T Zeeuwse derde klassers Het wapen van Vlissingen op een sleepboot S.O.S. der huiseigenaren ante Sabine grijpt in MARIA SAWERSKY EEN SCHIPPER VERLOOR ZIJN SCHIP. Maar werd geholpen aan een nieuw bestaan. TOumeer <Ie sleepboot „Walcheren" stroomop waarts de Rijn opvaart, met achter zich een flin ke sleep, dan komt de be manning van de passeren de schepen nieuwsgierig aan dek, om te kijken naar deze kleine sleper, die zo brutaal is om, met een behoorlijke snelheid, zjjn sleep opwaarts te brengen. Op de korte, brede schoor steen, prijkt trots het wapen van Vlissingen, terwijl de Ne derlandse driekleur vrolijk aan de achtermast wappert. Het is inderdaad verwon derlijk dat deze kleine sleep boot zo'n kracht kan ontwik kelen: Dat zit 'm in de mo tor, die practisch de gehele ruimte van het schip in neemt en die de trots is van de eigenaar, de heer P. Goe- seije, uit Vlissingen. Persoon, lijk zwaait hy in de machine kamer de scepter; het com mando over zijn schip heeft hij aan een ander overgedra gen. DE GESCHIEDENIS VAN DE „WAL CHEREN." Hoe komt de heer Goeseye aan deze sleepboot? Dat is een interessant verhaal. De heer Goeseye was voor het uitbreken van de oorlog, schipper op het motorschip „Andina", een betrekkelijk' nieuw schip, groot 175 ton. In 1940 werd dit schip in be slag genomen door de Neder landse marine cn gebruikt voor mynendepótschip. De schipper, die zelf zyn mili taire dienstplicht vervulde, moest aan een marineman 't commando op zijn schip over dragen. Toen kwam 10 Mei 1940 en de marine besloot om de „Andina", met mijnen en al, tot zinken te laten brengen in de Braakman, zulks om te voorkomen dat dit schip in handen zou val len van do vijand. Het schip was dus verloren. Na de bevrijding was schip per Goeseye van mening, dat hy een ander schip zou krij gen, ter vergoeding van zijn eigendom, dat geheel bulten zijn schuld, verloren ging. Te Rotterdam waren vele schepen door het beheersin stituut beschikbaar gesteld voor gedupeerden. Doch dat werd een grote téleurstelllng en ondanks diverse pogingen, zelfs bij de minister, bleef succes uit. Schipper Gocseije bleef zonder schip. Nu was dit geval ook be kend aan de heer S. de Vuijst te Breskens, de man van „Schutevaer", die reeds zoveel heeft gedaan voor de schippers. Hij was het, die schipper Goeseije bijstond, door het verstrekken van waardevolle adviezen en ook hy was, die de heer Goeseije verwees naar de Commissie van Bijstand welke de stichting Herstel Zeeland 19401945 had inge steld voor het aanwerven van schepen. Het bleek al spoe dig dat deze commissie de zaak energiek aanpakte. De voorzitter, de vroegere Com missaris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van üf- ford verleende onmiddellijk alle mogelijke medewerking, daarbij krachtig bijgestaan door de heren L. P. v. Oor schot en J. v. Leeuwen uit Vlissingen. DE BOOT! De heer Goeseije toog per. soonlyk naar Rotterdam op onderzoek* en ontdekte daar de sleepboot, die thans de naam „Walcheren" draagt. Het taxatie-bedrag voor dit schip, dat onder water had fezeten, kwam overeen met e toegekende schade voor zyn verloren schip. De heer Goeseye constateerde dat deze sleepboot zeer goed was èn dus verzocht hy om dit schip aan hem toe te wijzen. Er waren nog moeilijkhe den, maar de hierboven ge noemde commissie gaf geen krimp en uiteindelijk moest men in Rotterdam capitule ren. De sleepboot kwam naar Vlissingen, om op de werf van „De Schelde" ln orde ge maakt te woeden. De direc tie van „De Schelde" stelde er een eer in, om dit prima in orde te maken. Er kwam speciaal een monteur van „Werkspoor" uit Amsterdam, voor de motor en de „Wal cheren" werd tenslotte als nieuw afgeleverd. Thans heeft de „Walche ren" reeds verschillende rei zen gemaakt en bewezen een pracht schip te zijn. De heer Goeseije is er bui tengewoon dankbaar voor de vele hulp, die hy heeft on dervonden. Zijn schip is zijn leven en hij laat nog steeds verbeteringen aanbrengen. Intussen brent hy de Ne derlandse driekleur cn tevens het wapen van Vlissingen met trots in binnen- en buiten land. WIELRENNEN Tien ploegen in de Ronde van Nederland. Naar wij vernemen hebben de organisatoren van de tweede ronde van- Nederland, gebruik makend van de ervaringen welke verleden jaar werden opgedaan, besloten het aantal deelnemende ploegen tot tien te beperken. Deze ploe- Sen zullen elk uit acht renners estaan, en vijf Nederlandse teams zullen de strijd aanbinden met vijf buitenlandse. Het ligt ln de bedoeling al deze ploegen t.z.t. weer door Nederlandse firma's te doen adopteren. Er zullen uit dc Nederlandse renners niet, zoals verleden jaar, z.g. regionale ploegen gevormd worden, doch een speciale com missie zal tot taak krijgen de ploe gen zo samen te stellen dat elj niet slechts volkomen aan elkaar gewaagd zijn doch dat men bo vendien verwachten mag dat zy zich ook opgewassen zullen tonen tegen dc buitenlandse ploegen. Wat de buitenlandse ploogen betreft rekent men er "op dat zü aanmer kelijk sterker zullen zijn dan in 1943. De keuzcncommissic zal bij het samenstellen van de Nederlandse tal Nederlandse jongeren een kans moet krijgen, zodat zij zich, ge flankeerd door hun meer geremti- H|ttj in het etappe- nen bekwaï Het ms. „Noordkaap", dat Vrijdag 28 Januari bij Juttend aan de grond liep, is Zaterdagmid dag vlot gesleept. Terneuzen Honlenisse. Geheel tegen de verwach ting in, heeft Hontenis3e een overwinning behaald op Ter- neuzen. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Hontc- nisse de puntjes mee naar huis zou nemen, Térneuezen ondom am reeds direct enige gevaarlijke aanvallen, maar door treuzelen van de voor hoede gingen de kansen ech ter verloren, terwijl de spe. Iers de bal ook veel te lang by zich hielden, een fout waar vooral van Waes zich schul dig aan maakte. Bovendien was de Hontenisse-keeper ln prima conditie. De aanvallen van Hontenissc hadden voor de rust niet veel tc beteke nen. De rust ging in met blanco stand. Na de rust verscheen Ter- neuzen met ren gewijzigde voorhoede in het veld. De Temcuzen-aanvallen bleven aanhouden, maar de Honte- nisse-achterhoede kwam steeds beter in en de keeper kreeg minder moeilijk' werk te doen dan voor de rust. De wedstrijd kreeg een ge heel ander karakter toen de Hontenisse rechtsbuiten plot seling een doelpunt maakte. Toen de zeer goed leidende scheidsrechter Hoogenboom earst van dor Molen uit het veld moest sturen en zich daarna genoodzaakt zag iemand uit het publiek naar huis te zenden, wjst Honte nisse in korte tija de stand tot 03 op te voeren, waar van één doelpunt in duidelij ke buitenspelpositie gescoord werd. Hamelink wist de ach terstand tot 13 te verklei nen. Aanvoerder De Nys voer de de score enkele minuten voor het einde tot 14 op, waarmee het einde kwam. Yerseke Zierikzee. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen, 6 Febr.: Lena v. Gent. Vlissingen vertrokken, 5 Febr.: Reiger n. Londen; 6 Febr.: Lena n. Stralsund. Gepasseerd n. Antwerpen, 5 Febr.: Afkeldijk v. New-ork; 6 Febr.: Gruno v. Rotterdam; Wiebe v. Tygnemouth; Heron v. Frem- mington; Thrianta v. Amsterdam; Libra v. Aberdeen: Bernissc v. Zee n. Gent; Mobydick v. Amster dam; Frco v. Rochester; 7 Febr.: Alfath v. Zuid-Amerika; Bosfon- tein v. Southampton. Gepasseerd v. Antwerpen, 6 Febr.: Eemshorn n. Londen; Tubo n. Middelhamis; Stad Vlaardingên n. Narwlck. SCHEPEN VAN EN NAAR INDONESIË. Naar Indonesië: Tematc, Rotter dam-Java, 6 Febr., Kaap Delanni gepasseerd; Groote Beer, Amster dam-Java, B Febr. dwars van Kaap Del Gata: Madoera, Amsterdam - Java, 4 Febr. te Belawan; Sibajak. Rotterdam-Java, 5 Febr. in de Ro de Zee; Tabinta. Amsterdam-Java, 7 Febr. te Genua verwacht; Wai- kelo. 7 Febr.van Rotterdam te Batavia. Van Indonesië: Oranje, Batavia- Amsterdam, 5 Febr. Kaap Comorin gepasseerd; van 't Hoff, Java-Rot- terdam, 7 Febr. te Suez. In een zeer sportieve wed strijd is het Yerseke gelukt een magere overwinning te behalen. Yerseke verscheen met 1 invaller en Zierikzee met 3 invallers in het veld. Gedurende de 'eerste helft waren de gastheren voortdu rend in de aanval, maar ook nu bleek weer dat de voor hoede het zwakke deel der plpeg is en niet in staat is het de doelverdediger der gas ten moeilijk te maken. Na ongeveer een kwartier spe len kreeg Nolet, die voor deze middag op de midvoorplaals stond, de bal prachtig toe gespeeld door Kopmels en met een juweel van een kopbal verdween de bal in het net. doch wegens buitenspel werd dit doelpunt geannuleerd. De aanvallen van Zierikzee wer den door de Yerseke-verdedi- ging goed onderbroken. De rust ging in met blanke stand. Na de rust hetzelfde spel- beeld. Uit één der vele aan vallen der gastheren wist Kopmels na ongeveer een kWEirticr spolens, voor Yer seke te scoren 10. Yerseke had kort daarop geluk toen één der Zierikzee-aanvalletrs doorbrak en alleen voor de doelman kwam te staan. Een leder telde reeds de' gelykma- ker, doch doelman Martijn wist het schot nog te keren. Nogmaals kroop Yerseke door het oog van de naald toen spil Sanderse op zijn keeper terugspeelde en Koster nog wist te redden. Beide ploegen zetten alles op alles om te scoren, doch de verdedigingen bleven de baas en met Yer seke in de aanval kwam het einde en de thuisclub heeft met deze overwinning twee kostbare puntjes in de wacht gesleept. JUNIOREN VOETBALVERENIGING Het bestuur der Oudelandso Sportvereniging bestaande uit de heren G. Kooger, J. Jansen, M. Evertse, C. C. den Engels man, C. Schog, L. Evertse en M. v. d. Poel heeft een junioren club voetbal gevormd, die en kele malen per week zal oefe nen. Er is echter behoefte aan een goed sportterrein. Zolang in deze gemeente hierin niet is voorzien, zal men tijdelijk een terrein huren. Corn Boys-Axel 1—1. In dc eerste helft was het een. gelijk opgaande strijd met wis selende kansen. Het zware ter rein was speciaal voor dc ach- tcrspelers een grote handicap, maar desondanks werd in een hoog tempo gespeeld. De thuis club verscheen met enkele in vallers in de voorhoede, waar door deze linie aan kracht had ingeboet. Aan beide zijden wer den er enkele hoekschoten ge nomen doch er werd in de eerste helft niet gescoord. Na de rust was de Axel voorhoede gewijzigd en de bezoekers wa ren nu gevaarlyker. Na 14 mi nuten spelen wist midvoor van de Velde, Axel de leiding te ge ven. Nog even bleef Axel in het offensief, doch vrij spoedig wist dc thuisclub het spel tc ver plaatsen cn na 25 minuten spe len was het linksbuiten van de Berg, die de verdiende gelijk maker scoorde. Ódjo Rohur 4 2. Dat Odio deze wedstrijd won, heeft zij alleen te danken aan vrouwe Fortuna, want van krachtsverschil was er absoluut geen sprake. Robur. dat met drie invallers verscheen, gaf dadelijk goed partij en was de voorhoede iets gelukkiger ge weest, dan had Odio al in de eerste minuten een .achterstand ;ehad. Nu kwam een doelpunt ,uist aan de andere zijde. Bij* een snelle aanval van Odio gaf de rechtsbinnen met een kop bal de Robur-keeper het nakij ken. Robur liet het hier niet bij zitten en na enkele minuten werd de gelijkmaker gescoord. Nog voor de rust kon Odio de stand op 21 brengen. Na de rust zette Robur alles op alles. Er was voor Odio geen doorkomen meer. aan. In deze, voor Odio, critieke mo menten. was de spil van Robur zo ongelukkig de bal tegen zijn arm te 'trappen. Uit de toege kende penalty werd de stand tot 3—1 opgevoerd. Robur speelde nu ontmoedigd verder. Uit een corner wist de Odio linksbinnen de stand op 41 te brengen. 3 minuten voor het einde bracht de spil van Robur op 42. Hulst Aardenburg 32. Hoewel Aardenburg met 5 invallers in het veld verscheen, had deze club toch het grootste jedeelte van de wedstrijd het jeste van het spel. Na 9 minu ten spelen gaf Commerling zijn club de leiding (01). Na 15 minuten scoorde Aardenburg uit een corner, doch dit doel punt werd om onbegrijpelijke reden geannuleerd. ,Na 42 mi nuten spelen maakte de rechts buiten van Hulst gelijk (11). Vlak voor de rust werd de Aardenburg doelman, die de bal in zijn bezit had door enke le Hulst spelers aangevallen, waarbij hem de bal uit de han den werd gewerkt. De scheids rechter floot hiervoor doch één der Hulst spelers deponeerde de bal in het doel, welk doel punt door de scheidsrechter werd toegekend. Een wel zeer merkwaardige beslissing! In de tweede helft waren de bezoekers in de meerderheid en na 17 minuten spelen scoor de van Waes de geiykmaker. 10 minuten later nam Hulst op nieuw de leiding, toen de Pree in eigen doel schoot. Kort daar op doelpuntte van Sprundel met een kopbal. De doelman haalde de bal vanachter de doellijn weg, en de scheidsrech ter liet doorspelen. Onder grote spanning kwam het einde van deze, met bijzonder sportieve wedstrijd. Aardenburg protes teerde na afloop voor het toe kennen van een doelpunt aan Hulst en het niet toekennen van een doelpunt aan Aarden burg. Hoofdplaat Clinge 1—1. De eerste aanvallen waren voor Clinge, doch deze wer den goed afgeslagen. Spoedig •kwam Hulst in de meerder heid en de Clinge achterhoe de moest alles op alles zet ten om doelpunten te voor komen. De hoofdplaat-voor hoede verknoeide enkele op gelegde kansen. Na 35 minu ten spelen gaf de Clinge-llnks- buiten met een onhoudbaar schot zyn club de leiding, doch spoedig daarop maakte rechtsbuiten Temmerman de stand gelyk (11). I» tweede helft was het een meer gelijk opgaande stryd, doch door het glibbe rige veld was de bal moeilyk onder contrale te houden- en bleven verdere dóelpunten uit. Steen IJzendijke 2 0. In een wedstrijd waarin ÏJzendyke zeker niet de min dere was van Steen, heeft de thuisclub een gelukkige over wining behaald. Dé bezoekers hadden pech: twee schoten belandden tegen de lat en eenmaal, toen de Steen doel man, die op de grond lag, de bal nog juist van de doel lijn wist weg te werken. Bij een voorzet, die hoog voor het IJzendijke doel ge plaatst werd, kwam de IJzen dijke back, van Hyfte te val len, waarvan één der Stecn- voorwaartsen wist te profi teren (1—0). Van Hijfte moest gewond het veld verlaten. Kort daar op kreeg Steen een strafschop toegewezen, die werd benut (20). In de tweede helft had IJzendijke het beste van het spel, doch doelpunten ble ven uit. R.C.S.-M.O.C. 2-0. De Noor f. .-errs Farstad, die op schitterende wijze tijdens de wed» rijden om het Europees kampioenschap schaatsenrijden te D.avos het Europees kampioenschap op zijn naam bracht, tijdens één van zijn prachtige ritten in deze wedstrijden. E.M.M. Kruiningen 2 0. Voor de rust demonstreerden de Vlissingers een groot over wicht en op een enkele onge- vaarlyke uitval van Kruiningen na, speelde de stryd zich ge heel voor het doel der gasten af. Het duurde nog 20 min. voor Clarisse met een goede kopbal uit een voorzet van v. d. End het eerste doelpunt scoorde (10). Van een mis- trap van één der verdedigers profiteerde Bosselaar om de stand op 2-0 te brengen. In de tweede helft was het LEZERS SCHRIJVEN een gelyk opgaande strijd. De protest tegen een verhoging van Voor do rust was het een ge lijk opgaande strijd met wisse lende kansen. De R.C.S. voor hoede was aardig op dreef, zo zagen we een hard schot van Leeman tegen de paal belan den. Aan de andere kant ech ter moest ook de R.C.S. doel man zijn talenten tonen om er ger te voorkomen. Ongeveer een halve minuut voor de rust zag R.C.S. haar werken be loond door een goéd doelpunt van K. Jansen. Na de rust had de thuisclub het heft in han den en uit één van de vele aan vallen maakte Leeman er 20 van. De Souburgers gooiden er nog een schepje op cn Jansen en van de Driest wisten ieder nog éénmaal het net te vinden. Beide doelpunten werden ech ter door de scheidsrechter ge annuleerd. Het eerste wegens vermeend buitenspel en het tweede wegens hands. Het laatste kwartier zette M.O.C. alles op alles cn de thuis club moest al het mogelijke doen om doelpunten te voor komen. Het eind kwam met 'n verdiende 20 ovenvinning voor R.C.S. verdedigingen bleven de aan vallers de baas, zodat verdere doelpunten uitbleven. ATHLFTÏËK Slijkhuis mist het Wilhelmus- Toen Wim Slijkhuis Zater dagavond to Bos .on op fraaie en overtuigende Wflze de „hunter_mile" had gewonnen, wachtte hem voor de derde mael. sedert zijn. verblijf in de Ver. Staten een teleur stelling. Evenals te Philadel phia en te New-York werd ter zijner ere het Nederland se volkslied aangekondigd en evenals by die gelegenheden speelde het orkest hierop een melodie, welke net zoveel op het Wilhelmus leek als de tiger-rag. De Nederlandse athleetvond het toen genoeg en om ver dere teleurstelling te -voorko men telegrafeerde hy de K. L. M. om met het eerste het beste toestel, dat de Atlan tische Oceaan zal overvliegen, een plaat van het Wilhelmus mee te geven. Misschien zal het mij kunnen inspireren tot het verbeteren van een record in de volgende wedstryd, voegde hij er tot ondersteu ning van zijn verzoek aan toe. Tien milliard gulden aan kapitaalsgoederen staan op hst spel. In Vlissingen is een.deel van dc huurders der woningbouw vereniging „Gemeenschappelijk Belang" in staking gegaan, als :rh( FEUILLETON 1 47 Kareltje schonk Beate slcchst een vluchtige blik, maar voor Irene boog hij, van louter be wondering, als een knipmes. „Het is me een buitengewoon genoegen, mejuffrouw", stotter de hij met een vuurrood hoofd. Irene nam genadiglijk kennis van de indruk, die zij op Ka reltje maakte. Ze had in hom natuurlijk direct de man met de afstaande oren herkend, die ze in de krant gezien liad. „U bent geen onbekende meer voor me, meneet Schuch", zei ze met oen hautain lachje. „De pers heeft al een foto van u gepubliceerd". „En me daarbij vreselijk ver minkt". meende Kareltje zich te moeten beklagen. „Maar dat neem ik die fotografen niet meer kwalijk, omdat het ten slotte aan hen te danken is, dat wij nu geen vreemden meer voor elkaar zijn". Irene lachte, maar ze moest het antwoord schuldig blijven, omdat uit het huis de gong voor het ontbijt klonk, vergezeld door fiekuch en gehoest van oom Ju- es. „We moeten aan tafel", ver ontschuldigde ze zich bij de twee vrienden. „Ik hoop. dat we elkaar spoedig terugzien. Kom vlug, Beate!" Toen de beide meisjes in huis verdwenen waren, stak Karel tje zijn arm joviaal door die van zijn vriend. „Ken je haar, Felix?" vroeg hij uitgelaten. „Kerel, dat is ge weldig! Dat zal het voor mij heel wat gemakkelijker maken om op vertrouwelijke voet met haar te komen. En als je wer kelijk m'n vriend bont, dan moet jij. „Over wie heb je 't nu eigen lijk?" viel Reuder hem koel in de rede. „Over Juffrouw Men gelberg?" „Ach. wat over Irene Lar- sen, natuurlijk. Wat een figuur tje! En wat een verschijning! Heb je die mooie blauwe ogen ge zien? En die perzikkleurige huid? En dat blonde haar?" Felix Reuder had al dat moois al eerder gezien dan Kareltje, maar hij voelde niet de minste behoefte op dit ogenblik over do grootste vergissing van zijn leven te spreken en daarom vroeg hy alleen maar; „Sta je alweer in vuur en vlam, ouwe jongen"? „Alweer? Dat woord is een voudig misplaatst. Felix. Ik heb slechts een enkele keer in m'n leven ln vuur en vlam gestaan en dat was „Vanochtend vroeg zeker?" Voor Kareltje hierop kon ant woorden. werden achter hem de tuindeuren open geworpen en tante Sabine's stem riep; „Kom ontbijten, jongens, maar vlug!" „Daar heb je 't alweer", bromde Schuch. „Nauwelyks verkeert een mens even in een poëtische stemming, of daar ver schijnt die tante van je en sleurt jo meteen weer midden in het prozaïse leven. Alsof een mens, die pas zoveel liefs en goeds heeft aanschouwd, aan eten zou kunnen denken.." Reeds de volgende minuten echter bewees Kareltje, dat dat nog best meeviel, want hij ver schalkte achtereenvolgens, be halve eexi flink aantal knappen de .broodjes, niet minder dan drie gekookte eieren, enige dik ke plakken geurige ham, alsme de een omvangrijke portie to ast met boter en jam, en daarbij verwonderde hij zich cr alleen maar over, dat Felix met geen woord gewaagde van hun ont moeting met de beide buur meisjes. Dat was trouwens ook in 't geheel niet nodig, want tante Sabine had door het raam alles gezien begon er nu zelf over. „De kapitein heeft, om me te ergeren, z'n beide nichtjes te logeren gevraagd", lachte ze. „Ik heb de oude heer best door. Die meisies verschillen van elkaar als de dag van de nacht en ik ben werkeiyk benieuwd te bo xen, hoe ze jullie bevallen. Die Irene schijnt trouwens voor jou geen onbekoende meer te zijn, Felix". De oude dame keek haar neef onderzoekend aan, maar -vieze nam in alle gemoedsrust nog 'n broodje van de schaal cn be gon dit met zorg te smeren. „Ja, ik ken juffrouw Larsen", antwoordde hij kort. (Wordt vervolgd) de huren. Het wordt thans hoog tijd, dat ook de huiseigenaren eens een S.O.S. laten klinken. Reeds vele jaren zijn prac tisch onoverkomelijke bezwaren verbonden aan de eigendom van huizen, de exploitatie en het onderhoud daarvan, zodani; zelfs, dat in November 1946 door de Regering de noodtoe stand der huizenexploitaties erkend en verklaard, dat haar aandacht daarop gevestigd bleef. De Directeuri-Genernal van de prijzen sprak medio 1946 als zijn mening uit dat de huur prijzen met ten minste 25% verhoogd zouden moeten wor den. Inmiddels zijn ongeveer 2 jaren verstreken en is ae nood toestand aanmerkelijk verer gerd door het verhogen dei- prijzen op nagenoeg elk gebied van het dagelijks leven met uit zondering van de huishuren. Dientengevolge is het de huis eigenaren niet mogelijk het on derhoud te doen geschieden zo als in het verleden en staan kapitaals-goederen ter waarde van tien nxiliard gulden te rot ten en gaan in sneller tempo de nieuwbouw vordert. Aldus hun vernietiging tegemoet dan wordt de volkshuisvesting steeds dieper in het moeras getrokken en wordt de tegenstelling, die bestond tussen huurders ener zijds. die niet kunnen of niet wilen begrijpen, dat uit de hui dige crisishuren niet het minste onderhoud kan worden bekos tigd en de huiseigenaren ander zijds, die bij normaal onder houd wederom gedurende jaren in het geheel geen inkomsten uit hun bezit zouden ontvangen en dus in feite leven ten koste van hun bezit verscherpt, omdat de Regering (bewust) de huis eigenaren de middelen onthoudt die nodig ztfn voor de instand houding van de volkshuisvesting en in gebreke blijft de huurders de door haar veroorzaakte en erkende noodtoestand duidelijk te maken. De Regering besluiteloos, de huurders redeloos, de volkshuis vesting hopeloos, de huiseigena ren radeloos en* rechteloos. En inmiddels overweegt de Re gering reeds twee jaren hoe de ellende te verzachten waarin alle belanghebbenden door de politiek, die zij gemeend heeft te moeten voeren, zijn geraakt. Hoe, lang nog? Midelburg, M. O. TEGEN NIEUWE WINKELSLUITINGSWET. Een nieuwe Winkelsluitings wet beschouw ik als onzin. WaaJrom verandering. Bijna iedereen is met de bestaande toestand tevreden. Een nieu we regeling- zou alleen maar ontevredenheid veroorzaken en, wat erger Is, IK* geloof daar vast ln) stakingen van het winkelpersoneel. Men moet toch eindelijk eens inzlen.dat een winkelier of een bediende geen slaaf Is. Inderdaad moe ten wy er van uit gaan, dat de klant koning is (lk heb hem altijd beschouwd a.ls zo danig), maar een winkelier of bedlenae is niet minder dan een ander mens. De laatste jaren ging alles goed. Weet U nog, hoe voor de oorlog gestreden is door meerde kant was. de aanhangers van de S. D. A. P. om de winkels om 6 uur gesloten to krygen? Weet U nog, dat or een tijd is ge weest, dat men tot soms bij middernacht de zaak open had? Is het soms de bedoe ling naai* dergelijke toestan den terug te keren? De win keliers en hun personeel wil len dit niet meer, zij willen ook eens wat vrye tijd heb ben. En wat het publiek be treft: dat is gewend aan de huid'ge gang vnnzaken cn klaagt «r met over. Middelburg. F. H. DE VLASSERIJ TE DKKI5CIIOR. Een lezer attendeert er ons op. dat het cijfer van het aantal vlas sers te Dicischor. genoemd in ons artikel van 18 Jan. J.l. wel erg aan de lage kant is.' Het blijkt ons nu. dat inderdaad onze gegevens ver ouderd waren. Te Dreischor zijn circa 50 vlassers. In Dreischor is in 1948 niet min der dan 140 ha. vlas verwerkt tot viaslint cn naar de mening van deskundigen is dit nog voor uit breiding vatbaar als er meer vak» h-Uwamo vlasarbeiders zouden zijn. Een viermotorige skymaster. die door het Britse ministerie van oorlog gecharterd was. is gister ochtend bij Castcl Bénito in Lybië neergestort. Amsterdamse Beurs Nederl. 1348 (3%) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1047 3 Investerlngscert. 3 Nederl. 1982—64 Nederl. 1962—64 NederL N.W.S. 2% Spaarc. S f 100 2%% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Han'delmlj, AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker 4 Febr. 7 Febr. 100% 100 Vi 97% 97*4 97% 97% 100', a 100', ij 99'A 98 99% 99 i'4 99% 99 Y* 1901a 190 256 253% 226% 2233,i 162% 163 47» 478 315% 310 165 162 107% 166% 169% 167 ie;i 160% 163 164% 166% 166% 170% 149':, 1488,4 151% 33% 33 63 57q; 52% 36% Ned. Ivabelfabrlek Philips Wilton Feyenoord Biltton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubber H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rottérd. Lloyd Slv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Bethelehm Steel General Motor Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss. K.T. Spw. New York Ccntr. Spw. Pennsylvania De stemming op de effectenbeurs te Amsterdam was in mineur. De handel was, zoals de laatste tijd meestal het geval is, van beschei den opgemaakt, dat het publiek den opgemaakt, dat het pbuliek zich afzijdig hield, maar dit ver hinderde niet dat op alle afdelin gen enig aanbod kon worden waar- genomen.BiJ de opening werden de toonaangevende aandelen, waarin onmiddellijk zaken werden ge daan. beneden dc vox-ige slotprijs ingezet cn daarna kon nog een kleine inzinking worden waarge nomen. Wel kon mlddenbcurs even een kleine verbetering worden waargenomen, maar bij het slot werd in de meeste gevallen toch gehandeld in de omgeving van het laagste punt van de dag. De ge drukte bcursstomming moest klaarblijkelijk worden toegeschre ven aan het feit, dat zich in New- York een vrij flinke reactie had voltrokken, terwijl ook de stem ming op de beurs van Londen glo baal genomen aan de ongeani-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 3