PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Weer herbeplanting in Bevrij dingsmaand Britse staalindustrie aan de staat Stakingsgolf in Frankrijk thans geheel verebt Noodwet Indonesië door de Koningin getekend BILT Labour zet de nationalisatie volaens program door Vandaag DE VOORSPELT 191e'jaargang-No. 255 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj.: W. de Pagter. Hoofdred.: G. Balllntijn, Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS: 32 ct. per week; 3.90 p. kw.; £r. p. p. 4.15 per kw.. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 30 Oct. 1948 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad". 25 cent meer. Giro nr. 359300 F.Z.C.. Middelburg. Bureaux te Vlissingen: Vlamingstr. 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. teL 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 26 Engelse artsen overstelpt met werk Ondanks de toenemende spanning op internationaal ge bied, die reeds heeft geleid tot een zekere toenadering tot de Conservatieven, wenst deBritse Labour-regering de verwezenlijking van haar socialistisch getint binnenlands gramma niet op te schorten. Vergeefs gTomde Churchill Donderdag in het Lagerhuis, dat het absurd was, indien Engeland, volkomen afhankelijk van het kapitalistische Amerika, in het gezicht der wereld ging zwaaien met de vlag va:, een partij-dogma, van nationale tweedracht en ■verdere Britse verarming. De nationalisatie van de Britse staalindustrie gaat door. Ze vormde zélfs één der eerste punten in de troonrede. Vrijdag is het wetsontwerp in zake deze nationalisatie gepubliceerd. Het voorziet in de overneming van 107 staal bedrijven en hun dochteron dernemingen door de staat. Als vergoeding, gebaseerd op de notering van de aandelen ter beurze, zullen geen be dragen in geld óf geldswaar dige papieren maar z.g. Brit se ijzer- en staalaandelen worden uitgekeerd. Genationaliseerd zullen worden de ondernemingen met een jaarlijkse productie van meer dan 50.000 ton ijzererts of 20.000 ton ruw ijzer, met uitzondering van die ondernemingen, die zich voornamelijk met de vervaar diging van motorvoertuigen bezig houden. Het totale geplaatste maat schappelijke kapitaal der 107 ondernemingen, die volgens 't we sontwerp zullen worden genationaliseerd, bedraagt 195 millioen pond sterling. Het wetsontwerp voorziet voorts in het instellen van een openbaar lichaam, dat de naam zal dragen .van „the iron and steel corpo ration of Great Britain". Deze instelling zal de enige aan deelhoudster worden van alle grote ondernemingen der ijzer- en staalindustrie en de bevoegdheid hebben om een zekere controle uit te oefe nen op de kleinere onderne mingen. De bestaande bedrijfsleidin- §en zullen verantwoordelijk lijven. De enige bemoeiing van de corporation zal be staan uit net verzoek een zodanige rationalisatie en planning ten uitvoer te bren gen als in het nationaal be lang gewenst wordt geacht. 't Zal nog wet even duren voor alles in kannen en krui ken is. Als gevolg van de te verwachten hardnekkige tegenstand van de Conserva tieven zal het ontwerp waar- Geheim debat over Engelatids defensie. In een speech in het Britse Lagerhuis heeft de Britse mi nister van Landverdediging, Albert Alexander, een voor stel van Winston Churchill aanvaard, om een geheim de bat te houden over de Britse defensie. Hij zei voorts: „Er valt veel' voor te zeggen, dat wij ons veilig kunnen voelen in het vermoeden, dat de atoom bom niet tegen ons gebruikt wordt maar zich aan onze zij de bevindt. Anderzijds moet ik er op wijzen, dat, indien het opdringen van de commu nistische bedreiging mag voortgaan, er een zeer mach. tige en zeer grote bedreiging blijft, bestaan. Men mag de kracht van de Sowjet-Unie niet onderschat ten. Marshall in Londen aangekomen. Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade te Londen verklaarde, dat de reis van Marshall een persoonlijk en particulier karakter had. Niettegenstaande dit meent men in diplomatieke kringen, dat hij deze gelegenheid zal aangrijpen om met de Cana dese minister van buitenland se zaken, Lester Pearson, die Zaterdag te Londen wordt ver wacht, en Emest Bevin, be sprekingen te voeren over de volgende stappen voor het sluiten van een Atlantisch ver dedigingspact. Nobelprijs voor samensteller Ef.D.T. Do Nobelprijs voor genees kunde is toegekend aan de Zwitser dr. Paul Müller uit Bazel wegens de ontdekking van het insectendodende D.D. T.-poeder. D.D T. heeft in 1943 met groot succes een epidemie in Napels bestreden en heeft vermoedelijk bij de gevechts handelingen in het Verre Oos ten duizenden levens gered van de dóód door de malariamug. Dr. Müller begon in 1032 zijn onderzoekingen en zeven jaar later kwam vast te staan, dat de nieuw gevonden stof, het D.D.T.-poeder, blijvende re sultaten opleverde. Het bedrag van de prijs is schijnlijk niet voor begin 1950 wet worden. ARTSEN HEBBEN HET DRUK. De Britse medische vereni ging heeft een verklaring uit gegeven, waarin zij zegt, ernstig verontrust te zijn door berichten uit alle delen van het land over de uitwer king, die de nieuwe gezond heidsdienst op het werk en het inkomen van de artsen heeft. Het is duidelijk, zo zegt de verklaring, dat ten gevol ge van de wet ter invoering .van de gezondheidsdienst vele artsen overstelpt zyn met werk door de grote stijging van verzoeken om medische hulp door het publiek. On danks het feit, dat de artsen volledig bezet zijn, zijn hun inkomsten aanzienlijk gedaald. Toestand in de Marshall- landen hoopvol. Paul Hoffman, de adinistra- teur van het plan.Marshall, heeft tijdens een persconfe rentie bij de terugkeer van zijn jongste tocht door Europa een optimistisch verslag uitge bracht over de algemene toe sand in de landen, die deelna men aan he plan-Marshall. „Ten aanzien van de zelf- hulD komen de landen van Eu ropa hun beloften jegens ons na en hetzelfde geldt voor de wederzijdse hulp", aldus Hoffman. Het „helderder" uit zicht in Italië is ',Teen voor. beeld van wat een groep van vastberaden mannen in een zeer moeilijke situatie kan doen". Er waren ook „schit terende vorderingen" gemaakt in West-Duitsland. De voornaamste „zwarte plek" in het algemene beeld was Frankrijk. Volgens Hoff man lijdt het geen twijfel, dat de stakingen in dit land door Moskou worden geleid. Er was niettemin reden tot hoop, want „het is wellicht de laatste vastberaden poging van de communisten om de toestand in Frankrijk in handen te ne men. Indien deze faalt, geven zij het wellicht op, zoals zij het elders hebben opgegeven". Nieuw Zeelands toestel op een berg Het Nieuw Zeelandse vlieg tuig dat sinds Zaterdag werd vermist, met 13 personen aan boord, is aan de voet van de berg Roeapehoe op North Is land waargenomen. Verkenningsvliegtuigen heb ben medicamenten, levensmid delen e.d. in 5e buurt van het vorflielde vliegtuig afgeworpen in de hoop dat er nog over levenden zijn. Verwacht wordt, dat de reddingsploegen, die in hun taak zeer bemoeilijkt wor den door het lastige terrein en de zachte sneeuw, het vlieg tuig spoedig zullen bereiken. Nader wordt gemeld, dat de redders de plaats van de ramp bereikten en de terug tocht aanvaard hebben met het stoffelijk overschot van één van de slachtoffers. ...is het 25 jaar geleden, dat in Turkije de repu bliek werd uitgeroepen; .ia het vier jaar gele den, dat geheel Zuid- Beveland was bevrijd. MORGEN ...is het vier jaar gele den, dat Cadzand werd bevryd. Vleesrantsoen verhoogd. De ruime aanvoer van slachtvee maakt het mogelijk met ingang van 8 November het vleesrantsoen voorshands vast te stellen op 250 gram por week voor de houders van A-, B- en C-kaarten en op 125 gram per week voor de houders van D- en E- kaarten. Actie der regering had succto. Steeds meer hervatting van het werk. De krachtige actie van de Franse regering tegen de sta kingsbeweging heeft vruchten afgeworpen. De haardèn van actief Verzet zyn uitgedoofd. Steeds meer mijnwerkers leg gen het hoofd in de schoot. ■Over liet algemeen is de toe. stond in de Franse mijnbek" kens thans kalm en een gedeel telijke werkhervatting is op te merken. Het laatste bolwerk der stakers in hot bekken van St. Etienne is door ingenieurs bezet. St. Etienne was het meest actieve centrum van de stakingsbeweging Ook in de Zuidelijke en Cen trale mijngebieden maken de mijnwerkers aanstalten naar de schachten terug te keren De stakingskassen zyn bijna uitgeput en de levensmiddelen winkels kunnen niet eeuwig op crediet blijven leveren. Voor twee mijnen hebben plaatselijke vakbondsleiders de mijnwerkers order gegeven het werk hervatten. De di rectie is echter nog wantrou wend en ziet er een mogelijke poging in over te gaan tot een staking. zitstaking of langzaam aan De minister van defensie, Paul Ramadier, verklaarde, dat hij „er zo sterk op ver trouwt, dat de toestand begin komende week verbeterd zal zijn, dat het terugkeren van de troepen naar hun garnizoenen binnen korte tijd tegemoet ge zien kan worden"' Volgens officiële mededeling zijn 212 leden van de republi keinse veiligheidsgarde, 77 van de mobiele garde en politie en 15 soldaten gewond sedert het begin van de campagne op 18 October. Overigens is de arbeidsrust nog lang niet teruggekeerd. De bij het C.G.T. aangesloten metaalarbeiders hebben beslo ten van de werkgeversorgani saties een loonsverhoging te eisen op basis van een mini mumloon van 15 000 francs en invoering van een glijdende loonschaal naar rato van de prijsstijgingen Het huidige minimumloon bedraagt 12.000 franca per maand. Complot ontdekt van deviezensmakkelaars. Een aantal Nederlandse politie-ambtenaren stelt, teza men met Belgische collega's te Antwerpen, een onderzoen- in naar een uitgebreide zwa. te handel in buitenlandse de. viezen, smokkel van diaman ten en de vervalsing van Ame rikaanse dollars Verscheidene ambtenaren hebben onder toezicht van de politie reeds hun kluizen moe ten openen teneinde de inhoud hiervan te laten controleren. In enkele gevallen werd de in houd in beslag genomen. De Belgische recherche zou op het spoor zijn van twee per sonen, waarschijnlijk van Pool se nationaliteit, die kortgele den van een Antwerpse han delaar voor anderhalf millioen aan diamanten kochten en de. ce in valse Amerikaanse dol lars betaalden. Te Westkapelle en Vlissingen, Aagtekerke en Middelburg 24 eu 25 November het hoo^.apunt Evenals verleden jaar organiseert de Stichting „Nieu,w Walcheren" ook dit jaar weer een aantal plantdagen op ons herlevende eiland, die ditmaal evenwel een veel soberder ka rakter zullen dragen dan in 1947. De plantdagen zyn in tegenstelling tot de vorige keer ver schoven naar het einde van de Novembennaaml, zodat zij jammer genoeg niet vallen in de bevrydingsweek van Walche ren, maar toch nog in de be vry dingsmaand. De ervaring, op gedaan na de plantdag op 4 Nov. '47, leert namelijk, dat bomen en struiken het beter doen als zy later in do maand de grond in gaan. Het hoogtepunt valt nu op 24 en 25 November a.s. Op 24 November zal een be gin worden gemaakt met de beplanting van de door de inundatie ontstane Kreek te Westkapelle. Het beplantings- materiaal werd verleden jaar ten dele geschonken door H.K. H. Prinses Wilhelmina, ten dele door de Royal Marines, het Engelse corps Mariniers. Generaal sir Reg. Brooks, de commandant van dit corps, zal vermoedelijk deze plechtigheid bijwonen. Er is een aantrekkelijk pro gramma vastgesteld. Om 11 uur worden de genodigden ontvangen in hotel De Valk te Westkapelle, waarna het ge zelschap, voorafgegaan door muziek, in Zeeuwse huifkarren vertrekt naar de plantplaats. Op de terugweg zal door de Westkappelse dijkwerkers een demonstratie worden gegeven ongeveer 11 000 pond sterling, van hun werk, waarna tot be sluit een Zeeuwse koffiemaal tijd volgt in hotel-De Valk. IN VLISSINGEN. Op 25 November wordt te Vlissingen geplant. Ten behoe ve van de herbeplanting van Vlissingen welke onder meer het herstel inhoudt van het voormalige Nollebos heeft de Stichting Nieuw Wal cheren enkele niet-onbelangrij- ke giften ontvangen. Deze kwamen onder meer van Schotse en Belgische zijde. He laas is het nog niet mogelijk om met de herinplant van het Nollebos een begin te maken. Wel zal getracht worden al thans symbolisch hiermede aan te vangen, maar of dit geluk ken zal staat nog te bezien. Het is evenwel mogelijk om de nieuwe Vlissingse wijken in het plan-Bonedijke te beplan ten. Daar zal dan ook de in plant plaats vinden. Des morgens om 11 .uur worden op 25 November de genodigden op het stadhuis ontvangen. Tot deze genodig den behoren vertegenwoordi gers van de 52nd. Lowland Di vision, welke Walcheren be vrijdde, alsmede van de ge meentebesturen van Edinburg, Glasgow, Ostende en Brugge. Na afloop der planting zal een bezoek worden gebracht aan een oorlogsbodem der Kon. Ned. Marine, welke zich in de haven van Vlissingen zal be vinden. Aan boord wordt een eenvoudige scheepsmaaltijd ge serveerd. KLEINERE PLECHTIGHEDEN. Herinplantingen op kleinere schaal zullen geschieden in Aagtekerke. Middelburg en vermoedelijk ook Koudekerke, Op 5 November zullen Rota rians uit Londen, Dordrecht en Middelburg een boom planten op de Langevieleweg op 't Zand (Middelburg). Schoolkinderen uit Ridder kerk arriveren onder leiding van de burgemeester van Rid derkerk en onderwijzend per soneel op 8 November in West kapelle, en worden er ontvan gen door de colleges van B. en W. van Westkapelle, Zoutelan- de en Aagtekerke. Geplant wordt te Aagtekerke. Ten slotte is het niet uitge sloten. dat op 27 November te Koudekerke begonnen wordt met het planten van het V.B. N.A.-bos. Er wacht Walcheren dus weer een omvangryk herbe- plantlngsplan. Er worden hoog geplaatste gasten by deze in plantingen verwacht. ROOFOVERVAL IN AMERSFOORT? Kantoorbediende in een kast gesloten. Een gemaskerde man is Donderdagmiddag tegen etens tijd het kantoor van de Neder- landsche Helde Maatschappij op het Stort te Amersfoort binnengedrongen. Een kantoor bediende 'n zekere H, die juist zijn twaalfuurtje nuttigde, was aanwezig. De indringer be dreigde hem met een vuurwa pen en dwong hem onder be dreiging in de kast te gaan staan. De indringer heeft de kast afgesloten en een zwaar schrijfbureau er voor geplaatst. Toen een vrouwelijke kan toorbediende om half twee.het kantoor binnenkwam, ontdek te zij de ravage en kon H. bevrijd worden. Een onderzoek wees uit, dat een geldkistje met ongeveer 6300.ward verrfiist. De Amersfoortse politie stelt een onderzoek naar de daders in. Tot nog toe evenwel zonder resultaat. Autorijden op Zondag, niet geoorloofd. UITSPRAAK IN HOOGSTE INSTANTIE. Het Hof te Leeuwarden veroor deelde heden de Groninger advo caat en procureur mr. N. J. Polak tot f 1.— boete of 1 dag hechtenis, overeenkomstig de eis van de pro cureur-generaal. Mr. P. liet zich te Groningen verbaliseren op Zondag 15 Juni 1947. teneinde een uitspraak te krijgen of het geoorloofd Is op Zondagen auto te rijden. De Groninger Kantonrechter ont sloeg verdachte van rechtsvervol ging. maar de ambtenaar van het O.M. tekende appel aan, waarna de rechtbank mr. P. vrij sprak. Nu was de officier van justitie het met dit vonnis niet eens en maakte de zaak aanhangig bij de Hoge Raad, die de zaak naar het Hof te Leeu waren verwees, dat van oordeel was. dat verdachte zich aan een overtreding heeft schuldig ge maakt. Waar het echter een proef proces betrof, werd de straf be paald op slechts f 1.— boete. In het kolenbekken van de Loire heb en de Franse .troe pen thans de mynen van Villiers bezet en de veiUgheidsln- stallaties weer in werking gesteld. De kinderzegels. Van 15 November tot 31 Decem ber a.s. zullen in omloop worden gebracht de kinderzegels 1948. waarvan de opbrengst ten goede komt aan alle inrichtingen in Ne derland waar kinderen buiten ge zinsverband worden verpleegd. Het zijn zegels in de waarden van 2 (geelachtig groen), 5 (blauwach tig groen) 6 (grijs), 10 (rood) en 20 cent (blauw), waarop een toeslag komt van resp. 2. 3. 4, 5 en 8 cent. De ontwerpen zijn van de kun stenaar A. van der Vossen. Prinses schonk gobelin aan Leidse Universiteit. H. K. H. Prinses Wilhelmina heeft Vrijdagmiddag in de Leidse Universiteit een gobelin ten ge schenke overgedragen aan de aca demie. Het tapijt werd vervaardigd door de Ned. Kunstweefschool naar een ontwerp van de schenkster, die reeds in 1934 met het schilder werk begon. Dr. Beel beëdigd als vertegenwoordiger van de Kroon in Indonesië. H. M. Koningin Juliana heeft Vrijdagavond, onmiddel lijk nadat ook de Eerste Kamer de Noodwet Indonesië had aangenomen, te 's-Gravenh,age deze Noodwet gete kend. Zy wordt nog Vrydag in het Staatsblad opgenomen. Vervolgens heeft II. M. het besluit getekend, houdende voorlopige regeling v.an het bestuur over Indonesië en tot benoeming van dr. L. J. 1VI. Beel als hoge vertegen woordiger van de Kroon in Indonesië. Dr. Beel is ten slotte door de Koningin beëdigd. Beslissend stadium bereikt. Vrijdagmorgen ving de Eer ste Kamer aan met de open bare behandeling van het ont werp Noodwet. De heer Pollema (C.H.U.) kon het ontwerp als een uit vloeisel van het staatsnood- recht aanvaarden. De heer Mo lenaar (V.V.D.) achtte het ontwerp aanvaardbaar, of schoon de methode van wet geving uiterst zeldzaam moet blijven. De heer Jonkman (P.v.d.A.) zag niet in, dat, indien men dit ontwerp uitsluitend als staatsnoodrecht wenst te zien, een tweederde meerderheid no dig zou zijn. He speet de heer De Wilde (A.R.), dat zijn fractie door de houding van de regering weer genoodzaakt is in de oppositie te gaan. De heer Kersten (K. V.P.) meende, dat overleg met de republiek moest worden be proefd, mede met het ook op het buitenland. De heer Schoo- nenberg (C.P.N.) eiste verkie zingen over geheel Indonesië. Minister Sassen erkende, dat de procedure ongewoon is; de regering wil er een spaar zaam gebruik van maken. Ook na 1 Januari 1949 zijn maatregelen krachtens deze noodwet mogelijk en wellicht te verwachten. BESLISSEND STADIUM. Sprekende over de toestand in Indonesië zei spr. dat in één week 60 botsingen met geïn filtreerde troepen voorkwaitjen. Het ons trouw gebleven Indo nesische bestuurscorps lydt vele verliezen, hier en daar is het geheel verdwenen. Admini strateurs van ondernemingen zijn voortdurend aan levensge vaar blootgesteld en hun fa milieleden moesten worden ge- evacueerd naar veiliger ge- den. De terreurdaden worden van de republiek uit aange moedigd en verordend De actie van Moeso is nog lang niet bedwongen. Zijn aanhangers voeren een gueril la. Veel wordt er gemoord, voedselvoorraden vernield, verkeersbruggen verwoest.' „Ik geef U slechts "een uiterst sobere schets van de toestand die diep ernstig is. Wij staan voor een beslissend stadium", aldus de minister. Het ontwerp werd met 38 tegen 12 stemmen aangeno- m. Tegen stemden de A.R. en de C.P.N.-fracties en de heer Rerjers. Mr. D. W. G. Spitzen, die Maandag a.s. zal worden be ëdigd als minister van Verkeer en Waterstaat. Verliezen in Indonesië. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen in de afgelo pen week vier soldaten van de Kon, Landmacht in J"d'>nesjë zijn gesneuveld. Doodstraf voor leden van de colonne-Henneicke. Conform de eis veroordeelde het Amsterdamse Bijz. Ge rechtshof de Amsterdammers Fr. W. Koot en H. W. Hofman tot de doodstraf. De veroordeelden hebben tij dens de bezetting deel uitge maakt van de beruchte colon ne-Henneicke. De misdaden van deze colonne kwamen aan het licht na de onverwachte vondst van haar admnistratie in de synagoge van Amster dam-Zuid. Ieder der verdachten had een veertigtal Joden opgehaald tij dens hun dienst in de colonne- Henneicke. Nederlanders in Republikeins gebied. Op vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Vermeer heqft de minister-president de inhoud van de brief, die door Generaal Spoor aan het Comité „Gemeenschappelijke actie van Nederlandse Vrou wen" werd gericht betreffen de het aantal door de Repu blikeinen vastgehouden Ne derlanders, bekend gemaakt. De minister-president zou het juister hebben geacht, indien de legercommandant niet over hetgeen vanwege dë regering in de Tweede Kamer was te berde gebracht in beoordeling was getreden tegenover dit Vrouwencomi té. De voorstelling als zouden 15000 Nederlanders in con centratiekampen gevangen worden gehouden, is niet juist. Velen verblijven niet tegen hun wil op het gebied der Republiek. KORTE PREDICATIE KERKHERVORMING. IN GOD ZAL IK ZIJN WOORD PRIJZEN." Psalm 56 5. Na de scheiding tussen de Oosters-Orthodoxe Kerk en die van het Westen heeft de Kerk hervorming een nog dieper in grijpende splitsing gebracht in de Christelijke Kerk. Wij Wes terlingen denken daaraan op de laatste dag van October Luther ruilde geen nieuwe kerk stichten, al is de loop der gebeurtenissen zo geweest, dat er nieuwe kerken zijn ontstaan. Hij wilde het bestaande zuive ren. Het woord Hervorming duidt dit nog altijd aan. Sindsdien kennen we in de wereld drie grote kerk-forma- ties De Rooms-Katholieke Kerk prijst God omdat Hij aan deze wereld Zijn Kerk geschonken heeft. De Oosters Orthodoxe Kerk looft Hem, omdat Hij ons Zijn Beeld geopenbaard heeft en de Protestantse Kerk dankt, omdat God ons Zijn Woord ge geven heeft. Wij juichen allerminst om de ze verscheurde Christenheid die zo ver uiteen gevallen is. Maar we gaan er toch ook niet over treuren dat God de gebeurte nissen zo heeft doen lopen dat uit het kleine nietige begin van het aanslaan van een paar stel lingen, een vernieuwing is voortgekomen die heilzaam heeft gewerkte De kerken van het Protestan tisme zijn ook weer verschil lend van aard. Maar bij alle verschil, blijft er toch deze overeenkomst, dat de Bijbel in het middelpunt staat. Daarop valt alle nadruk Voor zover het een sterfelijk mens mogelijk is God te kennen, moeten luij Hem leren kennen uit Zijn openba ring en daarbij zijn we aange wezen op de Heilige Schrift. Al le menselijke overleveringen in de Kerk, moeten daaraan wor den getoetst en ze moeten wor den verworpen als ze daarmee in strijd zijn of deze verduiste ren. Indien in de kerken der Hervorming de werking van het Woord des Heren zou ophou den en de lofzang op Hem, die het vlees-geworden Woord is en die altijd weer Zijn Kerk moet hervormen zou verstom men, is hier het einde van de Kerk nabij. Door de Kerkhervorming zijn de kerken sober geworden al te sober zeggen velen. Hij die kent de troost van het Woord Gods, dat ons van Christus spreekt zal verstaan wat de psalmist be doelde toen hij in God Zijn Woord prees H. WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR. Geldig tot Zaterdagavond. Matige, af en toe krachtige wind uit Oostelijke richtingen. Overdrij vende wolkenvelden. Droog. Wei nig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1