PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De aardappel-afzet Russische stafchef van zijn Vandaag... functie ontheven BILT Nieuwe generaals benoemd Regeringscrisis in Griekenland. Scherpe critiek op Rusland. Proteststakingen na relletjes in Parijs. FRANCO HEEFT GROTE PLANNEN. Ontploffing te Cairo. De heer Neher over de toestand. Toch geen hervatting van de onderhandelingen? De strop voor Tojo Westerse eenhe:d in gevaar? DE VOORSPELT 19e Jaargang-No. 267 ^T^d, uitgave van de Firma provinciale Zeeuwse Courant, nirectte: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.G. Ballintijn. Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS: 32 ct. per week; 1 3.90 p. kw.; fr. p. p. I 4.15 per kw.. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 13 Nov. 1948 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2JS0. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels 11.—iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad", 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en51 - Middelburg: Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr.55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Maurltsstr. 12. tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstx. 2 - Zlerikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 26 WASSILEVSKY WAS „OVERBELAST" Radio-Moskou heeft medege deeld. dat de Sowjet-Russische maarschalk A. M. Wassilevsky is ontheven van zyn functie als chef van de generale staf. Hij blijft echter minister voor de gewapende macht. Volgens radio Moskou werd dif verordend door de raad van ministers „met het oog op de overbelasting met werk van de chef van de generale staf De ministerraad heeft tezelf dertijd generaal S. M. Sjtemenko tot chef van de generale staf en vice-minister van de strijd krachten benoemd. Sjtemenko is voor het buitenland een* onbe kende. (Minister van de strijdkrach ten is maarschalk Nikolai Boel- ganin. Hij is tevens vice-voor- zitter van de raad, va'n minis ters.) Volgens een ander decreet van de raad van ministers zijn Ser gei Matveyewitsj Sjtemenko, Wladimir Wassilewitsj Hoerasof, German Kapitonowitsj Malan- gin en Wasili Iwanowitsj Tsjoel- kof tot legergeneraals benoemd. Maarschalk Wassilevsky werd in 1943 tot stafchef benoemd na hel geslaagd tegenoffensief bij Stalingrad, waarin hij de rech terhand was van generaal Sjoekf. Hij staat in de Sowjet- Unie bekend als „de man van Woronesj" vanwege zijn per soonlijke moed bij de verdedi ging van die stad aan de da gelegd. De maarschalk is 47. Hi had verscheidene malen een on derhoud met veldmaarschall Montgomery toen deze in Jan 1947 Moskou bezocht. Hy were door de veldmaarschalk uitge nodigd naar Engeland te komer en aanvaardde die uitnodiging Zijn voorgenomen bezoek werd echter uitgesteld wegens ziekte en nadien niet gebracht. Het vorig jaar werd hij benoemd tot vice-minister van de strijd krachten als opvolger van rqaar schalk Boelganin. De Griekse minister-presi dent, Themistocles Sofoelis, heeft aan Koning Paul zijn ontslag aangeboden. Eerder werd gemeld, dat het Griekse coalitie-kabinet Vryf dagmorgen besloten had" af te treden cn dat Sofoelis, naar verluidde, de koning zou advi seren een nieuwe regering te doen vormen door Constant Tsaldaris, de leider der Popu listen, minister van buitenland se zaken in het kabinet van Sofoelis. In politieke commissie. In de politieke commissie der Ver. Naties is Vrijdag scherpe critiek uitgeoefend op Rusland. De Amerikaan Osborne be-t schuldigde Rusland van agressie in Europa en sabotage van de politiek der Ver. Naties. Hij voegde er aan toe. dat Rusland vier millioen man onder de wa penen had en de Sowj et-satel lieten twee millioen man. Daar om meende hij. dat Rusland sterker dan enige andere na tie zou moeten ontwapenen. Ook de Engelsman McNeil deed een scherpe aanval Enge land heeft nog maar 787.000 man onder de wapenen, de Sowjet-Unie nog vier millioen, terwijl zij in Duitsland een nieuw sterk politieleger op de been brengt. McNeil stelde Wisjinski de vraag waar Rus land deze legers voor nodig heeft, Wisjinsky zal Zaterdagmorgen antwoorden. Meer dan 1200 Parijse ar beiders gingen Vrydag in sta king als protest tegen de ar restatie van l'Huillier. Uit vele delen van Frankrijk wor den nieuwe botsingen met stakers gemeld. De door de communisten geleide vakverenigingsraad voor het gebied van Parijs, die meer dan een millioen ar beiders vertegenwoordigt, heeft voor Zaterdag een 24- uurstaking uitgeroepen als protest. Men wil, dat ook de openbare vervoerdiensten sta ken. De communistische parle mentsleden zyn inmiddels in „voorlopige vrijheid" gesteld. In Frankrijk dreigt vandaag weer eens een proteststaking, waaraan ongeveer een millioen arbeiders zullen deelnemen. Vervoer, post en reinigingsdien sten zouden stil komen te lig gen en in de ziekenhuizen zou den alleen de veiligheidsdien sten functionneeren. Intussen is gebleken, dat bij de botsingen van Donderdag te Parijs 95 po litiemannen werden gewond. °ok kranten zouden heden weer niet verschijnen. Hij heelt dollars nodig. Het Britse Labour-parlements- lid Follick heeft een gesprek met Franco gehad. Franco ver telde hem, dat hy de monar chie weer wilde invoeren. Hij meende, dat zijn verhouding tot de monarchie zeer goed was. Follick maakte zich nogal ongerust over de mogeiijkheid, dat Franco zou komen te over lijden voordat hy de kwestie met Don Juan had opgelost en een constitutionele regering had ingesteld. Franco antwoordde hem. dat er regelingen waren getroffen voor het geval hem iets zou overkomen. Aan een correspondent van de New York Times vertrouwde Franco toe, dat hij 200 millioen dollars zou willen lenen van U.S.A. is het 6 jaar geleden dat Rommel in Afrika zijn te rugtocht begon; is het 200 jaar geleden dat de populaire Vlaamse rover-hoofdman Jan de Lichte werd terechtgesteld. St. Maarten aan de Zaan. Met het invallen van de schemering dwarrelden Donderdagavond duizenden kinderen door de straten van de dorpen in de Zaan streek. Het was Sint Maar ten en dus trokken de kin deren met hun lampions langs de huizén en winkels. De goedgeefsheid van de bevolking van de Zaan streek kennende, kan men zich gemakkelijk voorstel len dat de kinderen, na en kele uren het Sintre, Sin- tre Maartenlied gezongen te hebben, trommels met lek kernij konden vullen. Het van de bon brengen van snoepgoed, koekjes en pe pernoten kwam de Zaanse huismoeders by zonder goed van pas. zodat de kinderen slechts zelden het sarcasti sche „hier woont een kik- kerbil. die niet geven wil" behoefden te zingen. Vrijdagmorgen vroeg heeft zich een ontploffing voorgedaan bij 'n krantengebouw te Cairo, waarin enkele Engelse en Franse bladen gevestigd zijn. Volgens de eerste berichten zyn door de ontploffing zeven personen gedood en 34 ge wond. Er werd grote materiële schade aangericht. Twee drukper sen zijn vernield. Volgens het resultaat van het eerste onderzoek zou een kleine met explosieven geladen auto ont ploft zijn. BIJ AANKOMST OP SCHIPHOL. Vrijdagmiddag is de heer L. Neher. gedelegeerde van het opperbestuur te Batavia, die besprekingen zal voeren met de regering, op Schiphol gearriveerd. Tegenover het A.N.P. ver klaarde hij, dat bij zijn ver trek uit Batavia geen direct pessimisme over hervatting van de onderhandelingen be stond. „Wat er met my zal gebeuren", aldus de heer Ne her, „hangt af van de bespre kingen in Den Haag." De nieuwe wetgeving laat wel degelyk een vertegenwoordi ger van het opperbestuur toe. De heer Neher, die er op wees, dat hij nog steeds dir.- generaal van P.T.T. is, zei, dat de voorstellen van Co chran als voorstel van Com missie van Goede Diensten moeten worden aangeboden. Wanneer de onderhandelin gen heropend worden, zal 'n voorzitter van de Nederland se delegatie moeten worden benoemd, of er zal een an dere vorm van onderhandelen moeten worden gekozen. Het leek de heer Neher niet waar schijnlijk, dat dr. Beel voor zitter zal worden. Het ver trek van dr. Van Mook wordt betreurd, maar z.i. zal dr. Beel, wanneer hy ingewerkt is, zijn functie uitstekend be kleden. Dat de heer Stikker voor een tweede maal naar Indonesië zal gaan, is niet uitgesloten. Gratie verleend. By K.B. is gratie verleend aan J, H- Loesberg, tot de doodstraf veroordeeld door 't Bijzondar Gerechtshof te 's-Hertogenbosch. De doodstraf is veranderd in levenslange gevangenisstraf. L. nam 4 October 1944 deel aan de overval op de illegale werkers, die zich met radiozenders in een boswachterswoning bij Rysbergen (N.B.) verscholen hielden. Deze actie staat be kend als „de overval op de Vloeiweide". In Den Haag weet men nog van niets. Naar aanleiding van de aan kondiging van Mohammed Nat 3ir, dat helde partijen in prin cipe een overeenstemming heb ben bereikt om de politieke besprekingen te hervatten, deelt men van bevoegde zijde mede, dat hiervan in Den Haag niets bekend is. Het be richt lykt ook daarom niet waarschijnlijk wul ook blij kens de mededeling door mi nister Drees in de Tweede Ka mer gedaan dc Nederland se regering 't standpunt blijft innemen, dat geen politieke besprekingen kunnen worden hervat, vooraleer de nakoming van het bestand en een spoe dige hervatting van het goe deren-verkeer bewerkstelligd zijn. Het trekt de aandacht, dat Mohammed Natsir over deze twee essentiële punten niet heeft gerept. Overigens wordt er nog op gewezen, dat blijkens de me dedelingen van minister Stik ker, bij zijn vertrek uit Bata via, alleen sprake is van enige mogelijkheden tot overeenstem ming, die nader ernstig over leg met het Nederlandse ka binet vereisen. Generaal Spoor wilde voor C.v.G.D. getuigen. De Dienst Legercontacten meldt in een communiqué o. m.: De legercommandant in In donesië, lt.-generaal Spoor heeft op 12 Oct. de commis sie voor Goede Diensten aan geboden om aan de hand van het beschikbare feitenmateriaal aan de leden van de commissie en de militaire waarnemers persooniyk een uiteenzetting te geven teneinde haar te overtuigen van de ernst van de toestand. De commissie heeft gemeend van dit aanbod geen gebruik te moeten ma ken. Wel werd echter door de commissie aan de Nederlandse delegatie een van de Republi keinse delegatie ontvangen brief doorgezonden, waarin de door de Nederlandse legerlei ding bijeengegaarde documen tatie inzake re-infiltratie welke uitsluitend bestond uit van Republikeinse instan ties afkomstige bescheiden vervalst werd verklaard. Minister Stikker brengt brief van Hatta mee. Naar Reuter uit doorgaans betrouwbare bron te Batavia verneemt, heeft minister Stik ker bij zijn vertrek naar Ne derland een brief van Hatta medegenomen, waarin de be sprekingen worden bevestigd. Gedurende deze onderhandelin gen zouden volgens genoemde bron vérstrekkende concessies van beide zijde zijn voorge steld. Lufi.ii.yu.nfry of A Lame in, de populaire bevelhebber van het 21ste leger corps in Wereldoorlog II, was Donderdagmiddag de gast vaij Koningin Juliana en Prins Bernhard op Paleis Soestdyk, waar de lunch werd gebruikt. In de tuin poseerde het Koninkiyke .paar met zyn gast voor de fotografen. Japanse regeerders berecht Het internationale militaire tribunaal te Tokio, waarin elf landen vertegenwoordigd z\jn, heeft uitspraak gedaan iri het proces tegen 25 voormalige Japanse leiders. Het tribunaal Is tot de conclusie gekomen, dat 27 op elke honderd krijgsgevangenen in Japanse handen zijn ge storven, in vergelijking met vier op de honderd krijgsge vangenen in Duitse handen. Het tribunaal oordeelt, dat er een algemene samenzwe ring heeft bestaan om aanvalsoorlogen te voeren en dat die oorlogen gevoerd zijn tegcn China, de Verenigde Sta ten, het Britse gemenebest, Nederland, Frankrijk en de Mongoolse volksrepubliek. Ook de beschuldigingen van het bevelen en goedkeuren en toelaten van misdaden tegen de menselijkheid werden bewezen bevonden. Alle beschuldigden, met uit zondering van Mamoroe Sji- gemitsoe, voormalig diplo maat, en Iwane Matsoel, be velhebber van het leger -in Centraal-China, werden schul dig bevonden aan samenzwe ring tot het voeren van een aanvalsoorlog. De vonnissen zyn als volgt: Hideki Tojo, in October 1941, twee maanden voor de aan val op Pearl Harbour, minis ter-president geworden, ver antwoordelijk voor de „misda dige aanvallen" van Japan op zijn naburen: dood door de strop. Tojo werd bovendien schuldig bevonden aan mis daden tegen de vrede en verantwoordelijk gesteld voor begane wreedheden. Hij werd niet schuldig be vonden aan het voeren van oorlog in 1939 tegen de Mongoolse volksrepubliek en de Sowjet-Unie. Kenjl Doihara, in 1931 bur gemeester van Mockden in Mandsjoerye geworden, ge vreesd als agent-provocateur, lid van de Hoge Oorlogsraad van 1940 tot 19-13, bevelheb ber van het zevende leger te Singapore in 1944-1945, schul dig aan misdaden tegen de vrede en het bevelen van wreedheden tegen krijgsgevan genen en burgers: dood door de strop. Koki Hirota, minister van Buitenlandse Zaken ln het ka- binet-Konoje, schuldig aan misdaden tegen de vrede en verantwoordelijk voor begane wreedheden: dood door de strop. Seisjiro Itagaki, bevelhebber -van het leger in Singapore in 1945; schuldig aan misdaden tegen de vrede en verantwoor delijk voor begane wreedheden: dood door de strop. Heitaro Kimoera, lid van de Hoge oorlogsraad in 1943 en opperbevelhebber van het Ja panse leger in Birma in 1944, schuldig aan oorlogsmisdaden en wreedheden: dood door de strop. Iwane Matsoei, ging in '37 naar China als opperbevelheb ber van het leger tn Centraal- China, verantwoordelijk voor de plundering van Nanking in 1937 (door het tribunaal gekenschetst als de ergste der door Japan begane wreed heden): dood aoor de strop. Aklra Moeto, stafchef van het leger op de Philippynen onder generaal Yamasjita (die wegens oorlogsmisdaden ter dood veroordeeld werd)' schuldig aan misdaden tegen de vrede en verantwoordelijk voor begane wreedheden dood door de strop. De president van het Hof meende, dat de Japanse Kei zer een belangrijk aandeel heeft gehad in de ontketening van de oorlog. Hy vond het echter niet zijn zaak om hem te vervolgen. ER HEERST GROTE ONRUST. Boer ontvangt zijn kostprijs niet. In boerenkringen heerst reeds geruime tyd ernstige bezorgd heid ten aanzien van de prijs van de aardappelen. Terwijl de huisvrouw in de stad steeds om de 11 12 cent per K.G. betaalt, is de prys voor de pro ducent, de boer, gedaald tot beneden de kostprijs. En daar in grote delen van ons land, zo ook in Zeeland, de aardap pel een van de belangrijkste gewassen is, waarvan de gel delijke opbrengst veelal het sluitstuk van de bedryfsbegro- ting vormt, is het begrijpelijk dat de onrust in landbouw- kringen toeneemt. Op vergaderingen van prac- tisch alle landbouworganisa_ ties en in de verschillende land bouwbladen komt de ontevre denheid tot uiting en daarom is het goed de oorzaken van deze aardappelmisère eens na te gaan. DE PRODUCTIE In 1939 bedroeg de totale met aardappelen beteelde op pervlakte in Nederland onge veer 124.000 H.A. In dit ge tal is dan begrepen de teelt van consumptie-aardappelen op kleigrond, op zand of veen grond en de teelt van fabrieks aardappelen. In Zeeland was de met aardappelen beteelde op pervlakte 13.000 H.A., waax-bij alleen de eerstgenoemde cate gorie van invloed was, daar fa_ brieksaardappelen niet ver bouwd worden en zand- of veengronden slechts een gering percentage van de Zeeuwse bodem uitmaken. In de oorlog was de aardap pel als 't ware de kurk, waar op de voedselvoorziening van ons volk dreef. De teelt van dit gewas werd sterk gestimu leerd en een grote uitbreiding was het gevolg. Ook na de be vrijding bleef de voedsel schaarste voortduren. Wel ver_ beterde deze spoedig, doch de gespannen internationale toe stand noopte de regering ver leden jaar nog de boeren de teelt van aardappelen aan te bevelen. Dit geschiedde wel niet direct, maar kon wel op gemaakt worden uit verschil lende uitlatingen. VERDUBBELING Een en ander had tot gevolg dat de oppervlakte aardappe len nog aanzienlijk uitge breid werd. De cijfers tonen dit wel aan. Ten opzichte van 1939 heeft in ons land bijna een ver dubbeling plaats gehad. Zo was ln 1947 de bedoelde oppervlakte in geheel Neder land ruim 200.000 H.A., terwijl dit jaar bijna 222.000 H.A., dat is meer dan 20% van de gehele oppervlakte bouwland in ons land, met aardappelen was bezet. Voor Zeeland bedroegen deze cijfers voor 1947 ï-uim 15.000 H-A. ep voor 1948 byna 18.000 H A. en 16% van het Zeeuwse bouwland. Naast deze grote uitbreiding van het areaal staat deze zo mer een zeer goede opbrengst. En hoewel dit op zichzelf een zegen genoemd moet worden, is het mede een der oorzaken van de prijsval. Want de twee bovengenoemde factoren heb ben in ons land een groot over schot aan aardappelen doen ontstaan. De hoofdoorzaak ligt echter in de vrye prijsvorming, die de regering voor het eerst dit jaar op de aardappelmarkt toe staat. In geen enkel opzicht wenst Den Haag een bodem in de markt te leggen door mi nimum pryzen vast te stellen. En dit is het wat de boeren ontstemt, temeer, daar in het begin van ditzelfde jaar, toen er een tijdelijk aardappelge brek ontstond, de Overheid on middellijk een maximumprijs vaststelde en velen beboet wer den, omdat zy deze prys over traden of reed3 overtreden hadden. HET STOMEN Toch wordt er wel wat ge daan voor het enorme over schot, dat op vele honderd-dui zenden tonnen geschat wordt. Het stomen van aardappelen, waardoor een behoorlijk en lang houdbaar veevoederpro duct ontstaat, wordt bevorderd. Daarnaast zullen de aardappel meelfabrieken een 3 a 400.000 ton extra tot meel verwerken, waarvan een deel door ons brood verwerkt, zal worden. Exportmogelijkheden zyn moeilijk te vinden, daar ge heel West-Europa een uitste kende aardappeloogst heeft en zelfs Duitsland er teveel heeft. De Zeeuwse boeren heb ben echter direct van deze maatregelen geen voordeel, daar juist hier de beste con sumptie-aardappel wordt voort gebracht, die practisch voor stomen of voor verwerking tot aardappelmeel niet in aan merking komt. De prijs van dit in de grote steden zo gewilde product ls echter meegesleept door de marktbedervende massa zand en veenaardappelen. Zo wordt er voor goede klei- aardappelen, die gesorteerd en dus geheel gereed gemaakt aan de wagon worden geleverd, niet meer dan 4 i 4% cent per kilo betaald, terwyi* de kosten voor de boer hoger lig gen en op minstens 5 cent ge_ schal kunnen worden. U GELD NODIG Dat de Zeeuwse boer deson danks verkoopt vindt veelal zijn oorzaak in het heersende gebrek aan liquide middelen, ontstaan door de aanslagen van belastingen, die het gehe le bedryfsleven thans over stromen. Al met al is een hoogst on bevredigende toestand ont staan, daar zowel zandaardap- pel, als het goede Zeeuwse pro- De Roerkwestie. In Amerika koestert men de vrees, dat naar aanleiding van hel Amerikaanse plan om de Ruhr weer onder Duits beheer te stellen, de Westerse eenheid verbroken zal worden. Frank rijk heeft namelijk niet alleen bij Amerika en Engeland ge protesteerd, maar zich ook met een protest tot Rusland gewend. De Amerikaanse pers noemt de politiek der regering zeer onge lukkigIntussen heeft Frankrijk een van zijn vroege re diplomaten, Francois Poncet, die van 1931 tot 1938 ambassa deur in Berlijn was en na de bevrijding geen rol meer speel de, naar Duitsland gezonden met een speciale opdracht.' In Frankrijk zelf is men zeer verontwaardigd over de Ame rikaanse voornemens. De rege ring vreest een stijging van de aanhang van de Gaulle. De Belgische premier Spaak heeft verklaard, dat het Bel gische standpunt inzake de Ruhr dichter bij het Franse, dan bij het Engels-Amerikaanse ligt. duct in de steden behoorlyk be taald moet worden, dé huis vrouw hierover klaagt en daar tegenover de boer met verlies moet verkopen. Er ligt hier in de eerste Slaats voor de Zeeuwse land ouw een taak om de stede ling beter klei-aardappel min ded te maken. Het dient toch zo te zijn, dat het beste pro duct de beste prys opbrengt. INKRIMPING Daarnaast zal het aardappel areaal het volgend jaar wel aanzienlijk ingekrompen wor den. Of dit echter in het be lang van ons land ls, staat zeer te bezien, daar het im mers zaak blijft onze eigen bodem zo intensief mogelijk te benutten in verband met onze deviezenpositie. En de aardap pel is juist een van die gewas sen, die een van de hoogste op brengsten aan voedingswaarde geeft. Derhalve lijkt het toch xvenseiyk, dat de regering zich terdege over het aardappel- vraagstuk beraadt. Dit jaar zou slechts vast stelling van een minimumprijs nog gedeeltelyk kunnen hcl_ pen, doch op het ogenblik ziet het er niet naar uit, dat de benodigde financiën hiervoor aanwezig zyn. En inmiddels is het kwaad voor de boer ge schied en worden er hoogst on welkome verliezen geleden, die door geen extra winst gecom penseerd worden en waarvan bovendien het grote publiek niets merkt. Dat een dergelyk Overheidsbeleid de landbouw niet kan behagen, is dus wel heel begrijpelijk. KORTE PREDICAT1E ZONDER GEBED NEDERLAAG „En het geschiedde, ter wijl Mozes Zijn hand ophief, zo was Israël de sterkste: maar terwijl hij zijn hand nederliet, zo was Amalek de sterkste*. (Ex. 17 11). Op zijn woestijnreis moet Israël een zware strijd leveren tegen de Amelekieten. Zij ver sperren de doortocht naar het Beloofde Land. Het gaat er op of er onder. De partijen zijn vrijwel aan elkaar gewaagd. Wie zal winnen? Een machteloos man geeft de doorslag. Het is Mozes, die ginds op de heuvel bidt. Straks kan hij de gebedshou ding niet meer volhouden; men moet hem ondersteunen, opdat zijn biddende handen opgehe ven blijven. En Israël wint! Het komt er door! Dag aan dag strijden en zwoe gen wij. Als het goed is: om Gods doel met 07is leven tè be reiken. Strijd op de pelgrims weg naar het Koninkrijk Gods. Maar zo veel verspert ons de weg. Wij komen er nooit door. Wat komt er van ons leven terecht! Het ivordt nederlaag onge twijfeld. Maar er is hulp- Er is ginds op de heuvel een volkomen machteloze, die bid dend voor ons intreedt. Het is Jezus Christus, de op Golgotha gekruisigde. Hij bidt voor ons. En daarom komen wij er door! In ons gebed is er de verbin ding van 't geloof met Hem. Ons gebed! Ach, wat is dat waard? 't Is immers zo vermoeid, zo lamgeslagen. Maar Christus doet ook dat: ons, armzalige bidders onder steunen. Dan vouwen zich tóch weer de handen ondanks at lef. En dan kunnen diezelfde han den weer werken en strijden. Ook de uwe! Dan is er dóórtocht. Goddank! A. J. VAN DEN HAM. Hansweert. TAMELIJK KOUD. Geldig tot Zaterdagavond: Zwakke tot matige wind tussen Oost en Zuid. Half tot zwaar bewolkt, droog en ta melijk koud weer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1