijzen?" Govorow antwoordde, dat hy zijn feiten ontleende aan Kravchenko's eigen beek. Vol gens de bepalingen van de krijgswet was hot volkomen duidelijk, dat Kravchenko 'n deserteur was. VURIGE VADER LANDSLIEFDE. Francois Thomas, verbon den aan het Franse ministe rie van oorlog, verklaarde de Sovjet Unie te hebben be zocht in zijn functie van voor zitter van de commissie voqr het verlenen van bijstand aan in Frankrijk bevrijde Russi sche krijgsgevangenen. Hij was onder de indruk' gekomen van de „vurige 'Va derlandsliefde" van de bevrij de Russische krijgsgevange nen en van hun gehechtheid aan dê Sovjet Russische re gering en haar instellingen. De 4 2-jarige Fransman dr. Jose Fichez verklaarde even eens dat hij als' gevangene van de Gestapo honderden Sovjet-Russische krijgsgevan genen had ontmoet, doch geen van hen had de vrijheid verkozen tegen de prijs van verraad van zijn land. Na een kort twistgesprek over een document, werd deze zitting, die voor Kravchenko niet erg gelukkig was, ver daagd tot Dinsdag. Commandant van Voorne en Putten krijgt 20 jaar. De Rotterdamse kamer van het Haagse Bijzondere Ge rechtshof veroordeelde de 36- jarige E. E Schermuly, voor malig „Inselkommanda'nt" van Voorne en Putten, conform de eis tót 20'jaar. Hij Werd er van beschuldigd zeven bewo ners van het eiland, die ver dacht werden van illegale ac tiviteit, zonder vorm van pro ces te hebben doen fusilleren. Verklaring van de Paus tijdens geheim consistorie. Maandagmorgen is in Va ticaanstad het buitengewoon geheim consistorie geopend, dat was belegd in verband met het proces tegen kardinaal Mindszenty. Tijdens dit consistorie, dat een half uur duurde, sprak de Paus van zijn bitter ver driet over de levenslange ge vangenisstraf, waartoe kardi naal Mindszenty werd veroor deeld. Hij herhaalde zijn plech tig protest hiertegen. Paus Pius verklaarde, dat het proces tegen de kardinaal niet te verklaren was tenzij men aanneemt, dat gebruik is gemaakt van geheime beïn vloeding. Als b'ewijs hiervoor kon worden aangevoerd het feit dat een man. begiftigd met rijke energie en met een krachtige natuur plotse ling zo zwak en geestelijk on evenwichtig is geworden. De Paus en de kardinalen droegen tydéns het consistorie paarse gewaden ten teken van rouw. Parijse studenten verliezen ,,hun kroeg". De academie Franca ise heeft nog andere bezig heden dan zuiver litterai re. Zij is namelijk op het ogenblik betrokken in een „brasserie"-kwestie en het gaat'niet zomaar om het een of andere café, maar om de be roemde „capoulade". dc stamkroeg van zovele ge neraties Parijse studen ten. Deze protesteren name lijk omdat de ..baas"' het in zijn hoofd heeft ge haald, dit pand tot een of andere winkel te laten ombouwen, waarmee een traditioneel hoekje van het Quartier Latin, het rijk van de studenten sinds de 12e eeuw, zal verdwijnen. Frans zakkenroller veroordeeld. Het Gerechtshof te Amsterdam veroordeelde de 44-jarige Frans man J. A. L. tot 3 jaar gevange nisstraf met aftrek wegens zak kenrollerij. De veroordeelde werd op 5 September van het vorig jaar op heterdaad betrapt toen hij in de Kalvcrstraat te Amsterdam iemand zijn portemonnaie trach- te te ontfutselen. Na zijn arresta tie werd ook de 25-jarige Franse onderwijzeres J. A. C. B. in hech tenis genomen omdat de politic in haar woning enkele ringen gevon den had, die van zakkenrollerij af komstig waren. De rechtbank had vorig jaar L. en B. respectievelijk tot 3 jaar en 10 maanden^ veroor deeld. De jeugdige Fran?aise heeft toen bij het. vernemen van het vonnis gepoogd haar polsslagader met een scheermesje door te snij den. Toon 'zij nu vernam dat het Hof het vonnis van de rechtbank bevestigde, kreeg zij wederom een nerveuze inzinking en moest, gil lend en spartelend, door de par ketwacht worden weggeleid. ZACHT. Geldig tot Dinsdagavond. Meest zwaar bewolkt of ne velig met plaatselijk enige lich te regen of motregen. In het Noorden van het land tijdelijk krachtige. overigens matige wind uit Zuidwestelijke rich tingen. Aanhoudend zacht

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1