De bevaarbaarheid van de Wester-Schelde Kcsppic en Je Iteslknre sleep PREDIKBEURTEN N.V. Waterleiding Mij Zuid-Beveland Wil Sport en wedstrijden AETHEI Walcheren UIT DE PROVINCIE Walcheren Een BelgischNederlandse technische commissie gevormd. In een geest van nauwe samenwerking. Door het Belgische ministerie van buitenlandse zaken wordt het volgende medegedeeld: Het protocol der besprekin gen, die op 29, 20 en 31 Januari van dit jaar tussen de Neder landBelgische en Luxem burgse ministers zijn gehouden, voorzag in de oprichting van een technische commissie voor de Schelde, die de problemen in studie zouden nemen, welke zich met betrekking tot deze rivier voordoen. In het kader van de econo mische unie komt het probleem der volmaakte bevaardbaarheid v. de Schelde, als 't meest be langrijke voor. Daarom zullen in de technische commissie alle vraagstukken, welke betrekking hebben op de bevaarbaarheid der Schelde, zowel wat de lig ging, de vorming, de verplaat sing der vaargeulen als de af watering, visserij enz., betreft, behandeld worden, een en an der in een geest van nauwe sa menwerking. Het gaat hier om de belangen der Belgische en Nederlandse havens, die de positie moeten behouden, die ze in West-Euro pa hebben verworven. De technische commissie voor de Schelde is als volgt samen gesteld: Voor België:' Voorzitter de heer de Naeyer, secretaris-gene raal van het ministerie van openbare werken. Leden: De heren Willems, di recteur-generaal van het bestuur der waterwegen. Blockmans, inspecteur-gene raal bij het bestuur van bruggen en wegen. Vergeynst. beheerder-inspec teur generaal van de dienst der Zeeschelde. Lamoen, hoofdingenieur-direc teur van bruggen en wegen. Feytmans, hoofdingenieur-di recteur van de dienst der Zee- schelde. Secretaris: Frans Taelemans, attaché bij het ministerie van buitenlandse zaken. Voor Nederland: Voorzitter dr. ir. W. J. H. Harmsen, direc teur-generaal van de rijkswa terstaat. Leden: De heren T. Heyblom, directeur-hoofdingenieur van de directie Zeeland: ir. E. M. H. Schaank, hoofdingenieur-direc teur, afdeling N. van de directie van waterstaat; secretaris: Jhr. A. van den Brandeler, attaché bij de ambassade der Nederlan den te Brussel. Kerknieuws Oecumenische Synode. De Generale Synode van de Geref. Kerken (art. 31) die te Amersfoort werd gehouden, heeft opnieuw besloten de uit nodiging tot bijwoning van de Oecumenische Synode van Ker ken van Gereformeerde belijde nis, welk volgend jaar te Am sterdam zal worden gehouden, niet te aanvaarden. Zingende Kerkeraad Onlangs werd in een gewone Kerkeraadsvergadering te Amersfoort door de plaatselij ke organist, de heer Adriaan Schuurman een inleiding gehou den over de kerkzang, terwijl daarna bij beurten door het aanwezige kerkkoor en de ker keraad een aantal psalmen wer den gezongen. Er volgde een diepgaande discussie over de verbetering van de kerkzang der gem.. Terzijde zij opgemerkt dat het gemeenschappelijk zin gen bevorderlijk bleek te zijn voor het snel nemen van ge wichtige beslissingen, daar de rest van het agendum (bestaan de uit bijna 10 ageu^—mten) in 10 minuten kon worden afge werkt. Dr. E. L. Smelik hoogleraar te Amsterdam. De gemeenteraad van Am sterdam heeft benoemd tot ge woon hoogleraar in de theolo gische faculteit aan de Gem. Universiteit dr. E. L- Smelik, Ned. Hervormd predikant te Amsterdam. De nieuwe kerkorde. CLASSIS ZIERIKZEE DER NED. HERVORMDE KERK. Donderdag j.L werd in het Ver enigingsgebouw in t Vrije te Zie- rikzee een Classicale Vergadering gehouden ter bespreking van het ontwerp Kerkorde. Behalve de predikanten en ouderlingen waren per predikantsplaats ook een diaken een kerkvoogd uitgeno digd. Begonnen werd met het zingen van Gez 112 1. 2 en het lezen van FU. 2 5—11. Nadat de prae- ses. ds. Marsman, was voorgegaan in gebed, sprak hij het welkomst woord. Hij noemde dit een histori sche vergadering en wees er op. dat wij ons moeten laten leiden door het belang van de kerk en niet door groepsbelangen. De scriba, ds. Pijnacker Hordijk, las hierna de notulen voor. Vóór de hoofdschotel werd nog een stemming gehouden, om te voor zien in de vacature van tertius-af- gevaardigde naar de General Sy node. Als zodanig werd gekozen ds. Marsman te Bruinisse. Ook was nog het woord aan ds. Knijff, de afgevaardigde naar 'de Gen. Syno de, om o.m. verslag uit te brengen van de laatstgehouden vergadering van de Synode. Het ontwerp-kerkorde werd nu artikel voor artikel besproken. Verscheidene amendementen wa ren tevoren ingediend. De meeste werden verworpen. Aangenomen werd bijv., om in art. 2 te lezen ,,zij die uit gedoopte Hervormde ouders zijn geboren". Invoeging van het woord „gedoopt" trekt de grenzen nauwer. De andere amendementen, werden aangenomen, bedoelden slechts juistere formulering of taalkundige verbetering. Het noemen van deze enkele feiten geeft in 't geheel geen in druk van de belangrijkheid der vergadering. Ook aangaande ver schillende amendementen, die ver worpen werden, ontspon zich een diepgaande discussie, waarbij de geestelijke dingen geheel in het middelpunt stonden (speciaal arti kel X „van het belijden der kerk") Geconstateerd kan worden, dat er vrijwel algemene instemming bestaat met de strekking van het ontwerp. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Gameren: J. van Dyk te Putten. GEREF. KERKEN Beroepen te Herwjjnen D. Bresmer te Bruinisse. Vijftien jaar geëist voor moord op antiquair. Voor de rechtbank te Am sterdam werden tegen de twee zigeuners A. en W., die in be gin Maart van dit jaar in Bus- sum op laffe wijze de 71-jari- ge antiquair Koldijk met een smidshamer en stengun heb ben vermoord, gevangenis straffen van 15 jaar voor ie der geeïst. De Middenstandspartij zal in verschillende gemeenten aan de raadsverkiezingen deelnemen. De commissie voor de een heid van Europa, die door de mi nisters van buitenlandse zaken der West-Europese Unie op hun laatste conferentie te Parijs was inge steld zal 24 November bijeenko men. FILMS VAN DE WEEK Frédéric Technicolor. „Een onvergetelijke melodie" („A Song to Remember") met Paul Muni, Cornel Wilde en Merle Oberon; regie: Charles Vidor. (Schouwburg, Middelburg, Alham- bra, Vlissingen, Grand Th., Goes). Kosten noch moeite zijn voor de ze film gespaard. Paleizen van huizen werden in de studio nage bouwd. dure artisten werden in dure toiletten gestoken en het geheel w^rd overgoten met een Technicolorsaus. Maar men kon er niet door bereiken, dat „Een onvergetelijke melodie" een on vergetelijke film werd. Zelfs de grote Paul Muni stelde door een te nadrukkelijk spel als Chopin's muziekleraar teleur. De enige troost was de. inderdaad onsterfe lijke muziek van Chopin. Wij wachten nu maar weer op de vol gende verfilming van zijn roerig leven. „Levensdrang" („Summer Storm") met George Sanders, Linda Bar- nett, Anna Lee en Edw. Everett Horton: regie: Douglas Sirk (Elec tro, Middelburg). Een zeer boelende verfilming van een novelle van Anton Che- kov, dat zich afspeelt in het Rus land van weleer. Felle hartstoch ten, haat en liefde zijn de voor naamste factoren van dit goed ge speelde drama. „De rode hengst" („Red Stal lion") met Robert Paige, Noreen Nash en Ted Donaldson; regie: L. Selander (Luxor, Vlissingen). Een sympathieke, frise film. die vrijwel geheel in de mooie Ame rikaanse bergstreken werd opge nomen en die vooral voor dieren liefhebbers en de jeugd aan te be velen is. Men verwacht, dat de onder handelingen over een Noord-Atlan tisch militair verdrag tussen de V. S.. Canada en de vijf landen van de West-Europese Unie vol gende week te Washington zullen beginnen. Scheepvaartberichten. Aangekomen te Vlissingen: v. Gelder v. Antw., Tempo v. Har wich. Hollandia v. Boston. Vlissingen vertrokken: v. Gelder n. Köge. Hollandia n. Hansweert. Gepasseerd n. Antw.: Klipfontein v. A'dam, Baltic v. Charleston, Leopoldskerk v. R'dam, Oranjefon tein v. Gibraltar. Sancta Lucia v. Plymouth, Aalsdijk v. R'dam. Gepasseerd v. Antwerpen: Athe ne n. R'dam, Violetta Erica n. Gdy- n. Londen. VOETBAL Voetbalprogramma. In verband met de morgen te spelen interlandwedstrijd BelgiëNederland zijn slechts weinig voetbalwedstrijden vast gesteld. In de eerste klasse worden al leen de wedstrijden Maurits— Eindhoven en BleyerheideLon- ga (district VI), in de tweede klasse B R.A.C.—R,B.C„ in de derde klasse A R.K.F.C.Ro- bur gespeeld. NOGMAALS HET PROTEST VAN ALLIANCE. oals we reeds eerder meldden diende Alliance na afloop van de Zondag gespeelde wedstrijd Goes- Alliance een protest in. De ere-voorzitter van de Goese voetbalclub, de heer P. Koster deelde naar aanleiding hiervan het volgende mee: „Bij een aanval van Alliance op het Goese doel. kwam de bal in het bezit van een Alliance-speler, die buiten spel stond, waarvoo- de scheidsrechter onmiddellijk floot. Dus op dit moment lag het spel dood. maar de buitenspel staande speler trapte de bal in het doel." „Er is dan ook geen enkele kans dat Alliance dit protest zal win nen," volgens de heer Koster. DAMMEN SINT LAURENS—KAMPERLAND Voor de competitie speelde Woensdagavond Sint Laurens te gen Kamperland. De gedetailleerde uitslag was: B. Verburg—J. Nelisse 1—1; L. Davidse—P. Koole 1—1; Iz. Wal ravenJ. J. Nelisse 11; B. v. d. Broeke—P. Bouterse 1—1; P. de Kam—C. Zwemer 0—2; P. Walra ven—P. C. Flikweert 0—2; W. Da vidseC. J. Ardon 02; C. Geldot M. J. Leendertse 11; Kr. Wil- lemseC. Leendertse 0—2; Jan BuysP. Wilderom 20. Eindslag 13—7 voor Kamperland. BOKSEN VAN KLAVEREN TEGEN DELANNOIT. Het is vrijwel zeker dat Bep van Klaveren op 5 December a. te Antwerpen in de ring treedt tegen de Europese mid- dengewichtkampioen Cyriel De- lannoit. SCHAKEN DE TIENKAMP TE NIJMEGEN Na de vierde ronde van het candidaten-tournooi voor het Nederlandse kampioen, schap luidt de stand: 1 Prins 4 punten; 2 Kramer 2% punten; 3 dr Stumpers 2 punten; 4 en 5 Henneberke en van Scheltinga 2 punten en 1 afgebroken partij; 6 Vlag- sma 2 punten; 7 en 8 Baay en Vinken 1 punt en 1 afge broken partij; 9 Man Mindeno 1 punt; 10 Barendrecht Yz punt. 31. Ze landden op het eiland, dat er tamelijk kaal uitzag met hier en daar wat struiken en palmen. „Een eiland van niks" vond de Maat. „Niks te doen hier! We hadden be ter door kunnen varen! Dat zou ons heel veel ellende en tyd bespaard heb ben!" „Maar er is hier toch geen ellende!" zei Kappie ongeduldig. „We kjjken even rond en wanneer er niets Is, gaan we weer naar de „Kraak" terug! Hé! Wat zie ik daar! Een omgevallen palm! Dat is vreemd!" „Waarom vreemd", vroeg de Maat. „Die lcan best met een storm omge waaid zijn of hy is door de bliksem getroffen of zoiets. Ik vind het hele maal niet vreemd! Heel gewoon! Een omgewaaid© palm, meer niet!" „We zullen er eerst eens naar gaan kijken", zei Kappie. „Je kunt niet we ten, zoals ik altijd zeg!" De stuivende akkers op Westelijk Schouwen. Het November-nummer van het Maandblad voor de Landbouw- voorlichtingsdienst is geheel ge wijd aan „Stuivende akkers in verschillende delen van ons land". Ook op Westelijk Schouwen komt deze verstuiving voor. De schade hierdoor veroorzaakt is vaak niet gering. Immers, het deel van de grond dat verstuift, is meestal het waardevolste van de grond, nl. de humus, die lichter weegt dan klei- of zanddeeltjes. Verder waait met deze humus ook een belangrijk deel van de reeds gestrooide kunstmest weg. om dat deze voornamelijk in de bo venste laag van de grond aanwe zig is. Er kunnen hiertegen ver scheidene maatregelen genomen worden In de eerste plaats moeten deze percelen met organische mest. stalmes* compost of groenbe- mesting weer een betere structuur worden gegeven. In de tweede plaats moeten deze gronden in het voorjaar zo grof mogelijk gehou den worden, dus bij droogte niet slepen of rollen. En in de derde maats moet getracht worden de windkracht te breken door even tueel aanplanten van houtwallen. Verwacht wordt dat het stuiven van gronden in Westelijk Schou wen nog zal toenemen, omdat ei grote kans bestaat, dat deze gronden steeds droger zullen wor den in verband met de diepe ont watering van de Polder Schou wen. P.T.T.-besldler dood gereden. Vrijdagmiddag is op het kruis punt Elandsgracht—Marnixstr. te A'dam de ca. 18 j. oude hulp besteller bij de P.T.T. H. H. door een legertruck met aanhang wagen overreden. De jongeman was op slag dood. Naar de politie veronderstelt, heeft de man niet meer kunnen uitwijken, omdat hij zoals alle bestellers van de P.T.T. een rij wiel bereed zonder free-wheel. Zes leiders van de Poolse an- ti-Sowjet-Russische ondergrondse groep W.R.N. zijn door een mili taire rechtbank te Warschau ver oordeeld tot gevangenisstraffen variërend van vijf tot tien jaar. ZONDAG 21 NOV. 1948. Ned. Herv. Kerk. Aagteker- ke 10 ds. v. Willenswaard, 2.30 ds. TheunissenArne- muiden 9 en 6 de heer van Dijk; Domburg 9.30 ds. Theu nissen, 7 ds. v. Willenswaard; Grijpskerke 9.30 ds. de Boer, 2 de heer Wijsman; Koude- kerke 10 de heer Barnard, 2.30 ds. v. Dijl; Meliskerke 10 de heer van Sabben, 2.30 de heer Barnard; Middelburg (Oostkerk) 10 ds. v. Dijl, 7 ds. Bergsma; Concertzaal 10 ds. de Vries; Bogardzaal 10 ds. v. Woerden; Nieuw- en St. Joosland 10 ds. Pijnacker Hordijk, 7 ds. v. Dijl; Oost en West-Souburg 9.30 en 7 ds. Spijkerboer; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. v. d. Windt; Ritthem 10 ds. Sickesz, 2.30 ds. Spijkerboer; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Keijzer (H.A.); Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Hart jes, 5 ds. Sickesz; Jeugdkerk geen dienst; Havendorp 10 ds. Aalbers; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoute- lande 9.30 leesd., 2 ds. Hart jes. Eglise Wallonne. Middel- Gerei. Mannenverenigingen. Onder voorzitterschap van de heer A. de Klerk uit Vlissin gen vergaderde Woensdag avond te Middelburg de kring Walcheren van Geref. Mannen- verenigingen. Na opening der druk bezoch te vergadering sprak de voor zitter hierover zijn blijdschap uit, en uitte de hoop dat de kringvergaderingen de onder linge band zouden versterken. Ds. Boon uit St. Laurens sprak daarna over „Het Hooglied", hetwelk hij een der moeilijkste boeken uit de Bijbel noemde. Ook de Staten-vertalers had den in 1618 er moeite mee, wat uit de „kanttekeningen" blijkt Op 't voetspoor der Joodse uit_ leggers pasten zij de allegori sche verklaring toe, die lang zamerhand onhoudbaar bleek. Reeds Origenes echter kwam Jaarverslag 1947 goedgekeurd In de vergadering van aandeel houders der N.V. Waterleiding Mij. „Zuid-Bcvcland" te Goes, gehou den op 17 November '48, werden do aangeboden Jaarstukken onveran derd goedgekeurd. Tot lid van de Raad van Toe zicht werden herbenoemd wegens periodieke aftreding, de heren A. v. d. Poest Clement en A. A. Elen- baas. In het jaarverslag 1947 van de N.V. Waterleiding Mij. „Zuid-Be veland" deelt de directie mede. dat In 1947 de laatste hand werd gelegd aan het herstel van de buis- leidlnjen. die als gevolg van het oorlogsgeweld vernield waren. Met uitbreidingen en vernieu wingen werd in 1947 voortgegaan Wat betreft de herbouw van de watertoren te Oudelande werd be sloten eerst het verloop van de drukverhoudingen in het Westen van Zuid-Beveland af te wachten alvorens over te gaan tot her bouw of tot bouw van een opjaag- station In de zak van het eiland. De aflevering van water aan Je N.V. Waterleiding My. Midden Zeeland beliep in 1947 totaal 396 140 m3. Door de N.V. Zuid-Beveland werd in 1947 totaal 1.9 millioen m3 water gewonnen. De productie be weegt zich in stygende iyn. Er werd 365 dagen gepompt en in het buizennet werd gebracht ruim 1.0 millioen m-3. Het gehele buizennet had een '~ngte van afgerond 298 km, zon der de spruitleidingen naar de wo- ninjen. Er ls aangelegd 262 km buis van 8 cm doorsnede, waarin 1108 brand- kranen en 594 afsluiters. Voorts ls er nog ruim 14 km van 5 cm en ruim 21 km van kleinere doorsne den. Het aantalaansluitingen op de waterleiding steeg over 1947 met 430. De waterlevering per abonne ment bracht f 213.302.— op. De balans per 31 Dec. 1947 ver meldt een eind-totaal van f 2.333.467.06, de winst- en verlies rekening sluit op f 424.739.67. Op deze laatste rekening komt voor 'n uitkering van f 71.137.80 voor rente en aflossing op de leningen, welke de gemeenten-aandeelhouders hebben aangegaan ten behoeve van hun aandeel in de waterleiding. De reserve voor bijzondere doel einden werd met f 20.000.— ver hoogd. die voor oorlogsschade met f 10.000.en die voor debiteuren met ruim f 16.000. tot een andere verklaring, wel ke sedertdien door verschillen de grote theologen gevolgd is. Waarschijnlijk is Salomo niet zelf de auteur, doch is de schrijver, als van zovele bijbel boeken, onbekend. Salomo is in het Hooglied type van Christus. Het boek beschrijft de verhouding van Hem tot Zijn kerk. Op dit onderwerp volgde een drukke bespreking. Na be antwoording eindigde ds. Boon met gebed. Middelburg POLITIEMANNEN VOET BALDEN MET SUCCES De Politiesportver. „Middel burg" heeft een voetbalwed strijd in Vlissingen tegen de plaatselijke politieclub gewon nen met 41. Tevens won de politiesportclub „Breda H" met 10 van Oosterhout. Middel* burg's kansen zijn hierdoor aanmerkelijk gestegen. Wan. neer de volgende wedstrijd (OosterhoutMiddelburg) ge wonnen wordt, is de Middel burgse vereniging kampioen van het Zuiden. DRANKBESTRIJDING. Dinsdagavond vergaderde on der voorzitterschap van de heer Fey, de afd. van de Gerefor meerde vereniging voor drank bestrijding. Besproken werd de verspreiding van de z.g. Blauwe krant, het Kerstnummer van het Maandblad en het gebruik van de door de vereniging uit gegeven sluitzegels. Met droefheid werd geconsta teerd het toenemend misbruik van sterke drank. Omstanders constateerden in Middelburg op een werkdag, tweemaal op één avond het opbrengen van een beschonkene, terwijl medege deeld werd, dat sommige taxi bedrijven goede zaken doen met het thuisbrengen van hen die te veel hebben gedronken om te voet naar huis te kunnen gaan. Daartegenover valt op de lauwheid onder de christenen om mede te werken in de be strijding van het alcoholisme. Vlissingen JAARVERGADERING V. EN A.V. „DE ZEEUWEN" Woensdagavond werd in het Concertgebouw te Vlissingen de algemene jaarlijkse verga dering van de V. en A.V. „De Zeeuwen" gehouden. Na de opening door de voorzitter de heer L. J. de Vin, werden de notulen der vorige jaarverga dering ongewijzigd vastgesteld jaarverslagen goedge keurd. De heer J. v. d. Berg werd na enige discusie als lid toe gelaten. Hierna werden de ingekomen stukken behandeld, waarna overgegaan werd tot bestuurs verkiezing. Aftredend waren de heren A. de Smit en J. de Pagter (herkiesbaar). L. J. de Vin en mej. G. Wijgman (niet herkiesbaar), terwijl de heer Z. C. v. d. Berg, had be dankt als penningmeester, maar zich als bestuurslid wel beschikbaar stelde. De heer A. Roose werd tot voorzitter gekozen, de heer A. de Smit herkozen als secretaris, terwijl de heer K. de Ruijter het penningmeesterschap zal gaan vervullen. Tot bestuursle den werden voorts gekozen de heren G .de Pagter en Z. v .d. Berg. In de technische commissie voor voetbal kregen zitting de heren B. Geelhoed, J. v. d. Berg, A. Roose, J. de Bruin en J. de Voogd, in de technische commissie voor athletiek mej G. Braun, mej. U. S. G. Gijzel- man en de heren J. Willemsen, A. Parent en A. de Wijze, in de junioren-commissie de heren B. Geelhoed, J. de Bruin en A. in de Bos. FILMAVOND VAN HET „ZONNEHUIS". Donderdagavond werd in de Nieuwe Kerk te Vlissingen. een filmavond gegeven van de Chris telijke vereniging tot verple ging van behoeftige chronische zieken „Het Zonnehuis". Ds. J. Hindriks, Gereformeerd predikant te Vlissingen. opende met gebed, waarna de film „Doortje Verkerk" vertoond werd. Dit bijzondere filmwerk, een in Nederland vervaardigde geluidsfilm, is een levend getui genis van Christelijke liefde. Bij deze film gaat het er om ons het levenslot van een lijder voor ogen te stellen en bij de materiële, ook de geestelijke aspecten niet uit het oog te ver liezen. Er komen in de film geen „sterren" voor. juist dat maakt het begrijpelijk voor ie dereen, een eenvoudige boeien de rolprent, die volkomen ge slaagd is te noemen. De heer H. Th. v. d. Helm, administrateur van de vereni ging „Het Zonnehuis", sprak 'n propagandawoord, waarna de film „Draag zorg voor hem", vertoond werd, een documen taire film van het leven in „Het Zonnehuis". Ds. H. Aal bers, Ned. Herv. predikant te Vlissingen, sprak tenslotte een dankgebed uit. burg 10.30 (dans 1'Eglise Mennonite) ds. Blammaert. Geref. Kerk. Arnemuiden 10.30 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 11 ds. v. Nes, 3 ds. Scheele; Gapinge 9.30 leesd.. 2 ds. Deenik; Grijpskerke 11 en 3.30 ds. Dorst; Koudeker- ke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Nes; Middelburg (Noor- derkerk) 9.30 ds. Veldkamp. 5.30 ds. v. Til; (Hofpleinkerk) 9.30 ds. v. Til, 2.30 ds. Veld kamp; Oost- en West-Sou burg 9.30 en 2.30 ds. v. d. Berg; Oostkapelle 10 ds. Dee nik, 2.30 dienst: Seroosker- ke 10 en 2.30 ds. van Wou- we; St. Laurens 10 en 2 ds. Boon; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Hindriks; Vrouwenpol der 10.30 leesd., 4 ds. Boon; Westkapelle 9.30 ds. Scheele, 2.30 leesd. Geref. Kerk ex art. 3L Mid delburg 2 en 7 ds. Zwart; Zoutelande 9.30 en 4 ds. Zwart. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6.30 dienst; West kapelle 11 en 4.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middel burg 10 en 3 ds. Ryksen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Slof- stra. Ver. VrVJz. Herv. Middel burg 9.30 ds. Schröder. Herst. Apost. ZefldLngsgem. Vlissingen 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middel burg 10 Heiligingsdienst, 4 openluchtm. Dam, 7.30 ver. lossingssamenkomst. i eeuwse nippers De opbrengst van Klaprooscol lecte te Souburg bedroeg ruim f 169. Tot politie-agent te Rotterdam werd benoemd de heer V. I. A. Lammens uit Sas van Gent. Amsterdamse beurs Neder!. 1948 (3%) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederl. 1962—64 Nederl. 1962—64 Nederl. N.W.S. 2% Spaarc. a f 100 2(2% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. My. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterd. Lloyd Stv. My. Nederland Handelsver. A'dam Del Batavia My Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel Chrysler General Motors Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New-York Centr. Spw. Pennsylvania l00»/4 IOO1/4 98 97% 98 97% 100% 100% 98% 98% 99% 99% 99% 99% 80% 80% 101% 95% 95% 98 98 104% 106 159 161% 155% 155% 289% 290% 152% 152 180 189 191% 272% 274% 162% 163) 153 155 162% 164% 246% 247% 138% 135 149% 148 35% 35% 105 60% 57% 58% 40% 39% 40% 22% - 10% 13 16% In de beurssituatie was Vrydag vrywel geen verandering gekomen. Het publiek hield zich gereser veerd en er waren maar weinig orders, zodat de handel over het geheel genomen van kleine afme tingen was. Evenals de laatste dagen ontwik kelde zich nu en dan enige affaire in een paar specialiteiten, waarby de omzetten in deze fondsen toch nimmer byzondere afmetingen aan namen. De stemming was overi gens weer goed pryshoudend maar de koersen verschilden toch niet veel bij die van Donderdag, m-este aandacht werd nog schonken aan de Philipsaandelen. waardoor zich enige vraag open baarde en die tenslotte een paar punten konden avanceren. Voorts werd geregeld weer zaken gedaan in Koninklijke, die overigens slechts kleine fluctuaties mee maakten en zich bewogen op om streeks het peil van de vorige slot- koers. Van de overige industriëlen waren Unilevers bij kalme handel iets beter. AKU's konden het avance in de laatste dagen behaald, handhaven. De meeste minder courante industriëlen waren goed gedisponeerd. Voor tal van soorten bestond op zeer bescheiden voet vraag. stil. Schepen van en naar Indonesië. Naar Indonesië: Groote Beer. Amsterdam—Java, 18 Nov. Kaap Bon gepasseerd; Kertosono. Rot terdamJava, 18 Nov. Kaap Mes sina gepasseerd; Salawatl, Amster dam—Java, 18 Nov. 35 myi ten Zuiden van MJnlco; Tablan. Am sterdam—Java, 18 Nov. Kaap Roca gepasseerd. Van Indonesië Johan van Olden- barnevelt. Batavia—Amsterdam, 18 Nov. Kaap Bon gepasseerd: Ta- binta, Batavia-Amsterdam, 18 Nov. Dondrahead gepasseerd; Zuider kruis, Batavia—Rotterdam. 18 Nov. Point de Galle gepasseerd. UIT DE ZONDAG. Rutger Schoute geeft een toe lichting b(j Richard Strauss „Tod und VerklSrung" (H. I 9.15). De kerkeiyke werkejt van Haydn worden niet dikwijlsop- gevoerd. De Nelson-mis ls een van dc bekendste. Zij wordt vandaag uitgevoerd om 14.35 over H. II. Muziek van de Zonen van Bach (Philip Emanuel en Jo- hann Christian) door Musica Antiqua en Dr. Anton v. d. Horst (H. I 22.25). Hilversum I: 8 Nieuws: 9.15 Men vraagt... en wU draalen; 10.30 Kerkdienst uit Eindhoven; 12 The Queen's Hall Light Orch. o. l.v. Sidney Torch; 13 Nieuws; 13.20 Zo geniet U meer van muziek: 14.20 Boekenhalfuur; 14.50 Repor tage van de Intern, landvoetbal- wedstryd BelgiëNederland; 16.50 Gramofoonmuziek: 17 Provinciale dag Friesland; 17.30 Ome Keesje; 17.50 Sport: handbal; 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strydkr:; 19 Radio- lympus: 19.30 Paul Godwin en Be nedict Silberman;-20 Nieuws; 20.45 Paul Vlaanderen en Ina, hoorspel; 21.30 Music. Maestro,tplcase; 22.10 Een kop thee. hoorspel; 22.25 Vergeelde partituren. 23 Nieuws. Hilversum II: 8 Nieuws: 9.45 Eveleijn Rothwell; 10 Hoogmis in de kapel van het College ..Spar rendal" van de Missionarissen van Scheut te Vught; 11.40 De plano concerten van Mozart: 12.35 Yehu- di Menuhin, Viool; 13 Nieuws; 13.50 Buffalo Bill, de held van het Wil de Westen: 14.35 Mis in d kl. t. Haydn; 15.45 Franse Kamermu ziek 17 "erk, zie Uw kind; 18.45 Nederlandse organisten; 19.50 In 't Boeckhuys; 20.12 Uit en thuis; 23 Nieuws; 23.15 Avondconcert. MAANDAG. Van Janacek, een vooruitstre vend Tsjechisch componist, die in 1928 overleed, wordt door de Chr. Oratoriumvereniging „Excelsior" te Amsterdam uit gevoerd: Misa Glagolskaja. Medewerking verlenen: Jo Vincent. Bep Ogterop, Han le Fèvre. Ernst Bjelke en Mein- dert van Boekei. Orkest, de H. O.V. dirigent Theo v. d. Bijl (H II 20.10). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 10.15 Arbeidsvitaminen: 11.15 Or gelconcert in de Grote Kerk te Breda, door Piet Post; 12 The Skymasters; 12.38 Le piano Ro- mantique, door Pierre Palla: 13 Nieuws; 14.15 Musical Memories; 15.15 Raymond Gallois Montbrun; 16.45 Musicalender; 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Radio Film krant; 19.30 Inleiding tot muziek begrip; 20 Nieuws: 20.05 Ra- dioscoop; 22.30 In stygende Ujn. 2e concert; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 cn 8 Nieuws; 9.35 Harmoniemuziek; 11 Ham- burgs Philh. Orkest; 11,20 Van oude en nieuwe schrijvers; 12.33 Dolf v. d. Linden en zijn Mctropo- le Orkest; 13 Nieuws; 14 Schoolra dio; 14.35 Promenadcconcert; 15.30 Pianorecital 16.45 Emanuel Feuer- mann, cello; 1715 Gramofoonmu ziek; 17.45 Koor v. Alex Schelle- vis; 20 Nieuws; 20.10 Mlza Glagols kaja, L. Janacek; 20.55 Het wui vende koren, hoorspel: 21.30 Po pulaire orgelbespeling uit het Con certgebouw te Amsterdam door Plet van Egmond; 22 Hollands Strijkorkest; 23 Nieuws. ZON EN MAAN. Zondag 21 November. Zon: op 8.10 onder 16.42 Maan: op 20.38 onder 13.14 Maandag 22 November. De scheepvaartmarkt was 1 Zon: op 8.11 onder 16.40 Maan: op 22.05 onder 13.43 21 Novembsr. Vlissingen Terneuzen Hansweert Z-Zierikzee 22 November. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Hoog Water U.+NAP U.+N.AP Laag Water u.—NAP u.—NAP 4.28 1.89 4.59 2.05 5,31 2.15 5.54 1.38 5.17 1.77 5.47 1.94 6,17 2.05 6,37 1,29 16.55 1.97 17,26 2,14 17,58 2.24 18,17 1.52 17,50 1.86 18.19 2.05 18.52 2,16 19,08 1.48 10,53 1,87 11.32 2.06 12.05 2.23 11.34 1.52 23,07 1,60 23,45 1.79 23.53 1,26 11.44 1.82 23.58 1,48 12.23 2,02 0,18 1.95 12.55 2.17 12.26 1,50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 5