PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT België midden in regeringscrisis Egyptische en Iraanse Koningsparen gescheiden Streep gezet onder het ontwapeningsdebat Franse kabinet stelt vertrouwens kwestie Wederom plantieest op Walcheren DE BILT Premier Spaak diende zijn ontslag in CHINESE REGERING MELDT OVERWINNING. Plechtigheden in Westkapelle en Vlissingen 191e Jaargang - No.273 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. .den Boer. Adj.: W. de Pagter. Hoofdred.: G. BalUntijn, Pl.verv;: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS: 32 ct. per week; 3.90 p. kw.; £r. P- P- 4.15 per kw.. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 20 Nov. 1948 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2L50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 régels) van 1—5 regels 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad", 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29, lel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Temeuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 26 Onenigheid over berechting van politieke delinquenten De Belgische regering is afgetreden. Vrijdagmorgen heeft de eerste minister en minister van Buitenlandse Zaken, Paul Spaak, bij dc Prins Regent het ontslag van zijn kabinet in gediend. Nadate Donderdagavond de minister van Justitie, Paul Struye, was afgetreden, werd Vrijdagmorgen de regerings coalitie tussen kateholieken en socialisten verbroken. De Belgische ministers wa ren 's morgens in kabinetsraad bripen eekomen onder voorzit terschap van Spaak. Afwezig was alleen de minister van on derwijs, Kamiel Huysmans, die België vertegenwoordigt op de Unesco-vergadering te Bei- Naafloop van de zitting deel de Verineylen. de minister van Binnenlandse Zaken, het vol gende aan de pers mede; De onderhandelingen tussen de katholieke en de socialis tische partij zijn ten einde en de eerste minister heeft bij de Prins-Regent het ontslag van de regering ingediend, om de taak van de volgende ka binetsformateur te vereenvou digen. Zoals bekend was de kwes tie van de berechting der po litieke delinquenten, die plot seling zoveel beroering bracht; in het land, de onmiddelijke aanleiding tot de crisis. Het merkwaardige daarbij was, dat vrijwel niemand het beleid van de verantwoordelijke minister van Justitie rechtstreeks heeft afgekeurd. Integendeel, unaniem had men lof over 't optreden van deze voormalige verzetsman en leider van de ondergrondse pers. Zelfs de communistische demagogie kon van hem geen „knecht van de reactie" maken. De ingediende motie van wantrouwen had dan ook slechts betrekking op twee speciale gratieverlenigen aan ter dood veroordeelde vallen. Het was parlementair volkomen in orde geweest, in dien Spaak een nieuwe minis ter had benoemd en verder ■was aangebleven. Spaak, hals overkop uit Pa rijs teruggekeerd, gaf er de voorkeur aan zich met de afgetreden minister St'ruye so lidair te verklaren. Ook andere overwegingen hebben ongetwij feld hierbij een rol gespeeld. De zaak Struye was wellicht de druppel, die de emmer met reeds bestaande spanningen deed overlopen. Als gevolg van de konings- en schoolkwestie Üep-de regeringswagen met aan de ene kant een socialis tisch en aan de andere kant 'n katholiek wiel niet meer zo gesmeerd als in het begin. In Mei van dit jaar kon het kabinet Spaak, dat hi -Maart 1947 werd gevormd, nog juist een breuk vermijden. Thans is de wagen vast gelopen. Het zal vermoedelijk niet lang duren, of er wordt een ervaren parlementariër ge vonden, die een nieuwe coali tie in elkaar kan timmeren. Het aantal mogelijkheden is nu eenmaal gering. Katholie ken kunnen niet regeren zon der socialisten en omgekeerd, en dat maakt een politieke marriage de raison onvermij delijk. Spaak zal in elk geval niet meer terug keren als pre mier. Hij wil zich geheel gaan wijden aan de buitenlandse politiek. Dankadvertentie voor Tojo c.s. In de Japanse bladen is een advertentie verschenen, waar in aan Tojo en de andere oorlogsmisdadigers, die kor telings veroordeeld zijn, dank gebracht wordt „omdat zij de verantwoording voor de schuld van Japan op zich genomen hebben.' De advertentie is geplaatst door de groot-Japanse jeugd- partij, een rechtse organisa tie. Zy wekte verder het pu bliek op deel te nemen aan demonstraties tot het verkrij gen van clementie voor de veroordeelden. Geweldige aardverschuiving te San Martino. Een geweldige aardver schuiving, over een opper vlakte van ongeveer 30 ha. voltrekt zich te San Mar tino, nabij Maeerata in Ita lië. De grond verplaatst zich met een dagelijkse snelheid van 15 meter en dreigt de bedding van de stroom te versperren, zodat men grote overstromingen vreest. De beweging gaat vergezeld van onderaards dof gerommel en gasuitwasemingen. Officiële bekendmakingen in Cairo. Te Cairo is officieel medegedeeld, dat koning Faroek van Egypte en koningin Farida gescheiden zijn. Ook de zuster van de Egyptische koning, Prinses Fawzia, is gescheiden. Haar gemaal was de Sjah van Perzlc. Het huwelijk tussen koning Fa- roek en koningin Farida werd op 20 Januari 1938 gesloten. Bruid en bruidegom waren toen beide 17 jaar oud. De bruid, die de naam Sasi Naz Spelficar droeg, was niet van ko ninklijke bloede. Zij was de doch ter van een rechter in de gemeng de rechtbank van Alexandrië. Haar moeder was de dochter van een voormalige Egyptische premier. Sasi Naz is een Perzische naam en betekent „pur roos", doch daar het nodig werd geacht, dat de nieuwe koningin een zuivere Egyp tische naam zou dragen, werd zij sinds haar huwelijk Farida. wat betekent „de enige", genoemd. Uit het huwelijk tussen koning Faroek en koningin Farida zijn drie dochters geboren. Communisten bij Hsoetsjow verslagen. Vrijdag wenl gemeld, dat de Chinese regeringstroepen een „grote overwinning" be haald hadden op de onder communistische leiding staan de troepen bij Hsoetsjou, de sterkste op 320 kilometer ten ^'oorden van Nanking. Volgens telegrammen uit pro-regeringsgezinde bron zou de strijd van tien dagen bij Hsoetsjow „algehele verijde ling" tengevolge gehad heb ben van „de pogingen der door dc communisten gelel de legers om Nanking en Sjanghai te benaderen." Generaal Tsjioe Tsjing Toean, wiens legergroep de nederlaag der tegenstanders bij Hsoetsjow bewerkstelligd zou hebben, is onderscheiden metde medaille van „de blau we lucht en witte zon" en heeft een geldelijke beloning ontvangen van 200.000 gou den yoean. De regeringsstrijdkrachten van generaal Lioe Sjin, com- roandant van het regerings hoofdkwartier te Hsoetsjou, ro een geldelijke beloning toegekend van een millioen gouden yoean. Volgens officiële schatting, aangehaald door de pers, zou- "en de totale verliezen van de door de communisten ONGEZOND KLIMAAT. In de officiële mededeling over de scheiding van keizerin Fawzia wordt verklaard- „Hare Majesteit moest twee en een half jaar geleden op doktersad vies een reis naar Egypte ma ken voor behandeling en ver andering van klimaat. De dok ters hebben uitgemaakt, dat het klimaat van Teheranniet goed voor haar is en dat verblijf van de .keizerin in Perzië gevaar- lijkTzou zijn voor haar gezond heid. Daarom is bij wederzijdse overeenstemming besloten vol gens de Sjarai-wet tot schei ding over te gaan. Deze echt scheiding zal op geen enkele wijze de vriendschappelijke be trekkingen tussen Perzië en \gypte aantasten. De officiële mededeling over le scheiding van koning Faroek m Koningin Farida zegt: „God heeft in zijn hoge wijsheid ge wild, dat de banden, die de twee edele vorstelijke personen verenigden, verbroken worden. Hij heeft de koning en de ko ningin het verlangen ingegeven te scheiden hoezeer zij het ook betreuren". KORTE PRED1CAT1E Hieraan zullen allen we ten, dat gij Discipelen van Mij zijt, indien gij liefde hebt onder, elkander. Joh. 13 35. De liefde is zoek, in inenig gezin, in de samenleving, in de wereld. Onverschilligheid, ar- beids-contract, winzucht kwa men er voor in de plaats. Daar zijn wij het allen over eens! En we nemen dat als een vanzelf sprekendheid op, soms wat tra gisch, soms wat cynisch. Maar 't is nu eenmaal zo! De liefde zal het kenmerk van Jezus discipelen zijn. Wat zegt U? Ja de liefde. Zij is voor de kerk het waarde-merk waar aan ze herkend zal kunnen worden. Wettig gedeponeerd be tekent dat. Als stempel van een fabriek op een zilveren lepel. Wordt aan de liefde de kerk herkend? Meestal is dat anders. Stemmigheid, veelvuldige kerk gang, sympathie voor de christelijke school, voor de christelijke politieke partijen, worden veelal gezien als d e kenmerken van de kerkelijke mensen. Ongetijfeld zijn dit de gemakkelijkst te herkennen kenmerken, waarom de kerke lijke mensen zelf hier dikwijls de meeste nadruk op leggen en er de grootste waarde aan toekennen! En ze hebben erbij anderen een open oor voor ook. Maar dit bewijst geenszins, dat dit de beste kenmerken zijn, om er de kerk aan te her kennen. Zou het niet eerder zo zijn dat men vaak geprobeerd heeft de kerk aan de onderlinge liefde-betoning te herkennen, maar men is daar niet in ge slaagd? Het verwonderlijke evenwel is, dat toch verwacht wordt, dat hieraan de christe nen herkend zullen kunnen worden. En de Heer Jezus vindt dit ook zelf blijkbaar vanzelf sprekend. Liefde is geen sentimentali teit, geen bevlieging. Maar: handelen naar de ander toe, als 't moet met voorbijgaan van zichzelf. Volhardend, trouw, zonder er hoogmoedig over te zijn. Zal de kerk nog mee-tel- len? Zal de kerk nog verwach tingen kunnen wekken in een teleurgestelde wereld? Zal de kerk vernieuwend en opbou wend kunnen optreden? Of zullen wij alles ten spijt toch meer heil verwachten van het communisme? Ik weet, wat U zeggen wilt! Het communis me is heidens, goddeloos, ramp zalig. Goed maar het hangt ook van U af, of de kerk door on derling liefdebetoon de vraag doet rijzen: „Wie is toch Je zus?" Kapelle. E. P. J. JEBB1NK. Het Westerse controleplan aangenomen. In de voltallige vergadering van de Ver. Naties Is Vrijdag de laatste ronde van het ontwapeningsdebat afgewerkt. Zoals te verwachten werd met slechts zes stemmen tegen het Westelijk plan aanvaard en met dezelfde stemverhouding het Sowjet-plan verworpen. In het aangenomen plan wordt dc oprichting aanbevolen van een internationaal controle-lichaam voor dc bewapening, dat de bevoegdheid heeft volledige inlichtingen over de nationale be wapeningen te ontvangen, te controleren en te publiceren. Voor de eindstemming hebben de kopstukken onder de gedele geerden voor de laatste maal hun reeds vele malen herhaalde standpunten verdedigd. Het ging tijdens het debat weer warm toe. De Britse onderminister Mac Neil noemde de Sowjet-voor- stellen pure propaganda en vroeg zich af om welke redenen de Sow jets een systeem van veiligheid in de wereld sabote ren. Voor de laatste maal drong hij er bij de Sow jet-Unie op aan. de eerste stap naar ontwa pening. niet onmogelijk te ma ken. De Britse militaire macht was teruggebracht tot het uiter ste minimum, doch nu de ge schillen weloverwogen scherper werden gemaakt had Engeland geen andere keus dan de gaten in zijn defensie te vullen. Auto reed in het Damsterdiep. Vrijdagmorgen om half elf reed een auto. een luxe-wa- ?en, tussen Garmerwolde en 'en Boer (in Groningen) in het Damsterdiep. De twee inzittenden zijn daarbij ver dronken. Eén ervan was de levensverzekeringsagent Sikke- ma uit Uithuizermeden, de ander zijn collega, H. Smidt uit Appingedam. Vrijdag is opnieuw een Unac- Roode Kruistrein uit Oostenrijk met ruim 500 kinderen in Venlo aangekomen. De laatste 5 ton munitie, die de Hulpverleningsdienst in de duinstrook tussen Leiden en IJmuiden heeft bijeenge zocht, is naar de bodem van dp zee gezonden, waar zij geen gevaar meer kan opleveren. Daarmee is een werk voltooid, waarmee in September 1946 een aanvang is ge maakt. De laatste kist wordt over boord gezet. Wisjinsky achtte de bewering, dat de Sowjet-Unie tegen con- tröle zou zijn een verdraaiing van de feiten. Controle, zoals het Westen deze wenst zou door „de automatische meerderheid" van de V.S. neerkomen op Amerikaanse contróle. OORLOGSVOORBEREIDING De Russische woordvoerder beweerde zonder blikken of blozen, dat men op de ministe ries van oorlog in Engeland en Amerika koortsachtig bezig was met dev voorbereiding van een nieuwe oorlog. De Amerikaan se gedelegeerde John Fostur Dulles beweerde daarentegen, dat Rusland thans 35 tot 55 van de strijdkrachten tijdens de oorlog onder de wapenen houdt. In Engeland en Amerika was slechts 12 tot 15 nog ge mobiliseerd. Door het Sowjet- voorstel zou deze wanverhou ding nog verergeren. Ook vertegenwoordigers van kleinere landen deden nog een duit in het zakje, maar geen der redevoeringen had nog eni ge invloed op de eindbeslissing. De bijzonderheid van het aan genomen plan zullen worden uitgewerkt door de Veiligheids raad en de commissie voor de conventionele bewapening. MISLUKTE REDE VAN GARRY DAVIS. Juist toen de president der algemene vergadering van de V.N., Herbert Evatt. de verga dering voor een half uur had geschorst, sprong de „wereldbur ger" van het Palais de Chaillot, Garry Davis, op de publieke overeind en begon een rede met de woorden: „Wij. de volken van de wereld, hebben een recht van sprekenDe politie sleurde hem echter de zaal uit. Vijf van Davis' vrienden wer den eveneens gearresteerd. Acht landen protesteren bij generaal Clay. Acht landen, en wel België, Frankrijk, Italië, Joego-Slavië, Oostenrijk, Polen. Roemenië en Tsjecho-Slowakije hebben geza menlijk een protest bij generaal Clay, de Amerikaanse militaire gouverneur in Duitsland, inge diend, tegen „moeilijkheden in verband met het teruggeven van tijdens de oorlog geroofde goe deren in de Amerikaanse zóne'.' Communisten bij Tjepoe hebben voldoende goud De Dienst voor Legercontacten meldt: Uit een rapport aan de militaire gouverneur van de Solo-Sema- rangsector aan de commandant der 12e brigade van de Siliwangi-di- visie blijkt, dat de communistische troepen in de omgeving van Soe- loer (nabij Tjepoe) bestaan uit 2000 man van het volksleger en 6 overgelopen compagnieën der T.N. I. Deze strijdmacht beschikt over voldoende strijdmiddelen om het 5 jaar uit te houden. Zij bezit een goudvoorraad van 50 kg en is ruim voorzien van geld, doch beschikt niet over levensmiddelen, waar door het moreel is verslapt. 3ehalve Sjarifoeddin en Djoko- soepong, bevinden zich ook Da- roesman. Soenarto en Soeripno bij deze communistische strijd macht. Communisten zongen de Marseillaise, Haven van Duinkerken afgesloten. Het Franse kabinetQueuil- le heeft (besloten, r.Oar aanlei ding van liet Kamerdebat over de mijnstaking en do beweerde hulp van de riominfomi aan de Franse mijnwerkers, de kwes tie van vertrouwen te stellen. Men vemoedt, dat Dinsdag a.s. de stemming in deze zaak geschieden zal. leide troepen meer dan ^dO.OOO man bedragen. Naar schatuug. zou het aantal der dij Hsoetjou In het veld ge komen manschappen onder communistische leiding onge veer 500.000 bedragen. Andefhalyg ton boete voor Gerzon. De economische politierechter te mr. C. H. Plug. ver- de N.V. Gebr. Gerzon's f irn n'A6az'inen tot een boete van f ijü.ooo. De officier van justitie ?°(l00 boete geëist, de N.V. biecht terzake van het ver- «jprfiirn V5n textiel zonder punten EX-KONINGIN FARIDA" Bob Wallagh niet meer bij de A.V.R.O. Als gevolg van een conflict tussen de Avro-directeur, de heer W. Vogt, en de bekende radio-medewerker Bob Wal lagh, zal men laatstgenoemde niet meer voor de Avro-micro. foon horen, aldus meldt „Het Parool", Gedurende 2% jaar verzorg de de heer Wallagh met de he ren Jan Boots en Gerard van Krevelen de rubriek hersen gymnastiek; het uitvallen van deze rubriek op Zondag j.l. was ook aan dit conflict te wijten. Met Bob Wallagh als hoofd redacteur verschijnt volgende week „Hoe is de stand Mie- ke"? een weekblad voor her. sen-gymnastiek en andere ont spanning. Propaganda-bombardement voorgesteld. De Amerikaanse republikein se senator Flanders heeft het idee geopperd, de Sowjet-Unie met behulp van draadloos be stuurde vliegtuigen te bom. barderen met vlugschriften „teneinde haar tot Dezinning te brengen." VELE HOOGGEPLAATSTE GASTEN HIERBIJ TEGENWOORDIG 24 en 25 NovemberAndermaal gaan de' vlaggen uit op Walcheren! Voor de tweede maal zullen op plechtige en feestolyke wijze bomen worden geplant en wederom zullen hooggeplaatste gasten deze gebeurtenis met hun tegenwoordigheid opluisteren. Hoogtydagen voor de Stich ting Nieuw Walcheren, die nu al drie jaar met steeds stygend succes werkt voor de bevordering van welvaart en schoonheid van het eiland, hoogtijdagen ook voor alle bewoners, die steeds duidelijker inzien, dat de karakteris tiek „de tuin van Zeeland" geen begrip uit het verleden behoeft te zyn, doch dat hun geschonden Walcheren ook in de toekomst zeker weer met deze uitdrukking zal kun nen worden aangeduid. Het is een aantrekkelijk programma, dat „Nieuw Wal cheren" voor de komende plantdagen heeft opgesteld, een programma, dat de be lofte inhoudt, dat 24 en 25 November 1948 eeneven be langrijke plaats in de geschie denis van .Zeeland zullen gaan innemen als 4 November '47, dat het onvergetelijke dagen zullen zijn. Op Woensdag 24 Novem ber zal in Westkapelle be gonnen worden met de be planting van de Kreek met materiaal, dat geschonken werd door H.K.H. Prinses Wilhelmlna en door de Royal zullen aanwezig zijn de Brit se ambassadeur, Generaal Brooks, Commander E. Nevil le, marine-attaché van de Britse ambassade, Rev. John Armstrong, Commander Child en Capt. A. P. Willasey-Wil- sey, de Nederlandse Marine is vertegenwoordigd door lt.- admiraal Helfrich met echt genote, Schout-bij-nacht J. J. L. Willinge en lt. ter zee 2e kl. J, Bakker, de Nederland se Landmacht door lt.-Gene raal H. J. Kruis met echt genote. Van de andere geno digden noemen wij de zaak gelastigde van de Unie van Zuid-Afrika, de Commissaris Marines. Van Engelse zijde der Koningin met echtgeno te, de burgemeester van Mid delburg met echtgenote en leidende figuren van diensten die direct of indirect voor bevordering van Walcheren's welvaart werken. BEPLANTING VAN DE KREEK. Om 11 uur zullen de gas ten worden ontvangen in het Westkappelse hotel „De Valk", waar de waarn. bur gemeester, de heer W. Ga- briëlse, een welkomstwoord zal spreken. De heer C. P. Broerse, landschapsarchitect van het Landschaps-architec- tonisch bureau der Stichting, zal aan de hand van teke ningen en een maquette een overzicht geven van 't plant- schema. Hierna begeeft men zich in verenwagens, met muziek voorop, naar het plantterrein, waar de Commissaris der Ko ningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot een rede uit spreekt. Kinderen zullen plan ten in het Wilhelminabos, waarna generaal Brooks hier een boom zal plaatsen. Het zelfde geschiedt in het Royal Marine-bos, waar na de kin deren de Zuid-Afrikaanse ge zant zal planten. Deze boom zal de herinnering levendig houden aan een gesneuvelde Zuid-Afrikaanse officier, die met één minuut stilte her dacht zal worden. Tenslotte plant ook de voorzitter van „Nieuw Walcheren", de heer J. L. Verhagen, een boom, waarna hij een dankwoord uitspreekt. Om half twee verlaat men het plantterrein. By de dijk werken zal nog een demon stratie door dijkwerkers van mattenkrammen en glooiing leggen worden gade geslagen. Om 3 uur begint in „De Valk" een officiële lunch. IN VLISSINGEN. Donderdag 25 November is plantdag in Vlissingen. Hier zullen ondermeer aanwezig zijn Generaal Brooks, Kolonel R. A. Bingly en echtgenote, de marine-attaché van de Britse ambassade, n.l. lt. Col. Southward, Major Hillis, Commander Child, Capt. A. P. Willasey-Wilsey, Rev. John Armstrong uit Groot-Brittan- nië, lt.-Gen. Kruis en echt genote, Vice-Admiraal Van Holthe, lt. ter zee le kl. jhr. H. de Jonge van Ellemeet en Schout-bij-nacht Willinge na mens Leger en Marine, de heer P. van Damme met echt- fenote namens het gemeente estuur van Brugge, de Com missaris der Koningin en echtgenote, de burgemeesters van Vlissingen, Middelburg en Ridderkerk met hun da mes en een drietal Rotari ans. Om 11 uur worden zij met de andere genodigden ontvan gen op het gemeentehuis. Een uur later wordt begonnen met de .planting van bomen m de Bloemenlaan, plan Oost, met plantmateriaal. dat aan gekocht kon worden, dank zy Schotse en Belgische gif ten. Tot besluit volgt een eenvoudige scheepsmaaltijd aan boord van Hr. Ms. „Vul kaan" in de haven van Vlis singen. Driemaal de doodstraf geëist De advocaat-fiscaal by het Byz. Gerechtshof te Assen heeft tegen drie S.D.-ers van Droffelaar. Lam berts en Lammerse. die Drente onveilig hebben gemaakt, de dood straf geëist. Tegen een vierde S.D.- er. Sluiter, werd 20 jaar geëist. VERKLARING DUCLOS. Jacques Duclos, de leider van de communistische Ka merfractie in Frankrijk, heeft minister Moch uitgedaagd, de bewijzen van zijn recente be schuldigingen over te leggen; „Ik verklaar hierbij plechtig", zo zei Duclos, „dat de Franse communistische partij geen centime uit het buitenland heeft ontvangen en ik daag iedereen uit het tegenoverge stelde te bewijzen". Toen Duclos had verklaard, dat de Franse communistische partij geen cent uit het buiten land had ontvangen, stonden de communistische afgevaar digden van hun stoelen op om de Marseillaise te zingen. Na deze demonstratie las de voorzitter van de Assemblee, Herriot, een motie van ver. trouwen in de regering voor', ingediend door de socialisten, MRP-leden en radicalen. De stemming hierover zal waar schijnlijk a.s: Dinsdag geschie den. Duclos eiste de instelling van een parlementscommissie voor onderzoek. Vierduizend manschappen der mobiele garde en van de Franse koloniale troepen zyn Vrjjdag het havengebied van Duinkerken binnengerukt. De militaire voertuigen be gaven zich naar de stalen ver schansing, waarachter zich 200 van de 1500 stakers bevonden. De stakers hebben het groot ste gedeelte van de haven ge heel van de stad afgesloten. Slechts twee schepen werden op de rede van Duinkerken toegelaten. Andere vaartuigen met Duinkerken tot bestem ming, werden naar Antwerpen gedirigeerd. Zwitserland heeft 52.5 mil lioen francs schadevergoeding ge- eist van de V. S. als schadevergoe ding voor Schaffhausen. dat in 1944 per ongeluk werd gebombar deerd. VOORSPELT WEINIG VERANDERING. Geldig tot Zaterdagavond. Zwaar bewolkt met nu en dan lichte regen of motregen. Mati ge en aan de kust tijdelijke krachtige wind tussen Zuid en Zuid-West. Aanhoudend zacht weer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1