Jane Grey? Bedrijfsuitkomsten in de landbouw Derde klasse wedstrijden Kappie en Jc Itoslliarc sleep Sport en wedstrijden Waar is De competitiestanden KLANKEN AETHER De invloed van goed e en slechte gronden. Commissie voor bodem egalisatiefonds. De ikinister van landbouw heeft een commissie geïn stalleerd, die van advies zal dienen over de vraag, of door instelling van een bodem, egalisatiefonds een oplossing kan worden gevonden voor 't vraagstuk van het verschil in bedrijfsuitkomsten van landbouwbedrijven op goede en slechte gronden. Voorzitter van deze com missie is: dr. Ir. A. Vonde ling. lid van de Tweede Ka mer. In zijn installatierede be toogde minister Mansholt, dat het onderhavige probleem niet nieuw is. Thans gaat de regering er echter van uit, dat iedeije boer recht heeft op een verzekerd bestaan, waarbij de doelmatig verrich te arbeid behoorlijk wordt beloond. Zonder leiding er zonder ordening is dit ech ter niet mogelijk; dat hebben de achter ons liggende cri sisjaren duidelijk getoond. DE KLEINE ZAND BOER. De kleine zandboer denkt en rekent niet in die mate economisch als de eigenaar van grotere en betere bedrij ven, doch eist wel een rede lijk inkomen. Daarom denkt en rekent de overheid voor hem en geeft leiding door 't treffen van maatregelen, zo als pachtprgsbeheersing, en markt- en productie-ordening. De grote vraag naar klei ne bedrijven deed de pacht prijs onevenredig sty'gen in vergelijking met die van de grotere bedrijven. De overheid tracht nu een prijsbeleid te voeren door het beheersen van de pachtprijs. LEZERS SCHRIJVEN DIALECT-ONDERZOEK Zou ik even Uw aandacht mogen vragen voor het volgende: In Uw blad van Vrijdag j.l. lees ik onder de rubriek: Staat Zeeland achter? o.m.: Er is geen provinciaal besef, geen belangstelling voor de Dialec ten enz. Zoudt U zo goed willen zijn, naar aanleiding hiervan het volgende in Uw blad op te nemen. Sedert 1929 bestaat in Zeeland de Zeeuwse Vereniging voor Dialect onderzoek, die zich ten doel stelt .het bijeenbrengen van de Zeeuwse Woordenschat in een Algemeen Zeeuws Woordenboek. Geregeld komen elk jaar 5 dialectlijsten uit, die door medewerkers uit verschil lende Zeeuwse steden en dorpen, beantwoord worden. Nagevraagd zijn een kleine 10.000 woorden; de resultaten van dit onderzoek wor den in kaart gebracht. Gereed zijn de letters A tot en met K. Bij de navraag is de letter O onderhan den. In 1940 verbrandde een groot deel van het voor de pers gereed liggend materiaal, dat in de kel ders van de Prov. Bibliotheek was ondergebracht. Maar sedert is deze schade weer ingehaald. In Septem ber 1946 kon weer geregeld met de navraag begonnen worden. Ge regeld worden ongeveer 65 lijsten ingevuld, wat met een geheel van ongeveer 100 Zeeuwse gemeenten niet onbevredigend is. al konden sommige delen van het Zeeuwse taalgebied beter vertegenwoordigd zijn. De Zeeuwse Vereniging voor Dialectonderzoek werkt geheel zelfstandig, doch staat in geregeld contact met het. Bureau voor Ne derlandse en Friese dialecten te Amsterdam, waaraan ook vele Zeeuwen geregeld meewerken. Er wordt materiaal gewisseld met ver wante verenigingen in België en Zweden. Financiële moeilijkheden hebben het tot nu toe niet mogelijk ge maakt, ons in kaart gebracht ma teriaal te publiceren. In dat op zicht inderdaad is de belangstel ling der Zeeuwen voor de dialec ten teleurstellend. Daar staat te genover. dat. gezien de daadwerke lijke medewerking aan het Zeeuws dialectonderzoek en de geboekte resultaten, het niet gezegd kan worden, dat er geen belangstelling t.o.v. het dialect bestaat. Kerknieuws FILMAVOND NED. ZONDAGSSCHOOL VERENIGING. De Ned. Zondagsschoolver., waarbij de meeste Nederland se Zondagsscholen zijn aan gesloten, vertoont de laatste tijd verrassende tekenen van activiteit. Zij heeft na de oor log vooral het oog laten val len op het buiten-kerkelijke kind. Wist U, dat b.v. in Amsterdam 60.000 kinderen opgroeien zonder enige Gods dienstige opvoeding te ont vangen Deze kinderen zgn niet via gewone kinderdien sten enz. te bereiken. Het enige waardoor zij op te van gen zijn, is de film. Vandaar dat die nu de bondgenoot is geworden in de strijd der Zondagsscholen. Het grote Rank Filmconcem in Enge land ls begonnen met een grootscheepse actie op dit ge bied. door het fabriceren van speciaal voor dit doel ge schikte films. A.s. Vrijdag avond bestaat in Vlissingen gelegenheid deze proefneming bij te wonen. In de Nieuwe Kerk worden enige der beste Rankfilms vertoond, voor kin deren om 5 uur en voor him ouders om 8 uur. SCHAKEN Paleis-revolutie in de K.N.S.B. In een te Utrecht gehou den vergadering van de bondsraad van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond trad het gehele bestuur van de K. N. S B. af. Het nieuwe bestuur werd als volgt sa mengesteld: VoorzitteT ir. H. J. van Steenis, Utrecht; se cretaris: H. J. J. Slavekoor- de, Den Haag;* penningmees ter: W. Chr. Goris, Rotter dam; wedstrijdleider A. C, Thuerkow, Heemstede; com missarissen A. Hollander, Amersfoort. J. G. van Bur- kem, Alkmaar en J. C. van Vliet, Leeuwarden. JIOUDEKERKE I— DE VRIJPION 8—2. Donrerdag j.l. werd te Kou- dekerke een schaakwedstrijd in de lie klesse A gespeeld tussen Koudekerke I en de Vrijpion te 's-Heer Arends- kerke. De Koudekerks^ schaakvereniging won met 8 2-. De gedetailleerde uitslag was als volgt: 1. J. de LangeK. Beeke 0—1; 2. A. v. d. HijdenJ. Beeke 10; 3. Chr Schipper J. Tholenaar 14. N. J. MeskerL. Bakker 5. J .de Witte—J. Kole 1— 0; 6. J. de KrooL. Meijer 1—0; 7. P. de Witte—W. Ko le 10; 8. A. Marinusse P. Kloet 10; 9. D. Joziasse J. Nieuwenhuize 10; 10 L. JocobsJ. F. v. Wel ATHLETIEK Mulierveldloop in Velsen. Zondagmiddag is in Velsen de jaarlijkse Mulierveldloop gehou den waarvoor als starter optrad de athletlekveteraan Pim Muller. Buiten mededinging werd de loop, die over een parcours van 3500 meter ging, gewonnen door Wlm Slijkhuis van AA.C. uit Amster dam in de tijd van 13 min. 15 sec. 15. Het was vreemd. Kappie verloor het ene spel na het andere en moest na. tuurlgk iedere keer betalen. „Ik heb geen geluk", dacht Kappie. „Iedere keer kryg ik lage kaarten in mjjn handen. Wat een bult geld heb ik al verloren. Toch hou ik er niet mee op, voordat ik win De kaarten werden rondgedeeld en toen Kappie ze schikte, waren ze la ger dan ooit! „Wel hier-en-gunder!" mompelde Kappie. „Ik krgg het ei* warm van Dat kost me de rest van m'n geld En dat deed het dan ook. N,a dat spel waren Kappie's zakken volkomen leeg. Hij stond op „Edele Heer, ongelukkig in spel van daag". „Heden ongelukkig, morgen ge lukkig", zei de lange magere Turk met een blijde glimlach. „Wy zyn zeer bedroefd om uw ongeluk. Wy zyn van leed diep doordrenkt, geiyk de aarde na een regenbui". Kappie liep met neerhangende schouders weg. „Laat kerels maar praten", dacht hy. Ze hebben al myn geld! Had ik maar nooit meegespeeld VOETBAL Engelse League. Eén van de moeilijkste uitwed strijden van Derby County, tegen Birmingham, heeft een kleine overwinning opgeleverd, waardoor het ongeslagen record van dit sei zoen gehandhaafd bleef. Deze club kon de eerste plaats van de league bezetten, aangezien Ports mouth het thuis niet verder dan tot een gelijk spel kon brengen te gen de Bolton Wanderers. Een opmerkelijk resultant be haalde Manchester United, de cuphouder, die in een uitwedstrijd tegen Preston niet minder dan zes doelpunten scoorde tegen de thuisclub één. Het enige doelpunt van Preston werd drie minuten na het begin gescoord: Manchester City speelde gelijk met de Wolves in een opwindende wedstrijd. Drie goals werden ge maakt in minder dan drie minu ten en met rust leidden de Wolves nog met 3—2. In de tweede helft wist Manchester City de partijen weer op gelijke voet te brengen. Onder aan de ranglijst is een wijziging gekomen. Everton liet de laatste plaats over aan Sheffield United, want Everton sloeg Hud- dersfield met 2—0. terwijl Shef field United met dezelfde cijfers van Burnley verloor. In Londen was grote belangstelling voor de match Chelsea—Arsenal. Arsenal, won met 10. Voor de eerste maal sedert 14 jaar heeft Arsenal op het terrein van Chelsea van die ver eniging kunnen winnen. ZWEMMEN Nederlandse zwemsters naar Denemarken. In verband met het 50-ja- rig bestaan van de sportclub ..Sparta" te Kopenhagen zul len de ADZ-zwemsbers, Greet- vember te Kopenhagen, op 9 November te Aarhüs en ten slotte op 11 November te Odense starten. Onder haar tegenstanders zullen zich uiteraard velen der snelste Deense zwemsters bevinden. WIELRENNEN Peters Pollenaars wonnen. In het Hallen stadion te Zlirich hebben Peters en Bel lenaars Zondag een koppel- wedstryd over 100 kilometer gewonnen met een tijd van 2 uur 05 min. 49 sec. en 62 pnt. Het Belgische koppel DopauwThyssen. behaalde. 97 prit. doch la,g een - ronde op de Nederlandders achter. Wedstrijden te Brussel. Zaterdagavond is in het Brusselse Sportpaleis een kop pelwedstrijd over 144 kilome ter verreden, waarvan het resultaat luidde: 1. Sberckx Depredhomme (B.), afge legd 116,8 km op één ronde 2. Fruythof-R.' Jansens (B.): 3. Middelkamp-Buyl (Ned.) Aan deze koppelwedstrijd ging een omnium voor ama teurs vooraf tussen Blanke- nauw Faanhof en Raphael en Gabriel Glorieux. De pun- tenwedstrijd werd door de Belgen gewonnen, de achter volging over 4 km. door de Nederlandse amateurs in 5 min. 12 sec. De derde manche van het omnium-nummer, de kilome ter met vliegend vertrek te gen het horloge werd door de belde Gloneux gewonnen Winter-clubkampioen- schappen. In het Sportfondsenbad te Haarlem werden Zaterdag avond de winterclubkampl- oenschappen gehouden, geor ganiseerd door de zwemclub „Haarlem". Op het program ma stonden uitsluitend esta fettenummers. Tien vereni gingen namen deel. Bij de he ren werd Z. I. A. N. kam pioen van Nederland, bij de dames de Robben. je GLiiErtTn JaSile de v°?„r (Slfi Groot met Hannie Termeulen Mej. Dr. H. c. M. GHUSEN van de HDZ op 5 en 7 No- In totaal werd België win naar met 4 punten tegen Ne derland 5 punten. Feuilleton"*) Romantisch verhaal van H. Morgan 72 „Waarom niet? Ze stond na tuurlijk perplex, dat ze me zo plotseling in levende lijve voor zich zag nadat zg nog geen uur tevoren het bericht van miin dood had gelezen" „En als ze nu eens lust ge voelt die twintigduizend dol lar beloning te verdienen? „Daar denkt ze niet aan. In tegendeel, ze leefde zelfs zo Nmet me mee, dat ze me on middellijk haar hulp aanbood, w&pneer ik die nodig mocht hebpen. Gelukkig is dat niet het preval. Dat was anders een uitstekend idéé van je, om profijt te trekken van dat in cident to de trein. Daardoor hebben we een flinke voor sprong gekregen en Robby Walter kan nu eerst eens een poosje zoeken, voor hij weer iets van ons te zien krijgt!" „Dat zal niet lang duren, Jane! In de eerste plaats be vindt Brown zich nog steeds in zgn gezelschap... en boven dien vrees ik, dat de ware aard van dat incident in de trein wel spoedig aan het licht zal komen. Het zou me niets verwonderen, wanneer de avond bladen reeds de juiste toedracht weten te me! :-n..." „Ik heb tach heusch een beetje te doen met die arme Walter... -ral wel danig geschrokken zijn, toen hij van het bericht kennis nam. Het liefst 'zou ik hem laten weten, dat ik nog leel": dan behoeft hij zich tenminste niet onge rust te maken". „Ik ben blij, dat we einde lijk een ogenblik tot rust kun nen komen... en nu zou jg...' „Mensen van dat slag zgn licht geneigd zichzelf ver wijten te maken en een deel van de schuld aan een of ander ongeluk op zich te nemen Dat zou ik werkelijk niet graag willen". Bob Dayton keek haar een ogenblik wantrouwend aan. „Dat klinkt haast zo, alsof die Walter je niet geheel on verschillig is!" Zij keerde zich onwillig van hem af, maar Bob Dayton meende te zien, dat een vluch tige blos haar wangen kleur de. „Praat toch geen onzin! Ik weet zeer wel, wat er voor mg op het spel staat... Boven dien: je kent onze overeen komst. Daaraan houd ik me! Mijn plan om Robby Walter enig teken van leven te geven kwam slechts voort uit zuiver menselijke overwegingen en heeft niets met persooniyke gevoelens te maken. Maar wanneer, zoal» je zegt, de mogelgkheid bestaat, dat van daag nog alles aan het licht zal komen, zal hij het ook wel zonder mg vernemen". „Prachtig, daaf zullen we het dan maar op houden. Het dunkt me trouwens van meer belang eens te overleggen, wat wij nu gaan beginnen. Ze zul len ons toch wel weer spoedig genoeg op het spoor zijn en dan kan het kat en muisspel letje worden voortgezet". „Ik begin er knap genoeg van te krijgen! San Francis co ligt al te dicht bij Holly wood... het gevaar te worden herkend, is hier verre van denkbeeldig. Ik zou daarom het liefst zo gauw mogeiyk vertrekken en wel naar - New York!" „Dat had je gemakkelgker kunnen bereiken van Chi cago uit!" antwoordde Bob Dayton, ietwat geërgerd. „Als ik had kunnen vermoe den, dat Walter er zo spoedig ernst mee zou maken, had ik me waarschijnlijk wat meer in acht genomen. Ik heb nu een vliegtuig besteld, dat ons de tussenlandingen inbegre pen - in hoogstens vgftig uren naar New York zal brengen". „Dat zal een aardige bom duiten kosten!" bromde Day ton. „Betaal jij het soms?" „Nee, maar „Bemoei je er dan niet mee! We starten om zes uur!" „En daarvoor heb ik me de moeite getroost al die rom mel daar uit te pakken en zorgvuldig weg te bergen!" „Dan heb je tenminste wat te doen gehad!" lachtte ze. „Ledigheid is nu eenmaal des duivels oorkussen en in ieder geval heeft het dit voor, dat je het nu weer kunt inpakken we nemen het mee aan boord". „En in New York?" „Wat daar zal gebeuren, kan ik je nog niet zeggen. Ik wil nu eerst nog een paar uurtjes rusten om de nodige krachten te verzamelen voor de lange reis!" (Wordt vervolgd) Yerseke-Zeelandla 4-2. Gewoonte getrouw is het Zee- landia niet mogen gelukken de puntjes uit Yerseke mee te bren gen. In een harde doch faire wedstrijd ging het tenonder ann gevaarlijke aanvallen .liever uitvallen van Yerseke, geleid door midvoor Sanderse. Zeelandia was steeds in de aan val. maar doelpunten wilden" deze middag maar spaarzaam komen. Reeds spoedig na het begin wist Yerseke na goed doorzetten van hun midvoor de score te openen 1 0, Uit een corner kopt Adriaan- sen even later de gelijkmaker in het Yerseke-doel. Als de scheidsrechter al op zijn klokje loopt te kijken voor half time gelukte het de Yerseke-mid- voor door te breken en de rust ging in mét een 2—1 voor Yerse ke. Na de rust spoedig een derde Yerseke-doelpunt, ditmaal van rechtsbuiten Nolet. Zeelandia gooit nu het elftal door elkaar en al gauw is het 3—2 door Janiwe, Er was nu nog 17 minuten te spelen en de Middelburgers gooien alles op de aanval. Het wi! echter niet 'ukken en enkele seconden voor tijd levert een- uitval het vierde Yerseke-doelpunt op. ZON EN MAAN. Woensdag 3 November. Zon: op 7,38 onder 17.19 Maan: op 10.42 onder 18,00 Com. Boys-Aarden burg 0-1. Com Bo s dat aftrapte was de eerste minuten over wegend in de meerderheid, doch de verdediging van Aar denburg was met te passe ren, waarna zij het met ver re schoten probeerden, welke echter ook geen succes ople verden. Enkele gevaarlijke aanvallen der bezoekers lie pen ook op niets uit. Zo kwam de rust met een blan co stand 00. 5 Min. na de hervatting schoot de ln het nauw gedreven rechtsback van Com Boys in eigen doel 0— 1. Com Boys zette daarna alles op alles doch dank zij het uitstekende werk van de keeper der bezoekers, konden zij er niet in slagen om de gelgkmaker te scoren. Een hard schot van de midvoor van Aardenburg dat via de onderkant lat de doellijn pas seerde werd niet door scheidsrechter gezien. Zo kawam onder grote spanning het einde van deze wedstrgd, welke in een hoog tempo werd- gespeeld met een over winning voor de bezoekers. Clinge-Steen 3-1. Reeds na enkele minuten stelde midvoor Millaert zijn linksbuiten v. d. Heijden 'in staat de- thuisclub -de leiding te geven 1—0. Steen is daar door wat overbluft en de thuisclub maakt daarvan een dankbaar gebruik, want reeds enkele minuten later weet de spil van Clinge met een kop bal de stand op te voeren 2—0. HANDBAL District Zuid 2e klasse. HEREN. Het gaat spannen in de bo venste gelederen. Hellas ver drong E.B.H.V., dat rust had, van de bovenste plaats door een grote overwinning op het Helmondse Swift. Marathon won van E.H.V. en is dus ook nog ongeslagen Minder goed was Tonido, dat voor de derde maal achtereen ver loor. De Zeeuwse ploegen houden zich uitstekend, voor al* Hellas, dat steeds met gro te cijfers weet te winnen. Zondag 1.1. met 92. Dat Hellas met goede kaar ten op tafel komt, staat nu wei vast. De stand luidt: Hellas 3 3 6 33-8 E.B.H V. 3 2 1 5 29-7 Marathon 4 2 2 6 23-18 Swift 4 2 115 19-21 L#iga "31 2 2 10-20 Tonido 3 3 0 7-25 E.H.V. H 44 0 13-36 DAMES. Tonido won haar eerste wedstryd en dan nog wei uit tegen Longa, dat toch heus niet tot de zwakste ploegen behoort. Het geeft in elk val weer een beetje hoop, dat alles nog niet verloren is. Hellas verloor andermaal en staat nu vast onderaan de rangUjst De standenlijst ziet er nu als volgt uit: 3 36 17-2 2 24 11-2 H.E.W. Eindhoven Flora E.B.H. V. Longa Tonido Hellas 3 2 2 11 4 11 4 1 4 1 4 - 3 2 3 3 2 4 0 9-10 6-2 1-12 2-11 Getrouwde mannen als martelaars. Onlangs werd een Pa rijs' postkantoor in moeiiykheden gebracht door een brief, die be zorgd moest worden in de „Rue des hommes Ma ries". Eer bestaat name- lhk in de Franse hoofd stad geen straat van die naam. Toch kwam de brief op de plaats van be stemming De postbeamb ten gingen n.l. van de volgende gedachtengang uit: de verzender zou wel een vrouwenhater zyn, die op zyn manier de naam van een oude straat in Montmartre, de „Rue des Matyrs" had weergegeven. In tegenwoordigheid van de commandant lcgerluchtmacht heeft Itn. ter zee le klasse K. Nichttng het commando van de basis Gilse- Rijen overgedragen aan offider- vlleger le klasse A. de Bruyn. AFDELING ZEELAND. HEREN. Door te winnen heeft Vol harding zich weer naar de tweede plaats opgewerkt en zal zich daar wel kunnen handhaven. Of het echter er in zal slagen E.M.M. van de eerste plaats te verdringen mogen we niet veronderstel len. De andere reserve-elftal len zullen hoogstwaarschgnlijk evenmin een serieuze gooi naar het kampioenschap kun nen doen, zodat de strijd zich wel tussen deze twee kop- ploegen zal afspelen en waar in E.M.M. gezien de standen- lijst ongetwijfeld de beste pa pleren heeft. 8 43-11 1 8 46-16 1 7 19-23 2 7 42-15 3 2 12-15 5 0 12-38 4 0 0-51 E.M.M. 4 4 Volharding 5 4 Hellas II 5 3 1 Marath. ÏI 6 3 1 Tonido II 4 1 Hellas m 5 Tonido m 4 DAMES. Bij de dames gaat de stryd in hoofdzaak tussen de Zeeu wen en Marathon. De Zeeu wen staan er ongetwyfeld het beste voor en zullen dan ook hun leiderspositie niet gemak- kelgk prijs geven. De Zeeu wen II en E.M.M. konden ook nog wel eens roet in het eten gooien ai is de kans om de bovenste plaats te berei ken zeer gering. De overige reserve-elftallen behoren naar de standenlgst te zien, abso luut niet ln deze competitie thuis. De stand is hier: De Zeeuwen I 4 4 8 33-2 Marathon I 5 4 1 8 20-6 De Zeeuwen H 5 3 2 6 25-12 E.M.M. 4 1 3 2 2-22 Marathon Hl10 0-8 Tonido H 110 0-10 Hellas II 4 Dat wordt Steen te bar en geleidelijk worden de bezoe kers sterker. Het is tenslot te midvoor Bouwens die de achterstand verkleint 21, met welke stand de rust in gaat. In de tweede helft een sterk aanvallend Steen. Clinge wordt geruimen tgd in de verdediging teruggedrongen, doch succes voor de bezoe kers blijft uit. Het laatste kwartier werkt Clinge zich los en het is Millaert die de zege veilig stelt 3—1. Oostburg-Hontenisse 4-1. Het spel in de eerste helft deed niet vermoeden dat de thuisclub zo'n klinkende over winning zou behalen. Integen deel, dé bezoekers gaven zo danig party dat van deze zijde het meeste gevaar kwam. Na 32 min. bracht linksbuiten Verplanke de bal goed op en hg stelde Kareis in de gele- genheid zijn club de leiding te geven 10. Hontenisse valt dan fanatiek aan, doch verdér dan een schot op de bovenlat brengt men het voorlopig niet. Kort Voor de rust weet echter de linksbui ten, uit eeri corner de stand gelijk te maken 11. In de tweede helft weer 'n stevig aanvallend Hontenisse, doch schutters ontbreken. Na 13 min. krggt dé'Koning een kans en de bal verdwijnt in de uiterste linkerbovenhoek 21 een fraai doelpunt. On middellijk daarop- krggt Ver planke een kans en via de handen van do doelman, ver dwijnt de bal in het net. De bezoekers blijven zwoegen, doch de thuisclub speelt nu veel rustiger en -wanneer na 40 min. Iz. Verplanke weder om het net weet te vinden 41. is de zege veilig. IJzendljke-Hulst 4-1. In de eerste helft wisten de bezoekers goed stand te houden, waardoor de rust kwam met dubbel blank. In de tweede helft duurde het nog 15 min. alvorens de thuisclub haar overwicht in een doelpunt wist uit te druk ken 1o. 5 min. later gevolgd door een tweede doelpunt 2 -r-0. Hierdoor bleek Hulst ontmoedigd, terwgl de thuis club rustiger speelde. Na 27 min. was de stand 3—0, waarna Hulst een verdiend tegenpunt scoorde 3—1 IJzendyke bracht de "stand tenslotte op 4—1. Het gaat er nu voor Hulst wel erg donker uitzien, temeer daar Hoofdplaat opnieuw 2 kost bare puntjes veroverde. Robur-Steenbergen 1-1. Het ls ai vlug te zien. dat de thuisclub, die met vier invallers tussen de krijtlijnen verschijnt, het niet cadeau zal gevenjfeet eerste kwartier ls dan ook voor haar re- doelpunten blijven echter uit. Geleidelijk komt nu ook Steenbergen opzetten en als zii een indirecte vrije schop mag ne men volgt hieruit een doelpunt. De stryd blijft uitermate spannend. Na de rust krijgt de Robur-ach- terhoede het zwaar te verduren. De gastheren, die zich met de 1—0 voorsprong niet veilig achten, zetten alles op alles om de voor sprong te vergroten, maar keper Oort is niet te passeren. Intus- i zit de thuisclub ook niet stil en opereert met gevaarlijke uit vallen. Steenbergens-voorhoede loopt steeds te pletter op de ver dediging van Robur en met wat geluk wordt het doel sehoongehou- den. Nog 10 minuten zijn te spelen als de bal hoog voor het Steen bergen-doe! wordt geplaatst en de toestormende v. Hese weet met 'n kopbal de bal hard in 't net te jagen. Beide partijen zetten nu alles op alles, waardoor de strijd tot de laatste seconden zeer span nend blijft. Temeuzen-Axel 2-3. Deze belangrijke wedstrijd ls in een volkomen verdiende overwin ning voor Axel geëindigd. Axel gaat nu ongeslagen aan de kop. Het snel van Axel was veel beter terwijl ook hun enthousiasme gunstig uitkwam bij het lauwe spel van Temeuzen. Direct na de af trap kwam Axel ln het offensief. De achterhoede van Terneuzen kon de bal slecht wegwerken. Tot doelpunten kwam het echter niet. De weinige aanvallen van Terneu zen werden dikwijls door buiten spel onderbroken. De rust ging ln met een blanco stand. Na de rust bleef het Axel-over- wicht voortduren. Na 10 minuten wist Jonkman Axel de leiding te geven. 10 minuten later wist dezelf de speler er 20 van te maken. Uit een strafschop wist Meertens de achterstand te verkleinen. (2 1). Oppeneer maakte er 2—2 van. De spanning bereikte nu haar clf- max. 4 minuten voor het einde wist Jonkman het winnende doelpuntje te scoren (32). Nederland 1948 (3%) dito 1947 13%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 Invesieringscert. 3 Nederland 196264 Nederland 196264 Nederland N.W.S. 2li Spaarc. A f 100 2 li Indlë 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmij. AI-CU Bergli's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. PetroL Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. Bij geringe affaire had de markt Maandag een ongedecideerd voor komen. Na prijshoudende opening liepen de koersen van de fondsen, welke in open hoeken werden ver handeld, een kleinigheid achteruit, maar later op de middag trad een herstel in tot ongeveer het peil van de openingsprijzen. Tegen het slot echter vertoonden de koersen weer een neiging tot achteruitgaan, maar per saldo waren de noterin gen bij het scheiden van de markt inaar weinig veranderd bij de slotprijzen van Vrijdag. De belang stelling ging voornamelijk uit naar Koninklijke en de Philipsaandelen. Koninklijke kwamen na diverse kleine schommelingen tenslotte *n kleinigheid lager te liggen. De Philipsaandelen konden zich na enige fluctuaties uiteindelijk ge makkelijk op peil houden. Unile vers vertoonden ongeveer eenzelf de beeld Voor de minder courante industriëlen kwamen ln verschei dene gevallen iets lager noteringen tot stand. Waar zich wat groter verschillen voordeden, sproten de ze voort uit het feit dat in het be treffende fonds gedurende enige tijd geen notering tot stand had kunnen komen. beurs Oct. 1 Nov. 100 100 97% 97% 97% 97% 100% 100 97% 97% 99 99% 80'/, 101% 101% 95% 95% 111 112 157% 153 147% 149% 299 294 li 152 152 195 193% 191 190% 283% 282% 225% 266% 172% 176 318% 317% 156% 157 160% 160 161% 181% 155 157% 167 168 253% 255 147% 145% UIT DE WOENSDAG. Vanavond worden gramofoon- platen gedraaid van beroem de opera-aria's (H. I 20.201. In de serie „Dichters dezer eeuw" behandeld Dr. G. Stui veling Anthonie Donker. (H. I 22.45). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 10,20 Onze keuken: 12 Vincentino o.l.v. Frans Poptic; 13 Nieuws: 14 Gesproken portretten; 14.15 Jeugd- concert Omroeporkest- o.l.v. Maurits v. d. Berg; 15 De vrouw in de mist; 15.30 De regenboog: 16.15 Het stond in de krant; 17.15 Lichte orkestwerken; 18 Nieuws; 18,30 Ned. Strijdkr.; 19.30 Voor de jeugd; 20 Nieuws; 2020 Beroemde opera-aria's; 22 Vronsky en Babin; 22.30 The Ramblers; 22.45 In de tuin der poëzie; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9 Ochtendbezoek bq onze jonge zieken: 9.35 Symphonisch morgen- concert; 11.15 De erfgenaam van Redclyffe, hoorspel; 11.55 Harmo- niemuzlek: 13 Nieuws; 13.15 Om roeporkest: 15 Vioolrecital door Thomas Magyar, a. d. vleugel Hans Henkemans; 15.30 Opera ..Hansel und Gretel", Humper- dinck; 16,15 Voor onze Jongens en meisjes; 17,30 Orgelklanken; 18 Onze Nederlandse koren en korp sen: 18.30 Dolf v. d. Linden en zijn Metropole-orkest: 19.30 Het ac tueel geluid: 19.45 Engelse les voor gevorderden; 20 Nieuws: 21.35 Concertgebouw-orkest o.l.v. Ed. v. Beinum: 22 Gerhard Husch. bari ton met pianobegeleiding: 23 Nws.; 23.15 Boyd Neel-Strijkorkest o.l.v. Boyd Neel. Vlissingen Terneuzen Hansweert 4 0 2-32 Zierikzec Hoog Water u.+NAP u.-rNAP Laag Water 2.44 2.40 3.16 2.57 4.07 2.58 4.27 1.71 15.00 2.31 15.30 2.46 16.20 2.48 16.43 1.60 u.—NAP 9.00 1.25 9.47 2.20 10.22 2.36 9.42 1.47 -NAP 21.25 2.12 22.10 2.29 22.46 2.44 22.04 1.56

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3