T K Derde klasse-wedstrijden c AETHER Het Benelux-tournooi in Terneuzen Sport en wedstrijden appae ct« S«si@lp©®l ante Sabine Tommy Sneddon terug naar Schotland. HIJ VOND NEDERLAND TE DUUR Enkele dagen geleden is Tommy Sneddon, de oefen- meester van het Nederlands elftal, naar Engeland terug gekeerd. Met betrekking tot zyn ver trek deelt men ons van de zijde van de IC.N.V.B. mede dat dit onverwachts kwam. Weliswaar was het bekend, dat de kosten van het levens onderhoud in Nederland Sned don niet waren meegevallen hij hield staande dat hy in zijn eigen land veel goed koper onder dak kon komen maar men rekende er toch op dat hij. na het beëindigen van de proeftijd van drie maanden, voor een definitieve benoeming in aanmerking zou willen komen. De Schot had het hier echter niet naar zijn zin en is vertrokken, zodra de termijn van drie maanden verstreken was. De vraag, op welke wijze in de thans ontstane vacature voorzien moet worden, zal bin nenkort door het bestuur van de K.N.V.B. in beschouwing •worden genomen, waarbij men er zich tevens over zal bera den of het wellicht aanbeve ling verdient het thans eens met een Nederlandse oefen- meester te proberen. Koudekerke kampioen. De voetbalvereniging V.C.K. te Koudekerke is reeds in haar eer ste levensjaar kampioen geworden in haar afdeling. Dat hebben de jongens er goed afgebracht. Op 26 Juni 1948 werd deze ver eniging opgericht. Er werd beslo ten toe te treden tot de Z.V.B. waar V.C.K. in de 2e klas B werd ingedeeld en bovengemeld succes heeft behaald. Dat dit geen geluk is geweest, daar zal ieder zich van kunnen overtuigen als men de uitslagen bekijkt. Veere heeft kans gezien om in de eerste wedstrijd van V. C.K- te winnen met 54. Na deze wedstrijd won V.C.K. alle verdére wedstrijden met flin ke uitslagen. We memoreren hier even 26—0 en 220 tegen Wisse- kerke II. Nu staan er voor Koudekerke nog de promotiewedstrijden voor de boeg. Maar iedere Koudekerkenaar ziet zc met vertrouwen tegemoet. IJSHOCKEY Om de West-Europa beker De wedstrijd om de West-Euro pa beker tussen Luik en Amster dam werd door Amsterdam gewon nen met 6—3. De tussenstanden waren 11. 1—1, 4—1. De stand in de competitie om de West Europa beker luidt thans: Den Haag 4 3 1 - 27—13 7 Parijs 5 2 2 1 19—16 6 Luik 5 3 - 2 31—29 6 Brussel 2 1-1 9—9 6 Amsterdam 3 1-2 1319 2 Tilburg 3-12 8—18 1 Antwerpen 2 - - 2 12—15 0 Vijfjarenplan voor het Korfbal in Nederland. Te Lunteren vergaderde in het afgelopen weekeinde een uitgelezen gezelschap officials van de Koninklijke Nederland se Korfbalbond. De bondsvoor zitter, de heer Chr. Schaap leidde de rapporten van de korfbal uitbouw commissie lm Hij zette de bedoeling uiteen van de voorgenomen actie. In ewijzigde vorm is ze een lerhaling van 'n propaganda- actie 1941, die een verdubbe ling van het ledenaantal tot resultaat had. Thans stelt men zich voor in vijf jaar het aantal in de K.N.K.B. georga niseerde korfballers van 25.000 tot 40.000 te verhogen en tevens belangrijke verbe teringen te brengen in het verenigingswerk, het kadee ën het spelpeil. De actie zal vermoedelijk een uitgave van f 7000 met zich vmee brengen. In princi pe verldaarden de meest re gionale bondei. zich bereid aan de financiering deel te nemen. Dr. ir. J. P. Masure (Den Haag) hield een causerie over de middelen tot opvoering' van het spelpeil over de gehele linie, mede gelet op het vijf jaren plan van de Korfbal- uitbouw commissie. De heer H. Wiering (Amsterdam), lichtte het rapport der sub commissie voor het jeugdlei ders-vraagstuk in de K.N.K. B. toe. KAMPIOENSCOMPETITIE Op de bestuursvergadering "die Zaterdag eveneens te Lun teren werd gehouden, werd besloten tot een volledige competitie om het landskam pioenschap. die zal aanvangen, zodra twee afdelingskam- pioenen bekend zijn. P.S.V. legde reeds beslag op het kampioenschap van liet Zuiden, terwijl ook in de districten Noord-Holland eh Oost de beslissing binnenkort zal vallen. HOCKEY PELIKAAN II— MIDDELBURG II 1—2. De Roosendalers speelden vanaf de beginbully een felle partij en al spoedig werden de Middelburg-reserves op eigen helft gedreven en moesten met man en macht verdedigen, wat hun goed afging, toch kon niet belet worden, dat na 20 minu ten spelen, Pelikaan de leiding nam 10. Middelburg pakte beter aan en ging tot de aanval over, maar voor de rust kwam geen veran dering in de stand. Na de rust kwam Middelburg meer in de aanval en Han Bo- gaert wist 2 maal de Pelikaan doelman te passeren, waardoor de stand op 12 werd gebracht. Pelikaan vocht voor de gelijk maker, maar succes bleef uit en hiermede kwam het einde, van een voor deze competitie op hoog peil staande wedstrijd. PELIKAANMIDDELBURG 2-4 In deze door beide partijen goed gespeelde wedstrijd hebben de Middellburgse dames zich de meerdere'getoond. Zij gaan ongeslagen aan de kop. Middel burg speelde steeds op de Pe likaanhelft, toch viel het eerste pimt aan de andere kant. Kort daarop brak Fransje Snethlage door en met een goed schot maakte zij de gelijkmaker, even later bracht dezelfde speelster de stand op 12. De Middelburgploeg wijzigde de opstelling en Wilma de Waard t ging weer midvoor spe len, die nog 2 maal het „gaas" wist te vinden 14. De Pelikaandames gaven zich nog niet gewonnen en. vochten om de achterstand in te halen, wat niet meer mocht lukken, wel werd de achterstand ver kleind tot 2-M. De Middelburg se keepster Digna Storm van 's C-ravenzande kreeg banden vol werk en weerde zich kranig waardoor geen verandering meer in de stand kwam. 29. De „Kraak" voer met een snelle caart weg en de tien eskimo's stonden hem op een ijsschots woedend en tie rend na te kijken.Bovendien kwamen de sombere voorspellingen van de Maat gelukkig niet; uit. Er was niets beschadigd aan de „Kraak" en hij zonk niet. Dat mocht een wonder he ten, want tenslotte had hy een aar dige tijd op het ijs gelegen en daar mee was weer bewezen hoe sterk hij was, die oude „Kraak!" Kappie en de Maat waren dan ook allebei heel tevreden. „Het gaat goed, Maat!" zei Kappie. „Prachtig jong! Hy loopt gesmeerd!" „Ja, ja.', zei de Maat. „Dat bad ook anders kunnen zijn!" „Zo", zei Tinus Traan, „dat zaakje heb Ik weer eens goed opgeknapt, niet waar? Nu kunnen we straks weer rustig een walvis gaan vangen!" „Een walvis vangen!" riep Kappie. „Ik denk er niet over! Ik wil geen walvis meer zien! We hebben al een bult ellende genoeg gehad door die smerige walvissen! We gaan naar huis of naar een haven toe waar we een fatsoenlijke sleep of lading, kunnen Icrygen, meneer Traan! Geen walvis meer aan m'n „Kraak!" „U redeneert als iemand zonder enig verstand!" zei Tinus Traan veront waardigd. „Maar ik weet nu. wat me te doeti staat. Wanneer we het eerste het beste schip tegen Icomen, stap ik over'!" Het echtpaar H. Boele Marlcesteijn te Kinderdijk, zal 23 januari zijn 65-jarige echtvereni ging herdenken. Steenbergen Robur 1~~1 I ODIO Zeelandia 6 0. -1- Zaterdagmiddag werd in de hal van de Koninklyke Schouwburg te 's Gravenhage door de wethouder van onder wijs, de heer J. van Zwyn- dreoht een borstbeeld van Vondel onthuld. De wethouder dankte mej. G. Rueb. die het beeld heeft vervaardigd, voor haar werk en roemde haar' arbeid als een bewijs van burgerzin. Het Turkse kabinet is afge treden. President Ineunu is onmid dellijk besprekingen begonnen met politieke leiders om een nieuwe minister-president te kiezen. In een uiterst spannende wedstrijd hebben beide partijen de puntjes broederlijk gedeeld en deze uitslag geeft de ver houding goed weer. Voor de rust waren de gasten wel iets sterker, maar uit het uitblij ven vart doelpunten bleek dat de verdedigingen de beste de len van de ploegen waren. Na een half uur wist de thuisclub de score te openen uit een corner. Direct daarop maakte Robur gelyk door Vic. Hopmans die een keurig schot loste uit moeilijke positie. Na de rüst zette de thuisclub een hevig offensief in, echter zon der resultaat. Tien minuten na de hervatting gebeurde 'n ongeval. Bij een kleine botsing brak linksback A. de Baart uit Steeentoergen een been. Vlak daarop was het de links back van Robur, die uit het veld gedragen moest worden. Beide partijen deden hun uiterste best de overwinning uit het vuur te slepen doch de verdedigingen hielden stand. Tegen het einde kwam de thuisclub hevig opzetten en het was een opluphting toen de scheidsrechter net eindsig naal gaf van forse, doch niet ruw gespeelde wedsttijd. FEUILI .ETON O r 11 r* f* in Roman va° yi-ljpt lil MARIA SAWERSKY „Eigenlijk is het merkwaar dig, dat we elkaar in al die, jaren niet gezien hebben",' meende Irene eindelijk het plotseling afgebroken gesprek te moeten voortzetten. „Niette genstaande we ten slotte in de zelfde stad wonen! Maar ja, we hebben nu eenmaal elk onze eigen leringen, nietwaar?" liet ze er' met iets onmiskenbaar hoogmoedigs als een excuus op volgen. „Zeker natuurlijk!" gaf Beate toe. „Hoe is het je., hm., eigen- lyk al die tijd gegaan, Beate?" „O, heel goed, dank je. Jk heb gewerkt". „Zozo en wat?" „Ik ben als bibliothecaresse in betrekking geweest". „Ach, dat is interessant. Dan heb je zeker wel veel met boe ken te maken gehad". Beate vermocht bij deze, van intelligentie getuigende vraag, siechts met moeite haar lachen te verbergen. „En nu heb je zeker vacantie en. „£a- )e een Paar dagen op reis? informeerde Irene verder. „Zoals je 't noemen wilt", antwoordde Beate. „Ik ben sinds lang zonder betrekking, zodat ik een uitnodiging van oom Jules om een poosje bij hem te komen doorbrengen eigenlijk geen vacantie kan noemen" „Wat?!" Heeft hij jou ook ge ïnviteerd?" riep Irene, stom verbaasd. „Nee, maar. dat is toch werkeijlk al te gek!" ,Wat aan die invitatie nu eigenlijk zo gek was, vermocht Beate niet onmiddellijk te door gronden, maar het levendige gesprek, dat zich nu ontspon, liet haar daartoe ook geen ge legenheid. Irene trok haar wenkbrauwen op. Het was geen moment bij haar opgekomen, dat haar nicht eveneens een. uitnodiging voor een bezoek aan Hasselfeurde zou kunnen hebben ontvangen. Het feit op zichzelf ergerde haar. Ze duldde nu eenmaal geen andere met dezelfde voor rechten naast zich, maar ze slaagde er in haar ergernis te verbergen. „Ik ben benieuwd, wat die oude heer van ons wil", zei ze. „Heb je daar enig idee van?" „Nee, maar dat zullen we spoedig genoeg te weten ko men, wanneer we eenmaal in Hasselfeurde zijn. Ik ben nu werkelijk blij de grote stad eens te kunnen ontvluchten, want die weiden en bossen zien er voor ons, stadsmensen, wel zeer aanlokkelijk uit". „Bah ik weet van Hassel feurde niet veel meer af dan dat ik het vroeger een misera bel gat vond. En die oom Jules is, voor zover ik me herinner, een ongenietbare, ouwe kerel. Voor mij betekent het werkelijk een offer om er heen te gaan". Beate reageerde niet op deze onverwachte uitval en daardoor ontstond een korte pauze in het gesprek, waaraa Irene tenslot te een einde maakte door voor te stellen naar de restauratie wagen te gaan. Alleen zou Beate stellig nooit tot een dergelijke, gedurfde on derneming hebben besloten, maar nu volgde ze haar nicht gewillig. Diep in haar hart voelde ze bewondering voor het gemak, waarmee Irene zich be woog, de onderdanige kellner met een hautain gebaar een ge recht op de spijskaart aanwees en haar soep lepelde zonder in de hevig schommelende trein ook maar een druppel te mor sen. Maar dat was bij Irene na tuurlijk vanzelfsprekend. En evenzo vanzelfsprekend was het, dat Beate een grote vlek op het helder witte tafellaken toverde. (Wordt vervolgd) Aardenburg Steen 5-2. Vanaf de aftrap trelct Aarden burg hard van leer en na 5 min. weet van Waes dan ook reeds te scoren 10. Enkele min. later schiet de in het nauw gedreven rechtsback van Steen in eigen doel 2—0. Wanneer een der backs van Aardenburg op de keeper terug speelt mist de invaller-keeper en de bal verdwijnt in het doel 21. Hierdoor aangespoord zet Steen alles op alles en de verdediging van Aardenburg krijgt handen vol werk. Na de rust is Aardenburg echter weer in het offensief en Steen wordt geheel overspeeld. Toch is het Steen dat na ongeveer 20 min. door een misverstand in de achterhoede, het eerst weet te scoren 22. Aan beide zijden wordt nu hard gewerkt om de winnende goal te scoren. 8 min. voor het einde krijgt de keeper van Steen de bal niet onder con- tróle en de toestormende van Waes geeft zijn club opnieuw de leiding. Thans is alle tegenstand der bezoekers gebroken en enkele min. later jaagt van Waes het le der nogmaals in de touwen 42. 2 min. voor het einde kan midhalf Commelin er nog 5—2 van maken. Een met verschillende invallers spelend Zeelandia is na een faire wedstrijd door ODIO kansloos ge slagen. Toch heeft Zeelandia foutieve scheidsrechterlijke beslis singen is de score hoger geworden dan ze qua spel behoefde te zijn. Het eerste Odio-doelpunt. ont stond na één minuut uit de eerste aanval (0—1). Tot kort voor de rust bleef deze stand gehandhaafd, maar toen moest de Zeelandia- doelman zwichten voor een hard schot van dichtbij. Na de thee vergroot Odio met de regelmaat van een klok de sco re tot 6—0. Clinge Oostburg 2 0. De thuisclub kreeg het eer ste de wind achter en was daardoor het meeste in de aanval. Na 5 minuten ont stond een misverstand in de Oostburg-verdediging waar door Brakman in eigen doel plaatste. De bezoekers verplaatsten het spel, doch de voorhoede waarin midvoor v. Kooten ontbrak, bleek niet in staat doelpunten te maken." Vijf minuten voor het einde kon Clinge de stand op 2-Q brrengen. In de tweede helft was er een overwicht van de be zoekers, zonder dat dit resul taat opleverde. Het geheel was een onprettige wedstrijd door het onsportief optreden var- het publiek. Hulst IJzendijke 3 2. De thuisclub heeft goed ge bruik gemaakt van de om standigheden, dat IJzendijke met een verzwakt elftal op kwam. Er waren invallers voor de midvoor en de rechtsbuiten. Het begin was voor IJzendijke dat de wind in de rug had cn daardoor een 2-0 voor sprong kon nemen. Nog voor de rust wist Hulst de achter stand te verkleinen. In de tweede helft had de thuisclub het beste van het spel en dit werd in twee doelpunten uit gedrukt, zodat het einde kwam met een 3-2 overwining voor Hulst. Hoofdplaat Bontenisse 3-3. In een wedstrijd, waarin beide partyen volkomen aan elkaar gewaagd waren, wer den de punten gedeeld, het geen de verhouding goed weergaf. De bezoekers speel den met meer enthousiasme waardoor het betere spel van de thuisclub niet tot een overwinning kon leiden. Hoofd plaat had by de rust een 2-1 voorsprong, "doch onmiddellijk na de hervatting maakte Hon tenisse gelijk en nam zelfs vlak daarop de leiding. Kort voor het einde wist Hoofdplaat de stand gelijk te maken. Corn. Boys-Sluiskil 5-0- Met de wind in het voordeel is Sluiskil aan vamkelijk het meest in de aanval. Dit duurt ongeveer- een kwartier, waar na de Corn Boys de meerder heid krijgen. Na 20 minuten spelen weet de rechtsbuiten uit een goede voorzet van links te doelpunten. Vyf minu ten later maakt dezelfde spe ler er 2-0 van. Na de rust komt Sluiskil er weinig meer aan te pas. Binnen vijf minuten voeren de Corn' Boys de stand op tot 4-0. Hoewel zij daarna het spel geheel beheersen valt er nog slechts een doelpunt. De overwining was volko men verdiend. DAMMtN Middelburg I bijna kampioen. De uitslag van de damwedstrijd voor de hoofdklasse-competitie van de Nederl. Dambond, afd. Zee land tussen Middelburg I en Aag- tekerke I luidt als volgt: J. Stroo- band Jr.H. Heijdra 20; W. Len te—A. Willemse 1—1; M. F. de JongeD. Trielier 2—0; W. Boo gaardP. de Visser 20; L. Vink A. Boone 02: J. Slrooband Sr. L. Trielier 2—0; B. F. Montenari— F. Maljaars 02: C. P. de Vos D. Hugerise 2—0; M. C. Deurloo— S. Blaas 20; P. de RuijterC. Jongepier 11. Middelburg I won deze wed strijd dus met 146. Indien deze club volgende week ook van Vlis- singen weet te winnen, kan het Zeeuwse kampioenschap haar niet meer ontgaan. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP. Tn de groepen 1 en II werden de rolgende inhaalpartijen gespeeld: Nieuwenhuize (Krabbendijke)— Brouwer (Bergen ~p Zoom) 1—1; Meeuwsen (Krabbendijke)v. d. Kreeke (Bergen op Zoom) 9—2. Voorts werden nog gespeeld v. Weel—v. Bremen 0—2; Branden burg—Kaat 2—0; de Smetv. d. Schraaf 11. Op 22 Januari a.s. worden te Goes de laatste ronden gespeeld. DE GRIEP-EPIDEMIE RAAST OVER WEST-EUROPA Omstreeks de jaarwisseling begon de griepepidemie in Noord-ltalië, van daar dat men over de „Italiaanse griep" spreekt. Veertig procent van het Italiaanse volk had of heeft nog griep. Dr. Giovani Canaperia van het ministerie van Volksgezondheid in Rome heeft zeven millioen van zijn volksgenoten zelfs ernstige grieppatiëntsn genoemd. Toch is nog nes-gens deze griep een kwaadaardig karakter toege schreven, en zij is zeker niet zo gevaarlijk als de „Spaan se griep", die direct na de eerste werldoorlog zo ontzag wekkend veel slachtoffers geëist heeft. Wij zijn hiertegen op het ogenblik medisch ook belangrijk beter voorbeireid en toegerust. De World Health Organization van de U.N.O. volgt vanuit het hoofdkwartier te Genève de opmars van de griepbacil dan ook met een gerust ge moed. Scheepvaartberichten Aangekomen le Vlisslngen: Rei ger v. Antw.; Wolanda v. Hans- weert. Vertrokken uit Vlisslngen: Jo n. Londen; Fiducia n. Londen; Rei ger n. Brltllngton; Wolanda n. Londen. Gep. n. Antw.: Rian v. R'dam; VidQ v. A'dam; Rose Marie v. Londen: Jaga v. Huil. Gep. v. Antw.: Helena n. A'dam; Hebenobel n. Treport, Erdstaal n. Denemarken. SCHEPEN VAN EN NAAR INDONESIË. Van Batavia: Tarakan 17 Janu ari te Port Sudan; Tawall, 16 Ja nuari te Eelaw.m; Kota Agoeng, 14 Januari van Batavia: Wailkelo, 15 Januari van Safega; Slamat, 15 Januari te Djeddah; Willem Ruys, 16 Januari van Port Said. Naar Batavia: Johan van Olden- barnevelt, 16 Januari van Suez; Raki. 16 Januari te Suez; Zuider kruis. passeerde 15 Januari Oues- sant. De Spaanse componist, Joaquim Turina, professor aan het conservïttorium tc Madrid en algemeen commis saris voor de muziek in Span je, is overleden. Onder auspiciën van de Zeeuwsche Schaakbond organi seerde de Terneuzense Schaak vereniging „Terneuzen" in ho tel Pays Bas te Terneuzen op Zaterdag 15 en Zondag 16 Ja nuari een Benelux-schaaktour- nooi, waarvoor sterke spelers uit België en Nederland had den ingeschreven. Aanwezig waren o.a. de heer A. Jansen uit Gent, 3de in het tournooi om het persoonlijk kampioen-' schap van België, de heren A. Bruysschaet, O. Metz en F. Vermeulen, resp. kampioenen van Brugge, St. Nicolaas en Dendermonde, de heer W. Zit- tersteyn uit Den Haag, de pas afgetreden voorzitter van de Kon. Ned. Schaakbond, de heer C. G. Eggink, eveneens uit Den Haag, tijdschrift-commissaris van de K.N.S.B., de heer M. J. Quak keiaar uit Terneuzen, kampioen van Zeeland, de heer J. Mullié, oud-kampioeh van Zeeland. Verder bevonden zich onder de 60 deelnemers vele goede lokale spelers uit België en Nederland. Nadat de heer J. J. Kaan, voorzitter van de Terneuzense Schaakclub, ieder had welkom geheten en in korte trekken het totstandkomen van het tournooi had geschetst, opende de burgemeester van Terneuzen, mr. P. Tellegen het tournooi. mr. P. Tellegen, het tournooi. de uitnodiging te hebben aan vaard omdat hier wordt bewe zen, dat de Beneluxgedachte leeft. Eveneens spraken nog de heren Eggink en Zittersteyn namens ie K.N.S.B. en de heer J. Scheltens namens de Zeeuw se Schaakbond. De resultaten in de diverse groepen waren: Ereklasse: Groep 1. 1. M. J. Quakkelaar, Terneuzen 2% punt; 2. A. Jansens, Gent 2 p.; 3. B. Buysschaert, Brugge Yz p.; 4. J. Mullié, Kortgene 0 p. Groep 2. 1. O. Mets, St. Ni colaas 2Vz p.; 2. C. G. Eggink, Den Haag 2 p; 3. G. W. Zitter steyn, Den Haag 1% p.; 4. F. Vermeulen, Dendermonde 0 p. Hoofdklasse: Groep 1. 1. A. Moortgat, Gent 2% p.; 1. M. C. Verburg, Middelburg 2% p.; 2. J. Scheltens, Middelburg p.; 2. P. J. v. d. Sande, Terneuzen Va p. Groep 2. 1. J. de Baare, Mid delburg 2% p.; 2. P. M. Kleyn, Middelburg 2 p.; 3. S. W. Hen ry, Terneuzen 1 p.; 4. A. da rijs, Brugge Yz p.; Groep 3. 1. H. Voorhans, Sluiskil 2 p.; 2. J. L. Woudstra, Middelburg 1% p.; 3. J. P. v. d. Staal, Ter neuzen 1 Vu p.; 4. J. A. Allaert, Brugge .1 p. lste klasse: Groep 1. 1. A. Quakkelaar, Hansweert 2% p.; 2. A. B. Hamerlinck, Terneuzen lVa p.; 3. H. Oliemans, Goes IVa p.; 4. H. J. Kraak, Middel burg Ya p. Groep 2, 1. W. Flissebaalje, Middelburg 2 p.; 2. J. S. Blok- poel, Middelburg 1% p.; 3. A. Stadhouders, Terneuzen 1%-p.; 4. J. v. d. Hage, Axel 1 p Groep 3. 1. G. v. d. Bekkum, Rotterdam 2Ya p.; 2. J. J. Kaan, Terneuzen 2 p.; 3. A. Surmond, Brugge 1 p.; 4. J. Aernoutse, Goes Yz p. 2de klasse: Groep 1. 1. L. J. Woudstra, Middelburg 2 p.; 2. G. M. v. Oorschot, Sluis 2 p. Groep 2. 1. D. v. Wijck, Ter neuzen 3 p.; 2. J. de Waal, Terneuzen en J. Goedbleod, Middelburg V/2 p. Groep 3. 1. K. J. Holster, Middelburg 3 p.; 2. J. Barth, Middelburg 1% p. Groep 4. 1. H. P. Swets, Mid delburg 2% p.; 2. J. v. d. Heu vel, Terneuzen 2 p. 3de klasse: Groep 1. 1. J. v. Altena, Sluiskil 3 p.; 2. A. C. Goossens, Terneuzen 2 p. Groep 2. 1. H. Peeters, Axel en G. Woudstra, Middelburg 2 p. Groep 3. 1. A. de Coninck, Axel en M. J. Nijssen, Sluiskil 2% p. Zonder op de prestaties van wie ook af te dingen, mag toch wel extra worden vermeld, dat vooral de heer Quakkelaar uit Terneuzen een fraai succes heeft behaald. Uit 3 wedstrij den tegen een drietal der sterk ste spelers van het tournooi be haalde hij 2Ya punt. Vooral in zijn laatste partij tegen de ster ke Belg Jansen was hij in top vorm. Amsterdamse Beurs 14 Jan. 17 Jan. Nederland 1.948 (3%) 100% 100% dito 1947 3 '/j3 98 98 dito 1937 3 98 98 Dollar-lening 1917 3 100% 100% Investeringscert. 3 98% 98% Nederland 196264 99% Nederland 1962—64 99% 99 V, Nederland N.W.S. 2% 81 80% Spaarc. f 100 2'/2 101 101% Indië 1937 A 3 96% 98% Grootboek 1946 3 98% 98% Ned. Ind. Hand B 118 117% Ned. Handelmij. 157 159 AKU 161 161 Bergh's Jurgcns 300% 300 Calvé-Delft 152 150 Centrale Suiker 170 372 Kon. Ned. Hoogovens 191 188 Unilever 267 259% Ned. Kabelfabriek 252-"% 254% Philips 226% 224 Wilton Feyenoord 164% 100% Biliton 505 499 Kon. Petr. Mij. 313% 309% Amsterdam Rubb. 172% 170 H.A. Lijn 167% 168 Kon. Paketvaart 163% 166%V Ned. Scheepv. Unie* 168% 169 Rotterdamse Lloyd 154 153 Stv. Mij. Nederland 170% 169 Handelsver. A'dnin 179% Deh Batavia Mij. 142 Deli Mij. 150% 158 Anaconda 34% 34 Bethlehem Steel General Motor 60Va 58 Kcnnecot Shell Union 39% 40% Baltimore Spw. 9% Miss K.T. Spw. New York Ctr. Spw. Pennsylvania 16% 16% Ter beurze van Amsterdam be stond Maandag een gedrukte stemming, in verband met de ver onderstelde houdirtg van de Vei ligheidsraad ten opzichte van dn Indonesische kwestie. De handel was van bescheiden afmetingen, hoewel enkele der toonaangeven de aandelen toch nog wel enige activiteit ten toon spreidden. Bij de opening werd in de meeste ge vallen iets beneden de slotprijzen gehandeld, waarna zich een re actie voltrok. In het laatste ge deelte van de beurst(jd trad ech ter een herstel in. waarmede de aanvankelijke nadelige koersver schillen toch niet. geheel konden werden goedgemaakt. Koninklijke, die iets lager werden ingezet zak ten een paar punten in en waren bij het slot iets hoger dan liet laagste punt van de dag, maar per saldo toch een goede drietal pun ten beneden de slotkoers van Vrij- YVOENSDAG. Woensdagmorgen om half lien kan men reeds naar een van de eerste prijswinnaars van het Scheveningse/muziek- concours luisteren: violist Mi chel Schwalbe speelt dan voor Hilv. I met het Rott. Philharm. Orkest het viool concert in D. van Brahms. Muriel Kcrr speelt 's avonds om 20.15 uur voor dezelfde zender met het Radio-Phil- harm. Orkest het vijfde pia no-concert (Keizerconcert) van Beethoven, voorafgegaan door de Ouverture Leonore II. Hilversum II geeft om 20 20 uur een opera-concert m.m.v. Maartje Kliffen (sopraan). Het programma vermeldt o.a. de namen van Berlioz, Wag ner, Verdi en Lortzing. Daar na (21.00 uur) gaat een hoor spel naar de in ons land vaak opgevoerde comedie ..George en Margaret" van Gerald Sa vory. Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.30 Rotterdams Phiih. Orkest 0.1.v. Hein Jordans; 10.20 Ar thur Rubinstein, piano (vier Mazurka's oo. 50. Szymanows- ki); 11.15 Het huis op de muur an; 12.05 Trio fantasia; 13 hoorspel door Pater Cagav- Nieuws; 13.15 Promenade or kest o.l.v. Gerard Meijer: 13.45 Cyclus: J. S. Bach en zijn vier zonen; 15 Nieuwe serie jeugd- concerten Het Nederlandse Ka merkoor o.l.v. Felix de Nobel; 16.15 Voor onze jongens en meisjes; 17.30 Populaire orgel- «Êspeling in het Concertgc- ouw te Amsterdam door Piet van Egmond; 18.30 Ned. Strijd- kr.; 19 Nieuws; 19.45 Engelse les voor gevorderden: 20 Nieuws; 20.15 Radio Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Albert v. Kaalte; 21,40 Busch-strijkorkest; 22 15 Annie Woud. alt en Jacob Bijster, orgel; 23 Nieuws;23.15 Berliins opera-orkest o.l.v. Grü- ber; 23.35 Pro Avts-kwartet met Alfred Hobday, altviool. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9 Gramofoonplaten; 10.20 Onze keuken; 11 Populair non stop- progr.; 12.38 The Kilima Ha- waüans a. h. orgel Johan Jong; 13 Nieuws: 13.20 The Ramblers; 14 Gesproken por tretten; 14.15 Jeugdconceri in de „Nieuwe Schouwburgte Heerenveen; 15 Kermis der ijdelheid. hoorspel; 15.30 De re genboog: 16 De roodborstjes o. 1.v. Henk van Laar; 16.15 Het stond in de krant; 18 Nieuws; 18.20 Pianosoli door Tonny Schifferstein; 19.30 Voor de jeugd; 20 Nieuws; 20.20 Om roeporkest o.l.v. Henk Spruit; 21 „George en Margaret"; 22 15 Dolf v. d. Linden en zijn Me- tropole-orkest; 22.45 Dr. G. Stuiveling bespreekt „Galop chromatique" van Constant van Wessem; 23 Nieuws. ZON EN MAAN 19 Januari. Zon; op 8.38 onder 17.04 Maan: op 23.26 onder 11.02 19 Januari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee U.+NAP 5.00 2.20 5.35 2.38 6.14 2.43 6.33 1.54 Hoog Water U.4-NAP 17.31 2.23 18.02 2.42 18-49 2.50 19.02 1.70 Laag Water u.—NAP u.—NAP 11.35 2.15 12.15 2.36 0.10 2.15 12.06 1.68 23.37 1.70 12.5*4 *2.52

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 3