Üi PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT sM Kan de Gaulle thans nieuwe verkiezingen forceren? Ridderkerkse jeugd kwam bomen planten DE BILT Communisten verloren, maar behielden hun invloed Gevaar voor inflatie is geweken Nederlandse tanker kreeg hoge onderscheiding VOORSPELT yffSmmra H? A, bSKl Van 1-5 regels 1.-. iedere regel »bSÏÏTS.;,ïï,>C,| 05 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOÈSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN £^ra*°™Su buS^crat per kw.. Losse nummers 10 cent. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux te VlissingenVlamingstr. 16-18-20 (tijd.) teL 10 en 51 - Middel burg: Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Maurltsstr. 12. tel. 102 - Temeuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 26 Volgens Epoque" is de Regering de verslaaene De volledige officiële uitslag van de Zondag in F^Ëk- rijk gehouden verkiezingen voor de Raad van de Repu bliek, waarbij over 263 van de in totaal 320 aan te wij zen zetels moest worden beslist, is voor 264 zetels als volgt: Gaullisten 114; Socialisten 46; Radicalen 43; Onafhankelij- ken 19; Communisten 16; Mouvement Republicain Populai re 14; R.P.L. (Republikeinse Vrijheidspartij) 3; diversen S. Reuters correspondent seint echter uit Parijs, dat politieke waarnemers van oordeel zijn, dat de „overwinning" van de Gaulle, zijn plannen ten goede komt om de ontbinding van de Nationale Vergadering forceren en een nieuwe alge mene verkiezing te doen hou den. Hoewel hy geen absolute meerderheid heeft, neeft hij steun by onafhankelijken aanhangers vande rechter vleugel. die zich verzet tegen de regering van de „derde macht.'" De Senaat moet bij het sa menkomen van het Parlement de voorzitter kiezen. Indien dil een Gaullist zou zijn kan de Gaulle in bepaalde ge vallen op een absolute meer derheid rekenen. De Senaat kan volgens de grondwet wetsontwerpen tegen houden tenzij de Nationale Vergade ring met een absolute meer derheid voor het aannemen der wetsontwerpen is. Het valt te betwijfelen of de re gering vaak een absolute meerderheid zal kunnen vinden. De communistische verlie zen zijn in genen dele een weerspiegeling van een over eenkomstig verlies aan in- invloed bij de vakverenigin- gingen. De communisten to nen geen veranderde houding ten opzichte van hun aan de regering verklaarde oorlog. Een woordvoerder van de socialistische partij, Verdier. verklaarde, dat de groep van de Gaulle haar doel niet be reikt had. ondanks haar suc cessen. De Gaulle wenste het normale functionneren der par lementaire instellingen onmo gelijk te maken. Hij is thans echter niet. daartoe in staat, omdat er niet genoeg Gaullis ten gekozen zijn. De achteruitgang van de M. R. P. wordt gecompen seerd door de vooruitgang der tegen de Gaulle gerichte radicalen en door de socia listische winst, zo zeiae deze woordvoerder. By de stemming hebben 103.588 kiesmannen gekozen. Tot hen behoorden 100.011 zo genaamde speciale kiesman nen. die drie weken geleden werden gekozen. Daarom, al dus Reuter, heeft de uitslag des te meer betekenis. 545 kiesmannen waren leden van de Nationale Vergadering 3.032 leden van de departe mentale Taden. Na de verkiezing in Decern ber 1946 en Maart 1947 had de Senaat de volgende menstelling: Communisten 91, M R P. 75f Socialisten 61, Rassemblement des Gauches (radicale groepen) 33, Onaf hankelijke Republikeinen 19. Republikeinse Vrijheidspartij 11; andere 20. PERSREACTIES. 't Franse communistische blad „Humanité" verklaart naar aanleiding van de verkiezing vooi de Franse Senaat, dat deze niet het land vertegen woordigt. De verkiezing was een „monumentale zwendel." De rechts gezinde krant „1" Epoque" schreef, dat de wer kelijk verslagene de regering is. Sowjet-inflltratie in West-Duitsland. Volgens de onder Britse controle verschijnende „Montags Echo" zou den duizenden getrainde agenten van communistische opleidings kampen in de Sowjet-Unie worden „overgeplant" in de Westelijke sectoren van Berlijn en de Weste lijke zones van Duitsland. Deze f|enu?n. zouden zlch voordoen als vluchtelingen en repatriërenden °oste;n- Ook zouden Sow- jetburgers. zich voordoen als de serteurs uit het Rode leger de zonegrenzen overkomen om de ondergr°ndse be weging. die bekend is als de „na- fiterkén"VerZe'S'leWe®ln®,e ver' Herinnerend aan da opstootjes in Stuttgart op 28 October Jl. Voor- spelt het blad „nieuwe voorstellin ?.^,e,ders"- De Sowjets zouden verder van plan zijn het terug trekken van hun troepen uit Oost- Duitsland aan te kondigen „om de ■S»™" h%1 vo,k te winnen voof de onder communistische hê"S£i®r 0 socia"s,ische De regering had zich niet ge realiseerd in hoe grote mate de strijd tegen tegen het com munisme de reacties van de Franse openbare mening be heerst. Volgens „l'Aube" heeft de revolutionnaire actie der com munisten een belangrijk aan tal stemmen in de armen der R.P.F. geworpen." CHARLES DE GAIILLE. Splitsing van de Universiteit van Berlijn. In 'iet Kaiser Wilhelm-Instituut in de Amerikaanse sector van Berlijn is een afzonderlijk onder wijs! stituut geopend onder de naam van „Vrij Universiteit". Men is hiertoe overgegaan vanwege de Sowjet-Russische controle, waar onder de 140 jaar oude Berlijnse universiteit, welke in de Oostelij ke sector is gelegen, zou komen zijn te staan. Ruim tweeduizend van een vijf- duigendtal candidaten is voor in schrijving aan de „Vrije Universi teit" toegelaten. De oude Univer siteit telt thans 6500 ingeschreve nen. De situatie in China. Twee communistische legers een van twintigduizend man en een ander van vijftienduizend man trekken thans uit Mandsjoerije Zuidwaarts op over het „niemandsland" bij de Grote Muur. naar de provincie Hopei. Een derde legermacht van onbe kende sterkte heeft Foe-ning be reikt ten Noorden van de belang rijke stad Tsjang-Li aan de spoor lijn Peiping-Moekden. De nationa listen zijn te Tsjang-Li de over blijfselen van het 62ste leger aan het verzamelen tegen de commu nistische troepen, dié zich langs de Grote Muur bewegen. Tsjang-Kai-sjek heeft te Nan king verklaard, dat de oorlog met de communisten „tot het bittere einde zal worden uitgestreden". Hij wees alle opmerkingen over vredes-onderhandelingen van de hand. Vandaag. is het 25 jaar gele den, dat te München de mislukte putsch van Hit- Ier en Ludendorff plaats had, waarby 16 nationaal- socialisten om het leven kwamen; is het 8 jaar gele den, dat de oud-premier van Engeland, Neville Chambr-lain overleed. Arabische vredesvoor stellen aan Israël? Epstein, speciaal vertegenwoor diger van Israël in de Ver. Staten, heeft bekend gemaakt, dat .'.i de afgelopen dagen door een „groot Arabisch land betekenisvolle vre- desvoelhorens naar Israël zijn uit gestoken", aldus meldt de corres pondent te Chicago van de New York Times. Epstein zou hebben gezegd: „Of schoon we reeds vele malen vre desvoorstellen van vertegenwoor digers van Arabische staten ge kregen hebben, was geen dier voorstellen zo concreet en veelbe lovend als het laatste". Hoeveelheid vrij geld mag echter niet te stenk toenemen. Memorie van antwoord van minister Lieftinck. In zijn memorie van ant. woord op het voorlopig ver slag van de Kamers over het wetsontwerp tot afwikkeling der geldzuivering heeft de mi nister van financiën geconsta teerd, dat het gevaar voop in flatie als geweken kan worden beschouwd. Tegen een te sterke toene ming van de hoeveelheid vrij geld dient echter ernstig te worden gewaakt, mede in ver band met de précaire positie van onze betalingsbalans. Het is dan ook ongewenst, over te gaan tot een uitbreiding van de mogelijkheden tegoed op optierekening rechtstreeks in vrij geld om te zetten en tot een versnelling van het tempo waarin het tegoed op optiere kening verworven staatsschuld bewijzen en andere vermogens objecten tegen vrij geld kun nen worden ovei'gedragen. De minister gaat na of er op de kapitaalmarkt een zekere deflatoire tendentie aan de dag treedt. Hy constateert, dat het bedrijfsleven geen tekort aan voor investering bestemde middelen heeft. Vele bedrijven krimpen hun voorraden grond en hulpstoffen in. Tegen het voorstel recht streekse deblokkering ter af. lossing van bankschulden toe te staan, heeft de minister be zwaren, evenals tegen een re geling, waarbij geblokkeerde gelden zouden worden toegela ten als betaalmiddelen voor pe_ riodieke belastingen voor de jaren na 1945. Hij is echter bereid te bevorderen, dat alleen machtiging tot omzetting in 'n optierekening moet worden aangevraagd, wanneer het ge blokkeerde tegoed groter is dan f 1000.Ook wil hij de beschikking Deblokkering 1945 en de op grond daarvan uitge vaardigde voorschriften zoda nig wijzigen voor comptabelen, dat de meest hinderlijke beta lingen op geblokkeerde reke ningen een einde nemen. Overleg met Djocja mislukt. Minister Stikker terug naar Nederland. Uit Batavia wordt gemeld, dat minister Stikker vermoe delijk Woensdag uit Batavia naar Nederland zal terugke ren. Hij zal waarschijnlijk zijn besprekingen met de republi keinse regering niet hervat ten. Men leidt hieruit af, dat de besprekingen mislukt zijn. Paleis Noordeinde heeft voor 36Ö.000 schade. Dee schade aan de gebouwen, veroorzaakt door brond in het Paleis Noordeinde te 's-Gravenha- ge is door deskundigen geschat op f 380.000. Voor het volledig herstel zijn nog géén gelden aangevraagd. Tot dusver hebben de werkzaam heden zich beperkt tot noodherstel en het treffen van provisorische voorzieningen in een aantal zalen en vertrekke die met spoed we der in bruikbare staat moesten worden gebracht en waarmede een bed,ag van pl.m. f 50.000 gemoeid was Dit noodherstel zal worden betaald uit 'n nieuw artikel, waar toe binnenkort een suppletoire be groting bij de Tweede Kamer zal worden ingediend. Kreeg de politie bevel de Duitsers te gehoorzamen? Onderzoek naar circulaires van secretarissen-generaal gelast. De Bijzondere Raad van Cassa tie deed uitspraak in de zaak te gen drie voormalige leden van de Haagse politie, hoofdinspecteur S. P., hoofdrechercheur J. N. V. en C. L„ onder-inspecteur. De Raad verwees deze zaak terug naar het Bijz. Gerechtshof te 's Hertogen bosch voor een nader onderzoek op 12 verschillende punten. De Raad wenst nader onderzocht te zien, in hoeverre de door ver dachten aangehaalde circulaires, die door de secretarissen-generaal van de ministeries van justutie en binnenlandse zaken tijdens de be zetting uitgegeven werden, authentiek zijn. In deze circulaires werd aan Nederlandse politie-amb- tenaren bevolen zich te gedragen naar de aanwijzingen van de Duit se politie. Duitse bevelen moesten opgevolgd worden. Verder verlangt de Raad te we ten, wat deze secretarissen-gene raal gedaan hebben om de strek king van bedoelde cir;ulaires, te veranderen. Ook zullen in het nieuwe onderzoek de gedragingen van verschillende Haagse politie mensen en P.O.D.-rechercheurs na der onderzocht worden. Bedoelde politie-ambtenarcn. die tijdens de bezetting een groot aantal arresta ties verricht zouden hebben, zijn thans nog in functie. De Roemeense minister van binnenlandse zaken, Georgescu, heeft medegedeeld, dat in Roeme nië binnenkort het systeem van de collectieve boerderijen zal wor den ingevoerd. Voor kranig gevecht in Indische Oceaan. Prins Bernhard onthulde gedenkplaat aan boord. Maandagmogen heeft Z.K.H. Prins Bernhard op het tank schip „Ondina" van de tot de Koninklijke Sheilgroep be horende petroleummaatschap- pij „La Corona" de bronzen plaat onthuld, ten bewijze dat het scliip is onderscheiden met de „Koninklyke vermelding bij dagorder". De „Ondina" is het eerste scliip, dat deze on derscheiding is ten deel ge vallen. Deze vermelding bij dagor der is een eer voor alle opva renden, aldus Z.K.H. „Het is een uniek feit in de geschiede- Wordt Schacht opnieuw gearresteerd? Te Hannover is officieel medegedeeld, dat de regering van Wuertemberg-Baden de autoriteiten van Saksen schrif telijk verzocht heeft Hjalmar Schacht, voormalig president van de Duitse Reichsbanlt, die van oorlogsmisdaden en nazi sympathieën werd vrijgespro ken, opnieuw in arrest te stel len. Leden van de Rotary-clubs in Londen, Dordrecht en Middel burg, die te zamen circa 950 bomen aan Walcheren schon ken, hebben zelf enkele van deze bomen in de Middelburg se wyk 't Zand geplant. Bestuursleden C.P.N. vrijgesproken. Het gerechtshof te Amsterdam bevestigde Maandag het vonnis-van de rechtbank dat luidde: vrij spraak in de zaak tegen de be stuursleden van de C.P.N. „de Waarheid", de heren Koejemans, Schalker. Wagenaar. van Santui, de Groot, Brandenburg. Barucn. Reuter en Teiwes. Zij zouden zich schuldig hebben gemaakt aan belediging van' de regering in een artikel in het dag blad „De Waarheid". De advocaat-generaal had 1 week gevangenisstraf geëist. Bloemen op de graven van omgekomen Westkappelse jeugd Aagtekerke, Zoutelande enWestkapelle kregen bomen Van alle Nederlandse gemeenten, die tjjdens de oorlog te midden van het strijdgewoel kwamen te liggen, wer den er weinig zo zwaar getroffen, als Westkapelle. Van de 2300 inwoners kwam bijna tien procent om 't leven. Van de 157 doden, die alleen op de 3de October 1944, bij het bombardement van de dijken te betreuren vielen, waren er nog 31 kinderen Daarom was het een treffend gebaar van de Ridder- kerkse jeugd, die Maandag op Walcheren bomen kwam planten, de dag te beginnen met een kransiegging en het strooien van uit eigen spaarpot betaalde bloemen op de grafjes van wie hun leeftijdgenoten hadden kunnen zijn. Zwijgend, huiverend in de gure Novemberwind, stonden de uitverkorenen uit de leerlingen van twintig Ridder- kerkse scholen rondom de> vuurtoren op het kerkhof van Westkappel, luisterend naar de sobere details, die loco burgemeester W. Gabriëlse over de gebeurtenissen op 3 October mededeelde. Gesproken werd er verder niet. Slechts strooiden kinderhanden wittebloemen. Voorafgegaan door burge meester J. H. Crezée en de overige leden van het colle ge van B. en W. van Ridder kerk. een groot aantal leer krachten der scholen en B. en W. van Westkapelle en vergezeld door het bestuur der Stichting Nieuw Walche ren, begaf het gezelschap zich hierna naar de voormalige Waterstaatscantine. waar de jeugdige Ridderkerkers een speciaal voor deze gelegen heid geschreven lied van de heer L. A. Minderhoud, een uit Zeeland afkomstige on derwijzer te Ridderkerk, ten gehore bracht. TOESPRAKEN. De voorzitter der Stichting Nieuw Walcheren, de heer J. L. Verhagen uit Vlissingen, riep hierna een welkom toe aan de Ridderkerkse gasten. telande en Aagtekerke en bracht hulde aan Ridderkerk, dat voor de herbeplanting niet minder dan 3690 bij een bracht. Spr. noemde het toch een verblijdende gedachte weer nieuw leven toe te kunnen vertrouwen aan Walcherens bodem, te meer, omdat het wederom de jeugd is die dit doet. De jeugd zong het Zeeuw se., volkslied en burgemeester Crezée, eertijds volontair op de secretarie van Westkapel le, schetste nu, hoe Ridder kerk er toe kwam zich voor Walcheren in te spannen. Er werd al spoedig „geharkt" voor Aagtekerke, spr. zelf bracht, toen dat nodig was in de kattebak van zijn auto 28 katten naar Aagtekerke, maar toen niemand minder dan onze tegenwoordige Ko ningin op 4 November 1947 het sein gaf voor de herbe planting, begreep men ln Rid derkerk, dat men ook aan dit werk steun moest verle nen. Verheugend noemde spr. het, dat er in Westkapelle een Ridderkerkse laan zal komen, dat Aagtekerke een Rijsoordse laan zal nemen en dat vermoedelijk ook de an dere buurtschappen in Wal- cherse gemeenten vernoemd zullen worden. Spr. bracht hulde aan het particulier ini tiatief van Nieuw Walcheren, dat zoveel deed voor het ge troffen eiland en sprak, on der het afsmeken van Gods zegen over de nieuwe be planting, de hoop uit, dat de alsmede aan de gemeentebe- j Ridderkerkse jeugd Walche. sturen van Westkapelle, Zou- ren nooit zal vergeten, maar er zich steeds mee verbon den zal blijven voelen. Loco-burgemeester Gabriël se van Westkapelle schilder de de veranderingen, die de oorlog in Westkapelle ge bracht heeft „zelfs onze mooie dijk van basalt en krammatten is veranderd in een vormeloze pekmassa" dankte voor de schenking van Ridderkerk en gaf bewogen uiting aan de gevoelens, die het strooien der bloemen op het kerkhof in hem gewekt had. Burgemeester D. Kodde van Zoutelande schilderde het enorme leed. dat over Wal cheren kwam en over 't leed, dat nog steeds op de boeren drukt. Hij betreurde het, dat in Zoutelande nog niet ge plant kan worden, maar her innerde tevens aan het ge zegde: Is eèn boom op Wal cheren gróót, dan is de plan ter al lang doodWij ou deren, zullen de bomen niet meer volwassen zien, maar als de jeugd Walcheren niet vergeet, zal zij eenmaal kun nen zeggen: Kijk. deze bomen hebben wij geplant... Spr. dankte Ridderkerk en zeide te hopen, dat met Gods hulp Walcheren eenmaal weer worden zal wat het eertijds geweest is. NAAR AAGTEKERKE De kinderen kregen hierna een album van Westkapelle herrijst, Zeeuwse babbelaars en koffie en aten hun mee gebrachte boterhammen en plantten vervolgens langs de kerk een aantal bomen en struiken. Na een beZoek aan het oorlogsmuseum en de lan dingsplaats, begaf het gezel schap zich naar Aagtekerke, waar het op het gemeente huis ontvangen wera door B. en W. Burgemeester J. Bosselaar gaf hier op zijn beurt uiting aan zijn erkentelijkheid je- Frans vliegtuig vermist. Op weg naar Londen. Een twee-motorig vliegtuig, toebehorende aan een Franse maatschappij, is Maandag niet op de verwachte tijd op het vliegveld Croydon te Londen aangekomen. Het toestel was op weg van Parijs naar Londen en had zes leden van het Tsjecho-Slowaakse internatio nale ijshockey-team aan boord, benevens een uit twee perso- ften bestaande bemanning. Het weer boven het Kanaal wa? tamelijk goed. Volgens het tijdstip waarop men het laatst contact met het vliegveld had, moest het. zich reeds in het ge zicht van de Engelse kust of boven Engeland bevinden. Ale vliegvelden langs de rou te zijn gewaarschuwd, evenals politie en kustwacht. Een toe stel van de R.A.F. is aan het zoeken. Acht leden van het team wa ren reeds te Londen. Zij heb ben. gisterenavond een wedstrijd gespeeld. Dan maar een pleegkind. Het hondj'e van de fam. van L. aan de Steekterweg te Alphen aan de Rijn. wier jongen de weg van de meeste jonge hondjes wa ren gegaan, 1.1. linea recta in het water, heeft zich ont fermd over een moederloos biggetje. Moeder-hond waakt angst vallig over haar varken pleegkind en probeert elke vreemdeling, die wat al te dichtbij komt. in de benen te bijten. De knorrende zui geling laat zich de tromée verzorging van zijn honden- pleegmoeder met graagte welgevallen en groeit als kool. gens Ridderkerk en richtte zich ook in zeer hartelijke bewoordingen tot de jeugd. De heer P. BLaauw, bestuurs lid van Nieuw Walcheren, was de laatste spreker. Na tuurlijk werden ook hier de jonge Ridderkerkers onthaald op babbelaars en andere lek kernijen en tot besluit wer den er bomen geplant op het erf van de burgemeester. Het was vooral voor de jeugd, maar ook voor oude ren, een mooie dag. nis, want het zal toch nog wel nooit gebeurd zijn, dat een tanker de vijand heeft aangevallen en de overwin ning behaalde. Helaas zfln daarbij de kapitein en de hoofdmachinist, alsmede enige leden van de Chinese beman ning gesneuveld. Hun voor beeld zal steeds een bezieling zijn voor alle Nederlandse zee lieden." De gezagvoerder van de „Ondina", kapitein T. Duinker, dankte vervolgens voor de toegekende onderscheiding. Na de bronzen plaat ont huld te hebben, reikte Prins Bernhard aan elk der opva renden van de „Ondina", die by het gevecht aanwezig wa ren, zomede aan de nabestaan den van de gesneuveulde le den der bemanning een oor konde uit. De plechtigheid werd o.m. bijgewoond door vice-admi- raal jhr. E. J. van Holthe, commandant van de marine staf, luit. admiraal b. d. C. E. L. Helffrich, de Chinese ambassadeur dr. Henry Kong Hu Chang en de Britse am bassadeur sir Philip Nichols. HET GEVECHT De „Ondina" dankt deze on derscheiding aan het feit, dat zij in November 1942 een aan val van twee Japanse hulp kruisers afsloeg. De tanker was in de Indische Oceaan, op weg naar Abadan. slechts ge ëscorteerd door de „Bengal", een klein vaartuig van de Brits-Indische marine. Hier werd de „Bengal" aangevallen door twee Japanse raiders. Hoewel de „Bengal" adviseer de naar eigen inzicht te han delen, schaarde de tanker zich aan de zijde van de „Bengal", Haar vijfde schot veroorzaakte brand aan boord van een Ja panner en toen deze zich ge heel tegen de tanker richtte, slaagde de „Ondina" er met goed gerichte schoten in de vijand in de grond te boren. Kalkschipper smokkelde voilestof. „Ik ben de man uit Utrecht". De politie te Amsterdam heeft in samenwerking met de recherche van de dienst invoerrechten en accijnzen, een grote smokkelalfai- re opgerold. Het betrof hier een clandestiene import van tienduizenden meters voilestof afkomstig uit België. De goederen werden hier binnenge bracht door een schipper van een rijnaak, die de dozen met voile verborg onder zijn lading, die meestal uit kalk in kluiten be stond. Op verscheidene plaatsen in ons land in Utrecht. Hille- gom en Lisse loste hij zijn vracht en gaf de gesmokkelde goe deren over aan een kruier van het Centraal station te'Amsterdam. die zich naar die plaatsen had bege ven en zich met het wachtwoord: „Ik ben de man uit Utrecht" be kend maakte. Deze kruier bracht de goederen dan per taxi naar de hoofdstad en distribueerde ze daar onder de winkeliers, die van het complot deel uit maakten. De hoofdpersoon in deze affaire waarbij grote geldbedragen ge moeid waren is nog voortvluchtig. Er werden niet minder dan elf personen aangehouden. Zij werden na een verhoor weer op vrije voe ten gesteld. Loonbijslag en loonbelasting Zoals in het regeringscommuni qué inzake lonen en prijzen reeds werd medegedeeld, ligt het in het voornemen van de regering ora, behalve de reeds toegekende loon bijslag van f 1.per week. een wijziging van de kinderbijslag te bevorderen. Het was daarbij de bedoeling om te komen tot een verhoging van de kinderbijslag van het derde kind af met 24 cent per week. Van de zijde van de Stichting van de Arbeid is de bijzondere aandacht van de regering ge vraagd voor de moeilijkheid, die zich volgens de Stichting voordoet doordat van de toegekende loon bijslag van i 1.— per week loon belasting moet worden betaald. Het overleg met de Stichting heeft ertoe geleid, dat de regering aanleiding heeft gevonden de ver hoging van de kinderbijslag van 24 cent per week ook voor het tweede kind te bevorderen. De hier genoemde moeilijkheid zou zich niet hebben voorgedaan, indien verlaging van de loonbe lastingtarieven tegelijk met de loonbijslag zou kunnen ingaan. Vandaar dat deze maatregel slechts zal gelden tot het ogenblik, waar op de nieuwe loonbelastingtarieven van kracht zullen worden. VRIJ KOUD. Geldig tot Dinsdagavond. Droog en meest licht bewolkt weer. Zwakke tot matige wind tussen Noordoost en Noord. La ter veranderlijke wind. Koude ochtend en overdag tempera tuur oplopend tot enkele gra den boven het vriespunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1