Kurfürstendamm: Centrum van mode en zwarte handel Tweede Kamerléden over middenstandsproblemen Een openbaar gebouw wordt een tehuis In Buckingham Palace staan vele telex-machines Hebzucht werd een tweede natuur Waarom zo veel drukte vraagt Prinses Elizabeth TWEEDE BLAD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 12 NOVEMBER 1948 IN DE HEKSENKETEL VAN BERLIJN (VI) Meisjes gaan naar Engeland „Je hebt het zeker goed naar je zin gehad," zeg ik tegen een Duitse kennis, die na een verblijf van drie weken in de Britse zóne weer naar Berlijn terugkeerde. „Weer eens volop en lekker gegeten, je van alles aangeschaft, Engelse sigaretten gerookt voor een prikje: ik begrijp eigenlijk niet waarom je er niet gebleven bent." blaar de man is veront waardigd. „Ik geef toe, dat het er materieel veel op is vooruitgegaan," zegt hij. „De mensen hebben weer ver trouwen in het geld. Aardappelen zijn van de bon en er is volop verse groente. Er is zelfs te veel. Je moet bij een bloemkool een paar kroppen sla nemen anders blijft de groentenboer met zijn sla zitten. De mensen vinden sla alweer „gewoon"; het is niet goed genoeg. Dat is nu precies waarover ik zo kwaad ben!" In zijn stem klinkt edele, hoe wel ietwat overdreven gekrenktheid. „Zij zijn nu al ver geten hoe ernstig de toestand van het land is. Het enige waarover de vrouwen kunnen praten is of zij dat nieuwe avondtoilet al dan niet zullen kopen. De mannen doen precies hetzelfde als het een costuum of een paar schoenen betreft." De vraag is of hij gelijk heeft. Zelfs wanneer wij be denken, dat hii zell's in Berlijn zit, aardappelpoeder eet, nooit sla ziet en voor een costuum 800 Westmark moet betalen, dan beseffen wij, dat, hoe juist de feiten ook zijn, zijn verontwaardiging onredelijk is. Of hij nu al terecht zegt: „Ze schijnen te vergeten, dat zij vóór de oorlog ook niet elke maand een nieuwe japon of een nieuw costuum konden kopen," dan bewijst dit alleen nog maar. dat de menselijke natuur, ook in Duitsland, zich zelf blijft Maar het relaas be wijst twee dingen. Ten eerste, dat de Westelijke Duitser nog leeft en vooruitgang boekt. Ten tweede, dat de ellende van de Berlijner nog wordt feaccentueerd door het besef, at hij het in het Westen beter zou hebben, maar door verknochtheid aan zijn stad (want dat is het veelal) niet overgaat tot emigreren. CHIQUE CENTRUM De Kurfürstendamm was voor de oonog het „chique" cenu'um van rienyn, (de pro menade waar de nieuwste mouesnufjes 't eerst werden getoond. Bet kim kt vreemd wanneer wij zeggen, dat hier in weinig verandering is ge komen. Weliswaar zijn de modepaleizen van vier of vijf étages gereduceerd tot één étage, maar het zijn nog steeds paleizen. U kent het wel: een enorme étalage met ergens in het midden slechts één kunstzinnig toilet, of één chique hoedje. Al zag men het niet aan de wijze van etale- ring, dan herkende men de standing wel aan de prijzen, die dikwijls in de vier cijfers lopen. Terloops zij opgemerkt, dat dit alles natuurlijk „zwart" is, zowel wat stof als wat arbeidsloon betreft. Een gewone japon ziet men ook wel eens. Zoals vroeger in Nederland verstrekt de be trokken winkel u e en be- wijsje, dat een japon voor handen is en daarmee kunt u op de distributie een vergun ning gaan halen. Hoe vreemd de modeparade ook aandoet in geblokkeerd Berlijn, toch is het tot op zekere hoogte een bevredi gend verschijnsel. Men heeft nog smaak, men kan nog mee doen in de wedloop der mode en al blijft de echte New Look beperkt tot de weinigen die het kunnen betalen (d „imitatie"-New Look van aan gezette zoom en zo ziet men natuurlijk overal) toch zullen ongetwijfeld met het beschik baar komen van méér stoffen ook de vrouwen uit de min der gegoede klasse hiervan profiteren. Zo is de „Kuhdamm" voor velen 't centrum van het mo deleven. Voor velen is zii echter ook het centrum van de immoraliteit. Het „ver keer" is op de Kurfürsten damm en aangrenzende buur ten tot diep in de nacht zeer groot, niet alleen op de trot toirs, maar ook op het asphalt, waar glimmende Amerikaan se wagens met grote koplam pen langzaam voortschuiven. De harde strijd om het be staan heeft de principes doen vervagen. Men heeft minder conside ratie voor zijn medemens: hebzucht is een tweede na tuur geworden; wat men in een normale economie „bur gerfatsoen" pleegt te noemen is verdwenen en een bepaalde categorie, eenmaal gewend aan de luxe van een „zwart" leven, komt maar al te ge makkelijk van kwaad tot erger. Intussen: de toestanden op zedelijk gebied zijn kort weg verbijsterend. HALF OM HALF Mijn chauffeur biedt mij een rekening aan voor repa ratie aan de wagen. Hij heeft de nota al vast betaald in Westmark. Ik protesteer. „Het betreft toch alleen maar arbeidsloon, dus had je haif- om-haif kunnen betalen. „Nou goed," zegt hii, „geeft u dan maar haibe-haibe." Laten wij even vaststellen, dat hij mij heus niet de Westmark zaJ kwijtschelden als hij die er inderdaad voor heeft betaald Maar de man heeft het ni?t nodig. Hij geniet een zeer goede behandeling en Krijgt veel extra's. Het ergste van alles is echter, dat geen van mijn kennissen deze handel wijze vreemd vindt. „Je kunt hem niet kwalijk nemen, dat hij het piobeert, is hun motto. Mijn protesten, dat ik hem ook niet afzet, in tegendeel. dat er nog zo iets bestaat als fatsoen en sporti viteit, begrijpt men eenvoudig niet. Zulke nuances zijn in het harde leven verloren ge gaan. Dezelfde man, die genoegen neemt met een inactief baan tje als chauffeur, is van huis uit gediplomeerd ingenieur. Hoewel wij moeten toegeven, dat er op het ogenblik moei lijk werk te vmden is, kan niet ontkend worden, dat hij zijn werklust en eergevoel grotendeels verloren heeft. Zo gaat het velen. Bij een ge allieerde instantie vangen zij nog eens wat, het werk valt veelal mee, en de vrije tijd kan Drofiitelijk op de zwarte markt worden doorgebracht. RECHTVAARDIGEN Maar er zijn in Berlijn ook nog „rechtvaardigen". Er worden in de Britse sector vierhonderd meisjes gerecru- teerd om als „domestic help" naar Engeland te gaan. Een der sollicitanten vertelt mii, dat zij eigenlijk privé- secretaresse is. „Maar waar om gaat u dan als dienst meisje?" vraag ik verbaasd. „In de eerste plaats wil ik zelf zien hoe de echte Engel sen zijn," zegt zij. „Dan wil ik de taal goed leren spreken en het land leren kennen en dit is de enige manier." „Maar bent u niet bang als Duitse scheef te worden aangezien en onprettig be handeld te worden?" „Dat is wel mogelijk. Maar ik ben van plan het te slikken. Het is hoog tijd, dat wij Duitsers ontdekken hoe de echte En gelsen zijn: maar het is nog harder nodig, dat de Engel sen ontdekken, dat er nog fatsoenlijke Duitse vrouwen zijn. Ik ben van plan hun dat te la'en zien en zodra ze het beseffen kom ik weer terug naar Berlijn". Weer wordt aldus een be wijs geleverd hoe sterk men wederzijds begrip nodig acht als voorwaarde voor een be tere wereld. Zouden alle men sen dit zo sterk voelen als dit meisje, dan zag het er niet slecht uit. Dikiv.iagmiddag werd te Volendam door de Commis-mris der Koningin in de provincie Noord-Holland, dr. J. E. Baron de Vos van Steen wijk, een atelier geopend van de eerste -Manufacturen Industrie, welke te Volendam geves tigd is. Hier zullen 120 Volendamse meisjes opgeleid wor den tot ateliermeisje voor h et vorvnardlgen van corset- ten. Tijdens een rondgang do or dit atelier bekijkt de Com missaris (in liet midden) het werk van één der meisjes. Geven de winstmarges aan bakkers, kruideniers en schoenwinkeliers nog bestaansmogelijkheid? Waar blijft de textiel? In het afdelingsverslag van de Tweede Kamer inzake de be groting van economische zaken, waaruit wij in een vorige edi tie reeds enkele bijzonderheden meldden, lazen wij nog het vol gende over de problemen van de middenstand: Algemeen was men bezorgd over de middenstandspolitiek. Men heeft wel is waar evenals vorige jaren wederom met vol doening kennis genomen van de in de troonrede aangekon digde wetsontwerpen op het ge bied van de middenstand, maar de soberheid van woorden in deze troonrede zowel als in de eerste regeringsverklaring van het kabinet-Drees bieden toch geen voldoende houvast voor een volstrekt noodzakelijk te achten constructieve midden standspolitiek. Joodse verplaatste personen in Amsterdam ondergebracht. (Van een speciale verslaggever), AMSTERDAM, Nov. Frau Martha Silbergold heeft eindelijk, met circa honderd-zestig lotgenoten, na jaren lange omzwervingen vol ontbering een eigen permanente woning gevonden. Toen zjj na veertig maanden in de hel van Auschwitz weer in Polen lewam, was niet slechts huis en hof, maar ook haar gehele familie verdwenen. Zy keerde naar het kamp terug, trad daar met een jon ge metaalbewerker in het huwelijk en kreeg haar eerste kind in een barak welke alles behalve aangename her inneringen wekte. KOSTEN VALLEN MEE. Zulke verhalen zijn bekend, fnaar niet bekend genoeg. Haar gezin behoorde tot het eerste grote transport van 278 Joodse verplaatste per sonen, dat in December 19-17 in ons land werd toegelaten. Dat waren meest Polen, Tsje chen, Hongaren en enkele statenlozen, die thans onder de jurisdictie van de door zestien landen erkende inter nationale vluchtelingenorgani satie staan. Later volgden er na een zorgvuldige selectie in de kampen op arbeidsge schiktheid nog een paar groe pen bijvoorbeeld van 68 in Februari en 32 in April van dit jaar. Het met de regering overeengekomen aantal van vijfhonderd kon niet worden bereikt als gevolg van het gebrek aan passende woon ruimte. TEHUIZEN. In verschillende plaatsen, met name 's-Gravenhage, Gro ningen, Rotterdam, Utercht en Den Dolder, slaagde men er tenslotte in om de provi. sorisch opgeworpen woonge- legenheden tot duurzame te huizen om te bouwen. Frau Silbergold echter kwam met haar gezin in Amsterdam te recht, waar zij eentijdelijk onderdak vond in een kamer van een vervallen pand aan de Amstci welke zij alsof er nooit een eind aan de el lende kwam meestal nog met anderen moest delen. Dank zij hulp uit Amerika, konden de eerste noodzake- HET „MOZESMANDJE" De tot mooiste vrouw Amerika gekozen filmster Hedy Lamafr draagt in de omstreeks 1900 spelende film „Gevaarlek experiment" deze stijlvolle ja pon, die cp het ogenblik weer hoogst modern is. (Van onze correspondente) Londen, 10 November. Zeer binnenkort zullen nu te Londen 'Te 41 kanonschoten weerklin ken hetzelfde getal voor een ongen of een meisje die de eboorte van de eerste baby an Prinses Elizabeth en de (ertog van Edinburgh zullen ankondigen. De kanonnen in .iet Hyde Park en in de eeu wenoude Tower van Londen zijn reeds bemand. In het gehele land zijn de voorbereidselen voltooid voor de grootste feestelijkheden sinds het koninklijk huwelijk van verleden jaar. De B.B.C. pro gramma's zullen onderbroken worden om het nieuws, dat a.s. Zondag verwacht wordt, aan te kondigen en speciale feestuit- zendingen zullen onmiddellijk de gewone programma's vervan gen .De klokken der Westmin ster Abdij zullen over de hoofd stad beieren en alle schepen der Britse vloot zullen hun ka nonnen afvuren ter begroeting van de nieuwe vorstentelg, die tweede zal zijn in de directe lijn van Britse troonopvolgers. CEREMONIE. Grote vuurwerken en verlich tingen zullen in alle steden ont stoken worden op de avond van de geboortedag, die verder op geluisterd zal worden door pa rades van honderden muziek korpsen. Hele batterijen telex machines staan klaar in Buck- inghem Palace, waar de ge boorte zal plaats vinden en waareen speciale staf van het hofpostkantoor gereed is om de lawine van gelukstelegrammen te verwerken die van alle hoe ken der aarde zal binnenstro men. De officiële bekendmaking der geboorte zal onmiddellijk van het paleis uit getelefoneerd worden naar de minister van Binnenlandse Zaken, Chuter Ede. die op zijn beurt direct de burgemeester van Londen er van op de hoogte stelt Vervol gens wordt er, traditiegetrouw, een bulletin buiten op de deur van het ministerie van Binnen landse Zaken geplakt! Van het p^eis uit worden voorts recht streeks telegrammen gezonden aan de gouverneurs-genèraal der overzeese gebiedsdelen. Het wereldpubliek zal inmiddels vrijwel gelijktijdig door radio en pers op de hoogte zijn ge steld. Ondertussen hebben de drie verpleegsters der Prinses, zus ters Helen Rowe, Helen Light- body en Margaret Anderson, reeds hun intrek in het paleis genomen. De paleiskeukens zjjn nu dag en nacht bezet, ingeval er plotseling een on verwacht vervroegde vraag is voor nachtelijke koffie en sandwiches! De baby zal ge boren worden in de slaapka mer van de Prinses, op de tweede verdieping aan de voorkant van het paleis. Evenals de meeste andere Engelse moeders, zal Prinses Elizabeth gebruik maken van het nieuwe, pijnverdovende middel, trilene genaamd, dat sinds 1945 met succes in bijna alle Engelse hospitalen wordt toegepast .De kosten dezer tri lene, een vloeistof, waarvan een paar druppels geïnhaleerd wor den, zijn nog geen tien cent per bevalling. De Prinses verkeert in uitstekende gezonddheid en amuseert zich over de enorme belangstelling voor de komen de gebeurtenis. „Waarom wordt er toch zo'n drukte over ge maakt, ik ben toch de enige vrouw niet die een baby ver wacht", was de opmerking, die zij enige dagen geleden maak«e. De vroegere leskamer der Prinsessen, ook op de tweede verdieping van het paleis, is nu ingericht als kinderkamer. In een hoek staat dezelfde wieg, die eens door Elizabeth en Mar garet zelf werd gebruikt en nu gegarneerd is met grote blauw satijnen strikken. Het is een ouderwets model, met een créifie stalen onderstuk, met vele dra- periën en dubbele roze satijnen gordijnen, waaroverheen roze net in lichtere tint, rijkelijk versierd met stroken. Lakens, dekentjes en kussenslopen zijn alle in dezelfde zacht roze kleur. Een ander familiestuk is het zgn. ,,Mozes"-mandje, waarin de baby van de ene kamer naar de andere gedragen zal worden of naar beneden gebracht om be wonderd te worden. Het is een rieten mandje, bekleed met roze satijn en behoort aan de oude Koningin Mary, baby's over grootmoeder, die het meer dan 50 jaar geleden had laten ma ken voor de hertog van Glouces ter. Koningin Mary beheert ook de familiedoopjurk, die destijds nog door Koningin Victoria werd gedragen. Koningin Eliza beth heeft voor haar eerste kleinkind een antieke ivoren rammelaar bewaard. Gedurende de eerste maanden zal de baby onder het strikte toezicht staan van kraamzuster Helen Rowe. Daarna zal het onder de zorgen komen van de Schotse „opper-nanny" Helen Lightbody. een vurige aanhang ster van frisse lucht veel open ramen en een ietwat Spartaan se opvoeding. Zij was voordien jarenlang kinderjuffrouw in het gezin van de Hertogin van Gloucester. Tenzij er een speciaal Ko ninklijk Besluit wordt uitge vaardigd, dat de nieuwe telg de titel van prins of prinses zal voeren zal de baby ingeval het een jongen is, automatisch de Graaf van Merioneth worden (een der titels van zijn vader) en ingeval het een meisje is, zou zij Lady Mountbatten wor den. Het wordt echter als vrij zeker aangenomen, dat een der gelijk besluit zal worden uitge vaardigd. hetgeen dan tegelij kertijd zal inhouden dat de nieuwe prins of prinses tot de huidige Windsor dynastie zal behoren. Anders immers, zou de Windsor dynastie tezijnertijd opgevolgd worden door die van het Huis Mountbatten! (Nadruk verboden). Op 8 Sept. werd te Boxmeer het lijk gevonden van een 30-jari- ge vrouw, die met een pistoolschot was gedood. De Duitser H.. die kort daarop werd aangehouden, heeft deze misdaad bekend. 3WS813B8H De restauratiewerk zaamheden aan de „Lange Jan" en aan de Nieuwe Kerk te Middelburg vorderen gestadig. lijke kledingstukken en enig meubilair worden aangeschaft. De Joodse gemeenschap ver leende waar mogelijk gelde lijke zowel als geestelijke hulp. Maar nu, nauwelijks tien maanden later, woont en slaapt Frau Silbergold met man en kind in haar eigen vertrekken In een keurig flatgebouw voor de werkende stand, dat binnenkort door de Amerikaanse gezant offi cieel geopend wordt; het van kelder tot nok gerestaureer de voormalig zusterhuis van het voormalig Nederlands-Is raëlitisch ziekenhuis, tiat in de desolate vorm van een ruïne het einde van de be zetting ternauwernood haal de. Aileen gevel en trappen huis stonden nog overeind, de vloeren geleken gapende valkuilen, de indeling was vrijwel onherkenbaar. Uit deze puinhoop zijn in totaal 56 normale woningen van twee of drie kamers te voor schijn getoverd, dank zij de vernuftige ontweirpen van het architecten-bureau Koets, van Bodegraven en Hoogerwerf. DE INRICHTING. Het gebouw is fris en mo dem, de kamers zijn ruim en licht. Vijf gezinnen moeten samen met één keuken doen, waarin ieder echter een eigen kast, aanrecht en kooKplaats heeft. Tevens moeten zij het gebruik van twee toiletten en twee douchecellen delen. In 't centraal verwalmde gebouw bevinden zich voorts een bad kamer, een grote wasinrich ting, een recreatiezaal, de no dige berghokken voor gereed- scnap en dergelijke, een rui me kindercrèche, een algeme ne. zolder, een gemeenschap pelijke tuin en enkele balcons. Alle woningen zijn gestof feerd en eenvoudig gemeubi leerd. De eerste bewoners voeien Zich met dit gezellige milieu de koning te rijk. Het prachtige resuitaat van deze boven verwachting ge slaagde restauratie heeft twee goede zijden. In ae eerste plaats vinden Frau Silbergold en een kleine tweehonderd uit de concentratiekampen te ruggekeerde stamhouders van het oude volk in dit com fortabele pand de bakermat van een nieuwe en betere toekomst, waar veiligheid en welvaart heerst. Maar tevens werd nu in de praotijlc be wezen, dat het mogelijk is om in onbruik geraakte kanto ren en openbare gebouwen voor bewoning geschikt tc maken. EEN VOORBEELD. Met dit voorbeeld voor ogen kan het vraagstuk van wederopbouw en volkshuis vesting sneller tot een oplos sing wol-den gebracht. Een belangrijk voordeel daarby is nog dat de materiaal-investe ring veel geringer blijkt te zijn dat by nieuwe bouw. Niet alle en dat minder schaarse grondstoffen, zoals bijv. hout en betonijzer, nodig zyn, dan by aanleg van afzonderlijke huizen, tevens komen de> kos ten aanmerkelijk lager te lig gen. De verbouwing van dit tehuis voor verplaatste perso nen heeft per woning in clusief de aanleg van verwar ming, gas en electridteit van vloerbedekking en stoffe ring een uitgave van slechts 2500 gulden gevergd. (Nadruk verboden). I DIRECTORIA AT VOOR DE X MIDDENSTAND? Vele leden waren van oordeel, dat door de minister van eco- nomische, zaken een initiatief moet worden genomen om de I verschillende bij het midden- i standsbeleid betrokken departe menten onder de coördinerende werking van 't directoriaat van do middenstand tot een meer uniform beleid en een meer doelgerichte politiek te brengen. Zij dachten daarbij vooral aan de departementen van verkeer, wederopbouw, landbouw en voedselvoorziening en finan ciën. Vele andere leden pleitten voor de aanstelling van enige middenstandsconsulcnten. die de middenstander behulpzaam kunnen zijn. Overigens meenden zeer vele leden, dat de pryzen en winst marges opnieuw op de be staansmogelijkheid voor norma le middel- en kleinbedrijven dienden te worden afgestemd. Zjj vroegen, of de minister van oordeel is, dat de winstmarges in de slagerij, de broodbakkerij en in de schoenen- en kruide niersbranche nog wel een vol doende bestaansmogelijkheid scheppen, Vele leden waren de mening toegedaan, dat met behulp van de vestigingswet in haar tegen woordige vorm geen voldoende sanering van de middenstand kan worden doorgevoerd. Zeer vele andere leden waren van oordeel, dat bij een herziening van de vestigingswet kleinbe drijf het behoefte-element bui ten beschouwing moet worden gelaten. Zij bevalen intrekking van het besluit algemeen vesti gingsverbod kleinbedrijf ten sterkste bij de minister aan. ER MOET MEER TEXTIEL KOMEN. Inzake de distributie vestig den vele leden de aandacht op de benarde textielpositie van ons land. De productie van de katoenindustrie, welke van zeer grote betekenis is voor de textielvoorziening der arbeiden de bevolking, is tot op heden ver achtergebleven bij de alge mene stijging der productie, ter wijl van import practisch geen sprake is. Dientengevolge is de textielpositie in de meeste ar beidersgezinnen nog zeer zorg wekkend, vooral bij hen. die vóór de oorlog met werkloos heid te kampen hadden en reeds toen een achterstand in hun textielvoorziening hadden. On danks herhaalde toezeggingen is er in de textielsector prac tisch nog geen sprake van uti- lity-produetie van enige bete kenis. Het is voor liet bewaren van de arbeidsvredc absoluut nood- zakelijk, dat op zeer korte ter- myn door middel van de utili- ty-productie behoorlijke hoe veelheden onderkleding, boven kleding, beddegoed. tafellinnen, etc. tegen lage pry zen beschik baar worden gesteld. Parlements-ontblndlng in België. De correspondent van het A.N.P. schrijft uit Brussel: In Katholieke kringen is men van mening, dat na de uitlatingen van Buset op het jongste socialistische partijcongres over de Koningskwestie en de on derwijskwestie. het zeer moeilijk zal zijn nog tot een compromis tc geraken over voortzetting van de regeringscoalitie cn dat, wanneer de onderhandelingen in deze geest worden voortgezet, rekening moet worden gehouden met een scheu ring tussen katholieken en socialis ten en een daaruit voortvloeiende ontbinding van het parlement. Ook de contactcommissie van de Christelijke Volkspartij welke Dinsdagmiddag in vergadering bij een is geweest om overleg te ple gen over de besprekingen, die mei de socialisten zijn gevoerd, liet zich niet optimistisch uit over dc toekomst. Bakkersfeest op distributiekantoor. Op feestelijke wijze heb ben de Hilversumse bak kers voor de laatste maal hun broodbonnen ingele verd op het distributiekan toor. Onder grote belang stelling van de ambtenaren en het publiek, kwam een stoet van bakkers 't distri butiekantoor binnenge stroomd. Elke bakker had een grote enveloppe, waar in de laatste broodbonnen, onder de arm. Zij droegen een enorme taart bij zich. waarop een guitig vers over het einde van de broodbon was gespoten. De marsepei nen broodbon, lijmpot en kwast waren ook niet ver geten. Er waren nog dozen met taartjes voor het distri- butiepersoneel. Nadat de voorzitter der bakkersorganisatie en de directeur van de distributie- dienst elkander hadden toe gesproken en dc acht jaren van bonnen misère hadden gememoreerd, werd door een der vrouwelijke leden van het personeel de taart aangesneden. Nieuw Russisch kerkhof in Amersfoort. Naar wij vernemen zal de minister van Oorlog, mr. W. F. Schokking, op 18 Novem ber a.s. in Amersfoort een kerkhof openen voor 854 tij- tens de bezetting in Neder land omgekomen Russen. De Russen, die tegen het einde vah de oorlog op Texel tegen de Duitsers in opstand kwamen en daarby het leven lieten, zullen op het Wadden eiland begraven blijven. De ambassadeur van de Sowjet-Unie in Nederland. Z. Exc. V. A. Valkov, zal de plechtigheid bijwonen. Notaris veroordeeld. De Rotterdamse rechtbank heeft de 59-jarige notaris L. A. B. uit Overschle wegens verduistering en valsheid in geschrifte veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, met aftrek van preventief. Hij had een kastekort van f 22.000 terwijl er in cie boekhouding was geknoeid. De eis was drie jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 5