PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Weer bleven resoluties uit Wat de vrije veren betekenen voor Zeeland Rapport van militaire waarnemers der C.v.G.D. 0£ BILT Wellicht in 1950 overdracht souvereiniteit aan V.S. van Indonesië Amerikaans voorstel? VOORSPELT 192e Jaargang -No. 11 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Bureaux te Vlissingen Vlamtngstr 16-18-2(&ljd.r tel. lOen 51 - Middelburg: Londense Kaal 29. lel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorgtstr. 55. tel. 2475 lb.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Maurltsstr. 12. tel. Zaterdag 15 Jan. 1949 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie. F. van de Velde en F B den Boer Adj W de Pagter Hoofdred.. G Bailinttjn. Pl.verv.. tv Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; 3.9C p. kw.; fr. p. p. t 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 4 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels I 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad", 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Temeuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 3 Deze week Deze week heeft ons het aftreden gebracht van de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Marshall en deze gebeurtenis heeft in Europa diepe indruk ge maakt. Millioenen beschou wen hem als een weldoener, wiens activiteit het Europees herstel een zeer krachtige stimulans heeft gegeven. De Chinezen denken anders over hem: zijn Aziatische missie faalde en zijn vertrek uit 't Verre Oosten was voor Tsjang Kai Sjiek het begin van het steeds nader komen de, practisch niet meer te vermijden eindeVerbluft zijn de Chinezen, dat de Ame rikanen, anders toch zo anti communistisch, in China het veld ruimen voor de broeders van Stalin. De Veiligheidsraad heeft zich weer bezig gehouden met Indonesië en helaas moet ge constateerd worden, dat de publieke opinie zich niet ten gunste van ons land gewij zigd heeft. Eigenbelang blijft de houding der grote mo gendheden bepalen en wij kunnen daar onze schouders over op halen, de moeilijk heden, die erdoor veroorzaakt worden, zullen wij het hoofd moeten bieden. De Veiligheidsraad bemoei de zich ook met Palestina. En dat is nodiger dan de bemoeienis met Indonesië. De Joden schieten daar zonder meer een aantal vliegtuigen neer boven Egyptisch gebied, Britse vliegtuigen nog wel. Engeland stuurde troepen naar Transjordanië en trof verdere „veiligheidsmaatrege len". De perspectieven wor- JC1L I den ook daar dus niet be paald gunstiger. Tenzij de wapenstilstandsonderhande lingen, die op Rhoclos zullen beginnen, meer succes heb ben dan de vele vorige. Zo erg veel vertrouwen in de onfeilbaarheid van de Ver enigde Naties schijnt Tru man intussen ook niet te heb ben. Hij trekt milliarden voor defensie uit. Waarom, als wat er in Lake Success be sloten wordt, als wet moet gelden voor kleine en voor grote staten In Frankrijk verrasten de communisten de stom ver baasde menigte door met 'n nieuwe tactiek voor de dag te komen. De Franse Stalinis ten gaan het zoete ♦jongen tje uithangen, opdat de goed gelovige zal zeggen: -. Ze zijn zo kwaad nog niet. die rode broeders! Maar als de vos de passie preekt Neen, dan spelen de Duit sers eerlijker spel. Ze demon streren hun oplevend natio nalisme zo duidelijk, dat de Engelsen en Amerikanen er een tikkeltje onthutst door zijn en een dammetje willen opwerpen tegen dat nationa lisme, dat hoopt te profite ren van een botsing tussen Amerika en Rusland. Het zou inderdaad beschamend zijn. als de Duitsers daar de kans toe kregen. Stel 'u voor, dat er een tweede Hitier op het paard kon komen als gevolg van een oorlog tussen de vroegere geallieerden In Nederland vroegen de ministers in 't Veld en Spit zen om aandacht voor hun Memories van Antwoord. Geen uitzonderingspositie voor Zee land, zei de minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting. En hrj voegde eraan toe: Het is absoluut onjuist om te menen, dat waar het eerst en naar verhouding 't ergst beschadigd em verwoest werd, ook het eerste moet worden opgebouwd. En mi nister Spitzen verklaarde: Geen Zeeland voor Zeeland... Neen, de mannen van de week zijn deze heren in Zeeuwse ogen zeker niet. En natuurlijk ook Rauter niet, die de doodstraf hield. De man van de week is Mars hall geweest: scheidende, maar historische figuur, aan wie ook Nederland grote dankbaarheid verschuldigd is. Mevrouw Roosevelt over de Russen. Mevrouw Eleanor Roosevelt, teruggekeerd van de algemene vergadering der Ver. Naties te Parijs, verklaarde te Wash ington, dat het niet mogelijk scheen de Sowj et-Russen als in dividuen te leren kennen. Zij merkte daarbij op, dat zij vertegenwoordigers zijn van hun regering en men dus niet met hen kan praten als mens tot mens. Op de vraag, of zij vorderin gen had gemaakt in de omgang met de Russen, zeide mevrouw Roosevelt: „Neen". „Ik geloof niet, dat zij mij even graag mogen als in het begin. Ik geloof evenmin, dat ik hun achting verloren heb" zo voegde zij er aan toe. Spanje, dat als gevolg van het verdrag van Madrid van 1899 aan Duitsland ad 'n bedrag van 25 mil lioen peseta's de Marianen, Caro- linen en Palaoegroep had afge staan (Micronesië), welke eilan den na de eerste wereldoorlog on der Japans mandaat kwamen, doet thans rechten op deze eilanden gelden. VEILIGHEIDSRAAD loopt, dr. van Royen, dat binnen een maanid een interim-regering in Indonesië zal zijn ingesteld. Dan zullen de voorbereidingen beginnen voor vrije algemene verkiezingen. Het is die bedoeling bij deze verkiezingen waarnemers van de V.N. uit te nodigen. Al 't mogelijke zal worden gedaan om de verkiezingen nog in het deirde kwartaal van dit jaar te houden. Wat betreft het beeindigen dier vijandelijkheden, wees spreker er op, dat de Neder landse troepen thans nog slechts op treden tegen „ver warring stichtende elementen, die de openbare veiligheid in gevaar brengen of de bevoor rading belemmeren." De vooraanstaande politieke leiders, die een verblijfplaats hadden aangewezen gekregen, genieten op enkele na volledi ge vrijheid van beweging. Dr. van Royen ontwikkelde de stelling, dat de Raad zich niet diende te mengen in de vraag of een staat met of zonder goede redenen zekere maatregelen heeft genomen om zijn binnenlandse veiligheid te waarborgen. Het was vol komen normaal in geval van binnenlandse onlusten, de lei ders, waneer zij gevangen zijn genomen, tijdelijk hun bewe gingsvrijheid te ontnemen. Hoeveel leiders van een poli tieke oppositie mogen hun vrijheid behouden, zelfs in vredestijd, in de Sowjet-Unie Deze passage in het betoog ontlokte de vertegenwoordi ger van Birma een beroep op Nederland „billijk en redelijk1' te zijn. Te blijven beweren, dat het zuiver een •binnenlandse aangelegenheid betreft, zou slechts doen blijken, dat de Nederlanders of ongeneeslijk Dr. van Royen beet van zich af. Tegen de verwachting in is tijdens de zitting van Vrij dag in de Veiligheidsraad opnieuw geen enkele resolutie over Indonesië ingediend. Het grootste deel van deze zitting werd in beslag genomen door een rede van de Nederlandse vertegenwoordiger dr. J. H. van Royen. Deze verklaarde dat zijn regering „alles zal do en wat in haar macht lie t" om in de loop van 1950 de souvereiniteit aan de Ver. Staten van Indonesië over te dragen. Verder ging dr. van Royen uitvoerig in op de vorige zit tingen geuitte beschuldigingen aan liet adres van Nederland door leden van de Raad. die naar hij zeide „blijk hadden gegeven van vooroordeel en onbillijkheid". De Raad werd na korte verklaringen van de vertegen woordigers van Engeland, Birma en Australië verdaagd tot Maandag. koppig óf wel, dat bun manier va.n denken hopeloos ouder wets is. DE POT VERWIJT Dr. van Royen betoogde voorts, dat de heftigste aan vallen op Nederland zijn ge daan door vertegenwoordigers van landen, welker staat van dilenst wat betrefte het ge volg geven aan resoluties van de Raad allesbehalve vlekke loos is. Syrië nam drie maan den tijd om een resolutie „staakt het vuren" in Palesti na in practijk te brengen. In dia had maanden nodig om tot een bestand in Kasjimir te komen. Zelden is zo spoedig en in zulk een mate aan de verzoeken van de Raad ge geven als door Nederland. De Amerikaanse afgevaardigde had een „kennelijk gebrek aan onpartijdigheid" getoond. Nederland kon echter niet meegaan met het voorstel de Nederlandse troepen op hun voormalige stellingen terug te trekken. Ban zouden „extre misten-benden wederom de macht in handen nemen. Het opstellen van een tydstabel voor de vorming van de Ver. Staten van Indonesië zou een nog minder aanvaardbare in menging in binnenlandse aan gelegenheden zijn. DADEN GEVRAAGD De Britse gedelegeerde Ca- dogan zeide dat Engeland de verklaringen van Koningin Juliana en dr. Drees toejuichte maar wachte op het bewijs, dat de daarin vervatte beloften ten uitvoer worden gebracht. Ej* zijn zekere punten waar over de Raad volledige zeker heid wenste te krijgen: Dé onvoorwaardelijke vrijlating van de gevangenen en het verlenen van alle mogelijke faciliteiten aan de plaatselij ke bureaux Van de V.N., om rapport uit brengen over de ontwikkeling der gebeurtenis sen. Sir Alexander gaf toe, dat algehele en onmiddellijke te rugtrekking van de troepen een „zeer gevaarlyk vacuum" zou scheppen. „Dat wit niet zeggen, aldus zeide hij, dat er niets gedaan zou moeten worden. Eens zullen de Neder landse tioepen moeten terug trekken en voorzieningen moe ten worden getroffen om de leemte op te vullen." De Australische vertegen woordiger tenslotte vond de Nederlandse voorstelling van zaken over de situatie in Re publikeins gebied misleidend vooral in verband met het recente rapport der militaire waarnemers. De door dr. van Royen ontvouwde plannen noemde hij „een eenzijdige wilsoplegging van Nederland aan de Republiek." NOG GEEN RESOLUTIE MAAR De Cubaanse afgevaardigde legde de Raad 'n uit 4 punten bestaand voorstel voor, da:t naar hij zeide geen formele resolutie was. Hij behield zich echter het recht \**or later een ontwerp-resolutie in te dienen. Deze vier punten zijn: 1. terugtrekken van de troe pen tot de posities als bij de Renville-overeenkomst be paald, behalve waar zij, naar de mening van de C. v. G.D., nodig» zijn om orde en recht te handhaven; 2. Leiders van de Republikeinse regering in vrijheid en terug naar hun volk; 3. Vóór 1 Juli 1949 ver kiezingen; 4. Terugtrekking uit Republikeins gebied moet beginnen op de datum, waarop zou worden besloten verkiezin gen te houden; Het terug trekken moet geëindigd zijn 15 dagen vóór het eindigen der verkiezingen, uit andere delen van Indonesië op de dag dat het gezag zou- worden overgenomen door een geko zen regering vóór 24 'Decem ber 1949. De Stichting van de Arbeid organiseerde te Utrecht een congres, gewijd aan de betekenis van 't Europese herstel programma voor ons land. De heer E. Kupers, voorzitter van het N.V.V., opent het Congres. Bommenwerper in de V.S. in beslag genomen. Federale beambten hebben een B-25 (Mitcheil) bommen werper in beslag genomen, be mand door vier Britse onderda nen, die van plan zouden zijn geweest het toestel naar Egypte te vliegen. Opstand in Montenegro In Belgrado is toegegeven, dat aanhangers van de Kominform in Montenegro een opstand zijn begonnen. Minister Jowano- witsj verklaarde, dat een zeke re Boelaowitsj en zijn volgelin gen de strijd tegen de volks autoriteiten hadden aangevat. Hij kondigde aan, dat zij „volgens de revolutionnaire me thoden zouden worden verplet terd". Over Kruiningen-Perkpolder reisden meer dan 1 millioen passagiers Voor een regeling in Indonesië. Van gezaghebbende zijde ver neemt Reuter dat de Ver. Sta. ten onder verscheidene leden van de Veiligheidsraad een ontwerp-voorstel hebben doen circuleren voor een regeling in Indonesië. Het voorstel, dat is opgesteld door de delegaties van de Ver. Staten, Cuba, Canada en Noor wegen, houdt de volgende pun ten in: 1. dat de Nederlanders de militaire operaties staken dat de Indonesische republikei nen daartoe medewerken; 2. dat alle republikeinse leiders worden vrijgelaten; 3. dat tégen 1 Maart 1949 overeenstemming wordt be reikt over de Verenigde Staten van Indonesië en dat de ver kiezingen voor een constitu erende vergadering zijn vol tooid tegen 1 October 1949; 4. dat do overdracht van de souvereiniteit aan de nieuwe regering is voltooid tegen April 1950. 3".000 auto's over de Westerschelde Nu de minister van waterstaat denkt over de heffing van een matig passagegeld op de veren over de Westerschelde is het wel bijzonder leerzaam de cijfers van het vervoer over deze veren te bekijken. Daaruit blijkt namelijk, dat deze veren eerst tot bloei kwamen en Vn de contact-behoefte van de Zeeuwsch- - Vlaamse bevolking voorzagen, toen er geen veergeld meer werd geheven. Het is niet teveel gezegd, wanneer we constateren, dat het wederinvoeren van veergeld een ernstige tegenslag zal zijn voor de vele bedrijven in Zeevwsch-Vlaanderen en dat voor het overige de bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen weer goeddeels zal worden teruggevoerd in het vroegere isolement. Wanneer we zien, dat het per sonenvervoer op het Veer Krui ningen-Perkpolder in 1938 slechts het aantal van 83.511 be reikte en dat het over 1948 meer dan een millioen personen be droeg, dus vertwaalfvoudigde, dan kan men nagaan wat een ramp de heffing van veergeld voor het contact van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen met de rest van Nederland zou kunnen zijn. Wie komt laat immers geld achter! Voor West Zeeuwsch-Vlaan deren klemt de kwestie* ook heel erg. Daar werden op het veer Breskens-Vlissingen in '38 vervoerd 342.276 personen en in 1948 totaal 984.527 personen. Dit vervoer moet blijven bestaan en het is een verkeerde tactiek, wanneer men het vervoer wil persen in het te nauwe keurs lijf van de Provinciale Stoom bootdiensten. Die diensten be horen aangepast te worden bij het verkeer, eerst dan voorzien ze in de behoefte! Hier volgen de vervoerscijfers over 1948 vergeleken bij die van enige voorgaande jaren. Aantal vervoerde passagiers; 1938 1947 1948 VlissingenBreskens 342.276 922.574 934.527 TemeuzenHoedekenskerke 83.878 160.332 189.138 KruiningenPerkpolder 83.511 827.882 1.036.409 ZierikzeeKatse Veer 42.267 117.856 126.276 132.152 233.442 272.728 22.332 62.776 79.300 706.410 2.324.862 2.688.378 Vlissingen—Breskens Temeuzen—Hoedekenslcerke K uiningenPerkpolder Zierikzee—Katse Veer KortgeneWolph.dijlc Totaal Aantal vervoerde auto's: 1938 1947 1948 47.772 79.426 98.954 6.375 2.176 15.598 141.634 193.281 5.892 9.101 11.301 21.611 28.877 30.706 97.248 259.038 342.418 Op alle lijnen nam zowel het passagiers- als het auto vervoer nog steeds toe. Op de lijn KruiningenPerk polder was het grootste vervoer. Op de lijn TemeuzenHoe- dekenskerke werd autovervoer eerst sinds 26 Augustus j.l. mo gelijk en ontbreken derhalve vergelijkende cijfers. In aanmerking moet genomen dat in 1947 alle lijnen (behalve KruiningenPerkpolder, in het begin van het jaar door ijsgang enige tijd hebben stilgelegen, in 1948 kon het gehele jaar geva ren worden. De cijfers over de maand De cember waren voor passagiers viissingenBreskens TemeuzenHoedelcenskerke KruiningenPerkpolder ZierikzeeKatse Veer KortgeneWolph.dijk Veere—Kamperland Totaal vervoer: 1938 1947 1948 13.204 58.741 56.389 5.669 11.466 13.806 5.657 57.509 68.424 2.853 8.121 7.713 7.568 21.339 20.613 1.235 6.036 4.014 36.186 163.212 170.959 De cijfers van het auto-ver voer waren voor December: Vlissingen—Breskens TerneuzenHoedekenskerke Ki uiningen—Perkpolder ZierikzeeKatse Veer KortgeneWolph.dijk 1938 2.167 412 1.029 261 1.228 1947 5.994 12.100 756 2.697 1948 7.839 446 16.022 855 3.353 Totaal 5.097 28.515 Het totale aantal vervoerde passdgiers was over December 1948 hoger dan vorige jaren hoewel op de lijnen Vlissingen- Breskens, Zierikzee-Katse Veer en Veere-Kamperland minder passagiers werden vervoerd dan vorig jaar over dezelfde maand. Het aantal vervoerde auto's vertoonde over December op alle lijnen een sterke toename. Geheime militaire besprekingen te Brussel. De ministers van defensie van de vijf landen van het Pact van Brussel zijn Vrijdag voor geheime besprekingen op het ministerie van defensie te Brus sel bijeengekomen. Guerilla-troepen kunnen zich vrij bewegen In een rapport van de militaire waarnemers van de C. v. G. D., dat te Batavia werd gepubliceerd, wordt ge zegd, dat Republikeinse guerilla-troepen zich vry in Oost Java bewegen en op grote schaal wegen, bruggen en eigendommen vernielen. De Nederlandse troepen, zegt 't rapport, zyn te gering in aantal om in de steden rust en orde te handhaven. Het rapport zegt: Dc Ne derlandse troepen in de nieuw bezette gebieden zyn ook te gering in aantal om roven de benden guerillastrijders te verhinderen zich vrijelijk te bewegen en daden van sabo tage, zoals het vernielen van pas herstelde bruggen, te ver richten. Vele Chinese kooplieden hebben ernstig geleden door roof. Volgens de laatste Repu blikeinse berichten zou het gebied van 80 km. tussen Semarang en Pekalongan ge heel beheerst worden door guerill a-strijders. Volgens deze berichten zou eveneens een vliegveld bij Semarang door guerilla's zijn aangeval len en zouden olie-tanks zijn vernield. Verder deelden de Republi keinen mede, dat 60 man Nederlandse troepen werden gedood, toen Republikeinse strijdkrachten Walikugum m het berggebied van Midden- Java weer bezetten. In het kader van de poli tiek der verschroeide aarde hebben guerilla's op Zuid- Sumatra 14 plantages en 9 oliebronnen, alsmede fabrie ken en installaties, vernield, zo heeft het bureau te Lon den van de Republiek Indo nesia meegedeeld. Van het Republikeinse bestuur van Zuid-Sumatra was vernomen, dat de guerilla's tevens meer dan duizend gehouwen had den veirniefd, spoorlijnen en wegen hadden opgebroken en alle bruggen en electrische installaties onklaar hadden gemaakt. In de verklaring werden alle vernielde plantages met name genoemd. HAAGSE REACTIE. Naar aanleiding van de mede deling in het rapport, verklaar de een woordvoerder van het ministerie van Overzeese ge- Twee doodstraffen uitgesproken. Het Amsterdamse Bijzonder Gerechtshof heeft de doodstraf uitgesproken over de Amster dammer A. K. V.. die tijdens de bezetting een grote activiteit aan de dag heeft gelegd bij het opsporen van Joden. De procureur-fiscaal bij het Haagse Bijzondere Hof eiste de doodstraf tegen de 44-j^rige J. E. uit Delft, tijdens de bezetting opperwachtmeester bij de Delftse gemeentepolitie. E. werd als W.A.-man na een cursus van tien dagen ingelijfd bij de hulppolitie te Delft. Vol gens collega's ontpopte hij zich als een dienstklopper meer dom dan gewetenloos die al le bevelen zonder meer uitvoer de. Vandaag wordt president Soe- kawati van Oost-Indonesië 50 jaar; .is het 30 jaar geleden dat de leiders van de Duitse Spartakus-beweging Karl Liebknecht en Rosa Luxem burg werden vermoord; is het zeven jaar ge leden, dat in Nederland de zinken munten in gebruik genomen werdén; is het precies vij£ jaar geleden, dat in het be ruchte concentratiekamp Vught 74 vrouwen in een nauwe bunkercel werden samengeperst, ten gevolge waarvan er tien het leven verloren (het Bunkerdra- raa!); MORGEN is het 550 jaar gele den dat de stad Sittard voor f 70.000.door Graaf Simon van Salm aan Hertog Wil lem van Gelder werd ver kocht. Afspraak tussen Israël en Egypte. Ds Israëlische en Egyptische afgevaardigden, die op het eiland Rhodos wapenstilstands besprekingen begonnen zijn, hebben Vrijdagavond over en weer de verzekering gegeven, dat geen militaire offensieven ondernomen zullen worden en dat de partijen elkanders grond gebied zullen respecteren. Men kwam tot deze afspraak, vervat in het eerste punt van de agenda der besprekingen, na een discussie van niet langer dan eer^ kwartier. biedsdclen tegenover het A.N.P. dat deze mededeling volkomen in tegenspraak is met de hier ontvangen militaire berichten. Er wordt nog wel activiteit van benden gerapporteerd cn de verbindingen tussen de hoofd plaatsen zijn daarom nog niet geheel veilig, maar er is geen sprake van een uitgesproken onveiligheid in de onder de controle van onze troepen staande gebieden, aldus deze woordvoerder. KORTE PREDICATIE BARMHARTIGHEID REDT. En zij werd met barmhar tigheid bewogen over het zelveEx. 2 6. Een koningsdochter trotseert het bevel van haar vader. Dat bevel luidt, om alle manne lijke kinderen van de Hebreeën, die in Egypte geboren xvorden, te d.oden. De farao meende hiermede „wijselijk" te hande len. Hij is niet de enige macht hebber geweest, die opruimde of liet doden, wat niet paste in zijn plannen en idealen. De prinses laat het biezen kistje niet in de rivier werpen, maar redt het kind „met barm hartigheid bewogen". En haar barmhartigheid wint het. Het kind groeit op, xvordt volwas sen en is de redder van dui zenden verdrukten en ellendi- gen geworden. „De barmhartig heid roemt tegen - het oordeel". De naam van het geredde kind is over de ganse wereld bekend geworden, zijn werk tot zegen van ontelbar en geweest. Een Koningszoon voert het bevel van Zijn Vader uit. Deze Vader gelijkt in niets op de fa rao, omdat Hij één en al barm hartigheid is. Het kind is de Zoon van 's Vaders barmhartig heid. De aardse vorst, Herodes, tracht de onnozele ie vernie len, maar het hikt niet. Het plan van de Vader om „wijse lijk" te handelen, kan doorgaan Het kind groeit op en is één stuk Barmhartigheid voor ver drukten, bedroefden, berouw- vollen, versaagden. Zeer velen, vrome mensen, is deze barm hartigheid te groot, te veel. Zij zijn er niet van gediend. Zij wil len haar niet. Zij werpen zich op deze barmhartigheid en gaan er mee naar de Kruisheuvel Golgotha. De Barmhartigheid verliest het en gaat ten onder, totdat eenvoudige mannen eerst m kleine kring, die al wijder en ruimer wordt, verkondigen: Hij is Opgestaan, Hij Leeft! De barmhartigheid redt. Jezus leeft. Zalig allen, die door deze barm hartigheid zich laten redden en daarom redders willen zijn...... door barmhartigheid. Heinkenszand. J. H. RENTING „Amsterdamse straat atmosfeer in Beïlevue. „Amsterdamse straatatmosfeer" was de titel van de revue, die Donderdag een kleine duizend Amsterdammers naar Bellevue had getrokken. In deze aaneen schakeling van Amsterdamse straattafereeltjes traden bijna alle bekende asfalt-artisten uit de hoofdstad voor het voetlicht onder regie van de heer Frits Rolff. Deze revue, waaraan het „lichte deel" van het Amster damse straatleven meewerkte ten bate van de „donkere zijde", nl. voor de vereniging hulp voor onbehuisden en wel spe ciaal voor het „luierfonds", maakte het mogelijk ca. duizend luiers te kopen voor H.V.O. In de propvolle zaal, die naar goed Amsterdams gebruik mee- deinde op de cadans van de po pulaire meest onvervalst Jor daanse liedjes, bevonden zich ook de eerste burger van de stad. mr. Arn. J. d'Ailly en dr. H. J. van Mook, beide met hun echtgenoten. Dit nummer bestaat uit vier bladen. AANHOUDEND ZACHT. Weersverwachting tot Zaterdag avond. Zwaar bewolkt met enkele op klaringen en hier en daar enige lichte regen of motregen. Matige en later in de kuststreken weer krachtige wind uit Westelijke richtingen. Aanhoudend zacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1