PR0VIHCIA1E ZEEUWSE COURANT Beheersinstituut in Zeeland vordert goed Eerste wereldburger maakt opgang Amerika wil de Duitse staalproductie opvoeren DE BILT Deze week Gary Davis spreekt te Parijs voor 20.000 hoorders Rechten van de mens Vandaag Werkzaamheden voor bijna 75 pCt. afgewikkeld Nog f5.500.000 onder beheer VOORSPELT 191e Jaargang - No. 291 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn, Pl.verv.; W Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS: 32 ct, per week; I 3.90 p. kw.; fr. p. p. I 4.15 per kw.. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 11 Dec. 1948 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f2.50 Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels I 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad". 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55, teL 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. teL 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 26 Deze week heeft ons de te leurstellende zekerheid ge bracht, dat het bezoek van drie Nederlandse ministers aan In donesië geen nieuwe perspec tieven heeft geopend en dat de Republiek hardnekkig blijft weigeren om de door haar vrijwillig aangegane overeen komsten na te leven. Daar mede wordt de vraag urgenter, wat Nederland moet doen: paal en perk stellen aan de agitatie der Republiek, of met stille trom vertrekken. Er zullen weinig Nederlanders gevonden worden, die aan het laatste de voorkeur geven het aantal bestandsschendln- gen wordt onduldbaar. Het on betekenende incident met het K.L.M.-vliegtuig, waarbij de Nederlandse vlag als een uit daging" werd beschouwd, heeft velen de ogen geopend. Intus sen neemt de internationale bezorgdheid over Indonesië toe terwijl er omgekeerd een opvallende onverschilligheid aan de dag gelegd wordt over de gebeurtenissen in China. Overal stort het regime van Tsjang kai Sjek practisch in een nu Amerika geen steun meer verleent. Hier krijgt Moskou een grote kans en het ziet er naar uit, dat het die aan zal grijpen. Voor Europa is deze ontwik keling wellicht niet ongunstig. Er schuilt een mogelijkheid in, dat de handen van Rusland er voor geruime tijd door gebon den worden en dat de spannlngshaard zich uit het Westen naar het Oosten ver plaatst. Met dat al is het dreigend faillissement een le lijk ding voor Tsjang. Een ander belangrijke ge beurtenis in deze week was het vertrek van de Nederland se delegatie van de Economi sche conferentie voor Azië (een gevolg van de toelating van de Republiek Indonesië met steun van Rusland!). Het was de enige houding die Nederland kon aannemen om de eenvoudige reden, dat de Republiek volgens haar ei gen overeenkomsten niet het recht heeft aan deze con ferentie deel te nemen, maar door de Nederlandse delegatie vertegenwoordigd wordt. Triest stemde de noodlotti ge brand in Deventer, waar b ij zes mensen het leven Heten. Gelukkig een hoge uitzonde ring in Nederland! Bemoedigend was daarente gen de officiële constatering, dat de zeden verwildering in Nederland afneemt. Blijkbaar ls het Nederlandse volk in wezen toch wel zo gezond, dat een na oorlog en bezetting on vermijdelijke inzinking als in de jaren 1945-'47 voorkwam, ook weer snel wordt overwon nen. Wat het buitenland aangaat zette deze week in met de verkiezingen in West-Berlijn. Een nieuwe smadelijke neder laag voor Moskou, die duide lijk bewijst, dat de Duitsers, die een democratisch en een StaUnistisch- regime vlak naast elkaar zien, geen al te grote moeite hebben met hun keuze! De nian 'van de week Smimov! Hij verwisselt de lucht voor de begane grond. Na zes en twintig en een half jaar voor de K.L.M. te heb ben gevlogen, Hij was een van de befaamdste piloten van onze luchtvaartmaatschappij, een van de laatsten der groten. Jammer, dat z|jn naam ver dwijnt uit de ere-lijst van on ze piloten en slechts een herinnering zal blijven. Een glorieuze herinnering, die de naam Smirnov tot een sym bool zal maken, waarnaar jongeren zich kunnen richten. Minister Stikker naar Parijs. OM OVER INDONESIË TE SPREKEN. Naar wij vernemen is de mi nister van buitenlandse zaken, mr. D. U. Stikker, Vrijdagmor gen voor een kort bezoek naar Parijs vertrokken. Minister Stikker zal daar ojn. contact opnemen met de voorzitter der Nederlandse delegatie op de algemene vergadering der Ver. Naties en spreken over de jong ste situatie naar aanleiding van het bezoek fier kabinetsdelega tie aan Indonesië. Minister Stikker voerde 's middags enige besprekingen en bracht een bezoek aan de Fran se minister van buitenlandse zaken Schuman. Ook had hij conference's met de leden van de Belgische delegatie bij de Assemblee en de nieuwe voor zitter van de Veiligheidsraad Van Langenhove. Ongeldige brandstofbon. Het C.D.K. deelt mede, dat de bon 02 van de brandstoffen- kaarten na 18 December niet meer geldig is. MAN DOOR TREIN GEDOOD Op de onbewaakte overweg aan de Woolderweg te Borne is Vrijdagmorgen de 57-jari- ge koopman A. S. uit Ensche de door de sneltrein Almelo- Enschede, die om 9-57 uur Bor ne passeert, gegrepen en ge dood. S. was hardhorend. St. George, die de voet zet op de gouden U.N.O.-draak Gary Davis, een 27-jarige A merikaan is een merkwaardig man, die de laatste weken meer heeft gesproken'tot de ver beelding van de Parijzenaars, dan alle gedelegeerden in het Pa lais de Chailot tezamen. Gary heeft zichzelf uitgeroepen tot „eerste wereldburger". Hij spant nu met zijn inmiddels ver worven aanhangers alle krachten in zijn denkbeelden tot ge meengoed onder het publiek te maken. Hij doet dat met evenveel ta lent als verwarde hokus po- kus. Donderdagavond trad hij te Parijs op als spreker op een openbare bijeenkomst, die door liefst 20.000 personen werd be zocht. meer dan. ooit een UNO- vereniging bijeen kon brengen. Het ging op deze vergadering gezellig en geestdriftig toe. Ve le aanwezigen. die overigens een bonte verzameling vormden van idealisten, anarchisten en sensatiebelusten. droegen gele rozetten met de naam van hun held: „Gary Davis". Gary las een brief voor van de Australische voorzitter der UNO-assemblee, dr. Evatt, waarin de volgende passage voorkwam. „Deze tijd is gekenmerkt door cynisme en defaitisme, voorna melijk doordat, zelfs voor de vrede aan het eind van de tweede wereldoorlog tot stand is gekomen, twee naties afbreuk doen aan de UNO door open lijk te spreken van de onver mijdelijkheid van een derde we reldoorlog". Davis meende, dat dr. Evatt met cleze woorden toegaf, dat de UNO niet bij machte was de vrede tot stand te brengen. Hij werd in die mening ge staafd door luide kreten van afkeuring over de brief onder zijn enthousiaste toehoorders. Vervolgens begaven zich enkele andere sprekers op het podium, die een voor een de loftrompet staken over de nieuwbakken wereldhervormer. Een 20-jarig meisje vertelde de menigte, dat de geschiedenis van Gary Davis als een Wild- West verhaal is. Zij hoopte, dat deze geschiedenis gelukkig zou aflopen, de bozen gestraft en de goeden beloond zouden wor den. André Breton van het Pa- rijse blad „Combat" stelde Da- vis voor ais een soort St. Ge orge, die zijn voet zet op de gouden draak, die UNO heet. De geestelijke en voormalige verzetsleider. Pater Pierre, deed een beroep op zijn toehoorders om Davis te helpen „in zijn strijd voor de wereldvrede". Óp een gegeven ogenblik liep cr een jongmens naar de micro foon en riep: „Alles goed en wel.' maar wat zullen we doen? Zullen wij weigeren in dienst te gaan?" Er werd niet geant woord. EEN WERELDREGERING. Dat is begrijpelijk, want de denkbeelden van Davis munten niet uit door helderheid, al zijn zijn bedoelingen te prijzen. Zo als men zich zal herinneren maakte hij voor het eerst naam, door de nacht door te brengen op het stenen bordes van het Palais de Chailot, aanvoerend, dat de Franse po litie op hem, als burger van Unosia. geen vat kon hebben. Dat v/as een aardige, zij het wat nutteloze demonstratie, die echter zijn naam en foto in ve le kranten bracht. Davis meent, dat de gedele geerden in de V.N., ondanks het vele gepraat, in werkelijk heid de wereld geen stap dich ter tot de vrede brengen. Hij Nog steeds het met de Dood. Er zijn nog steeds spel geen tekenen die er op wijzen, dat het aantal ongevallen, dat het re sultaat is van het on voorzichtig omgaan met gevonden ontplofbare stoffen, afneemt. Uit 't rapport over het derde kwartaaj van de Hulp verleningsdienst blijkt, dat er in deze periode gemiddeld 13 ernstige ongevallen per week voorkwamen. De ge vaarlijkste gebieden in dit verband bleken nog steeds te zijn de kust streek. de Betuwe en de oude gevechtsgebie- den in Limburg en Bra bant. In dit derde kwartaal kwamen door ongevallen met munitie 73 mensen om het le ven en werden er 81 zwaar gewond. Zeven tig procent hiervan wa ren jongens van twaalf tot 18 jaar. wil. dat het volk rechtstreeks invloed krijgt in de UNO en de gedelegeerden dwingt ten spoedigste een wereldregering in te stellen. Hij zegt daarbij gesteund te worden door grote figuren als prof. Einstein. Voorlopig is de beweging van Davis niet geheel au serieux te nemen. Staat van beleg voor geheel China. President Tsjiang Kai Sjek heeft de staat van beleg afge kondigd voor het grootste deel van China, dat nog in handen van de regering is. Egyptenaren trekken weer ten aanval. Een Joodse militaire woord voerder heeft verklaard, dat Egyptische troepen een zwa re aanval zijn begonnen op Nerim, een Joodse nederzet ting in de Zuid-Westelijke hoek van de Negef. De aan val werd met tanks gesteund. Nerim ligt ongeveer 33 km. ten Z. W. van Gaza, In de Duitse dubbelzone zijn aanzienlijke cementcontracten tot stand gekomen, waardoor Duitse cement aan Nederland zal worden geleverd. VERKLARING VAN DE VER. NATIES. Rusland was er tegen. De algemene vergadering van de V. N. heeft de verkla ring over de rechten van de mens met 48 tegen 0 stemmen bij 8 onthoudingen, goedge keurd. De Sowjet-afgevaardigde Wysjinsky heeft in de alge mene vergadering van de V.N. verklaard, dat de Sowjet-Unie de verklaring van de rechten van de mens niet zou steunen, „Deze verklaring is de Ver. Naties onwaardig", zei hij „Zij vormt een ontoelaatbare inmenging in de interne aange legenheden van Staten". 'De assemblee verwierp met 45 tegen 6 stemmen, bij drie onthoudingen een Sowjet-voor- stel de stemming over de ver klaring uit te stellen tot vol- Churchill breekt lans voor Duitsland en Spanje. Tijdens de debatten in het Britse Lagerhuis heeft Chur chill een lans gebroken voor het opnemen van Duitsland in de Europese familie. Frankrijk moest daartoe het initiatief nemen. Ook voor Spanje deed Churchill een goed woord. Waarom moeten de Spanjaarden worden be handeld als uitgeslotenen, vroeg hij, louter omdat zij door generaal Franco gere geerd worden. Churchill pleitte tenslotte voor een po ging met de Sovjet-Unie tot een overeenkomst te komen, voor zij over de atoombom beschikt. gend jaar, Wysjinsky verwierp de sug gestie, dat het denkbeeld van nationale souveseiniteit reacti_ onnair en ouderwets was. De kwestie van de rechten van de mens was een regeringszaak. De rechten waren illusoir bui ten de jurisdictie van de rege ring. In een klassenloze samen leving kon er geen conflict bestaan tussen staat en indi vidu. De Assemblee verwierp vier Sowj et-amendementen op de verklaring. Het eerste, dat met 34 tegen 8 stemmen, bij 14 ont_ houdingen, werd afgewezen, gaf een gedetailleerde opsom ming van de menselijke rech ten die speciaal voor koloniale volken moesten gelden. Dit amendement was bedoeid ter vervanging van een artikel, waarin word gezegd, dat alle in de verklaring gespecificeer de rechten van toepassing die nen te zijn op koloniale volken en op de bevolking van gebieden onder trustschap. Be halve de zes Oostelijke landen stemde ook Pakistan en Co lumbia voor het amendement, terwijl o.m. Zuid-Afrika en Birma zich van stemming ont hielden. 8 jaar geleden kwamen Duitsland en Italië in oorlog met de Ver. Staten; is het 5 jaar ge leden, dat de Tsjechi sche Regering te Lon den een verdrag met Moskou sloot. Schrik om het hart der Franse belasting betalers. Een radicale hervorming in de belastingheffing, met een inkomstenbelasting van 18 op alle inkomsten uit welken hooide ((an ook, zjjn de voor naamste maatregelen, die zijn voorgesteld om Frankrjjk's gewone begroting voor 1949 in evenwicht te krijgen en de buitengewone begroting te financieren. Bovendien is een extra be lasting van 10 procent en hoger voorgesteld op alle in komens tussen 120.000 en 200.000 francs per jaar. Voor inkomens boven drie millioen francs per jaar is deze be lasting 60 procent. Alle bestaande belastingen (behalve de inkomstenbelas ting) zullen met 10 procent worden verhoogd en de pro ductiebelasting van fabrikan ten met 20 procent. Naar schatting zullen de verhoogde belastingen 150 milliard francs per jaar op brengen. Nieuwe onenigheid onder geallieerden. Ook verschil van mening over de ontmanteling. Een Amerikaans voorstel om de Duitse staalproductie op te voeren tot 14 millioen ton per jaar, heeft een ern stige diplomatieke onenigheid ontketend tussen Engelse, Franse en Amerikaanse ver tegenwoordigers te Londen. In Juni werd op de zesmo- gendhedenconferentie over Duitsland besloten de jaar lijkse staalproductie van Duitsland tot 10.7 millioen ton te beperken. Frankrijk stemde hier toen slechts node mee in. Ook de aanbevelingen van de Humphrey-commissie te Londen Inzake de ontmante ling, hebben te Parijs onge rustheid verwekt. De Humphrey-commissie stelde voor, 80 der fabrie ken in de dubbele-zóne, die oorspronkelijk voor ontmante ling genoteerd staan, in stand te houden. Hierdoor zou Duitsland naar verluidt po tentieel 19 millioen ton staal per jaar kunnen produceren, dat ls ruim 4 millioen ton meer dan in 1938. Te Londen is men van me ning, dat zowel Engeland als Frankrijk krachtig hun be zwaren zullen handhaven te gen het onttrekken aan de ontmanteling van de door de Humphrey-commissie voorge stelde fabrieken en eveneens tegen elke algemene verho ging van het niveau der Duitse industrie, waar men het juist een jaar geleden na grote moeilijkheden op de viermogendheden-conferentie over eens werd. KERST-AMNESTIE. Generaal Clay, de militai re gouverneur "van de Ame rikaanse bezettingszone in Duitsland, heeft een ..kerst amnestie" afgekondigd, waar bij 4 ongeveer 1000 Duitsers, die door de Amerikaanse krijgsraden zijn veroordeeld, onverwijld in vrijheid worden gesteld. Generaal Clay hoopt dat deze maatregel de betrekkin gen tussen Amerikanen en. Duitsers in ruime mate zal helpen verbeteren! Twaalf jaar in plaats van de doodstraf. De voormalige ïf.S.B.-burge- meester van Alblasserdam de 59-jarige P. H. Oldemans, die veertien dagen geleden door het Bijzonder Gerechtshof de doodstraf tegen zich hoorde I eisen, is thans veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf met aftrek. Tweede Kerstdag j autorijden! De minister van Verkeer heeft toegestaan, dat op Twee de Kerstdag en op Zondag 2 Januari personenauto's en mo torrijwielen gebruikt worden. Dobi vormt nieuw Hongaars kabinet. Istvan Dobi, eens een be zitloze boer en thans links- gericht voorzitter van de Hongaarse partij der kleine boeren, is benoemd tot minis ter-president van Hongarije als opvolger van de afgetre den Lajos Dinnyes. Zutfen is aan een groot gevaar ontsnapt In de onmiddellijke nabijheid van St. Walburgziekenhuis, op een plek waar dage lijks vele woonschuitbewoners passeerden, hadden de Duitsers 4 vernlelingsbommen van 250 K.G. begraven. Zij wilden deze laten springen om hun terugtocht te dekken en de Canadezen te beletten -een bruggenhoofd over de IJsel te vormen. Bij toe val werden de gevaarlijke projectielen door gemeentewerklie den ontdekt. De Mijnenopruimdienst werd te hulp geroepen om de mijnen te verwijderen. De patiënten van het ziekenhuis werden als in de oorlogsjaren in de kelders in veiligheid ge bracht- De opruimingsdienst aan het werk. Eén der bommen is reeds blootgelegd. (zie pijl). In het Stedelijk Museum te Amsterdam is de expositie „Suid- Afrikaanse Kuns" geopend. Aan een drukke kade te Goes, waar dagelijks beurtschepen worden geladen en gelost en waar vrachtauto's af en aan rij den, staat 'n groot vierkant gebouw: Albert Joachimkade 28. Het is niet mooi, maar het z'et er toch wel gewichtig uit. Een rijksgebouw, zoals ze in de vorige eeuw werden gebouwd, massief en zonder enige luxe. Binnen zitten nijvere ambtena ren aanslagbiljetten in te vullen.vermogensbelasting, in komstenbelasting Een verdieping hoger worden 's lands do meinen beheerd. Op de plaats, waar tientallen jaren geleden advocatentoga's hingen en de kantonrechter zijn vonnis uit sprak, worden tlians vermogens van politieke delinquenten geadministreerd. Hier werkt de vertegenwoordiging Zeeland van het Nederlands Beheersinstituut. Dit bureau heeft niet altijd deze naam gedragen, want vroeger waren er meer verte genwoordigingen in Zeeland, namelijk ook in Middelburg, Terneuzen en Zierikzee. De afwikkeling van de beheersza ken maakte het echter moge lijk de bureaux te combineren. Een dergelijk verschijnsel deed zich in het gehele land voor. Bij 'de stichting van het Nederlands Beheersinstituut waren er in totaal 64 verte genwoordigingen waarvan er thans slechts 20 overgebleven zijn. Vanzelfsprekend kon ook het personeel gereduceerd worden. Van de 38 ambtenaren die b\j de de Zeeuwse verte genwoordigingen hebben ge werkt, zijn er thans slechts 14 over. In Augustus 1945 werd het Nederlands Beheersinstituut met het beheer over de ver mogens van politieke delin quenten belast, evenals met het beheer over vijandelijk vermogen en de bewindvoering over de eigendommen van af wezige personen, zoals Joodse landgenoten, die door de Duit sers waren gedeporteerd. Het Militair Gezag, datdirect na de bevrijding dit werk had gedaan, stond voor 'n uiterst moeilijke taak. Inboedels waren slecht geïnventariseerd, in alle mogelijke pakhuizen opgeslagen en de vertegen woordigingen moesten maar proberen met behulp van on volledige gegevens een goed functionnerend beheersappa- raat op te bouwen. In geheel Nederland waren ongeveer 156.000 vermogens met een totaalbedrag van 2 milliard gulden onder beheer gesteld, in Zeeland plus minus 2200 met ongeveer 21 millioen gul den. DE WERKZAAMHEDEN Toen de Bijzondere Ge rechtshoven en de Tribunalen met de berechting van de poli tieke delinquenten begonnen, kon ook liet Beheersinstituut diverse zaken gaan afwerken. Men is hiermede nog steeds bezig. De vonnissen vermelden dikwijls een verbeurdverkla ring van het vermogen of een deel ervan en nu is het de taak van het instituut te zor gen dat het verbeurd ver klaarde ook werkelijk binnen komt. Wanneer een gedeelte verbeurd is verklaard, wordt in overleg met de be- trokkene uitgemaakt, welk deel van het vermogen hier voor te gelde gemaakt kan worden. Het komt zelfs voor, dat het vermogen onaangetast blijft, doch dat de delinquent ergens de benodigde som leent. Hoofdzaak is, dat het verbeurd verklaarde bedrag wordt vol daan. Zodra een en ander is geregeld houdt het beheer op«- Na aftrek van de kosten, die ongeveer 2% van het vermo gen per jaar bedragen, kan de delinquent weer over het ver mogen beschikken. Verder werkt het Beheersinstituut mede aan rechtsherstel van tijdens de bezetting begaan onrecht. Zo werden er in de af gelopen jaren heel wat za ken afgehandeld. In Zee land staan thans nog onge veer 500 vermogens onder beheer met een bedrag van 51/2 millioen gulden. Er ls dus bijna 75% afgewikkeld. Waarschijnlijk zal de ver tegenwoordiging Zeeland in de loop van 1951 haar werkzaamheden hebben be ëindigd. Tot nu toe werd ongeveer 2 millioen gulden aan verbeurd verklaringen geïnd. Hierbij zijn niet in begrepen de boeten, die door de procureur-fiscaal werden opgelegd. Natuurlijk zijn er ook klach ten. Het blijkt dikwijls, dat de ontevredenheid voornamelijk is gericht tegen de beheerskos ten. Men vindt deze te hoog. Hieraan kan echter weinig veranderd worden, de kosten zijn vastgesteld door de Raad voor het Rechtsherstel. Het apparaat van het Beheersin stituut moet worden bekos tigd en men kan dit onmoge lijk op de belastingbetaler verhalen. Men verzekerde ons van de zyde van het Beheersinstituut echter nadrukkelijk, dat alle klachten nauwkeurig worden onderzocht. Bovendien is voor de betrokkene steeds beroep mogelijk bij de Raad voor het Rechtsherstel. Ondertussen is het verheu gend, dat het werk van het instituut langzaam maar ze ker ten einde gaat lopen. Het is weer een stap verder op de weg naar normale toestanden. KORTE PREDICATÏE I MEN NOEMT ZIJN NAAM VREDEVORST. Jesaja 9 5. De wereld van tegenwoordig is in haar dwaasheid verstrikt, en door waanzin volkomen vastgelopen en dit is het won derlijkste van alles, dat zij die daar schuld aan hebben, voor gaven de vrede te dienen. Wij hebben het ondervonden, dat de geweldhebbers dezer wereld allen even vredelievend zijn als men hen maar als een slaaf gehoorzaamt. En toch maken zij anderen, en misschien zichzelf wijs, dat z\j de vrede bevorde ren, en voor de wereld tot een duurzame zegen zijn. Totdat natuurlijk zoals toij beleefd hebben alles misloopt, en de wereld, door hun waanzin, in de afgrond wordt gestort. De overleden Engelse minis ter-presidentChamberlain heeft eens de spijker op de kop ge slagen door te zeggen, dat de wereld zo in beroering is, om dat de mensen geen geestelijke vrede hebben. Dat is de nood van de tijd. Daaruit vloeit al de ellende voort. Men heeft geen vrede. Men heeft geen Vrede vorstMen i.s lus van God, en daardoor heeft men geen steun in het leven. En men krijgt geen vrede, zolang men die zoekt buiten God. Er is slechts Eén, die vrede wil, en dat is: God. Hij heeft de Vredevorst op aarde gezonden. In deze Ad ventsdagen wordt aan deze we reld, die snakt naar vrede, ge boodschapt, dat de vrede er is; dat .hij voor het grijpen ligt. Daar de Vredevorst gekomen is om de mens met God te ver zoenen. Hij schenkt ons vrede temidden van de woelingen der tijden. Hij geeft ons vrede aan ons hart. daar wij ons verzoend weten met God. En door die vrede met God hebben wij vre de met onze naaste, vrede met onszelf, vrede met ons lot, vre de met de dood. Die vrede, waarvan de Engelen zongen bij de komst van de Vredevorst, woont in de harten der gelovi gen. „Vrede op aarde" zal een maal komen, daar Christus heeft overwonnen. Eenmaal zal alle knie zich buigen voor de Vre devorst H. G'. PIJNACKER HORDIJK. Nieuwland. VRIJ VEEL WIND. Geldig tot Zaterdagavond. Matige tot krachtige later in de kuststroken tijdelijk harde vrind uit Zuidelijke richtingen. Meest zwaar 'be wolkt en voornamelijk in het Westen van het land plaat selijk enige regen. Zacht voor de tirjd van het jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1