T r E.B.H.V. bedreigt Hellas Wemefdingc klopte Rilland >l€enpi»ie mctctr de Zuidpool KLANKEN AETHER ante Sabine grijpt in MARIA SAWERSKY K.N.V.B. afd. Zeeland UJCTÖR EN KORTGENE WONNEN. Domburg houdt Schoondijke bij. ZATERDAGCOMPETITIE. Een goede beurt maakte Ar- nemuiden met het uitschakelen van CoUjnpl. Boys, want ook Rilland raakte het goede spoor bijster, door van Wemeldinge onverwacht te verliezen (4—2). Kloetinge liet, ook al een steek vallen en eveneens tegen een zwakke broeder n.l. Wisseker- ke (44). Gezien de cijfers is Amemuidens krachtsinspanning (1—2) dus wel beloond. 2e KLASSE A. Wolfaartsdijk laat de kans op de titel nog niet los en Co- lijnspl. Boys II moest dit on dervinden 1G0). Yerseke III Icon net de Rilland reserves de baas blijven. (34). 2e KLASSE B. Veere ging meedogenloos te keer met de toch al zo vaak zwaar aangepakte reserve-spe lers van Wissekerke. (111). Arendskerke II had er tegen Wolfaartsdijk II meer moeite mee (32), maar won niette min. De met zoveel spanning tegemoetgeziene wedstrijd tus sen Serooskerke en Koudeker- ke werd een overwinning voor de bezoekers (25), hoewel Serooskerke er vooral in de eerste helft alles op zette om het de Koudekerkenaren zo lastig mogelijk te maken. Het mocht niet gelukken hen een halt toe te roepen op hun weg naar het kampioenschap. De wedstrijd trok een maximale belangstelling, en werd o.a. bij gewoond door de beide burge meesters der gemeenten Koude- kerke en Serooskerke en vele andere notabelen. 2e KLASSE C. Het is Arnemuiden niet ge lukt Nieuwdorp er onder te krijgen en de leiding bleef in handen van Nieuwdorp II door een overwinning (13) op Ar nemuiden II, dat nu uitge schakeld is voor de titel. De Bevelanders echter houden ook taai vol en hoewel Nieuwland onverwachte tegenstand bood (34) trok de ploeg uit Kam perland toch aan het langste eind en zal het wel op een ~be- slissingswedstrijd tussen Beve landers en Nieuwdorp uit draaien. Koudekerke II maakte een prima beurt tegen Seroos kerke II (7—2). ZONDAGCOMPETITIE le Klasse A De leiding bleef in handen van Domburg, dat tegen Zuid- zande een overwinning (1—2) op het nippertje uit het vuur sleepte. En dat was nodig, want Schoondijke gaf tegen Red Star (6—0) geen krimp en blijft trouw volgen. Sluis had een goede bui en liet de hielen zien aan Groede door deze ploeg re soluut (0—5) te kloppen. Het halen van een gelijk spel (2—2 in Lewedorp was van D.S.W. geen slechte beurt. Ie Klasse B Een kostbaar puntje liet P.S.K., thuis nog wel, aan de hekke- sluiter Volharding '32 (3--3). Daardoor komt Volharding '32 op gelijke hoogte met Hansw. Boys, dat tegen "s Heer Arendserke sneefde (6—3). Luctor oogstte de volgende pun ten in Vogelwaarde (1—3) en Koewacht zag zich vrijwel de laatste kans ontnomen door Kortgene, dat een aardige plaats gaat innemen (54). Deze club doet het in de com petitie lang niet slecht en zou wel eens gevaarlijk kunnen worden voor Luctor. BES. le KLASSE A. Zeelandia nYerseke II 13EMM IIKruiningen II uitgest.; Vlissingen III Biervliet 11 51; De Zeeu wen IIRobur II 50. BES. le KLASSE B. Sluiskil n—Hoofdplaat H 60; Oostburg IIAarden burg II 3—5; Steen II— Com Boys II 13; Clinge nTemeuzen III 29; Hon- tenisse IIHulst II 24. 2e KLASSE A. Hansw. Boys IIGoes III 1 7; Patrijzen IILuctor II 60; Volharding '32 IIDe Zeeuwen UI 53; Kwaden - damme ICortgene II 32; Middelburg IIIVlissingen IV af gek. 2e KLASSE B. Com Boys IIIVogelwaar de II 01Terneuzen IV Graauw I 04; Rapenburg IIKoewacht II 130; Ria W H—Axel III 1—0. 2e KLASSE C. Dreischor nZonnemarre II afgek. 3o KLASSE A. RCS IH—Patrijzen IH 5— Zeelandia IIIMiddelburg IV afgek.; Noormannen n Domburg II 1—3; Vlissingen V—Goes IV 5—3. Oostburg IH afgek.; 3e KJLASSE B. HlAardenburg Sluis IIMiddel burg V 45; Schoonijke II Groede II 72; Breskens inRetranchement I afgek.; Red Star II—Middelburg VI 2—3; DSW II—EMM IV 5 —4. 3e KLASSE C. PSK III—Clinge III 4—0; Kruiningen ni—Rapenburg III 5—1; Hulst III—S'i'een IH 50; Graauw IIHontc- nisse III 13. JUNOBES A. Groep I. VlissingenGoes 23MiddelburgOostburg afgc.k.; De ZeeuwenKoude kerke 30; WalcherenDe Noormannen 5—0. Groep IL Rilland-Bath- Yerseke 13; GoesHansw. Boys 30; Krabbendijke Lewed. Boys afgek.; Kapelle Patrijzen afgek.; De Zeeu wenRobur 31. JUNIORES B. Geroep I. GoesVlissingen Groep H. MiddelburgWal cheren afgek. Importeurs Ameri kaanse auto's ongerust. GEEN DOLLARTOEWIJZING OVER VIERDE KWARTAAL }948. In kringen van Nederlandse importeurs van Amerikaanse auto's heerst grote ongerust heid over het feit, dat over het vierde kwartaal 1948 geen dollars zijn toegewezen. Voor dit kwartaal bedroeg de toe wijzing voor Amerikaanse auto's 2.6 millioen dollar en een zelfde bedrag voor onder delen. Eerst genoemd quotum voor vrachtauto's en perso nenauto's is in zijn geheel toegewezen aan de Nederland se Ford- en Kaiser-Fraser- fabrieken, diein ons land werkgelegenheid bieden. De importeurs voeren aan, dat het thans onmogelijk wordt een personen- of vrachtauto naar keuze te ko pen, waardoor het opheffen van de distributie illusoir is geworden. Onderneming van een actie bij de Amerikaanse regering over deze kwestie is waarschijnlijk. Vernomen wordt, dait thans genomen maatregel geen maatstaf voor volgende kwartalen zal zijn. Duitse chemici krijgen Nobelprijs van 1939. Het comité voor de No belprijzen zal de Nobelprij zen voor scheikunde van '39 weer toekennen aan de Duit se hoogleraren Richard Kuhn en Adolf Butenandt. De hoogleraren zullen nu de medailles en de diploma's ontvangen, maar niet de ge bruikelijke 100.000 kronen. Toen zij dit jaar voor de prijs solliciteerden, verklaar den zij, dat Hitier hen ver boden had om de prijs in '39 in ontvangst te nemen. Kerknieuws Generale Synode der Ned. Hervormde Kerk. De Generale Synode der Her vormde Kerk, die van 10 tot 15 Januari op „Woudschoten" te Austerlitz bijeenkomt, werd Maan dag geopend door ds. H. W. te Winkel uit Groningen, als oudste predikant in dienstjaren. Onder diens leiding werd het moderamen voor 1949 gekozen, dat evenals het vorig jaar zal bestaan uit: dr. H. J. F. Wesseldijk te Eindhoven als praeses. ds. J. R. Wolfensberger te Amsterdam als assessor en ds. J. H. Klein Wassink te Alkmaar als assessor secundus en ds. H. Har- kema te Wijk als assessor tertius. Voordat de synode met de be handeling van de ordinanties van het ontwerp kerkorde begon, wer den de volgende benoemingen ge daan: .Tot lid van de raad voor kerk en Israël, J .C. van Gelderen te Rotterdam; tot voorzitter van de sectie kinderbescherming en reclassering van de Alg. Diaconale Raad: ds. K. O. Finkensieper te Zetten: tot adviserend lid van de bouw- en restauratiecommissie. ds. M. J. W. Schopenhauer te Schoon dijke: tot lid van de algemene dia conale raad, ds. J. C. van Dongen te Zutpben, ds. P. N. Kapteyn Jr. te Veendam, jhr. dr. M. L, van Holthe tot. Echter te Nieuwersluis: tot voorzitter van de werkgroep „Kerk en Samenleving", mr. dr, A. A. van Rhijn te Den Haag: tol. leden van de sociaal economische sub-commissie, mr. K. Vonk te Wassenaar en dr. G. P. Scheers te Rotterdam. In de middagvergadering werden verschillende verslagen besproken, o.a. betreffende het werk der Her vormde kerk onder maatscbaope- lijk onaangepasten, de geestelijke verzorging van arbeiders in de we- deroobomvkampen en de Oecume nische Raad van Kerken in Ne derland. Naar aanleiding van de verslagen der persoonlijke kerk visitatie. besloot de synode alle visitatoren bijeen te roepen om dit b 'anerijke werk van opzicht over de gemeenten beter aan z.ijn doel te doen beantwoorden. 's Avonds vierde de synode met de gemeen'e te Austerlitz het Hei lig Avondmaal. De praeses. ds. Wes§eldijk, ging in deze" kerkdienst voor. Eerste Synode der Evangelische Kirche. Op de eerste synode van de „Evangelische Kirche" uit alle vier de bezet,tingszönes. die te Be thel bij Bielefeld wordt gehouden, kwam de band tussen dit kerkge nootschap en de protestantse ker ken uit thiritenland in de toespra ken der buitenlandse afgevaardig den duidelijk tot uiting. Reverend Robertson van de afdeling kerke- lijqje zaken van het Britse mili taire bestuur, gewaagde van de geest van broederschap die de An glicaanse kerk met de Duitse pro testantse kerk verbond. Dr. Barh- mann. accentueerde namens het Amerikaanse militaire bestuur het belang van de strijd der Duitse kerk tijdens het Hiflerregime voor het buitenland. De Franse geeste lijke Marcel Sturm, de Nederland se predikant dr Visser *t Hooft, en de Deense geestelijke Hoegs- bro. gevolmachtigde' van de We reldraad der kerken voor Duits land. beleden hun ge'oof in de geest der gemeenschap, die niet ten ondergaat. Tot voorzitter van de synode werd gekozen de vroegere minis ter van justitie van Nordheïm- Westphalen, dr. Hememann. thans burgemeester van Essen. 23 -Kappi-a stak één van zijn handen naar de Maat uit en trok hem omhoog. Nu hingen ze belde aan de achterkant van de slee en d'e man. die er in zat, keek verontwaardigd achterom. „Weg!" riep hij. „Weg! Hup! Foetsjie!" „Neemt U mij niet kwalijk!" zei Kappie beleefd. „Maar wij zijn verdwaald en we dachten dat U misschien naar een dorp zou rijden!" „H'm." zei de man, „H'm... ik ga naar een dorp!" Daarna draaide hij zien om en deed net of Kappie en de Maat niet meer bestonden. ..Hebben wij een bof, Maat!" zei Kap pie biy. „Ik vertrouw het maar half!" zei de Maat. „Wie weet waar hij helemaal naar toe rijdt! Misschien ontvoert hij ons wel!" De hoofdman der Eskimo's was intus sen alles te weten gekomen van Tinus Traan. „De dorpsbewoners willen scheepje lostrelckcn, maar dan is scheepje van ons" zei de hoofdman. En terwijl Tinus Traan zich daar ern stig bezorgd over maakte, zagen ze ineens vanuit de verte een arrenslee naderen. FEUILLETON 24 Mevrouw Larsen gaf de vraag aan haar dochter door. „Schuch?" Irene trok haar neus op. „Dat is zeker die vriend! van Reuder, die man met die afstaande oren. van wie een foto in de krant Btond. Die man interesseert me niét in 't minst." Mevrouw Larsen legde de hoorn op de haak. „Morgen komt er stellig 'n brief van Reuder", verzeker de ze haar dochter. De volgende ochtend lag er inderdaad een brief op de ontbijttafel. Hy was echter met van Felix Reuder, maar van Jules Mengelberg uit Hasselfeurde. En de Inhoud was zó verbijsterend, dat me vrouw Ottilie Larsen er aan vankelijk geen woorden voor kon vinden en er eindeUjk met moeite uitbracht: „Nu vergaat de wereld!" Irene liet zich door deze sombere voorspelling echter niet intimideren, want ze kende haar moedetr. „Hoe dat zo?" vroeg ze met matige belangstelling. „Omdat Jules Mengelberg je inviteert!" antwoordde me vrouw Larsen, die nog steeds niet van haar verbazing be komen was. Irene trok haar fraai ge tekende wenkbrauwen op. „Wat een Invitatie van die ouwe zeebonk?"' vroeg ze, nu toch ook verwonderd. „Die man is zeker niet lekker ge worden. Wat schrijft hij dan?" Mevrouw Larsen las de brief voor de tweede maal. „Hij vraagt, of je hem wilt komen opzoeken. Hij heeft een reisbureau hier in de stad al opdracht gegeven, je een spoor kaartje naar Hasselfeurde te bezorgen, derde klas." „Nee maar, dat is toch het toppunt!" riep Irene veront waardigd. „Bovendien is er een chèque voor eventuele verdere uitga ven bij ingesloten .Aha, hier is ze Mevrouw Larsen legde het papiertje op tafel. Het bedrag dat er op vermeld stond, was de moeite waard. „Heeft hij jou ook gevraagd, mama?" wilde Irene weten. „Integendeel!" luidde het ant woord, dat onmiskenbaar van ergernis getuigde. „Mengelberg verbiedt me in het post scrip- turn zelfs met nadruk mee te komen. Hij hécht alleen waar de aan jou. Wat zeg je daar wel van?" Irene haalde haar schouders op. „Of die ouwe heer is inder daad stapelgek geworden, of er steekt iets achter", vond ze. .Maar hoe 't ook zij ik denk :r niet aan naar Hasselfeurde te gaan om daar in dat verve lende nest bij een evenzo ver velende oude man te gaan lo geren. Nog afgezien van het feit trouwens, dat ik niet eens weg kan. Stel je voor, dat Reuder toch nog iets van zich zou- laten horen! Stuur de ka pitein zijn zaakjes maar gerust omgaand terug, mama!" „Daar moet ik toch eerst nog eens over denken, m'n kind". En achteraf bleek het maar goed dat mama Larsen er nog eens over dacht, want Reader bleef 7.wijgen als het graf. Irene werd intussen door al dat wachten dagelijks ongedul diger en veroorloofde zich ten slotte zelfs een complete ze nuwcrisis. Zij kreeg hysterische huilbuien en snikte hartver scheurend. ,,'t Is uit met Reuder", jam merde ze. „En toch heeft hij me eens werkelijk lief gehad. Maar nu wil hij niets meer van me weten. En dat alles is jouw schuld, mama!" Mevrouw Larsen liet al deze en dergelijke terwijten zonder een woord van protest over zich heen gaan en wachtte ge laten af tot Irene weer wat ge kalmeerd was. Daarop kwam ze met haar voorstel. „Het is 't beste, dat je de stad eens een poosje verlaat, Irene", trachtte ze haar dochter te overtuigen. „Ga nu voorlopig rustig naar oom Jules. Je weet, dat hij in Hasselfeurde een aar dig, eigen huis heeft. Je zult je er volkomen op je gemak voe len, de frisse lucht zal je goed doen en je kunt je dan eens een poosje heerlijk laten ver wennen. Waarschijnlijk voelt Mengelberg zich wat eenzaam, is ook oud genoeg om naar wat gezelschap van de jeugd te gaan verlangen. Als je aardig voor hem benten als je wilt, kan je heel aardig zijn, Irenedan maakt hij je mis schien tot zijn erfgename. In dat geval zouden we dan voor goed van de zorgen verlost zijn, want de kapitein is voor zover ik weet, nog steeds een gefor tuneerd man". (Wordt vervolgd) NIEUW LUTHERS SEMENARIE. Naar wij vernemen is in de ver gadering van de algemene kerke lijke commissie van de Vrijge maakte Herst. Evang. Luth. kerk (artikel 4 K.O.) met algemene stemmen besloten tot het stich ten van 'n seminarie tot opleiding van predikanten en godsdienston derwijzers. De A.K.C. benoemde een curatorium waarin zitting hebben de heren en dames Chr. G. Biolc, voorzitter, J. H. Brandt, J. Cornelisse, Chr. de Jong, Mevr. mr. J. G. H. Enderlein. Mevr. E. GuldenMeulenhoff van Beeren, Mej. H. W. v. d. Elzakker, secre taresse. Vervolgens werd tot hoog leraar benoertd ds_B. E. J. Bik te Amsterdam. Hij stond op het twee tal met dr. J. A. Stellwagg te Enk huizen. Prof. Bik werd in 1904 te Leiden geboren en in 1930 proponent om 27 Juli van dat jaar te Enkhui zen het predikambt te aanvaarden. Hij Was tevens hulpprediker 1e Amsterdam van 5 Jan. 1938 tot 4 Sept. van dat jaar, toen hij als predikant in de hoofdstad intre de deed. Ds. Bik was voorheen voorzitter van de algemene kerke lijke vergadering van de Herst. Evang. Luth. kerk. als ook van de Kerkelijke commissie. Een con flict dat in de boezem der Am sterdamse gemeente van de Kerst. Evang. Luth. kerkgenootschap uit brak leidde er verleden jaar toe, dat ds. Bik eerst geschorst cn la ter uit zijn ambt ontzet werd. Hij erkende deze afzetting niet en maakte zich met een groot deel van ziin gemeente vrij naar artikel 4 K. O; PREDIKANTEN WERKEN IN DE MIJNEN. De persdienst van de Protes tantse kerk te Hamburg -deelt mede, dat talrijke predikanten in de Sowjetzóne van Duitsland verplicht zijn op werkdagen in de mijnen te werken wegens de financiële moeilijkheden." "waar- mede de Protestantse kerk daar te kampen heeft. NED. HERV. KERK. Tot ouderling bij de Ned. Herv, kerk te Axel werden be noemd de heren: J. P. Dieleman, A. Haar; J. C. Overdulve, P, Don- FILMS VAN DE WEEK SUBLIEME FRANSE „FILM VAN DE MAAND". „Van de duivel bezeten" („Le diable au corps") met Mlcheline Presle, Gérard Philipe en Jean Varas; regie: Claude Autant—La- ra. Deze dubbel bekroonde „film van de maand" is eën volkomen aanvaardbare verfilming van de prachtige roman van Raymond Radiguet „Le diable au corps". Evenals in het boek zijn ook in de rolprent de figuren scherp ge ëtst: de jonge student, die zijn eerste liaide (voor een jong ge trouwd vrouwtje) in een drama ziet eindigen, maar te onbeholpen is om hier iets tegen te doen, het vrouwtje Marthe Grangier. die te gen haar zin trouwt, omdat zij van de student houdt. De sfeer van het kleine Franse stadje tegen het einde van de eerste wereldoor log is feilloos getekend. De toe schouwer wordt er in opgenomen en leeft in het verhaal mee al was hij er zelf bij betrokken. (Alhambra, Vlissingen). „De vrolijke bandiet („The gay cavalier") met Gilbert Roland. Martin Ganralaga. Ramsay Ames en Nancho Galindo; regie: William Nigh. F.en nieuwe film over de held haftige Mexicaan Cisco Kid, die een onschuldig meisje beschermt tegen een schurk, die het op haar en haar haciënda heeft gemunt, (Luxor, Vlissingen). Reeds besproken: „Dr. Jekyll and mr. Hyde" (Spencer Tracy, Ingrid Bergman. Lana Turner), een zeer goed gespeelde film. vrij naar het klassieke verhaal van Steven son. (Electro, Middelburg). PASTOORS TERECHT De pastoors J. Wolters. en J. Verbong zijn behouden te Soerabaja teruggekeerd. Zij waren gevangengenomen door een grote bende, die een re traitehuis overvielen. Zij wer den echter goed behandeld, evenals drie zusters van het R. K. Ziekenhuis te Tjelakef. HANDBAL DE ZEEUWEN 1 ONBEDREIGT AAN DE KOP. TONIDO HEKKESLUfTER. Sultan van Indragiri dankt Generaal Spoor. De Sultan van Indragiri liet telegrafisch zgn dank overbrengen aan Generaal Spoor voor de bevrijding van zijn landschap van onge wenste elementen door de kon. Nederlandse Strijdkrach ten. Opiumsmokkelaars voor het Landg'erecht. Voor het Landgerecht te Batavia dient ;hans een grote opiumzaak, waarbij zes Chinese beklaagden betrokken zijn. In totaal betreft het hier een hoeveelheid van 175 kilo opium, die In zes koffers van Soerabaja naar Batavia werd ge bracht. De politie heeft 60 kilo achterhaald. De totale hoeveelheid zou verkocht worden voor een hall' millioen gulden, waarvan 120.000 gulden reeds was betaald aan een smokkelaar te Soerabaja. die naar Singapore is uitgeweken. Een Chinees uit Solo verklaarde, dat de opium afkomstig v;as van het ministerie van economische za ken te Djocja en zeide. dat hij ver schillende malen grotere partijen van Maramis (de republikeinse minister van financiën) ontvangen had. Scheepvaartberlchten. Vlissingen aangekomen 10 Jan.: Orion v. Antwerpen. Vlissingen vertrokken 10 Jan.: Orion n. Queensborough. Gepasseerd n. Antwéfpen 8 Jan.: Deni v. Londen; Gruno v. zee. Gepasseerd v. Antwerpen 9 Jan.: Njord n. Denemarken: Albirco n. Bahlo; 10 Jan.: Averdijk n. Rot terdam: Llndekerk n. Rotterdam; Alphcrat n. Rotterdam; Zuidland n. Dublin. SCHEPEN VAN EN NAAR INDONESIA Naar Indonesië: Joh. van Olden- barnevelt. AmsterdamJava 11 Jan. te Algiers verwacht Zeeman. Rotterdam—Java. 10 Jan. te Bc- Jawan. Van Indonesië: BantSm, Java Rotterdam, 10 Jan.: Finisterre ge passeerd; Talisse, Batavia—Am sterdam, 10 Jan. Gibraltar gepas seerd. District Zuid 2e Klasse Heren: Hellas liet Zondag voor de 2e maai in deze com petitie een steekje vallen en ditmaal tegen haar zwaarste concurrent E.B.H.V. die in Goes een geiykspel uit het vuur sleepte en daardoor de kans op de titel weer wat vergrootte. Weliswaar moet E.B.H.V. de twee achterstalli ge wedstrijden nog weten te winnen, maar toch Marathon had nia de over winning op - Swift van enkele weken geleden vrij en voer er wel bg dat de beide koplopers de winst deelden. Tonido "dui kelde weer een plaatsje naar beneden door een 4-2 neder laag tegen Longa die samen met Swift om een betere plaats op de ranglijst schijnt te vechten. E. H. V. n staat thans, na haar laatste neder laag tegen Hellas, al heel vast op de onderste plaats gedrukt. De stand is hier thans: Hellas 8 6 2' E.B.H.V. 6 4 2 Marathon 7 2 Swift 7 3 1 Longa 6 Ton'.do 8 12 E.H.V. n 8 0 1 - 14 55-24 - 10 44-20 1 10 50-21 3 7 32-41 4 4 23-34 5 4 25-44 7 1 21-32 Dames. Hellas gaat hier een hartig woordje meespreken, al zyn haar kansen op een eventueel kampioenschap prac- tisch verkeken. Maar dit is ook niet erg. Het voornaamste is dat de beide Zeeuwse da mes-ploegen zich in deze zwa re competitie kunnen handha ven. Hellas kan dat zeker. Werd eerst het nog ongesla gen H.E.W. een gelijk spel af gedwongen. thans is het ook gelukt om het haast even sterke E.B.H.V. met slechts één puntje huiswaarts te stu ren. Hierdoor is de competi tiestand voor Hellas er wel iets slechter op geworden, doch dat hebben we enkele weken geloden reeds voorspeld. Ton'do bungelt nog steeds onderaan. maar heeft toch ook reeds 4 winstpunten op haar lijstje staan. Het zal on getwijfeld een zware strijd worden om de degradatie te ontlopen, maar dan zullen, ook de andere ploegen zoals Lon ga en Flora, goed te voor schijn moeten stand luidt: komen. De H.E.W. Eindhoven E.B.H.V. Flora Hellas Longa Tonido 6 5 4 1 5 2 8 2-2 7 12 8 12 1 11 25-4 1—11 17-4 2 14 4 10-16 612-15 4 8-16 4 2-13 Afdeling Zeeland Heren. Hier gaat E.M.M. nog steeds ongeslagen aan de kop, weliswaar op de voet gevolgd door Hellas, die deze plaats wist be handhaven door een 8-0 overwinning op Tonido IH Volharding doet het niet zo best meer. Enkele weken ge leden werd slecht een kleine 1-0 overwinning op Tonido II feboekt hetgeen voor genoem- e vereniging zeker geen suc ces genoemd mag worden. Marathon II zakt steeds die per van de leiders af en zal zich met de middenmoot te vreden moeten ga&n stellen, hetgeen ons, gezien de succes sen van voorgaande jaren, wel iets tegen valt. Maar wat te zeggen van Tonido III! Het 100ste tegenpunt is reeds ge noteerd, maar het wachten is nog steeds op het doelpunt dat In dit geval, meer dan ooit de eer moet redden. La ten we hopen dat hen dit de volgende maal lulct. want verdiend is het zeker. De stand is:: E.M.M. 9 Hellas H 9 Volhard. 9 Marat, n 9 Ton. H 10 Hell, in 9 Ton. III 8 - 1—17 85-15 1 1 15 49-25 1 2 13 64-28 1 4 8 9 64-25 ïE M.M. 8 31-29 H 16-77 O-105 Dames. Marathon I liet een grote steek vallen en dat kostte haar de 2e plaats, wel ke zij nu aan de Zeeuwen re serves, waarvan zij met 2-0 verloren af moesten staan. De Zeeuwen I wonnen, vol gens de verwachting! van Ma rathon II. zg het dan met 2-0 en gaan nu met een grote puntenvoorsprong op de rest, regelrecht op het kampioen schap af. Zoals wij een vori- Amsterdamse Beurs 10 Jan. 11 Jan. Nederl. 1948 (3%) 100'.% 100'% dito 1947 (3%) 3 9898% dito 1937 3 93!i 98!, Dollar-lening 1947 3 7o 100! 2 100% ïnvesteringscert. 3 98% 98% Nederl. 1962—64 Nederl. 1962—64 99% 99'-: Nederl. N.W.S. 2% 81 81 Spaarc. f 100 21014 1014 Indiè 1937 A 3 97 964 Grootboek 1945 3 98 98% Ned. Ind. Hand. B 118 ll'/la Ned. Handelmij. 1564 158% AKU 162'/, 16244 Bergh's Jurgens 302 302 Calvé-Delft 1534 1524 Centrale Suiker 169 173 Kon. Nfed. Hoogovens 192 194% Unilever 2724 272% Ned. Kabelfabriek 251 2524 Philips 228 4 228'/, Wilton Feyenoord 161 165 Biliton 514 510 Kon. Petrol. Mij. 315% 315% Anisterd. Rubber 1664 168 H.A. Lijn 165 165% Kon, Paketvaart 164% 1654 Ned. Scheepv. Unie 166 167 Rotterd. Lloyd 151 152 Stv. Mij. Nederland 170 171% Handelsver. A'dam 172 174% Deli Batavia Mi). 141% Deli Mij. 156% 158% Anaconda 354 354 Bethlehem Steel General Motor 60% Kennecot 58% 58 Shëll Union 40% Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw, Pennsylvania Over het geheel genomen was de handel op de effectenbeurs Dins dag van bescheiden afmetingen, doch voor enkele fondsensoorten werd toch iets meer belangstel ling aan de dag gelegd dan de laatste tijd gebruikelijk was en vooral konden in dit verband wor den genoemd de cultuuraandelen en de Indonesische waarden. Wel gaven ook deze papieren geen grote omzetten te zien. maar er bestond ontegenzeggelijk enige kooplust en de stemming was dan ook vast. Klaarblijkelijk hield dit verband met een hoopvoller sen timent ten aanzien van de ontwik keling van de Indonesische kwes tie. Van de suikeraandelen lienen H.VA.'s na prijshoudende open'ng. een goede drietal punten naar bo ven. waarop echter een kleine te rugslag volgde. De meeste andere suikeraandelen werden hoger ge noteerd. Van de rubberfondsen konden Amsterdam rubbers een paar punten noteren, terwijl ver scheidene minder courante soorten hoger werden afgedaan. ge maal reeds schreven her steld E.M.M. zich meer en meer en het zou ons niets ver wonderen als deze nog' enige plaatsjes op de ranglijst steeg. Ook in de onderste gelederen is de toestand -vrij duidelijk. Marathon II zal wél het kind van de rekening worden, ter wijl Hellas IT en Tonido II elkaar een betere plaats be twisten. De stand ziet er thans als volgte uit: De Zw. I 8 8 16 57 3 De zw. n io 6 i Mar. I 8 5 Hellas H f I 1 Tonido II 6 2 Mar. n 4 3 13 47-23 3 10 35-12 3 6 18-26 6 3 5-51 4 2 2-41 4 2119 ZON EN MAAN. 13 Januari. Zon: op 8.44 onder 16.54 Maan: op 14.45 onder 8.05 Officiële publicaties. SPREEKUUR WETHOUDER VAN VOLKSHUISVESTING VLISSINGEN. Het spreekuur van de Wethou der van Volkshuisvesting zal niet Donderdag doch Vrijdag a.s. wor den gehouden van 35 uur n.m. ONTHEFFING BOUWVERORDENING. B. cn W. van Middelburg bren gen ter openbare kennis, dat door J. B. van Wuijckhuijse. q.q. M. Peterse te Middelburg, ontheffing is verzocht van de bepalingen van art. 26, sub. 1 van de gemeentelijke bouwverordening betreffende over schrijding van de achtergevelrooi lijn ten aanzien van de herbouw van een bakkerij, winkel, .lunch room en twee bovenwoningen aan dc Lange Delft, kadastraal bekend gèmeente Middelburg, sectie L no. 168 ged. Het verzoek ligt voor een ieder ter inzage ter gemeente-secretarie van 5 tot en met 20 Januari 1949. B. en W. van Middelburg bren gen ter openbare kennis, dat door de heer F. Hollebrandse, q.q. de Amsterdamse Bank, te Middelburg ontheffing is verzocht van de be palingen van artikel 26. sub 3 van de gemeentelijke bouwverordening betreffende overschrijding van de achtergevelrooilijn ten aanzien van de uitbreiding van het kantoorge bouw aan de Markt no. 7. Het verzoek ligt voor een ieder ter inzage ter gemeente-secretarie van M.m. 21 Jam a.s. UIT DE DONDERDAG. Donderdag is het in de Neder landse aether blijkbaar Mo- zart-dag. ililv. I begint al om 9.05 met de concertaria voor bas „Mentre ti lascio, i figlia" en het twaalfde piano-concert. Hilv. II geeft om 20.15 een con cert yan het Kamerorkest met een ouverture en het vioolcon cert. in D„ gevolgd door de vijfde symphonie van Schu bert en om kwart over elf brengt Hilv. I nog een Mozart - concert op gramofoonplaten (Figaro-ouverture. Symphonie no. 13 en Duitse Dansen). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 9.05 Mozart-concert; 9.40 School radio; 10 Moravisch kwartet Strijkkwartet in C op. 51. Richter: 11 De Zonnebloem; 11.40 School radio; 12.03 Pianorecital door De- nise Sternberg; 13 Nieuws: 13.45 Voor de vrouw; 14 Marinierskapel o.l.v. Lt. G. Nieuwland: 15 Werken van P. L. Tsjaikofsky; 16.45 Ser ge Rachmaninoff speelt enkele van zijn pianocomposities: 17 Het Radio Jeugdjournaal; 17.30 Cyclus „Overzicht der vocale kwartetlite ratuur" Het Amsterdams Vo caal awartet o.l.v. Simon C. Jan sen: 18.30 Ned. Strfjdkr.: 19 Nws.; 19.15- Nederlandse organisten spe len eigen werken (Herman Nie- land op het orgel van de Hersteld Ev. Luth. Kerk te Amsterdam): 19.30 Het actueel geluid: 20 Nws.; 20.15 Een Scandinavische Ster avond; 22 Gramofoonmuziek; 22.25 De liederen uit Valerius Nedcr- lantsche Gedenck Clanck; 23 Nieuws; 23.15 Mozart-concert. Hilversum II: 7 cn 8 Nieuws: 9 Oscar Levant, piano; 10.15 Arbeids vitaminen: 11 Orgelconcert door Willem Hülsmann uit de Grote of St. Janskerk te Gouda; 12 Het Metropole Orkest o.l.v. Dolf v. d. Linden; 13 Nieuws: 13.50 Carmen Cavallero u. d. plano; 19 Met „de eendracht" op avontuur, radio strip: 19.10 Avondschool voor jong en oud: 19.45 In het land der on begrensde fantasie; 20 Nieuws; 20.15 Het Kamerorkest o.l.v. An- dré Rleu; 21.15 „Privé secretares se",, hoorspel: 21.55 Songs of Sor row. hope and glory: 22.45 Gra mofoonmuziek; 23 Nieuws. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Hoog Water u.+NAP u.+NAP 0.22 1.81 0.52 2.03 1.24 2.13 1.48 1.34 12.49 1.8 13.16 2.07 13.51 2.15 14.16 1.36 Laag Water u.—NAP u-NAP 6.41 1.82 7.12 2.04 7.50 2.19 7.39 1.45 19.01 1.92 19.34 2.13 20.15 2.28 20.02 1.50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 3