PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT EEN COMMUNISTISCH CHINA? Bevrijdini Walcheren van .erdacht De Gaulle kreeg geen absolute meerderheid Geen verhoging van de vermogensbelasting D£ BILT Tsjang Kai Sjek heeft gefaald Ontroerende dankdienst in Westkapelle VOORSPELT 191e Jaargang-No. 262 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj.: W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn, Pl.verv.: \V. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS: 32 ct. per week; 1 3.90 p. kw.; fr. p. p. 4.15 Maandag 8 Nov. 1948 per kw.. Losse nummers 10 cent. ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie i 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels 11.—. iedere regel WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Bureau «van dit blad". 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tyd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Temeuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 26 Opmars naar NankingenSjanghay Wanneer men op de kaart van China nagaat, welke enor me stukken van Noord- en Midden China reeds door com munistische legers of daarmee sympathiserende militaire een heden zyn bezet, <lan beseft men al spoedig, dat het er voor do Tsjang Kai Sjek-regering heel donker uitziet. Het gebied rond Peiping en Tientsin is nog in handen van de regeringspartij, maar vrywel geïsoleerd. Naar het Zuiden naderen do communistische legers Sjanghai en de Yangtse- rivier. Zij slcJan thans 200 k.m. westelijk van Nanking. Er zouden bij Nanjang Fengtai twee bressen geslagen zijl) in de defensielijn van de regeringstroepen, die Midden- China verdedigen en over een front van 400 km. lengte het zwaar te verantwoorden heb ben. Intussen wordt een grote aanval op het spoorwegknoop- punt Soetsjau verwacht. De af loat van deze slag kan beslis, send zijn voor het lot van Midden China. Generaal Jen Si Sjan gou verneur van de provincie Sjan- si, heeft de strijd tegen de communisten opgegeven. IN SJANGHAI. Zondagmiddag" zijn op ver scheidene" punten in Sjanghai onlusten uitgebroken. Er wer den winkels geplunderd. De prijzen van de levensmiddelen stegen in enkele dagen zo ont stellend, dat de kleine man f een voedsel meer kan kopen, n consulaire kringen te Sjang hai wordt gevreesd, dat na een mogelijke ineenstorting van de macht der Chinese regering' een periode van roof- en moordpartijen zal volgen, nog voordat communistische auto riteiten het bewind hebben overgenomen en gestabiliseerd, ONDERHANDELINGEN Te Tientsin werd Zondag ge sproken over een vredespoging van Tsjang Kai Sjek. Sjao Li Tze. de vroegere Chinese ge zant te Moskou, zou als afge vaardigde van Tsjang Kai Sjek contact zoeken met de leiders van de oprukkende commu. nistische legers Ook wordt de naam van een Chinese generaal genoemd, die in opdracht van Tsjang Kai Sjek de ambassadeurs van Rusland en Amerika bezocht zou hebben om over- vrede te praten. HET COMMUNISME GROEIDE. Volgens de communistische radio in China, zou generaal Mao Tse Toeng een proclama tie hebben uitgevaardigd, waarin het oorlogsdoel van de communisten wordt aangege ven als het verdrijven van de Amerikaanse imperialisten en het vestigen van een nieuw regime. De communisten zou den een vierde van het Chi nese grondgebied beheersen, waar 35 van de Chinese be volking woont. Het ledenaan tal van de communistische par tij zou tot 3 millioen zijn ge stegen IN ENGELAND. De Èngelse Zondagsbladen lieten zich pessimistisch uit Moskou herdacht de October-revolutle. EN MOLOTOV SPRAK.. In Moskou is Zondag de Octoberrevolutie van 1917 her dacht met de gebruikelijke pa rades en demonstraties. De minister van buitenlandse za ken Molotov, heeft een grote rede gehouden, waarin hij on der meer verklaarde dat men veel beter kan leven in de Sowjetsatellietstaten van Europa, dan in de Westerse democratieën. Hij hekelde de „agressiepolit'iek" van Enge land en Amerika, schold de leidende politici uit voor oor logsophitsers en wekte het Russische leger op om paraat te zijn tegen mogelijke Angel saksische aanvallen. Verder wees hij op de grote vooruit- fang en het snelle herstel van owjet-Rusland en pleitte hij voor vernietiging van alle atoombommen. 24-uursstaking in Duitsland. ALS PROTEST TEGEN PRIJSSTIJGING. De bizonale vakverenigings raad in Duitsland heeft be sloten een 24-uursstaking uit te roepen als protest tegen de stijgende prijzen. De da tum zal nader bekend worden gemaakt. Sovjetradio Berlijn heeft de oprichting aangekondigd van een nieuwe onafhankelijke socialistische partij. Boven dien worden democratische verkiezingen aangekondigd in de Sovjetzöne van Berlijn. De Taegliche Rundschau beschuldigt er de Amerika nen en Engelsen van, dat zij sabotagegroepen vormen in de.Berlynse spoorwegwerèld. Generaal Clay heeft een herhaald verzoek der Duitse bisschoppen om de doodvon nissen tegen een aantal oor logsmisdadigers in te trek ken vefriyorpen. over de toekomst van China. Een communistisch China zou voor de wereld een ramp bete kenen. Critiek wordt uitgeoe fend op de Chinese regerings troepen, die, hoewel ze Ame. rikaanse wapenen hadden, zich jammerlijk hebben geweerd. Het zal voor Amerika moeilijk zijn de Chinese regering te hel. nen. als ze zich zelf niet kan helpen Wordt Clay teruggeroepen? Volgens de bladen in de Sowjet-zöne van Duitsland, zou generaal Clay, de Ameri. kaanse opperbevelhebber in Berlijn, weldra worden terug geroepen. Hij heeft Truman niet gelukgewenst met zijn verkiezing en zou een bewon deraar van Dewey zijn. Weer geen luchtvaart in Frankrijk. In Frankrijk zijn de piloten weer eens in staking gegaan. Het gehele luchtvaartverkeer ligt dientengevolge vanaf Zon dagnacht 24 uur stil. Dc sta king zal 24 uur duren. Executieprobleem in Griekenland. Tien Griekse vakverenigings- leiders en acht Griekse zee lieden zijn wegens sabotage en opwekking tot rebellie ter dood' veroordeeld. Tijdens urenlange debatten in de po litieke commissie van de Ver enigde Naties over de Griek se kwestie, waarbij de Russen weer toonden over een uit gebreid repertoire van scheld woorden te beschikken en d'e Westerse gedelegeerden zich afvroegen of zij maar voort moeten gaan zich door het slijk te laten sleuren, hebben de V.N. besloten geen stap pen bij de Griekse regering te doen om de executie uit te stellen. Uit Athene wordt echter gemeld, dat de executie, die Maandag zou plaats hebben, uitgesteld is. Levert Praag wapens aan Palestina Amerika heeft geprotesteerd tegen Tsjechische wapenleve ranties aan Palestina. Volgens de berichten zou er een soort luchtbrug bestaan tussen Praag en Jeruzalem. Het ant woord van Tsjecho-Slowakije op het protest wordt door Amerika onbevredigend ge noemd. Uit Rome wordt gemeld, dat in Italië maandelyks twintig- piloten worden opgeleid, die vervolgens naar Palestina wor den gesmokkeld en dienst ne men bij de regering van Is raël. Israël ontkent overigens het bestaan van de bovengenoem de luchtbrug. Frankrijk iko.os een nieuwe Senaat. Zware nederlaag der drie regeringspartijen. Gisteren Zondag heeft Frankrijk een nieuwe Senaat gekozen. Het. stemmen voor de ze Senaat - geschiedde door de 10G.000 kiesmannen, die reeds eerder waren gekozen. Ingevolge de nieuwe regeling werden Zon dag 269 senaatsleden gekozen, waarvan er 246 het- moederland 23 de overzeese gebiedsdelen vertegenwoordigden. Later zul len nog 31 leden door bepaalde overzeese gebiedsdelen worden aangewezen. In de oude Senaat zaten 85 communisten, 62 socialisten, 72 katholieken, 42 radicalen en 54 leden van allerlei kleinere groe peringen, Het stond al vooruit vast, dat de communisten ernstige verlie zen zouden lijden door het nieu we verkiezingssysteem. De beweging van De Gaulle heeft aan deze verkiezing deel genomen door het stellen van eigen candidaten en door het samenwerken met candidaten of organisaties, die het program van De Gaulle onderschreven, wat betreft het houden van ver vroegde algemene verkiezingen. Te half twee Zondagmiddag toen de eerste uitslagen binnen kwamen bleek, dat de Gaullis ten. (leden, van zijn beweging en sympathiserenden) aan de kop gingen met 27 zetels, tegen de socialisten 12 en alle overige partijen 11. Al spoedig werd het vermoe den bevestigd, dat de commu nisten een. zware nederlaag had den geleden. Omstreeks 5 uur bleek, dat van de 120 toen gekozen candi daten. 63 Gaullisten, waren, 22 socialisten, 14 communisten en 19 radicalen. Te kwart voor acht hadden Publiek wilde scheidsrechter lynchen. Na een voetbalwed strijd in de stad Monza bij Milaan stroomden vele duizenden „voetbal liefhebbers" het veld op met de bedoeling de scheidsrechter, die in hun ogen de ontmoeting partijdig had geleid en dus het bezoekende elf tal had bevoordeeld, te lynchen. De politie moest gebruik maken van traangas en gum mistokken teneinde een lynchpartij te voorko men. Op 9 November komt het Pau selijk college voor de ritus bijeen om de Franse koningin Jeanne, de echtgenote van Lodewijk XII. heilig te verklaren. Zij was reeds zalig verklaard. de Gaullisten 109 van 244 toege wezen zetels veroverd. In 12 de partementen hadden zij alle ze tels verworven. De katholieke partij (M.R.P.) is vrijwel uit de Senaat verdwe nen. Het was overigens voor de Gaullisten een teleurstelling, dat zij niet de meerderheid in de Senaat verwierven. Avinin, een der leidende Gaullisten, sprak van een. bittere ontgoo cheling. Soustenelle, de secretaris van de Gaulle-iJartij, daarentegen achtte de uitslag een grote over winning voor De Gaulle. Hij beweerde dat 121 van de 267 zetels bezt zijn door leden van zijn partij of door mannen, die met bepaalde doelstellingen van zijn partij instemmen. Kort na middernacht luidde de officiële verdeling als volgt: Gaullisten 97, socialisten 48, ra dicalen 48, onafhankelijken 21, communisten 16, M.R.P. 15, P. R.L. 6, andere partijen 10. Geheim telegram naar Den Haag. Het Bandoengse blad „Persa- toean" publiceerde een geheim telegram van de regering van Pa- soendan aan de Nederlandse rege ring. In dit telegram wordt o.m. verklaard: De regering van Pasoendan be schouwt de besprekingen in Den Haag niet als voor beide partijen bindend, waardoor zij zich het recht voorbehoudt haar mening over het wetsontwerp kenbaar te maken. Zij acht deelneming van de Republiek aan de federale in terimregering een essentiële voor waarde voor de verkrijging van rust en orde over geheel Indonesië en van een snelle oplossing van het politieke geschil tussen Neder land en Indonesië. De regering van Pasoendan acht het voorts noodzakelijk, dat zij in zage krijgt van het uiteindelijk wetsontwerp dus nadat aan de hand van de bevindingen door de Nederlandse regering in het over- leg met de republiek opgedaan wij- i zigingen zijn aangebracht voor- dat het aan de Staten Generaal j wordt aangeboden. Handel met Praag loopt niet vlot meer. Tijdens de debatten naar aan leiding van de Poolse en Tsjechi sche aanvallen op het plan-Mar shall in de economische commissie van de Ver. Naties, heeft de Ne derlandse gedelegeerde, dr. C. L. Patijn, betoogd, dat sedert de hui dige regering in Praag aan het be wind is. de handelsbetrekkingen tussen Nederland en Tsjecho-Slo wakije steeds meer moeilijkheden ondervinden. Nederland heeft na de oorlog handelsovereenkomsten gesloten met de meeste Oost-Europese lan den en de hieruit voortvloeiende handelsbetrekkingen ontwikkelen zich zeer bevredigend. De heer Patijn zeide voorts: „Met Tsjecho-Slowalcije hadden wij een zeer belangrijke handels overeenkomst sinds 1945 en in de beide daarop volgende jaren viel een zeer bevredigende handelsont wikkeling voor een groot aantal artikelen waar te nemen. Dit jaar evenwel zijn voor de eerste maal moeilijkheden ontstaan Er ont staan grote vertragingen en het valt onze kopers moeilijk uit te maken met wie zij in contact moe ten treden, aangezien vele han delskanalen geblokkeerd schijnen te zijn. Wij weten, dat de Tsjechi sche export naar de Sowjet-Unie met de dag toeneemt ten nadele van de exporthandel met West- Europa." Tweede persincident op Kemajoran. Wederom heeft de Nederlandse militaire politie aan de correspon denten. die een onderhoud wilden hebben met de adviseurs van mi nister Stikker, toen deze uit Djocja te Batavia aankwamen, de toegang tot het Bataviase vliegveld verbo den. Bij de aankomst van dr. Beel is Dinsdag j.l. hetzelfde gebeurd. Toen hebben de Nederlandse auto riteiten de volgende dag een offi ciële verontschuldiging aangebo den en het incident geweten aan een „misverstand". Door de houding van de mili taire politie waren de correspon denten Dinsdag niet in de gelegen heid minister Stikker, die de vier adviseurs op Kemajoran kwam af halen, Vragen te stellen, met name waarom hij niet, gelijk aanvanke lijk in het voornemen had gelegen, 's moi-gens naar Djocja was ver trokken. Een employé van het vliegveld excuseerde de gebeurte nis met de mededeling, dat „mi nister Stikker niet wenste te wor den geïnterviewd" en de order had gegeven dat de correspondenten niet fnochten naderen. Aneta meldt echter dat in ver band met een te bestuderen docu ment van republikeinse zijde, het vertrek van minister Stikker naar Djocja is uitgesteld. Mevr. Fanny BlankersKoen voor de televisie. Tijdens de Philips televisie-uitzending op Donderdag 4 November interviewde de radioreporter Aad van Leeuwen de Olympische kam pioene Mevr. Fanny BlankersKoen. Staande de regisseur F. K. de Vries. Minister Lieftinck heeft zich nader beraden. Maar dan ook tol het uiterste bezuinigen De regering- heeft bij de Tweede Kamer haar memorie van antwoord ingezonden met betrekking tot de financiële beschouwingen der Kamer over de begroting 1949. Wij ontlenen hieraan: Zoals reeds is medegedeeld, ligt het in het voornemen der regering de totstandkoming te bevorderen van enkele eenvoudige fiscale herzieningen, die aan de ern stigste der gevoelde bezwaren zullen tegemoet komen. Aan de voorbereiding daarvan wordt met grote spoed ge werkt. Gezien het nog bestaande budgetaire tekort en mede ge let op de grote bedragen, die nodig zijn voor het herstel van oorlogsschade, durft de minis ter van financiën deze weg slechts te gaan in het vertrou. wen, dr.t hij allerwege', ook bij de Staten-Generaal, steun zal vinden bij zijn streven tot ver dere beperking van die uitga ven, die sociaal en economisch gezien, niet de hoogste bijdra gen vormen tot de 'algemene volkswelvaart. De overwogen belastingver lichtingen hebben de minister aanleiding gegeven zich te be raden over de verenigbaarheid van de hier besproken voorne mens met de inhoud van het dekkingsplan voor de uitgaven inzake materiële oorlogsscha den dat een reeks van belas- tingverhogingen, alsmede een nieuwe belasting bevat. Een zeer belangrijk aandeel in de geraamde opbrengst van het dekkingsplan levert een verhoging van de omzetbelas ting. Een tweede belangrijk on derdeel v.an het dekkingsplan wordt gevormd door de huur belasting en de daarmede sa. menhangende wijziging van de personele belasting. Hoewel 'n geleidelijke aanpassing van de huren aan het sterk gestegen peil van de bouwkosten nood zakelijk is, maakt met het oog op het handhaven .van een verantwoorde loonden prijspo- Vliegend orkest. Het Metropool-Orkest van Dolf van der Linden heeft Zaterdag ervaren, di»t de snelle verplaatsingmogelijk heden. die het luchtverkeer biedt, ook musici met hun instrumenten in de gelegen heid kan stellen op een avond in twee verschillen de landen een uitvoering te geven. Na een optreden te Hilversum, dat om .9 uur geëindigd was. is het gezel schap per autobus naar Schiphol vertrokken. Hier stond gereed een gecharter de K.L.M. DC-3. welke ter stond het luchtruim koos en de orkestleden binnen 35 minuten naar Brussel bracht In de Belgische hoofdstad arriveerden zij op een zo danig tijdstip dat zij om 11 uur met hun tweede uitvoe ring op één avond konden aanvangen. Op de plaats waar de Geallieerden landden Op de eerste November 1944 landde de vierde Commando- Brigade van het Britse Marinierscorps bij Westkapelle ter be vrijding van het eiland Walcheren. Met vijf entwintig landings schepen werd deze actie ondernomen. Twintig van deze vaar tuigen gingen in de strijd ten onder. De verliezen van deze strijdmacht, waarvan ook een kleine Nederlandse Commando troep deel uitmaakte, waren ongekend zwaar. Na hevige strijd wisten, de troepen te landen. Een week later was Walcheren bevrijd. Zondagmorgen is dit wapen feit. in alle eenvoud te Westka pelle herdacht. Op de landings plaats. waar zoals bekend een klein monument herinnert aan hen. die vielen, verzamelden zich om hall twaalf een depu tatie van de Britse Marine on der bevel van Capt. Hogg, van de Royal Marines onder bevel v. Commander Gillespie en van de Nederlandse Mariniers on der bevel. v. maj. v. d. Spek, als vertegenwoordiger van de Com mandant der Zeemacht, alsmede jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, Commissaris der Koningin in Zeeland en zijn echtgenote en het gemeentebestuur van West kapelle. Tevens waren aanwezig luit. kol. Thurmer als vertegenwoor diger van de Britse Ambassa deur, Commander Child, kapi tein ter zee Kuiler, comman dant van Hr. Ms. Vulkaan, als vertegenwoordiger van de Ne derlandse Minister van Marine, de Nederlandse kapiteins van den Berg en Linzel, die destijds de landing bij Westkapelle mee maakten, luit. ter zee Jongelaar, eerste officier van de Vulkaan, de vroegere Britse Marineatta ché Capt. Jeffries, personeel van de Britse Ambassade en verde re genodigden. PLECHTIGE HERDENKINGSDIENST. Het was een dag als de eer ste November 1944: Guur win terweer, met een striemende regen, een grauwe mistroostige zee. Aan het strand lagen nog de stukgeschoten tanks en lan- dingsboten, die de kust nimmer bereikten: droeve herinneringen aan een glorieus wapenfeit. Rondom de genodigden hadden zich taJ van belangstellenden verzameld, toen Reverend Web ster, de Britse aalmoezenier bij het: bezettingsleger in Duits land, de plechtige dankdienst begon. Hij dankte de Almachti ge voor de bevrijding van Wal cheren en herdacht de gevalle nen. De verliezen van Mari niers en Marine waren zeer groot, zo zeide hij, maar de operatie werd met veel moed en vertrouwen uitgevoerd en wij danken God, dat het een succes geworden is. Tezamen met de geslaagde landing bij Vlissin gen was dit het begin van het einde der Duitse overheersing van dit mooie deel van Neder land en. het is goed, dat wij on ze dankbare herinneringen wij den. aan wie hier hun leven of ferden. De aanwezigen zongen hierna het Engelse gezar.g Voor alle Heiligen, waarna rev. Webster Jes. 52 vs. 7-10 las en gezamen lijk het Onze Vader werd ge beden. Rev. Webster sprak ver volgens het Gebed om Genade uit, gevolgd door een dankge bed voor de bevrijding van Wal cheren. Een hoornblazer blies The last Post, waarop een stilte van tweeminuten volgde. Daarna werd de Reveille geblazen en werden bij het monument kran sen gelegd van dc Provincie Zeeland de Royal Marines, de Royal Navy, de Nederlandse Marine en Cdr. Child. Gezamenlijk zongen de aan wezigen Saat op en strijdt den goeden strijd, rev. Webster gaf de zegen, waarna ten slotte het Wilhelmus en. het God save the King gezongen werden. Hiermede was deze sobere, maar diep ontroerende plechtigheid ten einde. Bewogen verlieten de honderden aanwezigen de lan dingsplaats. TOESPRAKEN. Het Britse gezelschap en de verdere genodigden, die Zater dag op een aan Cdr. Child toe behorend jacht te Middelburg waren gearriveerd, werden in Westkapelle des morgens in De Valk door het gemeentebestuur ontvangen. Na afloop der plech tigheid werd een bezoek ge bracht aan 't oorlogsmuseum en in het Barakkenkamp een een voudige maaltijd genuttigd, waarvoor door de heer Franken hoofd van de afdeling huisves ting van het Streekbureau Wal cheren, de voorbereidingen wa ren getroffen. Nadat dronken waren uitge bracht op HJVI. de Koningin en Koning George, nam jhr. mr. A. F. C. de Casembroot het woord, herinnerend aan de verbonden heid der geallieerde volken in het donkere verleden en er zijn voldoening over uitsprekend, dat tot behoud der Westerse be schaving' ook in de donkere toekomst deze verbondenheid bezegeld is in de onlangs tot stand gekomen militaire samen werking der West-Europese sta ten, Rev. Webster antwoordde en wees op de noodzaak van toena dering der volkeren en het nut van gezamenlijke herdenking der wapenfeiten, waarin de broederschap tussen Nederland en Engeland met zoveel kost bare offers bevestigd werd. litiek he't tiidstip en de grootte van de verhoging voor de re gering een punt van overwe ging uit. Nadere overweging van de belasting op onroerende goe deren in de dode hand. heeft de minister tot de overtuiging gebracht, dat het beter is van een belasting van deze aard af te zien. Het heffen var. 30 opcenten op de vermogensbelasting zou de druk van die belasting ver hogen van 5 pro mille tot 6/2 pro mille. Bij een netto-rende ment. 'van vermogen van 3'/2 betekent zulkü een verho ging van de belasting op het inkomen met 4 a 5 De minister acht het heter hei" voornemen tot deze maat regel te laten varen. OPENBARE WERKEN. De regering betreurt het, dat zij zich genoopt heeft ge zien geen gelden uit te trek ken voor een nieuwe inpolde. ring in het Zuiderzeegebied en slechts 5 millioen voor de aan leg van het AmsterdamRijn kanaal. Zowel om monetaire redenen als uit een oogpunt van conjunctuurpolitiek dient vooralsnog ten aanzien van de uitvoering van openbare wer ken naar de grootst mogelijke beperking te worden gestreefd. Daar de vooruitzichten voor 1949 ten aanzien van de ter beschikking komende deviezen minder gunstig zijn dan aan vankelijk werd verwacht, kan voorshands slechts van een sterk beperkt bouwprogramma worden uitgegaan. Daarin zul len op de voorgrond moeten staan de woningbouw en de bouw voor die industrieën, die op korte termijn deviezen ople veren. Niet ka" worden voor komen. dat hierdoor de uitvoe ring van openbare werken in het gedrang komt. WINSTUITKERINGEN. Een beroep tot matigheid in de winstuitkeringen acht de minister van financiën ge wenst, omdat z.i. de financie ring uit de winst de meest eenvoudige en doeltreffende methode is tot het financieren van de noodzakelijke vemieu. wing en uitbreiding van het productie-apparaat door mid del van besparingen. School te Blaricum afgebrand. In de nacht van Zaterdag op Zondag is te Blaricum de St. Bernardusschooi tot de grond toe afgebrand. Het vuur, dat omstreeks 3 uur door nog onbekende oorzaak op de bovenverdieping ont stond en door enkele brui- loftsgangers werd ontdekt, sloeg snel op de benedenver dieping over, die 6 klasloka len en een gymnastiekzaal bevatte. PORTZEGELS BUITEN GEBRUIK. In ons blad van 2 Nov. is een bericht opgenomen over postzegels, die buiten gebruik worden gesteld. Dit bericht had tenrechte betrek king op portzegels en dus niet op de gewone postzegels. VEEL BEWOLKING. Veel bewolking met voor namelijk in het Zuiden van het land enkele buien. Meest matige en langs de Wadden eilanden nu en dan krachtige Noord-Oostelijke wind. In de Zuidelyke provincies echter tijdelyk veranderlijke wind. Ongeveer dezelfde tempera tuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1