Weer een draw in de Sinjorenstad! Zesde trainingsrit voor Zeeuwse renners Antwerp-stadion loeide van teleurstelling Langs de lijn bij België-Nederiand KLANKEN AETHER ICtsppae eta de kostkesre sleep Slechte Oranje-ploeg doet meer dan verwacht werd Belgen speelden beter Het wedstrijdverloop Na de thee. -J Toen vijf minuten voor het einde de Belgische ploeg nog met 1—0 voor stond, dachten de vytigduizend toeschouwers, die in het Antwerpstadion opeengepakt zaten, dat de eerste overwin ning na de oorlog tegen Nederland binnen was. Op aat moment evenwel speelde Terlouw een prachtige bal naar Lenstra, die van de rechtsbuitenplaats naar de mid voor plaats was verhuisd. Lenstra stond voor het eerst deze middag Volkomen vrij en bedacht zich geen ogenblik. H(j snelde in de richting van de hoekvlag, lokte handig Aernauds naar zich toe en plaatste toen keurig naar Clavan, die naar binnen was gezwenkt. Een ondeelbaar ogenblik van een seconde, een bliksemflits, toen kwam de bal precies op het goede plekje van de schoen van Clavan en weer een fractie van een seconde later suis de het leer langs de hulpeloos als een kind in zijn doel staan de Belgische doelman Meert.... Bittere teleurstelling. Wat zich toen afspeelde in het Deurnostadion valt eigen lijk met geen pén te beschrij ven. Op liet allerlaatste moment zagen, de Belgen zich de over winning nog ontgaan. Een vïocdgOlf van galbittere teleur stelling kolkte door het stadion en brak zich baan in een schor geloei uit tienduizenden en tien duizenden Belgische kelen! De scheidsrechter moest het ont gelden. De Belgen brulden voor buitenspel. Maar terecht wees scheids rechter Ling (Engeland) onver biddelijk naar de witte stip in het middenveld. Met twee grensrechters en een scheids rechter, die zich zo snel als het drietal van deze middag over het veld verplaatsten, had een buitenspel val niet onopgemerkt kunnen blijven. En het was in derdaad geen buitenspel. Minuten lang hield het ge loei aan, zelfs toen het spel al weer lang en breed hervat was. Verbeten poogde de Belgische voorhoede nog een paar scher pe aanvallen, er suisden inder daad enige uitermate gevaar lijke ballen op het Nederland se doel af. Maar juist in deze critieke minuten stond van Kaalte als een rots in de bran ding en toen scheidsrechter Ling het einde blies, was de Stand nog steeds 1—1. En opnieuw barstte het geloei van teleurstelling los. De scheidsrechter werd niet be dankt voor zijn leiding, hij werd in de letteriyke zin van het, woord gehoond. Gehoond! Tussen de toeschouwers ont stonden hier en daar vecht partijtjes, waarbij de politie gelukkig snel ingreep. Sportverdwazing? Ja, inder daad. Helaas. Was het by de vorige wedstryden tussen Ne derland en België vooral het harde spel. dat onaangenaam aandeed, ditmaal was het slot voor Nederland alleszins ver heugend, maar wat er by kwam toch weer hoogst onbe vredigend. Geen goede wedstrijd. Als geheel was het een be trekkelijk onbelangrijke wed strijd. Het niet medespelen van Wilkes bleek een geduchte ver zwakking voor de Nederlandse ploeg. Da motor in de voorhoe de ontbrak en men kon dat ge durende de hele wedstrijd ter dege merken. Te zwaarder woog deze ver zwakking, omdat Roosenburg op de middenvoorplaats een volkomen faillure bleek Wij hebben hem bitter weinig goede dingen zien doen en als er ook maar ergens een betere kracht kan worden gevonden, dan dient de proefneming met deze speler niet te worden herhaald. Ook Rijvers was er deze middag niet in. Hij schijnt op zijn retour en ook voor hem zal de elftalcommissie naar een jongere speler uit moeten zien. Hij speelde dikwijls wel aardig, maar zijn spel liep on veranderlijk dood op een Belgische speler en zijn plaat- sen was uitgesproken slecht. Misschien was Schaap nog de beste van het biruxentrio, maar dat Meert, de Belgische keeper slechts een enkele ge vaarlijke bal kreeg te verwer ken en die z a t spreekt boekdelen. Het moeilykste werk leverden hem de voorzet ten van de buitenspelers Len stra en Clavan, van wie de eerste als hij een bal kreeg er na de rust steeds iets nuttigs mee deed en de tweede een zeer goede wedstrijd speelde en wel dolgelukkig zal zyn ge weest, dat juist hy de maker van het Nederlandse punt was, al legde Lenstra daarvoor dan ook de grondslag. Clavan heeft zich zonder twijfel in het Nederlandse elftal gespeeld! Nog even Lenstra: Men had toen Wilkeg uitviel onmiddel lijk moeten besluiten hem mid denvoor te zetten. Zodra hij daar stond was onze voorhoe de gevaarlijker. Op een bui tenplaats komt hij nu eenmaal veel minder tot zijn recht, dan op een der binnenplaatsen! MATIGE MIDDENLINIE. Over de middenlinie kunnen wij kort zijn. Terlouw is een voortreffelijk spil geweest. Hij onderscheidde zich gedurende de gehele wedstrijd en het is jammer, dat juist door een misverstand tussen hem en van Raalte het doelpunt ont stond waarmede de Belgen de wedstrijd bijna gewonnen had den. Was er dat misverstand niet geweest, wij zouden nog gewonnen hebben ook. Stoffelen speelde goed zon der meer, de Vroet was een nutige linkshalf, maar twee kanthalfs van internationale klasse bezitten wij in deze spelers toch niet. Schyvenaar en van Bun had den allebei zwakke momenten, maar waren hun plaats dub bel en dwars w&ard en van Raalte behoeft zich over zijn debuut niet te schamen, hij hield er een paar „onhoudbare" ballen uit en bij het Belgische punt lag de schuld eerlijk ge zegd toch wel meer bij Ter louw, dan bij hem. Voor de rust speelde het Ne derlandse elftal zonder entrain. Er zat geen greintje enthousi asme in het spel. Wie zal zeg gen, waaraan dat te wijten was? Na de rust werd er gelukkig beter aangepakt, maar doelpunten leverde dat toch ook pas op het allerlaatst op. De Beigen. Wat de Belgen betreft, Meert kreeg geen moeilijk werk, maar wat hij kreeg schonk hem toch gelegenheid te be wijzen, dat hy een doelman van klasse was. De Belgische backs Aernoudts en Anoul wa ren uitstekend, maar toch ook niet zonder zwakke momen ten. Het grote verschil tussen de beide ploegen lag echter in de beide middenlinies. De Nederlandse was zwak, de Belgen hadden in Carre een goede stopperspil en in Cop- pens en Henriet voortreffe lijke kanthalfs, die niet al len verdedigend, maar ook aanvallend goed werk deden. De voorhoede der Rode Dui vels stierf in schoonheid. Zij speelde in het veld en voor doel stukken beter, dan de Oranjevoorhoede. Er zat ech ter by geen der spelers een schot in de schoen en het Belgische doelpunt werd zoals gezegd nog bij geluk ge scoordChavez was de beste, na hem dient Mer- mans genoemd en daarna Mannaerts. Van Steenland viel minder op, dan bij vo rige gelegenheden en de nieu we reehtsbuiten Appel tants heeft ons Lemberechts niet kunnen doen vergeten. Maar toch: de Belgen hadden meer verdiend dan 'n gelijk spel! Westelijk elftal slaat Oostelijke ploeg met 3-2. De wedstrijd, welke Zondag op het Go-Ahead-terreïn te Deventer tussen een Westelijk en een Oos telijk districtselftal werd gespeeld, is een teleurstelling geworden. In het bijzonder geldt dit voor hei Oostelijk elftal, dat een 32 ne derlaag leed tegen een Westelijke ploeg, die toch heus niet zo sterk geacht mocht worden. De Oostelijken brachten er Zon dagmiddag niet veel van terecht. Hun plaatsen was meestentijds slecht en van enig enthousiasme viel er bij hen alechts in de laat ste minuut iets waar te nemen. Toch was het Westelijk elftal wat beter dan de vertegenwoordi gers van district 3. de combinaties waren wat geraffineerder en voor al toen na de rust de Westelijke voorhoedespelers wat op elkaar in gespeeld raakten, trad duidelijk aan het licht, dat de Westelijken de beste papieren hadden. Brussel Amsterdam 4 2. De stedenwedstrijd tussen Brus sel en Amsterdam, die Zaterdag te Brussel gespeeld is, werd met 4 2 door de Brusselse ploeg gewon nen, nadat de rust met blanke stand was ingegaan. AntwerpenRotterdam 1—1 Aan de vooravond van de landenwedstrjjd BelgiëNe derland werd Zaterdag te Antwerpen de stedenwedstrijd tussen Antwerpen en Rotter dam gespeeld, welke in een 11 gelijkspel eindigde. Het was een zeer middelmatige wedstrijd, waarbij de ploegen van gelijke kracht waren. Luxemburg-België B 1-7. Zondag werd te Luxemburg de wedstrijd gespeeld tussen Luxem burg en België B, wélke door de Belgen met 7—1 werd gewonnen. De ruststand was 3—1 in het voor deel der Belgen. Over het wecLstrijdverioop i doelpunt ontstond er niet uit. het volgende: Stoffelen, die ten slotte naast Als de Oranjehemden heb- schoot kreeg een fluitcon hoedespel meer vaart. Maar de tijd verstrekt en Meert maakt zich terecht allerminst ongerust. Gelijk! Totdat die merkwaardige aanval komt, waarby Len stra volkomen naar de links buitenplaats zwenkt en Cla van naar binnen, waarby Len stra zich moesteriyic vry ben afgetrapt, J vólgt "er een cert."!... "Even later herhaal- naar .us verkennen, wuarbn de zich dit bjjna-precies/Zs Sm, hS nerveus de Belgen lanceren e dadelijk de mouwen maai grijpt hy mis en kan de doelpuntvoorkomt bal niet onder controle kry- begint de duisternis over het gen en een zucht van ver-i Antwerpse stadion te vallen. goede aanvallen voor het "Nederlandse doel. nn ,iin van Raalte al Ook geen doelpunt! £€nr „gSE, Si JU rZv handen uit de Weer is het van Raalte, L uSdr^ Nederiand^rs moet steken. Een- die een bijna zeker schijnend iuldicn rÜür T b£ doeinnut. voorkomt h£ tSLn .ontgacheljng in hun ogen, Dan komt echter Abe Len stra naar binnen. Dadelijk krygt het Nederlandse voor- Weinig Nederlanders en een slecht Wilhelmus. Verkeersregeling onvoldoende. lichting ontsnapt aan de Ne- De menigte gaat ln een Bel- derlanders, als de Belgen dan gische overwinning geloven, naast schieten. Even laterHet lijkt onmogelijk, dat Ne- pikte van Raalte een bal 1 derland toch nog winnen zal, meesterlijk van de schoen van nu er nog een kwartier te Chavez, maar de scheidsrech- spelen is. ter had juist voor buitenspel gefloten. Daarna zakte het j Belgische spel iets af. Van Raalte kreeg hoofdzakelijk "-iy61' "cu vuw-j ver naar voren gespeelde ballen te verwerken, die hij uitlopend gemakkelijk kon vangen. Pas na een kwartier kwam de eerste goed opge zette Nederlandse aanval en Roosenburg had toen geen geluk met zyn schot. DOOR HET OOG VAN EEN NAALD. Na twintig minuten ech ter kroop Nederland door 't oog -van de bekende naald. Chavez bemachtigde de bal, snelde naar voren en plaatste keurig naar de binnen ge flitste Mannaerts, die meteen een kogel loste, die ver bui ten het bereik van Van Raal te van de lat sprong en over gingEnkele seconden la ter echter kon Meert zijn doei slechts met moeite schoon houden, maar de Bel gen bleven toch sterker. België scoort. Na 25 minuten kwam het onheil. Uit een vrye schop wegens een overtreding van Terlouw werd de bal hoog voor het Nederlandse doel geplaatst. Terlouw wilde springen om de bal weg te koppen, bedacht zich op het laatste moment en liet de bal voor van Raalte lopen. Deze kwam daardoor een fractie van een seconde te laat uit zun doel en dat was voor Mermans genoeg om over van Raalte heen in het Ne derlandse doel te koppen (1 —O). Voor de rust kwam er daarna geen verandering meer, hoewel Nederland en kele aardige aanvallen opzet te, zonder echter ook maar even gevaarlijk te worden. Na de rust pakte Neder land beter aan en Meert kreeg nu wat meer te doen. Hij deed het keurig en nu bleek ook welk een stugge verdedigende kracht de Bel gische middenlinie had. De Belgen lieten zich ech ter ook niet onbetuigd. Van Raalte kwam keurig in ac tie bij een vliegend schot van Chavez, dat hij klemvast had, bij een kopbal van Mermans en daarna bij een kopbal van Appeltans. SENSATIE Enige sensatie verwekte 'n indirecte vrye schop, die te gen België gegeven werd toen Carre Roosenburg eens ongeoorloofd vloerde, maar 'n kunnen de teleurstelling niet verkroppen en jouwen de scheidsrechter uit Nog een schitterende red ding van Van Raaltedan Is het gedaan. En heeft Ne derland wederom geen neder- 'jaag geloden. Zonder geluk vaart niemand wel „Mannus" Franken oveileden. Op de- leeftyd van 60 jaar is ui Aerdenhout overleden de heer H. J. M. Francken. „Mannus" Francken. zoals hy op het voetbalveld altijd werd genoemd, is stellig één van de grootste voorhoede spelers geweest, die het Ne derlandse voetbal ooit heeft gekend. Deze geboren Haar lemmer begon zyn voetbal carrière reeds in 1905 in H. F. C., en werd een jaar later in het Nederlandse elftal ge kozen. In totaal droeg hij 22 riiaal het oranje shirt. DAMMEN Roozenburg blijft aan de kop. De uitslagen van de Zaterdag avond gespeelde partijen om het wereldkampioenschap dammen luiden: Keiler—Ghestem 1—1; Post Demesmaecker 1—0; Laros-Perot 02; Roozenburg—Rostand 2—0; Van der Staay—Verpoest 1—1. Zondag werd de negende ronde gespeeld met tot resultaat: Ghes tem—Demesmaecker 20; Post Laros 1—1: Perot—Verpoest 0—2; KellerChiland 11; van der StaayRostan 2—0. DE STAND. De stand na de 9e ronde luidt: 1. Roozenburg, 16 pnt.; 2. Ches- tem, 12 pnt.: 3. Keiler. 11 pnt,; 4. Verpoest, 10 pnt.: 5. Van der Staalj, 9 pnt.: 6. Post. 8 pnt.; 7. 8. en 9. Chiland. Laros en Perot, 7 pnt.; 10. Demesmaecker, 2 pnt.; 11. Rostan, 1 pnt. Gestolen punt. Wij voor ons vinden het gelijke spel niet verdiend, maar het is ons bekend, dat menige voetbaldeskundige zal tegenwerpennatuurlijk is het verdiend, want al waren de Belgen dan in menig onderdeel van het spel beter, al waren zij in het veld sterker, doelpunten hebben zy niet kunnen maken en doelpunten beslissen een wedstrijd. En dezuLken verwijzen wy naar Tommy Sned don, de nieuwe trainer, die voor de eerste maal een interlandwedstrijd van de oranjehemden zag en met een flauw glimlachje na afloop opmerkte: „we stole a point" (we stalen een punt). Deze kernachti ge uitspraak geeft dui delijk weer, dat dit ge- ïyke spel ons eigenlijk niet toekomt. HANDBAL Handbalcompetitie. Alle wedstrijden van District Zuid. 2e klasse, zijn verschoven naar Zondag 5 December. In de afdeling Zeeland speelden de elftallen van Marathon niet, wegens het overlijden van een lid. De overige uitslagen zijn als volgt: Heren: Tonido IIE.M.M. 1—3; Tonido IIIVolharding 015: Hel las III—Hellas II 1—5. Dames: De Zeeuwen IHellas II 30; De Zeeuwen II—Tonido II 2—2. Mouthaan won op fraaie wijze de tijdrit. De Vlissinger Wim Mouthaan heeft Zaterdag op kranige wijze de tijdrit voor Zeeuwse renners van Kloctinge naar Rilland v.v. over 44 km, gewonnen. Kloosterman Sr.. die er weer goed inkomt, was zijn grootste ri vaal en leverde evenals Jansen 'n goede prestatie. Van 't Westeinde is nog steeds gehandicapt door slecht materiaal maar bleef in de running. De beste prestatie lever de echter de 16-jarige A. Kloos terman Jr. van Kapelle, die op ge wone fietsbanden reed en als vier de eindigde. De 12-jarige Tonny Riemens van Terneuzen sloeg eveneens een best figuur en maakte een tijd van 1 uur 24 min. De winnaar ontving een tube, beschikbaar gesteld door de wie- Iersupportersclub uit Axel. DE UITSLAG. De uitslag luidt: 1. Mouthaan, Viissingen, 1 uur 9 min. 0.3 sec.; 2. Kloosterman Sr., Kapelle. 1 uur 11 min. 2 sec.; 3. Jansen. Axel, 1 uur 14 min. 0.7 sec.; 4. Kloosterman Jr., 1 uur 14 min. 0.8 sec.; 5. van 't Westeinde, Nieuwdorp, 1 uur 16 min. 4 sec.; Neen, een ouderwetse Bel giëNederland-wedstrijd was dit toch eigenlijk niet. Daar voor was er te weinig span ning, daarvoor was eerlijk gezegd het spel van beide ploegen te zwak. Geen ogen blik werden de toeschouwers meegesleept, geen ogenblik werd dit stadion, dat toch tot de laatste plaats be zet werd, de beruchte „hel van Deurne." De toeschouwer had volkomen de gelegenheid om het spel rustig te ana lyseren. Voor de wedstrijd natuur lijk een gezellige Antwerpse drukte. De straten rondom de statie tjokvol met Neder landse auto's en Nederlandse mensen. Opkopers van kaar ten, die nog altijd stevige zwarte prijzen vroegen: zo van 1000 francs voor een zit- en 400 francs voor een staanplaats, maar die later toch al gauw bereid bleken om naar beneden te gaan en afdaalden tot 750 voor een zit- en 200 voor een staan plaats. En wonder boven wonder ook nog een enkele Belg, die bereid bleek zyn plaatskaart zonder zwarte winst te ver kopen, omdat hy kennelijk niet m de gelegenheid was naar Deurne te gaan en die zijn kaart verkocht met een schimmetjewinst van tien luttele frankskens. Langs de wegen natuurlek eindeloze files van autoTs, volgepropt met wedstrijdgan- gers, verkeersopstoppingen en politie, die niet in staat bleek er een vlotte gang in te hou den. Nog altijd blijkt Amster dam wat de verkeersregeling betreft, de kroon te spannen. Hoezeer, dat bleek eerst na afloop vade wedstrijd, toen wie geen gelukk'ge parkeer plaats had, meer dan ander half uur nodig had om al thans het hart van Antwer pen weer te bereiken. Fluit concerten van de automobi listen zullen de Antwerpse politie het bewijs geleverd hebben, dat hun regeling dit maal ni<4 af was. Over fluitconcerten gespro ken! Het stadion heeft er één te horen gekregen, zoals wij er nog niinmer een op 'n voetbalwedstrijd hebben ge hoord. Het begon allemaal even keurig, met vliegtuigen in de lucht die reclame maak ten voor Vermouthmerken, met een tachtig man sterk muziekcorps, dat dapper rond het veld marcheerde en oor verdovend blies. Met tjokvol le tribunes en een Neder lands jeugdelftal, dat dank zij het keurige doelverdedi- gen van Gerberink een aar dig gelijk spelletje uit het veld sleurde. Goed weer, enthousiaste mensen, wat wil de men eigenlijk meer Helaas, de Nederlanders vormden wei een hopeloze minderheid deze keer. De Brabangonne klonk minstens zo luid als het Wilhelmus. Dat hebben we zo nog nooit meegemaakt in Antwerpen, Drukte de teleurstelling over het uitvallen van Wilkes zo zwaar? Of was het de zeke re verwachting van een niet te ontkomen nederlaag? Het valt niet te zeggen. Maar het was niet als an ders. Alleen op het aller laatst, toen Nederland gelijk gemaakt had, toen was het weer een ,.hel" in Deurne. Maar verheffend was het niet. Wel een schor geloei, wélk een beschamend gehoon Ruzie, desillusie en voetbal vlegels op de voorgrond. Jammer, dat er zo'n slot aan zat! COMPETITIE-UITSLAGEN. Ie Klasse, district VI: Maurits Eindhoven 00; Bleyerheide Longa 5—0. 3e Klasse E: R.K.F.C.—Robur 9—1. 4e Klasse F: Burgh—Zundert af gelast. SCHAKEN Quakkelaar-Maartense remise. Zaterdag werd in hotel Centraal te Goes de strijd om het schaak kampioenschap van Zeeland voort gezet. M. J. Quakkelaar bestreed een Caro-Cann verdediging van K. Maartense op een door de theorie aanbevolen wijze, maar moest niet temin algauw het initiatief aan zijn tegenstander overlaten. De stelling werd voor hem moeilijk, doch bei de spelers kwamen in hevige tijd nood. waardoor de resterende 17 zetten in razendsnel tempo gedaan moesten worden. Toeri de kruit damp opgetrokken was bleek de stand ongeveer gelijk, weshalve na nog enkele zetten tot r«.-mise werd besloten. K. Beeke behandelde een Cici- liaanse verdediging niet goed er kwam langzamerhand ln net na deel. Toen de zwarte stukken de witte stelling binnendrongen bleek mat niet meer te vermijden. De stand is nu: 1) M. J. Quak kelaar, 3 pnt.; 2) J. J. v. d. Ende, 2!i pnt.; 3) K. Maartense, 1 Va pnt. en 4) K. Beeke, 1 punt. D. de Vos uit Middelburg met zwart van A. Quakkelaar uit Hansweert en behaalde hiermee het Zeeuws kampioenschap van de eerste klasse. WIELRENNEN Schulte- Boeyen tweede te Antwerpen. In het Sportpaleis te Antwerpen werd Zaterdagavond een 100 km koppelwedstrijd verreden, welke gewonnen werd door BruneelDe- kuysscher in de tijd van 2 uur 3 min. 58 sec. Op één ror.de eindig den op de tweede plaats Schulte Boeyen. GYMNASTIEK Afdelingswedstrijden Z.E.B.R.A. De Zeeuws-Brabantse Turn kring van het K.N.G.V. or ganiseert op 11 December a.s. in het Schuttershof te Goes verenigingswedstryden. De belangstelling hiervoor is zeer bevredigend. In de afde ling A (dames) hebben 11 ploegen ingeschreven, in de wedstrijd B, eveneens voor dames 19 ploegen, in wed strijd C (heren) zes en in wedstrijd D (heren) vijf ploe gen, totaal 41 ploegen. Er kunnen dus geanimeerde wedstryden verwacht worden. De ploegen worden geleverd door de verenigingen. V.T.V, te Viissingen, Medioburgum en Wilhelmina te Middelburg, U. d. I. te Wolf aartsdijk, Vol harding te Goes, Domburg, W.I.K., Wemeldinge. V. Z. O. S. te Yerseke. Olympia te Kapelle. Kruiningen, Sparta te Krabbendijke, Atlas te Heinkenszand, U. d. I. te Ber- fen op Zoom, Olympia te holen. Woensdag 24 November a.s. is het 120 jaar geleden, dat de offi ciersopleiding op de Kon. Militai re Academie te Breda begon. 6. Oosthoek, 's-Heerenhoek. 1 uur 16 min. 30 sec.: 7. Huizen, Ovezan- de, 1 uur 17 min. 13 sec.; 8. van Wel. Nisse. l uur 17 min. 28 sec.; 9. Borgstein, Axel. 1 uur 19 min.; 10. Boogaart, 1 uur 21 min. Het algemeen klassement na xes ritten ziet er nu als volgt uit: 1. Mouthaan, 45 p.; 2. Oosthoek, 38 p.: 3. Jansen, 34 p.; 4. Kloos terman Sr., 26 p.: 5. van 't West- einde. 25 p.; 6. Borgstein. 25 p.; 7. de Waal. 21 p.: 8. van Wei. 20 p.; 9. Kloosterman Jr., 19 p.; 10 en 11 Hulzen en Walhout, belden 18 punten. Zaterdag a.s. wordt gestart voor de zevende rit van Kloetinge naar Bergen op Zoom v.v. Scheepvaartberichte.i. Viissingen aangekomen 18 Nov. Marie v. Hansweert: Jaba van Hansweert: Progress v. Antwer pen; 19 Nov. Wolf v. Kopenhagen; Batzo v. Boston. Viissingen vertrokken: 19 Nov. Mary n. Londen; Jaba naar Southampton: Progress n. Montro se: Tempo n. Hansweert; 20 Nov. Mary n. Londen; Badzo n. Hans weert. Gepasseerd n. Antwerpen: 19 Nov. Eemdijk v. Orleans: Maas sluis v. Amsterdam: ArendsdiJk v. Rotterdam. Gepasseerd v. Antwerpen: Lim burg n. Limmerick: Libra n. Ro chester: Loenerkerk n. Londen; Sambre n. Rotterdam; Casana n. Kopenhagen. Schepen van en naar Indonesië. Naar Indonesië: Sibajak, Rot terdam—Batavia. 19 Nov. te Sa- bang; Tabian. AmsterdamJava. 19 Nov. Gibraltar gepasseerd: Al- cinous, AmsterdamJava, 20 Nov. te Suez. Van Indonesië: Zuiderkruis. Ba tavia—Rotterdam. 19 Nov. MinicolJ gepasseerd: Celebes. Java—Am sterdam. 19 Nov. Lissabon gepas- reerd: Johan van Oldenbarnevelt, Java—Amsterdam, 19 Nov. Algiers gepasseerd: Raki, JavaAmster dam, 19 Nov. Kaap Vincent ge passeerd: Tabinta, Java—Amster dam, 19 Nov. van Colombo. ..JOHAN VAN OLDENBARNEVELT". Het m.s. „Johan van Oldenbar nevelt" wordt Woensdagavond a.s. met militairen en burgerpassagelrs te Amsterdam verwacht. De ont scheping zal Donderdagmorgen om 9 uur beginnen. Wegend plaatsgebrek moe ten wij het vervolg van ons feuilleton één dag la ten overstaan. UIT DE DINSDAG. De pianiste Henriëtte Bosmans speelt in de serie Bijnamen ln de Kamermuziek de sonate Sonata quasi una Fantasia" van Beethoven, beter bekend als de „Mondscheinsonate" (H, I 19.15). De dag wordt besloten met de Poolse Symphonie van Tsjai- kofsky (H. 23.15). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 9 Gramofoonmuziek; 10.15 Arbeids vitaminen; 12 Het Lyra trio; 13 Nieuws: 13.20 The Skymasters: 14 Mevr. Ida de Leeuw van Rees; 14.30 Radio Matinee: 17 Kinder koor Jacob Hamel; 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.: 1915 Bijnamen in de kamermuziek (7e concert); 20 Nieuws; 20.15 Bonte Dinsdag- avondtrein; 21.35 Ik zou zo graag... 22.15 Buitenlands overzicht door H. Ch. G. J. v. d. Mandere; 22.30 Elsa Barther, sopraan en W. Ret tich, piano; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 10.30 Schoolradio; 11.40 Orgelwer ken van Bach en Franck; 13 Nws.: 13.45 Stichts Pianokwartet; 14.10 Boston Symphonie Orkest: 15 Schoolradio: 16 De Zonnebloem; 17.15 Johan van der Moren, tenor en Jan Nederpelt, piano; 18.10 Sportpraatje door Jan Cottaar; 19.15 Een kwartiertje rhythme; 20 Nieuws: 20.12 Hoe ik mijn kind gedood heb. luisterspel: 23 Nws.: 23.15 Nationaal Symphonle-orkest van Amerika o.l.v. Hans Kindier. ZON EN MAAN. Dinsdag 23 November. Zon: op 8.13 onder 16.39 Maan: op 23.33 onder 14.04 23 November. Viissingen 6,12 1.60 Terneuzen 6.42 1,80 Hansweert 7,11 1,92 Zierikzee 7,28 1,19 Hoog Water U.+NAP u.+N.AP Laag Water u.NAP u.—NAP 18,57 1.73 19,24 1,94 19,55 2,07 20,11,1.41 12.40 1.74 0,36 1,68 1,08 1,83 1,00 1.16 13,18 1,64 13,49 2.09 13,31 1.44 32. De maat volgde Kappie moppe rs) toen ze naar de omgevallen palm licj n en samen stonden ze naar het gat te kyken waar de boom gestaan had. „Die aarde ziet er vers uit, maat!" zei Kappie. ,,Als je het my vraagt stond die palm gisteren nog netjes recht op. Trouwens hy is niet omgewaaid! Hij is er uitgetrokken door mensenhanden! Niet dat ik zoveel verstand heb van bo men, maar dat zie ik toch wel!" „Zou het" vroeg de maat. „Waarom hebben mensen dan die boom er uitge trokken?" „Doe geen domme vragen en ga als een haal zo vlug twee schoppen halen!" beval Kappie streng. De maat holde weg en was werkeiyk in minder dan een kwartier met de twee schoppen terug. „Aan het werk!" riep Kappie. „Gra ven m'n jong! Hup twee! Ik heb zo'n idee dat we hier dicht by de goudsta ven zyn. Hup drie"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3