Telegrammen flitsen tussen Londen en Driebergen Franse militair dook onderin Arnemuiden Parade van de mooie wagens TWEEDE B' AD PROVINC'ALE ZEEUWSE COURANT WOENSDG 17 NOVEMBER 1948 IIt was geheim agent in oorlogstijd (XIX) En maken een einde aan het grootste spionnage-drama van de moderne tiid „Ik wil de zender van de passeur controleren Het loopt tegen Kerstmis 1943. Zonder dat iemand het "weet zitten omstreeks vijftig geheime agenten van de de Nederlandse militaire inlichtingendienst in Londen, gevangen in het tot concentratiekamp ingerichte Groot- Seminarium te Haren in Brabant. De zenders, waarmee zij moesten werken om verbinding met het hoofdkwartier in Engeland in stand te houden, zijn in handen gevallen van de Duitsers, die er mee seinen, alsof zij geheime agenten zijn. Enorme slagen worden als gevolg daarvan toegebracht aan het Nederlandse verzet, waarin schurken als George Ridderhof, Anton van der Waals en Johnny de Droog zijn binnengeslopen om hun verraderswerk te doen. Hermann Giskes van de Abwehr en Joseph Schreieder van de Krimlnalpolizei spelen hun afschuwelUke E"gland-spiel Ik weet van dat alles niets. Ik besef niet, dat ook met mij een luguber spel wordt ge speeld. Ik heb er niet het flauwste idee van, dat George van Triest al de telegrammen, die ik hem liet verzenden, regelrecht naar het hoofd kwartier van Giskes in Drie bergen brengt, die ze na be studering door een Duitse marconist laat overseinen om vervolgens geduldig op het antwoord uit Londen te wachten. Maar het gevoel van on vrijheid, het gevoel van ab solute afhankelijkheid aan de dikke George van Triest, maakt plaats voor een gevoel van triomf, als ik eindelijk en ten leste de kans kriig om buiten iedere contróle* om een telegram naar Engeland te zenden. Het luidt als volgt: Brutus aan hoofdkwartier stop Wil zender passeur controleren stop Verzoeke over deze zender letterlijke herhaling laatste bericht aan passeur stop dringend stop Brutus stop. Dat telegram werkt in Lon den als een donderslag bü heldere hemel. Het opent er oren en ogen. Het maakt een einde aan een afschuwelijke toestand. Het maakt helaas ook een einde aan mijn schijnbare vrijheid.... HIJ RUIKT LONT! Later heeft men mij ver teld hoe het in Londen ont vangen werd. De chef van de Britse inlichtingendienst, de zeer intelligente kolonel, zit een ogenblik stil als Fitz- Gerald het papiertje met de ontcijferde woorden op zijn tafel legt. Dan zegt hij lang zaam en nadrukkelijk: „Heb je ooit een konijn horen schreeuwen, dat niet in de strik zit? Die jongen heeft het moeilijk „Zou hij iets weten van onze telegrammen aan de ille galiteit om George Ridderhof te controleren nadat we die alarmerende berichten uit Zwitserland kregen?" ,,'t Is mogelijk. Maar waar om wantrouwt hij de zender? Dat is toch een van onze eigen zenders in Nederland? Hij weet wel niet welke agent het ding bedient, maar dat is geen reden. Nee, hij ruikt ergens lont." „Maar het nieuws over George is best. Knonpers is vol lof. die is zelfs door hem naar Engeland geholpen. En onze marconist in Nederland seinde, dat George volkomen te vertrouwen is. dat hij Pluto naar Barcelona brengt tege- lii' met drie Amerikaans piloten. Wat willen we meer?" „Dat weet ik allemaal wel FritzGerald. Het klont alles Knonners. die nas uit Neder land kwam. is zeer nosit'ef in ziin waardering. En toch ik heb zo'n gevoel, dat iemand ee" snel sr.eelt en dat ik er geblinddoekt midden in sta en niet ïeer weet wat ze stolen. Ho° menVt Tfnormprs het?" ..■Roef Hii is zo hl ij els een kind. dat hij mp«- d'e verzets- ODdreeht naar Nederland te rug „Hii verdient het. Missohie" wani,nw hii aan de overkant is...." Om de pén of anderp j-pden maakf dp kn^onpl ziin zin niet af. Hii steekt een nieuwe sigaret on en zegt vermoeid: „Je moet Brutus maar zo gauw mogelijk een herhaling over deze zender sturen. Ver ander er niets aan en zet er niets bij. Stuur het precies zoals het is, alleen met een aanduiding, dat het voor hem bestemd is. En dan moeten we afwachten wat er gebeurt." HERMAN GISKES. En in het hoofdkwartier van de Abwehr in Driebergen ging het zó: Af en toe klinken er voetstappen in de naast de kamer, waar leutnanl Giskes achter zijn bureau zit. Hij voelt zich vol komen op ziin gemak in dit huis, hoewel de holle ruimten en de kilte ieder ander mens een gevoel van onbehagelijk heid en vreemde afkeer zou den geven. .Giskes ieest een stapel pa pieren door en maakt in zijn fijne schuine handschrift aan tekeningen op een blocnote. Dan staart hij voor zich uit, volkomen in gedachten ver diept en gaat een ogenblik later naar een prachtig antiek buffet aan het eind van de kamer, opent een deur en neemt een sigaret. Het is onmogelijk het ka rakter van deze Duitse spionnageieidër te analyseren. Z-ijn ronde, gladgeschoren ge zicht met blauwe ogen geeft geen houvast. Soms is het niet onvriendelijk, maar dan weer is het zeer strenp. De lippen kunnen, als ze willen, heel aangenaam glimlachen. Dat kunnen óók zijn ogen, maar ze kunnen ook koud en doordringend ziin en iemand de rillingen over de rug doen lopen. De kleine rimpeltjes bij zijn ooghoeken duiden op gevoel voor humor, doch zij zijn niet altijd zichtbaar. Hoe veel mogelijkheden of tegen strijdigheden dit gezicht ook uitdrukt, één eigenschap valt er met zekerheid uit op te maken: ongenaakbaarheid. Hermann Giskes leest en schrijft. Dan gaat plotseling de telefoon van de particu liere lijn. „Ja, zegt hij afwezig. „Luister!" zegt een mili taire stem. „Ik heb juist een antwoord ontvangen op dat bericht van Brutus." „Welk bericht van Brutus?" „Betreffende de zender van de passeur." „Wat?!" sist Hermann Gis kes. Hii zit kaarsrecht in zijn stoel. „Nooit van gehoord." „Ik dacht, dat je er alles van afwist? Het is een tele gram van Brutus aan het hoofdkwartier, dat hii de zen der van de passeur wil con troleren en om een herhaling van hun laatste bericht aan Brusssel vraagt." „Jullie idioten! Waarom heb je niet gevraagd of ik er van af wist. Jullie stomme krankzinnigen Giskes schreeuwt niet, maar zijn woorden snijden als een vlijmscherp mes. Ziin gezicht is wit van woede, slechts zijn nek is donkerrood gezwollen bij zijn bijna bovenmenselijke poging zich te beheersen. „Maar ik dacht „Hou je kop. Stomme hond. Jij hebt geen hersens om na te kunnen denken. Wat is het antwoord?" „Woordelijke herhaling van het laatste telegram." „Bel onmiddellijk af!" Ook Giskes legt de hoorn neer, neemt een sigaret uit het pakje en inhaleert diep. VERRAAD! E. in Londen komt inmid dels mijn telegram aan, dat de Duitsers zo vriendelijk zijn ge eest(!) voor me te verzen den nadat ik het George van Triest ir goed vertrouwen heb ter hand gesteld. Het tele gram, waarin ik in bedekte termen vraag wanneer de proclamatie uit mijn lucifers doosje in de Nederlandse ille gal pers mag verschijnen. De proclamatie over de maat regelen bij een invasie! En als hij dit telegram in zijn handen krijgt slaat in een Londens bureau de kolonel van de Britse inlichtingen dienst met de vuist op tafel.. „Ik heb het!" brult hit. ..Al lemachtig! Ik mag een idioot zijn als dit het niet is!" Zijn medewerkenden Fitz- Gerald en Thompson ver bleken. „Grote goden!" De kolonel ziet er uit of hij een hartver lamming nabij is. „Die in structies. dat is het. De stom ste streek, die de Duitsers ooit konden uithalen. Ik wist het. ik wist het! Ik heb jou, Fitz- Gerald, gezegd, dat ze een spel speelden, maar nu weet ik wat het is. Ze spelen met ónze zenders! Ze hebben de zaak in handen. Let op mijn woorden. Ze hebben de zaak in handen. Die instructies waren invasie-instructies. Denk na, man! Lees wat hier staat. Eerst die onzin over de uitwerking en dan: ..Wanneer uitgewerkt lucifersdoosje ge wenst". Dat wil zeggen: wan neer worden die invasie-in structies van kracht. Of nog anders," en weer een slag op de tafel, „wanneer begint de invasie!" Er valt een diepe stilte. Dan vervolgt de kolonel, volko men gekalmeerd: „Brutus is gearresteerd. Die George is een vervloekte verrader. Ze hebben onze man te pakken en vragen ons de datum van de invasie. Brutus weet net zo goed als elke andere agent, dat we hem dat niet zouden zeggen, zelfs al konden we het en zeker niet vóór we dat zelf willen. George is een verrader!" Hii springt op uit zijn stoel en loopt de kamer op en neer. Dan blijft hii plotseling staan en zegt ver schrikt: „Hoe staat het met Kndopers?" „Wat bedoel je?" vraagt Thomson lomp. „Maar snap je dan niet, dat wanneer George verkeerd is, de hele opleiding van Knop pers tot agent ook bedrog is. Ha! Sluw gespeeld, maar niet sluw genoeg. Knoppers sturen ze hierheen, hij krijgt zijn op leiding, gaat weer terug, na tuurlijk naar George, die hii vertrouwt en dan is hii er ge weest! Ze zullen hem uitper sen tot ze de hele toestand hier kennen. Sluw werk. maar niet sluw genoeg, heren!" Hii gaat weer zitten en kijkt Fitzy aan. „Wat scheelt jou?" zegt hii. „Je bent zo wit als een lijk!" „KnoppersU vergeet, dat Knoppers vannacht naar De Abdij te Middelburg met op de voorgrond het nog te herbouwen gedeelte. Op de achter grond de reeds gerestaureerde gebouwen met links de woning van de Commissaris der Koningin. In Ganga Khadir (Brits Indië) wordt het grootste economi sche plan van de wereld om vluchtelingen te helpen en meer eten te verschaffen, gerealiseerd. De regering heeft al 470.000 Ha. land gerequireerd en iedere familie krijgt ongeveer 4 Ha. Olifanten en tractoren worden gebruikt om het plan uit te voeren. Tussen de toeschouwers bevindt zich de Indische Mi nister van Landbouw, de heer Jairamdas Daulatram. ZwNsers jodelden voor Prinses Marijke. Een groep van zestig Zwitsers ln nationale klederdracht, die naar Nederland gekomen is ter gelegen held van de tntemationale honden- tentoonstelling te Utrecht, heeft op het paleis Soestdijk een hond aan geboden voor het Koninklijk gezin Daar de Koningin en de Prins ver hinderd waren, werden de Zwit sers ontvangen door de secretaris van de Koningin mr. J. C. Baron Baud. Deze nam de hond. een Ber- ner Sennen van zes weken, die luistert naar de naam ..Berry von Melchsee" !n ontvangst. Toen als enig ''d van het Koninklijk gezin Prinses Marijke een kijkje kwam nemen, gaven de Zwitsers in de tuin van het paleis enige staaltjes van n jodêlkunst ten beste. Nederland wordt gebracht door de R.A.F." De kolonel is volkomen ver slagen. „Neen! hijgt hij. „Wel alle machtig! Dan hebben ze toch nog gewonnen!" Hij staart wanhopig naar Thompson en mompelt bijna onhoorbaar: ..Ze hebben gewonnen!" Dan springt hij weer op. één en al actie. Wanhoop? Hij nooit! „Bel de school op. Vraag of hii weg is. Als hij niet weg moet hij wachten tot ik hem persoonlijk ophaal. Schiet op! Snappen jullie niet wat er gebeurt?" Tien minuten verstrijken en dan komt Thömpson terug. „Het spijt me verschrikke lijk, meneer. Het toestel met Knoppers is een half uur ge leden vertrokken." „Maar het is toch nog geen twaalf uur! Wat bezielt die lui?" „Ze stuurden hem een vliegtuig vroeger, om nog een tweede vlucht naar Frankrijk te kunnen maken." „Pech!" Hii is weer rustig geworden en denkt diep na. ..Ga maar naar ie kamer. Thompson, maar blijf wakker. We hebben nog één kans!" Hij heeft ziin houding teruggevon den en er zit een metalen klank in zijn stem. „In die tus sentijd bel je het. hoofdkwar tier op. FitzGerald en ie be veelt. dat ze dit teleeram naar alle zenders in Holland moe ten zenden. Neem het even op: Man bekend als George van Triest gevaarliik ston verbreek ieder contact en wacht op instructies alvo rens maatregelen te nemen stop. De tijd gaat ongemerkt voorbij. De kolonel loopt met opt battle-blouse zijn kamer op en neer en bijt op een korte pijp, die hii weer vult, zodra zii uitgebrand raakt. Er gaat een uur voorbij en nog één. Om twee uur in de nacht klinkt er lawaai op de trap. de deur van zijn bureau wordt opengegooid en Thomp son komt binnen stormen met verwarde haren. .Knoppers is terug, me neer!" „Geweldig," zegt de kolonel eenvoudig. „Mijn oude geluk is teruggekeerd." HU valt zwaar op zijn stoel neer cn houdt ziin ene hand voor zijn ogen, alsof hii de boze dro men, die hem de laatste paar uren gekweld hebben, wil verdriiven. „Wat is er gebeurd?" „Hij kon niet springen, om dat ze ziin punt niet konden vinden. Grondmist en regen!' „Dan," zegt de kolonel lang zaam. „dan is het spel van de Duitse rontra-spionnage uit gespeeld". Grote automobielen-show in Londen. Familie, die hem 3*/s jaar verr^rgde, onderscheiden Niemand had enig vermoeden Houssin Roger, kellner in Parjjs. Elke ochtend vroeg verliet hij zyn woning in de Rue Rochambeiau in het 9e district en 's avonds laat keerde hij er doodmoe in terug. Een eenvoudig, gelovig en vaderlandslievend mens, die zich van zjjn collega's onderscheidde door zijn dichterlijke aan- leg. Toen pakten dreigende wolken zich boven la douce France samen. Hitler's oorlogs machine kwam in beweging en Roger, met de tienduizenden anderen, zag plotseling zjjn rustig leventje van alle dag ineenstorten. Hij werd op ge roepen, zijn kellnersjasje moest h(j verwisselen voor dat van de poilu en hjj werd voortaan Soldat genoemd in plaats van Gargon. De oorlog brak uit en Ro ger, soldaat van het 224e R.I., 7e compagnie, tweede batal jon, marcheerde, blakend van patri otelsme, waaraan zjjn zui delijke aard en zyn poëtisch gemoed niet vreemd waren. Op de 10e Mei, toen de „Blitzkrieg" werd ontketend, lag hij ln Duinkerken, van waar de tocht naar Zeeland werd avontuur zou betekenen, aanvaard. Het werd de opmars naar een nederlaag, die te schrijnen der was, omdat al die Franse jongens zo vast op een victo rie hadden gerekend. Yperen was nog niet vergeten... Met hun Nederlandse kameraden .hebben zij ondanks hun armza- die voor hem het begin van i lige bewapening gevochten een merkwaardig en groot met een moed, een doorzet tingsvermogen en een vertrou wen, die respect afdwingen. Het was vergeefs MARTELENDE DAGEN Houssin Roger vocht op de Sloedam. Hij zag er zjjn vriend Marcel, en vele andere kameraden vallen, hH leerde de kracht van de Duitse oor logvoering kennen en hjj wist tenslotte, dat deze strijd ho peloos was. Maar hy behield zjjn vertrouwen en besloot, zien, toen het uur van de ca pitulatie aanbrak aan de krygsgevangeschap te onttrek ken. Hij kroop in een sloot, maar werd gevat en kreeg 'n flinke aframmeling van de ge hate „Boches". Daarna zag hij kans uit een autobus te glippen op het moment, dat de bevelvoerende Duitse kapi tein met de chauffeur stond te praten. Andermaal hield hij zich schuil in het veld en ditmaal had hy geluk. Maar de hieropvolgende dagen wer den een marteling zonder weerga: ziek van de honger, de dorst lessend met slootwa ter, koortsig, angstig om gegrepen te worden e„ de ko gel te krijgen, zwierf ny rond. De redding kwam in de ge stalte van een 15-jarige Ame- muidense knaap, die Roger toevallig ontdekte en hem de eerstvolgende tijd van voed- Paradijs der drukknoppen. (Van onze correspondent) Engeland'» eerste internati onale Motor Show sedert tien jaar, die dezer dagen in het grote tentoonstellingsgebouw te Earls Court is geopend, Is een overweldigend succes en een triomf voor de Britse au tomobiel-industrie. Buiten landse bestellingen ter waarde van vele millioenen ponden stromen binnen en overtref fen de stoutste verwachtingen der fabrikanten. De tentoon stelling is ongeveer vier maal zo groot als die welke in het voorjaar ln het R.A.I-gebouw te Amsterdam werd gehouden. Het gemiddelde aantal van 50-000 bezoekers per dag be reikte zyn hoogtepunt en brak alle motorshow records op de zgn. goedkope Zaterdag, toen ruim 90.000 mensen zich naar binnen persten en de onder grondse spoorwegen een s.o.s. moesten rondzenden, dat zjj het transport niet meer aan konden. Vijf en zeventig procent der Britse productie ig voor ex port en de Engelsman, die zelf geen enkele bestelling afgele verd krijgt voor 1950 en die voor de populaire modellen zijn naam op een drie-jarige wacht, lijst mag plaatsen, ziet met le de ogen toe, hoe honderden Amerikanen, Canadezen, Zwit sers, Belgen en Portugezen hun bestellingen voor onmiddellijke export binnen een dag verwe zenlijkt zien. NIEUWSTE TYPEN In totaal staan hier 280 der nieuwste Britse, Amerikaanse, Franse en Italiaanse luxe au to's te glanzen in een zee van kleuren, chromium en neon lichten. Het overgrote deel der wagens is Brits. De Amerika nen zonden slechts 50 modellen waaronder de nieuwste Kaiser De Amsterdamse politie ar resteerde Zaterdagavond een 31- jarige inwoner van Groningen en een 44-jarige reeman, die 10.000 gesmokkelde sigaretten vervoer den. Verstrooide inbrekers. Inbrekers, die getracht hadden de safe van een theater in Baltimore met behulp van een acety- leen-vlam open te snij den, bleken ontmoedigd hun poging te hebben op gegeven met achterlating van hun instrumenten. De politie ontdekte, dat de heren inplaats van een snij- een lasapparaat hadden gebruikt en dat de safedeur onwrikbaar der gesloten was als te voren sel voorzag. Tot dat dit te gevaarlijk werd. Toen nam de jongen hem mee naar huis en zo deed de soldaat zjjn intrede in het kinderryke gezin van de vishandelaar J. van Belzen, waar hij ondanks de kleine behuizing, ondanks de weten schap, dat op het verbergen van „vijandelijke" militairen de döodstraf stond, gastvrij ont vangen werd. GEEN RISICO GENOMEN Langer dan drie jaar zat Roger op het zoldertje van deze woning en nimmer heeft iemand dit vermoed, met uit zondering dan van slager La Soe, waar de onderduiker in de avonduren vaak een praat je ging maken. Overdag ver richtte hij huishoudelijke werk jes en hield zijn dagboek bij. Kwamen er familieleden of kennissen van zijn gastheer op bezoek, dan verhuisde hij snel naar boven of fungeerde als een bekende, die doofstom was. Ook de kinderen zwegen als het graf; zelfs het 2V&- iarige dochtertje hield haar mondje, toen haar oom binnen kwam, niemand anders dan haar aantrof, maar stappen bo ven hoorde en vroeg wie dat was Het was niet altijd gemak kelijk voor Roger om zich in de situatie te schikken. Als Parijse jongen bleef Jirj on wennig in dit plattelandsgezin en de onderduiktijd duurde zo lang, zo langOp het laatst begonnen zijn zenuwen hem parten te spelen. In 1944 moest hij vertrekken want de zoon van Van Belzen was wegens onttrekking aan de te werkstelling in Duits land ook ondergeaoken en het gevaar van huiszoekingen werd acuut. Gelukkig bleek een familie in Souburg, de familie Contant,- bereid haar huis voor hem open te stel len en hem onderdak te ver schaffen, tot dat de bevrij ding kwam en „Kees", zoals ztJn illegale naam luidde, als Roger weer naar buiten kon treden. De zoon van de heer La Soe bracht hem naar de Engelse commandant en die zorgde ervoor, dat hy snel naar zyn vaderland kon terug keren. Zaterdag heeft mevrouw Van 't Hof, gedelegeerde van de vereniging Souvenirs francais, op het gemeentehuls van Ar nemuiden e«en oorkonde en draagmedaillo uitgereikt a do heer en mevr. Van Belzen ais blijk van waardering voor hun grote opofferingsgezind heid, die wie zal het zeg gen? wellicht die poilu uit Parijs het leven heeft gered. Frazer's. De eerste indruk der nieuwe Britse modellen is dat nagenoeg iedere fabrikant is overgegaan tot rondere, grote re en ver doorgevoerde stream line ontwerpen, die een ge duchte concurrentie betekenen voor de Amerikaanse fabri kanten. De Britse latest look" auto's hebben bijna zonder uit zondering ingebouwde kop. en mistlampen, aangebouwde voor- en achterbumpers en voorspatborden, die één geheel vormen met de motorkap en met een wydse zwaai tot ver voorbij de deuren reiken. De motorkap heeft meestal de breedte der gehele wagen, het geen een grote verbetering in plaatsruimte betekent. De voorbank, die nu algemeen de twee losse voorstoelen heeft vervangen, biedt dan ook meest al plaatg aan drie personen, evenals de nieuwe brede ach terbank. In bijna alle Britse modellen is nu de schakelaar op het stuur aangebracht. On afhankelijke voorwielvering wordt steeds meer toegepast en alle wagens hebben voldoen de ruimte voor verwarmer* en luchtverversers. SNELHEID De snelheid van alle medio- p.k. auto's ligt boven de 70 mijl per uur, terwijl de weg- vastheid belangrijk verbeterd is. Ook het uitzicht is over het algemeen veel verbeterd, niet alleen omdat de motorkap enigszins naar beneden helt, maar omdat de algehele ver breding van het chassis ook een aanzieniyke verbreding der voorruit met zich mee heeft gebracht. De voorruit 13 boven dien dikwijls nog sterk gebo- gen.Nagenoeg alle modellen hebben ingebouwde radio's. Men zou deze tentoonstel ling het drukknopparadijs kun nen noemen. Een der nieuwste Britse ideeën, veelvuldig toe gepast, is een drukknop van ongeveer 3 c.M. doorsnee, in plaats van het deurhandvat. Andere electrische drukknop pen openen en sluiten de ra men, lichten de motorkap op, brengen de zitplaatsen of het stuur op de gewenste hoogte of laten het dak naar beneden glijden. Weer andere knoppen controleren de koplampen, de radio, de electrische verwar ming en in enkele gevallen ont hullen zij een ingebouwde ma ke up afdeling, compleet met draaibare spiegel en schoon heidsmiddelen. Het kroonjuweel der Britse industrie is wel de nieuwste streamline 36 p.k. 8 cylinder Daimler. De prijs van deze twee en een halve ton we gende vorsteiyke slee. die, naar directeur Major Barker oiïg verzekerde, de grootste au to ter wereld is, bedraagt... 7001.10 sh. (ruim zeventig duizend gulden, belasting In begrepen!) „Een aardige wa gen, geknipt voor bijv. Prins Bemhard", voegde Major Bar ker er bescheiden aan toe! In dezelfde klasse, hoewel iets goedkoper, is de nieuwe Rolls Royce. Een druk op d« knop draait hier een inge bouwde cocktailbar naar vo ren, compleet met flessen, kris tallen glazen en speciale ver lichting. Verscheidene veront waardigde stukken in de bla den vragen reeds of het aantal verkeersongelukken nog niet groot genoeg is 'zonder dat Rolls Royce dit nog eens gaat bevorderen! Een Amerikaanse bezoeker, Jack Pry uit Wash ington was zo onder de in- d.uk van dit model, dat hy, tjen hij er eenmaal in zat, er niet meer uit wilde voordat de koop gesloten was. TerwJJl de 'nodige formulieren werden ingevuld, moesten lunchsand- wiches aangerukt worden, die hy ln zyn nieuwe knoppen- circus opat, uit angst dat Ie mand anders hem nog voor zou zyn. Zyn aankoop kostte hem een slordige 19.000 dol lars, belastingvrij. (Nadruk verboden)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 5