Minister Rutten over onderwijs-problemen K oppic cn «le kosftl» J JOH. WESTHOF e. W. DEN BOER eep Sport en wedstrijden KLANKEN AETHER Waar is Jane Grey? „WOLF" electrische Kandgereedschappen „ENFIELD" stationnaire Dieselmotoren „AUTO DIESELS" electrische aggregaten „HORMAH" stationnaire benzine-motoren Leerling Bediende (mnl.) DURYEA ODERN Overladen programma's en zitten-blijvers. Bezorgd over het tekort aan leerkrachten. In zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer maakt de nieuwe minister van onderwijs, dr. Rutten. enige interessante opmer kingen over enkele algemene aspecten van het onderwijs. De minister begint met hulde te bren gen aan zijn ambtsvoorganger, dr. Gielen en vervolgt dan: Waar het onderwijs als noodza kelijk onderdeel van de opvoeding het werk der ouders moet aanvul len, is het van eminent belang, dat de gehele vorming van een kind van zijn prille jeugd tot aan zijn volwassenheid toe in een cultureel- homogeen klimaat geschiedt. Daar om betekenen de bijzondere scho len. waarin vele jeugdige mensen in een tijdelijke „isolering" groeps gewijze naar overeenstemmende levensbeschouwingen worden op gevoed. de aangewezen middelen tot het verwerven van de be kwaamheid om zelf stuur en rich ting aan hun leven te geven. Ge loofsgenoten of geestverwanten behoren daar tevens te worden voorbereid en opgeleid tot. de meeste waardevolle vorm van sa menleving met 'andeten. OVERLADEN PROGRAMMA'S Zoals de toestand thans is, vor men de overladen programma's 'n ernstig punt van zorg voor de mi nister. Hij stelt zich voor naar we gen te zoeken om in eendrachtige samenwerking met betrokken be sturen. inspectie en leerkrachten de leerstof te beperken. Als een euvel van ons onderwijs beschouwt hij ook de omstandig heden, dat jaarlijks een groot aantal leerlingen in de onderschei den schoolvormen blijft zitten, te meer waar enkele gegevens het vermoeden wettigen, dat het per centage zitten-Ujvers zich nog in stijgende lijn beweegt. Het blijven zitten werkt soms als een prikkel ten goede, veel vaker is het nadeel groter dan het voordeel. Van het standpunt van de volkshuishouding als geheel gezien zijn er slechts nadelen. Veel geld en energie gaan nutteloos verlorën. Men moet zich afvragen, of ons onderwijs de kin deren wel de volle kans op ont wikkeling van hun capaciteiten biedt. Het selecteert negatief, be paalt waardoor een kind niet ge schikt is, niet in dezelfde - mate waar het wèl geschikt voor is. Er is voor de minister-in elk geval gegronde reden om middelen te overwegen het zitten-blijven te helpen verminderen. De minister is niet voornemens op korte termijn voorstellen te doen tot hervorming van ons schoolstelsel. Hij wil allereerst de vernieuwing van ons onderwijs, die onderweg is. binnen de bestaande organisatie van ons schoolwezen bevorderen. KLEUTERZORG. De kleuterzorg is ongetwijfeld een aangelegenheid van grote so ciale betekenis. Tot zijn leedwezen is de minister nog niet in staat plannen betreffende dat „onder wijs" voor te leggen. Een wette lijke regeling is echter in voorbe reiding. Het ontwerp-kweekscboolWet is thans om advies bij de onderwijs raad. SCHOLENBOUW. In het jaar 1948 trad ten aanzien van de scholenbouw een aanmer kelijke verbetering in. Terwijl in 1947 slechts de bouw van een zeer beperkt aantal (ca. 20) nieuwe scholen een aanvang kon nemen, was het in het lopende jaar moge lijk met de bouw van 120 scholen te beginnen. Bovendien zullen dit jaar 50 houten scholen uit Finland worden geïmporteerd. Zowel deze als de bovengenoemde 120 scholen zullen naar het zich laat aanzien in de eerste helft van 1949 zijn voltooid. Niettemin is het alleen, reeds uit hoofde van gebrek aan voldoende arbeidskrachten en materialen niet mogelijk in de thans bestaande be hoefte. welke op rond 800 scholen kan worden geraamd, volledig to; voorzien. Het tekort aan bevoegde leer krachten bij het V.H.- en M.O, vervult de minister met bezorgd heid. De animo voor het ambt van leraar in de kringen der studenten aan universiteiten is gering te noe men. De minister stelt zich voor het oordeel der betrokken facul teiten in te winnen. Voor verplichte invoering van het onderwijs der muziek acht de minister het tijdstip nog niet ge komen. De voorbereidingen voor het ont werpen van een nieuwe radiowet vorderen gestadig. liy ziet er niet bepaald uit als overwinnaar, de 27-jarige En gelse zwaargewicht kanpioen Bruce Woodcock, die in de vierde ronde van zijn gevecht tegen de Amerikaan Lee Sa- vold een te lage stoot moest incasseeren en hier met een van pijn vertrokken gezicht door zijn broer Billy (links) en z\jn manager Tom Hurst naar zijn hoek wordt gedragen. Op de achtergrond de scheidsrech ter Sam Russell. Woodcock mag na deze zege door een technische k.o. de wereldkampioen Joe Louis uit dagen voor een gevecht om de wereldtitel. Kerknieuws De Zwinglibond heeft de Ver eniging van Vrijzinnige Hervorm den. die in Apeldoorn congresseert in verband met de nieuwe kerkor de, gecomplimenteert met de moed en beginselvastheid, welke de voorzitter dezer vereniging, ds. Beversluis, Inspireerden tot een artikel „Kerk en wereld" en waar in aanvaarding van de kerkorde met afsnijdende leertucht ver raad aan het geloof in dè kerk als lichaam van Christus wordt ge noemd. De Zwinglibond sprak voorts de hoop uit dat het con gres een dienovereenkomstige re solutie zou nemen. NED. HERV. KERK. Beroepen tc: Poortvliet, J. Bak ker te Vecnendaal. Aangenomen de benoeming tot secr. der Herv. Raad voor Uitw. Zending, P. J. Mackaay te Haar lem: naar Hallum, J. de Ruyter te Terhorne. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Heerlen. C. Moens te Leimuiden. GEREF. KERKEN ONDER ART. 31 K. O. Aangenomen naai- Delfzijl R, K. Wigboldus te Stadskanaal. BAPT. GEMEENTEN. Aangenomen naar Neuw-Weer- dige G. v. d. Riet, pred. der Belg. Evang. Zendingsgem. te Antwer pen. Besloten is, binnenkort weer over te gaan tot invoering van distributie van rijst op Java. In de moeilijke periode tussen de rijst oogsten is de rijst weer schaars. Amsterdamse beurs 7 Dec. 8 Dec. 100% 97% 97% - Nederland 1948 (3%) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 Dollar-lening 1947 3 100% 100% Investeringseert. 3 98% 98_ Nederland 1962—64 98% 98% Nederland 1962—64 98% 98% Nederland N.W.S. 2% 80% 80% Spaarc. f 100 2% 100% 101% Indië 1937 A 3 96 96 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B. Ned. Handelmlj. AKU Bergh's Jurgens Calvó-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens 187% 113% 113% 156% 155% 188% 187% 146% 187% 272% 273% 233% 232% 169 165% 315% 318% 150 146% 164 163% 162 161% 164% 163% 151 152 Unilever Ned. Kabel fabriek 248 250 Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. My. Nederland Handelsver. A'dam 155% lö3% Deli Batavia Mij. 129% 126 Deli Mij. 142% 141»% Anaconda 34% Bethlehem Steel Generaal Motor 59 58% Kennecot 95 59 Shell Union 39'% Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. 12% Pennsylvania De handel op de effectenbeurs te Amsterdam vertoonde niet de minste tekenen van expansie. Hoe weinig er op het ogenblik omgaat, kan wel hieruit blijken dat de om zet Maandag niet meer dan f 855.230 bedroeg. De stemming was lusteloos en de koersen van de meeste toonaangevende aande len waren bij de opening iets be neden het slot van Maandag. Voor Koninklijke werd echter goede belangstelling aan de dag gelegd en deze waren bepaald goed ge disponeerd. Er openbaarde zich behoorlijke vraag en de koers liep in een snel tempo op van 315 tot 319%. De animo voor industriëlen was zeer klein. De koersen legdén onder invloed van Koninklijke aanvankelijk neiging tot verbete ring aan de dag. tnaar later op de middag kon toch weer een kleine inzinking worden geconstateerd, toen ook het toonaangevende pe- troloumaandeel iets reageerde. De minder courante industriëlen wa ren verdeeld. Op 10. 11 en 12 December zal in de Jaarbeurshallen te Utrecht de 42ste internationale pluimvee tentoonstelling worden gehouden. 47. Het was een hele optocht, die door de straten van de Turkse stad liep en ze hadden dan ook wel bekijks. De men sen bleven stil staan en keken hen na en zc hingen zelfs uit de ramen. Dit be viel de Maat heel goed en af en toe wuifde hij vriendelijk, „Ik voel me, als of ik de Sultan ben!" zei Maat tevre den. „Je mocht het willen!" zei Kappie. „Je lijkt er allerminst op, jong!" Ze kwamen bij het paleis, stapten van de ezels af en bestegen voor de derde keer de brede trappen. Sultan Omar Ben Ka_ si stond hen bovenaan op te wachten- Hij keek z'n ogen uit toen hij daar die stoet naar boven zag komen. „Mijne hersenen begrijpen niet", mompelde hij. „Wat is dit voor ene vertoning?" Op Dinsdag 14 December zal de tramdienst Rhenen—Doom van de N.V. Ned. Buurtspoorweg-Mij. worden gestaakt. Officiële publicaties. DISTRIBUTIEDIEN ST DE BEVELANDEN. De toeslagkairten voor de le en 2e periode 1949 moeten in de week van 13 t-m. 18 December afgehaald worden. De juiste datum en uur is vermeld op de naamlijst die bij de vorige uitreiking is meegege ven. Bij deze uitreiking moeten de Tweede Distributiestamkaarten van alle werknemers overgelegd worden. ZITTINGEN CENTRALE KAS. In de week van 13 t.m. 18 De cember wordt geen .zitting gehou den te Driewegen en Ovezande. TOESLAG BIJZONDERE ARBEID. De Directeur van de Distributie- kring Walcheren maakt bekend dat bij het aanvragen van toeslag deze maal de stamkaarten van de per sonen voor wie toeslag wordt aan gevraagd moeten worden overge legd. ZWEMMEN „DE BRUINVIS" TE BRUSSEL. Cercle de Natation de Schaar beek organiseerde Zondag inter nationale zwemwedstrijden in het zwembad van St. Joost ten Noode. De Sasse zwem- en poloclub „De Bruinvis" was ook van de partij. De uitslagen luidden: 100 m. schoolslag heren: 1. Crab- bé, CNS, 1.29; 2. Tourment, CNS, 1.30,4; 3. Fermont. Bruinvis, 1.32.2. 100 m borstcrawl heren: 1. Krut- wig. CNS. 1.13.2: 2. Lauwens. CNS. 1.16.2; 3. Bockstael. Bruinvis. 1.18. 200 m schoolslag dames: 1. R. Vergauwen, Bruinvis, 3.05.1: 2. L. Peil. GZV. 3.09: 3. Mangelschots, Olympic Swimming Club, 3:11.6. 3 x 50 m. wisselslag estafette da mes: 1. Ixelles Swimming Club A 2.02.5: 2. Bruinvis. 2.10.6: 3. Ixelles Swimming Club B 2.12.1. Na de zwemnummers werden twee waterpolowedstrijden ge speeld. Eerst speelde ..De Bruin vis". met niet minder dan vier in vallers tegen Schaarbeek. De rust ging in met een 10 voorsprong voor Schaarbeek. Na de rust trok „De Bruinvis" ten aanval en van een schermutseling voor het Schaarbeekdoel wist de Bruinvis- midvoor Bockstael te profiteren en gelijk te maken. Schaarbeek nam echter weer spoedig het initiatief en de Bruinvisdoelman Hamelink moest nog tweemaal vissen. Het einde kwam dan ook met een 3-1 overwinning voor de gastheren. Daarna een wedstrijd tussen de twee beste Belgische waterpolo- ploegen CNB, Brussel en Ghent Swimming Club die in een 76 overwinning eindigde voor de Brusselaars. WIELRENNEN Van Vliet eerste te Casablanca. Van Vliet heeft het sprint nummer op de baan van Casa blanca gewonnen voor Gerardin en Scherens. In een snelheids wedstrijd tussen amateurs en professionals klopte Senfftle- ben de Italiaanse wereldkam pioen en Olympisch kampioen Ghella en de jonge Fransman Beyaert. Bastali en Coppi gezuiverd. Tijdens het congres van de Italiaanse wielerbond, .dat in Napels gehouden wordt, zijn de straffen herroepen welke aan Bartali en Coppi waren opge legd wegens hun „negatieve" houding bij het wereldkampi oenschap op de weg te Valken burg. Het besluit werd met al gemene stemmen genomen op voorstel van de delegatie van Toscane, op grond van het eer vol verleden van beide renners. Zoals reeds in een persbericht is medegedeeld worden de werk gevers er op attent gemaakt dat alle stamkaarten van hun werkne mers bij het afhalen van de toe- slagkaarten 901/2 moeten worden overlegd. NA-UITREIKING BONKAARTEN. Na-uitreiking bonkaartenvoe dingsmiddelen 901 zal plaats heb ben te Terneuzen op Donderdag 16 Dec., letter A—K en Vrijdag 17 Dec. letters LZ. Voor de inwo ners van het-voormalige D.K. Hon- tenisse zal de na-uitreiking plaats hebben te Hulst op Vrijdag 17 Dec. 1948. UIT DE VRIJDAG. Een Wagner programma om 21.30 )H. II) Twee delen uit Haydn's Schöpfung orrf 14 (H. II). Be sloten wordt met „Eine kleine Nachtmusic" van Mozart cn Chopin's tweede pianoconcert. (H. I 23.10). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 9.30 Kolisch-kwartet; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Gé Veenbaas. alt; 11.15 Gramofoonmuziek; 13 Nws.: 14.20 Gramofoonmuziek; 15 Ons volk in zijn dichters; 16 Omroep- kamerorkest o.l.v. André Rieu; 16.30 Tussen twaalf cn zestien; 17 Orgelspel door Joh. Jong; 17.20 Wij en de muziek; 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.15 Kwar tet Jan Corduwener; 20 Nieuws; 20.05 Dick de Reus, vibol en Jo Goudsmit, piano; 21 Men vraagt.... en wij draaien; 21.30 Kermis der ijdelheid, hoorspel; 22 Buitenlands weekoverzicht; 23 Nieuws; 23.10 Rotterdams Philli. orkest. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws: 9.35 Schoolradio: 11 De Zonne bloem: 11.40 Schoolradio: 12.03 Pianorecital; 12.33 Kareol Septet; 13 Nieuws: 13.25 Promenade-or kest o.l.v. Benedict Silberman; 14 „Die Schöpfung (Deel 1 en 2) Ilaydn; 15.30 Middagconcert; 16 De Zonnebloem; 17.15 Kinderkoor „De Karekieten" o.l.v. Willy Francois; 18 Xavier Cugat en zijn Waldorf Astoria Orkest; 18.30 Noémie Perugia, sopraan en Ge rard Hengeveld. piano: 19 Nieuws; 19.30 Uit het land van Hertog Jan. Brabants halfuur: 20 Nieuws; 20.12 Vioolrecital door Jean Oellers met a. d. vleugel Isja Rossican; 21.30 Het Omroeporkest o.l.v. Henk Spruit; 23 Nieuws. Feuilleton) Romantisch verhaal van H. Morgan 103 De boot in hun kielzog won nu zichtbaar terrein, de ande re had haar omsingelingspo ging met succes volbracht en voer thans ook schuin op hen toe, maar de derde, die zij nu weldra niet meer zouden kun nen ontwijken, was verreweg het gevaarlijkst. Een half uur lang gunde men zich geen seconde rust. Het zweet liep de mannen in stralen langs het gezicht, zij hijgden en zuchten van inspan ning, maar het tempo ver flauwde geen moment. Eindelijk verdween het laat ste vaatje in de golven; geen druppél alcohol was meer aan boord te vinden! De laatste minuten, die hun nog restten, werden gebruikt om alle nog aanwezige sporen uit te wissen; toen gaf Moody juist nadat het laatste waar schuwingsschot in hun onmid dellijke nabeiheld was gelost, met een zwaar hart bevel om te stoppen. „Je wilt mij dus aan die ke rels prijsgeven?" schreeuwde Kingston. „Wat gaat mij dat aan?" brulde Moody terug. „Het hemd is nog steeds nader dan de rok!" .Schurk!" En plotseling rende Kingston weg. Hij vloog do trap af, wel ke naar de kajuit leidde, door de smalle, donkere gang. In zijn razende angst zag hrj nog slechts één uitweg: Moo dy's voorbeeld volgen en zich van het bezwarende materiaal ontdoen. Met een forse trap verbrij zelde hij de deur welke toe gang gaf tot een der hutten en het volgende ogenblik stond ZON EN MAAN. 9 December Zon: Op 8.36 onder 16.29 Maan: Op 13.44 onder 0.26 10 December. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Hoog Water u.+NAP u.+NAP Laag Water u.—NAP u.—NAP 9.04 1.18 9.27 1.38 9,48 1.53 10.07 0.89 21.52 1.41 22.13 1.62 22.42 1.78 22.57 1,19 2.33 1.21 3.08 1.42 3.37 1.55 3.48 0.98 15.18 1.55 15.53 1.76 16.21 1.90 16.18 .1.36 hij tegenover Jane Grey, die verschrikt overeind sprong. Toen zij het gezicht van de man, die haar bedreigde, eens klaps voor zich zag, verdween alle hoop, die opnieuw bij haar was opgekomen, toen zij de waarschuwingsschoten had ge* hoord. Die Schoten betekenden haar redding, haar bevrijding! Zij kon er slechts één verklaring voor vinden: Robby Walter... de kordate, onvermoeibare Rob by Walter had met hulp van Brown haar spoor gevonden cn bevond zich nu in haar onmid dellijke nabijheid. Hü was ge komen om haar aan de han den van deze misdadigers te ontrukken. „Wil je nu eindelijk je tegen stand opppgeven snauwde Kingston haar toe. Ik heb geen tijd meer om langer te wach ten!" „Ik wil niets met je te ma ken hebben!" antwoordde ze zo flink mogelijk. Hij trachtte haar vast te pakken, maar zij ontweek zijn greep en zocht beschutting achter een tafeltje dat in het midden van de hut stond. Hij slingerde het meu belstuk opzij. Zij waande zich verloren. In haar doodsangst vluchtte zij in een hoek van he kleine ver trek. Hulpeloos keek ze om zich heen. Hij volgde haar. Haar hand tastte onbewrust naar een karaf, welke binnen haar be reik stond en het volgende ogenblik slingerde ze hem deze naar het hoofd. Hij bukte zich bliksemsnel. Het glazen voorwerp vloog te gen de deur in scherven. „Canaille!" Met een sprong was hij by haar. greep haar vast en wilde haar optillen. Zij verzette zich met alle kracht, waarover zij beschikte en sloeg hem met haar kleine vuisten in het ge zicht. Door een vlugge beweging slaagde zij er in zich uit zijn greep te bevrijden; ze duwde hem opzij en vloog de nauwe gang op, maar onmiddellijk was hij achter haar aan. (Wordt vervolgd.) Bij ons vertrek naar Au stralië zeggen wij al onze familie en kennissen harte lijk vaarwel. J. DOMINICUS. J. H. DOMINICUS— GUEQUIERRE. ELLY. Toekomstig adres: Walpool, Australië. Te koop goed beklante sigarenzaak op Walcheren. Gegadigden moeten het middenstands diploma bezitten en vol doende cniddeelen. Desge wenst kan wel le hypo theek worden verstrekt. Br. letter X 98, Bur. P.Z. C., Vlissingen. lm- en Export-Mij N.V. Dr. Kuyperstraat 19 DEN HAAG, zoekt solide firma of vertegenwoordiger op provisie-basis voor de alleenverkoop in de provincie Zeeland van: en verdere metaalbewerkingsmachincs. Coöperatie „ONS BELANG'' U.A. te Goes vraagt voor directe indiensttreding voor het kruideniersbedrijf. Leeftijd 1416 jaar. Bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten, Sollicitaties te richten aan het kantoor der Ver eniging Bierkade 3. koolraap 'rt lekkernij als U ze met „MAÏZENA" Duryea bereidt. RECEPT: 1 koolraap. 'it€r melk. 15 gram of 2 glad afgestreken eetlepels „MAÏZENA" Duryea. 20 gram boter, wat zou£ wat zeer fijn gebakte peterselie. Snijd de koolraap aan kleine reepjes, ver volgens met weinig water gaar koken en goed la ten uitlekken. Mengde,.MAÏZENA" met een weinig van de koude melk tot een glad papje, breng de rest van de melk aan de kook en voeg daarna langzaam en steeds roerend het papje toe. Laat dit sausje even doorkoken en breng het op smaak met wat zout. Roer er de gehakte peterselie en bij kleine stukjes de boter door. Daarna voor zichtig de koolraap door het sausje roeren. HA, EINDELIJK DE ZEEP WEER VRIJ. Weer alle goede zeep vlot verkrijgbaar. Ook weer de Old English Lavender zeep in luxe doos voor 1.80. Dus ook voor alle gocede zeep naar ,Kp Acrmaren. Parfumerieën GRAVENSTRAAT 8. MIDDELBURG Gevr. te Vlissingen door echtpaar, m. 1., kamers m. pension, op goede stand. Br. lett. W 97, Bur. P.Z.C., Vlissingen. Klein overheidskantoor vraagt bekwaam boekhouder met ervaring en interesse voor moderne bedrijfsadmi nistratie. Aanvangssalaris 240 275 per maand. Uitvoerige sollicitaties, met opgaaf van referenties en laatst genoten salaris, br. no. 1029, Bur. P.Z.C., Mid- I delburg. Wijnhandelaren Likeurstoker?; Filiaal: Lange Delft 90 Middelburg. De van ouds bekende firma voor prima kwaliteiten. Thans meerdere buitenl. dranken en wijnen tegen veel verminderde pryzen. A ZIE PRIJS IN DE ETALAGE. Prima cognac, fijne oude jenever, eigen merk, oude Gerrit Hulstkamp en Bols oude jenever en hun fijne likeuren. Brandewijn, jenever, schillenbrandewijn, Voor burg, fijne siroop van punch, whisky, rhum, Kirsch- wasser. Verder prima Hollandse likeuren, Crème de cacao, Zeeuwse elixir (gelijk Elixir d'Anvers), Aniset te, Triple sec, Half om half, Apericot Brandy, verder fijne geïmporteerde Franse cognac fine en fijne buiten!, likeuren als: Cointreau, Triple sec enz. Diverse fijne wijnen als: rode- en zoete witte Bordeaux, Rijnwijnen, Port, Vermouth Malaga, zoete Mistellawgn enz. Zoete bessen, zoete schillen, Voorburg, Fladderac, Groene Pommerans, schilletje 15 2.95 per fles. Alles zeer goede kwaliteit Zie prijs in de etalage en vraagt prijscourant. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiii iiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii dienen in de regel direct na het gereed komen van de teke ning beschikbaar te zijn. Ons bedrijf is hierop ten volle bere kend. Aflevering volgt, voor normale orders, de zelfde dag en zo no dig kan er op ge. wacht worden. Geef eens een proeforder aan Londense kaai 29, M'burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3