Nog steeds oorlogsschade aan Middelburgs abattoir ICctpgpie en Je ItoslLarc sleep PREDIKBEURTEN Walcheren WALCHEREN Poliiierechiei Middelburg Nieuws Maar er kan aan de lopende band worden g eslacht. Aangevoerd vee van prima kwaliteit. Wat men ook op Napoleon de Eerste tegen kan hebben, hü verdient in ieder geval de erkenning, dat hy de insteller is geweest van het openbare slachthuis. HU heeft de stoot gegeven tot het oordeelkundig, PÜnloos en tevens hygiënisch slachten van vee en heeft daar door veel gedaan voor de volks gezondheid. Hoe het vroeger ginglaten we daar maar niet aan denken. Thans bezit ten \vtf moderne abattoirs gemeentelijke vleesfabrieken zou men ze kunnen noemen en het slachtproces biedt geen gruwelijke aanblik meer- tenzij men niet tegen het aanschou wen van bloed kan. Want dat stroomt er rijkelijk! Een millïoenhonderdvijftig- duizendzevenhonderdvijfenveer- tig kg. vlees werd in 1947 door de Walchenaren opgepeuzeld en daarbij is de opbrengst van ve le huisslachtingen dan nog niet eens bij gerekend. Een belang rijk aantal kilogrammen kwam uit het uitstekend geoutilleerde slachthuis aan de Seisweg te Middelburg, waar geslacht wordt voor de Zeeuwse hoofd stad, voor St Laurens, Veere, Nieuwland, Arnemuiden, Melis* kerke en Grijpskerke. Hoeveel koeien, kalveren en varkens daarvoor jaarlijks naar de „slachtbank" worden geleid, zouden wij niet durven schat ten. Maar wel kan gezegd wor den, dat het tegenwoordig alle dieren zijn van prima kwaliteit, Wie er met hun leven, beter met hun dood borg voor staan, dat moeder de vrouw niet mop pert, wanneer zij Vrijdags haar bonnen besteed. GROTE WATERSCHADE Toen in 1944 de dijken werden stukgegooid, kwam ook het Middelburgse abattoir in het water te liggen. Ijlings werden nog vitale onderdelen verwij derd, maar veel tijd bleef hier niet voor over. Later kon men per roeiboot nog kostbare en kwetsbare installaties in veilig heid brengen, maar voor het overige moest men maar af wachten en er op vertrouwen, dat het water niet al te veel schade zou berokkenen. Meegevallen is dat zeker niet, want toen naderhand een nauw keurig onderzoek werd inge steld, kwam vast te staan, dat voor 70.000 a 80.000 vernield was. Het was van het grootste belang, dat" het slachthuis zo spoedig mogelijk weer in be drijf kon worden gesteld en men stak dan ook direct de handen uit de mouwen. Het re sultaat was, dat er reeds in Fe bruari 1946 weer begonnen kon worden. Door gebrek aan elec- triciteit kon echter toen nog geen vlees in het eigen koelhuis worden gekoeld. Het was overi gens verheugend, dat het wa- ter het isolatiemateriaal van deze afdeling niet had bereikt. Was dat wel het geval geweest, dan zou de kurk zijn gaan schimmelen en gaan stinken, waardoor uitgebreide voorzie ningen getroffen hadden moeten worden alvorens de cellen weer gebruikt hadden kunnen wor den. KLEIN CHICAGO. Dat koelhuis is een prachtig voorbeeld van moderne tech niek. Evenals in de voorkoel ruimte, die dient voor tijdelijke opslag, geschiedt de koeling met koude lucht en wordt au tomatisch geregeld. De tempe ratuur mag niet het nulpunt bereiken, omdat anders de bou ten in de 32 cellen zouden gaan bevriezen. De eigenlijke abat toirhallen zijn zo doelmatig in gericht, dat een maximum aan efficiëncy is gewaarborgd. Het vee wordt als het ware aan de lopende band geslacht: Chicago in het klein. Wanneer er vol doende personeel aanwezig is, kunnen 60 dieren per dag wor den „neergelegd" en ontleed. Twee mensen kunnen een rund in een half uur tijds op de haak krijgen. Wanneer men zijn ogen de kost geeft, ontdekt men, dat nog heel wat inundatieschade moet worden verholpen. Het roest is hier en daar zeer hard nekkig, de straat is verzakt, het „plantsoen" een woestenij, het hek, dat het complex van de weg scheidt, schittert door afwezigheid en de was- en schaftlokalen zijn provisorisch ingericht. Of hierin spoedig ver betering zal komen, is nog een vraag. HOE LANG NOG OP DE BON? Zal het Middelburgse abat toir spoedig meer aanvoer krij gen als gevolg van verhoging der rantsoenen of afschaffing van de distributie? Dat is een tweede vraag, waarop niet ge makkelijk antwoord is te geven. De heer L. W. de Waardt, hoofd van het Slachthuis en de Keu ringsdienst, kan ook niet in de toekomst zien, maar hij vreest, dat het vlees nog lang op de bon zal blijven, wanneer de veevoe derpositie niet snel verbetert. Alleen een grote aanvoer van varkens zal ons van de distri butie af kunnen helpen, maar wanneer dit 't geval mocht zijn. zal het vleesgebruik toch niet aanzienlijk stijgen. Want wij leven weer in een tijd, dat ieder dubbeltje driemaal moet worden omgekeerd, alvorens het in de kassa van de slager verdwijnt. Amsterdamse beurs 2 Dec. 3 Dec. Nederl. 1948 (3 dito 1947 (3%) 3 dito 1937 Dollar-lening 1947 3% Investeringscert. 3 Nederl. 1962—64 Nederl. 1962—64 Nederl. N.W.S. 2 Spaarc. a f 100 2',4% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmjj. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubber H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterd. Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motor Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania 10034 10034 97% 97% 97% 97% 10034 100% 98 98% 98% 99 98% 99 80% 80% 10134 101% 95% 95% 286% 290 35134 150% i 187% 1 271% 31034 308Vj 151% 148 164% 160% 160 159 164 164% 152 150% 165 16434 156% 13334 133 144% 142% 3414 34% 10134 101 58% 58 57 39% 5% 535 13 16% De omzetten op de Amsterdamse effectenbeurs zijn de laatste da gen weer beneden f 1.000.000 ge weest. Wanneer in aanmerking wordt genomen, dat H.V.A.'s ver houdingsgewijze nogal wat affaire hebben te zien gegeven, dan is het duidelijk dat de handel maar heel weinig te betekenen heeft gehad. Vrijdag was het niet veel beter ge steld. In de meeste rubrieken ging bijna helemaal niets om, en waar nog wat te doen was. was het slechts mondjesmaat. De grootste belangstelling werd weer aan de dag gelegd voor de aandelen en recepissen H.V.A.'s en voor de scrips. Opnieuw viel enig aanbod te verwerken, met het gevolg dat de- aandelen bij de opening een paar punten lager waren. In de overige cultuuraandelen was zo goed als niets te doen en kwamen de noteringen slechts tegen het einde van de beurstijd tot stand, waarbij in verreweg de meeste ge vallen nadelige verschillen konden worden opgemerkt. De affaire in Indonesische fondsen was mini maal. maar ook verscheidene de zer papieren waren wat lager. De handel in Koninklijke droeg een rustig karakter. Na kleine schom melingen kwam de koers tenslotte een paar punten lager te liggen. Belangstelling voor industriëlen was eveneens gering. 43. De Maat liep met de staven goud naar de „Kraak" en achter hem aan liep Kappie met de eneen, toen met de an dere Turk naar het schip. „We zullen die kerels in mijn hut opslui ten", zei Kappie. „Die kan ik op slot doen en daaruit kunnen ze onmogelijk ont snappen!" „We willen niet mee!" schreeuwden de Turken om beurten, maar Kappie stoorde zich niet aan hen en draaide de sleutel op het slot. „Dat 'is dat", zei hij tevreden „en nu gaan we als de drommel terug va ren naar de sultan". De Maat stond tevreden, zacht zingend achter het stuurrad. De nacht verdween en langzaam kwam de zon op. „Alles loopt misschien nog goed af" dacht hij. „Wanneer er tenminste geen ellende en narigheid onze weg kruist!" BILJARTEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND. In café Verhulst te Vlissingen werden Dinsdagavond voorwed strijden gespeeld om het Kam pioenschap van Walcheren en Z.- Beveland. De uitslagen luiden: Vogel Iseboud Hoomicks Kesteloo Kesteloo Izeboud Izeboud Hoomicks 200—36—26—5.55 165-36- -45—4.58 200—23—24—8.69 131—23—31—5.69 200—23—32—8.69 115—23—23—5 280—20—46—10 82—20—21—4.10 De uitslagen van de biljartwed strijden van het kampioenschap van Walcheren en Zuid-Beveland, P. Bruinzeel Nagelkerke Eggermont Rijn M. Bal De heer Bruinzeel r__. naar de 3e klasse, kader, daar hij het vereiste gemiddelde van 7.70 overschreden heeft. BRIDGE COMPETITIESTAND HOOFDKLASSE: ges. gw. gel. vlr. pnt. 1 Vlissingen 2 0 12 8.16 59 8 6.28 30 3 5.14 38' 4.84 39 5 5.38 39 pror oveert 1 2. Hulst 3. St. Joris 1 4 Vlissingen 1 5 Goes le KLASSE A: 1 Middelburg 3 2 0 2 Vlissingen 3 2 10 3 Vlissingen 4 2 10 4 St. Joris 2 10 0 ZONDAG 5 DEC. 1948. Ned. Herv. Kerk. Arnemui den 9 en 7 de heer Oskam, 4 ds. v. Woerden: Biggeker- ke 10 en 2 ds. Witteveen; Domburg 9.30 en 7 ds. v. Willenswaard; Gapinge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 ds. Richard; 2.30 ds. de Vries; Middelburg (Oostkerk) 10 ds. v. Woerden (H.D.), 7 ds. v. Djjl, (Concertzaal) ds. v. Voorst Vader, Bogardzaai 10 ds. de Vries; Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijn- acker Hordijk; Oost- en West-Souburg 9.30 en 7 ds. Spijkerboer; Oostkapelle 10 leesd., 2.30 ds. Richard; Rit- them 10 dienst, 2.30 ds. Aal- bers; Serooskerke 10 ds. v. Wind, 2.30 ds. Keijzer; St. Laurens 10 ds. Keijzer, 2.30 ds. v. d. Wind; Vlissin gen (St. Jacobskerk) 10 ds. Sickesz, 5 ds. Aalbers; Ha vendorp 10 de heer v. Sab- ben; Engelse Kerk 9.30 Jeugdkerk; Vrouwepolder 2 ds. de Boer; WestkapeJle 10 leesd.. 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Oosthoek. 2 ds. Sickesz (H.D.) Eglise Wallonne. Middel burg 10.30 ds. Risseeuw (Eglise Wallonne). Geref. Kerk. Arnemuiden 10.30 en 2.30 de heer Vreug- Tien jaar voor moordenaars van Bussums antiquair. De arr.-rechtbank te A'dam te Amsterdam te Amsterdam deed uitspraak in de zaak tegen de twee zigeuners A. en W., die begin Maart van dit jaar de 71-jarige Bussumse antiquair Koldijk op laffe wijze met een smidshamer en stengun hebben vermoord. Beiden werden ver oordeeld tot een gevangenisstraf van tien jaar met aftrek. CONGRES VOLKSONDERWIJS Onder grote belangstelling er waren 323 afdelingen verte genwoordigd hield de Ver eniging Volksonderwijs op 27 en 28 November haar congres in het Jaarbeursgebouw te Utrecht. De aftredende voorzitter, mr. W. C. Wendelaar, gaf in zijn openingsrede een overzicht van de vraagstukken waarmede de Vereniging zich moet bezig houden. De voornaamste waren: gebrek aan scholen en perso neel, het Buitengewoon Lager Onderwijs, Kleuteronderwijs en Ambachtsonderwijs. Waakzaam- heis is geboden, vond de voor zitter, daar de openbare school niet krijgt wat haar toekomt. Verscheidene ergerlijke geval len van achteruitzetting werden geciteerd, waaraan vele gemeen tebesturen schuldig zijn. Er is hoop dat de nieuwe minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen meer de belangen van het openbaar onderwijs zal behartigen dan zijn voorganger. Het hoofdbestuurslid mr. A. de Roos, wethouder van Onder wijs te Amsterdam, werd tot voorzitter benoertid. Het afge treden hoofdbestuurslid de heer J. van Dijke, werd door de ver tegenwoordiger van de minister van O. K. en W.t dr. Wesseling, op de hoogte gesteld van zijn benoeming tot Ridder in de Or de van Oranje Nassau. In de Cinetone-studio's in Duivendrecht is men bezig met de opnamen van de film „Een Koninkrijk voor een Huis". Hein tje Davids en Johan K aart in een der scènes. TE HOGE LONEN. De Bijzondere Politierech ter te Middelburg deed in zijn zitting van 23 Novem ber de volgende uitspraken: J. B. W., 26 jaar te Vlis singen, had in de eerste helft van 1948 te Vlissingen aan meerdere personen in onder- fiand gegeven de Tweede Dis- ributiestamkaart van hem en die van zijn vrouw; straf 25 of 10 dagen en 1 maand gev., voorw. proeftijd 2 jaar. A. C. v. U., echtg. van J. B. W. te Vlissingen, had in de eerste helft van 1948 ver kocht of verruild een tabaks en versnaperingenkaart. Straf: 1 maand gev. voorw. proeftijd 2 jaar. G. v. S. te Westkapelle, id aan een bij hem in dienst zijnde leerling-bakker een weekloon toegekend van 17, terwijl dit niet meer mocht bedragen dan f 10.50; straf: 30 of 10 dagen. J. K. te Domburg, had in Juni aan N. C. verkocht en afgeleverd een kanitoordruk- machine, zonder daartoe ver kregen vergunning van de di rectie van het Rijksbureau voor Papier. Straf; 40 of 20 dagen. Verkeersovertredingen, De Kantonrechte te Middel burg behandelde in zijn zitting de volgende zaken' Toen de verdachte H. P.. te Vlissingen, op :jn rijwiel de Be gonialaan zo» inrijden, nam hij de bocht te kort. Bén en ander had tot gevolg, dat verdachte -net een ui; tegengestelde richting komen- d. wielrijder n botsing kwam. waardoor deze kwam te vallen en verwonc' gen opliep, en zijn rij wiel werd beschadigd. P. werd veroordeeld tot f 35.— boete subs. 10 dagen hechtenis. De verdachte M. S.. te Oostka pelle. die zonder toestemming van B. ei W. dier gemeente, als ge bruiker van een schuur, staande aan de Noordweg, daaraan een re clamebord had gehad, werd hier voor beboet met f 5.— subs. 3 d. h. te Middelburg, was met: uit rijden op de Keiweg te Kou- delcerke, tegen een aldaar staande straatlantaarn aangereden, waar- door de lantaarn werd beschadigd, hij werd beboet met f 10.subs, d. h. Het vermogen van een Wehrmachtsaannemer. Dinsdag behandelde de Kan tonrechter plaatsvervanger te Zierikzee de zaak tegen de overleden Wehrmachtaanne- mer W. J. Kloet te Noord- gouwe. De ten lastelegging ver meldde o.a. het bouwen van barakken, woon-, telefoon- en munitiebunker, mitrailleumes- ten en versperringen. Kloet Is in Nov. 1943 over leden. Zijn vrouw heeft de Wehrmachtswerken verder la-i ten uitvoeren. Bij de tribunaaluitspraak was deze reeds een verbeurd verklaring van 50.000 opge legd. De kantonrechter-plaatsver- vanger, direct uitspraak doen de, legde een verbeurdverkla ring van 3000 op. in een Notedop Het ligt in de bedoeling dat Z. K. H. Prins Bemhard binnen kort wordt benoemd tot commis saris van de Kon. Ned. Hoogovens- en Staalfabrieken N.V. Ook de nieuwe president van de Ned. Handels-Mij.. C. J. baron Collot d'Escury, wordt commissaris. Vrijdagochtend zijn te Lands berg vier Duitsers, die door Ame rikaanse gerechtshoven voor de berechtaing van oorlogsmisdadi gers schuldig waren bevonden aan 't op onmenselijke wijze vermoor den van hetzij geallieerde vliegers, hetzij van geïnterneerden van een Zijn personenauto bij het achter- concentratiekamp, opgehangen. Middelburg VETERANEN IN HET VELD. Zondagmiddag om 1 uur zal. ils ouverture van de wedstrijd Middelburg-Goes te Middelburg sen wedstrijd worden gespeeld tussen de veteranen-elftallen Middelburg Goes. ST. NICOLAASAVOND IN KAMP n. Donderdag werd in het we- leropbouwkamp Middelburg II 1oor de arbeiders een St. Nlco- 'aasviering georganiseerd met medewerking van de accordeon vereniging „Crescendo" uit Vlis singen onder leiding van de heer Ven te vogel. Dit orkest bracht vele bekende nummers ten gehore, hetgeen de arbei ders en genodigden, die op een gezellige avond terug kunnen zien. er toe bracht luide mee te zingen. LEZING OVER ZUID-AFRIKA. Voor de afdeling Middelburg van de P.v.d.A. hield het oud lid van Ged. Staten, de heer L. Onderdijk, een interessante lezing over zijn reis naar Zuid- De spreker, die zijn gehoor twee uur wist te boeien, gaf een uitvoerige beschrijving over zijn reis, over de toestanden in uZid-Afrika en over de emigra tiemogelijkheden. Wat dit laat ste betreft wees hij er op. dat de Nederlanders met moeilijk heden te kampen hebben. Na de pauze werden bijzonder fraaie lichtbeelden vertoond, onder meer van het Kruger-wildpark. De heer Onderdijk gaf hierbij een uitvoerige toelichting. De vergadering werd geopend en gesloten door de heer A. J. Schuitema. FEESTAVOND RAAD VAN ARBEID Vrijdagavond gaf de perso neelsvereniging van de Raad van Arbeid te Middelburg in het Schuttershof een feest avond. Het toneelensemble van de Rotterdamse Raad van Arbeid voerde een geestig Amerikaans spel van vergissingen op „Amor gaat een straatje rond" dat op kostelyke wijze en met veel flair werd gespeeld dat de talrijke toeschouwers van de ene lachbui in de ande re deed vallen. De entr.'acte muziek werd verzorgd door de band van de Ambachtsschool. Na afloop van het spel werd een verlo ting gehouden. Een gezellige samenzijn besloot de avond. Arnemuiden PROP AG AN DA-A VOND CHR. BESTURENBOND Dezer dagen werd in 't Vereni gingsgebouw „De Arne" te Arnemuiden een propaganda- avond gehouden door de Chr. Besturenbond, welke onder lei ding stond van de heer A. Poortvliet. De voorzitter memoreerde in zijn openingswoord het doel en streven der C.N.V. De heer van der Wal behan delde daarna het onderwerp: ..Gij zijt bedrijfsg-enoot". Als tweede spreker trad op de heer Koetsveld die sprak over „Uw plaats in de Chr. Vakbeweging". Het slotwoord hield Ds. Veld huizen, Geref. Predikant te Ar nemuiden. Verder werd de film „Walvisvangst" vertoond. Ds-. Veldhuijzen sloot deze ge noeglijke avond met dankge bed. Kerknieuws GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Gent (Bel gië) G. K. Geerds te Drijber. Bedankt voor Herwijnen D. Bremmer te Bruinisse. FILMS VAN DE WEEK „The Bishop's Wife" („Hoog be zoek")- met Cary Grant, Lorctta Young, David Niven en Monty Wodley; regie: Henry Koster (Al- hambra, Vlissingen, Grand The ater, Goes). De Amerikanen zijn meesters in het maken van sprankelende film- comedies, die een ondergrond heb ben van menselijke wijsheid. Deze rolprent, die op één lijn is te stel len met liet beste werk van Ca- pra, brengt de onnavolgbare Cary Grant als „goede geest" in het kleine gezin van de predikant Brougham. Hij zet er enige za ken, die scheef stonden, op amu sante en doeltreffende wijze recht Door het verhaal lopen enige zon- derjinge figuren, zoals een baardi ge vrijgezel, die er er eigen phi losophic op na houdt, een taxi chauffeur. en een secretaresse, die eenvoudig geluk weten te her kennen, wanneer zij er oog-in-oog mee staan. De film bezit tal van fijne trekjes en munt uit door voortreffelijk spel. „Vogelvrij verklaard" („The Outlaw") met Jane Russell, Jack Buetel, Thomas Mitchell en Wal ter Huston; regie: Howard Hughes (Schouwburg, Middelburg). Om deze film is dank zij Jane Russell in Amerika veel te doen geweest; hij werd zelf twee jaar verboden. Goed besc' ouwd be treft het hier slechts een groots opgezette Wild Westfilm: de avonturen van de legendarische Billy the Kid, die voor geen moord terugdeinst. Jane Russell is de jonge Rio, die hem achter eenvolgens haat. liefheeft, weer haat en weer lief heeft. Rauwe sensatie en zwoele situaties pogen de grootste aantrekkelijkheden te zijn: oen film als een beeldroman. „Mannen van Jongensstad" („Men of Boys Town") met Spen cer Tracy en Mickey Rooney. Wie voor de oorlog „Jongensstad" zag. zal er goede herinneringen aan hebben behouden. Het is jam mer. dat men het nodig vond weer een film over de stad van Pater Flanagan te maken, want het re sultaat is een slap aftreksel. De sentimentaliteit viert hoogtij in deze film, die men in ieder geval kan gaan,genieten om het spel van Tracy. ,Opoe doet aan politiek" („Old Mother O' RiUy M. P.") (Luxor, Vlissingen). Een Engelse klucht, die niets met film heeft te maken, maar toch velen zal doen bulderen van het lachen. denhil; Domburg 11 (Herv. Kerk) leesd., 3 ds. Scheele; Gapinge 9.30 leesd., 2 ds. Hindriks; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Dorst; Koudekerke 9.30 en 4.30 ds. Elshout; Me- liskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Hofplein- kerk) 10 dr. Oussoren, 2.30 ds. v. Til, Noorderkerk) 10 ds. v. Til, 5.30 dr. Oussoren; Serooskerke 9.30 en 2.30 ds. van Wouwe; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Deenik; Souburg 9.30 en 2.30 ds. v. d. Berg (H.A. en dankz.); St.. Lau rens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Hindriks; Vrouwenpolder 9.30 leesd., 2 ds. Elshout; Westkapelle 9.30 ds. Scheele. 2.30 leesd. Geref. Kerk ex art. 31. Mid delburg 2 en f stud. v. Breen; Zoutelande 9.30 en 4 stud. v. Breen. Geref. Gemeente. Westka pelle 11 en 4.30 leesd. Chr. G«ref. Kerk. Middel burg 10 en 3 ds. Rijksen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Slof- stra. Ver. VrHz. Hervormden. Mid delburg 10 ds. Metz; Vlissin gen geen dienst Evang. Luth. Gem. Middel burg 10 ds. Aalbers; Vlissin- ;en 10 ds. van Empel (gem. uienst). Doopsgez. Gem. Vlissingen 10 ds. van Empel (gem. dienst). Hersteld Apost. Zendingsg. Vlissingen 10 en 4.30 dienst. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor spoedgevallen zal te Vlissingen te bereiken zijn de heer J. J. Wolters, arts, Badhuisstraat 70, tel. 136. Middelburg; de heer J. B. Simons, arts, Vliss. Singel, tel. 2191. Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: de heer L. Sloos. arts. Middelburgse str. A 61, Koudekerke, tel. K 1185—231. Veere, Serooskerke en Oost kapelle: de heer dr. Reijn- ders Schilt, arts te Seroos kerke, tel. K 1189/212. APOTHEKEN. Middelburg: 4 t/m 10 Dec.: Apotheek van der Harst, K. Delft 12, tel. 2789. Vlissingen: Apotheek A. J. v. Ockenbürg, KI. Markt 54 -tel. 56. Burgerlijke Stand. VLISSINGEN. Bevallen: E. C. J. Elich—van Sprang, z.; C. Sïnlce—van Belzen, d.; C. H. WiegmanSchong, d.: E. GoossenNeijt, z.; T. Brouwer van Wouwe, d.; E. P. Rietbergen Janse, z.; P. van Eenennaam—van Belzen. z. Ondertrouwd: II. C. de Clerck, 24 j. en P. de Rtfcke. 28 J.: C. Ro- mijn. 24 j» en P. Kwant. 23 j.: A. de Gooijer. 33 j. en M. Meulmees- ter. 29 j.: M. J. H. Bongers. 25 j. en M. Huiszoon, 18 j. Getrouwd: C. Romanowski. 36 j. en I. Knop. 38 j.: F. Theune, 27 j. en S. Bakker, 20 j.: J. Hoogesle- ger, 29 j. en J. A. Ale-.vijnse. 26 j. Overleden: J. Nederlof. 24 j.; L. Bosschaart, 78 j.; P. Castel, 85 j.; W. M. Abrahamse, 67 j. Officiële publicaties. UITREIKING BONKAARTEN 901 EN TABAKS-VERSNAPERINGEN- KAARTEN. De Directeur van de Dlstrlbu- tlekrlng WALCHEREN maakt he kend dat de uitreiking van boven staande bonkaarten in de Gemeen ten Gapinge, Aagtekcrkc, Oost- en West-Souburg, Oostkapelle en Westkapelle als volgt zal geschie den: Gapinge: 6 December 1948 Zelfverz. en niet-zelf verzorgers. Aagtekerke: 6 December 1948 zelfverz. en niet-zelfverzorgers. Oost- en West-Souburg: 7 December 1948 zelfverzorgers; 8 December 1948 niet-zelfverzor gers letter A t.m. H; 9 December 1948 niet-zelfverzorgers letter I t.m. R; 10 December 1948 niet- zelfverzorgers letter S t.m. Z. Oostkapelle: 13 December 1948 zelfverz. en niet-zelfverzorgers beiden letter A tjn. K; 14 December 1948 zelfverz. en niet-zelfvèrz. beiden letter L t.m. Z. WestkapeUe: 15 December 1948 (alleen van 9 —12 uur) zelfverzorgers en niet- zelfverzorgers. Voor de uitreikingsuren wordt verwezen naar de plaatselijke be kendmakingen. Mede te brengen de stamkaarten met de afgeknipte Inwisselings bonnen van de bonkaarten 812. UIT DE Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 2 Dec.: Lena v. Antwerpen. Gepasseerd v. Antwerpen 2 Dec.; Zuidland n. Liverpool; Banto n. Queensborough; Stentor n. Rotter dam. Naar Indonesië: Garoet, Rotter dam—Batavia. 2 Dec. van Suez; Grootebeer, Amsterdam—Batavia, 3 Dec., te Sabang&» Poelaulaut, AmsterdamJava, 2 Dec., Kaap de Gata gepasseerd: Tabian, Amster damJava. 3 Dec., te Port Said. Van Indonesië: Friesland. Java- Rotterdam, 2 Dec., Pcrim gepas seerd; Tabinta. Java—Amsterdam, 2 Dec., Malta gepasseerd; Zuider kruis. Java—Rotterdam, 2 Dec. Kaap Bougaroni gepasseerd. ZON EN MAAN. 5 December Zon: Op 8.31 Maan: Op 12.47 6 December Zon: Op 8.32 Maan: Op 13.06 onder 16.30 onder 20.49 onder 16.30 onder 22.03 ZONDAG. Vanmiddag wordt uitgevoerd het Requiem in d van Bruck ner (H. II 14.05). Greet Koe man zingt Schubert's „Der Hirt auf dem Felsen". Jos d'Hondt speelt de clarinet solo. Het avond programma is ge heel aan Sinterklaas gewijd. Hilversum I: 8 Nieuws; 9.15 Men vraagt..,, eiv wij draaien; 10.30 Kerkdienst uit de Doopsgez. kerk te Leiden: 12.30 De Zondagclub door R. Feenstra; 13 Nieuws; 14 Yehudi Mcnuhin. viool en Marcel Gazelle, piano; 15.45 Filmpraatje door L. J. Jordaan: 16 The Sky- masters; 17.30 Ome Keesje; 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.: 19 Kom er eens kijken20 Nieuws 20.15 Meesters der melodie; 21 Julia de Gruyter draagt voor: „De nood van Sinterklaas", van Felix Timmermans; 22.15 Pierre Palla. piano: 22.30 Melodie uit het Noor den; 23 Nieuws. Hilversum II: 8 Nieuws; 8.30 Kerkdienst uit de Begijnhofkapel te Haarlem; 10 Hoogmis in de kerk van de Praemonstratenser Abdij van Berne te Heeswijk; 11.40 Hans Henkemans met het Omroep Kamerorkest o.l.v. André Rieu; 13 Nieuws; 14.05 Reger-Bruckner Cy clus Requiem in d. kl. t. Bruck ner; 15.05 Radio Philh. Orkest o.I. v. Willem van Otterloo; 17 Kerk dienst van de Geref. kerk van Meppel; 18.50 Londens Philh. Ork. o.l.v. Slt Thomas Beecham; 19.30 Nieuws; 19.45 Sinterklaasliedjes: 19.50 In 't Boeckhuys; 20.12 Uit en thuis: 23 Nieuws; 23.15 Werken van Edvard Grieg. MAANDAG. Bekende orkestwerken kunt u horen over H. II: Water musJc van HSndel, Haydn's cellocon cert in D en Mozart's kleine Nachtmusik (H. II 14.35). Stoffel van Viegcn speelt op het Domorgel te Utrecht: Mu ziek voor de Eeredlenst" (H. II 19.45). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 9 Gramofoonmuziek: 10.15 Arbeids vitaminen; 11.15 Orgelconcert uit de Jacobikerk te Utrecht; 12 Het Lyra trio; 13 Nieuws; 14.15 So listenconcert; 15 Musical memo ries: 17.30 Een programma voor en door de Ned. Padvinders: 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Radio-filmkrant; 19.30 Inleiding tot muziekbegrip door Dr. Peter van Anrooy; 20 Nieuws: 20.15 Radio- smoop, een programma van Jan de Winter: 22.30 Singers-visit tot Hol land; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws. 10.05 Gaby Casadesus, piano Lieder ohne wortc, Mendelssohn: II Boyd Neel Strijkork.; 11,20 Van oude en nieuwe schrijvers: 12.33 Dolf v. d. Linden en zijn Metro- pole-orkcst: 13 Nieuws; 14 School radio; 14.35 Bekende orkestwerken; 15.30 Zangrecital door Ali de Vink- Verschoor: 17.50 Van alles wat uit Neerlands lied'renschat; 19 Nws.: 19.45 Orgelconcert; 20 Nieuws: 20.15 Sinterklaas pakt uit: 21.15 Sinterklaas-surprises; 21.30 Recital door Renzo Sabatini. viola d'amo- re; 22.35 Arthur Rubinstein, plano; 23 Nieuws, 5 December Vlissingen Hansweert 6 December Vlissingen Hansweert 4.34 1.85 5.40 2.08 5.17 1.74 6.19 1.98 17.02 1.92 18.08 2.17 17.47 1.81 18.50 2.08 10.54 2.00 12.21 2.35 11.36 1.94 0.16 2.01 23.39 1.52 12.51 2.30

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 5