K T appic de Zuidpool PREDIKBEURTEN AETHER Van gras tot kinine UIT DE PROVINCIE Inlichtingendienst „vergiste" zich c ante Sabine grijpt in MARIA SAWERSKY Walcheren Walcheren. Rechtzaken Brutale oplichter maakte een slachtoffer in Zeeland Tweejaargevangenisstraf geëist Voor de Groninger recht bank stond Donderdag te recht de 61-jarige Johannes Hubertus 'K. te Groningen, wegens oplichting. IC begaf zich op zekere dag naar de heer Timmer man, directeur van de gras- drogerij te Hoogkerk en deel de hem mede, dat hij er na lang experimenteren in ge slaagd was kinine uit gras te bereiden. De heer Timmer man hechtte in het begin niet veel waarde aan het ver haal. maar liet zich tenslot te overtuigen door verdach- tes uitvoerig relaas omtrent deze uitvinding. Verd. toonde zelfs een bedrgfsvergunning, welke afgegeven zou zijn door het ministerie van economi sche zaken. K. vroeg aan de heer Timmerman j 500 te leen. omdat een groot deel van zyn geld geblokkeerd was. De heer T. begon vertrou wen in K. te stellen en ging met hem naar zijn broer te Goes, om deze voor de nieu we uitvinding te interesse ren. De besprekingen hadden tot gevolg dat opgericht werd de N.V. Chemische Industrie „Novastella." K. kreeg kennis aan mej. de B. te Groningen, die hij een tweetal bontmantels schonk ter waarde van ƒ1860. De. met deze twee mantels zeer in haar schik zijnde da me, stelde .vertrouwen in K. en leende hem kort hierop op zyn verzoek een bedrag van 6500. Op de duur liep deze oplichterij vast en kwam verdachte's zwendel aan het licht. Tijdens het verhoor by de rechter-commissaris bleef ver dachte bij zijn verklaring dat hij kinine uit gras kon be- BILJARTEN Ned. Kampioenschap hoofdklasse 47/2 In het Kurhaus te Scheve- ningen begon Donderdagmid dag het tournool om het eerste hoofdklasse kampioen schap van Nederland groot biljart anker kader 47%, dat Vrijdag werd voortgezet. Het klassement aan het eind van de tweede dag luidt: gew. p. h.s. alg. e. 1. v. d. Pol 2. Metz 3. De Ruyter 4. v. Vliet 5. Teegelaar 6. Sweering 7. de Leeuw 8. Jacobs 176 34.04 4 137 17.3S 3 141 16 57 2 131 28 45 1 102 15.89 1 97 13.78 1 142 13.68 0 105 13.57 DAMMEN SINT LAURENS— VLISSINGEN H 9—11. Dinsdagavond speelde St. Laurens voor de competitie te gen Vlissingen II. B. VerburgO. Hellinga 11; L. DavidseP. van Belzen 02; Iz. WalravenW. Pieterse 20: B. v. d. BroekeE. Verschoor 02; P. de KamJ. Koster 1— 1; P .WalravenD. Valkier 0 2; W. DavidseP. van Oorschot 2—0; C. Geldof—P. Goedbloed 2—0; K. WillemseJ. Marijs 1 1; J. BuijsJ. Gel jon 0—2. Vlissingen won deze ontmoe ting met 119. reiden, waarop, de zaak werd overgedragen aan de schei kundige by het ministerie van justitie, dr. W. Broen- tjes, die verdachte in de ge legenheid stelde het experi ment te verrichten in het la boratorium voor keuring van handelswaren te Den Haag. Tijdens de proefnemingen de den zich inderdaad enkele verschijnselen voor. die op de aanwezigheid van kinine we zen. Een nader onderzoek wees echter uit, dat verdach te nog enkele kininekristal- len in zijn zak had en deze met een watje in een vloei stof dompelde, waarmee hij experimenteerde. Dr. Broentjes verklaarde, dat het theoretisch uitgeslo ten was, kinine uit gras te bereiden. Ter zitting verklaarde var- dachte echter, dat het wel mogelflk was. Dr. Hazelhof had verdachte aan een psy chiatrisch onderzoek onder worpen en verklaarde dat verd.'s geestesvermogen en kele afwijkingen vertoonden. Verdachte was overigens geen onbekepde voor de rechtbank. Reeds 26 maal stond hij terecht, waarvan 16 maal wegens oplichting. Te gen hem eiste de officier van justitie 2 jaar gevangenis straf. Wij kunnen aan het boven staande nog toevoegen. dat de strafzaak tegen K. aan hangig werd gemaakt door de heer T. uit Goes, die tot het inzicht kwam, dat K. 'n oplichter moest zijn. Industrieterrein te Terneuzen. Het terrein tussen de West en Midden-kanaalarm te Ter- neuzen. het z.g. „Kanaalei- eiland'', wordt industrieterrein. Rijkswaterstaat heeft zich be reid verklaard zelf dit terrein geschikt te maken als vesti gingsplaats voor klein-indus- trie en het daarna als zodanig te zullen uitgeven. Herv. kerk van Yerseke weer in gebruik. Voor de Nederlands Herv. Gemeente te Yerseke was het Woensdag een dag van grote vreugde: voor het eerst sinds ruim acht jaar kon zy weer haar eigen kerkgetiouw be trekken. Men kent de geschiedenis: zestien Mei 1940 brandde het historische bedehuis van deze Zeeuwse vissersplaats ten ge volge van oorlogshandelingen geheel uit. Een paar muren seconden nog overeind. In Yer seke gaat men echter niet gauw bij de pakken neerzit ten en met man en macht werd het herstel aangepakt. Thaps. vijftien December '48, was het dan zover: de ge meente kon weer het oude Woord horen verkondigen binnen de muren van haar fraaie kerk. By de ingebruikneming werden vele toegespraken, ge houden. Gronings schip monsterde in Hansweert. Deze week werd te Krui- ningen de volledige beman ning van het te Hansweert liggende Nederlandse m.s. „Fiducia" van de rederij Nieuwpoort te Groningen, aangemonsterd. Dit schip maakt reizen van Nederland naar alle Europese havens met inbegrip van de Middel landse Zee en Noord Afrika. Hansweert is dus weer evenals vóór de tweede we reldoorlog opgenomen als één der vele Europese zeehavens. ONDERSCHEIDING Aan wijlen de heer A. N. Westdijk te Goes is door de minister van oorlog posthuum toegekend. „Het oorlogsherin- neringskruis met de gesp voor bijzondere krijgsverrichtingen Nederland Mei 1940". De heer Westdijk is gesneuveld tijdens de oorlogsdagen van 1940. De onderscheiding zal binnenkort aan de wed., mevr. J. West dijk, worden uitgereikt. 5. Tinus Traan gat vanuit het kraai ennest, de Maat de opdracht om een grote katrol zeer dik touw om de winch te winden en om aan het uit einde daarvan zijn allerbeste harpoen te bevestigen. „Ik zie er niets dan narigheid van komen", dacht de Maat, terwijl hij daarmee bezig was. „Ik heb niks met walvissen op! Ik vang liever ha rinkjes of baars. Wat zjjn we begon nen!" Intussen voer de „Kraak" snel in Zui delijke richtjng' en het was te mer ken. dat ze in de buurt van de Zuid- pooi kwamen, want hoe Zuidelijker ze kwamen, hoe kouder het werd. Dat duurde zo een dag en een nacht maar op de dag daarna, slaakte Tinus Traan ineens een kreet. „Een walvis!" schreeuwde hij „Vlak voor ons uit! Alle hens aan dek!" Kappie en de Maat liepen opgewon den naar de masttoe, waarlangs Ti nus Traan snel naar beneden daalde. „Nu gaan de poppen aan het dansen!" dacht de Maat somber. „Ik zie er niets dan ellende van komen!" Mobilisatie in Amerika ging niet door Opzienbarend rapport verschenen Het is enkel aan de koel bloedigheid van president Tru man en aan het gematigd ad vies van Marshall te danken, dat de Amerikaanse regering in het voorjaar van 1948 niet bevel tot algemene mobilisatie heeft uitgevaardigd, ten einde het hoofd te kunnen bieden aan een z.g. aanval van het Sovjet- leger in Europa, welke door de geheime inlichtingendienst van de Amerlkaaanse Lucht macht was aangekondigd. Dit. wordt gemeld in een rapport van de commissie, welke met het onderzoek van het Amerikaanse defensiepro bleem is belast. De leiding *van deze commissie is i'n handen van de gewezen president Her- bert Hoover. In verband met deze aankondiging van de in lichtingendienst van de lucht macht wordt in het rapport van het comité-Hoover voorts nog gezegd: „Gelukkig heeft de centrale inlichtingendienst tij dig deze vergissing kunnen goedmaken". Aan de hand van inlichtingen van de Amerikaanse lucht macht meende men in de Ver. Staten dat de „Russische re gering in het voorjaar zou po gen, haar pantserdevisies tot aan de Atlantische Oceaan te doen oprukken, om dan de Britse eilanden door haar luchtmacht te bestoken." FEU1LI ETON Toen ook dat achter de rug was, wreef hij zich vergenoegd in zijn handen. „En nu gaat u maar zo gauw mogelijk aan het werk, doctor" zei hij opgewekt. „We hebben gebrek aan goede reisverhalen en ik zou uw werk liefst nog deze herfst op de markt willen brengen. Vergeet u vooral niet dat de beschrijving van die twee Afrikaanse jaren zeer le vendig moet zijn. In hemels naam geen droge lectuur, als tublieft! Het publiek is al dat kwasi wetenschappelijk ge daas allang beu. En dan moet het boek behoorlyk geïllu streerd zijn. Goede plaatjes trekken altijd!" „Voor de foto's is mijn vriend en medewerker. Karei Schuch verantwoordelijk", ant- woorde Reuder lachend. Maakt u zich daar maar niet ongerust over, meneer Perlman. Schuch heeft tal van uitstekende opna men gemaakt, waarvan we heel wat zullen kunnen ge bruiken. Meneer Perlman zette zijn bezoeker nogmaals tot spoed aan en drukte hem daarna de hand ten afscheid. Hy moest een groot plein, waar het verkeer zich in lange rijen een weg baande, dwars oversteken. Met een vlugge sprong bracht hij zichzelf juist voor een aansuizende au to op het trottoir in veilig heid en daarbij moest hij in nerlijk om zichzelf lachen. Na twee jaren Afrika, waar het op z'n allerdonkerst is, om Kareltje's geliefkoosde uitdruk king te gebruiken, moet ik zowaar eerst weer aan Jt gro te stadsleven wennen, dacht hij. De overstelpende drukte en het tempo, dat elkeen zo hoog mogelijk scheen te willen op voeren. lagen hem niet meer. Auto-claxons loeiden, electri- sche trams gonsden als ge weldige muskieten aan en daartussendoor klonken de schorre stemmen der kranten- venters die dc voornaamste in houd van het avondblad aan kondigden. „Dr. Reuder en Karei Schuch uit Afrika terug", vermeldde een der vette koppen op de frontpagina. Reuder kocht een exemplaar. Daar stond het interview, dat hy de persmensen deze och tend had toegestaan. Midden tussen de tekst waren zij en Ka rel Schuchs conterfeitsel afge drukt. Hij bekeek het glimla chend. Kareltje ziet er lang r.iet zo heroïsch uit, als hij zelf wel denkt, ging het hem door het hoofd. Daar zal hij zich wel da nig over ergeren". Hij sloeg de weg in naar het hotel, maar het zachte weer op deze mooie lenteavond deed; hem dromerig voortwandelen, zodat hy niet op de weg lette. Het werd geleidelijk stiller op straat en zonder dat hij er zelf erg in had, kwam hij tenslotte in een der buitenwyken terecht waar de hoge huizöh plaats maakten voor kleine villa's met goed onderhouden voortuinen. Hy verloor zich in herinnerin gen. Twee harde jaren lagen ach ter hem. Zij hadden hem veel doen vergeten, wat hij inder daad tergeten wilde en dat was goed. Plotseling liet het carillon zijn zilveren klanken horen: het zong zijn lied, door de zoele avoijd. Felix Reuder bleef met een ruk staan. Waar was hij terecht geko men? Had hij, onbewust, zijn schreden naar een omgeving gericht, waar hij zich vroeger vaak zo verlangend doorheen had gespoed 'en die hy nu reeds lang vergeten waande? Ja, daar lag ook het kleine, drie hoekige pleintje met de linden. En daar, aan de overkant, stond temidden van een ietwat verwilderde tuin de villa van de Larsens. Felix Reuder was achter een boom gaan staan en keek van daar naar het tuinhek. Als hij zijn ogen bijna dicht kneep, kon hij het witte naambordje on derscheiden. En het carillon zong nog steeds: „Betracht steeds trouw en redely kheid..." Om Reiiders mond gleed een wrang lachje. Trouw en redelykheid had Irene Larsen aan hem stellig niet betracht. Eens had hij van haar gehouden. Of was het slechts een vluchtige verliefd heid geweest? Hy zou het nu niet meer nauwkeurig kunnen definiëren. Hy luisterde naar het kloppen van zyn hart. Het klokkenspel stierf weg en zijn hart klopte weer regelmatig. Derhalve had hij Irene Larsen na twee jaren Afrika vergeten. Reuder ging verder. By de volgende dwarsstraat was een standplaats voor taxi's. Hy stapte in de voorste wagen en liet zich naar zijn hotel ryden. De lift bracht hem naar zijn kamers. Wordt vervolgd) Koopt cocosnoten in Stavenisse Toen dezer dagen op de Oosterschelde een aanvaring plaats had tussen het vracht schip „Telegraaf" en het tank- schip „Olievos" moest de „Te legraaf" om het zinken te voorkomen, een deel van de deklast overboord gooien, die later te Stavenisse aanspoelde en daar geborgen werd. De lading bestond uit cocos en cocosnoten. De cocos wordt by de plaatselijke bakkers verwerkt terwyl de cocosno ten door de groente- en fruit handelaren verkocht worden. Industrialisatieplan voor eiland Tholen. In de dezer dagen te Sint Maartensdijk gehouden ge meenteraadsvergadering werd met algemene stemmen be sloten, overeenkomstig een bt-lef van de vereniging Bur gemeesters, Secretarissen en Ontvangers van het eiland Tholen, goed te keuren dat aan het ETI opdracht wordt gegeven een industrialisatie plan op te maken in samen werking met andere gemeen ten op het eiland Tholen. Middelburg MADAME CURIE De Chr. Filmactie te Mid delburg heeft met-de Ameri kaanse film „Madame Curie' een goede greep gedaan. Dit werk geeft nameiyk een vol ledig aanvaardbare weergave van het leven van deze grote geleerde, zonder dat de lof trompet te nadrukkelijk wordt gestoken. De grote momenten uit dit byzondere vrouwen leven, die ons in het door haar dochter geschreven boek ont roerden, boeiden oolc in deze film, die door Mervyn LeRoy op vaardige wijze werd gere gisseerd en die uitmunt door fraaie fotografie. Het spel van Greer Garson en Walter Pid- geon het duo uit „Mrs Miniver" en „Mrs Parkington" stond, zoals te verwachteu was, op hoog peil. In het voorprogramma draaide de „film van de maand" „Moe. der des lands" gemaakt naar het scenario van A. Koolhaas, een juist door zijn eenvoud vocrrtreffelyk product, waar over wy reedg naar aanleiding van eerdere vertoningen prij zend schreven. UITREIKING BONKAARTEN. Op Maandag 20 December aan zelfverzorgers te Middelburg, Oostkapelle „CRESCENDO" VERGADERDE Woensdagavond hield de mu ziekvereniging „SCrescendo" haar jaarvergadering in café „Internationaal". Het ere-lid, burgemeester Sprenger was wegens ziekte verhinderd deze vergadering bij te wonen. De voorzitter, de heer Rotte opende deze vergadering met een hartelyk welkom en her innerde tevens aan het 50-ja- ge bestaan van „Cresendo". Na bestuursverkiezingen werd het bestuur als volgt samen gesteld De heer A. Rotte voorzitter, de heer C. Geldof secretaris penningmeester, de heer A. W. Louws vice-voorzitter, de heer W. Back 2e secretaris, de heer A. Joziasse 2e penning meester, de heer L. Jobse bi bliothecaris en de heer K. Wisse commissaris. Voorts werd besproken het op de 2e Pinksterdag te hou den concours en werd besloten om eind Januari a.s. een open bare uitvoering te geven. Als bode der vereniging werd aangesteld de heer A. P. Rotte. Kerknieuws NED. IIERV. KERK. Beroepen te 's-Heerenhoek— Nieuwtlorp W. J. Gunning te Wij- chen. INTREDE. Ds. J. V/. Verheij, beroepen predikant bij de Geref. kerk (art. 31 K.O.) te Middelburg, hoopt op Zondag 23 Januari a. s. intrede te doen, na beves tigd te zyn door ds. J. J. Ar nold te Vrouwenpolder. ZONDAG 19 DEC. 1948. Ned. Hen-. Kerk. Aagteker- ke 10 ds. Don, 2.30 ds. Theu- nisse; Arnemuiden 9 de heer Smit, 4.15 ds. de Vries, 7 de heer Smit; Biggekerke 10 en 2 ds. Witteveen; Domburg 9.45 ds. v. Willenswaard, 7 dc. v. d. .Winst; Gapinge 10 ds. de Boer; Grypskerke 10 ds. Antheunisse. 2.30 de heer Wysman; Meliskerke 10 en 2.30 de heer Barnard; Mid delburg (Oostkerk) 10 ds. v. Voorst Vader, 7 ds. Don; Concertzaal 10 d# v. Woèr- den; Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijnackcr Hor dijk; Oost- en West-Souburg 9.30 en 7 ds. Spijkerboer; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard. Ritthem 10 ds. Aal- bers. 2.30 ds. v. Woerden; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Keyzer; Vlissingen 10 ds. Sickesz, 5 de heer v. Sabben; Havendorp 10 ds. Aalbers (H. D.); Vrouwepol der 2 ds. de Boer; Westkapel- le 10 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Sicltesz, 2 ds. v. Woerden. Eglise Wallonne. Middel burg 10.30 ds. Risseeuw (Eglish Anglase). Geref. Kerk. Arnemuiden 10.30 en 2.30 ds. Veldhuyzen; Domburg 11 leesd., 3 ds. Scheele; Gapinge 9.30 en 2 ds. de Wit; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Dorst; Koudeker- ke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Mehskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Hof- pleinkerk). 10 ds. Veldkamp, 2.30 en 5.30 dr. Oussoren: Oost- en West-Souburg 9.30 en* 2.30 ds. v. d. Berg: Oost kapelle 10 leesd., 2.30 ds. Venekamp; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v, Wouwe; St. Laurens 10 dr. Oussoren, 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk: Vlissingen 9.30 en 5 ds. Hindriks; -Vrou wenpolder 9.30 en 2 ds. Vo gelaar; Westkapelle 9.30 lees- dienst; 2.30 ds. Scheele. ZONDAGSDIENST - DOKTOREN. Voor spoedgevallen zal te Vlissingen te bereiken zijn dr. H. C. A. Detmar, Bad- huisstr. 25, telef. 258: te Middelburg: de heer W. L. Pel, arts, Rouaanse Kaai 11, tel. 2585; te Koudekerke. Westkapel le en Zoutelande, de heer Beck, arts, Langedamstr. 30, Zoutelande. tel. K 1186—282; te Veere, Serooskerke en Oostkapelle, de heer P. J. Bom, arts, Oostkapelle, tel. K 1188, telef. 276. APOTHEKEN. Middelburg: -18 tot en met 26 Dec.: Apotheek Nonhebei, Lange Delft 133, tel. 2538: Vlissingen': Apotheek wed. v. Ockenburg, Badhuisstr. 22, tel. 86. Geref. Kerk ex art. 31. Mid delburg 2 en 7 ds. Veldman; Zoutelande 9.30 en 4 ds. Veld man. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Oostka pelle 10 en 2.30 leesd.; West kapelle 11 en 4.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middel burg 10 en 3 ds. Rijksen; Vlissingen 9.30 en 5 leesd. Ver. Vryz. Hen'. Middel burg 10 ds. Metz; Vlissingen 10.45 ds. Bax. Evang. Luth. Geni. Middel burg 6 ds. Haan; Vlissingen 10 ds. Haan, 5 ds. Stol (H. A.) Doopsgez. Gem. Middelburg geen dienst. Herst. Apost. Zemlingsgem. Vlissingen 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heiliglngssamenk., 7.30 Verlossingsamenk. o.l. v. kap. Souverein. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 15 Dec.: Nassauhaven v. Antwerpen; Urma- jo v. Calais: Hollandia v. Calais; Temper v. Antwerpen. Vlissingen vertrokken 16 Dec.: Bounty n. Londen: Nassauhaven n. Kopenhagen; Urmajo n. Antwer pen. Gepasseerd n. Antwerpen 16 Dec. Arendsdjjk v. New-York; 17 Dec.: .Sinkep v. Amsterdam. Gepasseerd v. Antwerpen 16 Dec. Madoe v. Gent n. Londen; 17 Dec, Alwaki n. Rotterdam; 18 Dcc.: Glo ria v. Gent n. Köge; Parkhaven n. Monte Video; Rabenhaupt n. Du blin. SCHEPEN VAN EN NAAR INDONESIË. Naar Indonesië: Waterman. Rot terdam-Java, 16 Dec.: Kaap Guar- dafui gepasseerd; Kamerlingh On nes. Rotterdam-Java, 16 Dec.: Ouessant gepasseerd; Willem Ruys, Rotterdam-Batavia. 16 Dcc.: Perim gepasseerd; Zeeman, Rotterdam- Java, 16 Dec. Perim gepasseerd. Van Indonesië: Salatiga, Java- Rotterdam, 16 Dec.: Kaap Guarda- fui gepasseerd. Amsterdamse Beurs 17 Dec. 18 Dec. Geslaagd voor le stuurman, de heer H. Batlum. leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. De bieten aanvoer op de los plaats te Souburg heeft dit jaar bedragen 5.714.000 kg. Dit is een recordhoevcelheid. Officiële publicaties. UITREIKING BONKAARTEN K/L 903 EN QA/QC 903. De Directeur van de Distributie kring Walcheren maakt bekend dat de uitreiking van bovenstaan de bonkaarten aan ingezetenen der gemeente Middelburg als volgt zal geschieden: Zelfverzorgers: 20 December '48. Niet-zelfverzorgers: 21 December 1948: letters A en B. 22 December 1948: letters C. D en E; 23 December 1948: letters F. G en H; 24 December 1948: (alleen van .45—11.45) letters I en J; 27 December 1948: letters K en L; 28 December 1948: letters M, N en O; December 1948: letters P. Q, R en S; 30 December 1948: letters T, U en V: 31 December 1948 (alleen van 8.45—11.45): letters W. X, IJ en Z. Medegebracht moeten worden de stamkaarten met de afgeknipte inwisselingsbonnen van tic bon kaart 901. De bon „Tabak 07" van de bonkaart QA 901 of de bon „Di versen 10" van de bonkaart QC 901. Nederl. 1948 (3%) dito 1947 (31/23 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3% Investeringscert. 3 Nederl. 1962—64 Nederl. 1962—64 z.b. Nederl. N.W.S. 2% Spaarc. 1100 2Wo Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Handb. B Ned. Handelmii. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabclfabriek Philips 1 Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubber H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterd. Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motor Kennecot Shell Union Baltimore Sow. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania 100% 100% 97% 97% 97% 98 100% 100% 109 109% 155 156 309% 311% 143% 144% 153 158% 151 153'A 167% 167li 148 150 167% 167% 148 149% 121% 138% 140 33% 33% 15% Terwijl het zakenverkeer op de Amsterdamse effectenbeurs weder om van bescheiden afmetingen was. had de markt een kleurloos verloop. Bij de oDening was de stemming prijshoudend en diverse fondsen waren iets hoger dan Don derdag. Aan het einde van de re kening verschilden de koersen van de meeste fondsen maar weinig bij die van Donderdag. Cultuur fondsen hadden een beperkte markt. H.V.A.'s werden iets hoger ingezet, zakten weldra een kleinig heid in, doch bleven per saldo toch iets hoger. De affaire ln rubber fondsen en tabakken was minimaal en de koersen waren maar weinig veranderd. Indonesische fondsen waren onregelmatig. Voor aande len Nederl.-Indische Escomp- to maatschappij bestond nog wel enige belangstelling. ZONDAG. In de cyclus piano-concerten van Mozart speelt Hans Hen- kemans met het Omroep-Ka- merorkest om 11.40 over Hilv. I het 14de pianoconcert in Es van de Salzbtirger meester voor de microfoon van Hilv. II. Hilv. I brengt 's middags om 14.30 het Concertgebouworkest met Peter Pears o.m. in wer ken van Purcell en Britten, 's Avonds is er een mooi opera concert (Mozart, Beethoven en Humperdinck) via Hilv. I (20.15 uur) en een concert van het Utr. Sted. Orkest met wer ken van Mozart, César Franck en Ravel via Hilv. II (23.15 uur). Hilversum I: 8 Nieuws: 9.15 Men vraagt.... en wij draaien: 10.30 Kerkdienst uit de Westerkerk te Amsterdam; 12.40 Pierre Palla, or gel; 13 Nieuws; 14 Solomon, piano (Etude in E gr. t. op 10 no. 3. Cho pin): 14.30 Concertgebouw-orkest o.l.v. Eduard v. Beinum; 16.30 Grampfoonmuziek; 17.15 Het Ne derlands Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel: 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.: 19 Radiolympus; 19.30 Paul Godwin en Benedict Silber- man: 20 Nieuws; 20.15 Fragmen ten uit opera's door Omroepkoor cn -orkest; 21 De reis naar de maan, hoorspel: 21.40 Een keuze uit muziek voor film en theater, te spelen door Gerard van Kreve len. 22.30 Bijnamen in de kamer muziek. (10e concert); 23 Nws. Hilversum II: 8 Nieuws: 10 Hoogmis; 11.40 Omroep Kameror kest o.l.v. André Rieu; 12.35 Bc- concert door het Orkest zonder naam oJ.v. Ger de Roos: 14.05 Cy clus: De Hooglied-motetten van Palestrina; 14.40 De „Gooise kring" in huize Kareol te Hilversum: 16.25 Openingsplechtigheid in de gerestaureerde Sankt Stephansdom te Wenen: 18.50 Orgelopnamen uit de St. Jan Ie Gouda door H. C. J. de Man: 19.30 Nieuws; 19.45 Hetn- rich Schlusnus. bariton met or kest o.l.v. Julius Prüwer; 19.50 In 't Boeckhuys: 20.12 Uit en thuis: 23 Nieuws: 23.15 Utrechts Stéde- lijk Orkest. MAANDAG. Met het Residentie-Orkest speelt de vermaarde Franse pianiste Jantne Da Costa van avond via Hilv. II de ballade voor piano cn orkest van Ga briel Fauré (21.25 uur), ter wijl men over dezelfde zender om 22.30 uur Peter Pears en Benjamin Britten kan horen in de „Seven Sonnets of Michel Angelo" van Britten zelf. Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 10.15 Arbeidsvitaminen: 11.15 Orgelcon cert uit dc Oude Kerk te Delft door Piet van Amstel; 12 De kwin- tetsnelers; 12.38 Het Metrooole-oP- kest o.l.v. Dolf v. d. Linden; 13 Nieuws; 14.15 Musical Memories: 16 Solistenconcert, het Amster dams Vocaal kwartet: J8 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.: 19 Radio-film krant; 19.30 Inleiding tot muziek- begrio door Dr. Peter van Anrooy: 20 Nieuws: 20.05 Radioscoop; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws: 10.05 Symnhonie Concertante in Bes opus 84. Haydn; 11 Pianower- ken van Fauré en Ravel; 11.20 Van oude en nieuwe schriivers: 11.40 Zangrecital door David Hollestelle, bariton a. d. vleugel Marinus Voor berg; 12.33 Koor o.l.v. Alex Schel- levis: 13 Nieuws: 14 Schoolradio; 15.05 Amsterdams Knmermuziekge- zelschao: 1(1.45 Prof Rich. Szerzon- kv. vioot. Chaconne. Bach; 17.15 Sweelinck-kwartet: 17.45 Popu laire orgetbespe'ine uit het Con certgebouw te Amsterdam, door Piet van Eemond: 19 Nieuws: 19.15 J. Alton te Hilversum besnreekt verhalen rondom het Kerstfeest; 90 Nieuws- 20.05 Kwartet o.l.v. Metndert Boekei: 20.35 „Gil hebt mii tot don versten rand geleid", lutgtcrnoel: 21 95 R®sid»utte-nrkest o.l.v. Charles MOneh: 29 30 P«ter Pears. t«uer en Ben'amip Britten, nlano: 23 Nieuws: 23'5 "Saksische staatskapel o.l.v. Karl Böhm. ZON EN MAAN. 19 December: Zon: op 8.4f> Maan: op 19.50 20 December: Zon: op 8.45 Maan: op 11.20 onder 16.30 onder 11,46 onder 16.30 onder 12.10 Hoog Water U.+NAP u.+NAP u.— NAP U.—NAP 19 December Vlissingen 3.33 2.20 16.01 2.30 10.02 2.16 22.13 1.86 Terneuzen 4.05 2.37 16.31 2.47 10.46 2.35 22.58 2.05 Hansweert 4.49 2.41 17.16 2.50 11.20 2.50 23.32 2.21 Zierikzee 5.11 1.55 17.38 1.68 10.48 1.66 22.53 1.3^ 20 December. Vlissingen 4.18 2.17 16.54 2.28 10.53 2.15 23.00 1.75 Terneuzen 4.51 2.34 17.24 2.44 11.38 2.33 23.45 1.94 Hansweert 5.32 2.36 18.09 2.47 12.12 2.50 Zierikzee 5.56 1.51 18.30 1.68 11.37 1.65 23.52 1.27

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 5