Verdwijnt de tram uit Zeeuwsch Vlaanderen? PREDIKBEURTEN Kappie en de Vliegende Hollander AETHER WALCHEREN Industriëlen hebben bezwaren De tram-verliezen zijn hoog Donderdagmiddag; kwam tc Temeuzen een commissie van de Z.V.T.M. bijeen om met vertegenwoordigers van de in dustrie te confereren over het opbreken 'van de tramlijnen der Z.V.T.M. Des ochtends was zoals vvy reeds gemeld hebben dit probleem door de Stichting voor de Landbouw aange sneden met de landbouwer^. Do kleine commissie, die des middags de besprekingen voerde bestond uit de heren C. Philipse, lid van Gedep. Staten, ir. D. de Jongh en ir. J. F. Denie. zijn. Inderdaad laat het we gennet nog veel te wensen, doch reeds nu wordt een zeer groot gedeelte van het goe derenvervoer per auto-tractie gedaan. Het bietenvervoer is een kwestie van organisatie. Of t?jriefverhoging mogelijk is, zal de prijsbeheersing uitma ken, doch het is onmogelijk de tarieven zodanig te verho gen, dat de exploitatie slui tend is to maken. LIJDENSWEG. De heer Philipse schetste de lijdensgeschiedenis van de Z.V.T.M. van de laatste jaren. In November 1948 is de kwestie van de tram in de raad van commissarissen be handeld en de financiële re- sultaten van het bedrijf toon den aan, dat de tram dient te verdwijnen. In 1947 leverde het tram bedrijf een verlies óp van 189.000. Er is uitvoerig be raadslaagd hoe de tekorten zouden kunnen worden weg gewerkt en toch de belangen van de belanghebbenden te dienen. De commissie wil al les doen om tot een oplossing te komen, zo dat alle belan gen, doch speciaal de voed selvoorziening, niet in het ge drang komen. De moeilijkhe den zijn echter zeer groot. Niet alleen het. verlies van ,1947, doch ook het verlies ovar 1948 is schrikbarend. naar raming, ongeveer 250.000. Wanneer de trambaan in orde moet worden ge bracht (deze is finaal ver sleten) zullen de verliezen nog veel groter worden. Gelet op 's lands finantiën, staat het departement van waterstaat zeer sceptisch te genover de Z.V.T.M.. Ook de provincie is niet bij machte het tekort te dekken. In de oorlog hebben Rgk en Pro vincie de renteloze voorschot ten, onder bepaalde voorwaar den, afgeschreven. Wat zou den de gevolgen zijn, zo vroeg spr., wanneer er in Zeeuwsch Vlaanderen een noodlijdend bedrijf zou zijn? Spr. vroeg tenslotte begrip en aller me dewerking om tot een bevre digende oplossing te komen. Uit de vergadering werden daarna tal van bezwaren naar voren gebracht. Hoe moet 't massavervoer in Zw., Vlaan deren plaats hebben, wanneer er geen vrije veren meer zijn. Men is bevreesd dat de vrachtauto's het vei*voer niet zullen kunnen opvangen, spe ciaal tijdens de bietentijd (slechte weersomstandighe den en slechte wegen). Daar bij moet men ook bedenken, dat vele bedrijven juist daar zijn gevestigd, waar tram- vervoer is. Wij zijn, aldus bur gemeester Vercauteren, in Zw. Vlaanderen wel stiefmoeder lijk bedeeld en nu dreigt het beetje dat we nog hebben, nog afgenomen te worden. De heer Van Loon, spre kende namens de suikerfa brieken, betoogde verwonderd te zgn, dat het tekort plot seling zo groot is geworden, dus dat in een korte tijd, na een winstgevende exploitatie, nu een belangrijk verlies is ontstaan. Spr. zag gaarne dat eerst nog in overweging zou worden genomen de tramlijn te behouden, gelet, op de be langrijke reserves en dan met een verhoging van de tarie ven. De omschakeling op au- totractie zal toch ook grote bedragen vergen en het is de vraag of er genoeg auto's zijn. Gelet op de plannen tot opheffing van de vrije veren, zal het aantrekken van auto's van over de Schelde, grote kosten met zich brengen. Spr. was. verder van mening, dat, gelet op de slechte wegen, het bietenvervoer niet zo vlot zal verlopen. Laat de Z.V.T.M. de tarie ven verhogen en op deze wijze de exploitatie lonend maken. VRACHTAUTO- VERVOER. De heer Philipse betoogde- dat de inspecteur van het verkeer in Zeeland van me ning is, dat auto's het ver voer kunnen opvangen. De ta rieven op de veren zullen zo laag zijn, dat deze van geen overwegende invloed zullen LEZERS SCHRIJVEN DE VRIJE VEREN. Steeds wordt er in uw blad ge schreven, met als opschrift De Vrije Veren op de Westerschelde, doch dit is onjuist, en zou als op schrift vervangen moeten worden met Gedeeltelijke Vrije Veren op de Westerschelde, tenminste wat het veer Vlissingen—Breskens be treft. Al het verkeer is vrij, doch een auto met volgwagen, ook wel ge noemd (auto met pikwagen) is niet geheel vrij, doch voor de volg wagen (pikwagen) moet men be talen, ook voor elke kg. lading in deze wagen. Als men van Vlissingen naar Breskens geladen gaat 3 a 4 ton, en weer leeg terug komt van Breskens naar Vlissingen, betaalt men meer als f 10 vracht, dus kan van een vrij veer niet gesproken worden, vooral dit soort vervoer middel zou vrij moeten zijn, want misbruik zal er niet van gemaakt worden. Voor plezier gaat men niet met zulk vervoermateriaal DE VERLIEZEN. Ir. de Jongh betoogde, dat het verlies van 250.000 't resultaat is van de winst op het passagiersvervoer en het verlies op het goederenver voer. De opheffing van de stoomtram is een onver- mijdelijk feit en de vraag is nu alleen nog maar, wanneer? Voor de gewone, jaarlijkse onderhoudskosten van de tram, zijn 400.000 nodig. De re serves van de Mij. zijn niet groot cn ai zou deze reserve beschikbaar zijn. dan zou de Mij. over 2 jaar geliquideerd moeten worden. De- heer Denie zette uiteen dat practisch slechts 7000 ton bieten van zeer moeilijk be reikbare plaatsen vervoerd moeten worden, waarvoor dus een .oplossing moet worden gevonden. Voor het overige is er geen bezwaar en spr. acht het gevaar voor de we gen dan ook niet groot. Reeds nu wordt er in Zw. Vlaanderen per jaar per auto één millioen ton vervoerd. Wanneer daar nu bijkomen 150.000 ton, dan mag dit toch zeker geen onoverkomelijk bezwaar zijn. NIEUWE TARIEVEN. De tarieven zullen inder. daad belangrijk hoger wor den, dan thans bij de tram, maar nu legt de Z.V.T.M. bij elke ton goederen, die de tram vervoerd, ongeveer 2 bij. Dat is toch niet vol te houden. Van het directoraat voor de prijzen is geen ver gunning gekregen voor ta riefsverhoging. Het passagiersvervoer is enorm toegenomen. Bedroe gen de ontvangsten b.v.b. in 1938 40.000, thans is dit bijna één millioen. CONCLUSIE. Er werd daarna nog breed voerig gesproken over 'n mo gelijke oplossing, daar duide lijk bleek dat alle belangheb benden de tram wilden be houden, terwijl allen bereid bleken, hogere tarieven te betalen. De* directeur van de C. H. V. bleek zelfs bereid een ga rantie voor een zeker kwan tum vervoer te geven, mits de tram maar blijft. Tenslotte stelde de heer Philipse de volgende conclu sie: De commissie verwacht van de vervoerders voor 15 Febr. a.s. een antwoord, tot welke bijdragen zij bereid zgn en welk kwantum van vervoer zij aan de Z. V. T. M. aan bieden. Directie en commissarissen, aldus de heer Philipse, heb ben een open oog voor de moeilijkheden, zowel voor de vervoerders, als voor de streek, maar spr. vroeg ook begrip te hebben voor de moeilijkheden van de Z.V.T.M. Zonder toezeggingen kan 't bedrijf op deze wijze niet blij ven bestaan. Ned. Hcrv. kerk. Aagtekerke: 10 en 7 ds. Theunissen; Arne- muiden: 10 en 6 dhr. Matze, 2 30 ds. v. Woerden; Domburg: 9.30 en 7 ds. v. Willenswaard; Ga- pinge: 2 ds. de Boer; Grijpsker- ke: 10 ds. Winterswijk, 2.30 ds. v, d. Wind; Kleverskerke: 2.30 ds. Otte; Koudekerke: 10 ds. Enker, 2.30 ds. v. Dijl; 't Zandt: 10 ds. Oosthoek, 7 ds. Enker; Meliskerke: 10 en 2.30 dhr. Bar nard; Middelburg Oostkerk: 10 ds. Roosenboom, 7 ds. Don, Con certzaal 10 ds. de Vries, Engel se kerk 10.30 ds. Hubeek (H. D.)Nieuw- en St. Joosland: 10 ds. Keijzer, 7 (jeugd.) ds. Boerlijst; Oost- en West-Sou burg: 9.30 en 7 ds. Spijkerboer; Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Ri chard; Rithem: 10 ds. v. Woer- dne, 2.30 ds. Aalbers; St. Lau rens: 10 en 2.30 ds. Keijzer; Veere: 11.15 ds. Otte; Vlissin gen St. Jacobskerk: 10 ds. van Dijl, 5 ds. Aalbers, Engelse kefk 9.30 kerk voor jongeren; Ha vendorp: 10 ds. Sickesz; Vrou wepolder: 10 ds. de Boer; West- kapelle: 10 geen dienst. 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds. de_ Vries (jeugdd.); Zoutelande:'9.30 ds. Aalbers. 2.30 leesdienst. Gereformeerde kerk. Arne- muiden: 10 en 2.30 ds. Veldhuij- zen; Domburg: 11 ds. Scheele, 3 leesdienst; Gapinge: 9.30 ds. Streefkerk, 2 ds. van Til; Grijps- kerke: 10 ir. Steneker, 2 lees dienst; Koudekerke: 9.30 en 2.30 ds. Elshqut; Meliskerke: 9.30 en 2.30 ds. van Nes; Mid delburg Hofpleinkerk: 10 ds. v. Til. 2.30 en 5.30 ds. Veldkamp, Noorderkerk 10 ds. Veldkamp, 5.30 ds. van Til; Oost- en West- Souburg: 9.30 en 2.30 dhr. de Jonge; Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Deenik; Serooskerke: 10 ds. van Wouwe, 2.30 leesdienst; St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Boon; Veere: 9.30 leesdienst, 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Hindriks; Vrouwenpolder: 9.30 leesdienst, 2 ds. van Wou we; Westkapelle: 9.30 leesdienst, 2.30 ds. Scheele. Middelburg, L>. VROEGOP. heeft. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Beroepen te Numansdorp N. Kooreman te Scherpenisse. Beroepen te Kloetinge (toez.) ds. J. Jellema 4e Ossendrecht. GEREF. KERKEN. Beroepen te Krommenie C. van Nes, thans hulpprediker te Meliskerke. CAND. J. W. KERSTEN. Het heeft de aandacht ge trokken dat in de kring der Geref. Gemeenten vorige zo mer een candidaat beroepbaar werd verklaard, die sedert dien niet anders heeft gedaan dan voor het één na het ander op hem uitgebrachte beroep te be danken. Het curatorium van de Theof. School der Geref. Ge meenten te Rotterdam heeft thans voor deze gang van za ken een stokje gestoken en aan de kerkeraden bericht, dat het preek-consent van candidaat J. W. Kersten ingaande 1 Febr. jl. is ingetrokken. Cand. Ker sten zal dus een keuze moeten doen uit .de 7 beroepen die hij momenteel nog onder zich Geref. kerk (art. 31). Mid delburg: 2 en 7 ds. Verhei); Zoutelande: 9.30 en 4 ds. Ver hei). Gereformeerde gemeente. Aag- tekej-ke: 9.30, 2 en 6'leesdienst; Arnemuiden: 9.30, 2 en 6 lees dienst; Meliskerke: 9.30 en 2.30 leesdienst; Middelburg: 9.30. 2 en 6 ds. de Wit; Oostkapelle: 10 en 2.30 leesdienst; Vlissin gen: 9.30, 2.30 en 6.30 leesdienst; Westkapelle: 11 en 4.30 leesd. Chr. Gereformeerde kerk. Middelburg: 10 en 3 leesdienst; •Vlissingen: 9. 3 en 5 leesdienst. Ver. Vrijzinnig Hervormden. Middelburg: 7 ds. Metz; Vlissin gen: 10.45 ds. Metz. Evangelisch Lutherse gem. Mid delburg: 10 ds. Johannes; Vlis singen: 5 ds. Johannes Doopsgezinde gemeente. Mid delburg: 10.15 dr. Bakker. Hersteld Apost. Zendingsgem. Vlissingen Bakkersgang: 10 en 2.30 ^iienst. Hersteld Apostolische gcm. Vlissingen Singel: 3 dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk. 10 en 5 dienst (Concordia). Leger des Heils. Middelburg: 7.30 bidstond. 10 Heil. samen komst, 7.30 Verl. samenkomst oI.v. kapt. Souverein; Vlissin gen: 10 Heil. samenkomst, 7.30 Verl. samenkomst o.l.v. luit. Betger en v. d. Roest. FILMS VAN DE WEEK De perfecte thriller. „Het perfecte alibi" („Unsu spected") met Claude Rains, Joan Caulfield, Constance Bennett en Audrey Totter; regie: Michael Curtiz. Wij aarzelen niet ,,Hel perfecte alibi" de perfecte thriller te noe men, waaraan maar één foutje kleeft: het begin is te duister en traag. Claude Rains speelt op de hem eigen krachtige, zelfverzeker de wgze de radio-misdaadreporter Grandison, die in de volmaakte misdaad gelooft; zijn spel is rijk aan nuances en zijn gelaatsuit drukkingen voortreffelijk. De spanning is tot het. einde volge houden en de climax van deze by- zonder verzorgde film is adembe nemend. (Luxor, Vlissingen). „Concerto" („I've always loved you") met Philip Dorn, Catherine McLeod, Felix Bressart en Maria Ouspenskaya; regie: Frank Bor- zage. Een muzikale romance in kleu ren, waarvan het niet bijster in telligente verhaal en het weinig opzienbarende spel in het niet ver zinken bij de muziek van grootste componisten, die door de pianist Arthur Rubinstein werden gespeeld. Onze landgenoot Frits van Dongen bleek tegen de hoofd rol niet geheel opgewassen te zyn, maar slaat toch geen vaar figuur. In bijrolletjes ziet men twee oude getrouwen nog weer eens op hun best: Felix Bressart en madame Ouspenskaya. (Electro, Middel burg). „The Kid from Spain" met Ed die Cantor, Lyda Robcrti en Ro bert Young; regie: Leo Mc Carey. De bijna 15 jaar oude Eddie Can torfilm ..Kid from Spain", een aan eenrijging van nonsens en grap pen, is nog eens naar Middelburg teruggekeerd. De jaren doen zich wel gelden: Lyda Roberti is ver geten. Sydney Franklin, die een bijrolletje vervult, is thans een bekend regisseur en bij de Goid- wyn-girls ontdekt men (als men *t weet!) Betty Grable en Paulette Goddard, in die dagen nog ballet meisjes zonder faam. Nergens gaat de1 tijd zo snel als in Hollywood... (Schouwburg, Middelburg), 21. W-w-wat is er!" stamelde de Maat met grauw en vertrokken ge zicht. de grond op en hield die toen voor zijn rechteroog. Zgn adem stokte toen hg keek, want hij zag inderdaad een groot „Een schipmet volle zeilen...... zeilschiphelemaal wit, en doordat withelehelemaal w-wit vertelde Kappie. „K-kijk z-zelf m- maar!" De Maat raapte de verrekijker van het zo nevelig was, zag het er heel spookachtig uit. De Maat was niet in staat lang er naar te kijken. Zijn han den begonnen koortsachtig te trillen en zgn tanden klepperden op elkaar. Zgn ogen puilden gevaarlijk uit en zijn neus nam een groenige kleur aan. „D-d-d-datte-dt issisls d-d-de Vlie—- Vliegende H-Hol-Hollander!" bracht hij eindelijk uit. „VI— Vliegend— tsss- och...brr...tsss help!!" en W.'Souburg. JAARVERGADERIX G CHR. BESTURENBOND. De Chr. Besturenbond te Souburg hield Vrijdagavond zijn jaarvergadering in „De Zwaan". De voorzitter, de heer P. van de Putte, opende de vergade ring cnet gebed e$i sprak een welkomstwoord tot de vele aanwezigen. Spr. wees er op dat het af gelopen jaar een actieve pro paganda is gevoerd. Naast vele andere zaken besteedt het C.N.V alle zorg aan een van de meèst actuele vraagstukken van deze tijd, n.l. de enorme woningnood. Verder deed de heer van de Putte mededeling, dat de Besturenbond in het afgelopen jaar gekomen is tot de oprichting van een Chr. woningstichting „Walcheren". Maar nog steeds wordt ge wacht op de Koninklijke goed keuring. Met een opwekkend woord trouw te zijn aan de Chr. vakorganisatie besloot spreker. Ui't het jaarverslag van de secretaris bleek, dat bij de Besturenbond 5 afdelingen aan gesloten zijn met ongeveer 360 leden. De penningmeester had een klein nadelig saldo. Hierna verkreeg de heer A C. Bensen, districts bestuurder C.N.V.het woord. Deze wees op de verantwoordelijkheid van de Chr. arbeiders in deze tijd Verliezen in, Indonesië. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerap porteerd: Koninklijke landmacht: serg. G. Lubi, afkomstig uit Borger; sold. R. Jansma. Anjum; sold. 12. H. den Hartog, Sliedrecht; sold. Ie kl. E. Dobbenberg, Dieren: sold. Ie kl. J. W. M. Gieben. St. Antonis; sold. Ie kl. J. de Groot. Rotterdam: korp. H. Bosman, Leiden: sold. Ie kl. G. P. Harthoom, 's Gravenha- ge: sold. P. van Poelgeest, Hilver sum; Sold. A. Verlaan. Uithoorn: sold. C. L. van Hoof. Hoogerheide. Op 4 Februari 1949 werd bij de verliezen in Indonesië vermeld: sold. M. A. Kuesken uit 's Gra- venhage. dit moet echter zijn: sold. M. A. Huesken. Kon. Ned. Ind. Leger: korp. ar- tie A. C. Martens. Rotterdam; res. 2e It. infie A. F. Reket, Bus- sum. Posthume onderschei dingen uitgereikt. Vrijdagmiddag werd in de rol zaal op het Binnenhof te Den Haag wederom een aantal posthu me onderscheidingen uitgereikt aan nabestaanden van burgers en militairen van de land- en lucht macht, die in de strijd tegen de Duitse bezetter zijn gesneuveld of gefusilleerd. De versierselen van het vljeger- kruis werden o.a. posthuum uit gereikt aan de nabestaanden van de tweede luitenant-vlieger J. van der Jagt vroeger wonende te Vlis singen. Duitse vissersschepen naar Nederland Naar in rederskringen te Ham burg verluidt zullen vijf Duitse vissersschepen aan Nederland worden uitgeleverd. Deze vaarlui' gen zyn volgens genoemde krirv gen met nog 15 andere visserssche pen tijdens de oorlog in opdracht van Duitsland met Duitse grond stoffen en Duits kapitaal in Ne derland gebouwd. Er dreigt spanning in Rotterdamse haven. Ook in de Rotterdamse haven zijn moeilijkheden gerezen met de' havenarbeiders. Een afge scheiden groep van de E.V.C. heeft voor Zondag de havenar beiders van Rotterdam opgeroe pen tot een openbare demon stratieve vergadering. De bij de E.V.C. aangesloten algemene bedrijfsbond ..Trans port" heeft een brief gezonden aan de scheep vaart vereniging Zuid, waarin verhoging van al le weeklonen met 5.wordt geëist. Herziening woonruimte-wet. Een technische herziening van de woonruimtewet 1947 is in voorbereiding. Er wordt naar ge streefd. dat een ontwerp van wet binnen afzienbare tijd de Staten- Generaal bereikt, aldus eèn me dedeling in de memorie van toe lichting in de Kamer. Eisenhower tijdelijk eerste stafchef. President Truman heeft me degedeeld, dat generaal Dwight Eisenhower tijdelijk zal optre den als voorzitter van de ver gadering van stafchefs. van onzekerheid. Hoe er men sen zgn, die trachten alle goe de normen te doorbreken en met één slag proberen omver te werpen, wat tot nu to# is opgebouwd en gegroeid. De strijd tegen het communisme moet als één man gestreden worden door hen, die Christus zien als de grote Leider. In het gevaar moeten we naast elkaar staan en met elkaar op trekken. Na de pauze trad de toneel groep van de Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegperso neel, afd MiddelburgVlissin gen op met het toneelstuk „Lief en Leed 1940—1945". De meespelende dames werden bloemen aangeboden. Ds. v. d. Berg sloot met dankgebed. Vrouwenpolder AFDELING Z. L. M. Dinsdagavond vergaderde de landbouwvereniging „Land bouwbelang" afd. Z.L.M. te Vrouwenpolder onder voorzit terschap van de heer J. Fran cois. De bode. de heer J. Lou- werse werd voor een jaw herbenoemd. Na afloop der huishoudelijke zaken, traden als sprekers op Iz. Stolp en Iz. Bruyning, die vertelden over de excursie der Z. L. M. naar Zweden. Met grote aan dacht werd naar beide spre kers geluisterd. Hierna werden films ver toond van de excursies naar Zweden en Frankrijk. Vooral de laatstgenoemde film werd bijzonder gewaardeerd, daar hier enkele leden der „Vrou- wenpolderse Landbouwvereni ging" met hun dames op het witte doek verschenen. Meliskerke UITVOERING „CON AMORE". Dezer dagen gaf de Christelijke Jongelingsvereniging ..Con Amore" te Meliskerke een uitvoering, on der leiding van haar directeur, de heer F. Bakker van Aagtekerke. De ere-voorzitter. de heer H. Jan sen. onende met gebed. Vervolgens heette hij allen hartelijkwelkom, in het bijzonder de heer Wolsart, secretaris van de bond van Chris telijke Zang- en Oratorium vereni gingen. en burgemeester Huisman. Hierna werd een aanvang ge maakt met het programma, dat op voortreffelyke wijze ten gehore gebracht werd. In de pauze hielden de burgemeester en de heer Wol- sart een toespraak, die de vereni ging feliciteerden met hun zeer geslaagde uitvoering. De oud-voor zitter. de heer P. Davidse, werd als erelid benoemd. Er werden nog enkele orgelsoli gespeeld, waarna de heer Barnard in een slotwoord de hoop uitsprak, dat de vereni ging op de ingeslagen weg zou voortgaan. Hii eindigde met dank gebed. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Voor spoedgevallen zal te Mid delburg te bereiken zijn de heer J. C. Peeck. arts, Langeviele 49, tel. 2637; te Vlissingen, de heer A. J. van Kooten. arts. Koudekerkse weg 78, tel. 394; te Koudekerke. Westkapelle en Zoutelande: de heer dr. Huygens, „De Wiezei", Westkapelle, tel. K 1118—316; te Veere, Serooskerke en ..Oost kapelle: de heer M. A. v. d. Sluijs, arts te Veere, tel. 271. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek A. J. van Ockenbimg, Kleine Markt .54, tel. 56. Middelburg: ApotheéK van Pien- broek. Markt, tel. 2134. St. Laurens „STEUN WETTIG GEZAG." Woensdagavond was er in het Gemeentelijk Vergaderlo kaal te Sint Laurens een bij eenkomst van de Commissie „Steun Wettig Gezag" met genodigden, onder leiding van burgemeester Van 't Hoff. De heer P. de Kam, secreta ris van de Prov. Commissie gaf een duidelijke uiteenzet ting van doel en werkwijze van het Instituut en spoorde aan tot deelname. Hierna werden twee mooie films ver toond over de inval in Nor- mandië, de bevrijding van Ne derland en het Ned. leger van voor 1940. Hierna werden door aanwe zigen verscheidene vragen ge steld, die door de heer de Kam werden beantwoord. Albert van 100% 100 97% 97 Vi 97% 100% 100% 98 97% 99% 98% 80% 101% 96% 101% 96% Amsterdamse Beurs 10 Febr. 11 Febr. Nederl. 1948 3%) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3% Investeringscert. 3 Nederl. 1962—64 Nederl. 1962—64 Nederl. N.W.S. 2% Spaarc. A f 100 2 Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol.'Mij. Amsterdam Rubber H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Mij 249 242% 267 260 217% 215% 163% 165 453 301% 299 153% 151% 159% 157% 321V 8% Nederland Handelsver. A'dam Peli Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motor Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania 15% 15% Hoewel zich gisteren in enkele aandelensoorten op de Amsterdam aar genomen, toch van bescheiden omvang. De algemene stemming was weer gedeprimeerd, hetgeen voornamelijk moest worden toege schreven aan de talrijke moeilijk heden. welke het Indonesische pro bleem oplevert en aan het feit, dat zich in Wallstreet wederom een reactie had voltrokken. De koer- ontwikkeüng onder beurstijd was overigens onregelmatig. De toon aangevende aandelen der diverse rubrieken werden vrijwel alle een paar punten beneden het vorig^ slot ingezet en na een kleine ver betering trad opnieuw een daling in. In het laatste gedeelte van de beurstijd kon echter een herstel worden waargenomen, maar daar mede konden de aanvankelijk ge leden verliezen in de meeste ge vallen toch niet worden gecompen seerd. Nieuws Notedop m een H.M. Koningin Juliana heeft zich bereid verklaard het be schermvrouwschap van de bond Heemschut te aanvaar den. Radio-Moskou heeft de toe kenning van de Grotius Vredes- medaille aan Winston Churchill „een der meest absurde kluchten van de tegenwoordige tijd" ge noemd. De Chase nationale bank van New York heeft medegedeeld, dat zij een lening op korte termyn van 25 millioen dollers heeft verstrekt aan Spanje. Een Amerikaanse maatschap pij heef t een octrooi ontvangen voor een nieuw verlichtingssysteem zonder electrische stroom, maar met kwikzilver en phosphoor- deeltjes. Volgens een onder Russische contröle staand blad zou Skor- zeny. de agent van Hitler die in September 1943 Mussolini redde, uit Frankfort naar Washington zijn vertrokken. ZONDAG. Het Concertgebouworkest speelt vanmiddag om 14.30 u. voor Hilv. II o.l.v. Eduard Flipse, Het programma vermeldt de zesde syrhphonie van Brucknen en (met Simon Goldberg) het vioolconcert van Beethoven. Om 21.40 brengt Hilv. I een hoorspel van de bekende Fran se tooneelschrijver Henri Ghéon: „Dé goede reis" of „De dode te paard". Hilversum I: 8 Nieuws; 9.45 Ber lins Philh. Orkest o.l.v. Dr. Hans Schmidt Isserstedt; 10 Hoogmis te Nymegen; 11.30 Stedelyk Orkest van Birmingham o.l.v. George Weldon; 11.40 Tsjechisch Philh. Or kest; 12.40 Het Orkést zonder naam oJ.v. Ger de Roos; 13 Nws.; 14.05 II Rltorno di Ulisse in Pa- tria, opera in 3 bedrgven van Monteverdi; 15.05 Kamermuziek programma; 15.55 Concert door de Kon. Zangvereniging „Maastreech- ter Staar" o.l.v. Martin Koekelko- ren: 17 De jonge kerk hoort het Oude Woord: 18.30 Ned. StrUdkr.: 19 St. George's Chapel Choir tc Windsor; 19.30 Nieuws: 20.12 Uit en thuis; 21.10 Hoorspel van Henri Ghébon; 23 Nieuws; 23.15 Radio Hilversum II: 8 Nieuws; 9.15 Men vraagt..... en wij draaien: 10.30 Kerkdienst te Amsterdam: 12.40 Kindcrzangklasse „Zanglust" o.l.v. Willem Hespe; 13 Nieuws; 14 Het Boyd Neel Strykorkest: 14.30 Concertgebouw Orkest; 16.30 Wekelijkse sportrevue; 17.30 Ome Keesje; 18 Nieuws: 19 Radio-olym- pus; 20 NieUws; 20.55 „Beau Geste" hoorspel: 22.30 Vergeelde parti turen (4e concert); 23 Nieuws; 23.15 The Skymasters. Bcussel-Vl. (321 m.): 8 en 9 Nws: 10 Hoogmis te Brugge; 12 Vlaamse liedjes: 13 Nieuws; 13.30 Voor de soldaten; 14 Operamuz. van Wag ner: 16.45 Het Promenade-orkest: 17 Concert in de zaal Artes te Antwerpen: 17.30 Suite uit *11 pastor fidci". Handel; 20 Gevar. progr.: 21.45 Dansmuziek; 22 Nws.; 22.15 Mozart en Brahms en Rous- sel; 23 Nieuws. Brussel-Frans (483 MA: 20 Om- roeporkest; 2115 Groot Symphonie 1 Orkest; 22 Nieuws; 23 Symphonie in b kl. t. (.Die Unvollendete"). Schubert. „Marehe hongroise", Berlioz: 23.55 Nieuws. Engeland Home Service (342 MA: 10.30 Kerkdienst; 11.15 Voor dracht; 13.10 Causerie; 14 Nieuws: 1G BBC Symphonie Orkest; 18 Voor de kinderen; 19 Nieuws; 19.45 BBC Midland Light Orchestra: 22 Nieuws; 23.38 Liederen van Schu bert. Engeland Light Program (261 en 1500 MA: 12.30 Kerkdienst; 13 Verzoekprogramma; 15 Gevar. pro gr. 17 Gram. muziek; 19.30 Gevar. progr.; 20 Nieuws: 21.30 Communi ty-singing; 22 Gevar. progr.; 23 Nieuws. MAANDAG. Het Radio-Philharmonisch Or kest geeft voor de microfoon van Hilv. I om 20.uur een Europees concert, dat door En geland. Frankrijk, Luxemburg en België gerelayeerd wordt. Het programma vermeldt de Coriolan-ouverture van Beet hoven en de eerste symphonie van'Brahms. Dirigent is Albert van Raalte. Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.30 Zigeunermuziek: 10 Het Royal Philharmonic Orchestra; 11 Suzan ne Stappen, zang en M. F. Guil- Jard, piano; 11.20 Van oude en nieuwe schrijvers; 11.40 Pianoreci tal d. Bep Tjomsma; 12.10 Lunch- muzick; 12.33 Reginald Dixon, or gel: 12.45 Cyclus „Drie Gambaso- naties,, v. Bach; 13 Nieuws; 13.45 Peter Kreuder, piano: Schoolra dio: 14.35 Operafragmenten; 15.30 Cyclus „Trio's uit alle landen"; 16.45 Philh. Orkest van New York o.l.v. John Barbirolh; 17.15 Het Amsterdams a capellakoor „Bel Canto" o.l.v, Alphons Vranken; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Nieuws: 20 Radio Philh. Orkest; 21.30 Po pulaire orgelbespeling uit het Con certgebouw te Amsterdam door Plet van Egmond; 23 Nieuws; 23.15 Sweelïnck-kwartet. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9 Boston Pops Orkest o.l.v. Arthur Fiedler; 10.15 Arbeidsvitaminen: 11.15 Orgelconcert door Herman Nieland; 12 Het Lyra-trio; 13 Nws: 14.15 Het Omroep-Kamerorkest; 16 Solistenconcert; 17.45 Fragmenten uit ..Arabella" Richard Strauss; 18 Nieuws; 18.30 Radio filmkrant: 19 Het Promenade-orkest; 20 Nieuws; 20.05 Radioscoop: 23 Nieuws. Brussel-Vlaams (321 m.): 7. Nieuws; 7.15 Weense muziek; 9. Nieuws; 12 Het Westminster-or kest; 13 Nieuws; 13.15 Werken van Mozart; 17 Operettemuziek; 17.05 Nieuws; 1B Orgelmuziek: 18.30 Voor de soldaten; 19 Nieuws; 19.30 Symphonie in 3 bewegingen. Stra- winsky; 20 Gevar. muziek; 21.15 Verzoekprogramma. Brussel-Frans (483 m.): 18.30 Omroeporkest; 19.40 Gram.muzlek: 19.45 Nieuws: 20 Radiophilh. Or kest o.l.v. Albert van Raalte; 21 Causerie: 22 Nieuws; 22.15 Hoor- speli 22.55 Nieuws. Engeland-Home Service (342 Nws; Thea- termuziek; 19 Nieuws; 19.20 Wag ner; 19.45 Causerie: 20 Orkest-con cert; 22 Nieuws; 22.15 Hoqpspel. Engeland-Light Program (261 cn 1500 m.): 10 Nieuws; 10.10 Ver- zoekpr.; 11.30 Voor de soldaten; 12.15 Voordracht: 13.30 B.B.C. Mid land Light Orchestra; 15 Voor de vrouw: 17.25 „Frieda", hoorspel: 19.45 Hoorspel; 20 Nieuws; 22.30 Gevar. progr.; 23 Nieuws. ZON EN MAAN. 13 Februari Zon: Op 8.00 Maan: Op 17.56 14 Februari Zon: Op 7.58 Maan: Op 19.30 onder 17.49 onder 8.35 VM. onder 17.51 onder 8.52 Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee 14 Februari Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee Hoog Water U.+NAP u.-fNAP 2.58 2.33 2.18 2.25 2.58 2.33 3.24 1.42 3.44 2.42 3.01 2.39 3.44 2.42 4.10 1.48 15.28 2.45 14.42 2.40 15.28 2.45 15.52 1.59 16.20 2.56 15.28 2.52 16.20 2.5G 16.41 1.68 Laag Water u.NAP u.—NAP 9.27 2.58 8.46 2.42 9.27 2.58 3.55 1.72 10.16 2.70 29.34 2.54 10.16 2.70 9.39 1.81 21.42 2.37 21.01 2.21 21.42 2.37 21.05 1.49 22226 2.36 21.44 2.20 22.28 2.36 21.49 1.46

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5