Israël zegt het bestand met Egypte op NIEUWS UIT ZEELAND Felle brand te Goes CKefarine 4 Snuif en wrijf DAHPO MAN WIERP HANDGRANAAT. Veiligheidsraad r WALCHEREN OPNIEUW GEVECHTEN IN DE NEGEB. Kerstvrede in gevaar. Ur Israëlische regering heeft kennis gegeven van op zegging van de bestandsreso. lutie van 16 November gezien de eerder door Egypte geno men gelijke stap. Een Iraëlisehc woordvoerder divide mede, dat grond- en luchtstrijdkrachten In de af gelopen nacht hebben deelge nomen aan hernieuwde gevech. ten met Egyptische troepen in het Xigim-gebiod van UeNogef in Zuid-Palestina. De kennisgeving van het op zeggen van het bestand was vervat in een brief aan bri gade-generaal William Riley, net hoofd van de staf der V. X. te Tel Avfv. die Woensdag de regering van Iraël mede deelde, dat Egypte thans eiste dat alle troepen zouden wor den teruggetrokken uit de (Ingezonden mededeling) OOED. GOEl)!, daai praten we niet meer over: Onbetwist de beste tandpasta (Ingezonden mededeling) P.Z.E.M.-G.EOIDDEIBURG Verschuift uw Electricitcitsverbruik Bltjl zoveel mogelijk uit de uren 7—9; 11—12; 16—18 uur. (Ingezonden mededeling» (Ingezonden mededeling) Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met (Ingezonden mededeling) VA--V Vu Negeb. voordat onderhandelin gen over een wapenstilstand zouden worden begonnen. De mededeling van de woord voerder. dat in de Negeb op nieuw de strijd is ontbrand, is een bevestiging van vroegere radioberichten. die melding maken van een hervatting van de strijd. De Israëlische mili taire woordvoerder zeide, dat het treffen met de Egyptenaren ontstond toen Israëlische troe pen ..maatregelen namen om verdere sabotage aan water- en pijpleidingen door de Egyptena ren te beletten" Latere Israëlische oorlogsbe richten gewagen van gevechten in de Zuidwestelijke hoek van de Negeb en zeggen, dat de Egyptenaren ..pantserwagens en vliegtuigen" gebruiken. Deense Goudse en Noorse Edammer. Tot dusver kwam het op de wereldmarkt voor, dat men „echte Edam mer Kaas" uit Noorwe gen kon betrekken, of uit Deense fabrieken „echte Goudse". In inemationale ztii- velkringen werd dit in zekere zin als mislei dend beschouwd. Tijdens een onlangs gehouden In ternationaal zuivelcon- gres te Kopenhagen is af gesproken, dat. voortaan alleen Nederland „ech te „Goudse en Edammer zal mogen verkopen. Voor de soortnaam moet voortaan het land van herkomst wórden ge noemd, dus: „Deense- Gouda" en „Noorse- Edam" bijvoorbeeld. De recherche te Deventer kreeg aangifte van een bewo ner van de Schoutenweg, ze kere M., dat in de nacht van Dinsdag op Woensdag een handgranaat was geworpen in zijn huiskamer. Het bleek dat een zwager van M. tevens zijn buurman. zckTere E. met wie hij in on min leefde, de handgranaat had geworpen. Gelukkig was niemand w kwetst. Er was in de kamer een aantal ruiten gesprongen. De gevaarlijke zwager is in hechtenis genomen en wordt aan de justitie te Zwolle over geleverd. Brandstoffenkaarten bewaren- Zoals gemeld, ligt het niet in het voornemen de brand- stoffendistributis m de loop van dit stookseizoen op te hef fen. Evenmin is het mogelijk reeds thans te beslissen, of in het volgende stookseizoen de brandstoffen kunen worden vrijgegeven. In verband hier mede vestigt het centraal dis tributiekantoor er de aandacht op, dat de brandstoffenkaar ten TA 806 en TB 806 met de daarop nog voorkomende bon nen zorgvuldig moeten wor den bewaard, Woudenberg veroor deeld tot levenslang. De gewezen leider van het Nederlandse Arbeidsfront I. H, Woudenberg, tegen wie op 13 December voor het Amster damse Bijzonder Gerechtshof de doodstraf is geëist, Is ver oordeeld tot levenslange ge vangenisstraf. In de sententie wordt onder meer overwogen, dat het ver weer van verdachte, als zou hij geen opzettelijke medewer king aan de vijand verleend hebbenf moet worden verwor pen. Het hof heeft zeer ernstig overwogen, de door de procu reur-fiscaal geëiste doodstraf uit te spreken, doch meent, dat gezien het feit, dat het I door verdachte gestelde doel in slechts zeer geringe mate is verwezenlijkt te kunnen vol staan met levenslange gevan genisstraf en ontzetting uit de openbare rechten voor de duur van het leven. (Vervolg van pag. 1). De afgevaardigde van Sy rië, die in de middagzitting als eerste het woord kreeg, vond de motieven voor het Nederlandse optreden dwaas en ondeugdelijk. Wij kunnen de bewegingen van duizenden soldaten moei lijk zien als een „politionele actie", zeide de Syriër, het is een gewone oorlog. Het is de actie van een agressie en op geen enkele wijze te recht vaardigen. Daarom wensen wij. dat de Raad dit bloed vergieten zal stoppen en hon- dèraen mensenlevens redt. die nu ieder uur verloren gaan. De afgevaardigde van India sprak in gelijke geest. Dat Hatta persoonlijke concessies tegenover de politieke partijen in de Republiek niet kon handhaven, is slechts een be wijs van democratie. Het is een normaal verschijnsel, dat de ministerpresident verant woording moet afleggen. MALIK WIL VER DER GAAN. Jacob Malik van de Sovjet- Unie zeide in een uitvoerig betoog, dat Nederland oorlog tegen de Republiek voerde en dat de Veiligheidsraad geen afdoende maatregelen heeft genomen om de vrijheid van Indonesië te verzekeren. Hg deed een scherpe aanval op de C. v. G. D„ die volgens hem de Republiek tot steeds groter concessies heeft aan gespoord en deelde mede. de Amerikaanse resolutie niet te kunnen steunen. Deze resolu tie liet niet duidelijk genoeg uitkomen, dat Nederland de aanvallende party is. Malik wilde verder gaan en een commissie uit de Veilig heidsraad bevoegdheid geven de uitvoering van de op te leggen maatregelen te con troleren en de komende on derhandelingen tc leiden. 27 doden bij vlieg ongeluk in Spanje. Een ernstig vliegtuigongeval in Spanje (heeft aan 27 perso nen het leven gekost. Nabij Tar ragona stortte een toestel neer van de luchtroute Madrid- Barcelona. Alle 24 passagiers, onder wie 4 kinderen, bene vens de 4 leden van de beman ning vonden hierbij de dood. Het Atlantische pact. Waarschijnlijk zal in het kader van een nieuwe leen- en pachtwet 3 milliard dol lar toegekend worden aan de Europese landen, die het pact van Brussel hebben onderte ken* en aan Canada, in het kader van het Atlantische Pact, ten einde hun strijd krachten van een moderner uitrusting te voorzien, verneemt het Franse Pers bureau A.F.P. in welingelich te kringen te Washington. Begin Januari zal Truman een grote» rede houden over het Atlantische Pact. Gesprek Truman Lovett. Van Kansas City uit heeft president Truman een telefo nisch onderhoud gehad met de Amerikaanse plaatsvervangende minister van buitenlandse za ken te Washington. Charles' Ross, de secretaris voor de pers verklaarde, dat beiden „internationale ontwik kelingen gedurende de laatste 24 uur" besproken hadden. Werkster stal 6000- De politie te Nijmegen ai'- resteerde dc bgna 50-jarige werkvrouw A. tc Nijmegen, zy bekende, dat zij in de loop van enige maanden ten nadele van de mensen, voor wie zij werk te, 6000. - heeft gestolen. Geleidelijk ontvreemdde zij dit bedrag uit een geldkistje, waar van zij het sleuteltje in huis gevonden had. De politie kon de goederen, welke zij voor het gestolen geld gekocht had, nog m beslag nemen. Wild-West in Ernmercompascuni. f23.000 VERDWENEN. Woensdagavond hebben twee ge maskerde mannen gewapend met stenguns en revolvers een over val gepleegd op de boerenleenbank te Enimercompascuum. Tegen 10 uur hoorde de kan- Op hetzelfde moment werd toorhouder met zijn schoonzoon enig lawaai achter het huis. Op hetzelfde moment werd de deur opengegooid en traden twee gemaskerde personen binnen, die de beide mannen met wapens bedreigden en dwongen de brand kast open te maken. Een bedrag van f 23,000.— werd ontvreemd. De inbrekers zijn bij deze roofoverval nogal haastig te werk gegaan, daar er zich nog grotere bedragen in de brandkast bevonden. „Stichting bouw centrum" begint haar werk. In Rotterdam is in tegenwoor digheid van de Belgische en. Nederlandse ministers van we deropbouw het werk van de Stichting Bouwcentrum offici eel ingeluid. Dit centrum wil zorgen voor documentatie en voorlichting bij de studie van wederopbouw- problemen. De Stichting heeft haar zetel in Rotterdam omdat deze stad het toekomstige centrum van bouwactiviteit zal zijn. Tijdens de officiële plechtig heid werd o.a. het woord ge voerd door prof. ir. H. T. Zwiers. voorzitter van het be stuur der Stichting, burgemees ter Oud en mr. J. in 't Veld, de minister van wederopbouw. Nachtmis per televisie. Naar aanleiding van de be richten, dat de nachtmis, wel ke aanstaande Kerstmis in de St. Patrick te New-York wordt opgedragen, per televi sie zal worden uitgezonden, heeft een functionaris van het aartsbisdom New-York in ant woord op gestelde vragen ver klaard, dat door het volgen van een televisie-uitzending niet aan de voor de Rooms- Katholleken geldende verplich ting van mlshoren wordt vol daan. Schetteraar van Mussert. Tegen de 16-jarige journa list L. Lindeman uit Den Haag. die tydens de Duitse bezetting1 hoofdredacteur was van „Volk en Vaderland", werd voor het Haagse Bgzon- der Gerechtshof 12 jaar ge vangenisstraf geëist. J. SLOOVES t Met de heer J. Slooves, wiens overiyden wij Donderdag reeds in een deel onzer edities meld den, is een man heengegaan, wiens leven en werken in dienst hebben gestaan van Zee land en met name van de elec- triciteitsvoorziening dezer pro vincie. Zelf Noord-Hollander van geboorte, heeft hij zich vanaf zijn komst naar Zeeland in 1910, toen hij werd aange wezen om de ombouw te lei den van de toenmalige stoom tram, de Soc. Anonyme tot clectrische tram, thuis gevoeld onder de Zeeuwen en weldra beschouwden op hun beurt de Zeeuwen hem als een der hun nen. Zijn loopbaan in Zeeland is zeer voorspoedig geweest. Reeds na een werkzaamheid van vier jaren, werd de heer Slooves op 28-jarige leeftijd in Augustus 1914, benoemd tot waarnemend directeur, weer vier jaar later, in 1918, tot di recteur der Société Anonyme. Ruim tien jaar later, op 1 Jan. 1929, toen de S.A. opging in de P.Z.E.M., werd de thans ontslapene benoemd tot direc teur van de zgn. Middengroep, terwijl de heer Streefkerk di recteur der Noord- en Zuid- groep was. Op 1 Juni 1936 volgde tenslotte de benoeming tot directeur van de P.Z.E.M. Met onvermoeibare energie, fgn commercieel inzicht, en grote technische bekwaam heid. heeft de heer Slooves zich in Zeeland op zijn werk ge worpen. Electriciteit veroverde de wereld, tal van problemen vroegen om oplossing. Het toe nemend stroomverbruik eiste voortdurend nieuwe uitbreidin gen. Reeds in 1914 was uit breiding van de machinecapa citeit met een turbine van 400 KW nodig en nieuwe turbines volgden in 1917, 1921 en 1928. Met kracht werd na de overname van de S.A. door de P.Z.E.M. de electrificatie van Goes ter hand genomen en reeds na zes maanden in Juli 1929, was de electrificatie vol tooid! Daarna volgde in snel tempo de ene gemeente de an dere. De heer Slooves werd de centrale figuur der electrifica tie van Zeeland en hij heeft zich als zodanig zeer grote verdiensten verworven. De laatste jaren ai'beidde de heer Slooves aan de opzet van de Centrale Zeeland, het in project brengen van de koppel leiding GoesRoosendaal én het voorzien van de Noord- groep en de Zuidgroep vanuit een enkele centrale te Vlissin. gen. Deze kroon op zgn levens werk zal hij helaas niet meer voltooid zien, maar voor wie zyn arbeid over zullen nemen, zullen zijn werk en zijn beleid een lichtend voorbeeld blijven. Weinig bewoog de "heer Slooves zich in net openbare leven. De functies, die hij be kleedde, stonden in verband met zijn werk; commissaris van de KEMA,, van de Stoom tram „Walcheren" en dis trictsbestuurder van district VI voor de Electriciteitsvoor- ziening. Desondanks mocht hij velen zijn vrienden noemen: zgn gaaf karakter, zijn ar- beidslust, zijn rechtschapen heid, maakten, dat velen zich tot hem aangetrokken voelden. De heer Slooves was Ridder in de Orde van Oranjc-Nassau. Het verscheiden van de heer Slooves kwam onverwacht. Hoewel de overledene reeds enige tyd lgdende was aan een hartkwaal, was zgn toestand niet van die aard, dat er zo spoedig een einde te wachten stond. J. van Dijke gehuldigd- Wij lezen in „Volksonderwijs'.' dat de algemene vergadering van 1918 van de gelgknamigc vereniging op treffende wijze afscheid nam o.m. van de oud- algemene secretaris der vereni ging, de heer J. van Dijke, er. hem benoemde tot ere-lid, te Amsterdam schenkt 1500 voor Westkapelle. De afdeling Westkapelle van de Boml van Plattelandsvrou wen heeft van de Stichting „Hulp na onderzoek" een be drag van 1500 ontvangen, waarvan de helft bestemd zal worden voor het Groene Kruis en de andere helft voor de kleuterschool. Het contact tussen dc Bond van Plattelandsvrouwen „Hulp na onderzoek" kwam tot stand na het internatio nale congres van Plattelands vrouwen, dat in 1947 te Am sterdam werd gehouden. Ver scheiden Amsterdamse dames kwamen hierdoor in aanra king met Zeeuwse leden van de bond. Zeist denkt aan Oostburg. Op initiatief van het Ned. Jeugd Rode Kruis, heeft de schooljeugd van Zeist zich be ijverd om iets te doen voor de schooljeugd van Oostburg. Het resultaat was, dat Woensdag middag in Oostburg arriveer den een 5-tal leerlingen van de lagere scholen uit Zeist, verge zeld van de leidsters der afd. Zeist van het Ned. Jeugd Rode Kruis, mevr. Houtman en mevr. Storm-*-de Grave. In de cantine van het arbei derskamp was de Oostburgse schooljeugd bgeen gekomen, in afwachting van de dingen, die komen zouden. En die dingen kwamen in de vorm van speel goed, boeken en ook wat win- terkleding. Burgemeester Hoekzema, die met mevr. Hoekzema, bene vens de voorzitter van de afd. W. Z. Vlaanderen en de secre taris van het Rode Kruis, resp, de heren J. Mgs en H. Hoste, de gasten hadden ontvangen, sprak zijn dank uit voor deze aardige geste. Het zgn niet zo zeer de geschenken, die ons verheugd stemmen, aldus spr., doch bovenal het feit, dat men in Zeist toont begrip te hebben voor de moeilijke omstandig heden waarin de jeugd hier verkeert. De gasten bleken diep ge troffen door de omgeving, waarin de bevolking hier moest leven. Er zijn dan ook, als gevolg van dit bezoek, be sprekingen gevoerd, die waar schijnlijk zullen leiden tot een jeugduitwisseling in de a.s. mer. J- "V Kerstmis en de krant. Om de verslaggevers en medewerkers van de Prov. Zeeuwse Courant ln staat te stellen het Kerstfeest thuis te vieren, zullen gedurende de beide Kerstdagen geen verslagen van vergaderin gen enz. worden gemaakt. Mochten er verenigingsbe sturen of organisaties zijn. die toch een verslag van ten bepaald gebeuren opgeno men willen zien, dan nodi gen wij hen uit dat zelf op te stellen en aan ons toe t'e zenden. JHR. VAN ADRICHEM- BOGAERT OVERLEDEN In het Diaconessenhuis te Gravenpolder is op 72-jarige leeftijd overleden jhr. C. J. van Adrichem Boogaert. oud- Kolonel bij de Infanterie en Ridder in de Orde van St. Jan. De overledene. Zeeuw van geboorte, heeft destgds als ka pitein bij de Infanterie in Middelburg gediend, maar woonde reeds ongeveer 25 jaar in Den Haag. wijl de ovatie, hem gebracht, tot geestdrift oplaaide, toen dr. .Wesseling. vertegenwoordi ger van de Minister van On derwijs, B. en W. mededeelde, dat H. M. de Koningin, erken nende de grote verdiensten van 'de oud-secretaris, hem benoemd had tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. We willen gaarne hiervan op deze plaats melding maken daar de heer J. van Dijke oud- Zeeuw en oud-Zierikzeeënaar is, die zijn opleiding tot onder. wgzer genoot aan de vroegere Rijks-Normaallessen te Zie- rikzee (uersus 18951899). Nieuw schoolgebouw te Haamslede. De raad van de gemeente Haamstede droeg aan B, en W. op plannen te maken voor de bouw van een semi-permanente openbare school, die wellicht in 1950 gereed zou kunnen zijn. De school komt op een plek tussen Haamstede en Burgh. Melasse voor New York. Donderdagmiddag vertrok uit Vllssingen het schip „Gylfe" met ongeveer 8500 ton bietenmelasse aan boord, met bestemming New- York. De melasse werd gedurende de bietencampagne van Belgische sui kerraffinaderijen met lichters naai Vlissingen vervoerd, waar deze me lasse eerst in tanks opgeslagen werd. Schip vastgelopen, BU Borssele is het 7254 ion me tende Noorse stoomschip Sneland vastgelopen. Het schip ls geladen met erts en komende van Narvik op weg naar Antwerpen. Sleep boothulp uit Vlissingen was in de nacht van Vrijdag op Zaterdag aanwezig om te trachten het schip vlot te trekken. De nieuwe veilinggebouwen. Donderdag j.l. heeft de onder handse aanbesteding plaats gehad van het complex veilingsgebouwen aan dc Nieuwe Vlissing3C weg tc Middelburg voor rekening van de Coöperatieve Veilingsvereniging „Walcheren" W.A.. Aanbesteed werd een veilinghal 50 x 20 m; fustloods 50 x 10 m; eierloods 30 x 10 m en afmijnzaal en kantoorgebouwen. Ingeschreven was op uitnodiging door Boele en van Eesteren f 309.900; Koninkl. Beton Mij. v. h. Waning en Co. f 305.730; N.V. Splunder f297.000: Wentink en v. Weeringen f291.850;. Het werk werd aan de laagste inschrijver gegund. Aari de fa. Kloos is de ijzer constructie opge dragen. De N.V. Splunder voert de egalisatie van het terrein uit. De levering van electrische installatie en de centrale verwarming werd buiten dit bestek gehouden en zal apart worden opgedragen. Met de bouw zal zo spoedig mo gelijk worden begonnen. Het be stuur hoopt dat de houw 15 April a.s. zover is, dat men een gedeelte' kan betrekken. Verder is aan het architectenbu reau Netto en Smit te Den Haag opgedragen zo spoedig mogelijk 'n ontwerp te maken voor een koel huis van 250.000 kg capaciteit en voor een directeurswoning. Kan toorgebouwen en veilingzaal zullen centraal verwalrmd worden. BRONZEN STADSPENNING VOOR Ir. J. GERBER Tijends een afscheidsmaal tijd in hotel De Burg, waar aan ook de minister in 't Veld en jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembrooti aanzaten, heeft jhr. mr. W. C. Sandberg tot Es- senburg aan ir. J. Gerber, hoofd van het Streekbureau Walcheren, de bronzen stads- penning ^an Middelburg over handigd. Vlissingen TERAARDEBESTELLING D. DE WAART. Donderdagmiddag vond te Vlissingen onder grotebe langstelling de begrafenis plaats van wijlen de heer D. de Waart, leeraar aan de „De Ruyterschool" te Vlis singen. Als eerste spreker voerde het woord de directeur der school, de heer P. Vgn. Hij memoreerde de heer de Waart als een zeer begaafd man, die zowel bij leraren als bij leerlingen een zeer gezie ne figuur was. Hij noemde hem een voorbeeld van zelf opoffering, die alles voor zijn collega's en leerlingen over had. Zijn heengaan betekent een groot verlies voor de school. De heer J. Vader sprak vervolgens namens de lera ren een woord ter nagedach tenis. De heer de Waart gaf zich geheel aan zijn werk en gedreven door plichtsbetrach ting en opoffering, wist hg leerlingen te deze sprë- zich een plaats in de harten gen. van leraren en verwerven, aldus ker. Namens de leerlingen sprak de heer H. van Vliet, die eveneens het heengaan van de heer de Waart als een groot verlies voor de school schetste. Altijd stond hij op de bres voor zijn jongens. Ds. J. S. Sickesz sprak namens de kerkeraad en dia conie der Ned. Herv. Kerk te Vlissingen enige woorden van troost tot de familie. Hij memoreerde de heer de Waart, die sinds kort ouder ling der kerk was, als een zeer gelovig Christen. Ten slotte bad ds. Sickesz het „Onze Vader". Een broer van de overlede- ne sprak namens de familie enige woorden van dank. Een aantal leerlingen van de „De Ruyterschool" liepen in uniform met de stoet mee. Afscheid hoofd sub-streek- bureau Vlissingen, In het gemeentehuis te Vlissin gen hebben Donderdagavond velen gebruik gemaakt van de gelegen heid om afscheid te nemen van de lieer W. A. Oudenaarde, hoofd van het sub-streekbureau te Vllssingen, welk bureau met ingang van 1 Jan. a.s. wordt opgeheven, daar dan de wederopbouw tot de taak van de gemeente Vlissingen zal behoren. Alvorens deze receptie aanving werd de heer Oudenaarde in intie me kring gehuldigd. Er had zich onder leiding van burgemeester B. Kolff een klein comité gevormd, dat aan de schei dende wederopbouw-man een ge schenk wilde aanbieden in de vorm van een fraaie kelim-fauteuil. Allereerst sprak mr. Kolff har telijke woorden en na hem spra ken wethouder M. L. van Pope- ring. de directeur gemeentewerken C. Ouwehand, de heer Limonard voor het personeel van het streek bureau, de heer D. Bijl voor de N.A.P.B., afd. Vlissingen, de heer D. L. van Noppen voor de onder aannemers, de heer Kerkhoven van de fa. Muis en de Winter en de heer de Ridder namens de drie bouwverenigingen. Tenslotte voer de nog het woord ir. J. Gerber, hoofd van het streekbureau Wal cheren. die de heer Oudenaarde liet delen in de lof, welke aan hem als hoofd van de dienst was toe gezwaaid. De heer Oudenaarde bedankte in een geestige toespraak, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen- bleef. GEMEENTERAAD.* De gemeenteraad van Vlissingen zal vergaderen op Donderdag 30 Dec. a.s. B. en W. vragen een cre- diet van ruim f220.000.voor het aanleggen van de Sportlaan en het bouwrijp maken van gronden al daar. Voorts worden credi^ten aange vraagd voor dc inrichting van de beide Finse scholen. Tenslotte willen B. en W. een geldlening groot f480.000 aangaan voor de financiering van de reeds gebouwde 24 Oostenrijkse wonin- Geen geld voor Middenstandsbouw De burgemeester van Oost burg deelde in de Woensdag gehouden vergadering van de gemeenteraad mede, dat Ge- dep. Staten van Zeeland hun goedkeuring hebben onthouden aan het raadsbesluit om een feldlening te verstrekken aan e stichting „Het streékbe- lang" voor de bouw van 34 middenstandswoningen en 12 winkelpanden. Schipper stal van zijn lading. In zijn zitting van 21 Decem ber heeft de politierechter te Middelburg de schipper M. de J., die uit de lading van rijn schip 2 kisten thee en 10 blok ken tin had gestolen en deze goederen te Hansweert had ver kocht, veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf. De schipper, die tussen Rotterdam en Ant werpen voer. werd door de Bel gische justitie naar Nederland uitgeleverd. De parlevinker L. P.. die de gestolen goederen had gekocht kreeg 10 weken gevangenis straf. terwijl de vracht rijder J M. G. wegens heling en wegens het bewaren van gestolen goe deren uit winstbejag 4 we ken gevangenisstraf kreeg. Alles met aftrek van voorarrest. Tandarts in hoger beroep. J. P. A. S., tandarts te Ter- neuzen, werd, daar hg in strijd gehandeld had met de Prijsop- drijvingswet en Hamstenvet 1939, door de Tuchtrechter voor de Prijzen veroordeeld tot een geldboete van 500. Tegen dit vonnis had hij hoger beroep aangetekend. Hij werd per 4 Jan. 1949 voor de Bijzondere Politierechter te Middelburg gedagvaard, die in deze zaak uitspraak zal doen. BABY TERNAUWERNOOD GERED. Woning uitgebrand. Een felle brand heeft Don derdagavond een woning van de familie J. J. C. Kuyper aan de Kleine Kade te Goes ver woest. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat van de in boedel niets gered kon wor den. De brand ontstond door dat een kind een petroleum kacheltje omver stootte. In een oogwenk sond het huis in lich te laaie. Ook in de gang ont stond brand, daar de heer des huizes trachtte het kacheltje naarbuiten te dragen, waarbij hij brandende olie morste. De in janiek geraakte ouders ren den naar buiten en sleurden twee van hun drie kinderen mede. In de voorkamer zat echter nog een baby in ccn kinderstoel. De agent van po litie, M. J. C. de Kok. die dit vernam, drong met levensge vaar het perceel binnen en wist de kleine met stoel en al het huis uit te halen. Daar de motor-wagen van de brand weer uitviel, moest in het be gin water gegeven worden vla de waterleiding. Toen ook la ter de motorwagen weer be gon te spuiten mocht het blus- singsw^rk niet meer baten. Het perceel brandde geheel uit. waarbij de bewoners a! hun lgfgoed en kleding kwijt raakten. De belendende perce len konden behouden blijven. DE FINSE SCHOLEN Met de bouw van de 2 Finse scholen, die aan de Ho- weg en aan de Rembrand t- laan te Vlissingen zullen ver rijzen, vordert men goed. Men verwacht dat, indien de aan voer van materialen geen stag natie zal óndervinden en de werkzaamheden gedurende de wintermaanden een normaal verloop zullen hebben, dat de scholen binnen 3 of, 4 maanden gereed zullen zijn.. Half November zijn de on derdelen voor deze scholen in Nederland gearriveerd en Vlis singen behoorde tot de eerste die twee scholen toegewezen kreeg. Omdat de funderingen voor deze scholen eind Octo ber'reeds gelegd waren kon direct met de opbouw begon nen worden.Beide scholen hebben 6 lokalen. Oostkapelle GEREF. KERK Gekozen tot ouderling in de Geref. Kerk te OostKapelle J. Coppoolse Kzn.; tot diake nen S. den Hollander en A. W. Louws. De te Tholen g'houden collec te voor net Kerstf^-ist der Zon dagsschool in de Neü. Herv. kerk op Zaierdag 25 De-, a.s heeft ruim f 500 opgebraent Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen: Tempo van Harwich. Gepasseerd naar Antwerpen: Keizersgracht van IJmuiden, naar Gent, Almdijk v. Havan- nah Markelo van Rotterdam, Albireo van Rotterdam, Ger maan vn Hull, Westland van Dieppe, Bernina van Rotter dam. Gepasseerd van Antwerpen: Trompenburgh naar Rotter dam, Walenburg naar Le Ha vre- (Ingezonden mededeling) Rillerig? Verkouden? Neem m r$ 'EGEN PIJNEN EN GRIEP 20 T ABlE"EN (Ingezonden mededeling) /ij JioMf U- Pacto - Püctol-Poctolin.' legenda MIDDELBURG. Vrijdag Sciouwbutg- De kam pioen meUboe,ur; Elec tro: Balalaika 7 *?n C.15 uur. Zaterdag Schouwburg: De kampioen-melk', oer 30 cn 3 uur. Elejtro. IiaU.iika, 3.30 7 en 9.15 ".ur; Ku' rspoort: Tentoonstelling Colirict 35 cn 73 uur. Zondag Schouwbuig. De kam- pioen-melKboer, v er uur; Electro: Balata1-ca, C.pt, 7 en 9.15 uur: Kuipsrscucri- Ten toonstelling Co oriei 5—5 en 7 —9 uur- Schutteren-.:' Kerst bal. 812 'ur. VLISSINGEN. Vrijdag: Luxor: „De kampioen melkboer". 8 uur; Alhambra: „Balalaika", 7 en 9 uur. Zaterdag en Zondag le cn 2c Kerst dag: Luxor: „De kampioen melkboer". 3. 7 en 9 uur. Al hambra. „Balalaika", 3, 7 en 9 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2