PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Diplomatiek offensief van het Kremlin tegen het Westen Dr. van Royen: Resolutie onuitvoerbaar Walcheren's offers mogen niet worden vergeten DE BILT Sialin doet verzoenende voorstellen Scandinavische conferentie geheel mislukt Koninklijk paar 12'/2 jaar getrouwd. De Franeker in Batavia Ook Nederland erkent Israël. VOORSPÉLT 192e Jaargang - No. 24 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F van de Velde en F. B den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn, PLverv.: W Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS: 32 Ct. per week: 1 3.90 p, kw.; fr. p. P- 14.15 per kw.. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 31 Jan. 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per •nm. Minimum p. advertentie t.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven ol adres Bureau van dit blad". 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en 5) - Middelburg: Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Voratstr. 55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel.2» Molotov liet echter een agressieve verklaring publiceren Het Kremlin is het afgelopen weekeinde zeer actief geweest. Zaterdag werd met veel ophef een lange verklaring gepubli ceerd, waarin op scherpe wijze en in gebruikelijke stijl de Angelsaksische politiek als „een streven naar de wereldheer schappij" werd onthuld. Zondag stond Stalin ccn van zijn be faamde interviews toe, dit keer aan ccn correspondent van de Amerikaanse krantenmagnaat Hearst. Voorts heeft de Sowjet- regcring door een nota druk uitgeoefend op de Noorse rege ring om een mogelijke toetreding van Noorwegen tot het At lantische Pact te verydelen. Maarschalk Stalin verklaarde In het interview, dat de Sow- jet-Unie bereid is de vervoers- restricties in Berlijn ongedaan te maken indien de drie Wes telijke mogendheden de stich ting van een afzonderlijke West- Duitse staat zullen uitstellen totdat de vier ministers van buitenlandse zaken het Duitse probleem als geheel kunnen beschouwen. Op hun beurt echter zouden de Westelijke mogendheden ge lijktijdig de verkeers- en han delsrestricties, die als tegen maatregel werden afgekondigd ongedaan moeten maken. Verder is volgens Stalin de Sow jet-Unie bereid tezamen met de Ver. Staten een verkla ring te publiceren, dat geen van beide regeringen voorner mens is haar toevlucht te ne- nian tot oorlog. De Russische regering is zelfs bereid met de Amerikaanse sa men te werken ten einde een vredesverdrag voor de wereld tot stapd te brengen, dat tot geleidelijke ontwapening kan leiden. Tenslotte verklaarde Stalin geen enkel bezwaar te hebben tegen een ontmoeting met pre sident Truman om deze zaken tc bespreken. MOLOTOV.S VERKLARING. Zaterdag gaf het Sowjet-mi- nisterie van buitenlandse zaken can lange verklaring uit, die gezien de toon en de stijl ken nelijk door minister Molotov was geïnspireerd. De verklaring beoogt een realistische uiteen zetting te geven van wordt ge roemd „de EngelsAmerikaan se plannen tot wereldoverheer sing". Er had boven kunnen staan: een lesje in buitenlandse politiek bestemd voor binnen lands gebruik en voor gebruik van alle communisten buiten de Sowjet-Unie, een handleiding levens voor propaganda tegen het Atlantisch Pact. De Moskouse redenering luidt ongeveer als volgt: - De heersende kringen in de Ver. Staten streven naar een wereld waarin Amerika onbe twist als machtigste mogend heid de leidende rol zal vervul len. De Sowjet-Unie en de nieu we volksdemocratieën vormen daartoe een krachtig obstakel en daarom nemen de oorlogs propaganda en de militaire voorbereidingen tegen deze lan den hand over hand toe. Het naaste doel van de „lei dende kringen in de Ver. Sta ten" opvallend is. dat niet van de „regering" worjlt ge- Chinese communisten stellen harde eisen. De Chinese communisten heb ben per radio de eis kenbaar gemaakt van arrestatie van Tsjang Kai Sjek en andere lei ders van de Kwomintang als een der voorwaarden voor het beginnen van vredesonderhan delingen. Een andere eis is die van ar restatie van de voormalige Ja panse opperbevelhebber in Chi na, die enkele dagen geleden door het militaire hooggerechts hof te Sjanghai is vrijgesproken. Soen Fo, de minister van finan ciën in het Nanking kabinet is voor enkele weken naar Ameri ka vertrokken. Soen Fo behoort tot de l'echtse fractie in de re gering, „de C.C. clique". De1 groep gelooft, dat een compro mis met de communisten on mogelijk is en wenst terugtrek king van de troepen naar het Noorden en voortzetting van de oorlog. Gerucht over koning Leopold tegen gesproken. Het bericht van sommige Ro meinse bladen, dat Koning Leo pold de Paus verzocht zou heb ben zjjn huwelijk met de prin ses de Relhy te ontbinden, wordt in bevoegde kerkelijke kringen als „louter fantasie" bestempeld. jproken is een zo groot mo gelijk aantal landen onder in vloed te krijgen. Deze landen worden regionaal verenigd in blocs, die een enorme basis moeten vormen, gericht tegen de So,wjet-Unie. Een van de eerste blocs was het pact van de Zuid-Ameri kaanse landen. Even later kwam de verwezenlijking van de ■West-Europese Unie. De Ver. Staten hebben van begin af aan de leiding gehad bij deze blok vorming en kunnen deze groe peringen dan ook naar wille keur beïnvloeden. Er is thans ook sprake van de vorming van een Middellandsezee-blok en zelfs van een Aziatisch blok. Tot dit laatste werd aanbevolen op de conferentie te New Delhi, welke werd bijeengeroepen on der het voorwendsel.- dat de kwestie Indonesië besproken moest worden. (Dit is dus de Russische zienswijze op deze veelbesproken conferentie). Er wordt thans gewerkt aan een nog machtiger Atlantisch Pact. VOORWENDSELS. Onder het voorwendsel, dat dc economische stabiliteit van de Europesse landen wordt bedreigd, worden allerlei maat regelen genomen tegen de wer kende klasse en tegen de natio nalistische bewegingen in de ko loniale en afhankelijke lan den. De agressieve bedoelingen komen duidelijk naar voren in de steeds verder gaande eisen tot vergroting van de legers en de militaire begrotingen. Om het ware karakter van het Atalantische Pact te verbergen er. te omhullen -verspreidt de Amerikaanse propaganda be lachelijke verzinsels over ob structie van de Sowjet-Unie in de Ver. Naties. Zogenaamd moet tegenover een mogelijke agressor een grote militaire overmacht worden gesteld om hem de lust tot agressie te ont nemen. Maar, zo besluit dan dc ver klaring, de toenemende macht van de Sowjet-Unie en de daar mee gepaard gaande krachtige steun aan democratische krach ten in andere landen vormen een onoverwinnelijke hinder paal voor elk plan tot beheer sing der wereld. Eerste wilde zwijn yan 1949 neergeschoten- De bejaarde boswach ter Beukema uit Ruurlo heeft het eerste wilde zwijn van dit jaar voor zijn rekening genomen. Reeds vele malen had Beukema het geweer over de schouder geworpen voor. zakken kunst mest. die voor wilde zwijnen waren aangezien. Dies haastte hij zich langzaam, wandelde naar de opgegeven plaats, ont- waardde het zwijn, legde aan en het resultaat van 182 pond trekt nu veel bekijks in de boswach terswoning. k- Boterverbruik daalde met bijna 40 Volgens het Fries Landbouw blad bedroeg het boterverbruik ir de eerste acht maanden van 1948 ruim 4400 ton. terwijl dit na de prijsverhoging terug liep tot 2700 ton. Een daling dus van bijna 40 7c. DRUK VAN MOSKOU OP NOORWEGEN. De gemeenschappelijke Noors-Zweeds-Deense bespre kingen over defensievraagstukken zijn mislukt. In een Zondag uitgegeven gemeenschappelijk communiqué werd verklaard, dat geen overeenstemming werd bereikt over een verbond tussen de drie landen. De drie regeringen hadden namelijk verschillende opvattingen over de wjjze, waarop hupn onafhankelijkheid het beste verdedigd kan worden. Zoals bekend willen Noor wegen en Denemarken mili taire samenwerking met het Westen, terwijl Zweden, een strikte neutraliteitspolitiek wil handhaven om niet in conflict te komen met de Sovjet-Unie. Bij wijze van troost werd in het communiqué ook me degedeeld, dat de besprekin gen gevoerd werden in een „sfeer van begrip en weder zijds vertrouwen' en dat er voldoende goede wil was. Dat was echter niet voldoende om de verschillen van mening te overbruggen. Premier Gerhardsen van Noorwegen voegde daaraan zeer terecht toe: Wij meen den niet door vage formule ringen de indruk te moeten wekken van een eenheid, die niet bestaat. De drie landen zijn echter vast besloten zo nodig hun vrijheid en de de mocratie met alle mogelijke middelen te verdedigen. In het kader van het al gemene „week end-offensief" heeft de Sovjet-Unie in een nota aan Noorwegen ver zocht zijn houding ten aan zien van het A'Jantisch Pact toe te lichten. De Sovjet wil in het bijzonder weten of Noorwegen verplichtingen op z.ich neemt in zake het be schikbaar stellen van lucht vaart- en vioolbases. De Noorse minister van buitenlandse zaken verklaarde op een persconferentie. dat de nota „feitelijk, kalm en beleefwas. Zij zou door kabinet en parlement worden besproken alvorens een ant woord wordt verzonden. Volgens de Óslose corres pondent van de Sunday Gra phic heeft Noorwegen troe penversterkingen naar zijn Noordelijke grenzen gezonden uit vrees voor een mogelijk binnentrekken van het Rode Leger. Dit is echter door 't Noorse departement van bui tenlandse zalven ten stelligste tegengesproken. Donderdag begint het proces tegen Mindszenty. Officieel is medegedeeld, dat het proces tegen kardinaal Mindszenty en anderen, die met hem gearresteerd zijn. aanstaan de Donderdag, 3 Februari, zal beginnen. Naar vernomen wordt zal de kard. verdedigd worden door een door de minister van justi tie aangewezen advocaat, aan gezien. naar verklaard wordt, de kardinaal geweigerd heeft zelf zijn advocaat tc kiezen. Kabinet van de Pasundan afgetreden. Opbouwend werk op Midden-Java. Dr. van Royen heeft op een persconferentie de resolutie van de Veiligheidsraad opnieuw onuitvoerbaar genoemd. De Veiligheidsraad wil beslissingen voorschrijven, waarvan dt ver antwoordelijkheid op de schou ders van Nederland zou rusten. Het terugvoeren van de Repu blikeinse leiders naar Djocja zou in de practijk betekenen „dat zij weer ophieuw konden beginnen met hun opruiende propaganda". De kwestie van vrijlating vormt nog steeds een onderwerp van besprekingen •tussen Batavia en Den Haag. Dr. van Royen ontkende, dat hij zijn ontslag zou hebben in gediend toen hij hoorde dat de politieke gevangenen niet wa ren vrijgelaten. De Republikeinse gedelegeer. de Palar trok op een perscon ferentie de conclusie, dat de Nederlanders de Raad zullen trotseren en daarmee afbreuk zullen doen aan een oplossing in Indonesië. Overigens wilde hij geen commentaar leveren op de resolutie. Zaterdagavond heeft de „United Nations Commission for Indonesia" haar eerste pers communiqué uitgegeven, waar in wordt gezegd, dat de com missie Zaterdag haar eerste vergadering heeft gehouden on der voorzitterschap van de heer Critchley, de voorzitter van de week. Deze vergadering werd verdaagd voor een be spreking met de heer Elink Schuurman over de resolutie van de Veiligheidraad van 28 Januari. De heer Elink Schuur man had hierover evenwel nog geen mededelingen ontvangen van de Nederlandse regering, zodat de Nederlandse delegatie niet in staat was met betrek king tot de resolutie enige ac tie, te ondernemen. KABINETSCRISIS IN DE PASUNDAN. De Wali-Negara van de Pa sundan heeft het ontslag van het kabinet aanvaard, nadat reeds een aantal ministers hun portefeuille ter beschikking hadden gesteld, omdat zij het niet eens waren met het ur gentie-programma. De forma tie van het nieuwe kabinet is wederom opgedragen aan de premier Djumhana. In een radiorede via de zen der Bandung heeft Djumhana er dezer dagen nog eens op gewezen, dat de Pasundan in de eerste plaats herstel van orde en rust nodig heeft. Hij deed, mede namens de wali- negara een dringend beroep op de bevolking en wees er op, dat de parlementaire weg. wel ke thans wordt bewandeld, ze ker zal leiden tot het bereiken van het ideaal van de Indone siërs. Hij waarschuwde allen, dié de huidige situatie willen misbruiken om zich zelf te be voordelen, dat alle middelen van de staat met kracht tegen hen zullen worden aangewend. OP MIDDEN-JAVA. Dr. Angenent, de recomba van midden-Java, heeft aan Stichting Nieuw Walcheren wendt zich tot de regering Uitzonderingspositie bij schaderegeling noodzakelijk Het bestuur van <le Stichting Nieuw Walcheren te Middelburg heeft een telegram gezonden aan de minister van VVecreropbouw en Volkshuisvesting, mr. dr. J. in 't Veld, waarin hem, omkleed met redenen, met klem wordt verzocht terug te komen oj> zjjn mening, dat er geen aanleiding bestaat om Walcheren een uitzonderingspositie toe te kennen bij dé oorlogsschaderegeling. De leden van de Ministerraad en van de Staten-Generaal werden in 't bezit, gesteld van een afschrift van dit telegram, alsmede van een toelichting, waarin er de nadruk op wordt ge legd, dat het Nederlandse volk een schuld aan Walche ren heeft in te lossen enwaarin wordt aangegeven, welke maatregelen dringend noodzakelijk zijn, wil het eiland zyn vroegere welvaart kunnen herkrijgen. Het telegram luidt als volgt: „De Stichting Nieuw Wal cheren, tot bevordering van Walcherens Welvaart, kennis genomen hebbende van U.E. mening, dat de oorlogshande lingen 1940 geen aanleiding vermogen te geven tot toe kenning uitzonderingsbehan- deling van Walcheren bij oorlogsschaderegeling, brengt U.E. onder het oog, dat de verwoestingen op Walcheren plaats vonden na de capitu latie. waarvan Zeeland na drukkelijk werd uitgezonderd, terwijl 'het vaststond, dat de Nederlandse strijdkrachten niet bij machte waren enige bescherming te verlenen aan het uitgezonderde gebied, zo dat Zeeland desbewust werd opgeofferd, zodat principieel verschil bestaat met de ge bieden, verwoest vóór de ca pitulatie; voorts dat U.E. geen aandacht heeft geschon ken aan de zware offers op gelegd aan de gebieden der Scheldemonding in het belang van de snelle bevrijding van overig Nederland; tenslotte, dat op Walcheren duidelijk een lager welvaartspeil be staat dan elders in den lan de, kennelijk mede veroor zaakt door schadecumulatie; dringt in' naam der recht vaardigheid met klem aan op herziening U.E. mening." De Stichting herinnert in haar toelichting onder meer aan dé noodlottige gebeurte nissen van 1940 en 1944. CUMULATIE SCHADE. VAN Voorts wordt herinnerd aan de herhaalde bombardemen ten waaraan Walcherens ste den en dorpen werden bloot gesteld (Vlissingen is Ne derlands meest gebombar deerde stad!), aan de evacu atie van de bevolking, aan het verklaren tot spergebied van Walcheren, aan de op vallend lage taxatie van de verkoopwaarde Mei 1940, aan het vertrek van de Mij. „Zee land" en wijst met nadruk op de funeste schadeaccumu- latie, daaruit voortgevloeid. Aan deze schadeaccumula- tie wijt de Stichting het naar verhouding belangrijk lagere welvaartspeil dat op Walcheren beslaat, in verge lijking met overig Nederland. De schuld aan Walcheren kan alleen worden afgedaan, wanneer een uitzonderingspo sitie wordt toegediend bij de schadevergoeding en bij de verdeling van het bouwvolu me. WAT NODIG IS. De Stichting bepleit des wege: a. uit te gaan van de vervangingskosten der var- woeste gebouwen bij het be palen van de oorlogsschade; b. het rekening houden met de werkelijke herbouwkosten in het zg. financieringssche ma; c. het snel opbouwen van Middelburg's stadskern; d. het spoedig bouwen van voldoende arbeiderswoningen in Vlissingen; e. een afdoen de en onmiddellijke vergoe ding van de bedrijfsschaden van Walcheren's agrarische bevolking; f. het spoedig her bouwen van verloren gegane boerderijen; g. een spoedig herstel van Vlissingen s ha- venaccomodatie; h. terugkeer van de Maatschappij „Zee land" j. daadwerkelijke terug keer van de Nederlandse Ma rine in Vlissingen; k\ het vergoeden van meerdere bouw kosten voortvloeiende uit ar. chitectonisch oogpunt, zonder dat de bewoner daarnlede daadwerkelijk is gebaat (dit geldt vooral voor Middel burg). Het dagclyks bestuurvan „Nieuw Walcheren" besluit zijn toelichting met de woorden: „De houding van de regering ten opzichte van Walcheren maakt herhaalde lijk de indruk, dat zij onvol doende doordrongen Is van de nood, die op dit eiland heerst. Walcheren's bevnl. king doet een hartstochtelijk beroep op IJ en vraagt om rechtvaardigheid." persvertegenwoordigers een onderhoud toegestaan, waarin hy het een en ander mededeel de van zijn ervaringen, opge daan tijdens een reis door zijn gebied. Hij deelde o.m. mede, dat de toestand in Djocja nog steeds weinig bevredigend is, vooral ook als gevolg van het feït, dat de Sultan nog steeds zijn me dewerking weigert. In Solo, waar de Sultan een andere houding heeft aangeno men, is de situatie veel beter, terwijl in verschillende andere gebieden een uitstekende sa menwerking met de Indonesi sche ambtenaren is bereikt. Dr. Angenent bracht speciaal hulde aan dokters, politie en planters, die ondanks vaak zeer moeilykc omstandigheden, op hun post bleven. Volgens een bericht van de „Locomotief", zijn op midden- Java plannen uitgewerkt voor een vertegenwoordigende raad, door middel waarvan de bevol king van deze gebieden haar stem zou kunnen laten horen en een stem te hebben in de vorming van de federale orga nen en de Ver. Staten van In donesië. In deze raad zouden Indonesiërs, 5 Chinezen, 4 Europeanen en 1 Arabier zit ting krijgerf. Venvacht wordt, dat een 'dergelijke vertegen woordigende raad in de eerste helft van Februari tot stand zal kunnen komen. Ook is het verzoek tot het in stellen van regentschapsraden ingewilligd. ARRESTATIES. De heren Latumeten en Sastrosuwignjo zijn te Batavia gearresteerd op verdenking, dat zij in contact stónden met on dergronds werkende groepen. Zij hebben nl. het inmiddels te gengesproken republikeinse communiqué opgesteld ten aan zien van de Siliwangi-divisie. Eenvoudige herdenking omstteeks 7 Juli- Naar Trouw meedeelt, zal het Nederlandse volk betrokken worden bij het koperen huwe lijksfeest, dat H.M. de Koningin en Z.K.II. Prins Bomhard op 7 Juli zullen herdenken. Zij heb ben echter als hun uitdrukke lijke wens te kennen gegeven, dal dit slechts een eenvoudige herdenking zal zyn. Er heeft zich een nationaal, comité gevormd, waarin verte genwoordigers van talrijke gro te landelijke organisaties op het' gebied van het sociale leven, van wetenschap en cultuur, vrouwenbeweging, jeugdbewe ging. enz. zitting hebben. Het t-i ecomité wordt gepresideerd door jhr. mr. F. Beeaerts van Blokland, vice-voorzitter van de Raad van State, het uitvoe rend comité staat onder voor zitterschap van mr. W. A. Visser, burgemeester van Den Haag. Enkele dagen na 7 Juli zullen vertegenwoordigers van het Ne derlandse volk in Soestdijk voor liet koninklijk paai- defileren. Bij deze gelegenheid zal een geschenk namens het gehele volk worden aangeboden. Er is een plan ontworpen om het park bij het Koninklijk paleis, Huis ten Bosch in Den Haag, dat door de Duitsers werd ver nield. weer in orde te maken. Voorts bestaan plannen om nog een andere wens van de Ko ningin. nl. ten aanzien van het porseleinen servies der konink- liike familie, in vérvulling te doen gaan. Weer een revolutie in Paraguay. Volgens te Buenos Aires ontvan gen berichten is pres. Natalicio Gonzalez van Paraguay door een revolutie, te Asuncion ten val gebracht. Hij zou, samen met zijn mi nister van financiën. Lenadro Prieto. asyl gezocht hebben in do Braziliaanse ambaêsade. Route over Karthoem en Mauritius zeer bruikbaar. Deze week kan regelmatige dienst reeds beginnen. De K.L.M.-Constellation „Fra neker", gezagvoerder de Haas, is Zondag om 2 uur Neder- 'andse tijd te Batavia geland. Dé heer de Haas verklaarde na zijn aankomst, dat de vlucht uitstekend geslaagd was. Hij was oorspronkelijk van plan geweest een technische tussen landing te maken op het vlieg veld van PadangV doch dit bleek niet nodig te zijn en de „Franeker." is derhalve regel recht in 16 uur van Mauritius naar Batavia gevlogen. Er was na aankomst in Batavia nog voldoende benzine om tot Ba- lilcpapan door te vliegen. Gedurende de vlucht over de Indische Oceaan heeft de „Fra neker" in geregeld contact ge staan met H.M. „Tjerk Hid- des", die op de hoogte van Pa- dang gesationneerd was. Ver der werd contact onderhouden mét het s.s. „Utrecht" en het s.s. „Straat Soenda", die beide in de buurt van de route voe ren. De weerberichten ontving men van Mauritius, waarheen na Réunion gevlogen was, om dat op Réunion niet voldoend*} benzine aanwezig was. Gezagvoerder de Haas heeft op do vliegvelden van Khar toem, Réunion en Mauritius veel medewerking ondervon den. Op het vliegveld van Réunion werd geland om de situatie ter plaatse op te ne men. Het vliegveld bleek in goede staat te verkeren, doch de outillage beantwoordde niet jeheel aan de eisen, welke de "K.L.M. stelt. De ontvangst al daar door de Fransen was buitengewoon hartelijk. De gouverneur stond zelfs zijn eigen bed af aan de gezagvoer der en zocht zelf rust in een stoel. De heer de Haas was van oordeel, dat de door hem ge volgde route zeer goed vlieg- haar was. Naar zijn mening zou deze week begonnen kunnen worden met driemaal per week regelmatige vluchten uit te voeren. Voorlopig zal echter alleen post vervoerd kunnen worden. Vermoedelijk zal het toestel Dinsdag a.s. langs dezelfde route de terugreis aanvaarden. Gelijktijdig met de Britse regering. Gelijktijdig met de Britse en Belgische heeft ook de Neder landse regering besloten dc staat Israël de facto te erken nen. Dr. J. N. Nederbragt, con sul-genera,al Je Jeruzalem, zal worden benoemd tot; Neder lands vertegenwoordiger. De Britse regering heeft Israël voorgesteld' diplomatieke vertegenwoordigers uit te wis selen. Het nieuws van de Britse erkenning werd te Haifa be schouwd als een nederlaag van de Palestijnse politiek van Bc- vin. De -minister van buitenlandse zaken Mosje Sjertok sprak de hoop uit. dat'de Britse stap ('en gunstige invloed zou heb ben op de huidige Joods-Egyp tische besprekingen tc Rhodos. Het Egyptische blad „Al Misri" noemt het „ironie van het lot" dat Engeland Israël heeft erkend, terwijl Bevin de Arabieren prijst en de Joodse bedreiging van de vrede in het Midden-Oosten aan de kaak stelt." Mr. Stikker bezorgd en verheugd. Zaterdagmorgen arriveerde de Nederlandse minister van buitenlandse zaken. mr. D. U. Stikker uit Harwich in Hoek van Holland. De minister stond een ver slaggever van het A. N. P. enige ogenblikken te woord. Maar de eerste vraag kwam van de minister: „Weet u wat er in Lake Success be sloten is?" Na het antwoord stond zijn gezicht ernstig: „Hm, ja, dat was wel te verwachten". Minister Stikker verklaar de verder zeer verheugd te zijn over de besluiten dooi de consultatieve raad van de West Europese Unie geno men. De tegenstellingen, wel ke vroeger wel eens in dc West Europese Unie aan de dag waren getreden, zijn thans verdwenen. Bijna de gehele walploeg van twee scheepvaartmaatschappijen, de Kon. Hollandse Lloyd en het Ver. Cargadoorskantoor, elk 80 man, zijn nu ook in sympathiesta king gegaan met de arbeiders van de twee Amsterdamse havenbedrij ven. ONGEVEER DEZELI-DE TEMPERATUUR. Geldig tot Maandagavond. Tijdelijk afnemende doch la ter weer wat toenemende wind. Op de meeste plaatsen droog weer met toenemende bewol king. ongeveer dezelfde tempe ratuur als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1