PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Montgomery stelt Den Haag eisen Nederlandse volk moet vertrouwen herwinnen P. v. d. A. over Indonesië M BILT Nog geen resolutie van de Veiligheidsraad Vandaag... Huren met 30 procent Het verblijf van de Onkruid- en ziektebestrijding in de landbouw Zonderling Amerikaans plan Sjahrir bij Dr. Drees Nederlands vliegtuig neergestort op Falster VOORSPELT 192e Jaargang-No. 13 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie. F. van de Velde en F B den Boer AdJ W de Pagter Hoofdred. G Baliintijn. Pl.verv.. W Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct per week; t 3.9C p kw.; fr. p. p. I 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 18 Januari '49 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per m Minimum p. advertentie i 2.50. Inger. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels 11.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad". 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux te Vlissingen Vlamingstr 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55, tel. 2475 (b.g.g. 2 - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Temeuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel.26 Bezwaren van minister Lieftinck tegen te grote defensie-uitgaven Dit jaar 40.000 man uit Indonesië? Naar Reuter's correspondent in Den Haag verneemt, zijn politieke waarnemers aldaar van mening, dat de bijdrage van Nederland aan de verdediging van West-Europa be sproken werd tijdens de conferentie, die maarschalk Mont gomery, du voorzitter van de opperbevelhebbers van West- Europa gedurende het weekend met de Nederlandse mi nisters en militaire leiders heeft gehouden. Men verwacht een grote stap voorwaarts bij het tot oplos sing brengen van de punten, die onbeslist waren gebleven tijdens Montgomery's bezoek aan Nederland in November vorig jaar, toen de besprekin gen grotendeels een voorberei dend karakter hadden. Een der moeilijkste kwesties, waarover beslist moet worden, vormen de financiën. Men gelooft, dat Nederland met een aanzienlijke hoeveel heid wapenen en belangrijke uitrustingsstukken, die op een soort leen- en pachtbasis door Amerika zouden worden ver strekt, in een verdedigings schema van West-Europa ge wicht in de schaal kan leg gen. De Nederlandse strijdkrach ten in Indonesië bedragen in totaal 85.000 man in land-, zee- en luchtstrijdkrachten, aangevuld door ongeveer Op welike kaart kwam 45 voet voor? Maandag ging de tweede week in van het onderzoek, dat door het Britse ministe rie van burgerluchtvaar i naar de ramp van de „Nijmegen" te Tarbotton, in de nabijheid van de luchthaven Prestwick in Schotland, wordt inge steld. In de middagzitting bracht alleen kapitein Mac Donald, commandant der luchthaven Prestwick, enkele nieuwe ge zichtspunten naar voren. Hij zeide, dat op een kaart, welke in de route voorlich tingskamer van het vliegveld ter beschikking was. in het geheel geen plaats met een hoogte van 450 voet stond aangegeven. Een vroegere verklaring luidde, dat op een kaart bij een heuvel in de buurt van* het vliegveld 45 voet als hoogte stond aan gegeven, wat in-.werkelijkheid 450 moest zijn. Leslie vroeg: Dus wanneer er al bij de K.L.M. 45 voet stond in plaats van 45Ó kwa men er op de kaart van de routevoorlichtingskamer geen dergelijke gegevens voor. Kapitein Mc Doneld ant- wooi'dde: „Neen." John Douglas Christian, hoofdofficier van de route voorlichting verklaarde ech ter, dat zich in de voorlich tingskamer een kaart van de Amerikaanse legerluchtmaclit bevond, waarop de foutieve aanduiding van 45 voet voor kwam. Deze kaart werd al leen gebruikt om een alge heel beeld van de landings banen te geven. Grenscorrecties De overeenstemming over de wijziging van Duitslands Wes telijke grens, welke is bereikt tussen Frankrijk, Engeland, Bel- gie, Nederland en Luxemburg, verzekert de inwilliging van enkele van de Nederlandse mi nimum-eisen. Dit werd in Ber- hjn meegedeeld door dr. J. H. Zeeman, die lid is van de Ne derlandse militaire missie in Berlijn. „Er zijn door de over eenkomst geen dorpen of ge meenten met meer dan 1000 in woners aan Nederland toegewe zen". Nederland heeft zijn aanspra ken op Duits gebied gesplitst gehouden. Het heeft een lijst opgesteld van ongeveer 50 zeer kleine grenscorrecties, welke de Nederlandse grens niet meer dan een km. verleggen en meestal veel* minder. Van deze eisen zijn er nu een aantal in gewilligd, aldus meldt de Volkskrant. Somerset Maugham gaat nu voor z'n plezier schrijven De Engelse schrijver Somerset Maugham heeft aan journalisten meege deeld, dat hij ophield met het schrijven van romens. Hij wil thans met essays beginnen. „Het grootste deel van mijn leven", aldus de auteur, „besteedde ik aan het schrijven van wat de mensen wilden lezen, nu ga ik schrijven, waarin ik zelf plezier heb". 34.000 geregelde troepen van het K.N.I.L., van wie ongeveer 60% Indonesiërs zijn. Men hoopt dit jaar tenmin ste 40.000 man Nederlandse troepen uit Indonesië terug te trekken, die binnen 18 maan den door nog 30.000 man zou den worden gevolgd. TERUGKEER TROEPEN UIT INDONESIË Momenteel zijn er slechts 3 bataljons geoefende, gere gelde troepen in Nederland, te zamen met ongeveer 25.000 man recruten, die jaarlijks voor oefening worden opgeroe pen. Wanneer men de grote be volkingstoename in Nederland in aanmerking neemt, zou Ne derland veel grotere lichtin gen voor de militaire dienst kunnen oproepen, doch mili taire deskundigen achten dit geen oplossing en de Neder landse regering is van mening, dat de Nederlandse industrie niet ten volle hersteld kan worden, indien meer arbeids potentieel door de militaire dienst wordt onttrokken. Het officieel regerings communiqué. Van regeringszijde werd het volgende medegedeeld: Maandag werd een bespreking gehouden tussen veldmaar schalk Montgomery en minister van Maarseveen, waarnemend minister-president, de minis ters Lieftinck, van den Brink, Sassen en Schokking. De be sprekingen verliepen in een sfeer van wederzijds begrip en hebben duidelijk» doen blijken, dat Nederland, binnen de gren zen zijner financiële en econo mische mogelijkheden, ten vol le bereid is 'n evenredige.bij drage te leveren aan de ver wezenlijking van de plannen tot verdediging van West-Europa, waarvan de leiding aan veld maarschalk Montgomery is toe vertrouwd. De sinaasappelen komen. Dê sinaasappelen. waar naar zovelen reikhalzend heb ben uitgezien, zijn eindelylt gearriveerd of althans in aan tocht, zodat de ingeleverde bonnen nu spoedig gehono reerd kunnen worden. Dit werd medegedeeld tijdens een persconferentie, belegd door het Verenigd Importeurskan toor V.I.K. Binnen een goede week zal het mogelijk' zijn geheel Ne derland van voldoende sinaas appelen te voorzien. Ver wacht wordt, dat met de reeds aangewezene mee er in totaal vijf bonnen zullen worden vastgesteld. Wat de prijs van 90 cent betreft, merkte men op, dat een billijker prijs niet moge lijk was. Hervormde Synode sprak zich opnieuw uit over Indonesische kwestie. Ds. Wesseldijk en dr. Emmens. naar New York. Naar thans bekend wordt heeft de Generale Synode besloten haar praeses en scriba, ds. H. J. F. Wesseldijk en dr. Emmens, af te vaardigen naar de vergadering van de federal Council of Chur ches of Christ in America, welke Maandag in New York bijeen kwam. Beide dominees zijn Zon dag per vliegtuig vertrokken. Aan deze gedelegeerden is opgedragen de Federal Council van voorlich ting te dienen in zake de houding van de kerk in het Indonesische vraagstuk. In verband hiermede heeft de Ned. Hervormde Kerk haar stand punt uiteengezet in een verkla ring. welke aan de kerkeraden is gericht. In deze verklaring werd o.a. het volgende meegedeeld: ,.De Generale Synode van de Ned. Hervormde Kerk heeft zich opnieuw ernstig rekenschap gege ven van het getuigenis, dat zij na mens de kerk in de huidige om standigheden omtrent de verhou ding van Nederland en Indonesië heeft te geven. In haar schrijven aan de raad van ministers van 22 September jl. heeft de Generale Synode tot uitgangspunt genomen de belofte door H. M. de Koningin namens het Nederlandse volk af gelegd. om mede te werken aan de tot standkoming van de staat kundige zelfstandigheid van In donesië. In het besef van de drei gende gevaren bij de vervulling van de gedane belofte, bracht zij tot uitdrukking, „dat een oplos sing van de problemen door ge weld van wapenen onvermijdelijk mede een bron van zeer grote toe komstige moeilijkheden zou wor den". Ook nu nog neemt de Ge nerale Synode het standpunt in. dat haar toen tot dit getuigenis leidde. Wij weten, dat de beslis sing welke de regering genomen heeft, haar uiterst zwaar is geval len. Het vervult echter de Synode met zorg, dat door de militaire actie een slag aan het wederzijds vertrouwen is toegebracht, welke niet alleen in de toekomstige ver houding tussen de volken van Ne- Batavia helpt Djocja. Woensdag zal uit Batavia naar Djocja een K.L.M.-vlieg- tuig vertrekken met giften van de bevolking van Batavia voor steunverlening aan Djocja. Deze giften zijn bijeengebracht door het actie-comité, waarvan me vrouw Abdul Kadir, de echtge note van de vroegere secretaris van staat, voorzitster is. Het vliegtuig, dat de giften zal ver voeren, wordt voor deze gele genheid „Merpati bahas" (Ge- luksbode) gedoopt. Vertrek van de „Willem Ruys" uitgesteld. Het eerstvolgende vertrek van de „Willem Ruys" uit Rotterdam is drie dagen uit gesteld in verband met de verwisseling van een dor schroeven. Deze verwisseling zal geschieden in het nieuwe 32.000 tons dolt van de Rot terdams Droogdok Mij. Het schip zal nu 6 Februari ver trekken. derland en Indonesië, maar ook zijn weerslag zal doen gevoelen in het werk van kerk en zending. Intussen wenst de kerk dc ver klaring van de regering volkomen ernstig te nemen, dat zij een spoedige verwezenlijking van de staatkundige vrijheid en zelfstan digheid van Indonesië zal nastre ven. Wanneer onverhoopt onze rege ring van de gedragslijn kan af wijken, die zij in meerdere ver klaringen der laatste weken tot de hare heeft gemaakt, zullen wij als kerk ons geroepen weten onze stem te verheffen. Met verzaking van eigenbelang, moet alles door het Nederlandse volk en zijn regering in het werk worden gesteld, om door een on verkorte en royale vervulling van de gegeven belofte het vertrou wen bij de Indonesiërs, ook in de Republiek, te herstellen. In het geloof in onze Heer Jezus Chris tus weten wij ons een met de kerken in Indonesië. De Generale Synode besluit met de oproep tot voorbede voor de regeringen in Nederland en Indo nesië en voor allen, die met de uitvoering van hun besluiten zijn belast en opdat vooral ook in deze dagen wijsheid van God hun wor de geschonken. Deze voorbede be treft evenzeer de volkeren van Nederland en Indonesië, die thans in zo zware spanning verkeren". is het twintig jaar gele den, dat te Grootegast in de provincie Gronin gen vier veldwachters werden doodgeschoten. wordt de Franse gene raal Giraud, bekend door zijn ontsnapping uit Duitse krijgsgevan genschap, 70 jaar. Maar ook de lonen Minister dr. J. In 't Veld heeft, tijdens een vergadering van d^- P.v.d.A. in Leiden medegedeeld, dat de huishu ren dit jaar met dertig pro cent verhoogd zullen moeten worden. Dit is, aldus de mi nister, de enige manier om tot een rendabel woningbezit te komen. Doch hiertoe zullen ook de aanbestedingskosten verlaagt, moeten worden. Maar wanneer de huren om hoog gaan, zullen ook tie lo nen worden verhoogd omdat de regering niet wenst, dat de hurverhoging ten koste van de arbeidende "bevolking zou gaan. Nederlandse regering teleurgesteld. De Nederlandse regering heeft met diepe teleurstelling kennis genomen van de be richten over de behuizing ert de behandeling van de Repu blikeinse leiders, die op Banka verblijven. Uit nader ingekomen berich ten blijkt thans, dat deze be handeling heeft plaats gevon den op een wjjze, welke in strijd moet worden geacht met de terzake door de Nederland se regering gegeven instruc ties. Uiteraard zal krachtig worden opgetreden tegen de genen, die (laarvoor verant woordelijk zijn. Twee hoogge plaatste ambtenaren zjjn Van Batavia uit onderweg naar Banka. om een volledig rap port over de situatie uit te brengen en maatregelen te hemen voor een prompte en volledige naleving van de ge geven instructies. Twintig doden bij vlieg ramp in Schotland. Een Amerikaanse super fort is bij dikke mist in de buurt van het dorp Lochgoil- head in West-Schotland ver ongelukt. Het stortte neer op een berghelling, 1200 meter hoog. Twintig personen, allen leden van de Amerikaanse luchtmacht, kwamen bij de ramp om het leven. Het toe stel is geheel uitgebrand. De slachtoffers hadden hun dienst in Engeland voltooid zouden via IJsland naar de V.S. vliegen. Terugkeer Dr. W. Drees Naar te Batavia verluidt' zou dr. W. Drees het plan hebben Woensdag naar Na- derland terug te keren. Er komen voorlichtingsdagen. Belangrijk initiatief van de Stichting van de Landbouw. Op het gebied van chemische bestrijdingsmiddelen voor on kruid en ziekte is het tegen woordig voor de landbouwer niet gemakkelijk. Er zijn heel wat middelen in de handel en ze dragen mooie namen doch bij nadér onderzoek blijkt, dat ze dikwijls hetzelfde pre paraat bevatten. Sommige land bouwers experimenteren een beetje op eigen houtje en ste ken op deze manier vrij veel geld in deze geschiedenis. De technische commissie van de Stichting van de Landbouw in Zeeland heeft daarom besloten te trachten, in deze chaos eni ge orde brengen. VOORLICHTING. Op 11 Februari a.s. zal zij in de zaal Krijger te Goes een voorlichtingsdag voor de land bouw organiseren. Twee des kundige sprekers zullen het woord voeren ,'s morgens een functionaris van de Planteziek- tekundige dienst uit Wagenin- gen, die de bestrijdingsmidde len zal behandelen cn 's mid dags een spreker van het con sulentschap voor de mechani satie uit Wageningen, die de behandeling van de bestrij- dingsmachines waarmede de middelen gebruikt worden, voor zijn rekening zal hemen. De Zeeuwse landbouwers zullen op deze dag kunnen horen, hoever men thans is gevorderd met de' onderzoekingen op het gebied van chemische bestrijdingsmid delen in de landbouw en tevens zal hun de weg worden gewe zen om deze middelen zo goed mogelijk toe te passen. Voorts zal in de tweede helft van Mei in de „Wilhelminapol- der" nabij Goes een demonstra tie van bestrjjdingsmethodes worden gegeven. Niet minder dan vjjftien fabrikanten zullen hier met machines vertegen woordigd zijn. Voor deze de monstratie Is door de directie van dc Wilhelminapolder een veld beschikbaar gesteld van 5 ha. Er wordt hiervoor grote be langstelling verwacht, voorna melijk omdat een dergelijke grote demonstratie voor land bouwers in Nederland nog niet werd gegeven, tal van niet- Zeeuwen zullen dus geïnteres seerd zijn. De Zeeuwse landbouwers be wijzen met dit initiatief ander maal, dat zij vooruitstrevend zijn. Iedere landbouwer krijgt vroeg of laat met bestrijdings middelen te maken en het is daarom zaak, dat men weet, hoe dit alles gedaan moet wor den. De Veiligheidsraad kwam Maandagavond büeen voor behan deling van de Indonesische kwestie. Er werd nog geen reso lutie ingediend. Naar verluidt kon de vertegenwoordiger van de Ver. Staten nog niet voldoende steun vinden onder de leden van de Veiligheidsraad om een resolutie in te dienen, die aan de raad een uitgebreider controle over de zaken in In donesië zou geven. De vertegenwoordiger van de republiek Indonesia, de heer Palar hield een rede. waarin hij beweerde, dat de Nederlanders de order tot het staken van het vuren hebben genegeerd. Ook zijn de republikeinse leiders niet vrijgelaten. De Nederlandse beloften bete kenen niets anders dan het sanctioneren van de agressieve oorlog. Hij vroeg het herstel van de republiek zowel politiek als territoriaal. Dr. van Royen betreurde na mens de Ned. regering de aan houding van de republikeinse leiders op Banka. Spr. deelde mede, dat Sjahrir, een der republikein se leiders, een uitnodiging heeft aanvaard om bespre kingen te hebben met dr. Drees. Hij zou daartoe Dins dag in Batavia arriveren. Prinses Margriet wordt i 6 /aar H.K.H. Prinses Margriet, het derde dochtertje van H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard, wordt morgen 6 jaar oud. Een recente foto van het jarige prinsesje. KOOS VORRINK ENIG OVERLEVENDE. Met regeringsopdracht naar Oslo. Een vliegtuig van de N.V. Aero Holland is Maandagavond omstreeks 10 uur neergestort op liet Deense eiland Falster. De piloot Rudolf Protiva en de tweede piloo't-marconist W. F. de Jong werden gedood. De enige passagier, de heer Koos Vorrink, werd ernstig, maar niet levensgevaarlijk gewond. De heer Vorrink, die Maan dag de gehele dag besprekin gen over Indonesië bijwoonde in de vergadering van de P.v. d A. vertrok laat in dé middag van Schiphol aan boord van de Ph.N.A.Z. met een regerings opdracht voor het voeren van besprekingen met enkele voor aanstaande personen uit de so cialistische partij. Een ooggetuige verklaarde, dat hij het toestel laag zag aankomen over de Oostzee. Hij meende, dat de piloot een nood. landing wilde maken, maar er was tussen de zee en de bomen te weinig ruimte op het strand. Het toestel kwam op de bo men neer, waarvan er enkele werden uitgerukt en sloeg te gen de grond. De beide piloten werden op slag gedood. Een Deense arbeider vond de heer Vorrink op enkele meters van het toestel. Hij zeide in het Duits: „Moge God mij helpen." De heer Vorrink is in het ziekenhuis te Nyköping opge nomen, waar een armbreuk, een dijbeenbreuk en een wonde in de rug werden geconstateerd. Zijn toestand is niet levensge vaarlijk en men rekent op al geheel herstel. De gedode piloot Protiva was Extra voedingsvetten. Einde Januari zal een extra rantsoen voedingsvetten beschik baar worden gesteld, t.w. 250 gram voor de leeftijdsgroepen a, b en c en 125 gram voor de groepen d en e. De verbeterde vetgrondstoffen- positie heeft het reeds in 1948 mo gelijk gemaakt de basïsrantsoe- nen te verhogen met de beschik baarstelling van een extra rant soen met Pasen, voorts op 2 Sept., op 21 Oct. en op 2 Dec. en boven dien door het verstrekken van spijsolie. Verder is sedert 30 Dec. 1948 de rantsoenwaarde van spijs- vet verhoogd. een Tsjech, die bij de R.A.F. heeft gediend. Hij was 40 jaar oud en vader van twee kinde ren. De tweede piloot de Jong was een oud-leerling van de Rijks luchtvaartschool en woonach. tig 'te Gouda. Hij was 25 jaar oud Sir Rama Rao (India) drong óp spoed aan in verband met de conferentie te Nieuw Delhi. De Amerikaanse gedelegeer de Jessup verklaarde, dat hij zo- spoedig mogelijk met een onlwerp-resolutie zou komen. Woensdagmiddag komt men weer bijeen, EEN DWAAS PLAN? Volgens een medewerker van de New York Times zouden de Amerikanen te Lake Success overleg plegen over een voor stel om tot oplossing van het geschil tussen Nederland en de Republiek Indonesia te komen door een nieuwe commissie van de Veiligheidsraad naar Java. Madoera en Sumatra te zen den, welke commissie de gebie den zou -moeten aanwijzen, die de Nederlandse en Nederlands- Indonesische troepen zouden moeten ontruimen. Djocja zou weer onder republikeins be stuur komen en de leiders van de republiek zouden daar te rugkeren. Men zou op 15 Maart a.s. een federale interimregering willen hebben, op 1 October a.s. verkiezingen en op 1 April 1950 overdracht van de Neder landse souvereiniteit aan de V.S.I. De nieuwe commissie zou de jui'isdictie krijgen over het ge hele gebied van de Archipel Het- A.N.P. ontving van het ..Nederlandse ministerie van bui tenlandse zaken o.a. de mede deling, dat men niet beschilot over de tekist van het lüer ge noemde Amerikaanse plan, dat- het ontruimen van bepaalde gebieden door de Nederlandse strijdkrachten zou neerkomen op het moedwillig stichten van wanorde, dat het beschreven plan niet telleen onaanvaard baar, maar ook absurd is, dat een nieuwe commissie met de bovenaangeduide bevoegdheden voor Nederland onaanvaard baar is, dat liet,plan in het ge heel geen rekening houdt met het Nederlandse program ener dwars doorheen hakt. Vrijgeleide gevraagd vóór Republikeinse leiders. De Republikeinse delegatie bij de V.N. heeft een brief overhandigd aan de president van de Veiligheidsraad, ge neraal Mc Naughton, waarin vrijgeleide naar Lake Success wordt gevraagd van een aan tal Republikeinse persoonlijk heden „opdat zij de Raad op de hoogte van de toestand kunnen brengen." Staking in Amsterdamse haven breidt zich uit. De staking in de Amster damse haven, die juist een week geleden uitbrak, heeft zich uitgebreid. Het aantal daarbij betrokken arbeiders van de S, H, B, beloopt nu ca. .400. Met ca. 100 arbei ders van het Amsterdamse havenbedrijf staken dus ca 500 van de 4000 havenarbei ders. Schuman thans in Bern. De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Robert Schuman is voor een officieel bezoek van twee dagen aan de Zwitserse regering, te Bern aangekomen. Hij werd op het station verwelkomd door de Zwitserse minister van Buiten landse Zaken, Max Petitpierre en andere Zwitserse functio narissen. Herstel van republiek als autonome eenheid. Militair federaal orgaan gevraagd. De Partii van de Arbeid heeft Maandag te Amsterdam vergaderd ter behandeling van het Indonesisch vraag stuk. Namens het partijbe stuur hield prof. dr. J. H. A. Logemann een inleiding, waarna ir. H. Vos namens een groep leden twee resolu- tie's toelichtte. In de eerste werd het regeringsbeleid ten aanzien van Indonesië be treurd en in de tweede wer den richtlynen gegeven voor de 'toekomst. De eerste resolutie Vos kwam te vervallen, doordat 't partijbestuur een eigen reso lutie voorstelde, waarin o.m. wordt verklaard, dat Neder land zijn militair optreden kan en moet rechtvaardigen door onverkorte en onverwijl de uitvoering van zijn staat kundige beloften aan Indo nesië, door hernieuwd per soonlijk contact en overleg met vooraanstaande republi keinse leiders, door zo spoe dig mogely-k verkiezingen tc organiseren enz. De resolutie van het par tijbestuur werd met 1809 te gen 909 stemmen aangeno men. Daarna kwam de tweede resolutie Vos in stemming, die o.m. herstel van de re publiek als autonome eenheid, opbouw van een militair-fe deraal orgaan, zodanig, dat de Nederlandse troepen te ruggetrokken kunnen worden, en „geregeld, bewust gezocht" overig met de Comm. v. G. Diensten, verlangt. Deze resolutie werd met 1388 tegen 1324 steaimen en 88 blanco aangenomen. VEEL WIND. Geldig tot Dinsdagavond, Wisselend bewolkt met enkele verspreide buien. Langs de Wad- denkust tijdelijk stormachtige, el ders tijdelijk krachtige of harde wind uit Westelijke richtingen. Weinig verandering in tempera-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1