PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Versneld tempo voor de Europese samenwerking BETEKENT „ZEELAND ACHTERSTAND? De moeilijkheden van Minister Stikker BILT r Ruhr-industrie wordt overgedragen Aanslag op Nahas Pasja ZEELAND EN ZIJN GOEDE EIGENSCHAPPEN Montgomery in Den Haag aangekomen. DE VOORSPELT 191 e Jaargang - No. 264 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F van de Velde en F. B den Boer. Adj.W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn. Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bossbardt. ABONNEMENTSPRIJS: 32 ct. per week; 13.90 p. kw.; £r. p. P- 1-4.15 per kw.. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 10 Nov. '48 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 12.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad", 25 cent meer. Giro nr. 350300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) teL 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 26 Wereldgebeuren Truman wil een laatste poging doen om hef met Moskou eens te worden Amerikaanse U.N.O.-delegatie kreeg Vrijdag nieuwe instructies (Van onze correspondent te Parijs). Vrijdagmorgen, aldus vernemen wij van zeer betrouwbare zyde, heeft de Amerikaanse delegatie bjj de TJ.N-O. te Pa rijs nieuwe instructies ontvangen van Washington. Dit be richt, hoewel het om begrijpelijke redenen niet bevestigd kon worden en van diplomatieke zijde ook niet wordt ontkend heeft rumoer veroorzaakt in de wandelgangen van het Pa leis de Chaillot. Algemeen ziet men hierin de eerste re geringsdaad van de Amerikaanse president, Harry S. Truman, onmiddellijk nadat hij met overweldigende meer derheid was herkozen. Zonder ons op het gevaarlij ke pad der speculaties te wa gen, mogen we thans melden, dat Truman en Marshall tij dens hun laatste onderhoud, waarvoor Marshall, zoals men zich zal herinneren, speciaal naar Washington gevlogen is, nieuwe richtlijnen hebben uit gevaardigd met betrekking tot de buitenlandse politiek van het State Department. OVERLEG MET DEWEY Aangezien evenwel de presi dentsverkiezingen voor de deur stonden, wilde Truman niet al leen de verantwoording nemen voor de nieuwe richtlijnen, wes halve hij Dewey vertrouwelijk het schema ter inzage afstond. Deze kon zich niet met het plan verenigen, aangezien vol gens zijn standpunt de sterke groepering der isolationisten, die vooral in het republikeinse Dewey-kamp onderdak hebben gevonden, het niet eens zouden zijn met een nog krachtiger houding van YVashington te genover Moskou. Het resultaat was, naar •thans blijkt, dat Truman het juist oordeelde eerst de ver kiezingen af te wachten voor hij de nieuwe richtlijnen uit vaardigde. Dat zijn allereerste regeringsdaad in zijn ambts periode is geweest om Mars hall op de hoogte te stellen per telegram en per speciaal vliegtuig de nieuwe ï-ichtirjnen naar Parijs te zenden bewijst wel hoezeer de gehele' politiek van het State Department thans gericht is op de politie ke stryd tegen Moskou. In diplomatieke kringen meent men met stelligheid te weten, dat het plan o-m. een laatste poging behelst om tot overeenstemming te komen met Rusland. Een persoonlijke afgezant van Truman zou naar Moskou vliegen om Stalin een brief te overhandigen van Tru man en de grondslag te leggen voor een directe bespreking tussen de ministers van Bui tenlandse Zaken der vier gro te mogendheden. Ook de richt lijnen voor het geval deze laatste oprechte poging mis lukt, zijn reeds vastgesteld. VERSNELD TEMPO Afgezien van het al of niei gelukken der onderhandelin gen over Berlijn behelst het plan eveneens richtlijnen voor Marshall om nog tijdens zijn verblijf in Parijs in versneld tempo te werken aan de eco nomische, politieke en militaire samenwerking van Europa. Een speciale commissie uit de Amerikaanse Uno delegatie heeft inmiddels opdracht ge kregen te pogen om de West- en Zuid-Europese lan den te bewegen hun samenwer king uit te breiden en wel op zeer korte termijn. Het State Department zou niet ongene gen zijn eveneens andere Eu ropese pacten te garanderen. Een der diplomaten, die wij om inlichtingen verzochten, vertelde ons kort en bondig: „Over diplomatieke missies mag ik U niets mededelen. Wel is het geoorloofd U te zeggen, dat Truman voorstander is van Europese samenwerking in ijltempo. Er. zijn in dit op zicht reeds waardevolle con tacten gelegd, buiten de West- Europese Unie, doch de tijd dringt en de grootst mogelijke spoed zou nodig kunnen zijn. Europese samenwerking is in de eerste plaats een Europese zaak, dochAmerika interes seert ziph hiervoor zo sterk, omdat een'verenigd, sterk Eu ropa de beste waarborg is voor de vrede". (Nadruk verboden). Komt Trumans dochter in Engeland zingen? Margaret Truman, de dochter van de president der Ver. Staten, heeft nog niet te kennen gegeven of zij het aanbod, om in het seizoen 1949—1950 een con certreis door Engeland te maken, zal aannemen. Be richten uit Londen <Jelen mee, dat „Lynford Joel Promotions Ltd" Margaret Truman, die coloratuurzan geres is. zulk een tournee heeft aangeboden. Enige weken geleden zeide miss Truman, dat zij van plan was na de verkiezingen te gaan concerteren, maar dat zij nog geen vaste plannen had. Overleg met de Gaulle? TWEE FRANSE MINISTERS AFGETREDEN. De Franse pers meldt, dat er vermoedelijk een bespre king plaats zal vinden tussen de Gaulle en minister-presi dent Quieulle. De Gaulle zou daarbij nieuwe verkiezingen eisen. Twee leden van het Franse kabinet, waaronder de minis ter van voedselvoorziening, hebben hun ontslag ingediend. FRANSE COMMUNISTEN WILLEN IN REGERING. De Fra se communisten heb ben een manifest verspreid, waarin zij eisen in de regering te worden opgenomen om een dam op te werpen tegen het fascisme, na de verkiezings overwinning van de Gaulle op Zondag j.l. Er uit met dat vuil. Vijftig steden in de Ver enigde Staten hebbende strijd tegen de zoge naamde „beeldromans" aangebonden, omdat de ze de misdadigheid van de jeugd in hand zou den werken. In Los Angeles zijn tijdschriften met verha len over moord, inbraak, brandstichting en bedrei ging met dodelijke wa pens op de zwarte lijst gezet. De opvoedkundigen en autoriteiten van het land wijzen op de geval len dat jongens hun speelmakkers aan bo men binden en dan hun blote voeten met lucifers branden en op roverijen met geweldpleging, be gaan door schoolgaande jeugd. Prins Juan Carlos, zoon van Don Juan, de Spaanse kroonpre tendent is te Madrid aangekomen. De tienjarige prins zal in de na bijheid van Madrid met ongeveer zes andere jongens van zijn leef tijd verder opgevoed worden. Aan de vooravond van de zesmogendheden- conferentle. Frans protest. Woensdag wordt, naar men verwacht, de kolen- en staal industrie van West-Duitsland aan Duitse bewindvoerders overgedragen. Tot dusver voerden de Britse en Ameri kaanse opperbevelhebbers in Duitsland het beheer. Deze overdracht houdt in, dat aan de vooravond van de zes-mogendheden-eonferentie over het Ruhrgebied de sleu telindustrieën van de Ruhr formeel in Duitse handen overgaan. Laatstelijk had de zes-mo- gendheden-conferentie beslor ten, dat een internationaal bureau de distributie van de productie der Ruhi-industrie- en onder de verschillende lan den zal controleren. Volgens een recente ver klaring van de Amerikaanse militaire gouverneur, Lucius Clay, zullen de Duitse be windvoerders „bevoegdheden hebben, die gewoonlijk aan de eigendom verbonden zijn." De bijzonderheden der rege ling worden strikt geheim ge houden, maar men neemt aan, zo zegt Reuter, dat de bewindvoerders in gelijke ver houding zullen vertegenwoor digen: de voormalige eige naars, de vakverenigingen en de staat. Frankrijk heeft reeds tegen de overdracht geprotesteerd en weigert deze te aanvaar den. Op de zes-mogendheden- conf eren tie over het Ruhrge bied, die Donderdag in Lon den begint, zal de Benelux niet zoals bij de zes-mogend- heden-conferentie over Duits land, die in het voorjaar werd gehouden, door een en kele delegatie vertegenwoor digd zijn. De drie landen zul len thans elk een delegatie zenden. De Nederlandse de legatie staat onder leiding van mi'. J. M. A. H. Luns, eerste secretaris van de Ne derlandse ambassade te Lon den. Nieuw beroep op Joden en Arabieren. In een besloten zitting van de Veiligheidsraad heeft dr. Buncho inzake Palestina een voorstel ingediend om een nieuw beroep op Joden en Arabieren' te doen om onmid dellijk wapenstilstand te slui ten en vredesonderhandelin gen te beginnen. Geen vooruitgang dus. Intussen hebben de Joden het fort Irak Soew-eiden in genomen aan het Meer van Gallllea, dat door de Egypte- naren was bezet. Er deden zich nog verschei dene andere schermutselingen voor. i HET VERMISTE FRANSE VLIEGTUIG. Het vermiste Franse vlieg tuig met de Tsjechische ijs hockeyspelers aan boord, is nog steeds niet gevonden. Men neemt thans als vaststaand aan, dat het in zee is gestort en ten onder gegaan. Maandagavond is een mis lukte aanslag gedaan op het leven van Moestafa Nahas Pasja, de leider van de Egyp tische Wafd-partrj en voorma lig minister-president. Toen Nahas Pasja bij zijn woning uit zijn auto stapte werd uit een andere auto, naar men aanneemt met een sten- gun, op hem geschoten, daar na werden handgranaten in zijn richting geworpen, waarop 'de auto der aanvallers verdween. Nahas Pasja werd niet ge wond doch wel liepen enkele andere personen verwondingen op. Dit was de zesde aanslag, die op Nahas Pasja werd ge pleegd. Het proces Wilhelmstrasse. Dinsdag is te Neurenberg het „Wilhelmstrasser'-proces tegen 21 voormalige Nazi-ministers, di plomaten en financiers hervat. De prosecutie verklaarde de be schuldiging van voorbereiding van een oorlog van agressie en het deelnemen aan een samen zwering tegen Otto Meissner, voormalig hoofd van Hitler's kanselarij, nietig. De beschuldi ging bleef echter voor 14 van de beklaagden gehandhaafd. De Amerikaanse aanklager dr. Ro bert- Kempner zeide in zijn slot rede voor de prosecutie, dat de beklaagden in dit proces, in te genstelling tot die in het Krupp- en Farben-proces en in het pro ces tegen, de leden van het Duitse opperbevel, in een positie verkeerden, waarin zij de poli tiek voor en na het uitbreken van de oorlog konden beïnvloe den. Oriënterende besprekingen worden nog niet afgebroken. De heer Neher naar Nederland. De moeilijkheden, -welke mi nister Stikker op Java onder vindt schijnen haar oor zaak te vinden in het Re publikeinse antwoord op het schrijven van de Nederland se regering, waarbij werd medegedeeld, dat de Republi keinse reactie op de Neder landse amendementen op de voorstellen van Merle Coch ran onbevredigend is. De Republikeinse brief kwam Zaterdagavond laat te Bata via binnen en was oorzaak van een nader overleg met Den Haag. Daarna besloot minister Stikker Zondag niet naar Djocja* terug te keren. Uit Batavia werd Dinsdag gemeld, dat de gedelegeerde van het opperbestuur, de heer L. Neher, Woensdag naar Ne derland zou vertrekken voor het voeren van besprekingen met de regering, op welks ver zoek hij deze reis maakt. Het tijdstip waarop minis ter Stikker naar Nederland zal terugreizen, staat nog .niet vast, doch in elk geval ver trekt hij niet Woensdag, aan- fezien hij in de eerste plaats e terugkeer van zijn advi seurs uit Djocja wenst af te wachten. Deze werden Dins dag te Batavia terugverwacht, doch misten het vliegtuig, dat hen kwam halen, omdat de pi loot wegens weersomstandig heden Djocja eerder verlaten moest dan hij van plan was en de adviseurs hun besprekingen op dat ogenblik nog niet had den beëindigd. Minister Stikker deelde aan Aneta mede, dat zijn vertrek niet onbepaalde tijd kon wor den uitgesteld, aangezien zijn verplichtingen als minister van buitenlandse zaken zijn aanwe zigheid in Den Haag op korte termijn noodzakelijk maken. H(j sprak de berichten tegen, volgens welke alle besprekin- zouden zijn afgebroken. RECEPTÏE Dr. BEEL. Dr. Beel heeft Dinsdag avond te Batavia een receptie gehouden, mede in verband met de aanwezigheid van mi nister Stikker in Indonesië. Er waren vele hond*den gasten. Straat-Korf oe-zaa,k In Den "Haag is Dinsdag door het Internationale Hof een begin gemaakt met de „Straat Korfoe-zaak", de be handeling van het geschil tus sen Engeland en Albanië over de mijnenvelden voor de Alba nese kust. Sir Hartley Shaw- cross voerde namens Engeland het woord. Maandagmiddag is naby de spoorlyn te Voorhout een Firefly-trainer, bemand met twee inzittenden, afkomstig van lie t vliegveld Valkenburg, neergestort. De bemanning kwam om het leven. H^t verongelukte vliegtuig even na de ramp. Vorst en suiker. Door de toenemende vorst bestaat er gevaar dat het suikergehalte van i de suiker bieten, welke thans alvorens naar de fabriek te worden ver voerd, langs de akkers liggen opgestapeld, gaat dalen. De directie der Noord-Nederland se suikerfabriek te Groningen heeft de boeren aangeraden de bieten op de velden met stro toe te dekken. Behalve in Groningen is ook in Friesland en Gelderland reeds schade aan de bieten- oogst ontstaan. Het Vaticaan acht oorlog waarschijnlijk. DE PAOS WEES EEN PLAATSVERVANGER AAN Pater Edward Sheridan, een Jezuiet die onlangs uit Rome m Montreal (Ver. Staten) is teruggekeerd, heeft gezegd, clat men in het Vaticaan een oorlog niet slechts als een mogelijkheid doch als een waarschijnlijkheid beschouwt. Le Paus^ heeft aldus deze pater 'n kardinaal aangewe- om. naiuens hem op te -.reden ingeval het Vaticaans bestuur niet te Rome zou kun nen worden voortgezet. Forrestal in Europa. Amerikaanse minister van defensie Forrestal is Dins dagavond naar Europa ver trokken en zal te Parijs, Lon' Frankfort en Berlijn be sprekingen voeren over Mnili- vraagstukken. Zondag zal hy weer naar dé V.S. te rugkeren. Televisie in Engelse bioscopen. Binnenkort zullen in drie Lon- aense bioscopen de proeven be tonnen met de vertoning van televisiefilms. Er zullen twee procédés worden toegepast, waarvan bij een directe pr<- ;c- tle volgt, bij het andere een televisiefilm, die na 60 secon den gereed is. gedraaid wordt. Wél gemeenschapsgevoel „Zeeland bestaat niet", er zyn „zeven Zeeuwse eilanden", schreef een historicus het vorig jaar. En de bekende Friese Commissaris der Koningin, mr. J. Linthorst Homan, schreef "in de pers eigenlyk hetzelfde toen hii zich afvroeg: Wat is de oorzaak van de stilte in Zeeland? Velen constateerden het reeds: er is een onvruchtbaar heid op velerlei gebied in Zeeland. Moeten we dat als Zeeuwen nu allemaal nemen? Kermen we geen gemeen schapszin, geen sociaal gevoel en zijn we godsdienstig ver deeld, en zó individualistisch, dat we voocr gewestelijke be langen en doeleinden niet warm zijn te krijgen, zoals van gezaghebbende zyde buiten de provincie, zwart op wit, van ons geschreven werd? Ja, of neen? Als het juist is, dan hebben die schrijvers gelijk en vormen we in de rij der Hollandse randgewesten toch maar een achterlijke provincie. Dan heeft de N. Rott. Crt. gelijk, die van ons eilanden volk met zijn groots verleden en het staat er heusch! met zij.i intelligentie-niveau, dat mede het hoogste is van ons land, verklaarde, dat het „enigszins bij de eisen van de moderne tyd is achtergebleven en moeizaam zijn weg kan vin den". GOED INITIATIEF Het is dan ook een uitste kende gedachte van het pro vinciaal bestuur en de direc teur van de Stichting voor Maatschappelijk en Cultureel werk, de heer Lijnzaad, dat het kenners van deze provin cie, afkomstig uit alle groepen der bevolking, deze voor Zee land primaire levensvraag, on der leiding van mr. dr. Mes, heeft voorgelegd. Doch het wil hierbij niet blijven staan. Het wil weten in welke rich ting de oplossing, economisch voor de landbouw, handel en nijverheid, visserij so ciaal, cultureel, moet worden gezocht, waarin eventueel de achterstand schuilt en wat hieraan te doen is. Het wil da- !den geen „papieren commis sie die, los van de Zeeuwse bevolking, haar ambtelijke gang gaat, maar practische resultaten, waarmee Zeeland en de Zeeuwen gediend zullen zijn. Vóór alles zal echter de hoofdvraag beslist moeten wordenMogen wij van Zee land of moeten wij van een verzameling eilanden spreken? En tenslotte: is er achter stand? We willen op de resultaten van onze Zeeuwse deskundigen niet vooruitlopen, doch m.h.o. op het grote belang van de ge hele zaak, er hier slechts en kele vragen uitlichten. ENKELE VRAGEN Allereerst, de beweerde godsdienstige verdeeldheid! Zeeland is, dat is zeker, wat men noemt, een „kerkse pro vincie". Het aantal buiten-kerkelijken is er verder gering. Maar verdeeld? Stellig niet meer, doch veel eerder minder dan in de meeste andere pro vincies. Allerlei godsdienstige stro mingen, als Jehova's Getui gen, Baptisten, Adventisten, Vrije Zendingsgemeenten, enz. enz., die elders in ons land vaste voet kregen, ontmoet men in Zeeland practisch niet. De Ned. Herv. Kerk, de groot ste in Zeeland, was er steeds minder in 2 fronten rechts- en vrijzinnigen verdeeld dan bv. in Friesland het geval was en waar toch wel een zeer sterk volksbesef aanwezig is. En hebben de Gereformeer de kerken in Groningen, Fries land en Overijssel bv., niet een heei wat hogere tol aan Prof. Schilder moeten betalen dan In Zeeland Neen, godsdienstig verdeeld is Zeeland zeker niet meer dan elders. De Zeeuw pleegt de dingen niet toe te spitsen en secte- geest is hem in het algemeen vreemd. Slechts de Gereformeerde gemeenten (de z.g. Oud-Gere formeerden) staan steviger in de Zeeuwse bodem dan elders. De betekenis van de tradi tie en het niet toespitsen van de vraagstukken, blijkt ook uit het feit, dat allerlei stro mingen van politieke en socia le aard Zeeland is b.v. de minst-communistische provin cie die in andere gewesten vaste wortels verkregen, hier geen vaste voet konden krij gen. En de Zeeuwse gemeen schapszin Slaagde de actie „Zuid helpt Noord" tijdens en" na de oor log niet uitstekend en logen straffen de gunstige resulta ten van de Niwin-collecties niet de bewering, dat het de Zeeuwen aan gemeenschaps gevoel zou mankeren? Alleen, het is misschien niet zo openbaar als elders. Waren de resultaten van 't grote collecteplan van de Sy node van de Ned. Herv. Kerk in Zeeland soms slecht en was er geen offervaardigheid voor een typische Zeeuwse instel ling als „Kinderzorg" en wer ken thans alle groepen niet mee aan het Prot. Sanato rium voor het Zuiden? ORANJE-LIEFDE Tenslotte is er nog één ding dat het Zeeuwse hart in be roering kan brengen: de grote Oranje liefde, de verering van onze' Koningin en haar huis, die niet alleen bij de terug keer van de Koningin eind 1944 in Z. Vlaanderen een Gerrit de Stotteraar in tranen. Zes maanden gevangenisstraf werd voor de Amsterdamse rechtbank geëist tegen Gerard Blom, beter bekend als Gerrit de Stotteraar, die ruim 50 in braken pleegde en driemaal uit de gevangenis ontsnapte. De president vroeg of hij geen vijltjes in zijn schoenen verbor gen hield. Toen Gerrit de eis hoorde barstte hij in tranen uit en snikte „Ik zal het niet meer doen"! Twaalf jaar tegen Brune. Voor het Arnhemse bijzonde re Gerechtshof werd twaalf jaar gevangenisstraf geëist tegen Brune, die in de illegaliteit werkte, maar later een werktuig van de S.D. werd en bovendien zich verrijkte door handel in bonkaarten, welke door apdere illegalen met levensgevaar ge stolen werden. Communistische eenheden onder Sjarifoeddin. De militaire gouverneur van Soerakarta heeft volgens An- tara verklaard, dat de commu nistische eenheden, die thans in de omgeving van Sarangan worden omsingeld, onder de persoonlijke leiding staan van ex-premier Amir Sjarifoeddin. Amerikaanse vlooteenheden houden manoeuvres ter hoogte van New-Foundland met behulp van 36.000 manschappen van het land leger en 500 vliegtuigen. folf van enthousiasme bracht, loch die ook in ongunstiger tijden trouw en standvastig bleek. Een oud-Middelburger, ds Dippel, noemt in zijn beschou wing over Zeeland in de bun del „Kerkewerk", deze Oranje liefde als een der meest ken merkende eigenschappen van het Zeeuwse volk. Ongetwijfeld is er dus in Zeeland wel gemeenschapsge voel, al treedt het minder naar. buiten, is er offervaardigheid en een sterke Oranje-liefde, is er ook provinciaal besef, maar ik geloof wel, dat we niet mistasten indien we zeg den, dat het zich minder dan in de andere randgewesten uitdrukt, dat er geen „Zeeuw se gedachte" is en geen „Zeeuwse beweging", zoals er bv. een Friese gedachte is en een Brabantse beweging. Doch over deze belangrijke vraag en de oorzaken daarvan een volgende maal. Om 12 uur Donderdagmid dag arriveerde op hei marine- vliegveld Valkenburg in een Dakota van de R.A.F., de voorzitter van het comité van opperbevelhebbers vim de per manente vcrdediging&raad der West-Europese Unie, veld maarschalk Lord Montgome ry of Alamein. Hij werd begroet door de Britse ambassadeur in Ne derland, Sir Philips Nichols, de luit. Generaal mr H. J. Kjruls, de chef Marinestaf, vice-admiraai jhr. E. J. van Holthe, de chef luchtmacht staf, generaal-majoor C. Gie bel. kapitein ter Zee, C. Moolenburch namens de mi nister-president, generaal-ma joor M. R. H. Calmeyer na mens de minister van Oorlog de commandant van het vliegveld Valkenburg, offi cier vlieger eerste klas J. Swaab en Britse militaire atetachés. De veldmaarschalk vertrok in de auto van de Britse am bassadeur naar Den Haag. In Wassenaar en Den Haag waren de mensen uit hun huizen gelopen. Waar hij langs kwam werd hartelijk gewuifd en gingen de hoeden af. Veldmaarschalk Montgomery neemt zijne intrek in de Brit se ambassade. In Den Haag zal hij besprekingen voeren met de minister president en de minister van oorlog. Vrij dag om 11 uur vertrekt hij van Valkenburg. AMERIKA SPREEKT MET CHIN Ai Tussen Amerika en Tsjang Kai Tsjeks vertegenwoordi. gers worden besprekingen ge voerd over uitbreiding van de hulp aan China. MEER WIND. Geldig totWoensdagavond In het Zuiden van het land op vele plaatsen mist. Ove rigens half tot zwaar be wolkt, maar bijna overal droog weer. Meest matige, langs de Waddenkust krach tige en tijdelijk harde Zuid- Westelijke wind. Iets hogere temperatuur, vooral in het Noorden van het land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1