T T.N.I.- officieren melden zich Sportcentrum Terneuzen Kappie en de Vliegende Hollander Pluimvee-expositie te Zaamslag Sport en wedstrijden ante Sabine grijpt in MARIA SAWERSKY AETHER Disiributieregeling voor Djocja in voorbereiding. De correspondent van Aneta van Midden-Java schrijft in een over zicht over de huidige toestand in Djocja. dat onder de republikein se hoofdofficieren, die zich hebben gemeld, zich o.m. bevonden gene raal Sutomo, kolonel Suwardi en kolonel Sudibio. Beide laatste wa ren oorspronkelijk generaal-ma- joor bij de T.N.I. doch werden bij de reorganisatie teruggesteld. Ook meldde zich een vrouwelijke lui- Nieuws in een Noiedop Het aantal aanvragen om echtscheiding in Engeland is in de drie jaren na de oorlog meer dan verdubbeld. Garry Davis, „de eerste we reldburger". ontvangt per dag 1500 verzoeken van mensen, die als lid in het register van wereldburgers wensen ingeschreven te worden, buiten de Noordzee- en Oostzee- Diepzeedeskundigen hebben kust van Duitsland de wrakken van 500 schepen gevonden, die tij dens de oorlog gezonken zijn. Volgens radio-Moskou heeft de vereniging van Sowjet-compo- nisten als haar oordeel uitgespro ken. dat het werk van Sergei Pro- kotief in 1948 „niet helemaal op peil" was. Binnen weinige uren. nadat te GÖttingen een kantoor voor het registeren van „wereld-burgers" was geopend, liet de gehele staf van een circus zich registreren. De Israëlische autoriteiten hebben de Britse consul-generaal te Haifa medegedeeld, dat zij be sloten hebben twee Britse piloten. wier machines bij de Palestijns- Egyptische grens werden neerge schoten, vrij te laten. De 46-jarlgc petroleumventer J. J. F. de G. uit Bodegraven hoor de Maandagmiddag 15 jaar gevan genisstraf met al'trek tegen zich eisen wegens het verraden van talloze Nederlanders. In Noordwest-Mexïco zijn meer dan 15.000 personen dakloos, ingevolge de geweldige regens in deze streek. Prof. G. Wisse, de beken de oud-Middelburger, is door het studentencorps van de Chr. Geref. studenten naar aanlei ding- van zijn gouden jubileum, benoemd tot ere-lid van dit corps. Kerknieuws NED. nEEvr fCEHK. Beroepen te Hollandscheveld F. L. van 't Hooft te Biezelin- ge. Aangenomen naar Naaldwijk (Evang.) P. J, van Veen te Leeuwarden. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Maassluis P. de Bruijn te Krabbendyke, DE AMERIKAANSE KERK. De federale raad van de Kerken van Christus in Amerika heeft Dinsdag op voorstel van zijn uit voerend college zich geschaard achter de verklaring der Synode van de Nederlandse Hervormde Kerk in!zake Indonesië en zich uit gesproken voor bevordering van de politieke onafhankelijkheid van Indonesië en verzocht om aandrang uit te oefenen op de Verenigde NatiA om beëindiging van het huidige conflict te bevorderen. De resolutie werd Dinsdag aangeno men op de halfmaandelijke verga dering van het uitvoerende colle ge, welke werd bijgewoond door meer dan 100 leden, die 27 pro testantse en orthodoxe kerken ver tegenwoordigen met in totaal bij na 26 mjllioen leden. tenant-kolonel, die verplegings- officier was bij de republikeinse marine. Vrijwel allen werden di rect na aanmelding in vrijheid ge steld. terwijl anderen, wier verle den nader onderzocht moest wor den, ook meestal successievelijk weer werden vrijgelaten. Allen werd op het hart gedrukt zich te onthouden van subversieve acti viteit, aangezien anders strenge maatregelen zullen worden geno- Intussen is thans in Djocja een aantal Indonesische groothandela ren uit Batavia aangekomen om de algemene distributie voor te bereiden. Gezien de valuta moei lijkheden zal het nog wel enige tijd duren voor er een definitieve regeling is getroffen. VERBODEN WAPENEN. In de loop van de week had by de bijzondere rechtbank te Djocja de behandeling plaats van de eer ste zaken. Behandeld werd een zaak tegen een zekere J.. aan wie ten laste werd gelegd het in be zit hebben van een vuurwapen, dat op 23 December nog tegen Neder landse militairon werd gebruikt. De eis was 20 Jaar. de uitspraak luidde 15 Jaar. Een vaandrig van de T.N.I. die vuurwapenen in een put had verborgen, kreeg 4 jaar gevangenisstraf. De eis was 5 jaar. VONDSTEN. Een verrassende vondst was een grote hoeveelheid ruwe cn zuivere opium, die in een loods werd aan getroffen. De totale hoeveelheid omvatte 114.000 tubes regie opium en vele kisten ruwe opium. Ook heeft men in Djocja een enorme hoeveelheid registers, stukken cn papier, welke toebehoren aan liet hoofdkantoor van de P.T.T. te Bandoeng, gevonden. Dit was kort na de Japanse capitulatie door de republikeinen uit Bandoeng naar Djocja vervoerd, waarvoor dertig spoorwagons nodig waren. Hel grootste deel hiervan, waarvan de waarde enkele milHoenen guldens beloopt, is thans aangetroffen en zal zo spoedig mogelijk naar Bata via worden vervoord. Von Papen opnieuw voor het Hof. Franz von Papen, vice-kanse lier van het Derde Rijk, is te Neurenberg voor een Duits hof van beroep inzake de zuivering verschenen. (Von Papen werd in 1946 door het internationaal tribunaal vrijgesproken. Later werd hij door een Duitse rechtbank ver oordeeld tot acht jaar interne ring). Von Papen verklaarde thans Voor het Hof van beroep: „Hit- Ier was het soort man. waar naar we hadden uitgezien, doch hij heeft zijn' belofte niet ge houden. Ofschoon ik niet kan zeggen, dat hij mij fascineerde, heeft hij me toch zeker misleid". De in de overvolle rechtszaal aanwezige Duitsers riepen „bra vo" en applaudiseerden toen Von Papen verklaarde, aanbie dingen voor verblijf in het bui tenland tijdens de oorlog te hebben afgeslagen omdat het Duitse volk hem anders ervan beschuldigd zou hebben het zinkende schip te hebben verla ten. Von Papen zeide, dat hem de gelegenheid geboden was .in Turkije te blijven toen hij door Van Ribbentrop in 1944 naar Duitsland werd teruggeroepen. Rita Hayv/orth en Ali Khan gaan trouwen. Prins Ali Khan heeft ver klaard, dat zijn huwelijk met de filmster Rita waarschijnlijk in Frankrijk gesloten zal wor den en vermoedelijk te Le Can- net, waar zijn vader woont. De Prins verklaarde voorts, dat Aga Khan zijn toestemming voor dit huwelijk had verleend. Rita Hayworth, zeide hij ver der, zal een persconferentie houden, zodra zij van haar griep genezen is. Op' een vraag of de actrice zou doorgaan voor de film te spelen, zeide Ali Khan, dat zij nog een contract met Hollywood heeft. 1. Het was prachtig weer. De „Kraak" liep voortreffelijk en er was geen vuil tje aan de lucht. Dat was dan ookdc reden dat Kappie rustig naast het stuurrad een spelletje kaart zat te spelen (patience heette 't). Tot nu toe had hij het al drie keer he lemaal uit kunnen spelen,wat niet veel voorkomt b\j dat spel. Kappie was dan ook heel te v reden en hij neuriede zacht van: „Een scheepje vaart over de zee, op weg naar veilige reê." Ook de Maat had het best naar zijn zin. „Eindelijk eens een rustige, prettige reis" dacht hü- „Geen. ellende en narig heid. geen rare passagiers, geen sleep, geen lading, geen zorgen! Eindelijk 'ns tijd om mijn prentenbriofk'aarten in te plakken en mijn koekoeksklokken te repareren! Straks varen we om Kaap „de goede Hoop", cn dan langs de kust van Afrika naar huis. Tenmin ste... als er maar geen storm komt. Jn de buurt van de Kaap stormt het meestal! Dat zou weer ellende beteke nen!" Tommy Sneddon over het Nederlandse voetbal. Tommy Sneddon, die als trainer van de K.N.V.B. een proef contract had van drie maanden en onlangs naar Engeland terugkeerde, ver klaarde aan een Engels journalist, dat hij Nederland had verlaten omdat het hem onmogelijk was ge bleken van zijn saiaris nog iels over te houden. „Ik betaalde een derde aan inkomsten-belasting en mijn reiskosten waren steeds ho ger dan mijn vergoeding, er voor. Wanneer ik tenslotte toch nog wat geld naar Engelahd stuurde, was het mij onmogelijk de eindjes aan elkaar te knopen". Sneddon verieldo verder, dat lij geen bevrediging in zijn werk had kunnen vinden. Bijna dagelijks zat hü vier a vijf uur in de trein op weg naar verschillende plaatsen in Nederland, waar hij dan één of twee spelers onderhanden kreeg. Wat het spelpeil in Nederland betreft, was Sneddon van mening dat er zeer zeker vele spelers met talent waren, maar dat het vaak voorkwam dat spelers een sterke afkeer toonden voor conditie-trai ning. een onderdeel- dat zij juist zo nodig hebben. Abe Lenstra. Wil kes en Rijvers noemde Sneddon prima voetballers, maar het plan, waarop het Nederlands elftal staat, komt niet. boven dat van een En gelse derde divisie club uit, WIELRENNEN WEER WIELERSPORT IN DUITSLAND. Het is niet uitgesloten, dat Duitsland binnenkort weer van wielerwedstrijden kan genieten, vaarin alle bekende Europese renners aan de start komen. De president van de U.C.I., de Fransman Joinard. kreeg vol macht om de wielerstoestand in Duitsland na te gaan. JORIS v. d. BERGH GEEN LEIDER MEER. Het is vrijwel zeker, dat Jo ris van de Bergh dit jaar niet als equipe-leider zal optreden van de Nederlandse ploeg, wel ke start in de Tour de France. BILKRTEN KAMPIOENSCHAP 3e KL. CADRE. Zondag, Maandag en Dinsdag werden de eerste wedstrijden ge speeld om het pers. kampioen schap biljarten 3é klas cadre voor de Ned. Biljartbond, afd. Walche ren—?. Beveland bij de heer Koftt te Souburg. I. V. d. Velde 225 25 34 9.00 J. Izebout 123 25 13 4.92 P. Baarends 225 32 23 7.03 J. Nagelkerke 148 32 20 4.62 P. Bruijnzeel 225 23 45 9.78 M. G. Verbeek 161 23 38 7.00 W. Halting 225 32 42 7.03 J. v. d. Velde 212 32 27 6.62 J. Nagelkerke 192 32 43 6.00 M. G. Verbeek 225 32 30 7.03 P. Bruynzeel 225 23 28 9.78 P. Baarends 202 23 50 8.78 W. Harting 225 43 25 5.23 J. Izebout 212 43 30 4.93 J. V. d. Velde 78 22 9 3.54 I. v. d. Velde 225 22 51 10.22 J. Izebout - 175 22 34 7.95 J. v. d. Velde 225 22 46 10.22 A.s. Zaterdag en Zondag ver volg 'wedstrijd en eindstrijd. Onderscheiding voor Prins Bernhard. De zaakgelastigde der Do minicaanse republiek, de heer dr. Salvador E. Paradas, heeft aan Prins Bernhard de versierselen van het Groot kruis der orde van Juan Pa- blo Duarte (Gouden Star) overhandigd. De korte plech tigheid geschiedde in het Pa leis Noordeinde. Roosendaal krijgt meer telefoonaansluitingen. In de komende maanden zal de, tijdens de oorlog verwoeste, maar ten dele weer herstelde, telefooncentrale te Roosendaal opnieuw met een 400-tal num mers worden uitgebreid. Bij de nieuwe uitbreiding krijgt Roo sendaal ook weer zijn nummers met vier cijfers terug. Onvoor ziene omstandigheden voorbe houden, zal de uitbreiding voor I Juli a.s. een feit zijn. FEUILLETON 31 „Ziet u niet, dat het hier verboden is te roken?" viel Irene opnieuw heftig tegen hem uit. „Beate, wat zag jij wel van zo'n onhebbelijk heid? Maar 't is jouw schuld; jij hebt je met hem Ingelaten!" „Ik heb hem alleen maar wat reisgeld geleend", ant woordde Beate kalm. „Overi gens hindert het me helemaal niet, of hij rookt." „De juffrouw is erg goed voor een oude man", grijnsde de vreemde reisgenoot. „Maar 't is ook niet nodig, dat ik do lucht hier met m'n pflp bederf. Als ik een hartig slokkie mag nemen, gaat 't ook wel." En zonder verdere toestem ming van de belde meisjes af te wachten, nam .hij een platte fles uit de zak van zijn jekker, schroefde er de stop af en nam een fikse teug. Smakkend van genot wreef hy daarna met de rug von zijn behaarde hand z'n lippen droog, waarbij hij Bea te weer minzaam toegrijns de. Voor het eerst nam het meisje het verweerde gezicht met de heldere ogen, de smal le lippen en do hoekige kin eens wat nauwkeuriger op. Een herinnering scheen, by haar boven te komen. Die man leek beslist wel wat op oom Jules! Maar dat ver beeldde ze zich natuurlijk. Zeeluj vertoonden vaak veel gelijkenis met elkaar, vooral als ze wat ouder werden en de zilte zeelucht haar sporen op hun gezicht had achter gelaten. Maar toch moest ze telkens weer tersluiks naar hem kijken, wat de oude man echter niet scheen op te val len. Irene wuifde zich intussen met een sterk geparfumeerd kanten zakdoekje frisse lucht toe. „Het stinkt hier afschuwe lijk naar goedkope tabak en alcohol", beklaagde ze zich. „Wat u stinken noemt!" protesteerde de zeeman. „Die tabak Is puik en de cognac is nog beter." „Ja, ja, dat zal wel. U ziet er nog al naar uit, dat u zich puike tabak zoudt kunnen veroorloven „Toch schone jonkvrouw, dat kan ik werkelijk. De schijn bedriegt gewoonlijk dat zult u spoedig genoeg bemerken. Zal ik de dames eens iets van m'n veel bewo gen leven vertellen? Dat ver kort de tijd een beetje. Ik ben ettelijke malen de we reld rondgedobberd, heb alle landen en havensteden aan gedaan „Waar u waarschynlijk al uw geld wel zult hebben ver dronken en op echte zeemans manier alle mogelijke andere domme streken zult hebben uitgehaald", viel rene hem scherp in de rede. „Wy stel len niet het minste belang in uw avonturen en ik ver zoek u dringend ons -nu ver der maar met rust te laten, nietwaar Beate?" „O, ik hou wel van zee mansverhalen". „Dat pleit dan niet voor je goede smaak!" „Streken, ha, ha! De beste streek van m'n leven heb ik vandaag uitgehaald. Dat moet u toch nog van me horen, dames." „Houd u nu alstublieft UW mond", verzocht Irene nog maals dringend. „Beate, heb jij misschien wat eau de cologne bij je De mijne is op en er hangt hier een luchtIn één woord onhoudbaar." Beate had geen eau de co logne bij zich. omdat ze aan dergelijke dingen nu eenmaal geen waarde hechtte. „Als oom Jules niet zo gierig was geweest, zouden we ten minste tweede klas en daarmee in wat beter gezelschap hebben kunnen reizen", mopperde Ire ne. Beate gaf geen antwoord. Ze keek naar buiten, waar nu het landschap gaandeweg verander de. De trein ging door een bocht, langs groene weiden en met riet omzoomd water, waar uit koppels wilde eenden op vlogen. (Wordt vervolgd) Dapper marine-officier onderscheiden. Tot Ridder in de Militaire Wil lemsorde der 4de klasse is posthuum onderscheiden de lui tenant ter zee der 3de klasse voor speciale diensten der Koninklijke Marine A. II, Alblas. Nadat deze jeugdige marine-officier op 4 Juli 1941 als tweede Nederlandse agent per valscherm ln bezet Nederland was neergelaten, heeft hü de hem qpgegeven opdrachten op zeer lof, waardige wijze uitgevoerd, waarbij hij zich een weg baande te mid den van de bijzonder gevaarlijke vijand, en zulks in een tijd, dat het nog niet geheel was doorge drongen. dat de vijand toch niet onoverwinnelijk zou zijn. Tenge volge van zijn beleidvol en moedig optreden heeft hij gedurende meer dan één jaar weten stand te hou den en vele berichten naar Enge land overtresclnd, totdat hU op 16 Juli 1942 gevangen werd geno men cn op 7 September 1944 te Mauthausen werd gefusilleerd. Tijdens zijn verhoor van honderd uren achtereen heeft hij geen hem toevertrouwd geheim losgelaten, of namen van personen, waarmede hij in verbinding stond, bekend gemaakt. Partijvorming in Suriname. In Parimaribo Is opgericht een Verenigde Hinclostaanse Partij, Zijnde een fusie van de Moslim Partij Suriname, de Hindoe Party Suriname en de Hindoestaans-Javaanse Po litieke Party. Onlangs is ook opgericht een Surinaamse Party van de Arbeid, welker statuten gel ijk zijn aan de Nederlandse Par tij. De aanhang dezer party is niet bekend. Er is thans ook een actief Christolyk-De- moeratische groepering. 'n Amerikaanse Skymaster van de luchtbrug is 15 km. ten' Oosten v©n Fassberg in de Brit se zóne noergestort en.in brand gevlogen. Do piloot liep ern stige brandwonden op. De twee andere leden van de bemanning werden-licljt gewond. Het vlieg*- tuig keerde ledig uit Berlijn terug. DE KEUZE VAN HET TERREIN. Overleg met sportorganisaties. Zoals wij indertijd reeds be richtten, is in een vorige raads vergadering te Terneuzen het be, sluit genomen, om nu het Lyceum- sportterrein aan de Emmalaan komt te vervallen en ingevolge een op de gemeente wettelijk rustende plicht hierin moet wor, den voorzien, een nieuw sportter rein te gaan aanleggen op het z.g. Westelijk Bolwerk, achter de zee dijk aan de Loodsenwacht. Maar, nu de gemeente toch een nieuw sportterrein moest gaan aanleggen, werd va.i de gelegenheid gebruik gemaakt de plannen iets royaler op te zetten en is een terrein gepro jecteerd, waarop ook de verschil lende sportverenigingen wedstrij den kunnen spelen en oefenen. De besturen van de voetbal-, korf bal- en hockeyclub bleken 't ech ter met de gekozen plaats van aanleg niet eens te zUn en dien, den een request in, waarin ze hun bezwaren on schreven- Afgezien van enkele kleinere, geldt voofg) als bezwaar het feit, dat het ter rein wordt aangelegd precies in de tegenovergestelde richting, waarin de stad zich uitbreidt en vrij ver weg van de dichtstbevolkte buur. week een bespreking plaats tus sen het college van B. en w. en de besturen van de genoemde ver enigingen, aangevuld met het be stuur van de tennisclub. Erg vruchtbaar is deze bespreking in zoverre niet geweest, dat het in gediende request niet is ingetrok, ken, wel viel de plaats, welke men gezamenlijk is wèzen bekijken niet geheel tegen. Ret bestuur van de tennisclub was van gevoelen, dat nu de kans aanwezig was, om een begin van uitvoering te maken met het stichten van een z.g. sportcentrum, zij het dan ook op bescheiden schaal. Ook B. en W. voelen daar veel voor. maar zijn van mening, dat het aanleg gen van zo'n cqntrum op een an dere plaats, niet gemakkelijk door gang zal kunnen vinden, gezien de grote sommen, welke daar mee gemoeid zijn. Bovendien hadden Belangstelling uit geheel Zeeland. Slot van het tentoonstellingsseizoen. Op 14 en 15 Januari 1,1. werd voor de derde maal een grote kringtentoonstelling van hoenders, konijnen en postduiven gehouden in het „Wapen van Zeeland", ge organiseerd door de Sportclub „Semper Avanti" te Zaamslag. Het tentQonstëllings-be?tuur, be staande uit de heren Joh. J. G. de Feyter, voorzitter; M. J. Gaossen, secr.-penningm,; J. C. Baveko, Jac. Lensen, J. "van Drongelen. J. Oppe en J. Willemsen, bijgestaan door regelingscommissies, waarin zit ting hebben gehad, behalve de reeds genoemde bestuursleden, de heren O- de BokX, L .Florussen. B. de Groote, L. W. Hamelink, V. den Hamer en W. Verhage, hebben eer naar werken gehad, want de ten toonstelling, welke een zeer be langrijke is geweest in Zeeland, heeft zich in een uitstekend be zoek mogen verheugen. BEOORDELING. Nadat het ingezondens door de juryleden Donderdag j.J. is beoor deeld en wel door de heren Jac. van Kooten, Rotterdam voor de afdeling konijnen; G. de Vries. Utrecht voor de afdeling pluim vee en R. v.d. Veke, Zaamslag voor de afdeling Postduiven, had de of ficiële opening plaats op Vrijdag 14 Januari 1.1, Deze tentoonstelling, welke een waardig slot is van hét tentoonstellingsseizoen in Zeeland en waar de kampioenen van de reeds gehouden tentoonstellingen elkander nogmaals op sportieve wijze hebben bekampt, had het volgende resultaat: Kampioen van de afdeling Pluimvee 'werd een witte Wyandotte oude hen van C. v. Nlmwegen te Nieuw- en Bt. Joosland. Hij kwam daardoor de finitief in het bezit van een fraaie wisselbeker, daar deze beker ook reeds door hem was gewonnen in het vorige tentoonstellingsseizoen. Deze spörtfokker won tevens de lauwertak voor het mooiste dier grote rassen kippen: schilderstuk hoogste aantal ZZG van één inzen der kippen of konijnen; electrische lucifersdoos groofste aantal inzen dingen van één liefhebber: ver zilverde medaille beste dier bui tenlandse rassen kippen en een paar schilderstukjes voor de mooi. ste Wyandotte kriel. De heer J. Grootjans te Middelburg won de lauwertak voor mooiste dier dwergrassen klpnen een Antwerp se Baardkrlel. Ereprijs lauwertak beste dier Ned. rassen werd be haald door J. C. Baveko te Zaam slag. Een handtas voor de mooi ste Hollandse krielhaan was voor C. Poortvliet te Middelburg met een Hollandse Palrijskriel; een electrisch theelichtje voor de mooiste Noord-Hollandse Blauwe was weer voor J. C. Baveko te Zaamslag: een handtas voor het mooiste trip was voor P. de Regt te Terneuzen: de luxe prijs voor het mooiste trio was voor P. de Regt te Terneuzen: de luxe prijs voor de beste Rhode Island Reds was voor J. W. Lensen te Zaam slag: de medaille voor de beste patrijs leghorn E.K. kreeg J. A. de Ruijsscher te Vlissingen; de me daille voor de beste witkuif ont ving W. J. Lensen te Zaamslag; de medaille voor de beste Australorps kreeg L. Koster. KONIJNEN. De wisselbeker voor de kam pioen in de afdeling konijnen werd behaald door de heer M. A. Ver- helst te Axel met een zwarte Black and Tan. Deze ontving tevens de lauwertak voor het mooiste dier in de kleine rassen. Lauwertak met een wit Vlaamse Reus; Ver zilverde medaille voor het mooiste dier in de middenrassen was voor A. A. Clement te Middelburg; de verzilverde medaille voor de beste der kortharige rassen J. J. G. de Feyter te Zaamslag: een flas par fum voor mooiste dier in de dwerg- of langharige rassen J. Nijholt te Koudekerke: Medaillekastle voor de beste Hangoor M. J. H. v. d. Kerkhove te Clinge; Ashah voor het mooiste witte konijn viel ten deel aan J. Nijholt te Koudekerke; Luxe prijs voor het mooiste zwar te konijn M- Wiejand te Terneu zen met Alaska: Lauwertak voor het mooiste tekeningkonijn J. J. G. de Feyter met Lotharingon; As bak voor de beste Chinchilla Iz. Dieleman te Terneuzen. Een braadpan voor de beste zilver R. A. v. Quekelberghe te Brcskens. De tulband vopr mooiste dier ei- genfok kippen alleen voor leden van Semper Avanti. ontving O. Louwerse te Koudekerke en die voor de afdeling konijnen J. J. G. de Feyter te Zaamslag. De N.M.- prijzen in de afdeling konllnen werden behppld door J. C. Maas. Nieuw- en St. Joosland; P, J. v. Engeldorp. Terhole; A. A. Cle ment, Middelburg; M. Wleland, Terneuzen; J. v. Lare—Dlerck, Schoondijke: O. de Smet, Terneu zen: J. Nijholt, Koudekerke en J, J. G. de Feyter. Zaamslag, De N. M.-prijzen in de afdeling Jfden- ders wonnen W. J. Lenson, Zaarn- slag en C. v. Nimwegen Nieuw- cn St. Joosland J. W. Lensen, Zaam slag; J. GroqtJang, Middelburg en C. v. Nimwegen, Njeww. en St. Joosland. 80 Zeeuwen uit geheel Zeeland exposeerden op deze voortreffelijke expositie. de reeds eerder bekeken terreinen grote nadelen. Het terrein aan de Baandijk is te nat, in de Ser Lip penspolder is de klei te zwaar en tegen de Oesterputten had de K.N. V.B. grote bezwaren. Ook de plaatselijke verenigingen voelden voor dit laatste terrein niets of weipig. Verder dringt de tijd, want het lyceum moet zo spoedig mogelijk over een terrein kunnen beschikken. Zou nu een geheel nieuw plan ontworpen moeten worden, dan zou het weer enkele jaren duren eer me? de aanleg kan worden begonnen. Bovendien mag het terrein niet te ver weg liggen. De leerlingen van het lyceum, die één uur sport tussen de andere lessen door krijgen, moeten niet verplicht zilt eerst een kwartier te lopen, voordat ze op hun sport terrein zijn aangeland. Natuurlijk zou rpen een terrein kunnen aan leggen voor het lyceum en een ander voor de clubs, maar dit zou veel duurder komen en eer men zover zou kunnen zijn. zouden weer enkele jaren verstrijken. Dit alles samen is voor de gemeente raad aanleiding geweest bovenge noemd besluit ie nemon en on danks de ingebrachte bezwaren ook te handhaven. Terneuzen krijgt du? nu twee speelvelden en een oefenveld aan de Loodsen wacht. Rumoerig proces tegen Max Reimann. Dinsdag is te Düsseldorf eon Proces begonnen tegen Max Reimann. de West-Duitse corp- munistisohe leider, wie ten las te is gelegd met vergeldings maatregelen te hebben gedreigd tegen de Duitse politici, die hun steun geven aan het Ruhrsta- tuut. Een duizendtal communisten en sympathisanten bevond zich in een buiten de rechtszaal. De zitting werd geschorst toon men in de zaal begon te zingen. Na de hervatting van de zitting werd het verhoor bemoeilijkt door het zingen en fluiten van de menigte buiten. Zweden ikrijgt geen Amerikaanse steun. De Zweedse minister van Buitenlandse zaken, Unden, heeft de Amerikaanse ambas sadeur te Stockholm gevraagd op welke Amerikaanse voorra den Zweden zou kunnen reke nen. De ambassadeur heeft hierop onverbloemd geant woord, dat een neutraal Zwe den in 't geheel geen voorra den zou ontvangen. Tijdens een Dinsdag in het Zweedse Lagerhuis gevoerd debat over de buitenlandse politiek bleken vrywel alle partijleiders' de huidige isola tie-politiek der regering te steunen. Officiële publicaties. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN GOES. Het'Hoofd van het Gemeentebe stuur van Goes brengt ter openba re kennis, dat door de Raad dier gemeente bij besluit van 13 Ja nuari 1049 110. 6 is bepaald, dat wordt voorbereid eon herziening van het Uitbreidingsplan voor die gemeente, zulks voor wat betreft het gedeelte, hetwelk gelegen is ten Westen van de Middelburgse- straat. Goes, 14 Januari 1949. Amsterdamse Beurs 149% 168! a 187 18 Jan. 19 Jan. Nederland 1948 (3li) 100Mi dito 1947 (31b) 3 97':» 98 dito 1937 3 93 98 Dollar-lening 1947 3 100% 10014 Investeringscert. 3 98', 98té Nederland 1902—04 99% 99 -U Nederland 1962—04 99% 99% Nederland N-W.S. 2% 80% 80% Spanrc. A 1' 100 101% 101% Indië 1937 A 3 96% 96% Grootboek 1946 3 98 98% Ned, Ind. Hand. B. 117% 117% Ned. Handelmij. 159% 160% AKU 162 162 Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned, Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Slv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Doli Batavia Mij. Dell M|j. 15a 158 Anaconda 34% 34% Bethlehem Steel 09% General Motor 60% 60% Kepnecol 57% Shell Union 4015 Baltimore Spw. 9% 9% Miss K.T. Spw. 4% New York Ctr. Spw. 113% Pennsylvania 16% 15% Het pubiiek betoonde zich lep ODxichte van de effectenbeurs uiterst gereserveerd cn er waren ook bijna geen orders. Do gehele middag droeg de handel een slo-? pend karakter en er was geen speelruimte voor fluctuaties vap betekenis. Van een bepaalde stem ming kon geen gewag worden ge maakt. De koersen waren maar weinig veranderd en daarbij waren enkele soorten iets hoger cn andere 310% 310% 1G9% 163% 169 167% 168% 167 168% 163% 155 154 T 170% 160% 176% 176 slot ingezet, trokken een klelnig»- heid aan. maar lagen vervolgens zo goed als onbewogen in de markt. Met de industriëlen wag hetzelfde het geval. Zelfs de toon= aangevende aandelen, zoals Uni lever en Philips, gaven nauweJÜKI tekenen van aanwezigheid. Scheepvaartberichten. Gepasseerd n. Antwerpen: 18 Ternate v. Rotterdam: Aagtekerk v. Istamboe; Mariekerk v. Mar seille; June v. Londen; Brem v. Rotterdam. Gepasseerd v. Antwerpen: 18 Boskoop n. Amsterdam Vida n. Esbjerg; Jaga naar Rotterdam; BlijdenaUk n. Rotterdam. SCHEPEN VAN EN NAAR INDONESIA. Van Batavia: Willem Ruys pas seerde 18 Januari Kaap Bon: Su matra 18 Januari te Suez; Water man 19 Januari te Suez. Naar Batatvia: Oranje 18 Janu ari van Singapore: Polydorus. 19 Januari te Padang, Raki 18 Janu-, ari van Sue*; Ven der Waals 18 Januari te Suez. 7,OX EX MAAN 21 Januari. Zon: op 3.36 onder 17.07 Maan: op 0.51 onder 11.28 L.K. VRIJDAG. Vrijdagavond kunnen onze le zers over Hilv. II luisteren naar het eerste deel van ceq serie hoorspelen naar de ro- man „Het mysterie van de Prinsengracht" van Tjeerd Adema. die als feuilleton ui de Prov. Zeeuwse Courant is verschenen. (21.30 uur). Om 22.30 gaat de tweede symphonie van Borodin over dezelfde zender. Hilv. I brengt om 20.12 uur een weinig uitgevoerd werk var. Mendelssohn: „Die erste Walpurgisnaeht". Uitvoe renden zijn het koor van de Ned. Radio-Unie. het Concerto febouworkest. Annie Woud alt). Henk Noort (ten.). Lau rens Boatman (bariton) en Her man Schey fbas): het geheel staat onder leiding van Eduard van Beinum. Hilversum 7 on 8 Nieuws: 9 Gramofoonmuziek: 9.35 Schoolra dio groep II; U.5S Schoolradio; 10.05 Londens Phillv Orkest o.l.v. Sir Thomas Eeechnm: 10.30 Ope rette klanken: 11 De Zonnebloem: 11.40 Schoolradio; 12.03 Bernd Kosaman, on Viool; 12.33 Lunchconcert door het Promena de Orkest o.l.v. Benedict Silber- I man: 13 Nieuws: 13 25 vervolg 1 lunchconcert; 14 Jan Kecssen. vi ool. Klaa* Boon, altviool en Rei- nier Èresser. violoncel; 15.25 Jo- hann Strauss-programnia; 18 Da Zonnebloem; 17.15 Cyclus: Het blaasinstrument in de kamermu ziek; 18 Nijmeegs Vaudeville Or kest; 18.30 Ned. Strljdkr.: 19 Nws.; 19.30 Brabants halfuur: 20 Nieuws: 21.30 Omroep Orkest o.l.v. Willem Lohoff, m.m.v. Oda Slobodskaja, sopraan; 23 Nieuks. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 8.18 Opera ^program mu9 Jan Dahmen met het Saksische Staats orkest o.l.v. Karl Bfthtn: 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Johgn vpn den poogert, piano; 12 Pierre Pal- la. plano: 13 Nieuws: 13.20 Het Metropol© Orkest o.l.v. Dolf v, d. Linden; 34 20 De k\vintetspelers: ie Het Omroep-kamororbest o.l.v. Anion Krelnge; 16.30 Tussen twaalf en zestien: 17.20 Wij en de mu ziek: 18 Nieuws: 10 Denk om de bocht; 20 Nieuws; S0.05 Vierhandig pianospel door Boukle en Debo- l>a Lpnd (LMndler. Schubert, Wal- ze opus 39. Brahms) 21 Men vraagten wij draaien; 21.30 .JIct mysterie van de Prinsen gracht", hoorspel naar eon verhaal van TJecrrt Adema door Willem v. •fff,5J Nfnuu/s: 21 Januari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Hoog Water u.+NAP u.-rNAP 8.34 1.84 19.09 1.82 7.05 2.07 10.36 2.06 7.35 2.15 20.11 2.17 7.54 1.36 20.27 1.46 Laag Water u.—NAP 0.28 1.61 1.04 1.82 1.43 1.06 1.15 1.23 •NAP 13.08 1.95 13.43 2.15 14.21 2.30 13.47 1.62

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 3