PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Spaak toch nog gestruikeld Buitenlands Franse geld voor de partijen Organisatie van politieke delinquenten opgerold Ook Staatsbosbeheer gaat herbeplanten! D£ BILT Thans opdracht voor minister Eyskens Ontbinding van het pariement? Vandaag. Groie bewondering voor wat Nieuw Walcheren deed en doet VOORSPELT 191e Jaargang-No. 276 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B den Boer. Adj.- W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn, PLverv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS: 32 et per week; I 3.90 p. kw.; £r. p. p. f 4.15 per kw.. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 24 Nov. '48 Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad". 25 cent meer. Giro nr. 859300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux te Vlissingen: Vlamlngstr. 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55, teL 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Temeuzen: Brouwerljstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 26 Niettegenstaande Spaak's optimisme is er op het laatste ogen blik een kink in de kabel gekomen by de vorming van een nieuwe Belgische regering, die de socialistische leider heeft ge noodzaakt zün opdracht aan de prins regent terug te geven. Deze heeft daarop de Katholiek Eyskens opgedragen een regering te vormen. Eyskens, die minister van financiën is in het demissionnaire kabinet heeft de opdracht aanvaard. Minister Spaak is gestruikeld over de kwestie, welke van de beide partijen der coalitie, de socialisten of de Katholie ken, het toezicht zou krijgen op de practische uitvoering van het plan Marshall in België. Een zaak dus, die niets met de oorspronkelijke oorzaak van de kabinetscrisis heeft te maken. Het beheer over de Marshall hulp was in het oude kabinet toevertrouwd aan de niet tot een partij behorende minister de Fernig. Zijn ministerie zal thans worden ontbonden. De Katholieke partij, de C.V.P. kon echter niet aanvaarden, dat een socialistische minister de taak van de Fernig zou overnemen. In politieke kringen is men van oordeel, dat de regerings crisis thans een ernstig karalc. ter heeft gekregen. Indien een bekwaam man als Spaak Tsjechische spionnen in Duitsland gearresteerd. De Amerikaanse autoriteiten In Duitsland hebben een aan tal personen gearresteerd, die worden verdacht van spionna- ge ten voordeel van Tsjecho- Slowakije. In een mededeling van het hoofdkwartier van 't Ameri kaanse leger in Duitsland wordt gezegd, dat tot de arres. tatie werd overgegaan, nadat men in het bezit was geko men van „afdoende bewijzen.' De meeste leden van de groep werden volgens de Ame. rikaanse mededeling gearres. teerd in het gebied van Mün- chen, dat het hoofdkwartier van de groep wordt genoemd. De rest van de groep werd gearresteerd in de Britse zóne. Alle gearresteerden, op één na, zijn hetzij Duitsers of Su- d eten-Duitsers. Een genoemd lid zou de Tsjecho-Slowaakse nationaliteit bezotten. De ge arresteerden, aldus de medede ling, handelden ten voordele van de Tsjecho-Slowaakse re gering en waren belast met spionnage. De China-politiek. Er is een fundamenteel ver schil aan de dag getreden tus sen het standpunt van de V.S. en dat van Engeland ten aan zien van de kwestie.China. Te Washington acht men de communistische vorderingen te vergelijken met de uitbrei ding van de Russische invloed in Zuid-Oost-Europa. Londen echter wil „zaken doen" met de Chinese commu nisten, terwijl het officiële Amerikaanse standpunt neigt naar terugtrekken en commer ciële boycott. Mac Arthur bekrachtigt doodvonnissen. Generaal Mac Arthur, de ge allieerde opperbevelhebber In Japan, heeft meegedeeld, dat hij de vonnissen over alle kor telings veroordeelde Japanse oorlogsmisdadigers heeft be krachtigd en order heeft gege ven ze uit te voeren. Brits vaartuig vermist. Het 5267 ton metende Britse vrachtschip „Hopestar". met on geveer 29 personen aan boord, wordt vermist. Men vreest, dat het vergaan is. Het schip was op weg van New Castle naar Philadelphia en seinde 13 No vember, dat het stormschade had opgelopen. Nadien is niets meer vernomen. Aan het opsporings werk zullen ook vliegtuigen deelnemen. Weer leden van Stern-groep ontsnapt. Uit een militair gevangen kamp bij Tel Aviv zijn 14 van de 17 daar gevangen gezette le den van de groep Stern ont snapt. Zij werden in verband met de moord op Graaf Bema- dotte gearresteerd. Dit is de derde maal, dat leden van de groep uitbreken. VROUWELIJKE HOOGLERAAR BENOEMD. Als eerste vrouwelijke hoog leraar aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam is be noemd, mej. dr. G. H. J. van der Molen, die volkerenrecht zal doceren. niet in staat is geweest, aldus redeneert men, een kabinet sa men te stellen, dan is er nie mand anders in België, die dit wel kan. Wellicht is er geen andere oplossing dan de ontbinding van het parlement en het hou den van nieuwe verkiezingen. Deze verkiezingen zouden evenwel eerst over veertig dagen de wettelijke termijn gehouden kunnen worden. De lopende regeringszaken zouden in deze periode dan worden afgehandeld door de ministers van het afgetreden kabinet. Regering van Venezuela omver geworpen. De regering van Venezuela is omvergeworpen door militairen. Volgens een te Caracas uitgege ven officieel communiqué heeft Dinsdag kort na de middag het gehele kabinet aan de president ontslag aangeboden. De ministers zouden echter bp hun post blijven totdat er een nieuw kabinet zou zijn. Volgens de radio staat het leger onder leiding van majoor Mendoza. bevelhebber der troepen in de ha venstad La Guaira. Mendoza ver klaarde „verplicht" te zijn ge weest de regering ten val te bren gen. daar de regeringspartij. Vene zuela naar „het bankroet" leidde. Volgens uit Guaira vertrokken pilooien bevindt de president zich aldaar als gevangene van het le ger. B -invglia kreeg antwoord van het Westen. Het antwoord der drie Wes terse mogendheden op de tecn- nische vragenlijst, die haar door Bramuglia is voorgelegd, is in de loop van de avond aan de voorzitter van de Veiligheids raad overhandigd door de Britse afgevaardigde sir Alexander Cadogan. Algemene staking in Duinkerken. De bij de C.G.T. aangesloten vakverenigingen te Duinkerken hebben de arbeiders opgeroepen tot het houden van een alge mene staking van 24 uur, te beginnen Woensdagmorgen, uit protest tegen de arrestatie van de secretaris van de plaatselijke bond van havenarb' I 'ers en andere vakverenigingsleiders. Egypte dreigt de V.N. te verlaten. De Egyptische afgevaardig de Adly Andraos Bey heeft in de politieke commissie van de V.N. verklaard, dat zijn land uit de Ver. Naties zou treden, indien Israël zou wor den toegelaten. Adly vroeg zich af of „het dreigende lidmaatschap van zekere staten" niet uiteen zou scheuren wat nog over was aan harmonie en samenwer king. Sowjet-minister afgezet. Radio Moskou meldt, dat het praesidium van de opperste SoWjet de minister van bos bouw Matavilof uit zijn functie heeft ontzet en vervangen door Bobin. .is het herbeplantingsdag op Walcheren; .is het 100 jaar geleden, dat de beroemde zange res Lilli Lehmann werd geboren. Gerrit de Stotteraar moet 3 jaar brommen. De Amsterdamse rechtbank veroordeelde G. C. B. („Gerrit de Storteraar") vijftigvoudige inbreker, maar meer bekend door zijn tot drie maal toe uitbreken uit de inrichtingen waar hij preventief was inge. sloten tot een gevangenisstraf voor de tijd van drie jaar en na afloop daarvan, terbeschik kingstelling van de regering. Veroordeelde gaf slechts met een hoofdknik te kennen, dat hij begrepen had, dat hy bin nen 14 dagen in hoger beroep kan gaan. De eis was 6 jaar. Debat in het parlement over de communisten. Regering verzamelt bewijsmateriaal. In de Franse assemblee is - Dinsdag gedebatteerd over'n communistische motie, waarin de instelling van twee com missies van onderzoek wordt geëist, één om de rekeningen van de communistische partij te onderzoeken en één om die van het socialistische blad „Le Populaire" na te gaan. Duclos, de leider van de communistische fractie, had na melijk verklaard, dat 't soci alistische blad een afrekening had by een buitenlandse bank. De socialistische afgevaardig de Laurent erkende, dat zijn partij openlijk hulp heeft ont vangen van socialistische zus terpartijen. Een rechts Republikein ver zocht Queiulle 'n wetsontwerp in te dienen waarbij de com munisten uit hoge ambtelijke posities verdreven worden „juist zoals onze grote demo cratische vrienden, dé Britten hebben gedaan." Premier Henri Queuille, die Duclos antwoordde, zei dat 't bekend was, dat de communis ten andere bronnen hadden dan de bankrekeningen. Ver moed werd, aldus de premier, dat zekere staven goud op de vrije goudmarkt te Parijs mer ken van Oostelijke oorsprong droegen. De staven waren van zulk een vorm, dat zij gemak kelijk in actetassen verborgen konden worden. Zekere perso nen, die door diplomatieke on schendbaarheid werden gedekt, werden van deze goudhandel verdacht. Als 't dossier com pleet was en de nodige bewij zen aanwezig waren, zou de reegring aantonen op welke wijze de communistische partij geholpen was. Queuille verklaarde voorts, dat de communistische propa ganda de soldaten tot onge hoorzaamheid had aange spoord. Als de bewijzen be. schikbaar waren, zou de ge rechtelijke actie beginnen. Er was reeds een klacht inge diend. Vandaag zal waarschijnlijk gestemd worden over de mo tie van vertrouwen in de re gering. De Gaullisten hebben aangekondigd zich van stem ming te zullen onthouden. Zü zijn het niet eens met de rege- ringspoütiek, maar willen aan de andere kant de communis ten niet in de zeilen blazen. Ratio Koster toch vrijgesproken. Bü vervroegde uitspraak heeft het Hoog Militair Ge rechtshof in hoger beroep Ra tio Koster vrijgesproken. HU is in vrijheid gesteld. Het Hof overwoog, dat het door hem verspreide geschrift niet, zoals de ten laste legging inhoudt, ageert tegen uitzen ding van Nederlandse militai ren naar Indonesië en ver klaart derhalve niet wettig en overtuigend bewezen, hetgeen aan appellant is ten laste ge legd. Zoals bekend werd Koster 20 April van dit jaar door de Krijgsraad te 's Hertogenbosch veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf, ontslag uit de militaire dienst en ontzetting van het recht bij de gewapende macht te dienen. Hatta DonJerdag terug naar Djocja. Een Republikeinse woord voerder te Batavia heeft aan Aneta medegedeeld, dat Hat ta Donderdag te Djocja zal zijn teruggekeerd. Hij bevindt zich thans in Tapanoeli. De „Willem Ruys" brengt record-vracht mee. De „Willem Kuys" wordt Donderdagmorgen uit Batavia te Rotterdam verwacht met 750 passagiers, onder wie 255 evacué's. Ten aanzien van de lading boekte het schip op deze reis een record, n.l. 2300 ton, waaronder veel thee en tinerts en een groot aantal geschenk pakketten. Oud N.S.B.-ers ondersteunden elkaar in hechte vereniging. Een van de medewerkers bedroog „kameraden". Naar vernomen wordt is per soneel van de Dienst „Opspo ring ontvluchte politieke delin quenten". een onderdeel van de Rijkspolitie te Amsterdam, er dezer dagen in geslaagd een vereniging, gesticht door voor waardelijk veroordeelde politie ke delinquenten, op te rollen. Het doel der vereniging was hulp en steun te verlenen aan oud-N.S.B.'ers, die levensonder houd zoeken of om andere reden financiële hulp nodig hebben. Het onderzoek heeft echter uit gewezen, dat ook ondergedoke- nen en voortvluchtige politieke delinquenten, evenals ongewens te vreemdelingen, door deze vereniging werden geholpen. Het hoofdkwartier was in een perceel te Amsterdam, waarin een soort arbeidsbureau was ge vestigd en waar voortdurend vergaderingen werden belegd. VERSCHEIDENE ARRESTATIES. In dit perceel is een inval ge daan en de politie is er in ge slaagd bescheiden, waaronder een kaartsysteem en de volledi ge administratie in beslag te ne men. Bovendien konden ver scheidene vooraanstaande figu- Groningse kustvaarder In Oostzee gezonken. Het 250 ton metende mo torschip „Alk" uit Groningen is, terwijl het ln de afgelopen nacht voor anker ging in Straat Kalmar (Z.O. Zweden) aangevaren door het Zweedse motorschip „Lisa" en gezon ken. Het Zweedse schip nam de gehele bemanning van de Groningse kustvaarder, vijf personen, aan boord. De ma- chnist van de „Lisa" sprong in zee. hij wordt vermist. De „Alk" was op weg naar Hel sinki. ren in deze vereniging worden gearresteerd. Het onderzoek wees bovendien uit, dat een van de medewer kers, een bekend radio-propa gandist uit de bezettingstijd, gelden, die bestemd waren om gebruikt te worden voor de on dersteuning van politieke delin quenten, ten eigen bate aan wendde. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Op grond hiervan kunnen op het ogenblik geen nadere bijzonderheden worden medegedeeld. Op het gymnasium van Dartmouth krijgen de leerlingen ge legenheid zich in allerlei takken van handenarbeid te bekwa men. Als enig meisje koos de 14-jarige Jeanette MacLeod de houtbewerking en zy werkt nu ijverig met de jongens van haar klas mee. NOG DIT SEIZOEN TWAALF WEGEN BEPLANT Als men het over de herbeplanting van Walcheren heeft gaan veler gedachten uit naar het werk van de Stichting Nieuw Walcheren. Het is evenwel goed er de aandacht op te vestigen, dat van het begin der herstelwerkzaamhe den af ook het Staatsbosbeheer zich intensief met deze ma terie lieeft beziggehouden en ambtshalve belast is met het ontwerpen der landschapsplannen. De uitvoering hiervan berust by het Bureau Uitvoering Herverkaveling. In verband hiermede hebben wij een dezer dagen een onder houd gehad met ir. L. D. Se- pers te Bergen op Zoom, hout vester in de houtvesterij „Zee land en het Markiezaat" en deze kon ons verheugend nieuws vertellen: Als het zoutgehalte van de bodem het ook maar even toelaat, zo vertelde hy, zal nog in dit plantseizoen, dat wil dus zeggen tussen nu en het voorjaar van 1949. een begin worden gemaakt met (le herbeplanting van ten minste twaalf wegen op Wal cheren, die een gezameniyke lengte hebben van minstens 30 km. De plannen liggen ge reed, het plantmateriaal is beschikbaar. Als dus de bo dem-conditie geschikt is, kan spoedig worden begonnen Het onderzoek naar het zoutgehalte zal eerstdaags klaar zyn. Men zal moeten toegeven, dat dit belangrijk nieuws is en het is dit te meer, omdat zich onder de bedoelde wegen ook de weg Middelburg naar Veere bevindt, eertijds een der mooi ste wegen van Walcheren, de laatste jaren helaas volkomen ontluisterd. Het grondwerk is hier in vol le gang. De bodeni heeft hier inderdaad een dusdanig zoutge halte dat men planten kan. Weldra zullen er langs de weg naar Veere dus weer bomen staan, al zullen ze dan ook nog jong en klein zijn. De andere wegen, die o.a. voor herbeplanting op de nominatie staan, zyn gelegen in 't Schel lach (nabij Grijpskerke), in de Zuidwatering (rond Ritthem) en eventueel bij Westkapelle. Alles is echter zoals gezegd af hankelijk van het zoutgehalte in dc bodem. Bovenstaande mededelingen leidden automatisch tot een herbeplantingspraatje in het al gemeen, overigens in verband met de komende plantdagen een uiterst actueel onderwerp. Ir. Sepers uitte zich vol lof over het werk, dat de Stichting Nieuw Walcheren heeft ver richt en nog steeds verricht. Nieuw Walcheren kan er zich op beroemen, de herbe- plantingsgedachte onder de be volking tot leven te hebben ge wekt en dat is geen geringe prestatie. Kyk maar naar Tho- ïen en Schouwen en Duiveland, waar de eerste stappen op de weg der herbeplanting nog gezet moeten worden, terwyl men hier al een stuk gevorderd is. Aan Nieuw Walcheren dankt dit eiland het. dat de stads- en dorpskernen verfraaid zijn en nog verder verfraaid zullen worden, dat Middelburgs bolwerken er weer stralend nieuw uitzien in de zo mer en dat Vlissingen weer plantsoenen heeft. Aan haar is het te danken, dat de begraaf plaatsen weer een vriendelijker aanzien hebben gekregen en geen pijnlijke woestenijen meer zijn, kortom op rekening van Nieuw Walcheren mag worden geschreven, dat er schot in de zaak zit. TAAKVERDELING. Hoe spontaan echter het Ne derlandse volk en vele buiten landers de wekroep „Plant een boom op Walcheren!" ook heb ben gevolgd, dit neemt toch niet weg, dat de Stichting Nieuw Walcheren nimmer vol doende geld by een kan brengen om het enorme werk der her beplanting te betalen. Daar moest de Staat aan te pas ko men. Trouwens, een particulie re instantie als Nieuw Walche ren. waarvan de bestuursleden alles doen in hun vrije tijd, zou deze arbeid ook niet aankunnen. Daarom, zo vertelde ir. Se pers, is er een splitsing der werkzaamheden gemaakt. Staatsbosbeheer neemt het landschappelijke gedeelte voor zijn rekening, Nieuw Walcheren bepaalt zich tot de stads- en dorpskernen, de begraafplaatsen en waar nodig ook tot erfbe- planting. Van de resterende gelden kan de Stichting stimu lerend optreden en aanvullend, voor zover het ryk een en ander niet op zich kan ne men. Bovendien zijn er dan nog enkele landschappelijke objecten, waarvoor Nieuw Walcheren speciale schenkingen ontving. Hier zal nauwe samen werking worden betracht tus sen de deskundige van Nieuw Walcheren, de heer P. C. Broer- se en 't Staatsbosbeheer. Ir. Sepers zeide vol vertrouwen te zijn ten opzichte van deze sa menwerking, omdat van de zij de van 't Staatsbosbeheer de grqotst mogelijke bewondering wordt gekoesterd voor wat de Stichting Nieuw Walcheren tot stand heeft gebracht. Overigens vertelde ir. Sepers nog, dat 't Staatsbosbeheer door de Herverkavelingswet met de landschapsplannen voor Walcheren is belast. 'T belang van en de belang stelling vuui het landschap leidde vele jaren geleden reeds tot de stichting van een af deling Landschapsverzorging. Staatsbosbeheer oefent ver der ln verband met de Na- tuurschoonwet toezicht uit op de landgoederen, die onder deze wet vallen. KREEK BIJ RITTHEM WORDT BEPLANT. Terugkomend op Walcheren merkte ir. Sepers nog op, dat de conditie van de grond langs de nieuwe wegen veel slechter is, dan van de oude. Helaas zijn namelijk de bermsloten met draglines gegraven en dat heeft de bodemstructuur grondig be dorven. De onderste bodemla gen, waar het meeste zout in zat, zijn naar boven geko men.. En verder: er wordt nu een begin gemaakt met de beplan ting van de kreek te Westka pelle, maar bovendien worden de plannen reeds uitgewerkt voor de beplanting van de kreek bij Rammekens .Verheu gend nieuws voor dit deel van het eiland! Ten slotte: het herbeplan- tingswerk in Zeeland is zo be langrijk geworden, dat het Staatsbosbeheer met ingang van 15 November reeds een boswachter in Middelburg heeft gestationneerd. Een wel zeer overtuigend bewijs van de vooruitgang! THOLEN EN SCHOUWEN. En Tholen en Schouwen en Duiveland? Ir. Sepers vertelde ons, dat 't Staatsbosbeheer landschaps plannen voor deze gebieden gereed heeft» die inmiddels de goedkeuring hebben ver worven van de Commissie Overleg Landschapsherstel. ZU liggen ter uitvoering klaar. Maar willen zy uitgevoerd worden, dan moet de bevolking actief worden, dan moeten precies zoals op Wal cheren Is geschied, particulie ren, gemeenten en water schappen actief worden en dc zaak ter hand nemen. Dan kan ook het Ryk be palen. hoeveel er in de kosten bijgedragen kan worden, dan komt er schot in. De acti verende en stimulerende werk zaamheid van Nieuw Walcheren is voor Walcheren in dit op- zich wel van onschatbare, waarde geweest. Zo ligt de situatie voor Tho len en Schouwen-Duiveland. Het is te hopen, dat in Noord- Zeeland de herbeplantingsge- dachte weldra even populair wordt, als op Walcheren! Met instemming en onder contröle van de Ned. Mij. tot Be vordering der Geneeskunst zal binnenkort tc Amsterdam en eventueel in andere steden een cursus ter opleiding van „prak tij kassistenten voor artsen" be ginnen. Nederland sceptisch over plan Bernadotte. SNOUK HUGRONJE AAN HET WOORD. In de politieke commissie van de V.N. heeft de Nederlandse gedelegeerde Snouk Hurgronje een beroep gedaan op Joden en Arabieren gemeenschappelijk te streven naar een vi'edelievende oplossing in Palestina. Hij acht te het plan Bernadotte in vele opzichten nuttig. De Nederland se gedelegeerde drukte er ech ter zijn twijfel over uit of dit plan niet even moeilijk zou zijn uit te voeren als het oor- spronkelyke verdelingsplan. Het ontbreken van een internatio nale bewakingsmacht van de Ver. Naties achtte hij een zwak punt. De Joodse woordvoerder dr. Eban viel de Britse resolutie, die de Negef aan de Joden wil ontnemen, aan. Hij kon het in zeker opzicht eens zijn met het Amerikaanse standpunt, maar vond het onlogisch, dat Amerka het Britse standpunt niet ver werpt. Eban betoogde, dat de toe stand in Palestina sedert bet verdelingsbesluit aanzienJyk is gewijzigd. Vorig jaar was de V.N. practisch souverein in Pa lestina, maar sedert het oestaan van Israël zijn er grenzen aan de bevoegdheden van de V.N. Israël verlangt toegelaten te worden als lid van de V.N. Niet meer licht in de etalages. In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Cornelis- sen heeft de minister van eco nomische zaken, de heer Van den Brink medegedeeld, dat een verzachting van het verbod tot etalageverlichting geduren de de maand December niet in overweging kan worden geno men. Dit in verband met het nog steeds zorgwekkende pro bleem van overbelasting der electrische centrales gedurende de spitsuren. Voor December blijft dus gel den de regeling van 15 Nov jl.t waarbij de etalages van Maan dag tot en met Vrijdag verlicht mogen zyn van 18 tot 22 uur éi. Zaterdag cr. Zondag van 16 UA 22 uur. Pepernoten- bombardement. Het is er Zondag in Bergen op Zoom Spaans toegegaan, bij de glorieu ze intocht van Sinterklaas. De Bergenaren. die van een optocht houden, had den ccn aantal Spaanse edellieden met hun da mes „geïnviteerd" om de Sint door de stad te be geleiden. Het werd een luisterrijke stoet, met al die edellieden te paard. In het stadhuis verwel komde burgemeester ir. J. Witte de heilige man, die daarna de duizenden kinderen, die op de markt waren samenge dromd, toesprak. Hij toonde zich zeer tevreden over de Bergse jeugd, die echter nog wel eens graag krijtstrepen op de straten trekt en het Volkspark bij tyd en wijle lelijk toetakelt. Toch wilde de Sint zijn goede gaven met gulle hand uitdelen. En omdat Bergen op Zoom hem een grootse intocht had bereid deed hij het hier ook groots. Hij stuurde des middags een aantal van zijn zwar te knechten met vliegtui gen van de L.S.K. te Woensdrecht de lucht in om boven Bergen op Zoom een pepernoten- bombardement uit te voe ren. RUSTIG WEER. Droog weer met overdrijvende wolkenbanken. Weinig wind. Kou de ochtend met plaatselijk nevel of mist, overigens ongeveer dezelf de temperatuur als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1