Amerikaans bedrijfsleven in kritieke phase Nieuw mijnwerkersdorp in Limburg NIEUWS UIT ZEELAND Rijkspolitievaartuig met een Mobilofoon uitgerust Het is rustig wonen in Steinerkamp Er zijn reeds 800 mensen gevestigd (Van onze reizende redacteur.) SITTARD, Februari. De „mannen van de werkvloer" op de staatsmijn „Maurlts" behoren ongetwijfeld tot de ondergrondse werkers, maar als zij naar beneden gaan doen zij dat niet om aan de productie van de steenkool mee te werken, althans niet in onmiddellijke zin. En als zij naar boven komen kunnen zij wel het voldane gevoel heb ben van een volbrachte dag taak, maar meestal hebben zij niet anders dan wat waar deloze stenen losgehakt. Dat doen zij nu al geruime tijd en zij zullen er nog maandenlang mee doorgaan. Nutteloos werk. zou u zeggen. En toch worden zij er behoorlijk voor betaald, terwijl aan hun ar beid een groote waarde wordt toegekend. Het is een klein uitzonder lijk groepje werkers. Als de lift voor de 391 meter-verdie ping vertrekt hebben zij geen belangstelling. Zij zoeken het een beetje verder. Maar de tweede verdieping op 455 me ter interesseert hen evenmin en zo is het ook met de 548 en de 660 meter. Zij gaan nog verder. Verder zelfs dan de lift hen zou kunnen brengen. Daarom gaan zij in een open ton door die ontstellend don kere en ontstellend diepe schacht no. I naar hun werk terrein, dat op het ogenblik ergens tussen de 810 en de 850 meter ligt Meer dan acht maal de hoogte van de Dom toren van Utrecht gaan zij de aardkorst in omJa, wat doen zij daar eigenlijk? IIET WERK. Wel, deze mannen hebben tot taak de schacht te ver lengen tot ongeveer 850 meter diepte, opdat mettertijd met de exploitatie van de vijfde kolenlaag kan worden begon nen, die „aangezet" wordt op 810 meter onder het maaiveld. De aanleg van een nieuwe verdieping is een werk, dat vele jaren in beslag neemt. Het afdiepen van de bestaande schachten naar 't nieuwe niveau staat daarbij op de eerste plaats. Men is op het ogenblik /.over, dat schacht I tot 810 m is afgediept, het niveau waar op de nieuwe verdieping zal komen te liggen, schacht, II staat nog op 794 m. Allereerst zal schacht I verder worden afgediept tot 850 m. Daarna wordt begonnen met het uit zetten van de laadplaats. Dat vraagt vijf tot zes jaar. Ver volgens worden de hoofd- steengangen „het veld inge dreven", dat met steengale rijen verder wordt ontsloten. Voordat de eerste pijler op de nieuwe 810 m-verdieping zal worden „aangetrokken" en de eerste kolen naar boven ko men zijn we in het mijnbedrijf tien iaar verder. Met de nieu we 810 m-verdieping zullen kolenlagen worden ontgon nen. die ook reeds op de hoger gelegen verdiepingen worden aangetroffen. Dit komt. omdat de kolenlagen in de „Maurits" in een flinke helling liggen. PROBLEMEN. Dat het gaan naar grotere diepten het bedrijf voor pro blemen stelt zal voor iedereen zonder meer duidelijk zijn. Wanneer de 810 m-verdieping straks op volle toeren draait zou er een ogenblik kunnen komen, dat de aanvoer van verse lucht door de bestaande schachten onvoldoende zou zijn. Het is dan ook zaak reeds thans maatregelen te nemen, waardoor een tekort aan lucht wordt voorkomen. De oplos sing hiervoor ligt in het del ven van een .nieuwe schacht, waarvoor op het ogenblik boringen worden verricht door Ferdinand Iven, een Belgisch deskundige op dit ge bied, die dit werk reeds in zo veel landen heeft verricht, dat hij zich met recht een wereld reiziger mag noemen. Schacht III van Staatsmijn Maurits wordt mettertijd dan ook hoofdzakelijk een luchtschacht en wel een uittrekkende luchtschacht. De schacht zal worden afgediept tot op het niveau van de nieuwe verdie ping. Tussen schacht II en schacht III zal een nieuwe ventilator worden opgesteld met een capaciteit van 16.000 m3 per minuut. De staatsmijn „Maurits" is onbetwist de enige mijn ter wereld waar een productie van 13.000 tot 14.000 wagens per dag met twee schachten wordt getrokken. Om de be staande schachten enigszins te ontlasten, heeft men er dan ook een ogenblik aan gedacht de schachtcapaciteit uit te breiden door schacht III tevens vervoersschacht te ma ken. Het bleek echter, dat de capaciteit van de bestaande schachten door het vergroten van de wageninhoud zonder bezwaren nog aanmerkelijk kan worden uitgebreid. (Nadruk verboden.) Tijdens hel werk worden voort durend metingen verricht. Bo venaan ziet men de onderkant van de betonnen wand der mijnschacht, die straks weer een paar meter verlengd zal wor den. Zij passeert hier een rots bodem. Moet zjj door zand of klei gedreven worden, dan past men ter plaatse bevriezing toe om instorting te voorkomen. Vier leden van de eenzame werkers passeren op 810 meter diepte een kolenlaag in de aarde. Zy maken de bodem los, ver wijderen het gesteente en verlengen dan de betonnen schacht- wand in benedenwaartse richting. Ofschoon het midden-winter is zün zij luchtig gekleed. De normale temperatuur op deze diepten is 25 graden C hoger dan aan de oppervlakte der aarde. Telefoonverbinding tussen Middelburg en de Zeeuw e wateren Binnenkort ook telefoon in auto van de Rijkspolitie In het kantoor van de Tech nische Verbindingsdienst te Middelburg staat een kleine grjjze kast opgesteld, een Engels apparaat, dat even klein is als vernuftig. Het is de mobilofoon, waarmede met behulp van een telefoon gesptekken uitgezonden en ontvangen kunnen worden en dat de inogeUjkheid opent re gelmatig in contact te staan met het politievaartuig RP. 4 te Wemeldinge, dat thans in verband met de haringvisserij tijdelijk in Vlissingen is ge- stationneerd en dat eveneens met een mobilofoon is uitge rust. In haar strijd tegen mis daad en haar streven naar het behoud van orde en veiligheid ook wat het verkeer betreft, heeft de politie steeds meer hulpmiddelen tot haar beschik king gekregen. Een daarvan is de mobilofoon de F.M., zoals de vakterm luidt die reeds onschatbare diensten heeft bewezen. Men is thans .bezig een mobilofoon-net over het la"d te verspreiden en vanzelfsprekend is ook Zeeland daarbij ingeschakeld. Het Rijkspolitievaartuig, dat in onze waterrijke provincie niet gemist kan worden, kreeg een F.M. aan boord en binnen niet al te lange tijd zal ook in de auto van de verkeersbrigade der Rijkspolitie een apparaat geïnstalleerd worden. SNEL WERKEN MOGELIJK. Dc centrale post is geves tigd in de Giststraat te Mid delburg, waar dag en nacht iemand aanwezig Is om zono dig te zenden en te ontvangen. De mobilofoon bezit een 10 Watts-zendertje en men kan zich over het algemeen niet over een afstand van meer dan 50 km verstaanbaar maken. Wil de commandant van de RP 4 bijv. in verbinding tre den met het district Zuid van de Rijkspolitie te water te Vlaardingen, dan moet hij de hulp van Middelburg inroepen. Zo nodig kan men in Middel burg het schip onmiddellijk naar een plaats, waar de aan wezigheid van de Rijkspolitie te water gewenst is, dirigeren. Dit is ondermeer met succes gebeurd na de recente aanva ring op de Westerschelde bij Hansweert. Vanzelfsprekend zal deze methode straks, wan neer ook de politieauto tele foon heeft (drie kleine kistjes in de laadruimte gemonteerd en de telefoon bij 't dash board). vruchten afwerpen. Er is nog een sprekend vdbrbeeld van het gemak, dat men van de F.M. beleeft. On langs trof de RP 4 in de Zeeuwse wateren ceq „kanjer" Elf personen door kaas vergiftigd. Elf personen moesten tijdens het voorbije weekeinde in het St. Laurentius-ziekenhuis te Roermond worden opgenomen, daar zij in ernstige mate ver giftigd waren door het eten van ondeugdelijke kaas. Deze oorzaak kon spoedig worden op gespoord, daar alle patiënten uit dezelfde wijk te Roermond afkomstig waren en de kaas in dezelfde winkel hadden gekocht. De inspecteur van de volksge zondheid in Limburg verklaar de, dat kaasvergiftiging slechts zelden voorkomt. De kaas, die in dit geval de boosdoener bleek te zijn, zag er uiterlijk vol komen gaaf uit. Het bacteriolo gisch instituut te Utrecht zal nu onderzoeken, of men hier te doeen heeft met een bacterio logische of een chemische ver giftiging. Stakende werksters schopten een rel. Maandagavond omstreeks half acht begaven 15 stakende werk sters zich naar het huis van een werkwillige collega in de Sluis straat te Amsterdam. Aanvanke lijk trachtten de vrouwen de werk willige te overreden ook. in sta king te gaan. doch toen deze per tinent bleef weigeren, begonnen de staaksters kabaal te schoppen, hetgeen tenslotte zo hinderlijk werd, dat zij door omwonenden met vereende krachten buiten de straat werden gezet. Een kwartier later waren hon derd stakende vrouwen verzameld voor het huis van een werkwillige in de Reinicr Claesenszstraat. Ook hier bleek de werkwillige niet te overtuigen. Er ontstond een rel. Er zijn door de politie enkele klappen met de gummistok uitge deeld voor ook hier de rust was weergekeedr. van een drijvende mijn aan. Er stond een sterke stroom, zodat men, wanneer men was weggevaren om hulp te halen, het oor-logstuig waarschynlyk niet meer gevonden zou heb ben met alle risico's voor de scheepvaart daaraan verbon den. Dank zij het telefoontje was de M.O.D. echter spoedig met een vlot ter plaatse, zon- der dat de politiemannen de mijn hadden behoeven te* ver- j laten. CENTRALE POST I De apparatuur van de mobi- lofoon in vde centrale post i Middelburg is zeer eenvoudig te bedienen. Neemt men de i haak van de telefoon, dan kan men luisteren, drukt men een I in de haak aangebrachte knop 1 in, dan kan men zenden. Hec1 toestel bezit een 100 Watt versterker, waarvan het geluid zeer doeltreffend is te regelen, een koeling voor deze verster ker en een luidsprekertje, waaruit de stem klinkt van de man, die de post heeft aange roepen. In het telefoontoestel is bovendien ook nog een luid sprekertje aangebracht, dat speciaal dient om de wacht, die 's nachts dienst doet, te alarmeren: een wekkertje dus. De Technische Verbindings dienst te Middelburg is voor treffelijk uitgerust, beter dan dat in vrijwel alle andere ste den v,an ons land liet geval is. Want behalve de mobilo foon bezit men ook een poli tie—tolex, de enige ?n Zeeland, alsmede een 20 Watt-zonder, waarmee men met behulp van telegrafie de telex vervangt, wanneer deze uitgevallen is. O.- en W.'Souburg. JAARVERGADERING C.J.M.V. Vrijdagavond hield de C.J.M. V. „Weest Getrouw" te Sou burg haar 32e jaarvergadering in de zaal „Rehoboth". De heer Jac. Sinlce opende de bijeen komst met gebed en schriftle zing, waarna een bijbelinleiding werd gehouden door de heer L. Willeboordse over het boek Job. Uit de jaarverslagen bleek, dat de vereniging thans 30 leden telt, warvan enkele in militaire dienst vertoeven, zo wel hier als in Indonesië. Door geregelde briefwisseling wordt het contact steeds onderhou den. De rekening 1948 toonde een klein batig saldo. De biblio theek telt 491 boeken. De heer de Voogd uit Mid delburg vertelde één en ander over het C.J.M.V—werk. Hoe er nu 12 secretarissen zijn en 1 districts-secretaris, waarvan Zeeland de primeur had. Pogin gen worden aangewend er meer aan te stellen. Egn pre dikant is speciaal aangesteld om het contact met de jon gens in Indonesië en de C.J.M. V. te bewaren. Vervolgens ver telde hij over het zegenrijke zomerwerk in de kampen en de Ernst Sillemhoeve. Tot slot van deze avond werd nog een to neelstukje opgevoerd. Middelburg SNOEICURSl'S BEËINDIGD Onder leiding van de heer K. Goudzwaard is door de Stichting Nieuw Walcheren snoeicursus gehouden als ver volg op de Tuintekencursus. De cursus, die te Middelburg gehouden werd, startte met 29 deelnemers, van wie Za terdagmiddag 23 het diploma ontvingen tijdens een sluitings plechtigheid in de Chr. Kweelo school. De heer Goudzwaard heeft op deze bijeenkomst het belang van het snoeien nog eens uit eengezet. De heer P. Blaauw dankte hem voor zijn goede en enthousiaste leiding en de leerlingen voor hun trouwe opkomst. Wethouder L. J. van 't Westende wees op de betekenis van deze cursussen, waal mensen met liefhebberij voor hun vak hun kennis kunnen uitbreiden. Namens de Tuihbouwconsu- lent werden hierna door ir. B. Vrijhof de diploma's uitgereikt aan dg geslaagden. Vlissingen CENTRALE VLISSINGEN A. R. KIESVERENIGINGEN Zaterdagmiddag kwam de Centrale Vlisingen van de A. R. Kiesverenigingen bijeen in het jeugdgebouw der Geref. Kerk aldaar. Alle aangesloten vereni gingen waren vertegenwoordigd. De voorziter, de heer A. Schout, opende met schriftle zing en gebed. Spr. wees op de heersende spanningen en de gebeurtenis sen in Indonesië, die onze rège- ring voor een zeer zware ver antwoordelijkheid plaatsen. Daarna behandelde hij de ge meenteraadsverkiezingen. die dit jaar gehouden zullen wor den. Het jaarverslag van de secre taris. de heer M. A. v. d. Putte te Souburg wees uit, dat het le dental steeg van 660 tot 746. Herinnerd werd aan het over lijden van de heer G. v. d. Put te. die jarenlang voorzitter van de Centrale Vlissingen was. Het verslag van de penning meester, de heer W. Poppe ver meldde een batig saldo van 146.52. De resultaten van de onlangs gehouden Prov. Statenverkie zingen werden besproken en richtlijnen aangegeven voor de komende gemeenteraadsverkie- gen. FILMAVOND GEMEENTEPERSONEEL Maandavond hield de perso neelsvereniging' van het ge~ meentspersoneel een filmavond in „Concordia" te Vlissingen. De heer J. C. Dert, voorzitter van de personeelsvereniging, sprak een openingswoord, waarna verscheidene aardige films werden vertoond o.a. over het loven van de Ameri kaanse mariniers en de oplei ding van de schooljeugd in de grote stad en lastbut not least een prachtige film over het vogelleven met prachtige .natuuropnamen. DE LEESZAAL. In de maand Januari wer den in de Openbare Leeszaal te Vlissingen uitgeleend 1353 Ned. romans, 134 romans in vreemde talen, 695 studieboe. ken, 285 kinderboeken to taal 2467). De tijdschrfiten. en krantenzaal werd bezocht door 327 mannen en 36 vrou wen; de jeugdleeszaal door 106 jongens en 88 meisjes. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Donderdag herdenkt het echt paar J. van Egeraat en M. van Egeraat—Schwarz te Vlissingen de dag. waarop het voor 50 jaar in de echt trad. Meliskerke KERK EN WERELD Dezer dagen werd te Melis kerke de film „Kerk en We reld" vertoond. De heer Bar nard sprak een openingswoord en heette alle aanwezigen har telijk welkom. De heer Schui- tinga gaf een een toelichting over de films. Het slotwoord werd gesproken door ds. C. v. Nes, die allen opwekte om dit werk- te steunen. St. Laurens STEUN WETTIG GEZAG Met comité Sint Laurens van het Instituut „Steun Wettig Gezag" bestaat uit de heren: C. J. van Burg. J. W. Davidse, S. Hillebrand, G. A. Kole, W. S. Pouwer, W. de Visser en J. van de Voorde. a.s. Woensdagavond zal een vergadering worden gehouden met genodigden waar een film zal worden vertoond en de ma joor P. de Kam een causerie zal houden over het doel. de noodzakelijkheid en de werkwij ze van het instituut. Koudekerke GOUDEN HUWELIJKSFEEST Donderdag 10 Februari a.s. hoopt het echtpaar P. Huis- zoon en M. Huiszoon-Kaland te Koudekerke de dag te herden ken, waarop het voor 50 jaar in het huwelijk trad. Het zal de oudjes op deze dag aan be langstelling zeker niet ontbre ken. Domburg In hel Academisch Ziekenhuis tc Leiden werd-Zaterdagmiddag voor medici een operatie per televisie naar de collegezaal van de afdeling Heelkunde doorgegeven. Hier waren een groot aantal autoriteiten, professoren en oud-alumni aanwezig. Voor de eerste maal in Europa werd hier een operatie per televisie gedemonsteerd. VREES VOOR EEN DEPRESSIE. In sommfge kringen in Amerika wordt naar aan leiding van de berichten over toenemende werk loosheid, dalende prijzen en een baisse op de ef- fectenmarkt de vrees ge uit voor een grote „slump" in het zakenleven. Goed ingelichte economen te Washington zijn het er over eens, dat het Ameri kaanse bedrijfsleven nu in zijn beslissende na-oorlogse phase is gekomen. Daarente gen hebben twee vooraan staande woordvoerders van de regering medegedeeld, dat er geen reden voor ongerust heid aanwezig is. Het plan- Marshall en de andere hulp programma's. die landen, wel ke anders niet over de nodige middelen zouden beschikken, in staat stellen Amerikaan se goederen te kopen, kun nen wellicht verhinderen, dat de daling in de Amerikaanse prijzen van goederen, koersen van effecten en cijfers dei- tewerkstelling, uitgroeien tot een grote depressie, aldus ge zaghebbende economische kringen. Woord-voerders van de regering verklaren, dat de situatie „zeer nauwlettend" wordt gadegeslagen. Senator Omahoney, voor zitter van de economische Congres-commissie, heeft ver klaard, dat de prijzen nog niet teruggebracht ziin op 't peil, waar zij behoren te zijn en dat de toeneming der werk loosheid in het geheel niet zo onrustbarend is als zij in de pers wordt voorgesteld. Hij is van mening, dat aan de na-oordogse „boom" in de Ver. Staten nog geen einde is gekomen. Echolood voor de visserij. De IJmuidense kotter „YM. 5", heeft kunnen experimen teren met een nieuwe Ameri kaanse vinding op het gebied van echooding. Dit toestel dat door de Pcndixfabrieken in de Verenigde Staten is geconstru eerd, geeft niet alleen, zoals dc •tot nog toe gebruikelijke appa raten, eventuële bodemverhef fingen aan, maar eveneens om vang en dichtheid van scholen vis. Een ervaren vissersman kan daardoor zelfs een beeld krijgen van de lengte en „diep te" van een school vis en er zijn zelfs vissers, die met dit apparaat het soort vis kunnen herkennen. De resultaten door de „Ym. 5" bereikt, zijn gunstig. Er is evenwel een zeer grote „maar" aan dit ook voor de Nederland se visserij zo belangrijke toe stel. De kosten van het appa raat in dollars te voldoen zijn zeer hoog. De vier nationale vakvereni gingen van zeelieden in Zweden hebben heden besloten van 16 Fe bruari af te staken. daar de scheepvaartmaatschappijen heb ben geweigerd de eisen met be trekking tot betaling van over uren in te willigen. VERGADERING VARKENSFONDS Dezer dagen werd in de zaal van de heer C. Schoonenboom te Domburg een algemene ver gadering van de vereniging „Het varkensfonds" gehouden. In 1948 werden 71 varkens aan gegeven. De ontvangsten over troffen de uitgaven met 273 is een totaal bezit van 841. De heer G. Provoost Az., werd als bestuurslid herkozen, terwijl in de plaats van dé heer Kesteloo, die niet meer in aanmerking wenste te komen, de heer A. Trielier Dz. werd be- ïoemd tot bestuurslid. Als con- trólelid werd de heer A. Pro voost Jz aangewezen ter ver vanging van de aftredende heer L. Trieller. Aangenomen werd een voor stel tot invoering van verplich te inenting tegen vlekziekte als mede inroeping van veeartsenij- kundige hulp. Leden, die in 1948 hun varken niet aangegeven hebben, zullen worden ge schrapt. Tenslotte richtte de voorzitter woorden van dank tot de heer J. Kesteloo, die 35 jaar lang zijn krachten aan de vereniging heeft gegeven, en tot het aftre dende lid der contróle-commis- sie. de heer L. Trieller. KORFBALCLUB OPGERICHT Na een inleidend woord van de heer H. G. Bruggeman uit Middelburg, secretaris van de Z.K.B., werd te Domburg een korfbalclub opgericht, waarvoor zich onmiddellijk 10 heren en 15 dames als lid opgaven. Het voorlopig bestuur bestaat uit de heer W. de Pagter voorz. en de dames A. van Dullemen en R. Rosendaal, respectievelijk secr. en penningmeester. FEESTAVOND NED. HERV. JEUGDVERENIGINGEN. Vrijdag was er een feestavond van de Jeugdverenigingen der Ned. Ned. Herv. gemeente te Domburg zaal „Wilhelmina". Daaraan wwtd medegewerkt door de C.J.M.V. „Weest Getrouw", de C.J.C. „Blij en Vrolijk", de grote mesjesver. „Weest een Zegen" en de kleine meisjesver. „Bidt en Werkt". Ds. G. H, van Willens- waard, die de leiding had, sprak na de opening een welkomstwoord in het bijzonder tot mevr. M. W. Boogaertde Jonge. De bijbelin leiding werd gehouden door mej. C. Coomans naar aanleiding van Gen. 21 vers 121. Er was ge meenschappelijk gezang, er wer den gedichten opgezegd: ook wer den in een knap door een lid van de C.J.M.V. gemaakte schets hét doel en de waarde van de Chr. Jeugdver, getoond, waarbij tevens voor gepaste propaganda werd gezorgd. Hieraan werkte uit iede re club een lid mee en één buiten staander. Het stukje heette: „Eigen fabrikaat". Vervolgens werden 'n aantal vrolijke toneelstukjes ver toond, waaronder één in Zeeuws dialect. De pas één jaar oude jon gensclub kwam met „Gerrit Groeigraag" voor het voetlicht. „Ons Honk", naar het gelijkna mige boek van Diet Kramer, bleek een spel met een zeer goede strek king en tevens vrolijke momen ten. Een collecte aan de uitgang voor het werk onder de militairen hier te lande en in Indonesië bracht f 42 op. De grote zaal was geheel bezet, er heerste een opgewekte stem ming. Westkapelle Dezer dagen kwam de gemeen teraad van Westkapelle bijeen, on der voorzitterschap van wnd. bur gemeester W. Gabrlëlse. Daar dit de eerste vergadering in 1949 was, schetste de voorzitter het verloop van het jaar 1948. Tot op lieden zijn er 54 nieuwe woningen bewoond, 75 in uitvoe ring, 44 gegund en van 131 de plannen in voorbereiding. Het aantal personen, dat nog naar een woning zoekt, bedraagt thans nog 154. Van de openbare werken is de riolering klaar gekomen, 10.000 m2 is bestraat en 1200 m2 hersteld. Aan de kleuterschool zal een subsidie toegekend worden van f 10 per leerling per jaar. Aan de Kreek zal 8750 m2 grond worden aangekocht ten behoeve van de woningbouw. Vervolgens werd de regeling vastgesteld voor ver plaatsingskosten voor onderwij zers. Voor het houden van een ouderavond van de O, L. school werd een subsidie toegekend van f 25. Bij de rondvraag bracht de heer P. Verhage de wenselijkheid naar voren, in het dorp enige urinoirs te plaatsen. Dit zal nader bezien worden. Daarna informeerde hij naar de mogelijkheid de personele belasting te verlagen. Hiertoe zal een verzoek tot herclassificatie worden gedaan. De heer P. Min- derhoud vroeg de afrastering rond het plantsoen in de Zuidsfraat be ter te onderhouden, hetgeen de voorzitter toezegde. OUDERAVOND. Vrijdag jl. gaf de Openbare School te Westkapelle een Ou deravond, met medewerking van de leerlingen der hoogste klassen, in de Cantine van het Zwitsers Kamp. Een aantrekkelijk programma van zang, toneel en gymnastiek werd in de vorm van een ra dio-televisie-uitzending, waarin een der leerlingen als omroeper fungeerde, vlot en tot genoegen der vele aanwezige ouders, af gewerkt. Een tweetal jeugdige muzikanten maakte met trom pet- en bugelmuziek het gebo- dene tot een nonstop-uitvoering. Het tentoongestelde werk van de leerlingen trok in de pauze algemene belangstelling. Nadat de jeugd huiswaarts was gegaan, werd de meer of ficiële oudervergadering gehou den, waarin de beide aftreden de commissieleden de heren Iz. Gabriëlse en P. Minderhoud Wz. werden herkozen. Aan het slot kreeg de waarn. burgemeester nog gelegenheid de voorlopige plannen voor een :choolartsendienst voor detand- verzorging met de ouders te bespreken, waarbij bleek, dat zij zonder uitzondering van het nut van zo'n instelling over tuigd waren. Gapinge UITREIKING BONKAARTEN Te Gapinge worden heden Woénsdag de bonkaarten uitge reikt aan alle zelfverzorgers en riet zelfverzorgers. Officiële publicaties. NA-UITREIKING BONKAARTEN 903. De Directeur van de Distributie- kring WALCHEREN maakt be kend, dat de na-uitreiking van de bonkaarten 903 als volgt zal ge schieden: Vlissingen, Brouwenaarstr. 4: 9 Februari 194«. Alleen nieth zelfverzorgers. Middelburg, Dam 43. 14 Februari: Zelfverz. en niet- zelfverz. beiden letter A t.m. K. 15 Februari: Zelfverz. en niet- zelfverz. beiden letter L t.m. Z. Mede te brengen de stamkaar ten met de afgeknipte inwisse- Jingsbonnen. de bonnen „Tabak ~07" van de bonkaart QA 901 en de bonnen "10 Diversen" van de bon kaart QC 901. HINDERWET VLISSINGEN. Vergunning verleend. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 1 Februari 1949 aan de Standard Amerikaanse Petro leum Compagnie N.V. te 's-Gra- venhage op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot de uitbreiding van de bestaande benzinepompinstal latie door plaatsing van een ben zinepomp met een electromotor van 1/3 P.K. ter vervanging van de bestaande benzinepomp op het perceel Nieuwstraat 32—34, Vlissingen, 2 Februari 1949. WINKELSLUITING DROGISTERIJEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat op de gemeentesecretarie. 2e afdeling, gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar is gesteld een verordening, als bedoeld bij arti kel 6 der Winkelsluitingswet, staatsblad 1930, nr. 460, betreffen de verplichte sluiting der drogis terijen op Donderdagmiddag, vastgesteld door de Gemeenteraad bij besluit van 26 November 1948, nr. 6. goedgekeurd bij Kon. Be sluit van 4 Januari 1949, nr. 12. welke verordening in werking treedt op 3 Februari 1949. Vlissingen, 2 Febr. 1949. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgemeester van Vlissingen is verhinderd vandaag spreekuur te houden. Toestemming verleend verandering inrichting R. K. Jongensschool. De raad der gemeente Vlissingen. gezien het verzoek van het R.K. schoolbestuur, alhier, ingekomen op 10 November 1948. om mede werking, ingevolge het bepaalde in art. 72 der Lager-onderwijswet 1920. ter verandering van de in richting van het gebouw der R.K. Jongensschool, welke verandering bestaat in het aanbrengen van een nieuwe waterleiding op een bin nenmuur ter vervanging van een bij vorst onbruikbare waterleiding op een buitenmuur; Mede gezien het voorstel van B. en W. van 22 Januari 1949; besluit: de gevraagde medewerking te ver lenen. Vlissingen, 28 Januari 1949. GEMEENTE MIDDELBURG. BEGROTING 1949. B. cn W. van Middelburg maken bekend, dat de gemeente-begroting 1949 met toelichting, op de ge meente-secretarie (afd. financiën) voor een ieder ter inzage ligt en in druk tegen betaling van 15 per exemplaar algemeen verkrijgbaar wordt gesteld. Middelburg, 4 Febr. 1949.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 6