Een verhoor van 72 uur finnen gaat begi WaaTis jane Grey? Roozenburg wint door blunder van Keiler In Hongkong alles te koop Kranenbnrg is mijn ware naam niet.... Prijsbeheersing in Sjanghay mislukt TWEEDE BLAD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 29 NOVEMBER 1948 Ik was geheim agent in oorlogstijd (XXII) IK BEGA EEN BLUNDER! Volgende bedrijf! Zodra Schrei eder vertrokken is gaat er een andere S.D.-er op zijn plaats tegenover me zitten en begint een nieuw verhoor. Ik zal in het hoofdkwartier geen ogenblik rust meer krijgen totdat ik de tijd geko men acht om de waarheid te zeggen. Maar ik wil zo lang mogelijk liegen, om mijn medewerkers, die nog in vrijheid zijn, de gelegenheid te geven onder te duiken. De Duit sers hebben dus nog wel even werk. Het zal een verhoor worden van 73 uren. En al die tijd zal ik geboeid zitten op dat ongemakkelijke ijzeren stoeltje. De S.D.-er. die het werk van Schreieder voorlopig overneemt, ziet er sluw uit. Ik moet oppassen met die ke rel. Hij noemt zich Bokows ky en vraagt naar mijn ware naam. Ik kijk hem zwijgend aan. ..Wilt u helemaal niet pra ten?" pleit de man. En wan neer ik nog blijf zwjjgen, dondert hy plotseling met 'n stem. die de muren doen tril len: „Zeg toch iets mens!" „Jawohl", zeg ilc, volkomen verrast. „Dat is beter", zegt hij en glimlacht onmiddellijk. „La ten we dit onderwerp een ogenblik laten schieten. Bent If g( verhoor. De twee en zeven- getrouwd?" Zo begint het tig uur worden één lange aaneenschakeling van snelle vragen en antwoorden die steeds mijn aandacht opeisen en me dwingen op mijn hoede te zijn. Het is moeilijk zich voor te stellen hoe uitputtend en enerverend dit zijn kan, speciaal wamieer men er aan denkt, dat minstens de helft der vragen van onschuldige aard is en nergens verband mee houdtof schijnt te houden, want men kan nooit wetenVier mannen, niet allemaal even sluw. maar wel ontegenzeggelijk uiterst intel ligent en allen beroepsmen sen, die elke acht uur afge lost worden, vuren onophou delijk hun vragen op me af, soms hartelijk en vriendelijk, dan weer zó woedend, dat ik verwacht, dat zy zullen ont ploffen. Het weer, roken, mijn das. schoenen, overhemden met losse en vaste boorden, mijn overjas, mijn lievelings lectuur, theater, films, gods dienst, philosophïe en duizen den andere onderwerpen wor den aangesneden en rustig besproken tussen de man, wienst beurt het is cn mij, op mijn stoel tegen de muur. De oorlog in het algemeen, de morele zijde van de zwar te markt, weer de stof van mijn pak, waar ik mijn schoe nen gekocht heb, Goethe en andere Duitse dichters, of ik van sigaren houd, of ik er één wil roken. Herrhoe was mijn naam ook weer? MIJN NAAM. Dat punt, mijn ware naani, is het onderwerp van hun nooit aflatende aanvallen. Afijn tactiek is om mijn mond stjjf dicht te houden, zodra dit punt in het geding komt. hoe zij ook tieren. En dan praten we weer rustig en normaal over andere onder werpen. Maar het vraagt een constante en diepe concen tratie om niet in één van him strikken vast te lopen. Gedurende de eerste ronde met Bokowsky heb ik een flater begaan. Na een niets ter zake doende conversatie begint hij de redenen te ana lyseren, waarom ik weiger mijn naam te noemen. Lang zamerhand windt hij zich ge weldig op, zodat ik volkomen onder de indruk kom, maar da.ar mijn normale reactie op vrees slechts stilzwijgen is, bereikt hij daarmee niet veel. Dan wordt hij beledigend, niet grof, maar sarcastisch, intel lectueel beledigend. Hij slaagt er in de toon van het gehe le gesprek tot een dergelijke hoogte op te voeren, met in begrip van mijn woedende tussenwerpsels, dat ik me in myn hartstocht een ogenblik laat gaan en schreeuw: „Ilc zal u één ding zeggen. Kranenburg is mijn ware naam niet, maar u met uw onhebbelijke manieren zult van my nooit mijn ware naam te weten komen!" Op hetzelfde ogenblik besef ik mijn blunder en zyn suc ces. Weer wordt hy zonder inspanning de vriendelijke en gemoedelijke man. ..Ach, goed, dat hoeft u J gen", mjj niet te. zeg- zegt hjj glimlachend. Levenslang voor ex-politieagent. Het Bijzonder Gerechtshof tc Amsterdam veroordeelde conform de eis de 60-jarige ex-agent van politie Cornehs Johan Nibbelink uit Amster dam tot levenslange gevange nisstraf. Hem was ten laste gelegd, dat hy meer dan honderd Joodse landgenoten arresteer de. Vooral had N. het voorzien op Joden, die zich zonder ster op straat waagden te begeven. „Maar ik ben bly, dat myn idee, dat u een valse naam opgaf, juist was!" Dit incident doet me scherp op mijn hoede zijn. Ik door zie hun tactiek nu heel dui delijk. Zy proberen hun slachtoffer zo te irriteren, -dat hij zichzelf vergeet en in zyn woede de dingen zegt, die zij willen weten. Ik begin lang zamerhand de doeltreffendheid der Duitse „Gründlichkeit" te leren kennen, hun grondig heid, die hen in staat stelt door geduldige en aanhouden de arbeid een solide muur af te breken, zodra ze ook maar de kleinst mogelijke barst gevonden hebben. Klaarblijkelijk is het hun eerste en enige wens mijn ware naam te weten. Weinig of niets van wat ik als mijn „levensgeschiedenis" vertel, wordt m twijfel getrokken of onderzocht en wanneer dc eerste ronde tegen midder nacht eindigt, heeft Bo kowsky niets te melden. Ik heb nog niet doorgeslagen, dat is alles! VOLGENDE RONDE. De eindeloze reeks van vra gen, die steeds mijn volle aandacht eisen, heeft in mijn geest een dergelijke hevige spanning veroorzaakt, dat ik totaal uitgeput ben, wanneer de bel voor de volgende ron de luidt. Ik voel me zo on beschrijfelijk moe, dat ik nu begin te begrijpen höe men sen onder deze omstandighe den tot bekentenissen komen. Het ziet er naar uit, dat de nieuwe ronde ruwer gaat worden. In de eerste plaats is de ondervrager niet zo sympathiek als Bokowsky. 't Is een donkere man van mid delbare leeftijd met ruige wenkbrauwen en een diepe, onaangename stem. Maar znn assistent jaagt mg de meeste angst aan. Het is een dikke, te zorgvuldig geklede man. een „gewone man" in de on gunstige betekenis van het woord. Zijn haren zijn geper manent en om hem heen hangt de sterke lucht van 'n goedkope parfum. Hij heeft een rond, kleurloos gezicht, kleine varkensoogjes en een laag voorhoofd onder zyn naar Pruisische snit geknipte haren. Een echt Lombroso- type! Op het ogenblik, dat hij binnenkomt, keert mijn vrees voor een harde behan deling terug en aanvankelijk ziet het er ook zeer naar uit, dat deze vrees gerechtvaar digd wordt. Terwijl de anderen hun jas. sen uittrekken en hun acte- tassen uitpakken, komt hy mijn handboeien „controle ren". Hij trekt de boei om mijn linker pols zó vast aan, dat het ijzer diep in mijn vlees snijdt, rukt er dan een paar maal aan. grynst sa distisch en waarschuwt me om rustig te zyn. Anders In dit stadium neemt de leider de affaire over. Ik krijg de indruk, dat hy de andere man niet erg mag en afkerig staat tegenover zijn methoden, doch hy doet niets om mijn pijn te verlichten. Hij gaat tegenover me zitten, steekt een sigaar op en be gint in bijna officiële termen te praten. ERVARING. Ik moet begrijpen, zo zegt hij, dat hij vijf en twintig jaar ervaring bij de recherche heeft, dat niemand er ooit in geslaagd is tegenover hem in zyn stilzwijgen te volhar den, Jdat ik mijn eigen onaan gename toestand slechts rek, dat ik op lankmoedigheid kan rekenen, kortom: de gewone preek om me verstandig te gedragen. Ik heb hard rust nodig, rust na al dat inge spannen nadenken. Hoe kan ik voorkomen, dat dit ge vraag opnieuw begint! Om tijd te winnen doe ik een be roep op zijn menselijke ge voelens en zeg, dat hij schijnt aan te nemen, dat ik iets cfe verbergen heb en als dat zo is, dat hij dan natuurlijk be grijpt. dat er andere mensen bij betrokken zijn. Indien ik zou spreken, zou dit beteke nen, dat ik de andere zou verraden. Kan hij niet begrij pen, dat dit een kwestie van eer is Wederom houdt hij een lan ge rede tegen me en bewijst me, dat het geen verraad zou Eigenlijk bestaat in de Ver. St aten weinig geestdrift voor het zenden van wapens naar China, want er is weinig sympathie en vertrouwen voor dc nationalistische regering. Aan de ande re kant, heeft de Amerikaanse regering er belang bij het op rukken van het communistische leger te suiten. 36 tanks wor den aan boord van de „Andrew Jackson" in Houston geladen met bestemming Sjanghai. zyn, doch zuiver „verstandig heid." Denk ik nu heus, dat één van mijn vrienden voor my zou willen st.erven Ha, ha, dan heb ik het bij het verkeerde eind. Hij weet wel beter! Dan begint hij weer over zyn ervaring en zijn in tuïtie. Hoe is myn ware naam Neen, die kan niet Kranenburg zijn, omdat dat op mijn P. B. staat en dat is vals. Dat zou zelfs een kind kunnen zien. Wanneer ik enige eerbied voor zijn vakkennis gehad heb. is die thans zeker verdwenen, daar mijn P. B. toevallig even écht is als zijn eigen papieren. Ik heb het van een vriend op het Bevolkingsregister ge kregen'. ..Veronderstel, dat ik u alles vertel, komen de ande re mensen dan te weten, dat ik doorgeslagen heb?", vraag ik met een ernstig gezicht. „Ik verzeker li, dat zij dat nooit zullen wetèn. Daarop geef ik u mijn woord." Hij wordt hoopvol. Communisten beheersen meer dan een derde van China Bijzondere correspondentie) HONKONG, Nov. Terwijl in Europa het polilieke schaakspel tussen Amerika en Rusland wordt gespeeld op het zak-schaakbordje Berlijn, worden in het Verre Oosten door de Communisten enorme zetten gedaan op het onme telijke schaakbord van Noord China. De troepen van Generalissimo Chiang Kai-shek in Man- sjoerye hebben de ene nederlaag na de andere geleden en de Chinese communisten eisen niet minder dan de algehele overgave van dat enorme gebied. De communisten hebben reeds ongeveer een vierde gedeelte van geheel China bezet en volgens Mao Tso-tung, de voorzitter van de Chinese Communistische Partij, „genieten" reeds 168.000.000 Chine zen of 35 pet- van de gehele bevolking van de weldaden van het communisme. de hongersnood te voorkomen, besloot Chiang de prijzen los te laten, met het gevolg, dat sinds enige dagen weer arti kelen te koop zyn, welke men in ruim twee maanden niet had gezien. De prijzen liggen echter van 500 tot 800 pet boven het „bevroren" peil van 19 Augustus. GEEN GEBREK Het is een eigenaardige gewaarwording om al deze dingen van dichtbij te kon- In Shanghai houden de fias co's van Majoor-Generaal Chiang. Ching-kuo (in het Chinese leger is de titel juist andersom dan by ons) op eco nomisch gebied gelijke tred met die van de troepen van zijn vader op het gebied van de oorlogsvoering. De jeugdi ge generaal begon ruim twee maanden geleden met alle prijzen te ..bevriezen" op het peil van 19 Augusths, de dag waarop de nieuwe Chinese munt, de „Gold Yuan" werd ingevoerd. De in China welig tierende en officieus gesanc- tionneerde zwarte markt werd rigoureus de kop ingedrukt. Niet alleen Chinezen, doch ook verscheidene buitenlan ders in Shanghai werden ge arresteerd wegens overtre dingen van de prijsbehecr- singsvoorschriften en de mees ten zitten nog steeds in de ge vangenis te wachten tot hun zaak voor zal komen. Enkele vooraanstaande Chinezen zijn eëxecuteerd als afschrikwek- :end voorbeeld. Na ruim 70 dagen van zijn economische dictatorschap moest Chiang Ching-kuo toe geven, dat zijn opzet volledig mislukt was. De situatie in Shanghai en in andere steden China was zo, dat tenge volge van de voortdurende devaluatie van de Gold Yuan, niemand meer wilde verkopen tegen de prijs van 19 Augus tus, zodat er geen voedsel of iets meer te koop was. Tenein- nen waarnemen en zelf op dit eiland van overvloed te zit;,en. Met .Singapore be hoort Honkong tot de zeer weinige plaatsen in het Verre Osten, waar aan niets gebrek is behalve aan woonruimte. Het is hier even gemakke lijk een paar nylonkousen te kopen als een doosje van de lekkerste Engelse of Ameri kaanse sigaretten; op geen enkel gebied l>estiaat distribu tie en de aanschaffing van elk willekeurig merk automo biel is even eenvoudig als die van een tandenborstel. Het spreekt van zelf dat deze vrye markt niet goed koop is. Het woningprobleem is hier. evenals elders ter wereld groot en voorlopig ziet het er niet naar uit, dat het zal worden opgelost. De huiseige naars zijn vrijwel allemaal Chinezen en deze zien er geen been in om voor een kleine vierkamer-flat „sleutelgeld" te vragen, variërend van 350.— tot 700.— per maand! Enkele Nederlanders hier hebben het geluk in huizen of flats te wonen, doch zeer velen wonen nog steeds in hotels, in afwachting van de tijd, dat een flat binnen hun bereik zal komen. Er wordt veel gebouwd en met zo'n een snelheid en nonchalance, dat verscheidene gebouwen moes ten worden afgekeurd, waar- Arsenaal in een schuurtje. Onlangs meldden wij de in be slagneming van een geheel ar senaal van wapenen en munitie door de politie bij een drietal jongelieden, die een schuurtje op de Leutherberg bij Venlo daartoe hadden opgericht. De kantonrechter heeft ter waarschuwing van de jeugd de drie knapen, die onge veer 18 jaar oud zijn, tot een week hechtenis veroordeeld. De eis luidde twee weken. DAMMEN De Beverwiiker LaYos, spelend tegen de Rotterdammer van der Staay, koos een 3429 opening door zwart met 1923 tegenge speeld. Er volgden enige uitruilen, waardoor reeds in de opening ver schillende schijven van het bord verdwenen. In het middenspel werd het een klassieke partij. In het eindspel wist Laros door kun dig manoeuvreren zijn nadeel weg te werken en reeds bij de 44e zet was de remise haast een feit. Er werden nog enkele zetten gedaan, waarna de spelers in een stand van 5 om 5 stukken tot remise beslo ten. De partij RoozenburgKeiler had het volgende verloop: Wit (Roozenburg) opende met 32—28, door zwart beantwoord met 20—24. Bij de elfde zet trachtte zwart een aanval in tc leiden op dc lange vleugel van wit. Maar tot de 30ste zet was het een kalm spel met weinig verwikkelingen, steeds maar weer vereenvoudigen, alles even simpel. De 32ste zet is een lokzet van wit, waar Keiler inloopt. Zwart wordt nu van alle kanten bedreigd en is verplicht, om een enigszins dragelijke positie, een steen tc offeren. Bij de 40ste zet maakt Keiler voor de tweede maal een blunder, die Roozenburg naar behoren afstrafte en bij de 49ste zet gaf zwart de partij verloren. De partij tussen de beide Parij- zenaars Chiland en Perot werd met 32—28 begonnen, waarop zwart met 18—23 antwoordde. De partij ont wikkelde zich regelmatig. Chiland bouwde een fraai eindspel op, waartegen zwart zich met alle mo gelijke middelen verdedigde, In 'n stand van 5 om 5 stukken koos Chiland een 35—30 voortzetting, offerde daarmede een schijf om doorbraak naar dam te krijgen, doch dit offer was fout. Nu was de partij altijd remise. Bij de partij van de Belgische kampioen Demesmaecker tegen de Zwitser Rostan volgde een normale Hollandse opening, waarin zwart enig voordeel wist te behalen. Ros tan, die tot op heden de drager van de rode lantaarn was geweest, bracht zijn voornemen, daaraan 'n einde te maken duidelijk tot ui ting. Door kundig spel wist hü in het middenspel positievoordecl te veroveren en dit later in materieel voordeel om te zetten. Demesmae- cher verdedigde zich taai en het gelukte hem een schyf van zijn tegenstander af te snoepen.Zo werd deze. voor de Zwitser veelbelo vende party, remise. De Afrikaanse kampioen Post speelde tegen de Belg Verpoest een Franse opening waarop zwart Een recent portret van H.K.H. Prinses Elizabeth van Engeland, oudste dochter van het Engelse koningspaar. met 20—25 antwoordde. Na de ope ningszetten ontstond een zuiver klassieke party, waarbij Verpoest tempovoordeel had. Hy dwong Post de kerkhofruit te nemen cn buitte zyn verkregen voordeel In het vergevorderde middenspel sterk uit. Post. die dc remise-ha ven wilde bereiken, nam ten kos te van twee schyven een slag-zetje, waarbij beide spelers dam kregen. Dit onverwachte voordeel was Verpoest zeer aangenaam cn op keurige wijze werkte hU het eind spel af en besliste de party 1n zyn voordeel. Zestien passagiers cn een vijf koppen tellende bemanning zyn omgekomen door het neerstorten van een vliegtuig, toebehorende aan een luchtvaartmij. van Pakis tan, dat op weg was van Lahore naar Karatsji. LEZERS SCHRIJVEN De herbeplanting op Schouwen. Met belangstelling las ik in uw blad van Woensdag het artikel over „Ook Staatsbosbeheer gaat herbeplanten". Dat er door de Stichting Nieuw-Walcheren veel tot stand gekomen is. kan met zekerheid vastgesteld worden. Hoe het er met Schouwen cn Dui- veland en Tholen voorstaat, wordt ook beschreven behalve enkele uitzonderingen, die in dat artikel niet genoemd worden. Uitgezon derd particuliere erfbeplanting. enkele dorpsbcplantingen. beplan tingen van begraafplaatsen cn wat er op Schuddebeurs wordt ge plant komt er van het plan Schou wen en Düiveland niets terecht. Er zal in de toekomst nooit iets van komen, tenzy er door een commissie, samengesteld uit de be volking, voldoende gelden bijeen kunnen worden gebracht om deze zaak met steun van de Overheid goed aan te kunnen pakken. Het gaat op Schouwen en Düiveland bijna uitsluitend om beplanting van blnnend.jken, die toebehoren aan particuliere eigenaars. Deze eigendommen brengen de betref fende eigenaars, al of niet ge bruikers van de gvasbegroeiing, zeer weinig op. Dat heeft tot ge volg dat zij er zeker niet veel voor voelen een flink bedrag le besteden om deze dyken met bo men te beplanten. Bovendien zou den zij dan nog de kosten van het onderhoud moeten dragen (zo als boombeschermers, snoeien en bij- planten), terwyl zij er zelf prac- tisch nooit iets voor zouden ont vangen Om een voorbeeld te noe men. De stukken dijk zijn meestal 3 tot 5 H.A. groot en brengen als pacht voor dc eigenaars ;,ls regel f 25 tot f 125 op. Diezelfde eigenaar zou op zo'n gedeelte van een dyk voor f 600 tot f 1500 aan bo men moeten planten, terwijl er ongeveer een zelfde bedrag nodig zou zijn voor boombeschermers, omdat er zonder deze beschermers niet veel van de bor-.en terecht zou komen, als er vee op dc dijk zou lopen. De eigenaar zal gezien deze hoge kosten, waar geen of byna geen inkomsten tegenover staan. er niet over denken zijn dijk te be planten. Vorig jaar werd er door enkele personen een actie begonnen, maar deze actie werd overgeno men door de Stichting Schouwen en daarvan werd nooit meer iets gehoord. Als deze Stichting nog bestaat werkt zij blijkbaar zeer actief in alle stilte aan de beplan ting van Schouwen en Düiveland! wy hopen het, maar vrezen dat er van deze Stichting niet veel ini tiatief zal uitgaan. EEN SCHOUWSE LEZER. Te Vlissingen worden goede vorderingen gemaakt met de bouw van de nieuwe Doopsgezinde Kerk. Het ligt in de be doeling het gebouw begin volgend Jaar in gebruik te nemen. van sommigen nadat ze elkaar waren gezakt. Doordat hier in het begin van dit jaar het hoofdkantoor van dc „Java-China-Paket- vaart Lijnen" is gevestigd, is de Nederlandse kolonie aan zienlijk groter dan voor dc oorlog. Er zijn thans ruim 200 Nederlanders. Behalve de- scheepvaartmaatschappij „Philips". „Hage- en enkele andere Ne- hebben „Philips". „Hage- meyer" derlandse firma's vestigingen in deze Engelse kolonie. CHINESE RIVIÊRA, Op het gebied van natuur, schoon is hier veel te genie ten; het eiland doet met zijn grillige kustlijn zeer veel aan de Italiaanse Rivièra denken. Om het eiland heen loopt een zeer goed onderhouden auto weg van ongeveer 40 km leng te. Tegenover het eiland ligt de stad Kowloon op het Chi nese vasteland; hier is o.a. het vliegveld van Honkong „Kai Tak", een van de druk ste vlieghavens van de wereld Dit gedeelte op het vasteland van de zgn „New Territories" heeft -Engeland in huur voor de tijd van 99 jaar. In 1997 loopt zij af, maar voor die tyd kan er nog zoveel gebeuren in deze onrustige wereld! Bioscopen zyn hier legio, doch op toneel- en muziek, gebied is Honkong, evenals zovele andere plaatsen in het Verre Oosten, slecht bedeeld. Enkele amateurs maken zich ze.er verdienstelijk, doch het blijft surrogaat. De verbinding tussen het vasteland en Hong kong woirdt onderhouden door- verscheidene veerponten; de afstand is byna 2 km en voor het overzetten van een auto betaalt men ongeveer 1.50. Het klimaat hier is,sub-tro pisch, althans volgens de lig ging. In werkelijkheid is het hier van April tot eind Sep tember troplscher dan waar ook in Indonesië. De rest van het jaar is het heerlijk en het kan hier zo koud zijn, dat je met genoegen bij een open haard of een electrische kachel zit. (Nadruk verboden) Feuilleton^ i rcunicLuii j Romantisch verhaat van H. Morgan Robby Walter grabbelde ner veus naar een sigaret. „Wat moeten we nu doen „Jacht maken op de „Ne vermind"! Jij, als journalist, moest je toch eigenlijk kunnen indenken, hoe zoiets het best wordt geënsceneerd! De „Ne vermind" kruist ergens in de nabijheid van de kust...voor een tocht over de oceaan is het schip niet ingericht. Wij, zullen dus zonder verwijl door middel van de radio al]e sche pen, welke zich langs de kust bevinden, verzoeken ons om gaand draadloos mee te delen, of zij de „Nevermind" ont moet hebben." „En als dat geen resultaat oplevert 7" „Dan blijft ons niets anders over dan alle havenstations te alarmeren en door middel van loods- en politievaartuigen te proberen hun verblijfplaats op te sporen!" ,,En intussen is Jane Grey op genade en ongenade aan die schurk overgeleverd..." „Inderdaad, haar positie is allerminst benijdenswaardig, maar wjj kunnen niet meer doen dan alle raderen, waaro ver wy beschikken, in bewe ging te zetten en op het geluk te vertrouwen. Wanneer ik dit alles vooruit had kunnen voor zien..." „Vertel me eens. Brown, wat voor rol speelt die Dayton ei genlijk in deze geschiedenis? De manier, waarop hij je hier begroette en met je omging, deed bijna het vermoeden rij zen..." Robby Walter werd door een klop op de deur onder broken. Een piccolo bracht een telegram voor mister Al Brown. Brown opende het formulier, las het vluchtig door cn wierp het daama onverschillig op ta. fel. „Betreft het onze zaak?" vroeg Robby Walter". „Ja... lees maar". De journalist nam haastig het telegram. „Niet de bedoeling. Met alle beschikbare middelen proberen Jane Grey ten spoedigste te bevrijden. Vandaag première. Suckett". „Dat begrijp ik niet!" zei Robby, het telegram weer op tafel leggend. „Wat betekent dat: Vrijdag première? Welk belang heeft Suckett by Jane Grey's bevrijding?" Al Brown stak een sigaret op en deed dat uiterst behoed - zaam alsof hrj elke bewe ging vooruit overlegde. „Kom eens hier zitten. Wal ter... ik geloof, dat het nu het geschikste ogenblik is om je iets te vertellen, dat je, wan neer alles goed was gegaan, anders vanavond zou hebben gehoord". „Kan dat niet wachten?" vroeg Robby, ongeduldig. „We hebben nu toch wel wat an ders te doen dan elkaar ver- haaltjeg te vertellen?" „Neen, dat kan niet wach ten, want wat ik je te vertel len heb, hangt ten nauwste sa. men met de zaak, die op dit ogenblik onze volle belangstel ling heeft. Luister dus: Je weet, dat William Suckett di recteur is van de United Film Corporation. By hem moeten we de oorsprong van de ge schiedenis zoeken. (.Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 5