PROVIHCIALE ZEEUWSE COURAHT Geheim verdrag gesloten tussen Joego-Slavië en Amerika? Amerikaanse uitrusting voor Franse divisies Wederopbouw Middelburgs binnenstad BILT Triest en Istrië zouden geheel ontruimd zijn Een Sowjet-Bikini? Ontruiming noodwinkels prikkelt bouwanimo Burgemeester d' Ailly onderscheiden. Windhoos teisterde Vlieland Kleine zelfstandigen kind van de rekening? 191e Jaargang-No. 261 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj.: W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn. PLverv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS: 32 et. per week; 3.90 p. kw.; fr. p. p. 4.15 per kw.. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 6 Nov. 1948 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels 1.—, iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad", 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. C 160, tel. 26 Sensationele onthulling van een Italiaans blad Het Milanese weekblad „Europe" heeft bijzonderheden ge publiceerd over een „geheim Joegoslavisch—Amerikaans ver drag". Volgens de bepalingen daarvan zou Joego-Slavie reeds doende zijn zjjn zóne van Triest te demobiliseren. Het blad noemt geen bron voor zijn publicatie, maar zegt, dat het verdrag is ondertekend door speciale afgezanten van de Ver. Staten op het eiland Brioni, ongeveer vijftien kilomter ten Noordwesten van Pola, en wel eind September j.l. NAAR HET OOSTEN. Volgens het blad heeft Ame rika van zijn *kant toegezegd te zullen zorgdragen voor „ab solute veiligheid" van Joego- Slavië ingeval dit land door de Sowjet-Unie of „een ander der landen van het Oostelijk blok" zou worden aangevallen. Verder zou het; verdrag clausules be vatten omtrent: 1. Onmiddellijke terugtrek king van Joego-Slavische troe pen en uitrusting uit de door Joego-Slavië bezette zóne van Istrië. 2. Overneming door het Ame rikaanse leger, in noodgeval, van de gehele vrijstaat en het Westelijke gedeelte van Istrië tot aan de Wilsonlijn. 3. Afstand door Joego-Slavië, in noodgeval, aan de Ameri kaanse troeperf van de corridor, die de troepen in Triest met die in Oostenrijk vebindt. 4. Terbeschikkingstelling aan het. Amerikaanse leger door Joego-Slavië, ingeval van een oorlog tussen, de geallieerden, van een uitgestrekt bruggen hoofd aan de kust van de Adri- atische zee. 5. Afzien door Joego-Slavië van. aanspraken op Karinthië. Verder zouden de Amerikaan se afgezanten Joego-Slavië le vering hebben toegezegd van industriële producten. Vrijspraak van Schacht vernietigd. Het ministerie voor de zuive ring van Württemberge-Baden heeft de vrijspraak van dr. Hjalmar Schacht, de voorma lige minister van Financiën van het derde RUk, vernietigd. Dit betekent, dat Schacht op nieuw kan worden aangehou den en berecht door een ander zuiveringshof. De Amerikaanse militaire gouverneur van Württemberg- Baden, Charles Lafoliette, juichte de beslissing tot ver nietiging van de vrijspraak toe. Deze flinke stap van de Duitse regering za1 er veel toe bedragen, aldus Lafoliette, om het vertrouwen van de volkeren der democratische landen te versterken, dat het volk van Duitsland zelf het virus van het nazisme kan en wil uitdrijven. Onenigheid over West-Duitsland. Volgens diplomatieke kringen te Londen zouden de bij monde van generaal König tijdens de besprekingen tussen de Westelij ke opperbevelhebbers in Duits land geuite Franse bezwaren tegen het ontwerp van consti tutie voor West-Duitsland. dat thans door de vergadering te Bonn wordt opgesteld, wel eens het voorspel kunnen zijn van ernstige meningsverschillen tus sen de Westelijke bezettende mogendheden over de toekom stig6 eigendom van de indus- triën van het Ruhrgebied. De Franse bezwaren betref fen de toelating van Duitse ver tegenwoordigers uit Berlijn in het toekomstige West-Duitse parlement en het verlenen van zeggenschap over de belastin gen aan de toekomstige federa le regering. Koning Leopold wijkt niet. Naar het socialistische blad „Le Peuple" schrijft, zou de secretaris van koning Leopold, Pirenne, hebben verklaard, dat ook al mocht de huidige cri sis 20 jaar duren, de Belgische vorst niet van plan is afstand te doen van de troon ten be hoeve van zijn zoon Boudewijn. STALIN GEFELICITEERD. Ter gelegenheid van de 31e verjaardag van de October-re- volutie heeft maarschalk Tito aan Stalin een telegram doen toekomen waarin hij zegt: „Ik wens u volledig succes bij de verwezenlijking van het com munistische doel en ik spreek de hoop uit, dat het Sowjet- Russische volk een serene toe- komsl tegemoet gaat, die door mets kan verstoord worden" Volgens „Europe" is er zelfs geen enkele Joego-Slavische in- lanterie-compagnie in Triest of Istrië achtergebleven. In de af gelopen. weken zouden vijfdui zend manschappen met uitrus ting en al uit het gebied ver trokken zijn met achterlating van slechts een twintigtal man schappen, zonder officieren, ter bewaking van de lege barak ken. Zes en dertig divisies, die Ti to bewapend zou hebben uit vrees voor een oorlog met de Westelijke mogendheden, zou den naar de Oostgrens gediri geerd zijn. Truman uitbundig ontvangen te Washington. President Truman is Vrydag uit Independence per trein te Washington aangekomen, waar hem een uitbundige ont vangst ten deel viel door naar schatting een half millioen mensen. Truman werd op het sta tion o.m. verwelkomd door de vice-president, Alha.n. Barkley, vele ministers en andere hoge autoriteiten. Een twaalftal muziekcorpsen speelden wijsjes als „I am just wild about Harry", „Ba,ck in the saddle again" en „hail to the chief". Vandaag wordt de Neder landse schilderes, Suze SlagerVelsen, 65 jaar. MORGEN herdenkt Sovjet- Rusland de jaardag 'der revolutie; is het 4 jaar ge ledén, dat Roosevelt voor de vierde keer 'tot president van» de Verenigde Staten werd gekozen. Mislukte atoombomproef in de Kaspische Zee. Het Franse blad „Figaro" pu bliceert onder copyright een verslag van een mislukte proef met atoombommen op een schiereiland, in de Kaspische zee. Volgens het artikel ontploften de bommen bij de proeven, die in Juni van dit jaar werden ge houden, te vroeg. Bij de proeven waren aanwe zig: Maarschalk Stalin en maar schalk Timosjenko- De bommen waren gefabri ceerd in Sterlitamak en in het Altai-gebergte. Zij zouden slechts 50 gram „atomische ex plosieven." bevat hebben. De bommen waren te vroeg ont ploft. De technici hadden ver wacht dat een vertraging zou optreden van 15 minuten. Hier door was het niet mogelijk ge bleken over te gaan tot fabri cage van „atomische tijdbom men". zoals voorzien was. Sterlitamak ligt in Europees Rusland, ongeveer 800 km. Noord-Westelijk van de Kaspi sche zee. Het Altai-gebergte ligt. in Centraal-Azië. In de ouderdom van 58 jaar is plotseling in Hongkong overle den de heer F. W. Walterscheid, gebiedsdirectcur van het Verre Oosten van de N.V. Philips gloei lampenfabrieken. In Klero, een plaatsje op Republikeins gebied, hebben mili taire waarnemers van de Commissie voor Goede Diensten en Nederlandse officieren besprekingen gevoerd met enige Repu blikeinse autoriteiten. De miliiaire waarnemers gaan terug naar Nederlands gebied onder geleide van een Republikeins officier. Extra boter als Sinterklaas-verrassing. Volgens „De Kruidenier' zal met Sinterklaas een half pond margarine of boter ex tra worden verstrekt. Kinde ren beneden vijf jaar zouden 125 gram krijgen. Verder zou het in de bedoe ling liggen om in 1949 regel matig slaolie in de distribu tie te brengen. Voorlopig leveranties op ikleine schaal. Uit Frankfort wordt bericht, dat de Ver. Staten legervoor- raden tot een waarde van ongeveer 5 millioen dollar aan Frankrijk hebben overgedaan voor de uitrusting van drie divisies Franse troepen. Het hoofdkwartier van «het Ame rikaanse hoofdkwartier in Duitsland heeft dit in vage ter men bevestigd. Functionarissen in Washing ton ontkennen echter, dat Amarika in het geheim het Franse leger van wapens voor ziet in het kader van de plan nen voor de verdediging van West-Europa. Het gaat hier slechts om de levering van 'n hoeveelheid overtollig mate riaal, niet bestaande uit wa pens, ter verbetering van de uitrusting van de Franse be zettingstroepen. Er zou geen sprake van zijn, dat Amerika drie divisies op oorlogsvoet wil brengen. Het Amerikaanse blad „Was hington Post" had echter een andere lezing De overdracht der wapens zou geregeld zijn door minis ter Marshall zelf toen deze 9 October uit Parijs naar Washington terugkeerde. Tru man had Marshall toestem ming gegeven de regeling on middellijk na de presidentsver kiezingen bekend te maken. De leveranties. aldus de „Washington Post", zullen wor den gevolgd door andere stap pen om de West-Europeanen te helpen, nog voor dat op leen- en pacht basis een grote hoeveelheid nieuw materiaal wordt geleverd. BRAMUGLIA BLIJFT ACTIEF Terwijl West-Europa zich met Amerikaanse steun mili tair sterker maakt, doet de onvermoeibare Argentijnse mi nister van Buitenlandse Zaken dr. Bramuglia zijn best toch Drie en iwiniig plannen voor bedrijfs panden goedgekeurd „Over het dode punt heen!" zegt Middelburgs Burgemeester In de afgelopen maanden heeft het gemeentebestuur van Middelburg twee belangrijke stappen ondernomen om te ko men tot wederopbouw van de binnenstad. In de eerste plaats heeft het tot allen, die een herbouw- plicht in de binnenstad hebben, de vraag gericht, of zij voor nemens zyn deze plicht na te komen. Daarnaast is aan een aantal huurders van noodwinkels me dedeling gedaan, dat zij eind November 1948 hun noodpand zullen moeten verlaten, aan de overigen, dat zij de noodwin- kel eind 1949 ontruimd moeten hebben. De eerstgenoemde da tum geldt uitsluitend voor de noodwinkels tussen de Konings- brug en de St. Janstraat. Wie het wel meent met Mid delburg zal het verdwijnen van de noodwinkels slechts met vreugde begroeten. Zij werden na de verwoesting in 1940 ge plaatst met de bedoeling, dat zij na vijf jaar weer zouden ver dwijnen. Het is inmiddels bijna 1949 geworden en menigeen vi-oeg zich reeds bij herhaling al', hoe lang deze noodpanden het stadsbeeld nog zouden ont sieren. Uit de door B. en W. on dernomen stap mag men de conclusie trekken, dat zij hun laatste levensjaar tegemoet gaan. OVER HET DODE PUNT HEEN. Het werd tijd, merkte jhr. mr. W. C. Sandberg tot Essen- burg, burgemeester van Middel burg, op, toen wij met hem de ze kwestie bespraken. Welis waar zijn op de enquête van het gemeentebestuur naar de animo om te bouwen nog niet alle antwoorden bihnen, maar uit wat er wel binnen is blijkt duidelijk,' dat men in het alge meen wel bereid is om tot bou wen over te gaan. Hieruit, zo vervolgde de burgemeester, viel af te leiden, dat wij wat de bouwlust aan gaat min of meer over het do de punt heen zijn. Mensen, die tot dusver eigenlijk rustig za ten af te wachten wat er ver der gebeuren zou, blijken zich nu voor financieringsschema's te interesseren en als zij er kennis van nemen tot de con clusie te komen, dat er voor bouwen op dit moment veel te zeggen valt. Een prijsdaling is voorlopig niet te verwachten, wie zijn gehele bouwplan niet in eens realiseren kan, bemerkt, dat hij het desnoods in gedeel ten kan doen en natuurlijk is er het voorbeeld en de onder vinding van die winkeliers, die reeds herbouwd hebben. WIE BOUWDE. IS DANKBAAR. Zonder uitzondering zagen dezen n.l. hun omzet aanzien lijk stijgen. Het is wel zonne klaar bewezen, dat een aan trekkelijk winkelpand kopers lokt, die wegbleven uit de noodwinkels. Dit feit werkt als een stimu lans en de actie van het ge meentebestuur heeft dan ook voor Middelburg verblijdende resultaten afgeworpen. Van niet minder dan 23 in de binnenstad te bouwen bedrijfs panden, waaronder er zich en kele van flink formaat bcvin- Groot-officier in de Orde van Oranje Nassau. Vrijdag deed de Commissa ris v.an de Koningin in de Srovincie Noord-Holland, dr. E. baron de Vos van Steenwijk, in de met bloemen en groen versierde raadzaal van Amsterdam aan burge meester mr. Arn. J. d'Amy, mededeling, dat H. M. de Ko ningin hem heeft begif igd met de onderscheiding: groot- officier in de orde van Oran- je-Nassau. De Commissaris der Konin gin zeide in een toespraak, deze onderscheiding in tegen woordigheid van de raad en de directeuren en hoofden van diensten van gemeente bedrijven te hebben willen uitreiken omdat zij bedoelt ook hen allen te eren voor hetgeen in dc feestweek is gepresteerd. Burgemeester d'Ailly, voor wie de bedoeling van deze plechtigheid tot voor enkele minuten geheel verborgen gebleven was, sprak 'n dank woord. nog een oplossipg te vinden, voor de Berlgnse kwestie. Vrijdagochtend is hij voor een officieel bezoek te Londen aangekomen. Zodna hij aanstaande week te Parijs zal zijn teruggekeerd zal dr. Bramuglia bijzonderhe den verstrekken over de ma nier, waarop hij zal trachten 'n crompromis tusse„ de Grote Vier te bewerkstelligen. Hij toonde zich tegenover journa listen vrij optimistisch. Da nieuwe bemiddelingspoging had naar zijn mening veel kans van slagen, daar de stemming bij de Ver. Naties thans over het algemeen beter is dan bg het begin van de zitting. den, zijn de plannen door het Streekbureau goedgekeurd. Stond materiaalgebrek de bouwbedrüviglieid niet in de weg. dan zou er een verheu gende activiteit te bespeuren vallen. Wat. nog ni£t is. komt echter vermoedelijk in het voorjaar indien tenminste voldoende bouwvolume door de betref fende instantie's beschikbaar wordt gesteld. DE NOODWINKELS. De huurders van de noodwin kels zien over het algemeen in. dat zij niet eeuwig in deze pan den kunnen blijven zitten. De noodwinkels worden bouwval lig en zullen weldra hose on derhoudskosten vereisen. Zij staan er al jaren langer, dan de bedoeling was. Een aantal ervan is verhuurd aan middenstan ders. die niet behoren tot de genen. die in 1940 getroffen werden Ziedaar een aantal factoren, dat ook bij de middenstand be grip vindt. De winkeliers, die in de eind November te ontruimen nood winkels huizen, komen niet op straat te staan. Zij kunnen tij delijk hun intrek nog nemen in leegstaande noodwinkels op de Dam. De huurders der eind 1949 te ontruimen noodwinkels zullen óf wel naar andere panden om moeten zien. die te huur ko men, óf wel bouwplannen moe ten maken. Mocht een nieuw te bouwen pand 1 Januari 1950 niet gereed zijn. vanzelfspre kend zal het gemeentebestuur dan uitstel van noodwinkelont- ruiming geven. Maar de bedoe ling is toch onmiskenbaar om de noodwinkels te doen verdwij nen op zo kort mogelijke ter mijn. MOEILIJKHEDEN. Er zijn natuurlijk enkele huurders en speciaal dege- Windsnelheid van minstens 60 m. per seconde. Geen persoonlijke ongelukken. Vrijdagmorgen precies 4 uur heeft een hevige wind hoos de haven van Vlieland ge teisterd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Wel is aanzienlijke schade aan gericht aan een viertal huizen. Een kort maar hevig on weer wekte de bewoners van het eiland in de vroege mor. genuren en om precies vier uur, terwijl de donder rolde, hoorde men een verschrikkelgk geraas van kletterende dak pannen en brekende ruiten. Weldra bleek, dat een wind hoos, welke tenminste een snelheid van 60 meter per se conde had, maar vermoedelijk met een nog veel groter kracht over de haven was gezwiept. Het was een kwestie van en kele seconden, maar dit was voldoende om aan de gebou wen, welke om de haven staan, ernstige schade aan te rich ten. De hoos kwam vanuit de Waddenzee en verdween in de richting Terschelling. Kleine houten gebouwtjes, welke langs de haven stonden, waren opgenomen en 150 tot 250 me ter verder op het strand weer neergesmakt. De woning van de opzichter van de haven was het ernstig ste getroffen. Alle ruiten wa ren vernield en alle dakpan nen waren van het dak gevlo- De Ned. R.K, Middenstands bond is van mening, dat bij de maatregelen inzake lonen en prijzen te weinig' rekening is gehouden met de belangen van de zelfstandige ondernemers in midden- en kleinbedrijf. Zij ontvangen geen bijslag en in dien zij personeel in dienst heb ben. zijn zij gehouden aan dit personeel, de loonsverhoging van j 1.per week te. betalen. Bovendien mogen ze déze loons verhoging niet in hun prijzen doorberekenen. Voor deze groep ontbreekt elke voorziening. Er zijn slechts vage toezeggingen gedaan, waarvan de verwezenlijking niet op korte termijn valt te verwachten. De Ned, R.K. Middenstands bond is van oordeel, dat op zeer korte termijn voorzienin gen getroffen dienen te worden. Nederlandse vrouwen sturen brief aan Staten-Generaal. De Gemeenschappelijke actie van Nederlandse -vrouwen heeft zich met een zeer uit voerige brief gericht tot de Staten Generaal over de Ne derlanders, dïe zich nog op Republikeins gebied bevinden. Volgens deze brief is geble ken dat de regering volledig op de hoogte is van de kwes tie der gevangenen van de Re publikeinen, doch dat de re gering alles hierover verzwijgt en ook de Volksvertegenwoor diging niets over de wantoe standen in de Republikeinse gevangenkampen mededeelt. Verliezen in Indonesië. De regering maakt bekend, dat in de afgelopen week tot haar leedwezen zeven leden van de landmacht zijn gedood. Chinese regeringscrisis beëindigd. Naar men aanneemt is de Chinesche regeringscrisis thans beëindigd door de toezegging van Wong Wen Hao, in functie te zullen blijven als minister president. Men gelooft, dat ook de andere ministers, die en bloc aftraden, nu in functie zullen willen blijven, met uit zondering van de minister van financiën, Wong Yoen Woe. Een honderdtal Chinesche professoren te Nanking heeft een rechtstreeks beroep gedaan op Tsjang-Kai-Sjek en de communistische leider Mao- Tse-Toeng een einde te maken aan de strijd door onderhan delingen over een vreedzame regeling en de vorming van een coalitieregering. nen, die zelf kosten hebben ge maakt om de noodwinkel ge schikt te maken voor hun be drijf en zelfs op het ogenblik nog kosten van deze aard ma ken die voor onaangename consequenties komen te staan. Daartoe behoort een van de grootste zaken van Middelburg. Problemen zijn er om opge lost te worden en het gemeen te bestuur zal ongetwijfeld doen wat in zijn vermogen is om degenen, die voor moeilijkheden staan, behulpzaam tfe zijr Hoofdzaak is, dat de weder opbouw van de binnenstad van Middelburg op gang komt. gen. Overal in het huis vond men zeewater en resten zee wier waren tegen het behang geplakt 60 METER PER SECONDE Op het kantoor van de Rijkswaterstaat aan de haven staat een registratie .apparaat van het K.M.I. Het apparaat zelf was er heelhuids afgeko men, maar de windvaan is ernstig beschadigd. Dit appa raat had een snelheid van 60 meter per seconde geregis treerd, hetgeen het maximum is, dat dit toestel kan ver werken. Zoals reeds gezegd is de snelheid aanzienlgk hoger geweest, vermoedelijk 150 me ter per seconde. Montgomery komt naar Nederland. Veldmaarschalk Montgome ry, voorzitter -van het comité van opperbevelhebbers van de permanente verdedigingsraad der West-Europese Unie, zal van 9 tot 12 November a.s. een bezoek aan Nederland brengen voor het voeren van besprekingen. Kolonel de Booy bij de West-Europese staf. NAMENS DE NEDERLANDSE MARINE. De kapitein ter zee O. de Booy is aangewezen als verte^ genwoordiger van de Nederlandse Koninklijke Marine bij de gecom bineerde staf van de vijf landen der West Europese Unie. Overste de Booy stak in de Meidagen van 1940 over naar Engeland waar hij o.m. als commandant van de on derzeeboot O 24 een werkzaam aandeel had in de strijd tegen de as-mogendheden. Van 22 Maart 1945 tot 16 November 1946 was hij chefstaf van de Commandant Zee macht Nederland. In December '46 vertrok hij per vliegtuig naar In donesië waar hij belast werd met de functie van sous-chef Marine-^ staf Indië. 5 Juli 1948 vloog hij weer naar Nederland. Sindsdien heeft hij deelgenomen aan de be sprekingen tussen de militaire sta ven van de landen van de West Europese Unie. Tot dusver is nog niet bepaald welke Nederlandse officieren de Kon. Landmacht en de Luchtmacht zuilen vertegenwoordigen. KORTE PREDICATIE HERFST „Als de wind daarover gegaan is Ps. 103 16a. Nu is het volop herfst. Zit je 's middags achter de ruiten in het zonnetje, dan heb je daar nog niet zo'n erg in, maar als je onder de bomen loopt, dan doen de wegdwarrelende bladeren je het wel beseffen. Het is najaar. De w'.nd is er weer. Soms zijn het de echte najaarsstormen. Als je 's avonds in bed nog even ligt te luisteren, dan hoor je hem om het huis, die wind. Hij blaast de laatste appels en pe ren van de bomen en laat je oude tuinhekje klapperen: hij ruimt op. Zo zouden we een gezellig praatje over de wind kunnen houden, maar ik geloof niet dat. daarvoor deze kolom is gereser veerd. Neen, wij willen liever in de trant van de catechismus vragen: „1 it nut ons dit ter zaligheid". En dan moeten we onze tekst anders bezien. Want weet ge vrienden ook in ons leven waait ivel eens wind. En dat is goed. Die doet het dorre blad weg doe. -elen. Die rukt en trekt aan alles wat oud en versleten is. 07.se schoonheid, onze kracht, onze sterkte gaan voor bij. Maar zij gaan daarom voor bij, opdat wij met Paulus zul len kunnen juichen, over een oude mens, die stierf, maar ook van een nieuwe, die opstond. Als er wat wegwaait uit je le ven, der.k dan maar: Daar komt ruimte voor het nieuwe: voor dat wat van God is. Zoals de wind ruimte kt aan takken en twijgen, opdat daar in een nieuwe lente het jonge groen weer aan kan gaan botten. Mocht dat waar worden ook aan ons. Een nieuwe lente in ons oude verschrompelde hart. Maar bovenal een nieuwe lente: eens daar waar van aller ogen de tranen zullen worden afgewist. Uw koninkrijk kome. L. S. BLOM. Aardenburg, 1 Nov 1948. DE VOORSPELT GELEIDELIJK AFNEMENDE WIND. Geldig tot Zaterdagavond. Wisselend bewolkt met voorna melijk in het Noord-Westen van het land enkele buien. Matige tot krachtige, langs de Waddcnkust tijdelijk harde Westelijke wind. la ter overal wat afnemend. Iets kou der dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1