PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Tegenspraak uit Den Haag op rapport C. v. G. D. DE BILT Paiar vindt de Amerikaanse resolutie te slap r Hoogste WA-commandant voor zijn rechters Grondonderzoek trekt belangstelling Vandaag VOORSPÉLT 192e Jaargang - No. 22 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F B den Boer Adj W d? Pagter Hoofdred. G Ballinttjn. Pl.verv. W Leertouwei en El. A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 Ct pei week; 1 3.90 p. kw.; fr. p. p. I 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 28 Januari 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 cL per i nm. Minimum p. advertentie f 2.50 Ingez. mededelingen dubbel tariet Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels f I.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad", 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C'., Middelburg. Bureaux te VUssingen Vlamïngstr 16-18-20 (tijd.tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29. lel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. teL 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel.» Nogmaals de Zeeland De mededelingen van mi nister Spitzen in de Tweede Kamer zijn, zoals gisteren reeds werd opgemerkt, voor onze provincie verheugend. De plannen van 's ministers ambtsvoorganger zijn niet veranderd. De historische aanspraken van Walcheren worden erkend, en evenzeer de ereschuld, die Nederland aan Walcheren heeft. De te rugkeer van de dienst op En geland zal worden bevorderd en de beloften der regering worden niet gebroken. Men zal moeten toegeven, dat dit een heel ander geluid is, dan in de Memorie van Antwoord klonk', die op 8 Ja nuari gepubliceerd werd. De minister verklaarde toen: „Met betrekking tot de Stoomvaart-Maatschappij „Z" 'and", is besloten, dat de ze van de maatschappij te Vli-singen blijft gevestigd; dit behoeft evenwel niet noodza kelijkerwijze mede te 'oren- gen, dat het gehele bedrijf van Vlissingen uit wordt uit geoefend. Naar het oordeel van de minister, mogen aan de maatschappij geen ver plichtingen worden opgelegd, die een economisch verant woorde bedrijfs-uitoefening onmogelijk maken, zodat het van de ontwikkeling der eco nomische omstandigheden en de omvang van het verkeer zal moeten afhangen, in wel ke mate afvaarten van Vlis singen zullen plaats vinden." Het klonk' koel, en wie geen vreemdeling in Jeruzalem is en weet. dat nóch de Sj oor wegen, nöcli de Zeeland veel voelen voor Vlissingen als af- vaarthaven voor de dagdienst, kon niet anders, dan eruit opmaken, dat de kansen voor Zeeland slecht stonden. Er was al te veel voorbehoud en niemand zal het ons euvel duiden, dat ons weliswaar niet de moed, maar toch Wel de hoop „in de schoenen" zonk.. Weliswaar maakt de minis ter ook thans nog voorbe houd en ook een zekere vaag heid valt niet te ontkennen. Zo meent minister Spitzen dat er een rendabele moge- lij,ldieid moet zijn om naar Vlissingen terug te keren en hij meent, dat die er komen kan als het verkeer naar Centraal Europa zich herstelt. Dit argument zal door Zee land als billijk worden erkend. Het zou niet gunstig zijn, als op dit ogenblik de Zeeland naar Vlissingen terugkeerde. Iedereen kan op zijn vingers natellen, dat de dagdienst dan niet rendabel zou zijn. Maar over enkele jaren, als de toestanden in Europa weer normaal zijn geworden, als Duitsland weer een rol speelt op de wereldmarkt en de toeristenstroom naar Zuid- Duitsland en Oostenrijk weer vloeit, dan zijn er wei dege lijk kansen, dat de dagdienst van de „Zeeland" rendabel is. In zoverre kan Zeeland met het voorbehoud van minister Spitzen instemmen. Maar Zeeland kan niet temin tevreden zijn over de jongste ministeriële verkla ring. De toon is welwillend. De Zeeuwse rechten worden erkend. De beloften worden gehandhaafd. Er is dus hoop. nieuwe hoop. De kansen van Vlis singen zyn niet verspeeld. En als de geruchten, volgens welke de Scheldestad weer een belangrijk marinestation zal worden, waarheid bevat ten, dan ziet de toekomst er allerminst donker uit. „Sterke" landen in Europa willen de „zwakke" steunèn. CRIPPS OVER ECONOMISCHE SAMENWERKING. De Britse minister van finan ciën, sir Stafford Cripps, heeft Donderdag in het Lagerhuis medegedeeld, dat de economisch sterkere landen in Europa be reid zjjn om schenkingen te doen aan de economisch zwak kere en daarheen goederen te exporteren of diensten te ver lenen zonder ér Iets voor in ruil te ontvangen. Zij hebben te kennen gegeven daartoe, „althans voor een ze kere tijd" bereid te zijn, aldus ae minister. De minister wees er verder op, dat het oefenen van critiek op en het analyseren van de economischeprogramma's der regentien Europese landen een grote internationale gebeurte nis was, welke de grondslagen heeft gelegd voor een werke lijke samenwerking. „Wij moeten thans onze eigen plannen opnieuw onderzoeken tegen de achtergrond van dit algemene beeld, opdat wij, in samenwerking met de andere deelnemende landen, een rede lijke en verstandige aanpassing der programma's tot stand kun nen brengen. Veiligheidsraad Verschillende amendementen ingediend Zitting weer verdaagd De Veiligheidsraad heeft Vrijdag te Lake Success weer enige uren gewijd aan de bespreking van de Indonesische kwestie, zonder dat enige beslissing werd genomen. Wèl kwamen er verschillende amendementen op de ingediende resolutie, maar juist deze waren voor de Nederlandse èn de Indonesische af gevaardigde welke laatste overigens weer een tamelijk uit gebreide rede hield, waarin hij dc Amerikaanse resolutie als slap kwalificeerde aanleiding om 24 uur uitstel te vragen. zorgsmaatregelen, waren bij de verkiezingen in Nederlands- gebied candidaten met Repu blikeinse sympathieën op het kussen gebracht. Palar vroeg verder om ga ranties, dat na eventueel sta ken van het vuren de gueril- la-strijders niet als „bandie ten" door de Nederlanders ge- liquideeM zullen worden. De na Palar aan het woord gekomen Australiër Hood bracht geen nieuwe gezichts punten naar voren'. Hij vrees de, dat de Nederlanders over de middelen zuilen beschikken om de Republiek in een moei- De vier geestelijke vaders van de ontwerp-resolutie over Indonesië hebben de volgende kleine veranderingen voorge steld Da voorgestelde commissie zal ook .bevoegd zijn vertegen woordigers van niet-Republi- keinse gebieden uit nodigen deel te nemen aan de bespre kingen. Dit laatste is blijk baar een concessie aan de leiders der deelstaten, die zich door de oorspronkelijke for mulering gepasseerd voelden. REDE VAN PALAR De vertegenwoordiger van de Republiek, de heer Palar, vond de Amerikaanse resolu tie te slap, omdat ze niet voorziet in een spoedig te rugtrekken van de Nederland se troepen. Bovendien leerde volgens hem de ondervinding dat de Nederlanders de voor waarden toch niet zullen ten uitvoer brengen, ook al zou den zij de tekst van de reso lutie naar de letter aanvaar den. Een ander bezwaar achte hij, dat de Republikeinen weer moeten onderhandelen met een wederpartij, van wie volgens hen geen goede trouw valt te verwachtten. Ons volk", zeids Palar let terlijk, „wil zich beschermd weten tegen de mogelijkheid, dat het opnieuw door de Ne derlanders wordt bedrogen". Hij achtte daartoe duidelijke waarborgen noodzakelijk, ook op economisch èn financieel gebied. De heersende chaos kan volgens Palar alleen ver dwijnen door algehele terug trekking der Nederlandse troepen. Hij noemde het bekend, dat de Indonesische bevolking voor het overgrote deel ach ter de Republiek staat. In weerwil van de strengste voor- Churchill heeft sex-aRpeal. De filmster Betty Hutton heeft' een lijstje gemaakt van de „tien mannen met het mees te sex-appeal". Aan 't hoofd daarvan staat Winston Churchill. „Ik heb Churchill nooit ontmoet", aldus Betty, „doch hij heeft veel sex-appeal in zijn stem. Het is niet bepaald wat je noemt „sex", doch iets dwingends, dat de vrouwen doet stilhouden en luiste ren Sjanghai wordt toch versterkt. Meer dan 30.000 man rege ringstroepen zijn het Weste lijke deel van Sjanhai binnen getrokken, waar zij een tijde lijk hoofdkwartier zullen ves tigen. Naar gemeld wordt zijn de troepen afkomstig uit Anh_ wei en werden zij in haast per trein aangevoerd voor de verdediging van Sjanhai in 't geval de vredespogingen zou den mislukken. Arbeiders werpen verster kingen op op het schiereiland Poetoeng in de rivier de Whangpoe ter verdediging van de stad voor een mogelijke aanval uit het Oosten. De West-Europese ministers in Londen. De ministers van buiten landse zalven van de vijf ver bonden Westeuropcse staten zijn Donderdag in Bevins mi nisterie bijeen gekomen voor de periodieke driemaandelijkse besprelcingen. De ministers gebruikten 't noenmaal met premier Attlee en werden door Bevin in zijn particuliere woning ontvangen. Na afloop van de besprekin gen zal een communiqué wor den uitgegeven. Conflict tussen Sovjet functionarissen in Berlijn. In Berlijn verluidt, dat een conflict ia ontstaan tussen twee hoge Sowjet-functiona- rissen. Toelpanow en Semea- nov. De laatste, politiek advi seur van maarschalk Sokolov- sky zou een vredelievende po litiek voorstaan, dc eerste een agressieve houding. Semeanov werd onlangs bevorderd tot de rang van buitengewoon am bassadeur. Toelpanow heeft thans overplaatsing aange vraagd. lijk economische positie te dwingen. Macnaughton verklaarde, dat Canada de resolutie en de amendementen zal steu nen. Ook hij diende nog een amendement in ten einde de commissie voor de verkiezin gen bevoegdheid te geven aan bevelingen te doen voor het houden van vrije en democra tische verkiezingen. De Amerikaan dr. Jessup verklaarde, dat het doel van de resoluties van New Delhi en de Veiligheidsraad hetzelf de is. De vijandelijkheden be horen in elk geval zo spoedig mogelijk beëindigd te worden ten einde de economische sta biliteit te herstellen. VERDAAGD Nadat dr. van Royen nog had medegedeeld nog geen verbinding met de Nederland se regering te hebben kunnen krijgen om hun mening te vragen over de ingediende amendementen werd de zitting op zijn verzoek en dat van Palar verdaagd tot Vrijdag avond 9 uur. (Ned. tijd) Gevaar voor Vorrink ihans wel geweken. Een der geneesheren van het ziekenhuis Linkjöping, waar de heer Vorrink wordt verpleegd, verklaarde van mening te zijn, dat de crisis als voorbij mag worden beschouwd. De toestand van de heer Vorrink is, de om standigheden in aanmerking nemende, redelijk goed. Er heb ben zich geen complicaties voorgedaan. Verwacht mag wor den, dat de heer Vorrink nog één a twee maanden in het Deense ziekenhuis zal moeten worden verpleegd. Ter hoogte van de South Goodwin is het Italiaanse s,s. „Giacomo Matteotti" vastgelopen. De sleepboot „Zwarte Zee" is ter assistentie uit Hoek van Holland uitgevarén. Dinsdagmorgen kwamen tengevolge van de mist op dc Westerschelde het Poolse s.s. Pulaski" geladen met koeien op weg naar Antwerpen, en het Nederlandse s.s. „Lissekerk" van de Ver. Nederl. Scheepvaart Mijen., komende van Antwerpen met elkaar in aanvaring. Het zwaar beschadigde s.s. „Pulaski" op de Ossenisseplaat bij Hansweert. Nederland heeft weer tien millioen kippen. Blijkens de uitkomsten van de wintertelling 1948 vond het herstel van de Nederlandse hoenderstapel in het afgelopen jaar geleidelijk voortgang. Het totale aantal hoenders bedroeg in December jh bijna 10 milli oen, tegenöver ca. 3 millioen in December 1945. Hiermede is thans ongeveer de helft van de vooroorlogse stapel bereikt. Deviezendelicten van vóór de bevrijding. Bij de Tweede Kamer is in gediend een ontwerp van wet tot wijziging van het deviezen- besluit 1945. Het wetsontwerp heeft ten doel de mogelijkheid te scheppen ter zake van devie zendelicten, welke zijn gepleegd vóór de bevrijding van Neder land, alsnog straf op te leggen. Zonder van moest sneuvelen, ruaar deed dit niet Doodstraf geëist. Voor het Bijz. Gerechtshof te Utrecht stond tercht A. J. Zon dervan. die in de jaren 1940 tot 1945 als commandant van ce W.A. de toetreding van Ne derlanders tot de Waf f en SS, Vrijwilligerslegioen Nederland, bet NSKK en de Nachrichten- truppen heeft bevorderd. Onder zijn verantwoordelijke leiding verscheen ook het W.A.-blad „De Zwarte soldaat". Zondervan ontkende propa ganda te hebben gemaakt voor dienstneming bij de Waffen SS. Hij heeft zelfs verboden wer vingsadvertenties voor de Waf fen SS op te nemen in „De Zwarte Soldaat". Wel heeft hij propaganda gemaakt voor het Vreemdelingenlegioen Neder land, waartoe hij zelf ook toe- Het laboratorium in Goes krijgt vele aanvragen. Er werd reeds veel werk verricht. Dichtbij de oude Maria Magdalenakerk van Goes kan men tegenwoordig makkelyk verdwalen. Wie de Zuster straat uitkomt, ziet plotseling zoveel borden en bordjes, dat hy er beduusd van wordt. Bij de poort, van het vroegere weeshuis tegenover de kerk heeft men nl. een ruime keu ze in kantoren en instellingen. Waar wilt U naar toe? Naar het Christelyk Lyceum of naai de Openbare Leeszaal, naar liet ziekenfonds voor Zuid- en Noord-Beveland oi' naar het Bureau voor Sociale Zaken, naar het Burgerlijk Armbe stuur of naar het Laborato rium voor Grondonderzoek Het lijkt hier wel een druk verkeerskruispunt met talrijke A.N.W.B.-richtingsborden. Het is inderdaad druk, dat hebben wij kunnen vaststellen, toen we dezer dagen een be zoek brachten aan het be_ drijfslaboratorium voor grond onderzoek. Dit laboratorium is een betrekkelijk jonge in stelling, die in Juli 1948 be gon te draaien. Wel was te voren eerder dergelijk werk in Zeeland verricht door het Bodemkundig laboratorium van de Noordoostpolder, maar dit hield zich hoofdzakelijk bezig met de geïnundeerde ge bieden. Ongeveer een half jaar is nu het grondonderzoek aan de gang en wie zou denken, dat in Zeeland hiervoor geen interesse bestaat, vergist zich, men heeft het op het labora torium zo druk, dat men het werk er bijna niet af kan. Zo werden van Juli af tot eind December 1948 in to taal 8500 grondmonsters onderzocht. Deze monsters waren wel niet alleen af komstig uit Zeeland, maar toch leverde onze provincie bet leeuwenaandeel, name lijk 5000. De Zuidhollandse eilanden en West-Noord Brabant, die eveneens tot het rayon van het labora torium behoren, ^stuurden respectievelijk 2000 en 1500 monsters in. Wanneer men nu rekent, dat het laboratorium oorspron kelijk gedacht was voor 10.000 onderzoekingen per jaar, kan men vaststellen, dat de be langstelling voor het grondon derzoek zeer groot is. Immers in het eerste halfjaar werd meer dan 75% van het oor spronkelijke geraamde aantal voor een heel jaar onderzocht. Daarbij komt nog. dat het onderzoek pas in Augustus goed op dreef was. De Zeeuw se land- en tuinbouwers heb ben terecht ingezien, dat de geheimzinnig lijkende mani pulaties met reageerbuisjes, flesjes en 'n beetje grond, een grote verbetering van hun be drijfsresultaten kan betekenen. SAMENWERKING Het laboratorium werkt zeer nauw samen met de rijksland- bouw- en tuinbouwconsulenten. Deze zenden de grondmonsters voor onderzoek naar het labo ratorium. De resultaten hier van worden daarna aan de betreffende consulent medege deeld, die hierop zijn adviezen baseert. Deze adviezen hebben betrekking op bemesting, structuur-verbetering e.d. van de gronden. De outillage van het laborato rium wordt gestadig verbe terd, zodat men op de duur beter in staat zal zyn aan alle aanvragen te voldoen, dan thans het geval is. Er is nu reeds een staf van 14 man werkzaam. RESULTATEN Vanzelfsprekend kan na een halfjaar moeilijk worden vast gesteld in hoeverre de uitkom sten van dte onderzoekingen een gunstig resultaat hebben afgeworpen. Dit zal eerst na enige tijd kunnen gebeuren. Venvacht mag worden, dat het bedrijfs-laboratorium zeer nuttig werk verricht, waarvan land- en tuinbouw in letter lijke zin de vruchten kunnen plukken. trad. Hij zag dit legioen als een Nederlandse organisatie, maar gaf nu toe zich vergist te hebben. IN RUSLAND. „Conclusies zijn ten enenmale onjuist." Ondervraagd over zijn ver blijf in Rusland verklaarde hij, dat de verhouding met het N SKK allerellendigst was. Met de SS was dit zo mogelijk nog erger. Er zou zelfs opdracht ge geven zijn Zondervan te liqui- deren. Na het gebeurde met de r if T conclusie WA-man Koot te Amsterdam °P' fjch in Indonesië een Verwrongen beeld- Van officiële zijde wordt n.a.v. het rapport van de C. v. G. D. van 24 Jan. aan de Veiligheidsraad nog het volgende medege deeld: „De Commissie heeft de resultaten var. haar waarne mingen vastgelegd in de vol gende conclusies, dat: a. In de vroeger door de Republiek gecontroleerde ge bieden nog geen orde en rust. is gevestigd. b. Het Nederlandse leger heeft in vele gebieden niet voldoende troepen te velde om onmiddellijk de tactiek der Republiek te bestrijden. c. Het Ned. leger beschikt niet over voldoende politie of troepen om de burgerbevol king in het gebied voldoende te beschermen. d. De toestand is momen teel nog niet stabiel genoeg voor de invoering van een volledig bevoegd burgerbe- stuur. Zoals eveneens gesteld dien de te worden t.a.v. het rap port 'van de Commissie van 14 Jan. '49 aan de Veilig heidsraad, moet ook hier wor den geconstateerd dat het rapport van de Commissie 'n eenzijdig en daardoor ver wrongen beeld geeft van de situatie. De Veiligheidsraad wordt ook door dit nieuwe rapport der Commissie niet in staat gesteld de feiten evenwichtig te beoordelen. Het rapport is hij naar Nederland terugge roepen om de WA te kalmeren. Bij zijn vertrek heeft hij zijn erewoord moeten geven naar Rusland terug te keren. Op bevel van Himmler en ook van Rauter is hij bij zijn terug keer op zodanige posten aan het front geplaatst, dat met grote zekerheid kon worden aangenomen, dat hij zou sneuve len. Hij vindt het zelf haast onbegrijpelijk, dat dit niet ge beurd is. Over zijn functie van inspec teur van de Landwacht vertel de verdachte, dat hij tot vier maal toe. waarvan driemaal vóór Dolle Dinsdag, ontslag heeft gevraagd en dat dit ten slotte is aanvaard. DOODSTRAF GEËIST. De procureur-fiscaal mr. L. W. M. M. Drabbe schetste in zijn requisitoir Zondervan als een onbeduidende politieke fi guur. Wel was hij een vooraan staand N.S.B.'er en dit is een van de redenen geweest dat ve le jonge mensen zich hebben laten verleiden tot deelneming aan de strijd tegen onze bond genoten. Mr. Drabbe eindigde met: ..Ik acht hier slechts de hoogste straf op zijn plaats en eis daarom de doodstraf". De verdediger, mr. Th. Mul ler Massis, noemde zijn cliënt een idealist en pleitte clemen tie. Tyrone Power, Annabella en Linda. De echtscheiding tussen Ty rone Power en de Franse filmster Annabella werd Don derdag te Los Angeles uitge sproken. acht uur nadat Power te Rome in het huwelijk was getreden met Linda Christian. Toen het paar na de huwe lijksplechtigheid de kerk ver liet verdrong zich een menig-- te van wel 5000 mensen, gro tendeels vrouwen, achter het polltiecordon. guerilla-strjjd aan het ont wikkelen is, tegen welke de Ned. troepen niet zijn opge wassen. Deze conclusie moet ten enenmale als onjuist worden verworpen. Erkend zjj, dat in ..is het 6 jaar geleden, dat Duitsland zijn be ruchte „Arbeidtseinsatz" begon; ..vieren de beroemde Belgische natuurkundigen Auguste en Jean Piccard, vooral door hun stratos- pheertochten bekend, hun 65ste verjaardag. een enkel gebied, met name Oost Java, de ontwikkeling der situatie met teleurstelling is gadegeslagen, zonder dat deze nochtans kritiek kan worden genoemd, doch over het algemeen heeft de situa tie m.b.t. de onveiligheid zich ontwikkeld binnen de, by de opzet van de actie geachte grenzen. Wie gewend is om zich heen te kijken in de wereld, kan niet Verbaasd zjjn te constateren of te vernemen dat de Ned. troepen er enke le -weken na het stopzetten van de actie nog niet in geslaagd zijn overal in de nieuw ontsloten gebieden van Indonesië rust, orde en vei ligheid stevig te bevestigen. Een factor van het aller grootste belang is daarbij, dat de Ned. troepen in hun optreden ten zeerste gebon den zijn door de zorg die hen is opgedragen om bij 't bestrijden en uitroeien van rondzwervende benden, de goedwillende bevolking geen nadeel te berokkenen. Tien jaar voor roofmoord. De Rotterdamse rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de drie Schiedam mers, de 27-jarige scheepsbou wer A. M„ zijn 27-jarige com pagnon J. M. H. en de 33-jari ge weger H. J. K., die hebben terecht gestaan wegens roof en moord op de Zandvoorter J. Boer op 6 Maart 1945. Zij wer den ieder veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf met af trek. Boer. die een zwarte handel dreef in jenever, kwam op 5 Maart 1945 te Schiedam en had toen een bespreking met M. De ze wist dat B. veel geld bij zich droeg en maakte met H. en K. een afspraak om hem te beroven en uit de weg te rui men. In een winkeltje aan de Broersvest schoot H. de man neer. Het lijk werd achter het winkeltje in de grond gestopt, nadat de beide mannen zich een portefeuille met een bedrag van 27.000 hadden toegeëigend. De eis tegen ieder der ver dachten was vijftien jaar. Toch geen naamsverbod voor de Telegraaf. RAAD VAN BEROEP HAALDE STREEP DOOR DE ZUIVERING De Raad van Beroep voor de Perszuivering heeft dc uitspraak van de Commissie voor dc Pers zuivering, volgens welke gedurende 30 jaar geen courant meer zou mo gen verschijnen onder de naam ,,De Telegraaf" en in geen 20 jaar onder dc naam „De Courant, het Nieuws van den Dag", vernietigd en vastgesteld, dat voor 'n naams verbod geen termen aanwezig zijn. De Kaad van Beroep meent, dat slechts bij een zeer beperkt aantal bladen waaronder vooral de par tij-organen van de N.S.B. sprake is geweest van een welbewuste be gunstiging van de vijand en pro- pagenng van de nationaal-socialis- tische beginselen. Wat dc onder havige couranten betreft, meent de Raad van Beroep, dat deze nimmer worden. Het staken van de uit gave zou een groot deel van de be volking teleurgesteld-hebben. De verantwoordelijkheid voor de in houd van het laatste half jaar ligt bij de directie, die dc N.S.B.-er Henri Holdert tot haar medelid be noemde. Het zou echter niet recht vaardig zijp met betrekking tot het naamsverbod te beslissen naar het criterium van uitsluitend het laat ste half jaar. Tegelijkertijd heelt de Raad van Beroep de door de Perszuiverings-* commissie uitgesproken schorsin gen van een aantal medewerkers vernietigd of verzacht. Bovendien heeft de Raad van Be roep zijn goedkeuring onthouden aan het advies van dc Commissie voor de Perszuivering aan de mi nister om over te gaan tot vorde ring in eigendom tegen schadeloos stelling van een aantal aan ,.De Telegraaf" toebehorende goederen. Aankomst van de „Waterman". Het troepentransportschip „Waterman" wordt vannacht met plm. 300 uit de tropen te- lugkerende militairen aan boord in de Rotterdamse haven ver wacht. De ontscheping begint Zaterdagmorgen te 9 uur. WEINIG VERANDERING. Weersverwachting geldig tot Vrijdagavond. In de vroege ochtend op vele plaatsen lichte vorst cn hier en daar mist. Overdag nevelig of licht bewolkt, droog weer met ongeveer dezelfde temperatuur als Donderdag. Zwakke tot matige wind tussen Zuid cn Oost.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1