Zevenmaal de doodstraf NIEUWS UIT ZEELAND RUWE HANDEN Zeeland in de mist WALCHEREN Zwaarste els voor de Amersfoortse kampbeulen Na een requisitoir, dat bijna 1 2 uur duurde, eiste de advocaat-fiscaal by het B^zonder Gerechtshof te Amster dam, mr. B. J. Besier, de doodstraf tegen ieder der zq- vcn verdachten in de zaak tegen de Amersfoortse kamp bewakers: Kotalla, Berg, Wolf, May, Brahm, Oberle en Al- sclier. „Na alles wat wü uit de inond der vele getuigen ovpr de el lende en de terreur In het P. D. A. hebben gehoord, acht Ik het overbodig, aldus mr. Besier. dat thans nog eens te herhalen. Het geheel is zó vfirschrikkcLUk geweest, dat het eigeniyk met geen woorden te beschryven is". Over elk der verdachten persoonlHk zeide mr. Besier: „KottUla beschouw ik als de ergste der Duitse beulen. - - Berg was sluwer, hield zich meer op de achtergrond, was. meer "de daemonische stuwende kracht achter de schermen, maar daarom over het geheel bezien niet minder erg dan Kot&Ua. Brahm heeft zich alleen reeds door zijn optreden als fourier als een aartsmisdadlger doen kennen. Oberle heeft te veel willen ontkennen. Hij moge misschien een domme Indruk hebben gemaakt, dat neemt niet weg, dat tal van hem een vreselijke getuigen knuppelaar hebben genoemd en dat zijn mishandelingen maar weinig minder waren dan die der anderen. Wolff was een ontzettende sadist, vooral voor de Joden. Alscher heeft ter zitting het oordeel der getuigen bevestigd, na melijk te zijn een glibberige, sluwe figuur, die op meer dan schandelijke wijze de aan hem door Nederland bijna 10 jaar lang bewezen gastvrij heid heeft vertrapt. May heeft verschillende lezingen over het fusilleren der Rus sen gegeven, waardoor zijn eerlijkheid in een zeer twij felachtig daglicht is komen te staan. Voor my staat vast. dat hij heeft deelgenomen aan het executiepeloton. Dub bel erg is, dat deze executie van zwaar mishandelde en ondervoede krijgsgevangen soldaten door Duitse officie ren werd uitgevoerd". c ER IS EEN GRENS... Mr. Besier besloot met de woorden: Er Is een grens, waarboven geen onderscheid meer te maken valt tussen het meer of minder erge, en die grens is in alle Amers foortse zaken verre overschre den. Voor het Nederlandse volk en dus ook voor inij staat vast, dat de verdachten van heden tot de allerzwaarste ca tegorie behoren. En hoewel tisschien de één nog meer heeft gedaan dan de ander, ls van ieder der verdachten het complex van misdrijven zó ernstig, dat ik ineen ten- volle verantwoord* te zijn door tegen elk der verdachten de doodstraf te eisen." Na deze eis klonk een luid applaus vqn de publieke tri bune op. Tijdens de middagzitting be gonnen de verdedigers met hun pleidooien. Voorstel tot Frans- Duits bondgenootschap In een hoofdartikel pleit het Franse blad „Lc Monde", dat geacht wordt de inzichten van het Franse ministerie van bui tenlandse zaken weer te geven, voor een Duits-Frans bondge nootschap. Het niet Britse licentie ver schijnende Beriynsc blad „Tc- legraf" noemt dit „de politieke febeurtenis van de week" en cschouwt het als „een voor zichtig en moedige klop op de deur van de toekomst." Israël verzoekt toelating tot de V.N. De staat Israël heeft in een brief aan de secretaris-gene raal van de V.N., Trygve Lie, de Veiligheidsraad verzocht om toelating tot de V.N. Er komen bijna geen gedroogde zuidvruchten. De voorziening met gedroogde Zuidvruchten, voor welk artikel geen distributie-bemoeiingen van de overheid meer gelden, zal zeer beperkt blijven. De regering ver leent in het algemeen geen toe stemming deze producten met een overwegend luxe-karakter te im porteren. Momenteel worden ca. 530 ton krenten uit Griekenland ondpr de belanghebbenden (in hoofdzaak bakkerijen en Zuidvruchtenver- werkende industrie) verdeeld. Voorts zijn nog enkele andere par tijen krenten uit genoemd land te verwachten. Rozijnen worden uit Griekenland cn Turkije verwacht, echter in bescheiden hoeveelhe den. Ook de invoer van amandelen is zeer beperkt. Een hoeveelheid van ca. 1100 balen is door importeur* verdeeld onder hun afnemers, die In verband met de geringe hoe veelheid uiteraard niet op bevre digende wijze kinden worden voorzien. Het zal voor de bakkers dan ook slechts in zeer beperkte mate mogelijk geweest zijn voor de feestdagen In December met amandelspijs gevuld banket be schikbaar te stellen. Aanvoer van hazelnoten heeft practiseh niet plants. Wat er nog binnenkomt, is in hoofdzaak be stemd voor de export-industrie van chocolade- en suikerwerken. (Ingezonden mededeling) Import van Olifanten uit Spanje Sint Nlcolaas 1947 heeft onze kinderen het alleraardigste* prentenboek „Do Geschiedenis van het Olifantje Babar" ge bracht, thans wederom in her druk verkrijgbaar. Sint Nicolaas 1948 zet de grap pige avonturen met de koste lijke tekeningen voort in het nieuwe deeltje: ,,Do Reis van Babar". Elk kind van ."58 jaar hoopt vurig deze olifant in zijn schoen te krijgen. Uw boekhandelaar bezorgt U deze aardige surprise! (Ingezonden mededeling) Ruw» huid, Schrale lippen. PUROL vrucht en g«n»ettl De moord op Moeke Marsman. DE ZAAK IS NOG NIET ..ROND". Het Amsterdamse Gerechts hof heeft Maandag de gerucht makende moord op Moeke Marsman in hoger beroep be handeld. Zoals men zich zal herinneren, werden in April il. door de rechtbank reeds 3 figuren uit de Amsterdamse onderwereld, de' gebroeders Hoogeboom en Leo van der Helm, veroordeeld tot 15 jaar ieder, wegens hun aandeel in de moord op de 61-jarige vrouw, die in de Warmoes straat een logement hield. In hoger beroep werden de drie verdachten volkomen ge- schelden gehouden om „af spraakjes" te voorkomen. Van der Helm en Jaap Hoogeboom blevenook nu elke schuld ontkennen en Cees Hoogeboom beweerde nu in tegenstel ling met zijn verklaringen voor de rechtbank niet debet tc zyn aan deze moord. Het Gerechtshof besloot de behandeling uit te stellen voor een nader onderzoek, meer speciaal in verband met de aanwezigheid van enkele tot dusver onbekend gebleven per sonen in de moordnacht in het huls van Moeke Marsman. Ook zullen Moeke's „secretaresse". Tonny v. d. Kraan, wier ver klaringen tegenstrijdigheden bevatten, en haar vriend Hel sloot. nader aan de tand ge voeld moeten worden Muizenplaag in .de N,O.-polder. Naar wij .-neme. wordt dc Noord-Oostpolder reeds enige tijd geteisterd door een muizenp' ag. welke ernstige gevolgen voor de landbouw heeft. De muizen hebDen reeds eer grote schade aan de uit zaai van wintertarwe aangericht. Een van de oorzakei van deze mulzcr-i'sag u waarschijnlijk hel in onvoldoende mate aanwezig zijn van natuurlijke vijanden, een an dere het vrijwel uitblijven van zware herfstregens, waardoor tal loze diert; verdronken zouden zijn. Men wil muilen bestrijden met ,:il orrels. Reeds heeft men met dit middel resultaat bereikt, maar on/oldoende aanvoer in de afgelopen rlodc deed de plaag weer in alle hevigheid oplaaien. Ook de gebieden ln de FDord- Westhoek van Overig el. zoals het Stnphorstcr Veld en de Masten broekerpolder ondervinden bijzon der veel last van de muizenplaag Republikeinse commando groepen op federaal gebied. In een communiqué van de dienst voor legercontacten wordt gezegd, dat uit een of ficiële mededeling blijkt, dat van republikeinse zyde on langs opdracht is gegeven tot de vorming van zg. „comr verschil len In "federaal ge- iandogroepen" op lende plaatsen In f bied. Gemeld wordt, dat deze groepen thans voltooid zijn te Tjllatjap, Probolinggo. Poer- wokerto en Tegal. Voor Pe- kalongan, aldus wordt ge meld. was nog niet voldoen de kader beschikbaar. Mustang dook met snelheid van 900 K M. Tijdens Zondag te Medan ge houden vltegfeesten ter gele genheid van het tienjarig be staan der militaire lucht vaart, heeft de eskadrille- commandant, de kapt.-vlibger N. Deibel. een duikvlucht ge maakt met een Mustang, waarbij hij een snelheid be reikte van 900 km. per uur. SCHOENIIERSTEI.I.ERS. In opdracht van het directoraat- generaal van dc prijzen cn de fede ratie van schoenmakerspatroons bonden heeft het Economisch In- stltuur voor dc Middenstand een rapport uitgebracht met betrek king tot de rentabiliteit van schoenreparatiebedrijven. Dit rap port zal worden gebruikt bij be sprekingen. wellco tussen het di rectoraat-generaal en dc organisa ties in deze branche zullen worden gehouden, met betrekking tot de hoogte der prijzen.van de repara ties. Winkelpersoneel in Frankrijk wil gaan staken. Het winkelpersoneel in ge heel Frankrijk heeft besloten in staking te gaan als de hui dige onderhandelingen tot handhaving van een werkweek van vijf dagen op niets uit lopen. h en ginge werk. Alleen in de haven van Bordeaux wordt nu nog ge staakt. Te Marseille duurt de zeeliedenstaking voort. Vier doden bij ontploffing ie Huil. By een ontploffing in een cacaofabriek te Huil zijn vier personen gedood en 30 ge wond onder wie 8 ernstig. Ze ven arbeiders, onder wie een meisje, worden vermist. Nader wordt gemeld, dat vier personen zyn gedood en vijf vermist. Veertien arbei ders moesten met brandwon den in het ziekenhuis worden opgenomen, dertien anderen werden minder ernstig gewond. Er hebben zich drie explo sies voorgedaan. Op het ogen blik, van de eerste ontploffing die naar men gelooft het ge volg was van een lek in een benzinetank, bevonden zich 40 personen in de fabriek. Nederlandse ministers Woensdag terug naar Batavia Volgens Antara bestaat do mogelijkheid dat de Nederland se ministers Woensdag naar Batavia terugkeren. Fie Carelsen treedt weer op. Eindelijk is mevrouw Fie Ca relsen hersteld van haar lang durige ziekte. Zoals men weet is de Haagse actrice sinds Mei van dit jaar ernstig ziek ge weest. Zaterdag a.s. zal zij weer optreden in de Koninklij ke Schouwburg te 's-Gravenha- ge en wel in het s.tuk „Die Lie ve Christabel". DOODSTRAF GEEIST Voor het Bljz. Gerechtshof te Leeuwarden werd de doodstraf geëist tegen de 33-jarige bakker Jacob Vcnema uit Delfzijl, die tij- der; de bezetting als S. D.-er al lerlei wandaden in de provincie Groningen bedreef. en de Stoomtram Maatschap pij BreskensMaldeghem Personenvervoer in Zeeland. Wij hebben reeds gemeld, dat de Commissie Vergunnin gen Personenvervoer op 10 en 11 Januari zitting zal houden tc Middelburg ter behandeling van de inge diende aanvragen van een aantal vervoersondernemingen in Zeeland. Thans vernemen wij. dat door de volgende bedrijven aanvragen zyn ingediend: De Thoolse Autobusdiensten T.A.D. te Tholen; de N.V. Automaatschappij Zeeland te Goes; de Stichting Landelijke Bond van Autobusonderne mers L.B.A. te 's-Gravenha- ge, ten behoeve van de op te richten Coöperatieve Vere niging" Autobusvervoer Noord- Zuld-Bevelandde N.V. Stoomtram Walcheren te Mid delburg; de Gebrs. M. en A. Fraassen te Vlissingen; J. C. Krijger te Goes; de Zeeuws Vlaamse Tramweg Maat- ij N.V. te Terneuzèn hap- N.V. Breskens; F. Plcavet Martens te Nieuw Namen; J. D. de Koster te Kortgene; G. J. de.Jager te Driewegen; C. H. van Oeveren te Zierik- zee; Stichting Landelijke Bond van Autobusonderne mers (L.B.A.) te 's-Graven- hage ten behoeve van de op te richten Coöperatieve Ver eniging Autobusvervoer Zeeuwsch-Vlaanderen; idem voor de op te-richten Coö peratieve Vereniging Autobus vervoer Walcheren. In 1950 gas op lange afstand. DE WATERVOORZIENING VAN N.-BEVELAND In de afdelingen van de Prov. Staten -is het voorstel van G. S. tot het aangaan van een geldlening van ten hoogste 2.800.000 besproken. Een lid merkte op, dat zich bij de watervoorziening in Zeeland dezelfde moeilijkhe den voordoen als bij de stroomvoorziening, nl. dat van de onrendabele gebieden. Hij wees ln dit verband op N.- Beveljnd en op het feit, dat er momenteel vier lichamen zijn die zich met de water voorziening op Walcheren en Vele diensten moesten het vervoer staken. Geen ernstige ongevallen Zware mist en gladde wegen, langzaam voortkruipende auto's, voorzichtig rijdende fietsers en niet functionnerende vervoers diensten. zo was het Maandag in Zeeland. Voetgangers waren schimmen geworden uit een spookwereld en de wegen klei ne ijsbaantjes. Busdiensten, provinciale stoombootdiensten werden uit geschakeld, de spoorwegen kre gen het drukker dan gewoonlijk om alle teleurgestelde buspas sagiers te vervoeren. De diensten van de Stoom tram Walcheren waren Maandag tot half elf 's morggris uitgeval len en begonnen tegen de mid dag weer langzaam te draaien. Tegen hét vallen van de avond was de directie evenwel ver plicht de bussen te doen stop pen. Men meende dat het per sonenvervoer bij een dergelijke zware mist niet verantwoord was. In Zuid-Beveland reed de Auto Maatschappij Zeeland Maandag tot ongeveer 10 uur. De gladheid van de wegen was er echter de oorzaak van dat ook hier de diensten tijdelijk gestaakt moesten worden, 's Middags werden enkele dien sten uitgevoerd. Dinsdagmorgen werd er eveneens niet gereden. DE BOTEN. De Provinciale boten waren al spoedig „mistslachtoffer". Kruiningeri-Perkpolder heeft DAMMEN Roozenburg Perot remise. De uitslagen van de partijen van de 17e ronde van het wereld kampioenschap dammen luiden: Deinesmaecker—van der Staay 0 2: Rostan—Ghestem 0—2: Keiler Verpoest 1—1; Roo inburg—Perot 1—1; Chlland—Laros 02. De stand luidt thans: 1 Roozen burg 29 punten (16 partijen); 2 Keiler 23 punten (16); 3 Verpoest 21 punten (16); 4 Ghestem 20 pun ten (15); 5 Post 18 punten (15): 6 cn 7 Laros en van der Staay. beiden 14 punten (15): 8. Perot 13 pun ten (15); 9 Chiland 13 punten (16); 10 Demesmaeeker 3 punten (15); 11 Rostan 2 punten (16). BOKSEN Van Dam versloeg Barthelemy. Luc van Dam is Maandag avond in Den Haag tegen Franse negerbokser Barthele my uitgekomen. Het werd een fel gevecht, waarin van Dam een grote punten-voorsprohg behaalde, ondanks een tamelijk ernstige wond beneden het lin keroog, welke hy in de derde ronde oplieD. In de negende ronde zette Barthelemy nog eens een felle aanval Sn. maar de Nederlander liet zich niet verrassen. Door een rechtse counter op de kaak ~ing Barthelemy zelfg acht tellen down. Het" werd een onbetwist bare puntenzege voor de Ne derlander Theo Volten verloor op pun ten van de Fransman Guyot. Maandag eenmaal gevaren. Dinsdagmorgen was de boot echter om 7 uur van Kruinin- gen vertrokken. Terneuzen- Hoedekenskerke is Maandag twee maal heen en weer ge weest. Dinsdagmorgen lag de dienst nog stil- Ook Katse veer- Zierikzee viel uit. Breskens- Vlissingen functionneerde met vertragingen. De dienst werd niet stilgelegd, doch de boten kwamen niet regelmatig aan. Dinsdagmorgen was er yvel een boot uit Vlissingen vertrokken, doch geen uit Breskens. Het loodswezen werkte nor maal. alleen er waren bijna geen schepen om te beloodsen. ONGEVALLEN Vanzelfsprekehd eiste deze mist en vooral ook de gladde we gen de nodige verkeersongeval len. By z.g. Vlenvegen tussen 's Gravenpolder èn Kapelle reden twee vrachtauto's gela den met melkbussen in de sloot, omdat de bestuurders elkaar te laat opmerkten en te plotseling moesten uitwijken. Ca. 1000 liter melk ging ver loren. Bh' Kruiningen waren er in totaal Maandagavond vijf aanrijdingen gebeurd. Per soonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor, doch de betrokken auto's werden alle min of meer beschadigd. Te Tholen reed een tank auto van de A.P.C. in een sloot, in Oosterland op Schou-, wen reden eveneens twee au to's op elkaar, waarby een der bestuurders licht gewond werd. Dat het aantal onge vallen beperkt bleef Is te danken aan het feit. dat er betrekkelijk weinig auto's op de weg waren. Kerknieuws HET VRAAGSTUK VAN KERK EN POLITIEK In verband met geruchten die de ronde doen, deelt men ons van bevoegde zyde mede, dat er een oriënterende be spreking omtrent het prin cipiële waagstuk van kerk en politiek is gehouden tus sen het moderamen van de Generale Synode der Neder lands Hervormde Kerk en enige Hervormde vertegen woordigers van politieke par tyen. Deze oriëntering ge schiedde met het oog op de taak van de.Hervormde Kerk Inzake het getuigenis t.a.v. overheid en volk. NED. HERV. KERK. Aangenomeu naar Zonnemai- re (als hulppred.) M. J. v. Wijck, cand. te Zierikzee. Beroepen te Ridderkerk 4e p.p., L. Brasser te Rijssen, toez. Aangenomen naar Leiden (Waalse Herv. Gem Ch. Ca- banis te Macon (Fr.). Bedankt voor: Leeuwarden, dr. J. Zandee te 1 Warmond. de Bevelanden bezig houden. Vaak grijpen deze lichamen in eikaars werk. Naar zijn mening dient gestreefd té worden naar coördinatie. Namens G. S. werd mede gedeeld, dat N.-Beveland heeft gevraagd uit het plan om het eiland van water te voorzien door de Waterlei ding Mij. Midden-Zeeland, te worden genomen en de voor ziening té doen plaats heb ben door de Waterleiding Mij. Zuid-Beveland. Dit verzoek zal nader onderzocht worden. G. S. zullen gaarne behulp zaam zyn bij de voorziening van Noord-Beveland. Tussen de vier Waterleidingbedrijven van de zg. Middengroep, be staat reeds samenwerking. Samensmelting is niet urgent en zou moeilijkheden met zich mee brengen. Een lid -vroeg op welke wijze het Prov. Gasbedrijf zal gaan werken. G. S. antwoord den, dat het momenteel zo staat, dat Sluiskil zal leve ren aan België en dat Bel gië teruglevert aan Neder land, met name ook aan het Prov. Gasbedrijf. Alles wijst "er op, dat in 1950 in Zeeland lange afstand-gas geleverd zal worden. Wat voor gas dat zalzyn staat nog niet vast Het inbeslaggenomen serviesgoed te Goes. Óver de inbeslagname van een hoeveelheid serviesgoed bij een winkelier te Goes vernemen wij nog de volgende bijzonderheden: De contröle bij de betrokken fir ma ging met enige moeilijkheden gepaard omdat de firmant beweer de niet meer in het bezit te zijn van winkelboeken. De winkelboe- ken kwamen natuurlijk toch te voorschijn en d aruit bleek, dat huishoudelijk aardewerk en por- celein werd verkocht tegen prij zen, welke veel hoger waren dan toelaatbaar. Op de desbetreffende inkoopfac turen waren dc toelaatbare ver koopprijzen door de leverancier vermeld, zodat de verdacht" zich vermoedelijk heeft schuldig ge maakt aan opzettelijke overtreding der prijsvoorschriften. In de winkel en de magazijnen bleek nog een voorraad aanwezig te zijn van o.m. 1000 koppen en schotels. 700 borden en 980 boter hambordjes etc. Tijdens het verhoor verklaarde de verdachte, dat hij dié voorraad vasthield omdat de prijsbeheer- sing eens toch wel zou worden op geheven en hij dan betere prijzen voor zijn artike" .n kon bereke nen. Zoals bekend werd de gehele voorraad in beslag genomen en naar de ABDGO. te Breda ver voerd. Middelburg GEMEENSCHAP HUM. VERBOND OPGERICHT. Zaterdagavond werd in het Schuttershof te Middelburg een bijeenkomst gehouden. Hierin hield de heer H. J. J. Lips, lid van het hoofdbestuur, een le zing, die identiek was aan de causerie, welke hij Vrijdag te Vlissingen uitsprak en waarvan wij reeds een verslag hebben gebracht. Er volgde een inte ressante discussie op, waarin ondermeer de verhouding tus sen het Humanistisch Verbond en de Vrijdenkersbond „De Da geraad" ter sprake kwam. Er werd besloten een gemeen schap Middelburg van het Hu manistisch Verbond op te rich ten. Binnenkort zal in een huis houdelijke vergadering een be stuur worden gekozen. VERKOPING. Notaris J. L. van der Harst te Middelburg heeft verkocht het pand, waarin thans gevestigd de kantoren van de Rijksver keersinspectie te Middelburg voor 16.500 aan de heer G. P. Goergen te Middelburg. Tengevolge van een misver stand werd de uitslag van deze verkoping reeds als advertentie geplaatst. SINGELHERSTEL. Hoewel de klinkers voor het herstel van een gedeelte der Middelburgse Singels nog steeds niet beschikbaar zijn, zal dezer dagen wel begonnen worden met de aanleg van ttrottoirs. BODENPLAATS WORDT PLEIN 1940. Bij besluit van .B. en W. van Middelburg is de lijst van straatnamen uitgebreid met de volgende: Olmenlaan, voor de verbinding SeissingelSeisweg, Populierenlaan, beginnende bij de Olmenlaan, aan de zijde van Park de Griffioen en eindigende bij het einde van het tweede bouwblok. Abelenlaan. voor de verbinding Populierenlaan Berkenlaan, Berkenlaan, voor de verbinding Olmenlaan—Abe lenlaan (derde laan, gerekend van de Populierenlaan af)Sle- doornlaan voor de verbinding PopulierenlaanBerkenlaan, Kastanjelaan, voor de verbin ding OlmenlaanAbelenlaan (eerste laan gerekend van de Populierenlaan af) en Esdoorn laan, voor de verbinding Olmen laanAbelenlaan (tweede laan gerekend van de Populierenlaan af). Behalve dqze naar boomsoor ten genoemde nieuwe lanen bij De Griffioen, werden alsnog aan de stratenlijst toegevoegd de Baarnselaan, voor de ver binding Langevielebolwerk Seisbolwerk (de hier geplante bomen zijn een gift van de Baarnse bevolking), de Koe poortlaan, voor de verbinding BleekKoepoort en de Luther se Kerklaan, voor de verbinding BreeMolenwater. - Voorts is besloten de naam van de Bodenplaats te verande ren, aangezien de boden op dit door de gebeurtenissen in Mei 1940 ontstane plein geen stand plaats meer innemen. De nieu we naam luidt Plein 1940. Vlissingen COMMISSARIS DER KONIN GIN BEZOCHT VLISSINGEN. Maandag bracht de Commis saris der Koningin in de pro vincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot ingezelschap van een der ambtenaren van de provinciale griffie een bezoek aan Vlissingen. Met het college van B. en W. -bezocht de Com missaris de woningbouw, de voorhaven, enkele bedrijven en het Gasthuis in de Hellebar- dierstraat. 's Morgens werd audiëntie gehouden. In de loop van de dag vertrok jhr. de Ca sembroot weer naar Middelburg. Vlissingers boksten in Rotterdam. Maandagavond werden in ge bouw „Odeon" te Rotterdam boks wedstrijden gehouden voor ama teurs uit Rotterdam en Vlissingen. De uitslagen, zijn: bantamge- wicht J. Warner. Rotterdam, ver liest op punten van B. Schuilwer- ve. Vlissingen.Vedergewicht: J. Boxhoorn. Rotterdam w o p van J. Gunter. Vlissingen. Welterge- wicht: J. Vos. Rotterdam, w o p van C. van den Burg. Vlissingen. Middcngewlcht: J. den Haan, Rotterdam. onbeslist n.- K. Goudswaard. Rotterdam. Weiter- gewicht: J. de Haan, Rotterdam, w o p ,van G. de Meijer, Vlissin gen. Vedergewicht: M. Kerkhoven. Vlissingen. wint van W. van Kla veren. Rotterdam, (op medisch ad vies gestaakt). Lichtgewicht: F. v. Nïstelrooy. Rotterdam verliest van H. Dik. Vlissingen, (op medisch advies ir de tweede ronde ge staakt). Weltergewicht: L. Coen- raad, Rotterdam, w o p van J. v. Boven. Vlissingen. Weltergewicht: A. Tielman, Rotterdam, verliest op punten van P. Uijl, Viss. Licht gewicht: J. Huisman, Rotterdam, verliest op punten yan J. Meul- meester, Vlissingen; Vedergewicht: P. van Dijk,-Rotterdam, w o p van F de Klerk. Vlissingen. Lichtge wicht: J. Schrcutelkamp. Rotter dam, wint van J. Dekker, Rotter dam, (op medisch advies in de tweede ronde gestaakt. Si. Laurens A.R. KIESVERENIGING. Vrijdagavond vergaderde te St. Laurens de A.R. Kiesver. onder voorzitterschap van de heeT P. Boon, Het ledental bedraagt thans 124. De heer A. Schout van Vlissingen. lid van Ged. Sta ten, sprak over „Moedig Voorwaarts." Spr. schetste 't hedendaagse communisme en kapitalisme, terwijl hij met klem aandrong op voortdu rende activiteit en waakzaam heid. Ons aller roeping is trouw te zijn in de wacht by de beginselen van Gods Woord. Meliskerke GEREF. KERK. In de ontstane vacature van ou derling aan de Gcref. Kerk "te Me liskerke werd gekozen de heer Joh. Kodde Az., cn in de vacature van een diaken, de heer J. Simon- se Lz. Westkapelle UITVOERING O.K.K. Vrydag gaf de muziekver eniging „Oefening Kweekt Kunst" te Westkapelle ter ge. legenheid van haar 40-jarig bestaan, een uitvoering in de cantine van het Zwitsqrs Kamp. Deze uitvoering slaag de uitnemend. Een stampvolle zaal kon enkele uren genieten van hetgeen de muziekvereni ging onder de bekwame leiding van haar directeur de heer P. de Rooy, presenteerde. Ook het toneel, na de pauze, oogst te een welverdiend applaus. HOCKEY MiddelburgTempo 2 2. In een van beide zijdén en thousiast gespeelde wedstrijd, heeft Middelburg het niet ver der kunnen brengen dan een gelijk spel. De gemoederen wa. ren direct verhit, waaraan voor al de Temporezen zich schul dig maakten, zo zelfs, dat de links-back van Tempo 5 minu ten voor het einde het veld uit gestuurd werd wegens wange drag. De wedstrijdleiding had een uiterst zware taak. Over het spelverloop het volgende: Middelburg won de toss en Tempo ging dhrect tot de aan val over. Na 10 minuten spelen werd een vrije slag slecht ge plaatst en de Tempo linksbin nen maakte hiervan gebruik om te doelpunten. (01). Uit één van de vele Middelburg- aanvallen wist midvoor van der Vliet een ren te nemen en on houdbaar te doelpunten (11). Bij een Tempo-aanval stopte de Middelburg-keeper de bal, de linkshalf werkte weg, maar door de slagcirkel. De toege snelde Tempo-rechtsbinnen wist te scoren (1—2). Kort daarop was het rust. Na de rust kwam Middelburg er steeds beter in. Uit een Middelburg-aanval stopte de Tempo-keeper vallen de en bleef zitten met de bal tussen zijn benen,- waardoor niet rechtstreeks gespeeld kon wor den, hetgeen door de scheids rechter werd gestraft. Door de linkshalf, R. van de Velde, werd deze overtreding in een doel punt omgezet (2—2). De Tem po-mannen werden steeds fana tieker, doch Middelburg bleef in de aanval, maar kon deze meerderheid niet in doelpunten uitdrukken. In de ver«keerde auto gestapt Met toestemming van de patroon, zou een lid van het personeel van een zaak tc Middelburg gebruik maken van een auto van eerstge noemde voor een zakenbezoek te Vlissingen. Toen hij in Middelburg terugkwam, werd hij aangehouden als verdacht van autodiefstal. Er was aangifte gedaan van diefstal van een wagen, die geheel aan het signalement van de door hem ge leende wagen beantwoordde. En ook het nummer kloDt^. Wat was er nu gebeurd? Voor de zaak stonden twee bijna geheel gelijke auto's en de man was in de verkeerde gestapt. Zo was de aangifte van diefstal ge komen. De politie had reeds naar verschillende plaatsen een verzoek om opsporing verzonden. Stichting Zeeuwse Vlssersbetangen. De vissersvereniging „Helpt Elk ander" vergaderde te Zierikzee in de zaal van de heer Verstrate, on der voorzitterschap van de heer B. W. Schot. erioten werd. om evenals de vissersvereniging te Bruinisse, aan de Inspecteur der visserijen te ver zoeken de Waddenzee, dia 3 De cember zal worden gesloten, een maand langer open te stellen. Naar aanleiding van een brief van de zustervereniging te Philippine wei^ besloten ook in deze samen tc werken. Hierna gaf de heer J. van Leeu wen, directeur van het gemeente lijk visserijbedrijf te Vlissingen en secretaris van de Stichting Zeeuw se vissersbela ;:n i.o. een uiteen zetting over et doel dezer stich ting. Spreker toonde het grote be lang van samenwerking aan. Hij wees op de kortingen bij georgani seerde inkoop van olie, materialen enz. Het bestuur der sti hting is samengesteld uit de Commissaris der Koningin, voorzitter, de bur gemeesters der vissersplaatsen, .e- den. Zij zullen contact houden met de voorzitters der plaatselijke ver enigingen. Na de rede van de heer van Leeuwen v.erd met algemene stemmen besloten tot de stichting toe te treden. De heer van Leeu- \.en bracht hulde aan de Zierik- zeese vissers voor hun kloek be sluit. De heer van Leeuwen deelde nog mede, dat het in de bedoeling ligt voor de nieuwe stichting een sub sidie van f 2000.aan te vragen bij de Provinciale Staten van Zee land. Verhoging Prov. subsidie voor Vlassersschool. Ged. Staten van Zeeland hebben aan de Prov. Staten voorgesteld de door de Pro vincie aan de Vlassersschool te Koewacht verleende subsi die ad 0.45 voor elk uur onderricht in de landbouw-, kundige vakken en hulpvak ken, te brengen op 0.60. Etalage-lichten brandden toch. Naar wij vernemen heeft de P.Z.E.M. reeds streng moéten optreden tegen zakenlieden die zich niet hielden aan de voor schriften. inzake de uren, waar op de etalages verlicht mogen zijn. In enkele gevallen is zelfs tot afsluiting van de stroom- levering overgegaan. 'Chr. Plattelandsvrouwen bond. AFD. WALCHEREN OPGE RICHT Op initiatief van de afd. West-zeeuwsch-Vlaanderen is thans ook op Walcheren een afdeling opgericht van de Chr. Plattelandsvrouwenbond. De oprichtingsvergadering stond onder leiding van mevr. Oos tenbrink uit Oostburg, die in haar inleidend woord wees op de taak van de Christenvrouw- in het leven. Spreekster legde er de nadruk op, dat de Chr- Plattelandsvrouwenbond niet alleen de boerinnen, maar ook alle andere vrouwen van het platteland wil verenigingen. Door mej. C. A. van Bortel uit Schoondijke werd hierna het practische werk van de Chr. Plattelandsvrouwenbond belicht, waarna burgemeester J. Bosselaar van Aagtekerke. voorzitter van de afd. Walche ren van de C.B.T.B. de dames opweke als lid tot de nieuwe afdeling toe te treden, boven dien zegde spr. d esteun van de C.B.T.B. toe. De heer J. J. Knibbe, secre taris van de afd. Zeeland van de C.B.T.B., deed niets minder dan een huwelijksaanzoek aan alle aanwezigt dames: „gaat verder zij aan zij met de C.B. T.B. door het leven!" En hij had succes: verschillende da mes gaven zich terstond op. Tenslotte werd een voorlo pig bestuur samengesteld, be staande uit de dames de Vis- ser-Gideonse, (Sint Laurens), Bosselaar-de Buck (Aagteker ke) en Beuyen-Goedhart (Mid delburg) Er zijn nu drie afdelingen in Zeeland: West-Zeeuwsch-Vlaan deren, Noord- en Zuid-Bevelan en Walcheren. Getracht zal worden nog enkele afdelingen op te richten om dan tot een provinciaal verbond te komen. CONCERT INSTRUMENTALE. In de recensie van het concert van dc Vereniging voor Instru mentale: muziek is een fout ge slopen. De voorlaatste zin van dit verslag moet ..luiden: Ten slotte was er speciaal in pianis simo-passages een gebrek aan homogeniteit, waardoor etc. Marktberichten. VEILINGSVERENIGING WALCHEREN. Veiling van 26 November. Appelen: Groninger Kroon 39 51; Goudreinet 5161: Jonathan 62 —66; Bramlcy Seedling 4041; Hondsmuil 38; Bellefleur 55; Val en fabriek 17—51; Peren Comtesse de Paris 62—72: St. Remy 67; To maten 1551: Groenten: Andijvie 13—26; Bloemkool I 10—51; idem II 6—14; idem III 4—12: Wittekool 4 —5: Savoyekool 612: Rodekool 7—11; Boerekool 6—8; Spruiten 28 —56; Spinazie 15—18; Prei 7—12; Veldsla 18—36; Radijs 10; Witlof 52 j-17.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 2