T KORTING Kommies liet zich omkopen appic cn KLAKKEN AETHER Bijzondere Politierechter i: ante Sabine grijpt in 0 op alle Bontmantels serie INSPECTEUR „TOT OEFENING EN UITSPANNING" Arrondissementsrechtbank Diefstal van opplakvelien. Op de zitting van de ar rondissementsrechtbank van 10 Dec. te Middelburg wer den de volgende zaken be handeld: H. J. v. d. B., grens kom mies te Hontenisse. thans ge detineerd, werd ten laste ge legd. dat hy in 1946 en 1947 te St. Margriete (B.) als grenskommies der Inv. en Acc., van E. Tournois heeft aangenomen geldsbedragen tot een totaal van 10.000 Belg. frs. voor het verstrekken van Inlichtingen over de dienst. T., als getuige gehoord ver klaarde meerdere malen gelds bedragen aan verdachte te hebben betaald. Enige getui gen verklaarden meermalen te hebben gezien dat T. geld aan verdachte gaf en dat deze dit aannam. De off. van justitie eist 1 jaar en zes maanden gevan genisstraf. met aftr. Mr. Kuipers betoogde in 'n uitvoerig pleidooi, dat het be wijs in deze zaak niet is ko men vast te staan. De ver klaringen van de getuigen moeten sterk in twijfel wor den getrokken, daar deze al len. de een meer. de ander minder bij de smokkelaffaires zfln betrokken. Pleiter was van mening dat vrijspraak zal moeten volgen. Op 22 October 1948 werd door J. J. L. te Goes by de politie aldaar aangifte ge daan van vermoedelijke dief stal van 2 opplakvelien be plakt met rantsoenbonnen ta bak. samen omvattende 2000 rantsoenen. Bjj het ingesteld onderzoek kwam al spoedig aan het licht dat deze rantsoenbon- ncn door een zekere M. by een sigarenhandelaar te koop waren aangeboden. M. hier over gehoord deelde mede in deze slechts als tussenpersoon te zijn opgetreden. Zyn* op drachtgever was D. P. v. S. te Goes. Deze deelde mede, dat hij op 22 October die 2 opplakvelien had weggenomen uit de fietstas van aangever. Verdachte had de bonnen in middels in Den Bosch ver kocht aan een hem onbeken de persoon voor 850. welk geld hij voor een groot deel had gebruikt om oude schulden te betalen. Bij zijn aanhouding op 1 November had verdachte nog ruim f100 van de opbrengst der bonnen in zyn bezit. De officier van justitie eis te 1 jaar gevangenisstraf met aftrek voorarrest. Mr. Kurtz vroeg een ge deelte van de straf voorwaar delijk te willen opleggen. VERDUISTERING. J. L. la R. te .Terneuzen, thans gedetineerd, had zich schuldig gemaakt aan ver duistering in dienstbetrekking. Verdachte hid in het tijdvak van Aug 1947 tot cn met Aug. 1948 te Terneuzen, als vertegenwoordiger van de firma M. J. Polak te Deven ter, meerdere geldsbedragen tot een totaal Dedrag van ongeveer 3000 in ontvangst genomen van verscheidene klanten als betaling van door genoemde firma geleverde goe deren. Deze gelden heeft hij echter niet aan zijn firma afgedragen. Verdachte bekende het ten- laste gelegde doch beweerde hiertoe te zyn gekomen door dat hij in het begin van Ja nuari 1948 een enveloppe met ongeveer 3400 was kwyt geraakt. Hiervan was door hem echter geen aangifte ge daan. De officier van justitie eis te 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 8 maanden onvoor waardelijk met aftrek voor arrest cn 4 maanden voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar en onder toezichtstelling der reclasseringsverenlging. te Clinge, A. J. vTw. t gedetineerd, werd thans ten laste gelegd, dat hy op 13 Mei '48 te Hulst een rHwiel had weg genomen, toebehorende aanG. N. Verdachte bekende het feit. Op 15 Mei werd het rijwiel in de woning van verdachte in beslag genomen en aan de eigenaar teruggegeven. Op 25 Oct. heeft verdachte zich bij de politie te Hulst gemeld, waarop hy is aangehouden. Eis 1 jaar gevangenisstraf met aftrek voorarrest. PORTEFEUILLE GESTOLEN. M. Z., bemiddelaar Rijks arbeidsbureau, wonende te Axel, thans gedetineerd, had zich te verantwoorden wegens diefstal van een portefeuille, inhoudende 1170 en toebe horende aan R. D. Dieleman. zA Op 9 October 1948 werd bij I onder toezichtstelling der re de politie te Axel door R. D.classeringsvereniging. aangifte gedaan van vermis sing van zyn portefeuille, waarin zich een groot be drag aan geld bevond, o.m. een bankbiljet van 1000. Aangever deelde mede die namiddag aan een tafeltje in een café zijn portefeuille uit zijn zak te hebben geno men om daaruit een rekening te halen. Aan bedoeld tafel tje zat toen de verdachte. Éven later miste D. zijn por tefeuille. Hij is direct naar bedoeld cafe teruggegaan en heeft aan de personen welke aan het bewuste tafeltje za ten gevraagd of iemand een portefeuille had zien liggen, waarop door allen, ook door verdachte, ontkennend werd geantwoord. By het ingesteld onderzoek kwam al spoedig aan het licht, dat verdachte een bankbiljet van 1000 in zijn portefeuille had gehad, daar dit door een zekere G. was waargenomen. Aanvankelijk had Z. ont kend. Hy beweerde het biljet van een zekere de S. te heb ben ontvangen als terugbeta ling van een lening. De S. had dit echter ontkend en toen gaf ook Z. toe het biljet gestolen te hebben. De 1000.zyn by verdach te in beslag genomen en aan aangever teruggeven, terwijl verdachte 185.aan de eige naar heeft terugbetaald. Ei3 9 maanden gevangenis straf, waarvan 6 maanden onvoorwaardelyk met aftrek voorarrest en 3 maanden voor waardelijk proeftijd 2 jaar met 50. Nadat ze de Turkse pijp gerookt hadden, kwam er een bediende binnen. „De gouden staven zijn gearriveerd!" kondigde die aan. Sultan Omar ben Kasi stond haastig op. „Komt mee," zei hij tegen Kappie en de Maat. „Wij zullen ze zien gaan!" Ze liepen naar een ander vertrek, waar de staven opgestapeld lagen. „Mijn hart is overvol van blijdschap!" zei de Sultan. „En daar mijn hart overvol is, wil ik Ulieden één der staven geven, opdat gij beloond zij!" „Maar dat hoeft toch niet!" zei Kappie verlegen en meteen voelde hij een stomp van de Maat in zijn rug. De Sultan gaf de bediende een wenk en die legde Kappie een gouden staaf in zijn armen. Vervolgens namen ze harte lijk afscheid van de Sultan en terwijl hij hen nazwaaide liepen ze de trappen van het Paleis af. „Hè, hè! Eindelijk!" zuchtte de Maat. EINDE VERHAAL. De Bijzondere Politierechter te Middelburg behandelde in zijn zit ting de volgende zaken: J. I. E.. te Vlissingen. had te Middelburg een textielkaart ver kocht; f 40 of 20 dagen. P. A. B.. te Graauw, had op 8 Aug. 1948 frauduleus een schaap geslacht, f 125 of 30 dagen, met verb, verkl. vlees. C. P,. te Nieuw- en St. Joosland, had tegen ruiling van een wollen trui. boter in ontvangst genomen zonder afgifte van bonnen, f 25 of 10 dagen met verbeurd verkla ring. J. B.. te Middelburg, had fruit uitgevent en verkocht, terwijl hij niet was ingeschreven als erkende kleinhandelaar, f 15 of 10 dagen. G. H. M„ had op 11 Sept. te Hulst aan L. E. V. een 2e distribu tiestamkaart in pand gegeven te gen ontvangst van f 15, f 40 of 20 dagen. N. C. D., en J. D.. werden we gens het op 3 Sept. 1948 te Temeu zen, in strijd met de voorschriften afleveren en doen afleveren van 'n paard, ieder veroordeeld tot f 150 of 2 maanden. J. O., te Temeuz. had op 18 Sept. 1948 te Dzendijke. in strijd met de voorschriften een paard afgeleverd, f 100 of 20 dagen. P. J. N-, leverde op 13 Sept. 1948 te Hulst een paard af, zonder daar toe bevoegd te zijn, f 250 of 3 maanden. G. R.. te Sas van Gent, werd bij het passeren der grens in bezit ge vonden van 5 kg uienzaad, zonder in het bezit te zijn van een uit voervergunning, f 200 of 2 maan den. met verb, verklaring. W. J. S.. te Middelburg, had in Aug. 1948 te Retranchement. in strijd met de voorschriften f 39.50 uitgevoerd, f 25 of 10 dagen, met teruggave van het inbeslaggenomen geld. J. L. M., en C. M.. beiden te Sas van Gent, trachtten op 15 Sept. 1948 resp. 41 en 56 leerboe ken uit te voeren naar België, zonder uitvoervergunning. straf resp. f 75 of 20 dagen en 1 maand gevangenisstraf voorw. prt. 2 jaar en f 50 of 20 dagen. G. J. M. de M.. te Sas van Gent. had vorenstaande frauduleuze uit voer van boeken uitgelokt, f 250 of 2 maanden. P. M. L. v. d. S., te Ostende, had in Nederland een zeiljacht ge kocht en dit jacht frauduleus uit gevoerd naar België, f 1000 of 3 maanden. J. v. K-, te Groede, trachtte op 25 Sept. 1948 f 20 en 200 B. frs. frauduleus uit te voeren naar Bel gië. f 20 of 10 dagen, met verb, verkl. R. R. D te Hazelbeke. had op 2 Aug. 1948 bij het passeren der grens te St. Anna ter Muiden op een deviezenformulier opgegeven in het bezit te zijn van f 90 en 1850 B. frs. Bij visitatie bleek hij echter bovendien nog in zijn bezit te hebben f 813 en 5000 B. frs. welk geld in beslag werd genomen. Straf f 10 of 5 dagen, met verb, verklaring van het Ned. geld en teruggave Belg. frs. A. J. A. D„ te Watervliet, had in Sept. en Oct. 1948 te Uzendijke frauduleus uitgevoerd 25 pr. schoe nen. 10 pr. laarzen en 5 pr. sloffen, f 100 of 20 dagen en 1 maand ge- vangisstraf voorw. proeft. 2 jaar. F. A. J. C., te Eremo, had 23 pr. schoenen, 5 pr. laarzen en 9 pr. sloffen uitgevoerd in strijd met de voorschriften en werd eveneens veroordeeld tot f 100 of 20 dagen en 1 maand gev. voorw. proeft. 2 jaar. J. P. G.. en N. J. G.. te Paprljke, hadden ieder enige paren schoe nen, laarzen en sloffen frauduleus uitgevoerd, ze werden beiden ver oordeeld tot 1 maand gevangenis straf voorwaardelijk proeftijd 2 jaar. J. F. v. L.. te Biervliet, had in strijd met de voorschriften van de 4 hierboven genoemde verdachten in ontvangst genomen als beta ling van aan hen geleverd schoen werk een bedrag van f 667 aan Nederlandse betaalmiddelen, f 300 of -3 maanden en 1 maand gev. voorw. proeft. 2 jaar. J. L-, te Yerseke, had hoeveelhe den jutezakken afgeleverd, zonder daarvoor de ver%iste bonnen of vergunningen in ontvangst te ne men, f 40 of 20 dagen. J. P. v. d. E.. en L. B.. beiden te Yerseke, die verschillende van bo venbedoelde zakken in ontvangst hadden genomen zonder afgifte van bonnen werden veroordeeld tot f 5 of 3 dagen. M. C. v. d. B.. te Zierikzee. had op 1 Sept. 1948 zijn dienstbetrek king beëindigd, zonder daartoe verkregen toestemming van de di recteur van het Gewestelijk Ar beidsbureau. f 25 of 10 dagen. A. H.. te Tholen. had op 2 Oct. 1948 zijn dienstbetrekking bij de Rijksdienst van Landbouwherstel beëindigd, zonder verkregen toe stemming, f 15 of 8 dagen. Kerknieuws Conferentie De Jonge Kerk. Zaterdag werd te Oosterbeek een conferentie van provinciale vertegenwoordigers en dis trictsafgevaardigden van „De Jonge Kerk" gehouden. Ds. N. O. Steenbeek hield een inlei ding, waarin hij zeide, dat er gebrek is aan geestkracht in de Ned. Hervormde Kerk en dat er tegenkrachten werkzaam zijn. Hij stelde hier tegenover, dat de jonge lidmaten moeten blijven staan in de trouw en het geloof aan het Evangelie. Er werd besloten de jaarlijk se toogdag in 1949 gedecentra liseerd op Tweede Pinksterdag te houden. De vergadering was ■van oordeel, dat er een reorga nisatie van de Jonge Kerk moet komen, doch niet ten kos te van het werk. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Eindhoven P. H. de Bres te Amersfoort. INTREDE DS E. HUIZING. Zondagmiddag werd door Prof. de Vrijer in de Ned. Herv. kerk te Dreischor die geheel gevuld was. candidaat E. Huizing in het ambt bevestigd als predikant van Dreischor. Aan de handoplegging namen mede deel de consulent, ds. Knijff uit Zierikzee en ds. Wester hof uit Nieuwerkerk. Na deze plechtigheid sprak ds. E. Huizing zijn intrede predikatie uit, naar aanleiding van het woord uit Matt. 25 vers 30, ..En werpt de onnutte dienstknecht uit in de buitenste duisternis". Na de predicatie riep ouderling van den Houten ds. Huizing en zijn ouders een woord van welkom toe namens kerkeraad en gemeen te. Ds. Huizing dankte daarna ouderling van den Houten voor zijn welkomstwoord, de burge meester voor zijn aanwezigheid en het kerkkoor voor de medewer king cn voorts allen die op zo vriendelijke wijze hem en zijn ouders in de gemeente hadden ontvangen. Ds. Huizing sprak de hoop uit in de gemeente Dreischor een goede werkkring te mogen vinden. Tenslotte sprak Prof de Vrijer een dankgebed uit. INTERNATIONAAL CONGRES VRIJZINNIG CHRISTENDOM Het Int. Verbond voor Vrijzinnig Christendom en Geloofsvrijheid houdt in 1949 van 19 tot 25 .Tuli een congres te Amsterdam. Het algemeen thema zal zijn „De bood schap en de taak van het Vrijzin nig Christendom". Het landgoed „Den Alerdinck" bij Heino (Ov.) is in gebruik ge nomen als Ned. Hervormd kamp en conferentieoord. Dank zij de financiële medewerking van dui zenden is men er in geslaagd dit landhuis aan te kopen. DINSDAG. Over Hilversum I kan men om 14.30 uur de derde acte van Wagner's „Meistersinger" ho ren. Maar er is nog meer voor opera-liefhebbers: 20.12 uur ..Carmen" van Bizet (Hilv. II), Dezelfde zender brengt om kwart over elf „La Mer" van Claude Debussy door het Utr. Stedelijk Orkest. Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9 Gramofoonmuziek; 10.15 Arbeidsvi taminen; 11 Kinderopvoeding; 12 Het Lyra trio; 13 Nieuws; 13.20 The Skymasters: 14 Mevr. Ida de Leeuw van Rees; 14.30 Radio ma- tinée, „Die Meistersinger von Nürnberg", 3e acte; 16.30 Gershwin cocktail; 17 Kinderkoor „Jacob Hamel" o.l.v. Herman Broekhui zen; 18 Nieuws: 18.30 Ned. Strijd- kr.; 19 Kobus Kwint, radiostrip door R. Feenstra; 19.15 Vergeelde partituren (2e concert); 20 Nws.: 20.15 Bonte Dinsdagavondtrein; 21.35 Ik zou zo graag22.30 Bij namen in de Kamermuziek (9e concert); 23 Nieuws. 23.15 Nieuwe opnamen van oude werken. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws: 9.35 Kamermuziek; 10.15 Boston Promenade-orkest o.l.v. Arthur Fiedler: 10.30 „Schoolradio: 11.40 Philadelphia kamer Strijkorkest; 13 Nieuws; 14 Reger-Bruckner cy clus. Het Domstad-Strykkwartet; 15 Schoolradio; 15.30 Licht mid dagconcert door Paul Whiteman; 16 De Zonnebloem: 17 Na school tijd; 18.10 Sportpraatje door Jan Cottaar; 19 Nieuws; 19.15 Jan Vroons. zang en Willy Francois, orgel; 20 Nieuws: 20.12 „Carmen", opera in 4 bedrijven van Georges Bizet; 23 Nieuws: 23.15 Utrechts Stedelijk Orkest o.l.v. Pedro de Freitas Branco. FEUILI ETON Roman van MARIA SAWERSKY ZON EN MAAN. 14 December: Zon: op 8.41 Maan: op 14.50 onder 16.29 onder 6.36 14 December. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Hoog Water u.+NAP u.+NAP Laag Water -NAP u.—NAP 0.19 1.77 0.43 1.97 1.16 2.11 1.38 1.46 12.31 1.71 12.56 1,90 13.26 2.03 13.52 1.31 6.25 1.55 7.00 1.75 7.33 1.92 7.20 1.32 18.50 1.76 19.26 1.98 19.57 2.13 19.33 1.50 „Dat zie ik in", antwoordde deze, bereid het onderwerp verder te laten rusten, „maar ik neem me stellig voor later nog eens op dit thema terug te komen en je dan grondig te in terpelleren. Ik interesseer me nu eenmaal geweldig voor je innerlijk leven, alleen daarom reeds, omdat je er allerminst mee te koop loopt. En nu zul len we het gezelschap beneden een gelukkig ogenblik gaan be zorgen". Met deze woorden stak de ondernemende Schuch zijn arm door die van zijn vriend en samen gingen zij daarop de ka mer uit en de trap af, waar zij werden opgewacht door de ac tieve directeur van het hotel, die hen naar de ontvangzaal di rigeerde. De directeur bleek zich tenvolle bewust, wat hij zijn beroemde gasten verschul digd was, want op bijna plech tige toon kondigde hij bij de ingang van de zaal hun komst aan: „De heren dr. Reuder en Ka- rel Schuch, die van een twee jarige film-expeditie door Afri ka zijn teruggekeerd en tijde lijk hier hun intrek hebben ge nomen Hij zou stellig nog veel meer hebben gezegd, wanneer Karel- tje hem niet botweg in de re de was gevallen. „Dank je wel, waarde heer; al het andere vertellen we lie ver zelf'. Het, bij dergelijke gelegen heden gebruikelijke vraag- en antwoordenspel begon. De pot loden gleden haastig over het papier. Dr. Reuder vertelde: „Mijne heren, we zijn onge veer twee jaar geleden voor een filmexpeditie naar Afrika vertrokken. We hebben tot dus ver onbekende negerstammen, mitsgaders hun zeden en ge woonten op het celluloid vast gelegd. Huwelijks- en begrafe nisceremoniën, krijgsdansen en nog veel meer hebben we als waardevol filmmateriaal mee naar Europa gebracht „Vermoedelijk hebt u ook wel op grof wild gejaagd?" viel een der reporters hem in de rede. „Olifanten bijvoorbeeld, leeuwen, giraffen?" Felix Reuder schudde ont kennend het hoofd. „We zijn uitsluitend met de camera op jacht geweest", zei hij glimlachend, „en ik geloof, dat we daarmee uitstekende re sultaten hebben bereikt. We hebben de dieren in de vrije natuur opgenomen, zelfs van een vliegtuig uit. Dat was bij zonder interessant. Maar u zult alles zelf binnenkort op onze film kunnen zien veel beter dan ik het hier vertellen kan. Hartelijk dank voor uw be langstelling, mijne heren". Wanneer Reuder gedacht had, dat de zaak hiermee was afge lopen, dan vergiste hij zich, want reeds stonden de mensen van de radio gereed om hem om een paar woorden te ver zoeken. „Mijn vriend Schuch zal wel wat zeggen", zei Reuder haas tig en op hetzelfde ogenblik duwde hij Kareltje voor de microfoon. Deze, gans niet verlegen, draaide onmiddellijk een heel verhaal af. Daarna was het de beurt van de fotopers. Karei Schuch stak zyn arm door die van zijn vriend, zette een hoge borst op en trok een heroïsch gezicht. Het geheel was niet bepaald imponerend, maar Kareltje was ervan over tuigd, dat hij een geweldige in druk maakte. Eindelijk vertrok het gezel schap. Schuch probeerde nog even de aandacht te trekken van het aardige verslaggeef- stertje, maar dit toonde zich allerminst ontvankelijk voor zyn avances, zodat hij zich tenslot te met een zucht afwendde. „Nou, zie je nu wel", lachte hij niettemin opgewekt zijn vriend toe, „nu is alles alweer achter de rug en 't was lang zo erg niet als bij de tandarts. Heb ik gelijk of niet?" „Ik weet 't heus niet, beste jongen. Ik ben in geen jaren by de tandarts geweest. Maar wat ik wel weet, is, dat ik nu zo gauw mogelijk aan het werk moet. Lieve hemel, wat is er nu weer aan de hand?" (Wordt vervolgd) Ondertrouwd: JAiNNY MELSE en JAN riLAAR. geven hierby kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan ^le voltrekking zal plaats hebben op Vrydag 24 December a.s. Kerkeiy- kc inzegening 's middags 2.30 uur, in de Maria Mag- dalenakerk te Goes. Receptie van 45 uur in hotel „De Korenbeurs" Goes, December 1948. Wilhelminastraat 22. 't Zwart Sluisje. N.V. J. G. en J. J. v. d. HARST's handel in kolonia le waren Middelburg. Algemene vergadering van Aandeelhouders (artikel 13 der Statuten) op Maandag 27 Dec. a.s. des morgens 11.30 u. ten kanto re v. d. Amsterdamsche Bank, Bijkantoor Middel burg. Voor inkoop, verkoop, rui ling en reparatie van GOUD cn ZILVER naar een be trouwbaar vakman. Fa. L. MINDERHOUD, Zuidstraat 66, Tel 352, Westkapelle. Weet U dat wij Donderdags in Middelburg tc spreken zyn adres Zuidsingel 54? GEZOCHT door 3 heren in dc omgeving van Dom burg, pension met 2 slaap kamers cn één zlt-slaapka- mer, voor direct. Brieven no. 1042, Bur. P.Z.C., Mid- delburg. INTERKERKELIJKE ADVENTS-ZANGDIENST op Woensdag 15 Dec. a.s. in de verwarmde Hofpleinkerk onder leiding van ds. F.Don. Medewerking verlenen: Het Gereformeerd con tactkoor, kinderkoor en de Chr. Muziekveren. O.N.D.A. Kapt Souverein zal een korte toespraak houden, ter wijl ds. Franse het slotwoord zal spreken. U komt toch weer luisteren enmeezingen? Interkerkelijke Commissie voor Evangelisatie te Middelburg. lANGE VOQ&QMJ 5*45 ma. 't Zij vroeg, 't zij laat Hier bent U 't beste mee gebaat CoCos Vloerbedekking, 100 cm. breed, per meter 8, zonder punten H.H. Walcherse landbouwers Alle Walcherse landbou wers worden hierby uitge nodigd tot het bijwonen van een vergadering tot oprich ting van een „vereniging voor bedrijfsvoorlichting", op Walcheren. De vergade ring wordt gehouden op Vrijdag 17 Dec. as. om 2 uur 's namiddags te Middel burg in het Schuttershof. Spreker ir. C. W. C. VAN, BEEKOM, Rykslandbouw- consulent. De oprichtings-commbsie. Ten behoeve van het Departement van Scheepvaart te Batavia kunnen worden uitgezonden: Jongere Stuurlieden, in het bezit van diploma A S., B.S. of rang G.H.V. Jongere Scheepswerktuigkundigen, in het bezit van diploma A.M., É.M., o' diploma A, Enige Stuurlieden, in het bezit dipl. Ie rang G H.V., leeftyd 32 jaar, om te worden 'benoemd tot onderhavenmeester; moeten ongeveer 1: jaar als le stuurman hebben gevaren. Een Scheepsbouwkundig Tekenaar, in het bezit einddiploma M.T.S. Schriftelyke of mondelinge sollicitaties te richten tot kamer 125, Ministerie Overzeese Gebiedsdelen, Binnen hof 7, Den Haag. Manielmagazijn „De Duif" Middelburg WO/ DJORGHTs complete Een volledige uitgave in twee prachtbanden, een compleet leerboek voor zelf beheersing en ontwikkeling van geestelyke kracht, om vattende de volgende 8 on derwerpen: IPersoonlijk Magnetisme - Hypnotisme Heilmagnetisme Suggestie Telepathie Verborgen krachten Gedachtekracht Somnambulisme en Mediumschap. Naar de nieuwste gegevens der occulte weten schappen samengesteld 1247 biz. druk* met 160 afbeeldingen en uitgebreide registers. In 2 prachtbanden; formaat 23 x 15 cm. met omslagen in kleurendruk Gebonden 9.75. Populair geschreven. Begrypeiyk voor iedereen Dit fraaie, leerryke standaardwerk bieden wy aan voor de totaalprys van 9.75, betaalbaar in maan delijkse termijnen van 2.Het complete werk (in 2 prachtbanden) wordt' direct toegezonden na ontvangst van onderstaand bestelbiljet. Verkrygbaar in de boekhandel Gebroeders Graauw's Uitgevery (afdeling Boek handel), te Amsterdam, Singel 80. BESTELBILJET Ondergetekende verzoekt Ge broeders Graauw's Uitgevery, te Amsterdam, Singel 80, te zenden: DJORGHTS „NIEUWE FLOWER'S SERIE'' (gebonden in 2 prachtbanden) voor de totaalprys van 9.75, te betalen in maandelykse termynen van Naam en volledig adres: 11 Publiekrecht, bedrijfsorg. zoekt voor prov. Zeeland Standplaats Goes. Vereisten: intelligent, alg. ontw. diploma H.B.S. of Gymngoed voorkomen, beschaafde omgangsv., Zeeuw van geboorte, niet boven 25 j., zo mogelyk kunnende motorryden. Eigenh. geschr. br. lett. F 4, Bureau P Z.C,, Vlissingen. KONINKLIJKE ZANGVERENIGING Dir. JOH H. CARO. van het REQUIEM van G. SGAMBATI en ORATORIO DE NOËL van C. SAINT SAËNS op VRIJDAG 17 DECEMBER 1948, des avonds om 8 uur in de CONCERT- EN GEHOOR ZAAL te Middelburg. Solisten: Mejuffr. Riek Caro, Sopraan, Middelburg. Mevrouw A. A. SchellensKoOps, Mezzo-Sopraan, Middelburg. Mevrouw H. M. PeeclcBoeke, Alt, Middelburg. Mej_ M, Koster, Alt, Koudekerke. de Heer A. H. Verbeek, Tenor, Middelburg, de Heer FRANS VAN DE VEN, Bariton, Amsterdam. Orgel: de Heer Th. C. Ferwerda, Middelburg. Piano: de Heer A. H. J. van Schaick, Middelburg, met medewerking van de Vereniging voor Instru mentale Muziek te Middelburg. Generale Repetitie: 16 December des avonds 8 uur. Pry zen der plaatsen: Uitvoering ƒ2.alles Gen. Repetitie 1.inbegrepen Kaarten verkrijgbaar: te Middelburg: Muziekhandel Fa. v. Damme, Noordstraat; Gebr. Wagenaar, Langedelft; Boek handel G. M. Fey, Nieuwe Burg en aan de zaal; te Vlissingen: Boekhandel De Vey Mestdagh. Plaatsbespreking heden, Maandag 13 December, des middags om 2 uur voor leden en donateurs, 2.30 uur voor het pubUek. LEIDSTER gevraagd voor de nieuw op gerichte kleuterschool te Schore. Diploma's niet ver eist. Sollicitatie-brieven aan de heer DREVER, G 120, Schore. Gevraagd hulp i. d. huishouding Chr. begintern, goed loon, was buitenshuis. Brieven Mevr. VAN DER VENTE, Deutzstraat 8, Oegstgeest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 6