Perot dwong Roozenburg een remisie af Kapptc en «le koslbare sleep AETHER EMM, en De Zeeuwen favoriet in afdeling Zeeland UIT DE PROVINCIE Zuid-Beveland Lezers schrijven (Gëüiïïëtön"^ Waar is JailC GfCy? DAMMEN Oak Keiler moet de punten delen. De partij Demesmaeckar- van der Staay werd onregel matig geopend en zwart aan vaardde onmiddellijk een opge sloten korte vleugel, terwyl h\j bovendien zijn lange vleu- fei gedeeltelijk liet opsluiten, owel wit als zwart ontwik kelden hun positie via de kerkhorruit. Zwart toonde zich zeer agfessief bij de opbouw, doch Demesmaecker weerde zich verdienstelijk. In eer reeds na delige positie maakte de Belg echter een foutieve voortzet ting. Het verdere spel gaf wei nig hoop meer. Na de uitgespeelde Chef- Neux-opening in de partij Rostan-Ghestem ontstond een interessant klassiek spel. Op pervlakkig bezien leek de po- siteic Rostan vrij behoor lijk, doch by aandachtige be schouwing constateerde men, dat de titelhouder door de bc- beschikking over meerdere WIELRENNEN De ronde van Nederland 1949. De data van de tweede ronde van Nederland. 715 Mei 1949, welke op het kalendercongres van de U.C.I. werden goedgekeurd lig gen zeer gunstig. In die periode valt alleen de ronde van Spanje, waarvan geen concurrentie is te verwachten, terwijl ook Parijs- Tours geen invloed op de deelne ming zal hebben. Men mag aannemen, dat buitenlandse deelneming zo i gelijk nog sterker zal worden dan in de eerste ronde het geval is geweest. Behoudens goedkeuring van de bet rokken autoriteiten is het schema van de ronde 1949 als volgt vastgesteld: 7 Mei le étappe Amsterdam- Leeuwarden o£ Groningen, 8 Mei 2e etappe Leeuwarden of Gronin gen—Enschedé. 9 Mei derde étappe Enschedé— Helmond of Den Bosch. 10 Mei Helmond of D n Bosch— Geleen. 11 Mei rustdag te Geleen. 12 Mei 5e étappe Geleen—Kerkra- de door de Zuid-Limburgse heu vels. 13 Mei 6e étappe Kerkrade Tilburg, 14 Mei 7e étappe Tilburg —Rotterdam, 15 Mei 8e étappe Rot terdamAmsterdam. ATHLETIEK Record van Fanny toch erkend. De International Amateur Athletic Federation heeft de tijd van 11 sec., die Fanny ElankersKoen tijdens de Olympische Dag op 20 Juni j.l. maakte op het nummer 80 m. horden, als wereldre cord erkend. Zoals men zich herinnert had Fanny tijdens deze race een straffe wind in de rug, zodat men in K.NA.U.-krin gen aanvankelijk zelfs niet van plan was erkenning van deze tijd als record aan te vragen. Later is men hierop teruggekomen. Behalve d 30 m horden van Fanny Blankers-Koen, heeft de I.A.A.F. nog enkele prestaties als nieuwe wereldrecords erkend. Het zijn o.a.: 100 m Fanny Blankers- Koen in 11.5 sec. gemaakt op 13 Juni 1948 te Amsterdam en 4 x 110 yards estafette Nederlandse natio nale ploeg in 47.4 sec. agemaakt op 25 Juli 1948 te Rijswijk. 600.000 sigaretten waren de buit van enige C.C.D.-ambtenaren, die Maandag in de hoofdstad 2 mannegen 2 vrouwen, onder ver denking van zwarte handel, heb ben aangehouden. ZON EN MAAN. 2 December Zon: Op 8.27 onder 16.32 Maan: Op 10.47 onder 17.20 tempi enig voordeel had. Gnestem kon tijdig een vajigstelling opbouwen, waar door Rostan uiteindelijk één schijf achter kwam. In het verdere eindspel kreeg Rostan geen kans tot herstel. Ook de partij Keller-Ver- poest bewoog zich in het klassieke genre. Er ontstond een gelijk opgaande strijd, tot Verpoest in het middenspel 'n steekje liet vallen, waardoor Keiler op fraaie wijze schijf winst forceerde. Daarna kwam de Belg verwoed opzetten; hij liet zich niet vangen door trucjes van zyn tegenstander. Hoe Keiler ook zwoegde, hy moest met remise genoegen nemen. Roozenburg nodigde Perot uit de Roozenburg-variant te accepteren, Perot ontweek dit door een afruil. Even later attaqueerde Perot via de lan ge vleugel en er ontstond een hoogst interessant spel. Na 3 '/2 uur spelen was de party slechts tot de 30ste zet gevor derd. In het vergevorderde middenspel stond Roozenburg iets voordeliger, doch Perot verdedigde zich keurig en taai en wist alle moeiiykheden te omzeilen. Na een uiterst moei lijk eindspel wist Perot de veilige remise-haven te berei ken. De Fransman Chiland speelde tegen Laros. De ope ning was 32-28, 20-24. Zwart ging spoedig zijn vleugel ont wikkelen en bij de 12e zet ging zwart zijn centrum versterken. Hoewel wit trachtte de zwarte centrumstand te ver breken, nam zwart wederom het centrum. Laros speelde correct en agressief en wist tenslotte de partij in zijn voor deel te beslissen. Kerknieuws 100 jaar Christelijk onderwijs in Amsterdam. Tet gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Vereniging voor Gereformeerde Scholen in Amster dam. samenvallend met het 100- jarig bestaan van de Mamixschool. de eerste vrije Christelijke school te Amsterdam, heeft het Tweede Kamerlid J. Schouten in de Kei zersgracht-kerk het woord ge voerd. De spreker werd ingeleid door de voorzitter der vereniging voor Gereformeerde scholen dr. C. Tazelaar, die in een korte openingstoespraak de omstandig heden schetste waaronder in 1841 de Marnixschool werd gesticht. De heer Schouten sprak over het on derwerp: ,.Is christelijk onderwijs een eis des Woords of een mense lijk bedenksel?" NED. HERV. KERK. In verband met de ver vroegde repatriëring, naar 't zich laat aanzien in Januari van ds. W. P. A. Smits van Middelburg, thans ver blijvend te Medan, besloot de Kerkeraad ln de plaats van ds. C. J. J. Janse, die naar Texel vertrok, geen hulppre diker meer té benoemen. Beroepen te Stavenisse (toez.) J. van Malenstein te Nieuw- poort. CLASSIS WALCHEREN De oud-Middelburger, de heer E. M. van Diffelen, thans verbonden aan het In stituut ,.Kerk en Wereld" (de Horst) te Driebergen, hoopt een bijzondere conferentie van de Classis Walcheren der Ned. Herv. Kerk, op Zater dag 11 December a.s.. een spreekbeurt te vervullen. GODSDIENSTONDERWIJS OP DE OPENBARE SCHOLEN. Na het vertrek van de heer C. Gort, Jeugdleider der Ned. Herv. gemeente te Midelburg. is thans het godsdienstonderwijs op de openbare scholen opge dragen aan de heer J. C. Gor- deau, districts-secretaris van het C.J.M.V. voor Zeeland. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Terneuzen J. W. Kersten, cand. te Rotter dam. HANDBAL Strijd in de onderste gelederen. DISTRICT ZUID 2e KLASSE. HEREN. Marathon behaalde een be nauwde 54 overwinning op het Goese Tonido, dat er steeds beter in schijnt te ko men. Groot was de overwin ning dan ook geenszins, maar r zijn voor Marathon weer kostbare puntje3 binnen. De stand is hier thans: Hellas Marathon E.B.H.V. Swift Longa Tonido E.H.V. II 5 4 10 9 45-17 5 3 2 0 8 41-13 4 3 1 0 7 36- 9 6 3 12 7 29-33 4 10 3 2 14-25 6 0 2 4 2 18-37 6 0 15 1 18-26 AFDELING ZEELAND. HEREN. Dat E.M.M. de meeste kans had om de derby in Middel burg tegen Volharding te winnen hadden we wel ge dacht, maar dat Volharding met 100 kansloos geslagen zou wordenE.M.M. be wees dus nogmaals zijn su perioriteit. Hellas II verdrong Volharding van de 2e plaats door een 140 overwinning op Tonido III, dat nu toch wel erg stevig onderaan ben gelt. E.M.M. 7 7 0 0 14 78-12 Hellas II 8 6 1 1 13 41-25 Volharding 7 5 0 2 10 61-26 Marathon II 7 4 1 2 9 59-15 Tonido II 7 2 0 5 4 21-22 Hellas III 8 0 0 8 0 14-72 Tonido III 7 0 0 7 0 0-97 DAMES. De Zeeuwen I bleef heer en meester. Marathon dat toch zeker tot één der sterk ste ploegen behoort, ging kansloor ten onder, na met 10 voorsprong te hebben geleid. Het ziet er naar uit, dat de Zeeuwen hun kam pioenschap weer voor een jaar zullen gaan prolonge ren. Tonido II en Hellas II speelden een puntloos gelijk spel, terwijl de Zeeuwen II geen moeite had met Mara thon II en gemakkelijk een 82 overwinning behaalde. De Zeeuwen I 6 6 0 0 12 40- 3 Marathon I 7 5 0 2 10 35-10 De Zeeuwen II 8 4 13 9 39-23 E.M.M. 5 2 0 3 4 9-26 Hellas II 7 1 1 5 3 5-36 Tonido II 4 0 2 2 2 2-26 Marathon II 3 0 0 3 0 2-17 40. „Laat de touwen los:" schreeuwde Kappie naar de Maat. ..Kom meteen naar beneden! We gaan ze stevig binden!" Eerst nam Kappie de lange magere Turk onder handen en hij bond hem zó stevig, dat er geen kijk op was dat hij ooit weer los zou komen! De Maat keek zijn ogen uit toen hij op zijn beurt ook de twee Turken herkende. „Hoe is het mogelijk!" zei hij. „Die twee kerels! Ik heb ze nooit vertrouwd!" „Bind jij die dikke vast!" zei Kappie. „En stevig! Geen ouwewijven knopen". „Blijf van me af!" gilde de dikkert. En hij zei nog veel meer, maar dat is niet netjes genoeg om hier op te schrijven. „Zo", zei Pappie, toen de twee boeven veilig gebonden waren. „Nu aan het werk Maat! We gaan het goud uit de grond halen!" TERNEUZEN BOUWT. Vorige week werden te Ter- neuzen 19 nieuwe huizen door de nieuwe bewoners betrokken waardoor het aantal bewoonde nieuwe huizen is gestegen tot 41. De woningbouw in Terneu zen verloopt vlot. Met Kerstmis zullen er weer 150 nieuwe onder de kap zijn, terwijl begin Janu ari in totaal 57 nieuwe zullen zijn bewoond. Hoofdplaat gaat vooruit. Met de herbouw van Hoofd plaat gaat het thans de goede kant op. Bij de bevrijding wer den er 32 huizon geheel ver woest cn.een groot deel werd zwaar beschadigd. De bescha digde zijn hersteld, terwijl 9 particuliere woningen zijn her bouwd en 28 nieuwe woning wetwoningen werden gebouwd. De toestand van de zeewering is slecht, zodat het waarschijn lijk noodzakelijk zal zijn zink- stukken te plaatsen. De wegen naar Hoofdplaat verkeren in slechte toestand. De verbetering van de weg Hoofdplaat—Nieuw- landse tol zal nog dit jaar wor den aanbesteed. Schooltandartsendienst in W. Zeeuwsch-Vlaanderen. Onder auspiciën van de Ver. van Burgemeesters. Secrota- rissen en Ontvangers in West Zeeuwsch Vlaanderen heeft dr. Scherphuis, secretaris van de Centrale Raad voor Soci ale Tandheelkunde. Zaterdag middag te Oostburg een cau serie gehouden over het doel en de inrichting van de schooltandverzorgmg. Voor deze causerie bestond ;rote belangstelling. Ged. Itaten waren vertegenwoor digd door de heer Schout, terwijl tevens aanwezig wa ren een groot aantal burge meesters, doktoren en hoof den van scholen. Onder algemene instem ming werd besloten te trach ten ook in West Zeeuwsch- Vlaanderen een schooltandart sendienst te organiseren en werd een commissie gevormd om deze organisatie voor te bereiden. Goes HET RIJDENDE POSTKAN TOOR Maandag bracht het rijden de ppostkantoor een bezoek aan Goes, waar de gehele dag de versterker, afgewisseld met muziek, over de Grote Markt galmde om het publiek op te wwekken tot het kopen van do bekende Kinderpostzegels en kaarten. De gehele dag was er een vrij regelmatige toeloop van bezoekers. Uiteraard be stond er uit kringen van phila- teüsten natuurlijk veel belang stelling voor het speciale post- stèmpel waarmee de in dit rijdende postkantoor aan gebo den stukken met kinderzcgels, werden voorzien. Yerseke BEGROTING 1049 AANGEBODEN Vrijdagavond vergaderde de gc- meznteraad van Yerseke. onder voorzitterschap van burgemeester A. C. Willcmsen. De gemeentebe groting 1949 werd aangeboden met totaal cijfer van f 163.716.— en een post onvoorzien van f 7537.—. Bij de vaststelling der begroting Bur gerlijk Armbestuur merkte de heer Dominicus op. dat de post uitke ring behoevenden. mede in verband met het stijgende levensonderhoud, zeer laag is. Spr. gaf in overwe ging deze ondersteuning te verho gen. De heer van Boven sloot zich 'hierbij aan. Vervolgens werden enige wijzigingen in de gemeente begroting 1947 cn 1948 alsmede die van het gasbedrijf 1948 overeer komstig het voorstel van goedgekeurd. Er ontstond een discussie over een voorstel van de heer Butijn om het nu in gebruik zijnde ambts gebied te wijzigen. B. en W. stel den echter voor het onderhavige te handhaven, hetwelk werd aan genomen. Aan B. en W. werd machtiging verleend tot voorbe reiding uitbreidingsplan. Hierna volgde benoeming van de leden van het Burgerlijk Armbestuur. Aanbevolen werden de aftredende heren A. de Putter, J. M. Goeman Jac. Nieuwenhuize.en H. v. Leer dam. Vervolgens vroeg n B, en W. machtiging voor de bouw van mon tagewoningen. De heer Koster in formeerde of deze afgetrokken worden van het bouwvolume 1949, waarop de voorzitter niets kon eetv i W. mededelen. Wel kon hij op de vraag van de heer Dominicus me dedelen dat er momenteel nog 75 woningzoekenden zijn, ongerekend de gezinnen die nog in barakken huisden. De heer Koppe Juichte het voorstel van harte toe en hoop te dat een aantal van deze wonin gen geplaatst zal worden. ZIE GINDS KOMT DE STOOMBOOT. Naar men ons mededeelt zal zal St. Nicolaas op Zaterdag 4 December een bezoek brengen aan Yerseke. Hij zal door de voorzitter van de muziekver eniging „Mozart" aan de kom der gemeente worden ontvangen en daarna begeleid door „Mozart een tocht per auto door het dorp maken. Een cn ander zal natuurlijk alleen doorgaan als het weer gunstig is. Het bezoek van St. Nicolaas wordt georganiseerd door de muziekvereniging „Mozart" in samenwerking met de winke liers ter plaatse. KINDERPOSTZEGELS. De actie „Verkoop Kinder postzegels" welke reeds door de radio werd ingeluid met een luisterwedstrijd, zal te Yerseke worden voortgezet met de ver koop van kinderpostzegels huis aan huis door het P.T.T.-perso- neel. FRAAIE RESULTATEN. De heer W. M. van Haver te Yerseke behaalde met zijn in zendingen op de tentoonstel lingsclub „De Postduif' te Rot terdam, de volgende prijzen: 4 eerste prijzen, 2 tweede, een derde, zesde, vierde en een eer volle vermelding. Tevens wist hij beslag te leggen op de wis selbeker met herinneringsme daille. geschonken door de Rot terdamse Postduivenbond en de medaille van de Commissaris der Koningin. De heer Ph. van Os behaalde een 2e prijs. YERSEKE VOETBALT Zaterdag speelden de Yer- seke-junioren een voetbal wedstrijd tegen junioren «Vab- bendijke en wonnen met 2-1. Yerseke III speelde tegen Krabbendyke II en verloor met niet minder dan 9-5. Yerseke I en Yerseke II. beiden vrij voor de competitie speelden een oefenwedstrijd tegen elkaar, welke door de reserves met 8-1 werd verlo ren. Amsterdamse beurs 29 Nov. 30 Nov. Nederl. 1948 (3'/4) 100'/* 100% dito 1047 (3%) 3 97)* 97% dito 1937 3 97®* 97®% Dollar-lening 1947 3 100% 100% Investeringscert. 3 97% 98 Nederl. 1962—84 98% Nederl. 1962—64 98% 98% Nederl. NAV.S. 2% 80' 81 Spaarc. f 100 2%% 101% 101% Indic 1937 A 3 95% 95)* Grootboek 1946 3 08 98 Ned. Ind. Hand. B US 112% Ned. Handehnij. 159% AKU 160', a 160% Bergh's Jurgens 286 Calvc-Delft 151 154 Centrale Suiker 182 182 Kon. Ned. Hoogovens 189 188% Unilever 276% 275% Ned. Kabelfabriek 257 255 Philips 233% 234% Wilton- Feyenoord 170 170 Biliton Kon. Petrol. Bij. 314 312% Amstcrd. Rubber 154% 152 H.A. Lijn 164% Kon. Paketvaart 1651s 161% Ned. Scheepv. Unie 164% Rotterd. Lloyd 150% 152% Stv. Mij. Nederland 164% 167 Handelsver. A'dam 250% 245% Deli Batavia Mij. 136% Deli Mij. 144% 116% Anaconda 35 34% Bethlehem Steel General Motor 58% 58 Kennecot 57% 56% Shell Union 39% 38)4 Baltimore Spw. 59% Miss K.T. Spw. 5% New York Centr. Spw. 13 Pennsylvania 16% Het zakenverkeer op de Amster damse effectenbeurs was Dinsdag weer van zeer bescheiden afmetin gen en behoudens enige affaire in een paar specialiteiten, had de markt een zeer stil verloop. Het publiek hield zich afzijdig cn er waren maar bitter weinig orders en daarbij was de algemene stem ming ongeanimeerd. De koersen verschilden weliswaar niet veel bij die van Maandag en bij de ope ning v.erd hier en daar zelfs een kleinigheid boven het vorige slot gehandeld, maar onder beurstijd legden de koersen toch allerwege een neiging tot reageren aan de dag en bij het scheiden van de markt werd gehandeld op onge veer het laagste punt van de dag. Wisselkoersen. ZIEKENHUISVERPLEGING. Als enig lid bezocht ik de ver gadering van de Vereniging voor Ziekenhuisverpleglng te Vlissingen De generaal-majoor der genie j op 24 Nov. Ik zat daar temid- J. Zwart is met ingang van 1 De cember 1948 eervol ontheven uit zijn functie van hoofd van de dienst der genie. Als zijn opvol ger is aangewezen de kolonel der genie J. Kok. Romantisch verhaal van H. Morgan Het spei begonJane Grey verdween, de eerste benchten over haar ver grijpen werden in de pers gelanceerd, het gehele appa raat. dat voor het welslagen va,n j f.P'an nodig was, kwam geleidelijk in bewéging; ...ver zoeken om aanhouding, foto materiaal, elkaar snel opvol gende persberichten, die alle. tenslotte slechts uit een en de zelfde bron afkomstig waren... kort en goed. je hebt dat zelfs alles meegemaakt en jc bent er zelfs een belangrijke factor m geworden, waarop oor spronkelijk weliswaar niet ge rekend was. maar die tenslot te door de belanghebbenden als oen welkome aanwist werd beschouwd! Teneinde Jane Grey tegen eventuele onaan genaamheden te vrijwaren, gaf men haar een beschermer Bob Dayton. En daar deze waarschijnlijk alleen niet in staat zou zijn alle mogeiyke complicaties te vermijden, werd mij opgedragen een oogje in het zeil te houden en er voor te zorgen, dat het spelle tje geen ernst zou worden. Ik had tot taak de nodige voor zieningen te treffen, alle hin derpalen uit de weg te rui menen toen jij plotseling oodook, had ik my voorname- liik nog slechts met jou bezig te houden. Ik moest voorko men, dat je door een al te gro te voortvarendheid de jacht geen ontijdig einde zou bezor gen, ik moest je voortdurend in spanning houden, steeds weer nieuwe interessante stof voor je artikelen leveren maar je tegelijkertijd toch remmen Nu zal je wellicht heel wat duidelyk zyn van hetgeen j" tot dusver nogal raadselachtig voorkwam. Er waren situaties die gevaarljjk leken, omdat er tenslotte bij elke onderneming dingen gebeuren, die rrjen niet vooruit heeft kunnen voor zienmaar het gelukte me toch steeds Jane Grcv uit de impasse te bevryden. Van avond zou het spelletje met de een of andere pointe worden besloten maar nu is ei plotseling iets tussen geko men, dat een lelijke streep door al onze berekeningen haalt! De echte oplichter Kingston stond namelyk nie op ons programmadoor zijn onvoorzien optreden heeft hij van hetgeen oorspronkelijk slechts een reclamegrap was, bittere ernst gemaakt. En de vraag: „Waar is Jane Grey?" stelt mij voor het eerst by deze achtervolging voor de noodzakelijkheid te beken nen dat ik het zelf niet weet „Die hele geschiedenis was dus louter bluf... waarvan de ware betekenis morgen aan de gehele pers zou worden meegedeeld, tegelijk met de aankondiging van de eerste film met Jane Grey in de hoofdrol?" Robby Walter had de veran derde situatie allang begrepen, maar deze onverwachte ont knoping verwekte in zijn in nerlijk toch een zodanige re volutie, dat het hem enige moeifb kostte zich alles duide lijk te realiseren. Jane Grey geen oplichtster... Jane Grey had dus geen schul den, die de een of ander zou moeten betalen, wanneer men haar voor de gevangenis wilde behoeden! Het greep hem even heftig aan. Wat al die dagen verborgen was gebleven, wat hij steeds weer had onderdruk; omdat hij de onmogelijkheid moest erkennen, deze wens ooit in vervulling te zien gaan dat liet zich nu eensklaps met hernieuwde kracht gelden, doorstroomde zijn hart, wierp alle verstandelijke overwegin gen omver en liet slechts ruimte voor nieuwe hoop een gelukkig stemmende, schier bedwelmende hoop! „Waarom zitten we hier in 's hemelsnaam nog. Brown?" riep hy uit. „We hebben im mers geen minuut te verliezen! Jane Grey moet onmiddellijk bevryd worden! Vooruit, we moeten de radio laten werken naar alle windstreken, alle ha venstations langs de Oostkust moeten op de hoogte zijn, voor het geval de „Nevermind" zou proberen ergens binnen te lo pen! Brown, niet zo langzaam, niet zo traag! Je weet toch. wat er op het spel staat!" den van honderd lege stoelen en ik vind dat een treurig verschijn sel. Hebben de leden dan zo weinig belangstelling voor wat de verple ging van hen cn hun huisgenoten betreft? Laten wij hopen, dat er bij vol gende vergaderingen meer belang stelling is. EEN LID. Naschrift redactie: Jaarvergaderingen en huishoude lijke vergaderingen van zulke ver- Wordt vervolgd) Een Dakota van de Franse luchtvaartmaatschappij „Mercu ry", die in Nice was opgeste gen, is by 't vliegveld van Or- ly neergestort op 't transfor matorhuis van een fabriek. 11 personen liepen ernstig letsel op. Het geheel vernielde vlieg tuig. De cockpit van de Dakota bleef aan het transformatorhuis hangen. enigingen plegen altijd zeer schaars bezocht te worden. Dit klemt tc meer nu het een verga dering betrof, waarbij de vereni ging gefuseerd werd met zieken- huisverpleging Walcheren en dus ophield zelfstandig te bestaan. Van hogerhand worden wij aan geraden zo zuinig mogelijk met de elcctrische stroom om te gaan. Ik kan dat berijpen. Wat ik echter niet begrijp is dat landbouwers buiten de kom, die pas aangesloten zijn. zo enorme afname moeten garanderen en ook moeten betalen. Waarom dan niet een wat soepe ler regeling voor buitenmensen. Omdat betrokken landbouwers dat bedrag toch moeten betalen, verlichten ze alles even royaal en tc schaffen zelfs electrlsche ka chels aan om toch aan dat vereiste aantal K.W. te komen. Zo'n regeling van de kant van de P.Z.E.M. is voor mij onbegrij pelijk. Grijpskerke. EEN LEZER Naschrift: Van de zijde der P.Z.E.M. deelde men ons mede. dat landbouwers op afgelegen bedrijven inderdaad een minimum-afname moeten ga randeren. Deze is echter gebaseerd op normaal verbruik, waarbij meestal is inbegrepen het ver bruik voor electrisch koken. Dc/c garantie wordt vastgesteld voor een langere tijd, waarbij niet met abnormale omstandigheden re kening is gehouden. Inderdaad verkeren dus de boeren in een moeilijke positie. Het beste is natuurlijk: precies ge bruiken wat men betalen moet. Redactie. GEEN HUIFKARREN, MAAR V ERE WAGENS Met verwondering las ik in uw blad. dat de boomplantdag in Westkapellc opgeluisterd werd door 20 ..huifkarren". Ik begreep ër niets van. Een kar toch is een tweewielig voertuig, hoogstens een driewielig. Een voertuig op vier wielen noemt men toch nog altijd wagen. De foto in Uw blad van 26 No vember bekijkende zie ik daarop toch onze bekende Walcherse verewagen (of wel op Walcheren verowaegen genoemd i waarmede de bewoners van Walcheren in de jaren vóór 1940 geregeld ter murkt trokken. Tot mijn spijt staat onder deze foto wederom Walcherse huifkar vermeld. Ik zeg tot mijn spijt, omdat dc Provinciale Zeeuwse Courant, een courant uit het hart van Walche ren. voor een wagen, waarin onze hoge landsvrouwe is gezeten, een verkeerde benaming gebruikt Zulks mag men wel verwachten in buitenlandse bladen, doch hier dient men ter zake kundig te zijn. Middelburg. J. LAMAIN. Naschrift Vele lezers tikten ons op de vingers. Het schaamrood steeg ons naar de kaken. Want de opmerkingen zijn juist. De redac tie belooft bij deze plechtig beter schap BUSDIENST WALCHEREN Het komt mij voor, dat de busdienst „Stoomtram Wal cheren" elk wissewasje van een beetje mist of een spoor van gladheid aangrijpt om de busdiensten stil te leggen. Als overal het verkeer zij het voorzichtig en wat langzaam nog wat voort gaat, dan ligt de boel bij de „Stoomtram Walcheren" al stil. Maandag was het zo, dat het particuliere verkeer na de mist al een half uur weer op topsnelheid reed alvorens de bussen van de ..Stoomtram Walcheren" op de weg ver schenen. Zou het niet aanbeveling verdienen het openbaar ver keer ook by mist en gladheid rustig te laten doorgaan? En het pas stop te zetten als bijv. de Rijksverkeersi^ncctie een waarschuwing geeft? VLISSINGER Naschrift: Het komt ons voor dat de autobusondernemers ln Zeeland geen blaam treft. Se dert jaren is er niet zo'n dik ke mist geweest en bovendien gaat die ditmaal gepaard met spiegelgladde wegen. Met na me de vervoersondernemingen kunnen met mensenlevens en met him materiaal niet voor zichtig genoeg omgaan. Wil een particulier risoco nemen, dan dient hy dat zelf te be slissen. Een vervoersonderne ming moet een ander stand punt innemen. Land Aank. Vcrk. Australië 8.40 8.60 België 6.— 6.10 Canada 2.62% 2.67% Curasao 137.50 144.— Denemarken 54.73 55.83 Frankrijk 0/3 1.02 Groot-Brlttannië 10.64 10.74 Italië 0.50 0.60 Noorwegen 52.92 53.98 Oostenrijk 26,- 27.— Portugal 10.58 - 10.80 Suriname 137.53 144.— Tsjecho-Slowakije 5.20 5.36 Ver. Staten 2.62% 2.67% Zuid-Afrika 10.52 10.80 Zweden 73.17 74.45 Zwitserland 61.— 62.25 DONDERDAG. Hilversum I zet dc reeks „Eénacters in de operalitcra- tuur" voort met een werk van Puccini: „Suor Angelica". (H. I 20.15). Nederlandse organisten spe len eigen werken: Cor Kce op het orgel van de Spuikerk te Amsterdam (H. II 19.45). De violist Herman Salomon speelt de sonate nr. 17 in A van Mozart (H. I 21.45). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 10.15 Arbeidsvitaminen; 11.10 Orgelcon cert door Mees van Huls: 13 Nieuws; 13.20 Les Gars de Paris; 14.20 Dos de Zwart, piano cn Rc- nate Zwaardemaker, viool begelei ding Pierre Palla; 15 Voor zieken en gezonden; 17 De verdwenen H. B S.-cr. hoorspel; 18 Nieuws: 18.30 Ncd. Strijdkr.; 19 Kobus Kwint- radiostrip: 19.10 Avondschool voor jong en oud: 20 Nieuws; 20.15 De éénacler in de opera-literatuur; 21.15 De reiziger die zijn trein miste, hoorspel; 21.45 Herman Sa lomon, viool en Elsie Hall, plano; 22.15 Een Italiaans muzikaal pro gramma; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 cn 8 Nieuws: 9.45 Schoolradio; 11 De Zonne bloem: 11.4(1 Schoolradio; 13 Nws.; 13.35 Het Metropole-orkcst door Dolf v. d. Linden: 14.40 Causerie yoor de vrouw: 15.15 Kamerorkest o.l.v. André Rieu: 16.45 Pierre Fournier. cello met Strijkkwartet: 17 Radio Jeugdjournaal; 17.30 Pi anorecital; 18 Musando trio: 19.30 Het actueel geluid; 19.45 Neder landse organisten spelen eigen werken; 20 Nieuws; 20.15 St. Nico laas in Jubeldam: 21.30 Familie- competitie: 22 Gramofoonmuziek: 22.25 Dc liederen uit Valerius Nc- derlantschc Gedenck Clanck; 23 Nieuws; 23.15 Werken van Alexan- Redactie der Glazounof. 2 December Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee u.-f NAP 2.31 2.14 3.02 2.33 3.44 2.37 4.09 1.53 Hoog Water -N.AP 14.54 2.04 15.22 2.21 16.04 2.28 16.29 1.47 Laag Water u.—NAP u.—NAP 8.51 2.04 21.03 1.96 9.35 2.22 21.47 2.15 10.08 2.38 22.32 2.30 9.35 1.61 21.49 1.54

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3