Zeeland maakte weer een slechte beurt Zeeuwse 2e Klassers D.H.C. sloeg Neptunus en 't Gooi Blauw Wit De competitie-standen Alleen Vlissingen won Aardenburg bedwong axel Dosko-Internos 1-0; R.A.C.- De Zeeuwen 7-1; Breskens AllLance 2-5; Vlissingen-Hero 5-1; R.B.C.-Middelburg 2-1. Handen vol werk kreeg Dosko aan Internos en het be wijs, dat met Internos niet te spotten valt ligt in de uitslag. Dosko is misschien nog niet geheel kansloos nu de strijd tussen de drie bovenste zo scherp is. R.B.C. ging echter tegen M'burg maar net met de hakken over de sloot en het resultaat van een protest dat Middelburg indiende moet nog .uit wijzen of de Roosendalers niet met één been in de sloot zijn blijven hangen. Alliance deed het heel wat radicaler, wat.i een koud kunsje was;t>.- gen het zeer verzwakte Bres ken, dat 't zonder de gebr. Fenijn moest doen. De Zeeu wen kreeg tegen R.A.C. een bijzonder bittere pil te slikken en zag zich bovendien, dank zij het doelgemiddelde door de Rijenaren voorbij gestreefd. Nu zorgde Vlissingen met een eclatante overwinning op He ro ervoor, dat de Zeeuwen niet meteen zo erg in het nauw kwamen te zitten, want de Bredanaars blijven met een wedstrijd meer een punt ach ter. Toch wordt de situatie penibel en ook Middelburg moet weer eens winnen om uit de bedreigde zóne te geraken. 3e KLASSE E Ycrseke-Steeenbergen 1-3; Ro- bur-.M.O.C. af gek.; R.C.S.-R. K.F.C. 1-4; Zeeland ia-N ieu w Borgvliet af gek.; Zierikzce- Odio afgek. Er werd voor deze klasse niet veel gespeeld en wat ge speeld werd heeft' een teleur stellend resultaat opgeleverd. Onze optimistische verwach tingen hebben de spelers niet kunnen inspireren tot grootse daden. Yerseke moest Steen bergen als meerdere erkenifen en R.C.S. zal dit helemaal niet zo slecht gevonden hebben, nu R.K.F.C. voor de Souburgers, die zich tot de rust dapper weerden, een te zware tegen stander bleek. 3e KLASSE F Hontenisse-SIuiskil 2-1Axel- Aardenburg 2-2Terneuzen- Hoofdplaat 7-2; Oostburg- Steen 9-3; IJzendükc-Corn Boys 1-3; Cllnge-Hulst 3-6. In de Zeeuwnsch Vlaamse klasse hebben we niet zo ver mis gekeken, toen we Sluiskil ecu hartelijke ontvangst le Hontenisse voorspelden. Het werd een thuisclub zege, maar ook Hulst greep de kans tegen Clinge en zo kwam Hontenisse nog niet zo heel veel verder. Alleen benaderen Hulst' en Hontenisse meer en meer de beide tegenstanders van van daag t.w. Sluiskil en Clinge, die er minder rooskleurig voor komen te staan. Hoofdplaat zakt ook weer af wat na een wedstrijd tegen Terneuzen niet te verwonderen valt. Terneu zen moet winnen om Axel op de voet te kunnen blijven vol gen en zo van iedere misstap van de Axelaars te kunnen profiteren. En het werd tegen Aardenburg, dat voor Axel altijd een sta in de weg is ge weest, een halve misstap. Het gelyke spel bewijst, dat Axel wat aan het sukkelen is en dat Terneuzen dus nog een pracht kans maakt om met Axel de degen te kruisen om de titel. Hoewel miniem, is zelfs de kans voor Com Boys nog niet geheel verkeken en het wacht woord voor de Sassenaren is ..winnen!". Tegen IJzendijke werd er niet naast gegrepen. IJzendijke moet in het oog houden, dat vier punten voor sprong op nummer laatst te weinig zou kunnen zijn. En wat nu te denken van Steen? Dat Oostburg de baas zou blijven, was te verwachten doch met zo'n uitslag legt Steeen helemaal geen eer in. Er mangelt wat in de ploeg van Steen. 4e KLASSE G RIA-Kruiningen 3-0; Biervliet- De Patrijzen 1-9. Biervliet werd er door de Patryzen finaal uit gespeeld en moest een dermate grote nederlaag incasseren, dat men er aan zou gaan twijfelen of deze ploeg het zelfs in de vier de klas op de duur wel zal bolwerken. Kruiningen kwam tegen Ria ook niet aan de beurt om te doelpunten en zo blijven de Westdorpenaren goede derde, met even grote kans op de bovenste plaats als nummer twee, E.M.M. RES. 2e KLASSE Middelburg II-Axel II afgek.; Goes II-Tfrneuzen II afgek. ATHLETIEK Fanny Blankers-Koen toch naar Australië. Naar men zich herinnert was de N.A.U. vernemen zal Fanny Blan- kersKoen 3 Jan. a.s. per vlieg tuig naar Australië reizen om daar deel te nemen aan wedstrijden. Daar men zich herinnert was de Australische tour definitief van de baan, aangezien de Australische officials oorspronkelijk er niet in toegestemd hadden om ook de beide kinderen uit te nodigen, behalve haar echtgenoot, die haar als coach zou vergezellen. Boven dien was de tour in Australië, wat de data betreft, zeer vermoeiend. Toen van Australische zijde toch nog een invitatie kwam om via particulieren de beide kinderen ook over te laten komen, had Fan ny Blankers-Koen inmiddels reeds de uitnodiging van Amerikaanse zijde geaccepteerd voor het in- doorseizoen. De voorzitter van de K.N.A.U., ir. A. Paulen. heeft evenwel een brief uit de Ver. Sta ten ontvangen, waar in staat ver meld. dat Fanny Blankérs—Koen en ook Slijkhuis naar Amerika kunen komen, maar dat men niet de kosten van een coach of ver zorger wenste te betalen. Jan Blankers kon zijn echtgenote dus niet naar Amerika vergezellen. Het gevolg is geweest, dat weder om contact piet Australië werd ge zocht dat ditmaal resultaat heeft gehad dat Jan Blankers zijn echt genote zal vergezellen naar Australië. De data zouden iets ver ruimd worden, zodat de tour niet al te vermoeiend zal worden. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat na Australië ook nog een be zoek aan Nieuw Zeeland zal wor den gebracht. SLIJKHUIS. Het is zeer de vraag of Slijkhuis, gezien de geschetste-omstandighe den, nu ook niet verstek voor de Verenigde Staten zal laten gaan. Naar verluidt zou Gaston Reiff, de Olympische kampioen op de 5000 m., zich om dezelfde reden reeds teruggetrokken hebben voor de tour naar Amerika. TURNEN Gymnastiekwedstrijden Zeeuws-Brabantse Turnkring. In de zalen van het Schuttershof te Goes on in de gemeentelijke gymnastiekzaal werden Zaterdag middag wedstrijden gehouden dooi de ZeeuwsBrabantse Turnkring van het K.N.G.V. Er waren onge veer 250 deelnemers van 15 aan gesloten verenigingen. De oefenin gen bestonden uit vrije oefeningen, le, dames twee 3e pr., resp. 333.5 en resultaten luidden: „Medioburgum". Middelburg, dames le prys 361 p.. 2e prijs 348.5 p„ heren 3e prijs 325 p.: „Wilhelmina", Middelburg, dames twee le prijzen met resp. 367.5 en 365 p.. heren 2de pr. 359.5 p.; „V. T.V.", Vlissingen, dames le pr. 371.5 en twee 2e pr. resp. 368.5 en 356.5; „Domburg", Domburg, da mes, 3e pr. 314 p.; „Volharding" Goes, dames le pr. 369 p.. 2e pr. 346 p.. heren twee le pr. resp. 380.5 en 366 p.; „Olympla", Kapel- Ie, dames twee 3e pr., resp. 335.!"> en 318 p., heren 2e pr. 341.5 p.; „UDI", Wolfaartsdijk, dames le pr. 362 p.. heren 3e pr. 333.5 p.; „Volhar ding", Wissekerke. dames 3e pr. 318.5 p.; „W.I.K.", Wemeldinge, da mes le pr. 363 p.; „K.W.V.. Krui ningen. dames 2e pr. 337 p.; „Sparta". Krabbendijke. dames 2e pr. 354.5 p.: „Olyinpia", Tholen. dames le pr. 363,5 p.. 2e pr. 345 p „UDI". Bergen op Zoom. dames drie 2e pr.. resp. 357, 352,5 cn 350 p.. heren twee 2e pr. resp. 350 en 319,5 p. De jongste vereniging van de kring „Atlas" te Heinkenszand behaalde niet voldoende punten voor een prijs, dames 299.5, heren 291,5 p. Voor een eerste prijs was het noodzakelijk 360 p.. voor een tweede 336 en een derde 312 p. te behalen. De voorzitter van de Z.B.T.K de heer F. G. Lemmers uit Vlis singen. wees er in zijn slotwoord op dat deze wedstrijden uitstekend waren verlopen. Het bewijs is ge leverd. dat op dit gebied Zeeland niet achterstaat bij andere pro vincies. DAMMEN Voorwedstrijden persoonlijk kampioenschap van Zeeland Zaterdag en Zondag werden in Hotel „De Pool" ie Goes de volgende partijen gespeeld in de voorronde van het persoon lijk damkampioenschap van Zeeland; Brouwer—Lente 02; Meeutv- senVink 11; v. d. Krceke— Heydra 1—1; de Smet—v. d. Weelt 3—9. R.B.C.-Middelburg 2-1 Direct na de aftrap volgden er enkele goed opgezette aan vallen van Middelburg, die echter strandden op de R.B.C. verdediging. Hierna kwam R, B.C. in de aanval en belaagde het Middelburg doel, terwijl getracht werd de Middelburg keeper met verre schoten te passeren. Deze wist hier echter wel raad mee. Een vrije trap werd door Outermans naar de linkervleugel geplaatst. De bal kwam scherp voor het doel en werd door één der Middel burg voprwaartsen in gekopt. Wel trachtte één der R.B.C.- verdedigers dit doelpunt te voorkomen, met als enig re- sultaaat dat hij de bal in ei gen doei werkte, zodat de stand na 5 minuten spelen 1-0 in het voordeel van Middel burg was. Een vrije trap van R.B.C. werd goed naar de rechtsbuiten geplaatst, die de bal echter in het zijnet knalde. Hierna golfde het spel op het vrij zware terrein op en neer. Na een half uur spelen werd Moens met een hard schot on houdbaar gepasseerd. (1-1) Even later werd een fout in Middelburg verdediging door rechtsbinnen Pirard op de juiste wijze afgestraft (2-1). Hierna volgde er een periode •van een R.B.C. overwicht, maar dank zij de goed werken- Middelburg verdediging werden doelpunten voorkomen. Na de rust waren er enkele gevaarlijke R.B.C. aanvallen, maar Moens wist met fraaie saves zijn doel schoon te hou den. Middelburg vocht verwoed voor de gelijkmaker en toen deze door Kosten gemaakt werd, annuleerde de scheids rechter dit doelpunt wegens buitenspel. Bij één der volgen de R.B.C. aanvallen bracht de paal redding. Met een hard onzuiver schot van Kosten had de R.B.C. doelman weinig moeite. Met R.B.C. in de aan val kwam het einde, waarna Middelburg protest aanteken de tegen het niet toekennen van een doelpunt. Vlissingen-Hero 5-1. Het spel voor de rust van Hero stak gunstig af bij dat der Vlissingers bij wie Moo- lenbroek vervangen was door Rosevelt. wat geenszins een verbetering bleek. De roodwit- ten namen teveel een afwach tende houding aan, terwijl het plaatsen zeer veel te wensen overliet. Dat onderdeel was bij Hero juist goed verzorgd. Goed combinerend trokken zij keer op keer ten aanval, zon der dat zij er evenwel in slaagden Stèrulwigh in moei lijkheden te brengen. Doordat de verdediging van Hero zich nogai ver van het doel waagde, kregen de Vlis singers enkele goede scorings kansen. Een minuut voor de rust wist v. d. Kasteele uit een daarvan met een fraaie kop bal uit een voorzet van v. d. Schraaf Vlissingen de leiding te geven (1-0). In de tweede helft liet Vlis singen zich van een andere zijde kennen. In een tempo dat belangrijk hoger was dan voor de rust, kregen de Hero-man- nen geen gelegenheid meer het betere samenspel uit te buiten. Stimulerend voor het verder verloop was wel. dat v. d. Kasteele na 1 minuuut. Hertog voor de tweede maal kon passeren {2-0), terwijl hjj er 5 minuten later reeds 3-0 van wist te maken. Wel ver kleinde van Vujjst even later de achterstand tot 3-1, maai de thuisclub had nu de smaak te pakken en het was opnieuw de actieve en gevaarlijkste man in de voorhoede, v. d. Kasteele die aan alle illusies van Hero een einde maakte, door num mer 4 in het net te deponeren (4-1). Toch gaf Hero de moed niet op en de Vlissingse ver dediging werd nogal eens op de proef gesteld, maar Srui- wign liet zich niet meer ver schalken. Doch ook de rood- witten zagen geen kans meer van de legio kansen, die zich nog voordeden, gebruik te ma ken. Enkele minuten voor het einde kreeg Hendrikse een vrije schop te nemen, weLke hij van een afstand van ruim 25 meter ineens in het doel knalde (5-1. Na de aftrap was direct Vlissingen weer in de aanval, maar nu schoot Hen drikse naast het verlaten doel zodat het einde kwam met een geenszins geflatteerde 5-1 overwinning voor de thuisclub. Hoe kom ik aan een fototoestel Iemand, die zich „pro fessor Herlein" noemde, heeft 20 Berlijnse pers fotografen uitgenodigd om foto's te maken van zijn revolutionnaire ont dekkingen op het gebied van radiumstralen. De fotografen kwa men, stelden hun came ra's in op een apparaat, dat door de „professor" opgesteld was, het licht ging uit en de „profes sor" verdween met me deneming van de meeste foto-toestellen. R.A.C.-de Zeeuwen 7-1. De Zeeuwen troffen R.A.C. in een zeer productieve bui en moesten de kostbare punten in Brabant laten. Hoewel de overwinning van R.A.C. zeer zeker verdiend was, is de uit- S geflatteerd. Bij R.A.C. viel de linksbuiten van Enge len op, terwijl bij de Zeeuwen doelman Florusse een zeer goede wedstrijd speelde. R.A. C. begon in een hoog tem po en de Zeeuwen kregen al direct een zware druk te door staan. Doelpunten leverde dit echter niet op. Florusse wist enkele harde schoten schitte rend te stoppen en ook de achterhoede en de middenlinie wisten stand te houden. De Zeeuwen-uitvallen waren ge vaarlijk, toch werden enkele goede kansen gemist. Vijf mi nuten voor de rust wist de rechtsbinnen Broodmans ult'n doelworsteling R.A.C. onhoud baar de leiding te geven (1-0) De Zeeuwën vielen fel aan, maar voor de rust werd niet meer gedoelpunt. De tweede helft was nog slechts 3 minuten oüd als de snelle linksbuiten v. Engelen met een hard schot de stand op 2-0 bracht. Hierna kwamen De Zeeuwen meer in het of fensief. De strijd speelde zich nu geheel af op de R.A.C.-helft maar De Zeiiwen-voorhoede zag geen kans om de achter stand te verkleinen. Na 25 mi nuten nam R.A.C. het spel weer in handen en het was weer v. Engelen die van een HOCKEY Zwart Wit II- Middelburg I 4-2. Middelburg heeft geen kans ge zien om de a.s. Bredase kampioen een puntje afhandig te maken. Zwart Wit ging direct tot de aan val over, met aan het hoofd hun prima midvoor. Toch duurde het nog 10 minuten voor deze kon doelpunten (10). Het technisch beter spelend Zwart Wit bleef in de aanval. Toch brak Middelburg voorhoede enkele malen door en de rechtsbinnen miste een doorge geven bal. waardoor Zwart Wit door het oog van de naald kroop. Het was een zeer snelle wedstrijd en uit een Zwart Wit aanval wist de midvoor voor de tweede maal te doelpunten. Hierna werd deze midvoor ge schaduwd en Middelburg kwam er steeds beter in. Maar tot doelpun ten kwam het niet. Een zeker schijnend doelpunt voor Middel burg werd door het been van de prima spelende links-back in een strafeorner omgezet, die echter niet het gewenste resultaat ople verde. Even later werd er een strafeorner genomen op het Mid delburg doel en met een prachtig schot verdween de bal in het doel (30). Met deze stand ging de rust in. Na de rust kwam er een ander spelend Middelburg in het veld en geruime tijd werd er op de Zwart Wit helft gespeeld. Uit een goed opgezette aanval wist de midvoor het lang verdiende te- genpuntje te scoren (3—1). Mid delburg bleef in de aanval cn het was een prachtige snelle wedstrijd Aan beide zijden werden er kan sen gemist. Uit een Zwart Wit aanval wist de rechtsbinnen de score op te voeren tot 41. Met Middelburg in de aanval kwam het einde van een mooie faire wedstrijd, waarbij de leiding in goede handen was. 0-3. Breda Middelburg Breda ging direct tot de aanval over. maar de beide prima spe lende backs van Middelburg wis ten het spel naar de andere helft te verplaatsen. Uit écn van de Middelburg aanvallen wist de spil J. Bernards een goed schot te lossen, dat vi^ een stick van een Breda-back in ccn doelpunt om gezet werd. Middelburg bleef in de aanval en de Breda-keeper weerde zich uilstckcnd. Een goed schot van de Rreda-midvoor ging juist over. Met ccn 10 voorsprong voor Middelburg kwam de rust. Na de hervatling warén belde ploegen aan elkaar gewaagd. Uit een Middelburg aanval wist H, Boogaart de voorsprong te vergro ten (02). De Breda-keeper trap te over de bal heen. 10 minuten later schoot dezelfde speler weer en trof doel (30). Deze wedstrijd werd in een goede verstandhou ding gespeeld. Breda Middelburg 0 1. Direct van de beginbully af ging Middelburg tot de aanval over en bleef in de aanval. Toch duurde het nog 15 minuten voor de mid voor M. de Waard wist te doelpun ten (0—1). Breda wist verschillen de pralen door te breken maar hun aanvallen waren niet gevaarlijk. De Middelburg-backs wisten de aanvallen meestal te onderschep pen Slechts enkele malen was het nodig dat de Middelburg-keepster er aan te pas kwam. Het was ccn uiterst sportieve wedstrijd en het ziet er naar uit dat de Middelburg se dames recht op het kampioen schap afgaan. WIELRENNEN Ronde van Nederland toch door Zeeland Het is niet uitgesloten, dat Zeeland toch nog gedeeltèlijk wordt opgenomen in de route der Ronde van Nederland. De directeur en algemeen leider der Ronde van Nederland, de heer A. Kuckelhorn, heeft dit dezer dag enmeegedeeld. Door grote moeilijkheden moet wor den afgezien van een étappe door geheel de provincie. Het betreft alleen een traject over Zuid-Beveland. Het sportcomité „Zeelands Hoop" zal dienaangaande deze week de eerste besprekingen voeren met de bevoegde instan ties. N.A.C. HERNAM DE LEIDING. Nijmeegse slaart roerde zich DISTRICT I. Sparta—Xerxes 03; Ajax— Stormvogels 10; S.V.V.D.O.S. 3 2; 's GooiBlauw Wit 10; De Voiewijckers—Haarlem 2—3. Een prachtige gelegenheid om de inzinking wat te boven te komen werd door Xerxes zonder Aarzelen aangegrepen. Een gedecideerde overwinning joeg Sparta nog meer in het nauw. Ajax laat ook niet meer los nu het op het spoor zit en Stormvogels werd. zij het met een enkel doelpuntje op de vlucht gejaagd. Minder mooi liep het af voor Blauw Wit, dat zich ook al met de kleinste mogelijke cijfers twee kostbare punten zag afgeno men door het zwakke Gooi. Dat begint voor ADO, dat vrij was. minder mooi te worden, temeer daar Haarlem zich verrijkte aan de volle buit tegen De Voie wijckers. Alles bij elkaar geno men een prima dag voor SVV, dat twee punten kon uitlopen op BI. Wit. hoewel Xerxes op de hielen blijft zitten. Intussen lijkt Xerxes ons niet meer de zwaarste concur rent. DISTRICT II. EDO— DFC 5—1; KFC—Hermes DVS 2—3; VSV—Zeeburgla 4—0; Feyenoord—HBS 4—1; DHC Neptunus 31. De ingewijden wisten, dat DHC nog wel eens van zich zou doen spreken en zeker nog krampach tige pogingoM zou doen om wat uit de benarde positie aan de staart te geraken. Neptunus. toch ook niet de eerste de beste, was een moei lijke hindernis, welke betrekke lijk vlot genomen werd. De Delftenaren behoeven nog niet zo heel prg wanhopig te zijn mis schien. De inhaalpoging zou kun nen slagen, als er meer Zondagen kwamen als deze waarop de on derste helft van de ranglijst het laat zitten. Zeeburgia had een Heel ondankbare taak om VSV de 1 voet te moeten dwars zetten. De Velsenaren zijn ongenaakbaar en zelfs de schitterende overwinning, welke EDO bewerkstelligde kan hen niet bang maken. En wat zou Feyenoord nog in de zin hebben? Natuurlijk is dit een ploeg, waar mee tot het laatst te rekenen valt. Voor Hennes vielen ook nog wat l kruimels van de tafel, maar dat is alleen maar nuttig voor het hand- I haven van de middelmatige po sitie. DISTRICT IIL Be Quick—Heracles 0—1; NEC— Enschedesche Boys 00; Ensche de— AGOVV 53; Zwolse Boys Quick 23; Go AheadWagenin gen 2—1. De twee staartclubs in Oost. bei de uit Nijmegen stelden zich op dezelfde hoogte en doen weer vol op mee. De prestaties van NEC, Aun de Vujrnenieweg te 's-Hertugcnöv .it n xm ge strekt industrieterrein aangelegd. De Brabantse Buurtspoor wegen Autodiensten laten hier een aantal grote betonnen montagehallen bouwen met bijbehorend kantoor en woonhuis. misverstand in de Zeeuwen achterhoede wist te profiteren (3-0). Direct daarop wist mid voor van Munen in zuivere buitenspel positie de stand op 4-0 te brengen De Zeeuwen waren er, nu helemaal uit en de R.A.C. voorhoede wist door snel aanvalsspel de stand op te voeren tot 7-0. Enkele mi nuten voor het einde wist Hubregtse uit een vrije schop met een harde schuiver het verdiende tegenpunt te scoren (7-1). Direct daarop floot de scheidsrechter voor het einde. Bresikens-Alliance. Doordat Alliance te laat ar riveerde werd de wedstrijd bij na een uur te laat begonnen. Bij Breskens ontbraken de gebroeders Fenijn. waar onge twijfeld deze nederlaag aan te wijten is. De Alliance ploeg was technisch beter, doch in de tweede helft was Bres kens het meest in de aanval. De Alliance-doelman die een zwakke indruk maakte had Vrouwe Fortuiia aan zijn zijde. De eerste aanvallen waren voor de bezoekers en reeds na 6 minuten spelen wist de midvoor van Alliance zijn club de leiding te geven (U-I). 4 min. later miste de Breskens achterhoede een bal en de linksbinnen wist hiervan te profiteren (0-2). De thuisclub kwam nu meer in de aanval, maar het duurde toch tot 4 minuten voor de rust voor de Breskens linksbuiten met een zuiver schot in het uiterste hoekje de achterstand wist te verkleinen (1-2). Onmiddellijk daarop kreeg Alliance een corner te nemen, die door een achterhoede speler van Bres kens in eigen doel getrapt werd. (1-3). Nog geen halve minuut later wist de Alliance midvoor een doorbraak te for ceren en de stand op 4-1 te brengen. Met deze stand ging de rust ln. 2 minuten na de hervatting wist Bookhoek met een goed schot de achterstand te verkleinen (4-2). Hierna kwam Breskens sterk opzetten en er ontstonden telkens hachelijke momenten voor 't Alliance doel, dat op gelukki ge wyze aan doorboringen ontkwam. Bij een Alliance doorbraak wist de rechtsbui ten de score te verhogen tot 5-2. Met Breskens in de aan val kwam het einde van deze wedstrijd. Handbaluitslagen. DISTRICT ZUID 2c KLASSE Heren: Longa—Hellas 5—7; E.B.H.V.Marathon 51; E.B. H.V. II—Tonido 3—5. Dames: LongaHellas 05; FloraE.B.H.V., scheidsr. niet opgekomen; EindhovenTonido 0—0. AFDELING ZEELAND. Alle wedstrijden voor óe da mes werden afgelast. Heren: Tonido IIMarathon II 54; VolhardingE.M.M. 2 2; Hellas II—Tonido II afgelast. Trainingsrit voor Zeeuwse renners. Nieuw zege van Aad Kloosterman. De 8e rit voor de Zeeuwse renners die Zaterdag van Kloe- tinge naar Bergen op Zoom verreden is leverde een nieuwe zege op voor Aad Kloosterman, die dus de laatste weken wel sterk op de voorgrond treedt. De uitslag luidt: 1. A. C. Kloosterman, Kapelle 80 km. in 2 uur 8 min.; 2. van 't Westein de, Nieuwdorp; 3. Huizen. Ove- zande. beiden in dezelfde tyd als de winnaar; 4. op 2 min. Oosthoek, 's-Heerenhoek; 5. op 10 min. van Wel, Nisse; 6. Wal- hout, Kapelle; 7. Bierens, Nieuwdorp; 8. Melio, Driewe gen; 9. Moerdijk, Ovezande; 10. Kloosterman Jr.. Kapelle. In het algemeen klassement heeft Kloosterman Sr. nu de leiding met 47 punten; 2. Mou- thaan 45 pnt.; 3. Oosthoek 45 p.; 4. Jansen 43 p.; 5. van 't West einde 41 p.; 6. van Wel 28 p.; 7. Huizen 26 p.;8. Borgstein 26 p.: 9. Walhout 23 p.; 10. de Waal 21 p. Zaterdag wordt voor de 9e maal gestart van Kloetinge naar Bergen op Zoom v.v. Zwaluwen Rotterdams elftal. Het Zwaluwenelftal dat op 26 December (Tweede Kerstdag) ip het Feyenoordstadion te Rot terdam tegen het Rotterdams elftal zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: van Bun (MVV) en Albers (Vitesse). Midden: Krijgh (BW), Holt- appel (Quick .den Haag) cn Meerwyk (SVV). Voor: Schrumpf (SW). Rij vers (NAC). Langeberg (BW), van der Weerd (Wageningen) en Clavan (ADO). Het Rotterdams elftal ziet er als volgt uit: Doel: Landman (Neptunus). Achter: Everse (Neotunus) en van der Gaag (Coal). Midden: van Schijndel (SVV), Terlouw (DCV) en Kroon (Feyenoord). Voor: Koenemann (SVV). Steenbergen (Feyenoord). Bran- des (Feyenoord). van der Tuyn (Hermes DVS) en Seton (Xer xes). Rode Duivels- Zwaluwen in Gent. De jaarlijkse wedstrijd tussen de Rode Duivels en de Zwalu wen zal ditmaal worden ge speeld op 1 Maart (Mardi Gras) te Gent. De mogelijkheid is groot dat dit seizoen ook een wedstrijd tussen de Zwaluwen en de Ro de Duivels in Nederland wordt gespeeld. Goes RBC Alliance Vlissingen Internos Middelburg RAC De Zeeuwen Hero Breskens 2e KLASSE B. 11 8 2 1 29-14 18 12 9 0 3 44-19 18 11 7 3 1 38-21 16 12 6 2 4 26-23 14 10 4 2 4 14-22 10 12 4 0 8 18-32 8 11 3 1 7 17-22 7 11 3 1 7 16-30 7 12 2 2 8 16-31 6 12 2 1 9 17-40 5 METO RKFC Steenbergen MOC ODIO Zierikzcc Zeclandia N. Borgvliet RCS Yerseke Rob ur 3e KLASSE E. 10 7 2 1 22-8 16 11 4 6 1 34-21 14 12 6 2 4 22-20 14 8 5 12 21-7 11 9 4 3 2 30-21 11 10 4 3 3 21-20 11 113 3 5 25-27 9 11 3 3 5 23-33 9 11 2 3 6 22-30 7 9 2 16 19-28 5 10 1 3 6 14-38 5 3e KLASSE F. Axel 13 11 1 1 48-13 23 Terneuzen 13 11 0 2 53-20 22 Corn Boys 13 9 1 3 51-18 19 Oostburg 12 7 2 3 32-17 16 Aardenburg 12 5 3 4 32-24 13 Steen 13 6 0 7 35-34 12 IJzendijke 13 3 4 6 34-31 10 Hoofdplaat 12 4 1 7 19-49 9 Clinge 13 3 2 8 18-35 8 Sluiskil HulSt 13 12 3 2 3 0 8 19-37 9 16-35 8 6 Hontenisse 13 3 0 10 17-58 6 Donderdagavond is gedurende twee uur een gedeelte van de stad Garoct beschoten. 4e KLASSE ,G. De Patrijzen 10 6 1 3 35-21 13 8 5 0 3 20-11 10 RIA EMM Kruiningen Biervliet 8 4 2 2 18-10 10 9 2 2 5 13-28 6 9 13 5 12-28 5 RES. 2e KLASSE E. Vlissingen II 10 7 2 1 25-12 16 Goes II 10 5 2 3 29-27 12 Axel II 9 5 1 3 31-21 11 Middelburg II 10 4 2 4 24-20 10 Breskens II 10 3 1 6 20-27 7 Terneuzen II 7 2 0 5 11-21 4 RCS II 8 1 2 5 11-23 4 SW Xerxes Blauw Wit Ajax DOS Stormvogels Haarlem De Volew. ADO 't Gooi Sparta DISTRICT I. 12 8 2 2 30-14 18 11 7 2 2 29-18 16 11 7 1 3 28-16 15 11 6 2 3 25-15 14 11 6 0 5 23-22 12 12 5 1 6 18-24 11 11 4 2 5 22-24 10 12 2 6 4 13-18 10 10 3 2 5 16-18 8 11 2 2 7 11-26 6 10 0 2 8 6-26 2 VSV EDO Feyenoord 11 Herm. DVS 12 Neptunus DWS HBS KFC DFC Zeeburgia DHC DISTRICT II. 12 10 0 2 31-18 20 11 6 3 5 4 4 5 4 3 4 3 5 1 3 4 3 3 3 2 11 12 12 2 26-13 15 2 31-22 14 3 28-19 13 3 15-13 11 4 15-17 11 6 28-37 11 5 23-25 10 5 15-21 9 7 20-25 8 2 0 10 11-33 4 dat nummer twee een punt af handig maakte is even mooi als die van Quick, dat tegen Zwolse Boys twee punten meepikte. Go Ahead zorgde ervoor, dat Wage ningen niet kon uitlopen en Be Quick werd opgehouden door He racles. Hoe wankel hier de kop positie is, ondervond AGOVV, dat zich door een nederlaag tegen En schede meteen verschillende be lagers nog dichter op de hielen haalde. De achterstand van num mer één is weer tot vier punten teruggebracht en de strijd is weer geheel open. DISTRICT IV. MVVLlmburgla 1—4; VVV—Ju liana 2—0; NAC—Willem II 3—2; BWTSC afgelast; Dc Spechten Brabantla 12. Er was een vrije Zondag van de Bossenaren voor nodig om NAC de kans te geven weer aan de kop te komen. Prompt hebben de Bre danaars deze kans benut en het Tllburgse Willem II kreeg geen gelegenheid om zich twee punten te veroveren, welke toch wel no dig zijn om zich wat omhoog te werken. Zolang dc concurrenten van Willem II nog niet sterker voor de dag komen is dat niet zo erg. MW kreeg namelijk geen kans om weg te lopen, daar Lim- burgia de goede derde plaats wens te vast te houden en nu zelfs nog heel goede papieren heeft. In het zelfde schuitje zat Juliana, dat aan VVV de punten te betwisten kreeg, maar geen kans kreeg, om dat VVV als zeer gevaarlijke out sider yog steeds op het vinken touw zit en maar een klein rug- gesteuntje nodig heeft om weer tot de leiders te gaan behoren. Brabantia kon zich wat distan- ciëren van de tiende plaats door De Spechten de veren uit te pluk ken. waardoor deze arme vogeltjes onbeschut in de kou bleven zitten. DISTRICT V. Be QuickVelocitas I1; Fries landLeeuwarden 10; Emmen— Frisia J— Hoeren veen—G VA V 3—2; IISC—Achilles 3—2. Heerenveen speelt schier geen rol in enige strijd in het Noorden. Dc club van Lenstra doet niet an ders dan links cn rechts vegen uit delen cn staat verder buiten dc strijd om een plaatsje, daar by voorbaat de titel en dus de bo venste plaats verzekerd is. GVAV zorgde ervoor, dat nog even ge ploeterd moest worden. De over winning werd niet groot, maar het werd er weer één cn dus was de volle productie weer binnen. Aar dig is zo'n strijd tussen twee ri valen van vele jaren her en de oude routine bracht een gelijk spel tussen Be Quick en Velocitas. wat. van Velocitas weer eens een aardige beurt mag heten. Friesland en Leeuwarden aan elkaar ge waagd kibbelden er om de derde en vierde plaats en de provincie club won het van de hoofdstad. Emmen zit niet zo heel erg in het nauw. maar toch was een over winning op Frisia nuttig geweest. De overwinning van HSC brengt intussen in de situatie voor Em men geen ongunstige wending, omdat de twee punten aan Achil les werden afhandig gemaakt. DISTRICT VI. Kerkrade—BIcijerheide 2—1; Sport cl. Emma—Sittartse Boys 1— 0; Maruits—PSV 0—1; NO AD-I DNL* 2r1J Helmond,aBaronie Een goede dag voor Eindhoven, dat vrij was en een goede beurt van Baronie DNL verhogen de spanning weer wat in het zesde. BIcijerheide was hieraan negatief meae werkzaam. Kerkrade speelde het klaar wat uit de knoei te ko men, zich althans twee mededin gers in de strijd tegen de tiende plaats te verschaffen. Een prima prestatie om hiervoor-de kop- ploeg te gebruiken. Die kopplocg zog nu Helmondia nog wat na deren. dat zich de kop zag ontno men door het Bredase Baronie, dat met één puntje zeer gebaat is na de overwinning van Kerkrade. P SV bleef ook wat in de buurt hangen en liet Maurits met de ge bakken peren zitten. De Philips- mensen kunnen nog best eens een flinke stem in het kapittel krijgen. Intussen gaan de peren van Longa wat aanbranden nu NO AD de plaatselgke kamp won en ook maar weer eens in de luip gaat meespreken. Sittardste Boys werd voorlopig wat op het tweede plan gedrongen door Emma, dat wat uit dc knoei kwam en zich zelfs een heel aardige positie veroverde. DISTRICT m. Heracles 12 6 2 4 21-14 14 AGOVV 12 5 4 3 25-19 14 Enschede 12 5 4 3 18-15 14 Ensch. Boys 11 5 3 3 13-10 13 Go Ahead 12 4 5 3 17-17 13 ZwoLsche Boys 12 3 5 4 16-16 11 Be Quick 12 4 3 5 19-23 11 Hengelo 11 2 6 3 19-19 10 NEC 12 3 4 5 17-21 10 Wageningen 12 3 4 5 17-22 10 Quick 12 3 4 5 19-25 10 DISTRICT IV. 118 12 27-17 17 10 7 1 2 20-8 15 10 7 1 2 24-14 15 10 6 1 3 18-7 13 10 4 3 3 13-17 11 10 3 4 3 18-15 10 10 3 2 5 20-20 8 11 3 2 6 18-17 8 9 3 0 6 15-23 6 10 2 2 6 15-27 6 11 1 1 9 12-35 3 NAC BW Limburgia VVV Brabantia TSC MVV Willem II Juliana Helmond De Spechten Heerenveen Be Quick Friesland Frisia Velocitas Leeuwarden Sneek GVAV Emmen Achilles HSC DISTRICT V. 10 8 2 0 28-11 18 11 6 2 3 24-11 14 11 6 2 3*19-20 14 116 0 5 25-19 12 11 5 2 4 12-15 12 11 5 1 5 23-20 11 10 4 2 4 17-17 10 11 4 2 5 22-21 10 11 2 3 6 14-28 7 11 2 2 7 15-25 6 10 1 2 7 10-22 4 Bleijerheide Eindhoven Helmondia PSV NOAD Sp. Emma Sitt. Boys Maurits De Bar. DNL Kerkrade Longa DISTRICT VI. 12 6 2 4 21-14 14 10 4 5 1 20-14 13 11 4 5 2 16-13 13 11 5 2 4 15-13 12 10 4 3 3 17-12 11 11 4 3 4 13-16 11 114 2 5 16-20 10 10 3 3 4 14-12 9 10 4 1 5 23-28 9 11 4 1 6 20-25 9 9 2 1 6 9-17 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3