PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Kerstlichtjes in „ZONNEVELD" Nog geen beslissing Soekarno wist niet waar zijn leger was Nederland zal bevelen van. de Veiligheidsraad negeren D£ BILT Felle rede van de Australiër kolonel Hodgson VOORSPELT 191e Jaargang - No. 302 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj W de Pagter. Hoofdred.: G. Balllntljn, Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS: 32 et per week; I 3.9C p kw.; fr. p. p. t 4.15 per kw_ Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 24 Dec. 1948 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. por mm. Minimum p. advertentie 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels); van 1—5 regels 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad". 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux te Vlissingen Vlamingstr 1G-18-20 (tijd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29. lel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. teL 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 26 Deze week Hoe rijmt, zich dit alles met het Kerstfeest? De Nederlandse regering heeft zich bij de aanvang van de Kerstweek genoodzaakt gezien tot het nemen van wel zeer ernstige besluiten. In een deel van ons koninkrijk bul dert het kanon. Terwijl overal gezongen wordj van vrede en het welbehagen Gods in de mensen, wordt er bloed vergo ten en verkeren duizenden in bange zorg over het lot van wie hen lief zyn. In Parijs vergadert de Veilig heidsraad om de staf te bre ken over de besluiten der Ne derlandse regering. In de gan se wereld heerst wanbegrip om trent de eerlijkheid van Ne derlands bedoelingen. Hoe rijmt zich dit alles met het Kerstfeest? Dat alles wat er op het ogenblik gebeurt zo in tragi sche tegenstelling staat tot de Kerstgedachte, zie, dat maakt dit Kerstfeest tot het schrij nendste, dat wij sedert de nood lottige bezettingsjaren moch ten beleven. Er is slechts één ding, dat het ons mogelijk maakt, oot moedig en nederig maar met zuiver geweten, te buigen voor de Kerstkribbe. Het is dc menselijke zekerheid, dat nög langer afwachten rampspoed' zou hebben betekend voor mil- lioenen en millioenen Indone siërs, die alles dreigden te ver liezen wat het leven waarde geeft. Ons volk heeft dit diep be seft. Zeer zelden heeft de Tweede Kamer in een belangrijke aan gelegenheid van een zo grote eenstemmigheid blijk gegeven als bij de discussies over hei Indonesisch beleid. Alleen de communisten verklaarden zich tegen dit beleid en dit ver sterkt slechts de zekerheid, dat er juist gehandeld werd. Te betreuren valt dat er wan begrip heerst, in eigen land, maar vooral daarbuiten. Er zijn Nederlanders, die menen, dat er opnieuw onderhandeld had moeten worden onder lei ding van de Commissie van Goede Diensten, dat er geen ultimatum aan Hatta gesteld had mogen worden, dat Neder land arbitrage had moeten vragen, arbitrage, waarmede ook de republiek zich accoord zou hebben verklaard. Men be hoeft echter slechts de rege ringsverklaring te lezen om te beseffen, welke consequenties hieraan verbonden waren. En het buitenland? Ontelbare factoren beïnvloe den de stemming daar, politie ke en economische. Niettemin: de ontwikkeling in Indonesië en het overleg in Parijs leggen op de Nederland se regering een zware verant woordelijkheid, die als een schaduw ligt over deze drama tische Kerstweek. Te donkerder is die schaduw, omdat als er één land is, dat de naam vredelievend volledig verdiende, het Nederland is ge. weest. Da't hier de harde nood zaak leidde tot een greep naar geweld, maakt dit Kerstfeest even moeilijk als het moeilijk ste uit de bezettingsjaren, al hebben wij dan ook het recht aan onze zijde. -Laat ons gebed bij dit Kerstfeest, daarom een gebed zijn om vrede. Hel eerstvolgende nummer van de P.Z.C. verschijnt Maandag 27 December. Buitenlandse bewondering voor Magoewo-luchtlanding OVERAL SNELLE OPMARS Op dc Donderdag in 't departement van Overzeese gebiedsde. len te 's Gravenhage gehouden persconferentie werd het on derstaande verslag van een officier (militaire waarnemer) over zyn bevindingen in Djocja uitgereikt: De gewezen republikeinse regering is zeer down en zenuw achtig. Volgens Hatta was door het Leger te, Djocja geen weerstand geboden, aangezien dit elders op oefening was. Soekarno verklaarde, niet. tete weten, waar het leger was Hadji Agoes Salim verklaarde, dat zijn buitenlandse con necties uitstekend waren, doch dat van het militaire gedoe van dc republiek niets klopte Overigens was deze republi keinse bewindsman zeer erkentelijk voor het correcte optre den van de Nederlanders bij debezetting. Volgens Douwes Dekker was het ongeluk van de republiek corruptie en nog eens corruptie. Van democratie was in de republiek geen sprake en het was slechts een onderlinge strijd tussen de verschillende partijen. Buiten de steden is de houding van de bevolking uitbun dig en zij" juichten onze troepen toe. In de steden is de hou ding apathisch, voornamelijk uit vrees voor talrijke onderge doken T.N.IJeden. Bij individuele gesprekken blijkt echter ook deze bevolking door de komst van de Nederlanders op een betere toekomst te hopen. De Chinesche bevolking is zeer blij, doch stelt angstig de vraag of de Nederlanders nu blijven, want anders is de toe stand voor haar vreselijk. Reeds thans is zrj volledig uit gekleed door de T.N.I. De be volking van Djocja leeft op de rand van hongersnood. Er zijn vele ziekten en er is een groot gebrek aan geneesmiddelen. De sawah's zien er overal goed uit, doch er heerst een schrikbarend rijsttekort. Heel Djocja is vergeven van booby-traps, welke opgeruimd worden. De B.P.M.-installatie te Djocja is volkomen intact. Er heerst veel ramppokkwaad, hetgeen verband houdt met de hongersnood. MILITAIRE WAARDERING De brand in Magelang valt erg mee. Overigens is elders veel politiek der verschroeide aarde toegepast. De luchtope- ratie boven Magoewo wekte de bewondering van toevallig aan wezige militaire waarnemers. Matthews (Royal Australian Navy) en Montana (U.S. Ar my). Zij hadden waardering voor „the wonderful show", voor de militaire prestaties hfet correct optreden van onze militairen tegen de bevol king. Zij achtten het dat de electrische verlichting van Djocja gewoon doorging het beste brevet voor „this most wonderful military operation". Van officiële zijde wordt ge meld, dat de Nederlandse troe pen in West-Java de oude status quolyn hebben over schreden in de richting van Bantam. Balaradja, 25 km ten Wes ten van Tangerang, is reeds door Nederlandse troepen be zet. De mariniersbrigade ruk te op uit Babat in Zuidelijke richting, waarbij geen weer stand werd ondervonden. In de omgeving van Fort de Koek werden zuiveringsacties uitge voerd. Donderdagochtend land den Nederlandse troepen in watervliegtuigen op het Toba- meer nabij Balige. De troepen werden bij deze plaats aan land gezet, waarna het vlieg veld van Siborong Borong werd bezet. RAPPORT C.V.G.D. De C.v.G.D. heeft een rap port getelegrafeerd naar de Veiligheidsraad, waarin bij zonderheden worden medege deeld over de schade, welke in en rond Djocja is toege bracht. Er wordt een beschrijving gegeven van de verlaten stra ten, de beschadigde bruggen en de verbrande gebouwen in Eerste foto van de landing van Nederlandse troepen op Java. de buurt van dc stad. Om 6 uur in de ochtend Zondag begon een bombarde ment op grote schaal op het vliegveld bij Djocja. Hatta be richtte de commissie het bom barderen van Djocja zelf. Pogingen van de Commissie om naar de Veiligheidsraad te telegraferen hadden de eerste dagen geen succes. In Bantam bezetten de Ne derlandse troepen Maoek aan de Noordkust van West-Java. De opmars gaat hier gestadig voort, zonder dat weerstand ge boden wordt. Op Sumatra bezetten de Ne derlanders Taroetoeng, de voor naamste plaats in het binnen land van Tapanoeli. In het gebied ten N.W. van het Tobameer overschreden de Nederlandse troepen eveneens de voormalige status-quo lijn. Lan-dingsverbod in India en Pakistan. De regering van India heeft tic rechten van do K.L.M. op Indisch grondgebied opgeschort „met het oog op de militaire actie van Nederland tegen de Republiek". De regering van Pakistan heeft eenzelfde maatregel ge nomen. Het bevel, waarvan te New Delhi officieel mededeling is gedaan, verbiedt Nederlandse vliegtuigen ook om Indisch grondgebied te overvliegen. Zoals bekend is Ceylon reeds eerder afgesloten voor Neder landse vliegtuigen en schepen. AUSTRALISCHE BOYCOT D'3 Australische havenarbei ders hebben besloten alle Ne derlandse schepen, die goede ren vervoeren vaif Australi sche havens naar Indonesië te boycotten. Dr. Drees over Indonesië. Internationale bemiddeling kan niet baten. In een exclusief interview met Reuter's correspondent te 's-Gravenhage, heeft de Nederlandse minister-presi dent, dr. W. Droes, ver klaard, dat, internationale be middeling in generlei vorm ooit de verwarde toestand in Indonesië kan doen beëindi gen. Dr. Drees gaf tydens dit interview duidelijk blijk, dat hij zich uit het net van juri dische argumenten wilde be vrijden, aldus deze corres pondent. Vandaag is het 5 jaar geleden dat het Rode Leger zijn tweede gro te winteroffensief begon.dat de Duitsers tot over de grenzen zou terugdrijven. MORGEN krijgen meer dan 70.000 Duitse kinderen in de Ame rikaanse sector van Berlijn van de Amerikaanse bezet tingstroepen een Kerstmaal; EN OVERMOGEN is het 5 jaar geleden, dat de 26.000 brt metende Duitse slagkruiser „Scharnhorst" na een dramatische achter volging door een achttal Britse oorlogsbodems in de Noordelijke IJszee ten on der'ging. j Het. Japanse parlement is ont bonden. 23 Januari zullen nieuwe verkiezingen worden gehouden.' Studenten van de universiteit te Rangoon reden met 20 bussen langs de Nederlandse legatie al daar. demonstrerend tegen de Ne derlandse „politie-actie". Verklaring van dr. Friedericy in New York. „Allemaal communisten" „Nederland zal vermoede lijk elke resolutie van de. Vei ligheidsraad, die het terug trekken van de Nederlandse en Indonesische strijdkrachten op de stellingen van de bc- standsovereenkomst van Ja nuari 1948 eist, negeren", al dus heeft dr. H. J. Friederi cy, chef van de politieke af deling van het Nederlandse ministerie van overzeese ge biedsdelen te New York, ver. klaard. Volgens dr. Friedericy, zo VEILIGHEIDSRAAD Nederland duldt geen militiare waarnemers der V.N. meer Tot nog toe zyn in de Veiligheidsraad alleen de tegen standers van Nederland aan het woord geweest. Verwacht wordt dat Zaterdag een meer sympathiek geluid zal klin ken, als de kmden, die een gematigde houding aannemen, het woord verkrygen. Mocht men Zaterdag niet met de behandeling van de Indo nesische kwestie gereed komen, dan zal Tweede Kerstdag opnieuw vergaderd worden. Het Agence Franse Presse, dat nog al eens uitmunt in het verspreiden van onjuiste berichten, medt het volgende; Volgens in Palais de Chaillot ontvangen berichten slnjten de Britse en Canadese afgevaardigden zich definitief aan by de Amerikaanse ontwerpresolutie, aldus meldt A.F.P. uit In dit geval zou het ontwerp, dat reeds door de Ver enigde staten, Columbië, Syrië en China is goedgekeurd, over zes stemmen beschikken, waarbij tenslotte die van Ar gentinië wordt geveegd. Aldus zou het over 7 stemmen be schikken, terwijl twee vaste leden van de Veiligheidsraad (Frankryk en 'Rusland) zich onthouden. Tn die omstandighe den zou liet ontwerp worden goedgekeurd, aldus A.F.P. In de ochtendzitting van Donderdag nam de Chinese gedelegeerde. Chiang, het eerst het woord. Hij achtte het van academi sche waarde nu weer te gaan praten over de competentie van dc Raad, daar de zaak al anderhalf jaar regelmatig op de agenda voorkomt. Neder land heeft zich niet aan het bestand gehouden. De vertegenwoordiger van China achtte de laatste mili taire actie veel ernstiger dan de vorige gezien de aanwezig heid van de C.v.G.D. Er mogen redenen zijn voor de Neder landse bezwaren, deze hadden bij de C.v.G.D. of de Veilig heidsraad moeten worden in gediend. Samenwerking tus sen Nederland en Indonesië kan nooit worden geboren uit een machtsontplooiing. Daarom eist China een snelle actie van de Raad en steunt zijn delegatie de Amerikaanse re solutie. FELLE REDE VAN HODGSON Fel was de rede van de Australische vertegenwoordi ger kolonel Hodgson, die de Amerikaanse resolutie nog niet straf genoeg vond. De militaire actie is lang te voren beraamd, meende hij, en Nederland heeft totaal ge. brek aan samenwerking ge- Vanavond branden de kaarsen in 't zeehospitium bij Domburg Een leest, waar de patiëntjes zich al lang op verheugen Zeehospitium is een groot .woord en moeilyk uit te spreken als je nog maar een peuter bent. Het doet denken aan ruime zalen en zonnige ligha]len, aan verpleegsters en de geur van dennen. Maar wanneer je jarenlang plat op je bedje moet liggen vastgebonden, omdat je je niet mag oprichten - zoals de 5-jarige Keesje Melis uit Serooskerke, is het toch maar een heel klein wereldje: een stukje wit plafond, een glimp van de zaal, af en toe het lachende gezicht van een verpleegster, die je een thermometer of een glas melk brengt en soms de vriendelijke directrice, die altijd zo leuk met je babbelt en het helemaal niet erg vindt als je handje met haar schort speelt. Het moet een lieve, goede vrouw zijn geweest, mevrouw E. D. van den Broecke, die het. zëehospitium „Zonneveld" bij Domburg stichtte. Zy bestemde dit voor kleine T.B.C.-patiënt- jes van alle gezindten en uit heel het land. Het was een daad met zegenrijke gevolgen. Want sinds de stichting nu bijna 40 jaar geleden heb ben honderden kinderen na kortere of langere ligduur „hun" Zonneveld gezond en le venslustig verlaten. Het hospitium werd vlak achter de duinenrij gebouwd, zodat de zeewind zijn heilzame uitwerking op de kinderen kon hebben. Maar omdat teveel van het goede schaadt, werek om het gebouwencomplex 'n naag van sparren geplaatst en die waren de reden, dat yelen, wanneer zij vroeger van Oost- kapelle naar Domburg gingen, niet eens in de gaten hadden, dat op enkele metei's van de weg een groot sanatorium lag. In de oorlog hebben de Duit sers hun laarzen in „Zonne veld" geplant en zij ruimden meteen maar wat bomen op. Een doeltreffend windscherm ging daardoor grotendeels ver loren. maar wanneer de ver pleegden in de lighal zyn, kun nen zij nu tenminste iets zien van het overigens spaarzame verkeer. STEEDS IN DE WEER „Wij moeten de kinderen de gehele dag, wanneer zn thans niet rusten, bezig houden", is de gulden stelregel van het be stuur en de directrice, zuster T. F. van Asaen. Want niet al le 85 jongens en meisjes van 1 tot 5 jaar die mo menteel verpleegd worden, verkeren in de positie van Keesje, die jarenlang plat op de rug moet liggen om een sterke robbedoes te kunnen worden. Zijn leeftijdgenootje Gieltje Lecroix uit Rotterdam bijvoorbeeld zij is nog maar pas in „Zonneveld" maar al volkomen ingeburgerd en de 4 jaar oude Mientje van den Berg uit Vlissingen troffen wij tijdens een rondgang door de zalen druk bezig in bed met het plakken van mooie kerst kaarten. De lopende patiën tjes krijgen in een - apart lo kaal 'normaal onderricht en de leerplichtige kinderen, die nog niet opmogen, zien meester iedere dag aan hun bed ver schijnen. In het hospitium wer ken drie leerkrachten, een hoofd- en twee onderwijzers, die er een drukke dagtaak vin den, terwijl voor de kleintjes een fröbelonderwijzeres in dienst is. EVENEMENTEN Ieder feest is een groot eve nement voor deze kinderen, die zoveel moeten missen. Het meest verheugen zij zich op het steeds terugkerende bezoek van vader en moeder. Voor vele ouders betekent dit een lange, omslachtige en kostba re reis. Met het oog op deze laatste factor heeft de gem. geneeskundige dienst van Rotterdam, waar talrijke pa tiëntjes vandaan komen, thans georganiseerd, dat de ouders uit Maasstad en omgeving eens per 4 weken per bus naar Walcheren kunnen reizen. Het Irenefonds doet veel voor de kinderen: eens per drie maanden is er een bijeenkomst met filmvertoning of optre den van een goochelaar e.d. toond met de C.v.G.D. Er is niets gebeurd om de Renville overeenkomst te verwezenlijken De Republikeinse regering kreeg voor de actie slechts 36 uur tijd 'n bindende verkla ring af te leggen. Dat is nog erger dan wat Duitsland in 1940 Nederland aandeed. Wat de Nederlandse bedoe lingen in werkelijkheid zyn zullen we misschien nooit weten, maar wij kunnen ons de gevolgen voorstellen. Deze gevolgen zullen volgens Hodgson, neerkomen op het verlies van goodwill voor Ne derland, onrecht in Azië en zware lasten voor Nederland zelf. Zijn regering is zeer nauw betrokken bij deze kwestie. Men dient eraan te denkJh, dat deze kwestie geheel Zuid' Oost-Azië beïnvloedt. Zij ver oorzaakt stakingen, ongere geldheden, verlies van grond stoffen, achteruitgang van de handel en zij is er ook de oor zaak van, dat extreme krach, ten zich in vitale gebieden gaan uiten. De Australische regering lean thans in de Veiligheids raad geen stem uitbrengen. Maar zij hoopt, dat de leden van de raad zijn amendement op de Amerikaan^ resolutie zullen overnemen. Aan de Amerikaanse resolutie zou de heer Hodgson dan willen zien toegevoegd: dat de president der Republiek Indonesië en de overige politieke gevange nen, die op 18 December wer den gearresteerd, zuilen wor den vrijgelaten. MILITAIRE WAARNEMERS WEGGESTUURD Kolonel Hodgson deelde nog mee, dat hij zojuist van zijn regering een telegram had ontvangen met als inhoud: „Het Nederlandse militaire bevel heeft eenzydig en zon- der overleg met de C.v.G.D., alle militaire waarnemers van de C.v.G.D. bevolen, zich naar Batavia te begeven. Deze in structie is -volgens het Neder landse hoofdkwartier gegeven op bevel van dr. Beel." In verband hiermede stelde de heer Hogdson voor, aan de resolutie toe te voegen, dat de militaire waarnemers dei- Commissie worden geïnstru eerd, hun werk voort te zetten. Uit Batavia kwam over deze kwestie de volgende medede ling binnen: 45 Militaire waarnemers van de Commissie voor Goede Diesten, verspreid over geheel Java, worden door Nederland se troepen naar Batavia te ruggebracht. (vervolg op pag. Maar ook de anderen vergeten hen niet; zo is in de laatste tijd een operette opgevoerd, de fanfare uit Oostkapelle kwam spelen en voorts droegen on dermeer de padvindei-s hun steentje bij. Maar vanavond, als de Kerst nacht andermaal over de we reld daalt, wordt het mooiste en meest zinrijke feest gevierd. Dan gaan de lichten uit en worden de kaarsjes in de Kerstbomen op de zes afdelin gen aangestoken. De grotere kinderen zullen een Kerst- spelletje opvoeren, de bekende Kerstliederen zullen klinken en ademloos zal er geluisterd worden naar het oude verhaal, dat steeds weer nieuw is en dat handelt over de geboorte van een kind in een stalletje, waar het een kribbe als wieg kreeg, Jezus, die de kinder tjes tot Zich liet komen «ii voor ons ook wat dat betreft een lichtend voorbeeld was. meldt Reuter, zou het terug trekken van de troepen uit de door de nieuwe politione le actie verworven positie tot chaos leiden. Dr. Friedericy verklaarde verder nog: „Indien de ge wapende acties der Indone siërs succes hebben, zal dit communistische overheersing betekenen. Ik ontken, dat de Republikeinse regering het communisme verslagen heeft. Slechts een derde van het Republikeinse leger warkte mede met de jongste door de Republikeinse regering gelei de anti-communistische actie. Het Republikeinse leger krijgt van niemand zijn bevelen", aldus dr. Friedericy. Hij trok een vergelijking met India's politionele actie om terrorisme in Halderabad te onderdrukken. ..Beide lan den hadden eveneens een be stand, dat ook geschonden werd. Dit bestand had prac- tisch geen kracht, omdat er geen neutrale macht was om toe te zien op de naleving. Tenslotte had India geen an dere keuze dan tot eenzijdige politionele actie over te gaan." Dr. Friedericy ontkende, dat Nederland Indonesië een blokkade heeft opgelegd. Naar aanleiding; van de op roep der Australische haven arbeiders, Nederlandse sche pen in Australische havens te boycotten, 'zeide hij: „Dat zijn allemaal communisten." KORTE PREDICATIE KERSTFEEST „Dat U geboren is de Za ligmaker!' Lukas 2 11. Negentien en gen halve eeuw geleden is dit woord gesproken door de engel op de velden van Bethlehem. Het is dus reeds een oud woord. Toch blijft het al tijd nieuw en is waard, gehoord en verkondigd te worden, om dat de mensheid 'niet veranderd is en wij, ook met al onze mo derne techniek, in wezen dezelf de mensen zijn ats die er leef den bij het begin van onze jaar telling. Deze wereld is nog altijd een wereld verloren in schuld. Als God ons onze gang laat gaan, worden er steeds meer spaden geslagen tot zwaarden en sik kelen tot spiezen. De diepste verlorenheid van deze wereld is, dat wij voortdurend het om gekeerde doen van hetgeen God in Zijn Woord ons zegt. In plaats dat wij de heilstijd dich terbij brengen, raken we er steeds verder van verwijderd, hoeveel pogingen er ook wor den aangewend om vrede en rust te verzekeren. Met het zwaard kan dit niet mogelijk zijn, ook al spreekt men nog zo zeer van zijn „recht". Steeds dieper raakt de wereld ver ward in haar eigen schuld. Het Kerstfeest zegt ons nu, dat God nochtans deze wereld niet heeft losgelaten. Van de aarde is niets te verwachten. Er is iets van Hem uitgegaan. Hij heeft zich zelf, in Zijn Zoon, verbonden aan deze mensheid. Christus is geboren, een opge jaagd mensenkind. Hij is het leken van onze verlorenheid en tegelijk van Gods diepe bewo genheid met ons lot. „Dat U geboren is Ook bij alle Kerstdrukte die wij ma ken kan ons voorbij gaan, wat dit feest ons zeggen wil. Luther waarschuwt reeds: „Pas er voor op, dat gij bij het Evangelie niet alleen op de geschiedenis acht slaat, want die bestaat niet lang. Zonder geloof blijft er niets hangen". En dat ts nu juist de bedoeling dat er wel iets hangen blijft, opdat wij zelf vreugde en zaligheid kennen, ook middenin de hopeloosheid en aan de wereld iets te zeggen hebben van 't Licht dat in de duisternis ons van God gezonden is; Dit nummer bestaat uit vier bladen. TEMPERATUUR OM HET VRIESPUNT. Geldig tot. Vrijdagavond: Overdrijvende wolkenvelden, maar overwegend droog weer on plaatselijk nevel of mist. Meest zwakke wind tussen Noord en Oost. In dc kuststre ken van het Noorden van het land lichte dooi tot tempera tuur om het vriespunt. Elders in het land in de ochtend lich te vorst en in de middag tem peratuur om het vriespunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1