T AETHER Zware opgave voor Breskens fCapjpie ftvucsr Je ÜStoi Jpool L ante Sabine grijpt in UIT DE PROVINCIE Zuid-Beveland Noord-Beveland Het voetbalprogramma ZAL METO DE LEIDING HOUDEN? R.I.A. moe oppassen! 2e KLASSE B I>e Zeeuwen-Hero; Dosko- Goes; R.A.C.-Breskens; R.BC.- Vlissingen; Middelburg-Inter nos. De eerste wedstrijd-Zondag in het nieuwe jaar brengt reeds direct onze Zeeuwse vertegenwoordigers in het krijt tegen de Brabandse ri valen en het is te hopen, dat ditmaal de oogst aan de Zeeuwse zijde iets groter za.l blijken dan de laatste tijd het -eval was. Het wedstrijdpro gramma telt ook ditmaal een paar wedstrijden, die van be slissende invloed kunnen blij ken voor de uiteindelijke be zetting der begeerde en ge vreesde plaatsen en tot deze laatste behoort ongetwijfeld het komende treffen tussen De Zeeuwen en Hero. De win naar kan zich wat verder van Breskens distanciëren, want we kunnen niet aannemen dat de Zeeuws Vlamingen winst behalen uit 't reisje naar R.i<PC. Goes trekt naar Bergen op Zoom om Dosko te bekampen. De Raaybergbewo- nevrs moeten willen ze hun toch al kleine kans behouden de volle buit binnen haien en 'aan Goes is de taak zulks te beletten want Alliance zou - bij een Goes-nederlaag zijde spinnen en wel des te meer, indien ook R.B.C. het niet tot een overwinning zou weten te brengen. Dit alatste nu is lang niet uitgesloten, want tegen de rood witten zal R. B.C. goed voor de dag moe ten komen, willen ze de vol le buit behouden. Middelburg bungelt nog te dicht bij de rode lantaarn om kans op puntenwinst te laten glippen. Die kans zij het dan een kleine is er ditmaal, nu Internos op visite komt. 3e KLASSE E. METO-MOC; Steenbergen- Zeelandia; s Zierik/.ee-Nieuw Borg-vliet; Robur-R.C.S.; Ier- seke-R.K.F.C. De positie van Meto is er de laatste wedstrijden niet hechter op geworden en het zou ons niet verwonderen, in dien de Benjamins hun zo lang behouden kopplaats, na Zondag, prijs zouden moeten geven. Daarvoor is allereerst nodig, dat Meto zelf verliest en MOC zal zeker alles in het werk stellen het zover te kragen. Ook R.K.F.C. moet dan echter winnen, wat tegen Yerseke moet lukken. Aan de oestermensen de taak deze prognose te logenstraffen. Steenbergen lijkt ons voor het nog lang .niet veilig staande Zeelandia een zware opgave en voor Nieuw Borg- vliet geldt hetzelfde in Zie- rikzee, waar de club van die naam zijn Zeeuwse klassege noten een dienst zou bewijzen, door de volle winst in eigen huis té houden. Doet ze dat niet, dan is de kans, om al thans één Brabander bij de ta die na-r hil zeide het eoede strijd om de bedreigde plast- ge'wiid had. cod, niet in staat sen in het geding te houden, bleek de rencblikeinse soldatesks vrijwel verkeken. In dat ge. J tot redelijkheio te brengen. Mr. v. d. Goes van Naters over Indonesië. De federatie Amsterdam van de Partij van de Arbeid heeft in het Concertgebouw een jaarwisselings bijeenkomst gehouden. De voorzit ter van de Tweede Kamer-fractie, mr. M van eer Goes van Naters, hield een reue, waarin hij o.m. zei de, dat de moeilijkheden, die zich thans voordoen voora. drukken op de P.v.d.A. De liquidatie van het koloniale systeem beroert de ar beidersbeweging ten zeerste, en dit vervult ons met trots op deze ar beidersbeweging. Het Indonesische probleem is oolosbaar indien het in socialistische zin wordt bevor derd. Het zou rampspoedig zijn. in dien wij ons daaraan onttrokken. De oplossing die de regering ge kozen heeft is niet „beter" doch zeker „minder verschrikkelijk". Mr. van der Goes van Naters liet zich met waardering uit over Hat- ta, die naar hij zeide, het goede Dr. Beel installeerde de Wali-Negara van Z.-Sumatra. Dr. Beel is Dinsdag per vlieg tuig naar Palembang vertrok ken voor de installatie van de wali negara van Zuid-Suma- tra. Bij deze installatie, heeft hij een rede gehouden waarin hij o.a. zeide: Voor de verdere ontwik keling en uitbouw zijn de ge beurtenissen van de laatste da gen van grote betekenis. Deze gebeurtenissen zijn 't gevolg van 't feit, dat de Nederland se regering zich gedwongen heeft gezien maatregelen te treffen, opdat de voorwaarden worden geschapen, welke nodig zijn voor het Indonesische volk om het recht op zelfbeschik king vrijelijk te kunnen uitoe fenen; Onveranderlijk blijft daarbij 't doel van de Neder landse regering om op zo kort mogelijke termijn te geraken tot de vorming van de onaf hankelijke Ver. Staten van In donesië. vai zou de strnd in Goes tus sen Robur en R.C.S. nog aan belang winnen, want de ver liezer komt er wel slecht voor te staan. 3e KLASSE F Axel-Sluiskil; TernCuzen-Aar- (lenburg; Hulst-Steen; Corn Boys-Oost burg; Hontenisse- Clinge; Yzendyke-Hoofdplaat. Zowei Axel als Temeuzen hebben het niet. al te zwaar en we verwachten niet, dat één van beiden puntenverlies boekt. Voor Hulst kan het een beroerde dag worden, in dien ze niet van Steen weten te winnen, want de naaste concurrenten bevechten elkaar in Hontenisse en dat brengt een van beiden misschien alle twee puntenwist. Corn Boys en Oostburg gaan elkaar het leven in Sas van Gent zuur maken met als inzet een kansje om eventuele mis stappen van de-leiders uit te kunnen buiten. Yzendjjke Hoofdplaat kunnen nog best wat puntjes gebruiken en uit dien hoofde is de komende wedstrijd van veel belang. 4e KLASSE G Kruiningen-R.A.W. (W). Het is voor RIA oppassen geblazen, want een kat in het nauw cn dat is Krui- ningen kan rare sprongen doen. RES. 2e KLASSE R.C.S. 2-Terneuzen 2. Practisch 4e enige kans voor de Souburgers om de ro de lantaarn kwijt te raken, ligt in een overwinning op de Terneuzen-reserves en zelfs dan zal de weg, die leidt naar prolongatievan het bedrijf in de res. tweede klas, nog moeilijk genoeg blijven. Ook voetbal? Na afloop an de wedstrijd Cel tic (Belfast) en Lmfield, gespeeld voor de Iers'. League in Windsor Park te Beoast stormden enige toeschouwers bet veld op en vie len spelers vat. Ceitic aan. De mid- voor van deze club, Jones, werd het ergst gemolesteerd en moest met een beenbreuk naar het zie- kenhu s worden vervoerd. Ook tijdens re wedstrijd zal wa ren de incidenten legio geweest. De spil van L'.nfiela Bryson, raak te gewind bq een botsing met Jo nes en later moet Russell, een voorwaarts van dezelfde club. met ribkneuzingen in het hospitaal worden opgei omen In de tweede helft wedden Currie rechtshalf van Llnfield. en nm onmiddellijke te genstander Ronnar, linksbuiten van Celtic, var het veld gestuurd. Linfield eindigde de wedstrijd (welke 11 tn resultaat had), met acht spelers en Celtic met tien. SCHAKEN MIDDELBURG IV TEGEN VLISSINGEN II GELIJK. Voor de Z f.B,-competitie 2e klasse nad te Middelburg op de 17e December een ontmoeting plaats tussen Middelburg IV en Vlissin- gen II welke eindigde in een ge lijk spel 55 De ged. uitslag was: C. A v d. Koorde—P. Langedijk 01: J. J M^>erG. M. Steinhau- ser '/aVi J Joossede Visser 0— 1: A. J GiUisrenv d. Sande 10; J. V. Donseiatr—Steutel la '/2J. Denies--Keld'r 01: H. Vermeule Steketee J- 1: W. Koejemans— Reinhout 10- J, M. de Koning Kroon 1—0; J. C: Beekes—Weeland -1—0. 5—. Tijdens het betoog van mr. van der Goes vin Naters werd een enkele maal uit het publiek ge ïnterrumpeerd. de ordeverstoorders werden uit de zaai verwijderd. Staking bij de N.D.S.M. duurt nog voort. De 250 stakende lassers bij de Ned. Dok- en Scheepsbouw- Mij in de hoofdstad, die een week geleden in staking gin gen, hebben op een door de E.V.C.-metaal belegde verga dering besloten het werk met te hervatten. De directie van de N.D.S.M. had alle lassers per brief doen weten, dat zij, die Dinsdagmorgen het werk niet hadden hervat zich als ontslagen kunnen beschouwen. WIELRENNEN VIERDE ZEGE VAN KLOOSTERMAN. De tiende r«.' vooi Zeeuwse ren ners die Maardag verreden werd, kende felle stiijd. Ditmaal was een parcours .uitgestippeld van Kloe- tinge naar Wouw ".v. Reeds op de Kreekkrakdam trokken de grote rivalen, van 't Westeinde en Kloosterman Sr., de groep bij elkaar Oostroek, Huizen en de goed draaiem-e Moerdijk wisten hun wiel te houden de, anderen losten Bij het keerpunt had dit vijftal meer dan eeo minuut vöorsprong op van Wel en meerdere minuten op Kloosterman Jr., Melio e.a. Op dc terugweg w erd Moerdijk bij Ril land het hoge tempo te machtig en moest de an teren laten gaan. Nog voor Kruiningen volgde Oosthoek zijn voorbee r- en een kleine on oplettendheid van Huizen kostte ook hem de voeling met de kop lopers Zodor' de werd ook deze rit weer bij de eindsprint betwist door de aloor.e rivalen Klooster man Sr en van 't Westeinde. Het had er alle schijn van dat van 't Westeinde dnmaal de eindsprint sing winnen naar met een laatste krachtsinspanr lng kon Klooster man zijn wiel nog juist als eerste over de mee1 gooien. De uitslag werd: 1. Kloosterman Sr., Kapelle 95 km- in 2 uur 38 min.; 2. Van Westeinde Nieuw- dorp. 3 op 3 min Huizen. Ove- zande; 4 op 6 min Oosthoek, 's- Heërenhoek; 5. Moerdijk, Ovezan- SCHAATSEN Eerste schaatswedstrijden. Nu de vorst reeds een paar dagen aanhoudt, komen over al de schaatsen uit de kast worden ook reeds wed strijden uitgeschreven. - Die- men (bij Amsterdam) had de primeur, want daar werd Dinsdagmorgen reeds een na tionale wedstrijd over 500 meter gereden," welke door de bekende rijder de Koning uit Purmerend in 48 sec. werd gewonnen vóór de Am sterdammer Buyen. Ook de 1500 meter werd ge wonnen door Aad de Koning in de tijd van 2 min. 33.2 sec. Buijen werd weer tweede (2 min. 37.2 sec). Donderdag en Vrijdag zal, weer en ijs dienende, in Zuid- Holland de bekende Molen tocht worden gereden van Leiden uit en, indien moge lijk, Zaterdag de Merentocht. In Overijssel wórden reeds voorbereidingen voor het pro vinciale kampioenschap (Zon dag te Deventer) getroffen en Vrijdag wil men in Hoofd dorp in de Haarlemmermeer het Nederlandse kampioen schap, korte baan, verrijden. 12- Nadat Kappie en de maat en Tinus Traan alles van wol hadden aangedaan wat ze vinden konden, verlieten ze de Kraak", nagekeken door de meester, die ook op dek was gekomen om eens „poolshoogte te nemen. „Jij past wel op het schip!" riep Kap pie hem na. „Zorg, dat niemand aan boord komt!" „Wat doe je in de kou!" mompelde de meester. „Ik ga weer naar m'n ma chinekamer, daar is het tenminste warm. En zo liepen ze dan met z"n drieën op de verlaten, kale ijsvlakte, waar een scherpe, koude wind in hun gezicht waaide. „Wat een ellende!" mompelde de maat. ,,Wat een zorgen! Wie had er ge dacht dat ik ooit op de Zuidpool rond zou wandelen? Ik niet! Wat een kou! En dat allemaal om een dikke walvis!" Kerknieuws NED. HERV KERK. Beroepen le Breskens H. J. ter !aat eand en hulppred. te Amersfi ort. fëuilieton Roman van MARIA SAWERSKY 15 ..Dat is toch niet waar. Emma?" stamelde ze geheel perplex. Emma trok haar officieel gezicht. „Als dc juffrouw soms mocht denken, dat ik de juffrouw maar wat sta voor te liegen, dan lijkt 't me maar beter, dat ik tegen de eerste mijn betrekking opzeg" zei ze waardig. De beide vrouwen waren ongeveer een mensenleeftijd bij elkaar en in al die jaren hadden zij wederzijds ai zó vaak de diénst opgezegd, dat geen van beiden het nog au- serieux nam. En toen Emma, n& aldus de eer ditmaal aan zichzelf te hebben gehouden, rechtsomkeert maakte, zei juf frouw Sabine dan ook alleen maar: „Je blyft hier, Emma. Waar om heb je me van datver bijsterende voorval niet di rect op de hoogte gebracht?" „Och, 't leek me beter om daarvoor een geschikte gele genheid af te wachten." Emma wachtte bij voorkeur geschikte gelegenheden af. In de meeste gevallen echter ble ken zij dan later wel zeer ongeschikt te zijn geweest. „Ik wilde u de ergernis ook liever besparen, juffrouw", voegde Ze er trouwhartig aan 'toe. „Of ik me nu vandaag" of vier en twintig uur eerder erger, dat komt toch zeker wel op het zelfde neer. Bovendien erger ik me nooit," verzekerde juffrouw Reuder met een hoogrode kleur, die het tegendeel ver ried. „En nu ga ik zelf direct naar de kapitein. Hij moet me opheldering geven!" „Dat zal tussen u beiden dan wol weer een mooi heibeltje worden. Maar als u zich dit maal laat bepraten, juffrouw dan kan ik u wel zeggen Sabina Reuder hoorde niet meer, wat Emma te zeggen had. Als een wervelwind stoof ze de deur uit, trok in de gang haar mantel van de kapstok en liep op éen draf naar het het aangrenzende huis. Kapitein Mengelberg zat in een schommelstoel, had^een plaid over zijn knieën gespreid en was in een oud familieal bum verdiept. Daardoor zag hij het onweer niet, dat zich boven zijn hoofd dreigde te zul len ontlasten. Maar Peter, die bij het raam bezig was een sterke grog klaar te maken, bemerkte dat wel. Juffrouw Reuders tenger figuurtje, dat als het ware met volle tuigage op het kuis toestevende, deed hem de schrik om het hart slaan. Van louter zenuwachtig, heid liet hij de Jepel vallen. „Maak niet zo'n herrie", bromde Mengelberg. „Tot uw orders, kapitein! Ik wil alleen maar opmerken, dat we bezoek krijgen, van de bu ren". „Wie is 't? De keukenmeid of de juffrouw zelf?" „De juffrouw, kaptein!" Peter Liesegangs stem beef de en dat gaf de kapitein aan leiding hem over zijn brillegla- zen heen aan te kijken. „Zozo, de juffrouw zelf", zei hij. „Non, dan is de boot an. Nou kan ik die melk- en eieren zwendel met haar uitvechten. Hoe heb je 't in 's hemelsnaam in je hoofd gehaald om die Emma zulke nonsens op de mouw te spelden, hè?" „Ik wou alleen maar... ik heb... ik dacht dat Ze zo'n SraP je wel zou kunnen verdragen", stotterde de ongelukkige Lie segang. „Vrouwen zijn maar zelden vatbaar voor humor", wees ka pitein Mengelberg hem terecht. „En dat is ook niet de ware reden van je gedrag. Vooruit, vertel op: wat steekt daarach ter?" „Ik wou Emma maar een beetje plagen". „Waarom?" brulde Mengel berg. „Omdat... omdat ik geloof, dat ze met me wil trouwen Maar ik wil haar niet en daar om..." (Wordt vervolgd) Aangenomen naar Burgwerd, J. d. Heide te Rhenen; naar Hee renveen J. M W Zevenboom te Wildervank. Aangenomen naar: Burgwerd, j. d. Heide te Rhenen, GERE F KERKEN. Bedankt voor Oud-Vossemeer H. Bonna te Emmer-Erfscheiden- veen. Beroepen ie Henrik (Fr.) ds. F. M. Verveen le Hoek. GEREF GEMEENTE. Bedankt -mor Wolfaartsdijk D. L. Aangecnbrup te Dordrecht. Tweetal te Wolfaartsdijk J. W. Kersten car.c1 te Rotterdam en Chr. v d. Woestijne te Ridderkerk. EVANG. LUTII KERK. Naar wij vernemen zal de Evang Luth kerk In de maand Januari a.s. te Amsterdam ir. buitengewo ne syn ide bijeenkomen teneinde met de volcjJige algemene ker kelijke commissie der Herst. Ev. Luth kerk besprekingen te voeren in betrtkkjpg tot de onderlinge verhoud'ngtussen beide kerkge nootschoppen In Tsjecho Slowakije heeft men liet dit jaar zonder kerstkaarten moeten doen. De communistische regering heeft beslist, dat het volk van Tsjecho Slowakije ditmaal af stand moet doen van kerstkaarten en in plaats daarvan een bijdrage moet schenken voof een fonds tot publicatie van de nagelaten ge schriften van Alois Jirasek, een nationaal schrijver, die in 1930 is gestorven. WIE HEEFT WERK VOOR INTERNATIONAAL WERKKAMP? De Oecumenische Jeugdraad zou graag van 15 Juni tot 1 Sep tember 1949 een dertigtal jonge mannen uit verschillende landen (Amerika, Duitsland. Engeland, Frankrijk, Italië enz.) in één of meer dorpen of steden in Neder land samenbrengen in een werk kamp om gedurende 2% maand gezamenlijk te weiken en elkaar te leren kennen. Er zijn technisch onderlegde jongeren onder, maar het grootste deel is dat niet. De bedoeling is dus. dat zij gebruikt worden voor sjouwwerk, slopen, graven enz. Men werkt 6 uur per dag. de overblijvende uren wor den besieed aan onderling verkeer en ontspanning. De meeste deelne mers komen 5 a 6 weken; er is dus enige afwisseling m de groep. Zij zorgen zelf voor nun huisvesting, (tenten of wat dan ook); alleen voeding en enig zakgeld komen ten laste van degene, voor wie men het werk doet. Zijn er kerkelijke ge meenten. waar men voor een zo danige groep jongeren gedurende 2/2 maand een object; heeft of die men bij enit s'oop- ot bouwwerk kan inschakelen? Men bevordert er de oecumenische samenleving door Correspondentie hierover graag aan de Bouw- en Restaura tiecommissie Nassaupleln 14, Den Hijag FILMS VAN DE WEEK „De EllcndUen („Les Miserables") met Harry Baur. Charles Vanel cn Margueritta Moreno; (Luxor, Vlis- singen. Aanvankelijk bestond deze film uit twee delen, mfcar men heeft er de schaar ineezet en aldus de lengte aanzien luk verminderd. „De ellendigen" geeft alle romantiek, waarmee Vte'or Hugo destijds zo kwistig was, een romantiek, die ontegenzeggelijk verouderd is, maar blljkbaa' nog steeds een kolfje naar ai hand van de bios- coopbezoekem Overigens is het welslagen van deze film voorna melijk te danken aan het spel van Harry Baur Reeds besproken: „De cowboy en de lady' een blijspel met Ca- ry Cooper en Merle Oberon (Elec tro, Middelburg) en „Lost in a harem" een kluchi met Abbott en Costello (Alhambra, Vlissingen). ..Balalaika" met Nelson Eddy, Hona Massey Frank Morgan, Ch. Ritggles en Lionel A twill: regie: Reinhold Sclumzel. Een aardige verfilming van de temperamentvolle operette. die- zich grotendeels afspeelt in het Rusland van vóór de eerste we reldoorlog. toer de revolutie op til was Het verhaaltje moet men nemen voor wat het is: belangrij ker is, dat de film prettige ont spanning bieot en voor de zang liefhebbers (Nelson Eddy en Ilona Massey zingen beter dan zij-achte ren) veel te gemeten geeft. (Grand Theater Goes) Hoedekenskerke Nog geen rioolbelasting. De raad der gemeente Hoe dekenskerke kwam op 23 De cember in openbare vergade ring bijeen. Voorzitter was wet houder M. Steijn. dit in ver band met ziekte van de burge meester. Overgegaan werd tot aan koop van twee\ perceeltjes ^bouwgrond, gelegen aan de Mo lenstraat, terwijl tevens de daarop rustende herbouwplicht werd overgenomen. Het verplaatsingskostenbesluit gemeente-personeel, waarover in de voorgaande vergadering de stemmen staakten, werd thans andermaal in stemming gebracht, waarbij het werd aangenomen met 4 stemmen vóór cn 3 tegen. nl. van de he ren Boogaard, Boone en Lous. Als lid van het Burgerlijk Armbestuur werd met algeme ne stemmen herbenoemd de heer J. van Dalen. De rekening 1947 en de be groting 1949 van het Burgerlijk Armbestuur werden vastgesteld met een gemeentelijke subsidie van 1100. De verordening op de ver- makelijkhedenbelasting werd gewijzigd, in dier voege, dat culturele voorstellingen thans zullen worden belast met resp. 30 en 45 Het voorstel van B. en W. tot invoering van een rioolbe lasting, werd aangehouden tot de volgende vergadering, daar in het algemeen een heffing van 9 der belastbare op brengst wegens gebouwde .eigendommen te hoog werd ge acht. Besloten werd de lopende kasgeldleningen, groot 30.000,- en 48.000,— voorlopig voor één jaar te verlengen. De in aanbouw zijnde wo ningwet-woningen, werden con form het voorstel van de ad viescommissie woonruimtewet 1947 verhuurd aan de door B. en W. aangewezen personen. De rekening over 1947 en de begroting voor 1949 werden aangeboden. Vastgesteld werden de vergoeding der exploitatie kosten van hel bijz. 1. o. over 1947 op 12,21 per leerling, derhalve op 2536.62 in totaal. Het .bedrag der overschrijding over de jaren 1943 t/m 1947 werd bepaald op 11,04 per leerling. Bij de rondvraag drong de heer Boone er op aan spoedig over te gaan tot het verkopen van de woningwet-woningen, vooral nu de prijzenstop voor huizen is opgeheven. Verder werd van de zijde der P.Z.E.M. mededeling gedaan, dat de electrificatie van wijk C haar volle aandacht heeft, doch dat de kabelfabrieken overbe last zijn, zodat nog niet kan worden gezegd, wanneer begon nen kan worden. Wolfaartsdijk ZANGAVOND. Op 1ste Kersdag gaf de Zangvereniging „De Lof- stem" te Wolphaatrsdijk een zangavond in net geheel ge vulde kerkgebouw. De jonge vereniging die thans 5i le den telt, mag met genoegen op deze avond terug zien. s Heer Arendskerke AANBESTEDINGEN. Woensdag heeft van gemeente wege te 's Heer Arer.-lslvcrke aan besteding plaats gehad ar. de te bouwen woning voor het hoofd van de o l schooi L" bi-uwdorp. Als volgt werd ingea-sb*" v«i: C. Priem f i9 32o J. E van Baaien t 18.950, K. Fraanje f 20.1 HO. H. Re- mijn f 19 050, W. H. jVmeerkree- ke f 18.600, F. de Ruber f 19.416, C. Beenhakker f ,9.1 >0, M. Ottc t 20.852, A. Blunkenbvrgh I 19.200 Woensdag heeft van gimeente- wege eveneens aan best» ü.i.g plaats gehad voer het eraev afmaken van de gemeente'voinngen, bouw plan 1947. Vooi he. ai'-,„icn van dc woningen te s Hee, K. Kin deren weid als volgt nigesohreven F. de Ruiter f 3800 oebrs. Tansen f 4236, J. W. Wëstslate f 3580, J. E. van Baaien f 3725. Afmaken wo ningen te Lew 'do'p. F. ae Ruiter f 6728 K. Fraanje 6003 Gebrs. Jansen 8469, J. L ven Baaien f 5000, C. Priein f *300. Afmaken wmineon te Nieuw- dorp: F. de Ruiter 30.085 K. Fraanje f 25.OO0, Gebrs. Jansen f 26.000, J. E. v. Bjaiti) t i?.20f. A. Blankenburgh f 3t.00o Voor het afmak m va,-, alle drie complexen we.d inges'hieven door Gebrs. Jansen f JU.COi cn door J. E. van Baaien l 32.oiu. Hansweert JAARFEEST „DE ECHO". De mondorgelclub „De Echo" die n onderdeel is van de H.J.M.V. „Nieuw Leven" vierde Dinsdagavond haar eerste jaarfeest. Na een "kort openingswoord van de leider gaf de secretaris-penningmees ter een verslag waaruit bleek dat men in Mei met de oefe ningen was begonnen. Daarna werden verschillende muziek nummers uitgevoerd welke getuigden van ernstige studie. Nadat een paar komische één- acters waren gespeeld word met nog enige muzieknummers de avond besloten. Dezer dagen vier de het echtpaar Vos-Gunst te Vlls- •dngen, ouder vele blijken van belang stelling, zijn 55-ja- rlg huwelijksfeest. Kloetinge K3RSTFEESTVIERING. In de Ned rierv. kerk te Kloe- tinge werd Vrijdagavond een Kerstw q ding;, diéns i gehouden waarin voorging ds P A Elderen- bosch Het Hcrv, kernkoor verleende medewe'king met zangnummers en voerde o.a .De Leeuw van Ju- da" op Het Kerstfeest van de Zondags school te Klnelinge werd Zondag avond voor een bijna vol kerkge bouw gevierd Ds P A. Elderen- boseli sptak een openingswoord en las Lucas 2 1—14. De heer J. W. de Vrieze, leider van de Zondagsschool vertelde de Kerstgoschieaenis on mej. K. Eversdijk eer. Restverhaal. De voorzitter va.i de Zondagsschool, de heer D. V'eststrate. sprak de kinderm toe die de school gingen verlaten. Ds. Elderenbosch sprak een slotwooic waarna de kinde ren hun cadeaux in ontvangst na men. Kamperland TORENKLOK „INGELtJID>\ De nieuwe torenklok, die dezer dagen in de toren der Ned. Herv. kerk te Kamper land is gemonteerd en op Eerste Kerstdag officieel inge luid is, is afkomstig uit het carillon te Goes. Waarschijn lijk heeft ook deze klok, zoals zovele klokken, een tijd in een schip op de bodem van het IJseimeer doorgebracht. Bij revisie van het Goese carillon bleek de klok echter niet meer in het nieuwe samenstel te passen, waardoor men, dank 'zij de activiteit van de burge meester van Wissekerke, in de gelegenheid is gesteld deze Klok aan te kopen. Het ge wicht van deze in 1930 gegoten klok, is 124 kg„ de klepel weegt 10 kg. De vorige 104 kg. wegende klok is vermoede lijk in de Duitse smeltoven te recht gekomen. Het luiden van de kUok om 12 uur 's middags, zal traditie getrouw na een onderbreking van 8 jaar, weer worden voortgezet. Wissekerke UITVOERING KERKKOOR Op le Kerstdag hield 's avonds het Ned. Herv. Kerk koor van Wissenkcrke onder leiding van de heer Wolzak uit Goes zijn eerste uitvoering. Uit het zingen van de liede ren bleek duidelijk de groeien de kwaliteit van dit nog geen jaar bestaande koor. De avond stond onder lei ding van ds. Mejjer, de voorzit ter van het koor. Scheepvaartberichfen Vlissingen vertrokken: 27 Dec.: Coeta n Burr (island. Gepasseerd r, Antwerpen: 27 Dcc,: Luna v. Algiers; Frem v, Plymouth; Hedc v. Rotterdam. ZON EN MAAN. 30 December: Zon: op 8.48 onder 16.38 Maan: op 9.32 onder 16.07 Amsterdamse Beurs 27 Dcc. 28 Dec. Nederl. 1948 <ÏW«) dito 1947 (31/i) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3% Investeringscort. 3 Nederl. 1962—64 Nederl. 196264 Nederl N W S. 2/. Spaarc. a f 100 2Vx% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Inci Hand. B Ned. Handelmii AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyem-crd Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterd. Rubber H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv Unie Rotterd. Lloyd Stv. Mij Nederland Handelsvcr. t\ dam Deli Batavia Mij Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Moto:- Kennecot Shell Union Baltimore Spw Miss KT. Spw. New York Centr Spw. Pennsylvania Ter beurze van Amsterdam kon een goed prijshoudende stemming worden waargenomen. De handel was wel piet omvangrijk, doch in de meeste rubrieken openbaarde zich enige vraag en daar hierte genover maai weinig aanbod be stond, legden'de koersen een nei ging aan de dag tot naar boven gaan. De affaire was echter van te beperkte afmetingen om grote koersverschillen te voorschijn le kunnen roepen Voor de cultuur- aandelen in de Indonesische waar den bestond wederom vraag, doch daar voor deze papieren nog steeds de noteringsbepalingen van kracht zijn, kon in verscheidene gevallen geen notering tot stand komen. Tal van cultuuraundelen en Indonesi sche effecten waren tegen het pla fond gestegen, zodat het niet ge makkelijk was om transacties af te sluiten. De belangstelling werd voornamelijk getrokken door de scheepvaartaandelen, waarvoor nogal belangstelling aan de dag was gelegd cn waarin meer omging dan de laatste tijd gebruikelijk is. 98 100)4 98 98 1)8 100 >/2 100 >,i 99', 99 99'i 99 HO'. 80 vi 101 i'M 101'4 96 96 Vt 119)& 119% 158 158 160 J,a 160)4 296 300 148','2 190)4 192 274)4 277 250 249'.', 227 227% 317)4 320% 171 171 163 168 155 158 162)4 167 152 156 167'/. 170% 172 148 158 33)4 59 «4 »8)4 50',4 UIT DE DONDERDAG. Om 11.40 uur kan men over Hilv. II luisteren naar een ka merorkest dat o.l.v. de com ponist de Concert dansen" van StrajvinsKy speelt. De andere zender biengt om 12.38 opna men van de „Fröhliche Schwei- zer" uit I.uzern. die onlangs ook in Middelburg zijn ge weest. Vrtneli Schwarz zingt er haar hfdjes bij. 's Avonds laaf is er over de beide zenders een. zo moge lijk. nog grotere tegenstelling: Hilv. I he* orkest van Glcn Miller met een echt Ameri kaans amusement programma, Hilv II het Brandenburgs Con cert no. 5 en het Concert in D. voor twee clavecimbels en or kest van Bach. Beide om 23.15. Hilversum I 7 en 8 Nieuws; 8.15 Gramofoonmuziek; 9 Saksense Staatskapel o.l.v, Karl Böhm Variaties cn tuga over een thema van Mozart up. 133, Reger; 10.15 Arbeidsvitaminen; II Orgelcon cert uit de Jeruzalemkerk te Am sterdam; 12.38 Fröhllchen Schwei- zer" uit Luzein; 13 Nieuws: 13.50 King Kcle tr.c: 14 20 Solistencon cert; 15 Voor zieken en gezonden; 17 Ka'eidoscoop door R. Feen- stra; 18 Nieuws; 18.30 Ncd Strijd- kr.; 19 Kobus Kwint radiostrip door R. Feenstra: 19.10 Avond school voor jc ng cn oud; 20 Nws.: 20.15 Het Kamerorkest o.l.v. An- dré Rieu: 21 Nog één keer thuis... een hoorspel door Jenny Kiggen; 23 N leuws: ?3.15 Het Orkest van Glenn Miller Hilversum XI: 7 en 8 Nieuws: 9 Voor de Vrouw: 10 Vierde concert Royal, Coupcrin: 10.45 Het „Tem ple Church C hoir' o.l.v. G. Thal- ben—Ball: 11 Pc Zonnebloem; 11.40 Kamerorkest; 12.33 Lunchconcert door Dolf v. d. Linden: 14 Om roeporkest o. v. Henk Spruit; 15 Pianorecital door Martnus Voor berg; 15.30 Sweelinck-kwartet; 17 Radio Jeugdj'urnaal; 18 Nationale schoolzangwedrtrijd; 19 Nieuws; 19.45 Nederlandse organisten spe len eigen werken (Adrlaau C. Schuurman in de St. Joriskerk te Amersfoort); 20 Nieuws; 20.15 Stu dio steravond in Franse stijl; 22 Gramofoonmuziek; 22.25 De He- deren uit Valerius Ncderlantsehe Gcdenck Clanck; 23 Nieuws; 23.15 V/erken van J. S. Bach. Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee u.- 1.43 1.93 2.14 2.11 2.50 2.18 3.14 1.41 Hoog Water NAP U.4-NAP 14.01 1.97 14.29 2.15 15.08 2.22 15.33 1.43 Laag Water u.—NAP 7.56 1.99 8.39 2.18 9.13 2.34 8.46 1.58 -NAP 20.13 1.93 20.55 2.12 21.30 2.23 21.02 1.51

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3