Zeeuwse jeugdelftallen Roozenburg versloeg Laros ICuppae en Je kcslliore sleep Waar is Jane Grey? UIT DE PROVINCIE Walcheren eeuwse TOMADO DAMMEN Ook Gesthem won. De Belgische kampioen Demes- maecker opende in de vierde ron de tegen Keiler Hollands, wat door Keiler met 17—21 beantwoord werd. Keiler wist zijn tegenstander door sterk spel in moeilijkheden te brengen, waardoor Demes- maecker bij de 19e zet reeds in een dwangpositie kwam. Na nog een tiental zetten te hebben ge speeld. waarbij hij tevergeefs pro beerde Keller met een listig zetje te verschalken, was zijn positie hopeloos. Demesmaecker is wel veel zwakker dan de overige deel nemers aan dit toumooi. De Antwerpenaar Verpoest be gon zijn partij tegen Chiland met de 33—29 opening en vervolgde daarna met de Roozenburg-van- ant. Chiland liet in het gevorder de middenspel een damzet toe, welke door Verpoest. ook al Kost te hij twee stukken, gaarne werd genomen. Om zijn voordeel te be- houden moest Verpoest ooit een derde stuk offeren. Kort daarna voltrok zich een drama. Chiland was in de veronderstelling, dat hij de dam van Verpoest kon af nemen. Hij maakte echter een misrekening en de partij kreeg daardoor een roemloos einde. Een klassieke aanvang had de strijd Post—Rostan en het werd voor beide spelers een zuivere tempopartij. Door onjuist taxeren nam de Zwitserse kampioen een verkeerde uitruil, waardoor hij Kerknieuws Fusie van kerken in Engeland? In Engeland worden de onder- handelingen voortgezet over de vereniging van congregationalisti- sche en presbyteriaanse Kerken, die enige tijd waren afgebroken. Een gemeenschappelijk comité heeft aan alle gemeenten een plan gezonden. Hierin heet het o.a., dat er geen principiële gronden zijn, die zich verzetten tegen organisa torische eenheid. De gemeenten worden gewaarschuwd geen al te grote aandacht te ijden aan de details, doch vooral op de begin selen te letten. De twee kerkge- nootscha. >en moeten gescheiden blijven, wanneer de loyaliteit aan Christus dit eist, maar ze moeten zich erenigen. als de trouw aan Christus hun dit zegt. Wat de beginselen van de twee kerkgenootschappen betreft, con stateert men, dat ze elkaar eerder completeren dan dat ze strijden met elka der. De presbyterianen kennin btfv. aan de algemene node groter gezag toe dan aan gemeenten in bestuurszaken, ter wijl de congregationalisten zich zelf besturen. De presbyter! nen leggen daarentegen groot gewicht op de verantwoordelijkheid der ge meenten in geestelijke dingen. De congregationalisten zijn uit traditie tegenstanders van een streng ge formuleerde geloofsbelijdenis, ter wijl de presbyterianen een verkla ring eisen van instemming met het geloof van de Kerk. Het comité verklaart intussen, dat het hier gaat orr een verschil in accent, niet in principe. Beide kerkgenoot schappen zijn Protestants en be geren geestelijke vrijheid. DOOPSGEZINDE KERK TE STEENWÏJK BESTAAT 100 JAAR. Dezer dagen werd te Steenwijk het 100-jarig bestaan der Doops gezinde Kerk herdacht. Dit ge schiedde met een avondmaals dienst. waarby de predikante, mej J. H. van der Slooten, voorging. In verband met het 100-jarig be staan van het kerkgebouw werd een bazar gehouden, die ongeveer f 2000 opbracht. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar: Strijen, L. M. Brouwer te Spijk (Gr.). Drietal te Dordrecht: L. A. Bodaam, vlootpred. te Den Hel der, H. Coolsma te Princenha- ge en E. v. d. Schoot, Zaandam. enig nadeel kreeg. Post buitte dit scherp uit. Na een bekwaam eind spel van wit moest de Zwitser in de Algerijn zijn meerdere erken- Onze nationale kampioen Roo zenburg kwam met wit spelende uit tegen de 2e aankomende uit de laatste Nederlandse kampioens- wedstryd Laros. Kortgeleden wist Laros in een vriendschappelijke wedstryd Roozenburg beide pun ten afhandig te maken. Van het begin af was l.et een klassieke party. Nadat de eerste scher mutsel" ngen waren voltrokken, bleek onze kampioen enig tem povoordeel te hebben behaald. Het bleef een tempostryd. Bij de 35e zet speelde Laros foutief naar de rand. waarna Roozenburg door zeer kun-ig spel hem een om klemming oplegde, waaruit hy zich niet meer kon vrymaken. Na nog enkele zetten te hebben gedaan gaf Laros zich gewonnen. Roozen burg behoudt met deze overwin ning de leiding met 8 punten uit 4 partyen. De wereldkampioen Ghestem speelde een aanvankeiyk theoreti sche opening, welke door Perot eveneens theoretisch werd be antwoord. In de overgang naar het middenspel maakte Perot een foutieve voortzetting, waardoor Ghestem de kans kreeg hem het centrum te ontnemen. Door keu rig verdedigend spel wist Perot aanvankeiyk een remisestand te verV—"gen, maar in het eindsoel maakte hij een ernstige fout, waarvan Ghestem direct profiteer- Schepen van en naar Indonesië. Naar Indonesië: Kertosono. Rot terdamJava 16 Nov. van Ge nua. Van Indonesië: Modjokerto, Ba taviaRotterdam 16 Nov. Gi braltar gepasseerd; Raki, Bata via—Amsterdam 16 Nov. Malta gepasseerd; Willem Ruys, Bata viaRotterdam 17 Nov. te Suez. BOKSfcN Bep van Klaveren won van Jean Wanès. In een fel gevecht dat de vol le tien ronden duurde, heeft Bep van Klaveren de Frans man, Jean Wanèès in de Ri- vièrahal te Rotterdam op pun ten weten te slaan. Zijn over winning liet geen twijfel over. Negen ronden lang heeft de Ne derlander als een terrier zijn tegenstander achtervolgd, die al die tijd gedwongen was voornamelijk in het defensief te blijven. De tiende ronde gaf een ver rassing, toen Wanèès als her. boren scheen en een zodanig trommelvuur op zyn tegen stander opende, dat deze niet meer aan bod kwam. Van Kla veren stond echter zo ver op punten voor dat de zege hem niet ontgaan kon. ATHLETIEK DE TIENKAMP TE NIJMEGEN De uitslagen van de partijen gespeeld in de 2e ronde van het candidatentournooi voor het Nederlands kampioenschap luiden: BarendrechtVlags- ma 01; PrinsStumpers af gebroken; Baayvan Schel- tinga 01, verloren door Baay wegens tijdnood; Kramer Vinken 1-^—0; Henneberkev. Mindego afgebroken. De uitslagen van de afgebro ken partijen van de eerste ronde luiden: BaayPrins op nieuw afgebroken in een voor Baay verloren stelling; Henne berkeKramer 1/21/2. De stand na de 2de ronde luidt: 1. van Scheltinga 2 pun ten; 2. Kramer 1/2 p.; 3. en 4. Vinken en Vlagsma lp.; 5. en 6. Henneberke en van Min- deno 1/2 p. en 1 afgebroken partij; 7. Barendrecht 1/2 p.; 8. Prins. 2 afgebroken party en; 9 en 10 Stumpers en Baay 9 p. en 1'afgebroken partij. 29. De Maat trok aan de slang boven zyn duikerspak, want hy kreeg het steeds benauwder onder water. „Dade lijk stik ikdadelijk verdrink ik", dacht hij, „narigheidellende Maar toen Kappie die ruk voelde was hij blij. „De Maat heeft de goudsta ven gevonden", dacht hij. „Alles zal nog terecht komen! We hoeven ze er alleen maar uit te halenwe ver zinnen wel hoe!" Kappie draalde aan het rad en even later verscheen de Maat boven water. Meteen toen hij weer aan dek was, schroefde Kappie de duikershelm af en vroeg: „En? Gevonden?" „Gevonden?" vroeg de Maat. „Niets! Geen stukje goud. Er is een gat in het dek van de lichter en er ligt niets inniets! Allemaal ellende en na righeid ligt er in. We kunnen maar beter meteen doorvarenwe heb- ben hier verder niets te doen!" „Geen goudstaven!" riep Kappie. „Maar dat is vreselijk, jong! Vreselijk! Dat. kost onze kop! Maar hoe kan het! Een gat in het dek, zei je? Maar dan moeten al die goudstaven gestolen zyn, man! Gestolen zeg ik je! Er uit ge haald!" VOETBAL De ploegen voor de a.s. selectie-wedstrijden. De samenstelling van de jeugd elftallen, welke Zaterdag in Mid delburg, Goes. Breskens en Ter- neuzen zullen aantreden, is als volgt: Walcheren A. doel: H. Versluis, Middelburg; achter: J. Buijs. Mid delburg en J. v. Eenennaam, RCS; midden: C. Jansen, RCS; G. Ken- bin, EMM en C. Roovers, RCS: vóór: J. Meerman. Arnemuiden. J Zwigtman. Zeelandla, E.. v. Maa- nen, Middelburg, G. Braham, De Zeeuwen en J. v. d. Endt, EMM. Walcheren B: doel: P. de Nooyer, Vlissingen; achter: J. Fransens, De Zeeuwen en C. Vader. Vlissingen: midden: P. Weststrate, Vlissingen, A. v. Fraassen, Vlissingen. J. M. de Witte. Middelburg; vóór: H, Schinkel, De Zeeuwen, G. v. Bel- zen, Vlissingen, J. de Klerk, Mid delburg, J. de Kam. Vlissingen en A. Saman, De Zeeuwen. Reserve voor beide ploegen: F. M. Gilde. RCS: M. Roest. RCS; W. v. Nek. De Zeeuwen en A. Bos- schaart, 'Hissingen. Walcheren C: Doel: J. riorusse, De Zeeuwen; achter: J. de Ridder, Arnemuiden en C. Marijs, EMM; midden: A. Osté. De Zeeuwen, L. Gillissen, Middelburg, M. de Jonge, De Zeeuwen vóór: J. Keulemans, RCS, Joh. Keulemans, RCS. P. Hendrikx, RCS, M. J. Scheenloop. Middelburg en J. J. Rafelaar. Vlis singen. Walch. D: doel: W. Praet, RCS; Feuilleton*^ Romantisch verhaal van H. Morgan achter: J. Langedijk, De Zeeuwen en P. de Waal. Vlissingen; midden: J. Simons. Zeelandia. L. A. Ver hulst. Vlissinccn en D. C. H. Se- len, Vlissingen: vóór: K. M. Hel- bers. Middelburg, D. Oosterling. De Zeeuwen, J. Vos, Vlissingen, D. Meeuwse, Vlissingen en J. Pas- senier, RCS. Reserve voor beide ploegen: F. M. Gilde. RCS; M. F.oest, RCS; W. v. Nek. De Zeeuwen en A. Bos- schaart, Vlissingen. De e? "tallen zyn als volgt sa mengesteld: West Zeeuwsch Vlaanderen A: doel: R. de Vriend, Aardenburg; achter: J. Faas. Breskens en J. Comelis, Hoofdplaat-, midden: C. Verstraete, IJzendyke. C. Donze, Breskens en F. Broek, Sluis; vóór: v. d. Wege, Breskens, C. v. Landschoot, IJzendijke, C. Mook- hoek, Breskens, D. A. Barra, Oost burg en G, Pijcke, Hoofdplaat. Reserve: P. Neve, IJzend., kee per; J. v. Hal, Sluis: J. v. Male, Aardenburg. West Zeeuwsch-Vlaanderen B: doel: F. Visser. Sluis; achter: A. Thomaes, Hoofdplaat en J. de Gar- deijn, Breskens; midden: J. P. Versprille, Oostburg, Th. Neve, IJzendyke en H. 'Ceymel, Bres kens: vóór: O. Moens, Aardenburg, J. Vermeulen. Aardenburg. J. Ris- seeuw, Groede, A. Ba_s, Sluis en H. Th. Mattheijs, Oostburg. Reserve: F. v. d. Wege, Groede, keeper: R. J. de Groeve, IJzend.: v. Iwaarden, Aardenburg. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen A: doel: C. H. Frankaert, Steen; ach ter: R. Hermans. Vogelwaarde en J. v. Deursen. Rapenburg; midden G. Minne. Steen, A. Avermaete. Sluiskil en A. Lafort. Sluiskil; vóór: E. Sandrini, Sluiskil. E. v. Waes, Temeuzen, J. Vervaet, Steen. L. G. Hermans. Rapenburg en P. Rogerde. Koewacht. Reserve- G. Huigens, Steen; T. M. Dubois, Steen; S. Jansen, Temeuzen. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen doel: J. M. Geerards, Koewacht; achter: P. Meinster. Sluiskil en A. Rouw, Temeuzen; midden: 86 „Naar Times Square... ik zal wel zeggen, waar U stoppen moet!" riep Kains de chauf feur toe. Terwijl de wagen zich in be weging zette en een plaats zocht in de file van auto's wel ke voorby trok, legde hij de bedwelmde vrouw in een ge makkelijke houding op de ach terbank. Met zeldzame toewij ding steunde hy haar hoofd door er de bontkraag onder te schuiven. Daarna boog hij zich voorover naar de man aan het stuur. „Rijdt U zo snel mogelijk naar de Bayonne Kais... het dunkt my toch beter, dat ik mijn vrouw met de meeste spoed aan boord van ons jacht breng; daar heeft zij alle huip die, ze nodig heeft". De chauffeur knikte en voort ging de rit door het nachte lijke New York, hier en daar slechts onderbroken door een kort oponthoud by drukke kruispunten, dat echter in de stillere straten weer ruim schoots werd ingehaald. Een half uur later waren zy aan de Bayonne Kais, waar Kains op een bepaalde, plaats de wagen liet stoppen. Donker en eenzaam was het hier. Hij stapte uit, liep een paar pas sen in de richting van het wa ter en ontwaarde twee gestal ten bij een boot. „Van de Nevermind"? „Yes!" „Prachtig, dat jullie zo mooi op tijd zijn. Is Moody aan boord?" „Yes!" „De dame, die ik mee zou brengen, is helaas niet goed geworden. Dragen jullie haar even in de boot, dan zal ik intussen de chauffeur beta len Toen Kains bij de auto te rugkeerde, bemerkte hij, dat de bestuurder hem wantrouwend opnam. „Zeg eens, mister, dat zaak je lijkt me een beetje duister.... 't Is toch wel in orde?" „Natuurlijk is het in orde! Waarom zou het dat niet zijn?" antwoordde Harry Kains ver baasd en op een toon, welke de chauffeur onmiddellijk deed inbinden. ,,Of moet ik U mis schien nog bewijzen, dat die dame werkelyk myn vrouw is? „Nee, nee, 't is wel goed...!" verontschuldigde zich de man, een bankbiljet in ontvangst ne mend. „O jé, mister, vyftig dollar... dat kan ik niet wis selen". „Laat maar!" Nog voor de chauffeur van zyn verbazing bekomen was, had de royale passagier hem reeds de rug toegekeerd om zich naar de beide andere mannen te spoeden, die intussen Jane Grey in de boot hadden ge dragen. Hij hoorde een motor aanslaan en zag de boot in de duisternig verdwynen. Hy haalde zyn schouders op, bromde nog een paar onver staanbare woorden en keerde vervolgens voorzichtig de wa gen in de richting van waar hij gekomen was. Het was negen uur. Reeds •een half uur lang wachtte Bob Dayton er op, dat hij zoals anders door Jane Grey ver. zocht zou worden by haar te komen. Dit verzoek placht hem steedg met grote nauw keurigheid te bereiken. Waar om vandaag niet? (Wordt vervolgd). .Totallsator kan wed-, excessen voorkomen. Aan de memorie van antwoord der regering op het voorlopige verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot wederinvoering van de totalisator is het volgende ontleend: De regering is erkentelijk voor het begrip, dat verscheidene le den voor het onderhavige wets ontwerp tonen. Zij raken inder daad de kern van de zaak. waar zij zeggen, dat het er niet om gaat het aangaan van wedden schappen aan te moedigen, maar. om minder onschuldige vormen van wedden terug te dringen door een reglementering, waarbij de in zet wordt beperkt en knoeierijen zoveel mogelijk worden voorko men. De regering verwacht inder daad dat "t op deze wijze aan de zg. bookmakers op de duur onmoge lijk zal worden hun verderflijke practijken voort *te zetten. De legering erkent, dat het ge wenst is. het wedden door jeug dige personen zo mogelijk niet toe te laten. Zij menen, dat hiervoor een regeling is te treffen. Dat de regering thans tegenover het wedden bij wïndhondenrennen en voetbalpools uitermate zwak komt te staan, vermoogt zij niet in te zien. Wat het houden van rennen op Zondag betreft, wil de regering de paardensport toch niet achterstel len bij andere takken van sport. Door de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Gro ningen zijn enige adressen ge richt tot de Tweede Kamer waar bij bezwaren kenbaar worden ge maakt tegen de wetsontwerpen Ondernemingsraden en publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie. Eerstgenoemd adres zag de Ka mer gaarne verworpen, terwijl zij het tweede niet in zijn tegen woordige vorm aangenomen zou willen zien. Kerlcvoort. Terneuzen, L. Heijens. Rapenburg en H. Jansen, Sluiskil; vóór: G. v. Damme. Vogelwaarde, F. Audenaerd, RIA, G. v. Remor- tel, Steen, R. Martens, Koewacht en A. Selis, RIA. Reserve: E. de Theije, Rapen burg; 't zij voor A, 't zij voor B. keeper: v. d. Hooft. Terneuzen; J. Koch, Terneuzen; M. v. d. Staal, Sluiskil. Bevelanden A: doel; J. Vermeu len. Lew. Boys; achter: A. Voet, Lewd. Boys en Jac. Koster, Yerse- ke; midden: C. Westdorp. Patrij zen, J. Beeke, 'sH. Kinderen en J. Ie Conté. Goes; vóór: M. v. Zwe den, Rilland, F. v. Buiten, Goes, J. Oostdijk. Goes. A. Wijs. Goes en J. Stok. Patrijzen. Reserve: M. Kramer, Cortgene; J. Clarijs. Patrijzen: D. Moerland, Yerseke. Bevelanden B. doel: J. Gubbels. Goes: achter: J. Blommaart. Luc- tor en C. Lobbezoo, Rilland; mid den: J. de Jonge, Luctor, A. Nieu- wenhuise, Yerseke en L. Linden- biYg. Yerseke; vóór: J. Tramper. Krabbendijke. C. Kriekaard, Krab- bendijke, A. Meeuwse. Volharding. C. Eversdijk, Cortgene en J. Raas. Lewd. Boys. Reserve: G. de Jonge, Cortgene; A. Zuidweg, Luctor; B. de Vos, Pa trijzen. De handbalcompetitie. DISTRICT-ZUID 2e KLASSE. HEREN: Hellas zette zijn zegetocht weer voort en stuurde ditmaal Swift met lege handen huiswaarts, hier mede bewijzend dat het gelijxe spel van vorige week tegen Toni- do een misstap is geweest, een misstap overigens, die E.B.H.V. weieens ten goede kon komen en binnen verloop van tijd met Hel las naai- de titel zal gaan dingen. Tonido wist weer een gelijk spel uit het vuur te slepen, ditmaal tegen E.H.V. II, terwijl het tegen deze wedstrijd door Tonido uitge brachte protest zal moeten be slissen of er nog een puntje bij komt of niet. Hellas 5 4 1 - 9 45—17 EBHV 4 3 1 - 7 36—9 Marathon 4 2 2 - 6 23—18 Swift 6 3 1 2 7 29—33 Longa 4 1-32 14—25 Tonido 5 - 2 3 2 14—32 EHV II 6-151 18—26 DAMES: Bij de dames schijnen de twee pretendenten voor de laatste plaats, Hellas en Tonido, het elk aar nogal lastig te maken. Hellas won de plaatselijke ontmoeting te gen Tonido met een kleine 21 overwinning en heeft daardoor haar eerste 2 winstpunten ge hoekt, zodat zij dank zij het be tere doelgemiddelde de onderste plaats af heeft gestaan aan Tonido. H. E. W. won weer overtuigend, ditmaal won Flora en bewijst hier mede nogmaals tot de favorieten te behoren. De stand by de dames: H.E.W. Eindhoven Flora 4 2 - 2 4 9—14 E.B.H.V. 3 111 3 7—5 Longa 5 1 1 3 3 8—11 Hellas 5 1 - 4 2 4—12 Tonido 5 1 - 4 2 2—12 AFDELING ZEELAND. HEREN: De opmars van E.M.M. is niet te stuiten, elke week opnieuw weet deze club een overwinning te be halen, de ene maal wat groter dan de andere, maar tegen de onder ste ranglijst bezetters is het meest al met geweldige cijfers. Ditmaal kreeg Hellas III een 220 neder laag te incasseren. De uitslagen van de overige wedstrijden zijn echter ook niet mis. Zo schoot Ma rathon II ook uit haar slof door Tonido III met een 17—0 neder laag naar huis te sturen, terwijl het nog steeds geen kans had om het hatelijke nulletje weg te wer ken van het doelgemiddelde. Hel las II wist zich eveneens te hand haven .door een 3—1 overwinning op Tonido II. De stand luidt als volgt: E.M.M. 5 5 - - 10 65—11 Volharding 5 4 - 1 8 46—16 Hellas U 6 4 1 1 9 22—24 Marathon II 7 4 1 2 9 59—15 Tonido II 5 1-42 13—18 Hellas III 6 - - 6 0 12—60 Tonido 111 5 - - ^6 0 0—68 DAMES: Doordat de Zeeuwen I rust had den, had Marathon de gelegenheid, door een 140 overwinning op To nido II, om 2 punten op de leiders uit te lopen. Dit zal echter wel niet van lange duur zijn, daar de Zeeuwen I 2 wedstrijden minder heeft gespeeld. E.M.M. schijnt zich ook te her stellen van de inzinking welke in het begin van de competitie te be speuren was. Thans werd het toch heus niet zwakke Zeeuwen II met 74 kansloos geslagen, waardoor E.M.M. kans heeft gezien zich vlak onder de leider te vestigen. In de lagere regionen wist Hellas II, 2 kostbare puntjes te veroveren op Marathon II. zodat haar positie wel weer wat verbeterde. De stand is hier: Marathon I 6 5 1 11 34— 6 Zeeuwen I 4 4 - - 8 33—2 Zeeuwen II 6 3 - 3 6 29—19 E.M.M. 5 2 - 3 4 9—26 Hellas I 5 1 - 4 2 5—33 Marathon I 2--2 0 0—9 Tonido II 2 - - 2 0 0—24 Vlissingen LONEN EN PRIJZEN. VERGADERING VLISSINGSE BESTUURD ERSBOND Dinsdagavond was er in het Concertgebouw te Vlissingen een openbare vergadering van de Vlissingse Bestuurdersbond, (N.V.V.) Medewerking werd verleend door de zangvereniging „De Volksstem", die enige strijdlie deren ten gehore bracht. De heer A. König, voorzit ter van de Bestuurdersbond, sprak een openingswoord en heette alle aanwezigen wel kom. Hierna gaf hy het woord aan de heer Ad. Ver meulen, bestuurder van het N. V.V., die sprak over het onder werp „Lonen en Prijzen". Spreker ging uitvoerig de ge volgen na, welke de verlaging van subsidies op verschillende levensmiddelen rnet zich mee gebracht hebben voor de arbei dersklasse. Bij de werknemers, ging spreker voort, heerste er grote ontstemming toen de re gering de subsidies verlaagde zonder overleg gepleegd t< hebben met de verschillend; vakbonden. Na uitvoerige besprekingen werd een regeling getroffen, welke aan deze moeilijkheid enigszins tegemoet kwam, n.l. de loontoeslag. Spreker ging hierop uitvoerig in. De heer Vermeulen betoogde, dat ook het vraagstuk van de ouden van dagen en dat van de ge- pensionneerden de volle be langstelling van het N.V.V. In Nederland bestaat zeker reden tot optimisme, wanneer men de toestand vergeiykt met die in het buitenland, waar van een rechtvaardig loonsysteem en bestaanszekerheid veelal geen sprake is. Laten we Frankrijk tot voorbeeld ne men! De telkens terugkerende proteststakingen in Frankryk zyn steeds weer het gevolg van een prijsverhoging van het een of ander artikel. Dit leidt op den duur tot inflatie. De exportpositie wordt „genekt" en de bestaanszekerheid onmo gelijk gemaakt. Op die manier wordt de toestand van de ar beider ondragelyk. Spreker zei tenslotte, dat Nederland een veel gunstiger positie in neemt tegenover alle landen, die ook in de oorlog betrok ken zijn geweest, in het bijzon der op sociaal eu economisch terrein. Tenslotte was er gelegenheid tot vragen stellen, waarvan ruimschoots gebruik werd ge maakt. Hierbij werd o.m. ter spra ke gebracht de toeslag, zo- ais die op de Kon. Mrj. „De Schelde" te Vlissingen wordt berekend. De werknemersor ganisaties gaan met deze berekening niet accoord en de heer v. d. Meer, districts bestuurder van de Alg. Ned. Metaalbewerkersbond, deelde mede dat terzake met de di rectie besprekingen worden gevoerd. Koudekerke BONTE AVOND. Zaterdagavond gaven de oud leerlingen van de Hervormde school te Koudekerke een bon_ te avond in de cantine van het Wederopbouwkamp aan de Vlissingsestraat. Ds. van Dijl heette de aan wezigen hartelyk welkom. Hierna zong een meisjeskoor. De heer C. v. d. Leek bracht enkele klarinetsolo's ten geho' re, hy werd hierbij begeleid door de heer J. de Graaf uit Middelburg. Na hersengymnastiek en een pantomime volgde een toneel stuk „Het succes van tante Lida". Een en ander oogstte veel succes. Oudste luchtvaart maatschappij. Welke luchtvaartmaat schappij heeft 't recht zich de oudste ter wereld te noe men? Nederlanders zullen veelal zonder aarzelen dit erepraedicaat voor onze K. L.M. opeisen, doch de vraag is niet zo eenvoudig, De K. L.M. annonceert zich inder daad veelvuldig als „worlds oldest airline" en dit* niet ten onrechte. De K.L.M. was de maatschappij, die 't eerst een luchtlijn opende, namelijk die van Amster dam naar Londen vice ver sa. Dit impliceert echter niet. dat de K.L.M. ook do oudste luchtvaartmaatschap pij is. Dit is namelijk de Deense Luchtvaartmaat schappij DDL, die dezer da gen haar 30-jarig bestaan herdacht, een jubileum, dat de K.L.M. pas 't volgend jaar zal vieren. TAFELTENNIS Sorry wint twee wedstrijden. DeVlissingse tafeltennisclüb „Sorry" speelde Zondag twee vriendschappelijke wedstrijden 's Mlddagg werd gespeeld te gen de Belgische tafeltennis club uit Oostende. De Belgen verloren met 8—3. 's Avonds versloeg Sorry een ploeg van het Ned. Loodswezen, gedeta cheerd tc Vlissingen, met 7—1. O." en W.-Souburg KONIJNEN- EN PLUIMVEE- TENTOONSTELLING. Vrijdag en Zaterdag werd op Souburg de grote Jubileum Club- Tentoonstelling voor pluimvee en konijnen gehouden, georganiseerd door de Souburgse Pluimvee- en Konijnenfokkersvereniging „Nut en Genoegen". Het aantal inzendingen bedroeg voor pluimvee 98. en voor konij nen 136. De kwaliteit was volgens de jury, bestaande uit de heren B. v. Aspercn Vervenne (Den Haag) voor het pluimvee en Jac. v. Kooten (Rotterdam) en A. A, Clement (Middelburg) voor de ko nijnen, zeer goed. De hoofd-cre-prijzen werden behaald door de volgende fokkers G. v. Zweden: mooiste hoenders (beker); mooiste lichte rassen hoenders en mooiste dwergrassen hoenders: J. v. Splunder: zware- of middenzware rassen hoenders: J. Vos: mooiste krielen eigen fok 1948; M. Pierens: mooiste konij nen (beker); mooiste grote ras sen konijnen; G. Joosse: mooiste middenrassen konijnen; F, Schuijt mooiste kortharige of dwergras sen konijnen; A. v. Kampen: mooi ste kleine rassen konijnen. Officiële publicaties. MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg, gele zen een schrijven van het Bestuur van hieronder genoemde Instellin gen van 15 October 1948. houdende mededeling dat de instelling is op geheven; gezien het advies van de Armenraad van 21 October 1948. besluiten ingaande 1 December a.s. van de Lijst van Instellingen van Weldadigheid af te voeren: De ..Vereniging tot soijsuitdeling aan zieken en herstellenden" voorko mende als nr. 12 onder: Instellin gen. door bijzondere Dersonen of bijzondere niet kerkelijke vereni gingen of stichtingen geregeld of bestuurd. HINDERWET MIDDELBURG. Verzoeken om vergunning inge volge de Hinderwet verdaagd. B. en W. van Middelburg bren gen ter openbare kennis, dat zij hun beslissing op de verzoeken van: Fa. Louwerse de Priester om vergunning ingevolge de Hinder wet voor perceel Langevieleweg 5; het Bestuur van de Coöp. Stoom- zulvelfabriek en Melkinrichting „Walcheren" om vergunning inge volge de Hinderwet voor perceel Poelendaelestngel 4—6: M. van der Slikke om vergun ning ingevolge de Hinderwet voor perceel Langeviele 7072 en J. A. Verdonk om vergunning ingevolge de Hinderwet voor per ceel Pottenmarkt 13, hebben ver daagd. Amsterdamse beurs 18 Nov. 17 Nov. Nederl. 1948 (3%) 100100% dito 1947 (3%) 3 98 98 dito 1937 3 98 98 Dollar-lening 1947 3% 99% 100 Investeringscert. 3 98 98'» Nederl. 1962—64 99% Nederl. 1962—64 99% 99% Nederl. N.W.S. 2% 80% 80% Spaare. t 100 2%% 101% 101% Indië 1937 A 3 95% 93% Grootboek 1946 3 98 98 Ned. Ind. Hand. B. Ned. HandelmiJ. AKU. Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Nèd. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabrlek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon, Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Pakctvaart - Ned. Scheepv. Unie Rotterd. Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. 162y4 138% 150% 151% 285 287% 152 186% 271% 263% 260 228 228% 176% 177 492 490 311% 312 154% 153% 160% 162% 163% 161% 161% 152% 153 160% 161 247% 245 138% 146% 143% 34% 106% 106% 111 57 58 13 17 Anaconda Bethlehem Steel Chrysler General Motors Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New-York Centr. Spw. Pennsylvania De publieke belangstelling voor de effectenbeurs was Woensdag zeer gering en de omzetten waren hiermede in overeenstem ming. Op geen enkele afdeling konden omzetten van betekenis worden waargenomen. Weliswaar gaven enkele specialiteiten nu en dan enige beweging te zien, doch daarmede onderging het algemene beeld van de beurs geen verande ring. Van een uitgesproken ten dens kon daarbij geen gewag wor den gemaakt. De koersen ondergin gen geen noemenswaardige ver anderingen, doch wel kon worden geconstateerd, dat de markt een goed weerstandsvermogen had. Beginbeurs ontwikkelde zich even een kleine affaire in AKU, die daarbij een paar punten avanceer den. De Philipsaandelen bewogen zich op ongeveer het peil van de vorige slotkoers. Unilevers waren in doorsnee zo goed als onveran derd, doch vergeleken met het vo rige slot iets beter. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: M. D. Zagers—Ver burg. d.; P. M. van Vlaanderen— van Oevelen, d.; C. v. d. Berge— Tllroe. d.; A. Bakker—Vermeulen, z.; M. C. Swintde Koning, z.; C. Brouwer—Bostelaar, d.; C. Reyn- houdtBijleveld, d.; M. Jordens van Dam, z.; T. SchipperSimonse, d.; H. E. 't Gilde—Rewigel, z.; M. M, van Domburg—Steur, z.; C. A. H, Houtepen—Blomjous, d.; M, La- bruyèrc—Dekker, z.; C. van Loon- van Moolenbroek, z.; E. M. Sin'-.e Back. z.; A. van de Pas—Tjaarda, z.; A. LubsenSchoolmeester, d. Ondertrouwd: E. A. Gehrmann. 27 j. en P. van Ouwerkerk. 25 j.; A. C. van den Broek. 28 j. en A. J. Burghardt, 18 j.; Th. J. van Schoo- tc. 29 j. en J. E. de Groot. 33 j.; M. F. de Jonge. 30 j. en M. H. van den Ende, 25 j.; J. Becude, 44 j. en F. Kamermans. 36 j. Getrouwd: C. Witte, 46 j. en H. Jansen. 45 J.: J. Vermeulen. 21 j. en J. M. Jansen. 18 j.; J. de Nooyer 26 j. en M. J. Westerweele, 24 j. Overleden: M. J. Wattel, 2 d J. C. Stoel. 78 J. VROUWENPOLDER. Bevallen N. Wondergem—Wattci Ondertrouwd: C. Markusse. 20 i on H. Duvekot, 21 j. j nippers De „Klaproos"-collecte bracht te Sint Laurens 44.32 op. Dezer dagen werd tc Melis- kerke een colilecte gehouden, ten bate van de NAC. die f 58.75 op bracht. De klaprooscollecte heeft te Zoutelande opgebracht f 38.39. De collecte voor de Klaproos dag te Nieuw- en St. Joosland heeft opgebracht f 57.35. (Ingezonden mededeling) Weesl zuinig op Uw serviesgoed' Uw afwas broukvrlj en ordelijk In hel TOMADO-AFDRUIPRLK overal verkrijgbaar (Ingezonden mededeling)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 5