PHOVIHCIALE ZEEUWSE COURANT Veiligheidsraad gelast vrijlating van Republikeinse leiders Het Ruhrgebied onder internationale controle Egyptische premier in zijn departement vermoord Zwoegers in Hansweert «BILT C. v. G. D. moet Verslag uitbrengen over de toestand Dr. van Royen kon nog niets mededelen Ambassadeur te Londen naar Indonesië. Nederlandse verliezen: 41 doden en 99 gewonden. VOORSPELT 191e Jaargang - No. 305 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B den Boer. Adj W de Pagter. Hoofdred.. G Balllnttjn, Pl.verv.: W Leertouwer en H. A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct per week; t 3.90 p. kw.; fr. p. p. I 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag29 Dec. 1948 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 1250 Jngez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels I 1.—, iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad". 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bureaux te Vlisstngen Vlamineslr 16-18-20 (tijd.lteHO en 51 Middelburg: Londenje Kaal 29. lel 2077 en 2924 - Goes: L. Verslstr. 55. lel. 2475 I6.g.g. 22281 - Ooslburg: Pr. Maurltsslr. 12. lel. 102 - Terneuzen: Brouwerllslr. 2 - Zlerlkzee: H. Bogerdalr. C 160. tel. 26 Hulp of dwang? Wat er met de Marshallhulp van Indonesië gebeurt, stemt tot nadenken. Er zijn mensen en hun aantal is niet zo heel gering die van de aan vang af beweerd hebben, dat de Amerikanen als goede za kenlieden niets voor niets ge ven en dat de Marshallhulp weliswaar in de allerèerste plaats ten doel had zieltogend Europa op de been te helpen, maar daarnaast toch ook wel méér beoogde. Zo moest bijvoorbeeld Euro pa weliswaar op de been geholpen worden, maar even zeer moest Amerika econo misch op de been gehouden worden. Bovendien ontwikkel de zich na de wapenstilstand de tegenstelling tussen Rus land en Amerika zo snel en op zienbarend, dat er Washington alles aan gelegen was om een pro-Amerikaanse stemming in Europa te wekken. Zo was het inderdaad. Madr dit behoefde allerminst te be tekenen, dat wie Marshallhulp aanvaardde, daardoor tevens met zilveren ketenen aan de Verenigde Staten werd gebon den, met andere woorden, het risico liep, dat de een of andere dag de Marshallhulp als poli tieke dwangmiddel zou worden gebruikt. De stopzetting van de Mars- hall-hulp aan Indonesië be gint daar echter hoogst beden kelijk op te lijken. Het heefter veel van weg, dat Amerika dit wapen wil gebruiken om Ne derland te dwingen zich bq de Amerikaanse wensen neer te leggen. Daarmede begeven de V. S. zich op een gevaarlijke weg- Allerminst is Nederland ge steld op Russische voogdij maar evenmin op Amerikaan se. Tracht Amerika buiten ie dere internationale overeen komst om zijn economische hulp als politiek dwangmiddel te gebruiken, dan moet dit de goede geest van samenwerking schaden. Wat moet er onder die omstandigheden terecht ko men van een Pact van Vijf en van een Atlantische Unie? De Amerikaansè houding zal velen onbegrijpelijk schijnen. Omdat men toch mag aanne-- men, dat de heren in het Witte Huis zeer goed weten, dat Ne derland geen koloniale oorlog voert en met zijn ingrijpen slechts het goede, het menselij' lce beoogt. Is het dan toch zó, dat Ame rika alleen al om te voorko men dat Rusland bij de Aziati sche nationalisten een wit voet je krijgt, zelf 'bij de nationalis ten in het gevlei tracht te ko men en zich daarbij onvoldoen de rekenschap geeft van het karakter van elke nationalisti sche beweging afzonderlijk? En dat deze gedragslijn wordt ingegeven door het verlangen, straks zelf een zo sterk moge lijke economische invloed op de Aziatische grondstoffen-gebie den te kunnen uitoefenen? Wat er met de Marshallhulp voor Indonesië geschiedt, zou het doen denken. De Veiligheidsraad heeft Dinsdag een resolutie aange nomen, waarin de Nederlandse regering wordt gelast de president van de Republiek en alle andere politieke leiders die sinds het begin der militaire actie zijn gearresteerd on middellijk vrij te laten en de Veiligheidsraad hierover bin nen 24 uur bericht te geven. De resolutie was ingediend door China en vond slechts tegenkanting bij de Britse, Franse en Belgische afgevaar- digden, die zich van stemming onthielden. Resolutie staakt het vuren in Palestina. Dinsdagmorgen heeft de Vei ligheidsraad de Palestijnse kwestie in behandeling geno men. De Egyptische gedele geerde deed een beroep op de Raad krachtig op te treden, daar anders de vrede in het Midden-Oosten in gevaar zou komen. De Britse gedelegeerde diende daarop een resolutie in, waarin beide partijen worden opgeroepen het vuren in Zuid- Palestina onmiddellijk te sta ken en de bemiddelaar gele genheid te geven, voorlopige bestandsünies vast te stellen. De afgevaardigde van Ca nada verzocht de Veiligheids raad de stemming over de Britse resolutie uit te stellen ten einde de verschillende delegaties de tijd te geven om van hun regeringen de nodi ge instructies te ontvangen. De Veiligheidsraad keurde het voorstel zonder meer goed. Marshall weer uit het ziekenhuis. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, George Marshall, heeft Dins dag het Walker Reed-zieken- huis waar hij in verband met een operatie aan de nieren 3 weken heeft vertoefd, verlaten. Htj is met zijn eohtgenote per vliegtuig naar zijn huis in Pinehurst, Noord-Carolina, vertrokken. Militairen in Indonesië onderscheiden. Bjj K.B. is een groot aan tal militairen van de Kon. Landmacht onderscheiden. Zij hebben zich in Indonesië ver dienstelijk gemaakt ln de periode, welke voorafging aan de politionele actie. Bij de aanvang der behan deling deelde dr. van Royen mee, dat hij nog steeds geen nadere opheldering kon getagn over de gevraagde punten. De Nederlandse regering was nog steeds in overleg gewikkeld, met Batavia. Dr. van Royeir beloofde echter Woensdag een verklaring af te leggen. De afgevaardigde van de Republiek, Palar kon geen en kele rechtvaardiging vinden voor het feit, dat Soekamo en de andere Republikeinse leiders nog niet zijn vrij ge laten, ofschoon de Veilig heidsraad deze vrijlating heeft geeist. Integendeel, de Repu blikeinse leiders waren naar buiten Java overgebracht. Hij Vroeg de Raad* onmiddellijk stappen om de vrijlating te bewerkstelligen. De Chinese gedelegeerde verdedigde daarop zijn ver melde resolutie. Het Nederlandse argument, dat de Republikeinse leiders hoffelijk en met respect wor den behandeld bleek op de meeste afgevaardigde weinig indruk te maken. De verte genwoordiger van Syrië zeide: „Wij weten wat dergelijke militaire termen betekenen.' De vertegenwoordiger vond het geen kwestie van comfort maar een kwestie van Vrijheid. Alleen de Britse afgevaardig de achtte het beter Nederland nog een kort uitstel' "te ver lenen en wilde daarom zijn stem niet aan de resolutie ge ven. Nadat de Chinese resolutie afgehandeld was kwam een door Columbia voorgestelde resolutie in behandeling met de volgende tekst: „De Veiligheidsraad ver zoekt de C.V.C..D.. in Bata via zo spoedig mogelijk 'n volledig rapport over de toestand in de Republiek Indonesië te zenden ter in formatie van en als lei draad voor de raad. Zulk een rapport moet omvatten het verslag over de uit voering van de „staakt het vuren" orders en de ogen blikkelijke toes'and in de onder de militaire bezetting staade gebieden en die, waaruit de strijdkrachten kunnen wordenterugge trokken". Deze nogal onschuldige resolutie kon de goedkeuring wegdragen van alle afgevaar digden op twee na. De Sow- j et-Unie en de Okralne von den de resolutie geheel nutte loos en zelfs Schadelijk voor de Republiek, omdat ze tot uitstel leidt en de aanvaller ongestraft laat. De resolutie werd echter aangenomen met 9 stemmen voor en twee ont houdingen. Naar officieel wordt medege deeld, zal jhr. mr. E. F. M. J. Michiels an Verduynen, ambas sadeur van Nederland te Lon den, zich binnenkort voor eni ge weken naar Indonesië bege ven. Van bevoegde zijde wijst men erop, dat de zending van deze ervaren diplomaat een aanwij zing is, dat men zowel in Den Haag als in Batavia aan alle aspecten van de ontwikkelin gen in Indonesië zeer grote aan dacht wenst te schenken. Vrouwenactie zond weer een telegram. De gemeenschappelijke actie van Nederlandse Vrouwen heeft aan minister Stikker en Sassen een telegram gezonden waarin zij o.a. er met klem op aan dringt in geen geval gehoor te geven aan het be vel van de Veiligheidsraad om de Republikeinse leiders in vrijheid te stellen.'Eerst moet omtrent het lot van de dui zenden Nederlanders, die wer den vastgehouden, gekldnap- ped, of gevangen genomen, volledige klaarheid verkregen zijn. De overlevenden moeten in veiligheid zqn. Dinsdagavond is de „Oranje" dat weer gedeeltelijk in zijn voor oorlogse accommodatie is hersteld, naar Batavia vertrokken. H.M de Koningin heeft zich bereid verklaa'd om het bescherm vrouweschap van de Ned. Bond van oud-Onderofficieren te aan vaarden. Vier vliegtuigen gingen verloren. Volgesns een Nederlands communiqué bedragen de Ne derlandse verliezen sedert het begin van de actie in Indone sië 41 doden en 99 gewonden. Toegevoegd wordt, dat vier vliegtuigen verloren gingen, waarvan twee waarschijnlijk werden neergeschoten door luchtafweergeschut, dat be diend werd door ongeveer 30 Japannezen. Twee jaar voor verduistering van effecten. De commissionnair in ef fecten, W. J. van A. werd door de Amsterdamse recht bank veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twee jaar met aftrek. Van A. zou zich hebben schuldig gemaakt aan verduistering van effecten tot een bedrag van 100.000. Duitsers geen meesters meer over de productie. Het ontwerp-statuut voor het Ruhrgebied, opgesteld op de jongste zeslanden-conferentie te Londen, is thans volledig gepubliceerd. Het ministerie van Buitenlandse Zaken te Den Haag gaf een even uitvoerig als slecht gesteld commu niqué, waarin de voornaamste besluiten zijn vervat. Deze z(jn: 1) Er zal een mili taire veiligheidsraad worden ingesteld, met uitgebreide be voegdheden tot inspectie. De raad moet er op toezien, dat de demilitarisatie van Duits land voltooid wordt en de ont wapening gehandhaafd blijft. 2.) Er zal een internationaal controle-orgaan worden inge steld, belast met het toezicht op de verdeling van de pro ductie van kolen, cokes en staal uit het Ruhrgebied in een deel voor binnenlandse con sumptie en een deel voor de ex port. Het contróle-orgaan krijgt tevens medezeggenschap over de productie zelf, de investe ring en andere aangelegenhe den leiding en beheer betref- K.L.M. vliegt tussen Batavia en Djocja. Met ingang van 29 December zal het interinsulair bedrijf der K.L.M. een dagelijkse vlieg- dienst openen op werkdagen van Batavia via Semarang naar Djocja v.v. Djokjakarta, de republikeinse hoofdstad, is door de Nederland se troepen bezet en er wordt omgerukt naar het volgende doel, Solo of Soerakarta. Een Bren-schutter gebruikt een kilome- terpaal als 6teun voor zijn wapen. Jonge man vuurde 6 revolverschoten op hem af ®e Egyptische minister president Nokrasji Pasja, Is Dinsdagmorgen in zjjn depar tement vermoord door een jonge man, die zes revolver schoten op hem afvuurde. De dader werd onmiddellijk ge arresteerd. Toen de minister-president zich naar de lift begaf, werd hij gegroet door een jonge man. De lijfwacht, denkende dat de man een ambtenaar was, besteedde echter weinig aandacht aan hem. De moordenaar vuurde recht op Nokrasji's borst en hevig bloedend vlei de pre mier neer. De doktoren arri veerden te laat om zijn le ven te redden. Nokrasji was minister-pre sident sinds 1946 en beheer de de laatste tijd ook de por tefeuilles van binnenlandse zaken en financiën. Hq was militair gouverneur-generaal van Egypte. De 60-jarige was leider van de .Saadistische partij, die in 1938 was gevormd na een splitsing in de Nationa listische Wafdistenpartq. Reeds verleden maand werd te Cairo een man gearres teerd, die ervan beschuldigd werd, dat hij een aanslag op de premier had beraamd. Nokrasji is de derde Egyp tische premiere die in func tie vermoord is. Hij laat een weduwe en drie kinderen achter. Waterstaatsambtenaren zorgen voor de scheepvaart Improvisatie is het wachtwoord De wederopbouw is in de eerste plaats een zaak van dood gewone kerels in vuile overalls en met smerige knuisten, van mannen, die aanpakken. Zo Is het ook bq het kanaal door Beveland, waar al meer dan vier jaar dag en nacht in weer en wind geploeterd wordt om er voor te zorgen, dat de scheepvaart door het kanaal van Zuid-Beveland zo geregeld mogelijk doorgang kan vinden. Daar zqn het de mannen van de Rijkswaterstaat, die het zaakje opknappen. Door het coupéraampje van de trein, die over de Vlakebrug rijdt, lijkt het kanaal maar een tam waterweggetje, een beetje water tussen een paar rechte, strakke dijken. Niettemin was het voor de oorlog een van de drukstbevaren kanalen van Eu ropa en van groot belang voor de scheepvaart met België. In de eerste oorlogsdagen, toen de Duitsers het heft pas in handen hadden, kwamen talloze grote Rijnaken door 't kanaal van bo ven tot onder volgepropt met krijgsgevangenen. Spoedig daar na kwamen de Schnellboote van de Kriegsmarine, totdat in 1944 de Nazi's het veld moesten rui men. Ze deden het echter niet zonder meer. Voordat Hans- weert en Wemeldinge waren bevrijd, richtten Hitler's solda ten een enora^ ravage aan. Niets functionneerde meer. Sluizen waren kapot, sluishoof- den opgeblazen, de electrische centrale in Hansweert was een grote ruïne geworden. In We meldinge was het niet veel be ter. In het kanaal zelf lagen mijnen. Een mijnenveger van de Engelsen kon in het begin niets uitrichten, omdat er niet geschut kpn worden Zo vonden de Waterstaatmen sen hun kanaal in het najaar van 1944. Herstel leek op het eerste gezicht onmogelijk. Wat moest eerst worden aangepakt? Men stroopte echter de mou wen op. er werd wat materiaal bq de Engelsen geleend en men toog aan het werk. Uit oud werd als bij een radioknip cursus nieuw gemaakt. Per slot van rekening. zo dacht men, kunnen we het voorlopig proberen, binnenkort zal alles wel grondig worden vernieuwd. Nu. ruim vier jaar later, is men nog steeds met dit proberen bezig.Maar het gaat en dat is hoofdzaak! IMPROVISATIE. Het zijn meesters in het im proviseren, de mannen van Hansweert en Wemeldinge. Precies volgens tekening wer ken is iets, wat vroeger werd gedaan, toen alles nog goed was en er materialen in overvloed waren te krijgen, nu gaat alles a l'improviste. Zo komt het re gelmatig voor, dat er plotseling gebrek is aan het een of an der, soms is het maar een dood gewone bout. Bestellen? Een leveringstijd om van te rillen, meneer. Maanden en nog eens maanden. Het materiaal is ech ter dikwijls onmiddellijk nodig, dus„We zullen weer maar es bij de rommel gaan kijken". Enkele monteurs gaan eens zoeken bij de overblijfselen van de Electrische Centrale, waar tussen de resten van de muren wat verroeste rommel ligt. Zo waardaar vinden ze iets, waar nog wel wat van te ma ken valt. Er wordt wat gepast en wat gemeten, wat gevijld en wat gedraaid en na een poosje is het benodigde object gereed. Zo past en meet men in Hans weert al vier jaren lang, maar ondertussen kan er worden ge schut en gaat de scheepvaart normaal door. Onverwachts, soms midden in de nacht, breekt er iets van het provisori sche materiaal. Direct staan de monteurs echter gereed om te trachten het te herstellen. Zij hebben er plezier in gekregen de moeilijkste opgaven op te lossen. Als er af en toe iets nieuws komt, waardoor het ou de, dat ze zelf met hangen en wurgen hebben vervaardigd, kan worden vervangen, vinden ze het eigenlijk een beetje jam mer, want „het liep toch maar fijn...." Kranige kerels zijn het. deze Waterstaatmensen, ambtenaren van de beste soort. Vier lange jaren reeds zorgen ze er voor. dat het reilt en zeilt in het Bevelandse kanaal. NOODINSTALLATIE. De electromoloren van een sluis te Wemeldigne b.v. waren volkomen vernietigd. De sluis wordt thans geopend door mid del van een stoommachine. De lieren, die de verbinding vor men tussen sluis en machine, hebben reeds in IJmuiden na de bevrijding dienst gedaan bij een noodinstallatie. Schakelbor den e.d. waren weg, dus werden zo goed en zo kwaad het ging zelf schakelkasten ge maakt. In Wemeldinge was men hiermede een eind op streek, toen een gedeelte muur van een beschadigd-gebouwtje instortte, boven op de nieuwe schake laars P.Z.E.M.-STROOM. Door het uivallen van de eigen centrale is men aangewe zen op de P.Z.E.M., die wissel stroom levert. De bewegings werktuigen van de sluizen e.d. hebben echter gelijkstroom no dig. Er moesten dus z.g. om vormers komen. Al dergelijke zaken maakte de werkplaats van Wemeldinge zelf. De outil lage hiervoor ,is de laatste tijd veel beter geworden. Men heeft weer een behoorlijke ruimte met enkele nieuwe machines, o.a. een draaibank. De sluis- hoofden worden hersteld of zijn hersteld, kortom ook hier gaat het de goede kant op. Er zijn schippers, die klagen over de slechte vorderingen. Er wordt echter gedaan, wat ge daan kan worden. De mannen van de waterstaat, van hoog tot laag, zorgen er voor, dat in de ze moeilijke na-oorlogse jaren de scheepvaart hier doorgang kan vinden en zij doen dit werk met hart en ziel. Het was daarom niet overbo dig, nog eens over deze variatie op het wederopbouwthema te schrqven Een baby van vijf maanden, die Zondag te Haifa aan land ging. was Israels 100.000ste immigrant sinds de proclamatie van de nieu we staat op 15 Mei. NOKRASJI PASJA De naam van de arrestant, die een politie-uniform droeg, is Abdel Meguld Hassan. Hq studeerde aan de medische faculteit van de Universiteit Cairo. Men gelooft, dat hq lid was van de Moham medaanse broederschap, die vorige maand door .de rege ring ontbonden werd. De eerste twee schoten troffen de premier in gezicht en borst. Toen Nokrasji op de grond ineengezakt was, vuurde de moordenaar nog vier maal. waarop de dood onmiddellqk intrad. Het enige commentaar van een officiële Israëlische woord voerder te Tel Aviv op de moord was, dat er „blijkbaar mensen in Egypte zijn, die de Egyptische premier nog minder appricieerden dan wij. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken zeide: „het zeer schokkende nieuws uit Cairo is onmiddellqk aan Bevln overgebracht". De chef van het kabinet van de Egyptische koning. Ibrahim Abdoel Hadi Pasja, is benoemd tot opvolger van Nokrasjy Pasja. Hij heeft een nieuwe coalitie-regering ge vormd van Saavdisten en Liberalen. Het enige lid van het kabinet van wijlen No krasjy Pasja, dat niet in de, nieuwe regering is opgeno men, Is Ahmed Khashaba Pasja, die minister van Bui tenlandse Zaken was. De nieu we regering telt lfc leden te gen de vorige 13. De Egyptische regering heeft bevolen, dat de Foead- Universiteit. waar de moorde naar medicijnen studeerde voor onbepaalde tijd gesloten werdt. fende. De bedoeling is, dat de Duitse Ruhrindustrie zoveel mogelijk wordt aangewend ten bate van het, welzijn van Euro pa als geheel, zonder dat de behoeften van Duitsland zelf buiten beschouwing worden ge laten. Zolang Duitsland bezet blijft zal het controle-orgaan onder handelen met de bezettingsau toriteiten, maar zodra de Duit sers meer zelfstandigheid wordt gegeven zal direct met een eventuele Duitse regering in contact worden getreden. Engeland. Frankrijk en de Ver Statenkrijgen in het be heersorgaan elk drie stemmen, de Benelux-landen ieder een. Duitsland krijgt eveneens drie stemmen, die voorlopig worden uitgebracht door de bezettings autoriteit. In de toekomst zal Duitsland zelf lid kunnen wor den. De Nederlandse regering be sluit haar communiqué als volgt: De oprichting van het Ruhr contróle-orgaan ie iets geheel nieuws op het gebied van in ternationale economie. Het wordt. niet ingesteld dm de concurrentie der Europese in dustrieën op de wereldmarkt aan banden te leggen. Het heeft een opbouwende functie te vervullen bij de bevordering van het algemeen economisch welzijn van Europa en bij het herstel van het internationaal vertrouwen. Mits 't verstandig wordt bestuurd, mag het Rubr. contróle-orgaan beschouwd worden als te zijn een nieuwe bijdrage tot een nauwer eco nomisch samengaan der Eu ropese landen. DUITSERS WEINIG INGENOMEN. De Duitse reacties op het nieuwe statuut zqn weinig gunstig. Een sociaal-democra tische leider sprak over ver lamming van het Duitse initia tief en de mogelijkheid van po litieke koehandel. In kringen van de zware industrie meende men, dat de nieuwe regeling voor het Ruhrgebied zeer ten nadele van Duitsland zal zijn. Het onder Russische controle staande Duitse Nieuwsbureau A.D.N. heeft een bericht door gegeven uit Londen onder de kop: „Het Ruhrgebied onder Westelijke geallieerde contro le tot in eeuwigheid. In regeringskringen te Pa- rjjs wordt de overeenkomst over het Ruhrgebied beschouwd als een bevredigende stap voorwaarts naar de organisa tie van de Europese veiligheid en samenwerking. Aantal Joden liep terug van 17 tot 11 millioen. Het jaarverslag van de se cretaris van de Nederlandse Zionistenbond begint met een overzicht van de algemene toestand van het Joodse volk. Volgens dit overzicht werd 't totaaj aantal Joden kort voor het uitbreken van de wereld oorlog geschat op bijna 17 millioen, in het midden van 1948 op 11 millioen. Ongeveer een vierde van de tegenwoor dige Joodse bevolking leeft nog in Europa. Het grootste deoi daarvan bevindt zich ln Oost-Europa. Truman laakt kwade trouw der Sowjets. President Truman heeft tijdens een banket verklaard dat hij ongerust ls, omdat de Sovjet-Unie „onze groot ste bondgenoot, er een stel sel van moraal-codes op na houdt, welke met moraal niets van doen hebben." De president zeide: „Ge sloten overeenkomsten zijn voor de Sovjet-Unie niet hei lig. Ik heb te Potsdam ge detailleerde overeenkomsten met haar gesloten, doch de Sovjet-Russische regering heeft zich aan geen enkele van deze overeenkomsten ge houden. Te Jalta zijn bepaal de overeenkomsten met de Sovjet-Unie gesloten, aan geen enkele hiervan heeft de Sov jet-Russische regering de hand gehouden. President Truman besloot met te zeggen: „Er maken heden ten dage bepaalde leiders deel uit van de Sov jet-regering, die ten zeerste verlangend zijn met ons tot overeenstemming te komen." De president gaf niet aan, welke Sovjet-leiders door hem werden bedoeld. 750 man Brits en Amerikaans personeel van de luchtbrug heb ben van daftkbare Berltjners ge graveerde sigarettenaanstekers als Kerstgeschenken gekregen. STIJGING VAN- TEMPERATUUR. Geldig tot Woensdagavond. Meest zwaar bewolkt met en kele buien. Matige tot krachti ge. langs de kust tijdelijk har de en in het Noorden storm achtige wind tussen Zuid-West en West. In de loop van de dag verdere stijging van tempera tuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1