Een zandbank schuift langs de Walcherse kust SCcippoe en Je Itoslliare sleep Duitsland spoedig vrij van bezetting? y Waar is Jane GreyJ KLANKEN AETHEK Zij veroorzaakt ernstige aantasting van de duinen Tegenmaatregelen kosten honderd duizenden guldens De natuur kan erg grillig zyn in haar doen en laten en daardoor veel overlast veroorzaken. Neem bijvoorbeeld die zandbank, die langzaam, o zo langzaam 'enkele meters maar per jaar van West naar Oost langs de Walcherse kust schuift. „Als het mogelijk was haar een zetje te geven zouden wjj erg dankbaar zrQn", zegt ir. A. G. Wiersma, in genieur btf de Polder Walcheren. Hij zegt het niet zonder reden, want vóór diQ bank tasten golfslagen de kust aan en die aftakeling van de duinen eist voortdurende waakzaam heid,, De afname van het duinge bied i_s overigens niets nieuws voor tiet tussen de zee en de vrij wilde zeearmen geklemde eiland. Ook in de vorige eeuw is dit op bepaalde plaatsen in onrustbarende mate het geval §eweest. Uit oude gegevens lijkt, dat el* toen strandhoof- den zijn uitgezet, die echter later, toen het gevaar geweken was, zyn verwaarloosd en ten slotte verdwenen. Omstreeks de eeuwswisseling herhaalde deze geschiedenis zich en toen wer den de paalhoofden, die men thans nog tussen Domburg en Oostkapelle op het strand ziet •staan, geplaatst. Deze maatre gel werd alleen genomen voor wat betreft het smalste ge deelte van de duinen. Meer naar het Oosten is de duin strook zo breed, dat men daar een kleine achteruitgang wel kon dulden. Inmiddels is de bank opge schoven en ligt thans ter hoogte van Domburg. Het ge volg is, dat nu het duinge deelte benoorden Oostkapelle aangetast wordt. De afname gaat hier zo snel, dat de laag- waterlijn op sommige punten gemiddeld 5 meter per jaar achteruit gaat. En hoewel er geen gevaar voor doorbraak bestaat de duinen zyn hier immers vrij breed moet toch ernstig worden onderzocht of aan deze teruggang iets ge daan kan worden, want er kan niet worden gedoogd, dat de natuurlyke verdediging tegen de zee zwakker wordt. WANNEER INGRIJPEN? Daar is echter een „maar" bij: de bedragen, die met een dergelyk werk zijn gemoeid, zijn enorm hoog. Het ziet er niet naar uit. dat de afname spoedig door de natuur zal worden gestuit en veranderd wordt in toename, ook al is op de duur, wanneer de bank ver der is „gewandeld", groei wel mogelijk. De grote vraag is echter: wanneer is het moment gekomen, dat ingrijpen abso luut noodzakelijk is. Men aar zelt licht voor een dergelijke voorziening honderdduizenden tuldens uit te geven wanneer e kans bestaat dat over vijf of tien jaar een wijziging in de situatie is gekomen. Er doet zich hier trouwens nog een moeilijkheid voor. De duinen benoorden en beoosten Oostkapelle zijn niet alleen van belang als oeververdediging, maar ook als bron voor de drinkwatervoorziening van Middelburg. De Polder heeft een zuiver waterstaatskundige taak en kan zich met de drïnkwa- terbelangen niet bemoeien. De ze kwestie vormt dan ook een onderwerpvan bespreking tus sen de Polder Walcheren en het gemeentebestuur van Mid delburg. Bovendien kan afge vraagd worden of nog andere instanties belang hebben bij een ongeschonden duinterrein. Men denke hier slechts aan de recreatiemogelijkheden in dit gebied. VOORLOPIG GEEN UITZICHT. Er wordt thans onderzocht of er mogelijltheden kunnen worden gevonden, dat de be langhebbende Instanties maat regelen nemen om de aantas ting van de oever te beperken en to stuiten. Het laat zich aanzien, dat noch de Polder noch de gemeente Middelburg by machte zullen zijn de zo zeer begeerde oplossing te vin den. Naar Ir. Wiersma ons verzekerde is hier voorlopig, nog geen uitzicht op. Of an dere instanties, die eveneens menen, dat hier grote belangen in het geding zijn, zullen wil len ingrjjpen, valt te bezien. Hoe snel de afname gaat wordt wel duidelijk geïllu streerd door het feit, dat ver dedigingswerken. door de Duit sers gebouwd, thans op de uiterste duinrand hangen of al op het strand terecht gekomen zyn. De bezetters zagen te laat hun fout in; zij hebben nog gedacht door aanleg yan een duinvoetsveiöediging c de ondergang van hun bouwwer ken te voorkomen, maar hier mede kwamen zij bedrogen uit, omdat zij vergaten, dat het kwaad van de afbrokkeling niet schuilt in de duinrand, doch in de zee. Ook tussen Dishoek en Zou- telande is nog een kustgedeel- te zonder strandhoofden, waar achteruitgang van de laagwa- terlyn is te constateren. De afname is hier echter veel ge ringer door gunstiger ligging ten opzichte van de windstre ken. De duinstrook bij Valke- nisse is van een dergelijke breedte, dat de Polder geen aanleiding vindt daar iets te ondernemen. Op een klein stukje van de Walcherse kust, namelyk by het duingebied aan het Bree- zand, is op het ogenblik nog groei te bespeuren. Bij K.B. is benoemd tot advo caat-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden, mr. J. P. Hooy- kaas. thans raadsheer in het Ge rechtshof te Amsterdam. Die avond zaten de Maat en de meester bij Kappie in de hut en Kap- pie wreef zich in z'n handen van te vredenheid. „Dat wordt nog eens een mooi reis je, jong!" zei hij. „Ik zal je vertellen dat een staaf goud een bult geld waard is!" „Maar het ligt er toch aan hoe groot zo'n staaf is!" zei> de meester achter dochtig. „Die kan wel zo groot zijn als een potloodje!" vulde de Maat somber aan „En waarom moeten die twee poppe- kastkerels mee om op het goud te passen? Vertrouwt die Sultan ons soms niet? Ik houd niet van vreemde elementen op het schip, want daar komt alleen maar narigheid van!" „Jullie zijn een st-el klonten van ke rels!" vond Kappie. „Laten we nu maar gaan slapen, want morgen zal het wel vroeg dag zyn!" Het was inderdaad de volgende mor gen vroeg dag, want toen ze aan dek kwamen lag de lichter, die ze met touwen langs de kade hadden getrok ken, al achter de Kraak. De twee Tur ken gaven luid roepend aanwijzingen hoe Kappie en de Maat de lichter aan de Kraak moesten vast maken en de meester stookte intussen het -vuur op. Koningin blijft ere-voorzitster Fonds Bijz. Noden. Naar wij vernemen, heeft H. M. de Koningin besloten het voorheen ook reeds waar genomen ere-voorzitterschap van het Nationaal Fonds voor Bijzondere Noden te blijven bekleden. Eén van de meest spectaculaire gebeurtenissen, die Londen sedert de oorlog heeft gezien, speelde zich Donderdag op Trafalgar Square af, toen de hertog van Gloucester de borstbeelden van twee Engelse admiraals, Lord Jellicoe en Lord Reatty onthulde. Een overzicht van het plein met daarop de militairen, links de herauten en op de voorgrond de juist gerestaureerde fonteinen, die des avonds werden verlicht. Nog geen reden om het K.N.I.P. bijeen te roepen. Dr. Mohammed Assaat, voorzit ter van het Republikeins voorlopig parlement, heeft tegenover de pers te Djocja verklaard, dat er in het huidige stadium geen reden is om een plenaire zitting van het voorlopig parlement bijeen te roe pen. De pers had Assaat om com mentaar gevraagd op de petitie van tien parlementsleden om da delijk een plenaire zitting bijeen te roepen in verband met het slechter, worden van'de politieke toestand in binnen- en buitenland. Assaat ontkende, dat het voor stel van Cochran beslissend zou zijn. Hij verklaarde nader, dat dit voorstel niets anders was dan „een lijst van punten, die zouden kun nen worden besproken bij bespre kingen met de Nederlanders". Hij voegde toe, dat slechts in het ge val van een eventuele overeen komst op basis van het voorstel- Cochran de voltallige zitting van het voorlopige parlement geraad pleegd zou kunnen worden. RUSSEN ORGANISEREN POLITIELEGER. Verklaring van generaal Robertson. De Britse militaire gouver neur in. Duitsland Sir Brian Robertson heeft op een pers conferentie te Berlijn verklaard, dat een oorlog binnen enkele maanden zeer onwaarschijnlijk is. Hij zeide niet verder voor uit te kunnen zien. In antwoord op een vraag betreffende de Sowjet-plannen om de bezettingsstrydkrachten terug te trekken, antwoordde Feuilleton"*) Romantisch verhaal van H. Morgan 69 Met schier angstwekkende snelheid naderde de auto, wel ke door Robby Walter met vaste hand werd bestuurd, de stad Granger. Tijdens de rit hadden de beide mannen bijna geen woord gesproken. Slechts een paar maal 'had Robby ui ting gegeven aan hetgeen hem innerlijk bewoog. „Dat had :t behoeven te gebeuren!" momp'elde hij meer voor zichzelf. „De bedoeling van de ..He rald" om van mijn achtervol ging een bijzondere sensatie te maken, was ongetwijfeld goed.*., ze zou ook voor mij zelf en m'n werk een uitste kende reclame zijn geweest, maar toch wou ik, dat ik er in geslaagd was Jane Grey al op ■m'n eerste étappe in Denver vast te houden. Dan leefde ze nu nog en was alles anders ge lopen. De straf is voor haar lichtzinnige daden veel te hard". „Daar is nu helaas niets niets meer aan te verande ren", antwoordde Al Brown en zyn stem klonk weer zo nuchter en onverschillig, alsof het tragische einde van de lieftallige Jane Grey hem vol komen onberoerd liet. „Als een mens vooruit wist, wat de toekomst voor hem verborgen houdt, zou hij in menig geval anders handelen!" Daarop volgde weer een lan ge pauze. Bijna een uur lang werd de rit zwijgend voortge zet, tot Robby Walter zich wederom een opmerking ^ls vrucht van zijn langdurige overpeinzingen liet ontvallen „Ik kan het niet helpen, Brown, maar ik vermag nog steeds niet te geloven, dat Ja ne Grey werkeiy'k dood is Alles in me verzet zich tegen een dergelijke gruwelijke spe ling van het lot!" „Ik heb in mijn praktyk" als detective drama's beleefd, die nog heel wat schokkender wa ren dan dit hier!" „jy hebt geen hart, Brown!" vond Robby, ietwat verbitterd. „Met een hart bereik je in ons vak ook niet veel; daar is veeleer verstand voor nodig!" „Maar Jane Grey was toch immers geen misdadigster in de ware betekenis van het woord!" meende Robby te moeten protesteren. „Denk toch ook eens wat menselij ker over zo'n geval!" „Ik houd me ook in dit ge val uitsluitend aan de feiten: Een vrouw, bezeten door een soort hoogmoedswaanzin, du peert een aantal zakenmensen voor tienduizend dollars en ver dwynt met de Noorderzon als haar de .grond onder de voeten te heet wordt. Daar kan ik geen excuus voor vinden!" Robby dacht een ogenblik na en zei dan: „In 't algemeen heb je mis schien gelijk, Brown, maar 't is beter elk geval afzonderlijk te bezien. Het staat immers nog absoluut niet vast, dat het slechts vrouwelijke ijdelheid was, die Jane aldus deed han delen. Zij is zich. in het ogen blik, waarop zij de daad beging, misschien in 't geheel niet be wust geweest van de draag wijdte van haar handelwijze, of... wat ik nog eerder geloof, de eigenlijke auctor intellectu alis van deze gehele geschie denis was die Dayton! Zij was misschien willoos" aan dié ke rel overgeleverd, eenvoudig een werktuig in zijn handen..." „Dat geloof je zelf niet, Walter! Om een of andere reden, waarvan ik de oorsprong maar in het midden zal laten, heb je een antipathie, een soort wrok tegen Dayton. Innerlyk ben je er zelf niet van over tuigd, dat een vrouw van het slag van Jane Grey zich zo maar door de eerste de beste man met misdadige neigingen als een willoos werktuig la^t gebruiken. Zij is veel te prac- tisch om dergelyke kansen niet ten eigen bate aan te wenden. En bovendien maakt Dayton niet de indruk, dat hy op Jane Grey zoveel invloed uitoefent. Er dunkt me meer reden om het omgekeerde aan te ne men!" (Wordt vervolgd) Robertson, dat het terugtrek ken van alle bezettingsstrijd krachten misschien wel het enige nilddel zou zyn om de moeilijkheden, die tussen de vier geallieerden ontstaan zyn, op te lossen. In dit geval zou men er echter zeker van moe ten zijn, dat de Duitsers inder daad vrij zouden zyn en niet het slachtoffer zouden worden van een minderheid, die haar wil aan hen zou kunnen opleg gen. Met betrekking tot de be richten over een sterke poli tiemacht in de Oostelijke zóne zeide Sir Brian nog, dat hij niet veel meer wist dan reeds in verschillende bladen was verschenen. De bewapening en de organisatie draagt een be slist militair karakter. Hy zag niet in, dat een politiemacht mortieren, machinegeweren en pantserwagens nodig zou heb ben, indien de berichten hier over inderdaad juist waren. Volgens vele berichten zou de totale politiemacht uit het dubbele aantal manschappen bestaan. Robertson verwierp de ge dachte, dat de Westelyke mo gendheden de handel tussen het Oostelijke en Westelyke deel van Berlijn zouden stop zetten. Hij beschouwde de stad nog steeds als een geheel. Er was nog geen datum vastgesteld voor de voltooiing van een Bezettingsstatuut voor Duitsland. Deze zaak werd echter dringend. De drie Wes telijke gouverneurs zouden by- eenkomen om deze kwestie te bespreken. Hij zeide, dat de Westduitse regering op zyn allervroegst in Januari in werking zou kunnen treden. Moeder legde kindje te vondeling. Op 2 September j.l. werd in de buitenhal van het Apollo-Theater in Den Haag een tweejarig jon getje gevonden. Identificatie was niet mogelijk: het kind was slechts schamel gekleed en sprak een brabbeltaaltje. Na de oproep van de politie meldde zich niemand. In Rotterdam wist de politie en kele dagen later de 26-jarige Aagje de B. aan te houden, die de moe der van het kind was. Donderdag stond zij terecht voor de rechtbank in Den Haag. Mr. Borgerhoff Mulder hield haar voor. hoe slecht zij als moeder ge handeld had. Weliswaar verkeerde zij in zeer grote moeilijkheden, maar haar oplossing was zeker niet de juiste. De vrouw hoorde stilzwijgend deze verwijten aan. Nadat haar man, een N.S.B.-er. uit internering was ontslagen, ver kocht hij al het huisraad. Geen uitweg meer wetend, heeft zij toen het kind achtergelaten in de hoop. dat anderen 2ich er over zouden ontfermen. De man heeft de pre sident thans geschreven, dat hij haar wel wilde terug hebben en zij vond het goed. Rekening houdend met haar moeilijke omstandigheden, maar ook met de ernst van hef gepleeg de misdrijf, eiste de substituut-of ficier van justitie, mr. Tonckens. een gevangenisstraf van één jaar en dril maanden met aftrek. De raadsman schilderde de el lendige omstandigheden, waarin deze jonge vrouw steeds ver keerd heeft. Haar kind zal zij waar schijnlijk nooit terug krijgen. Uitspraak over 14 dagen. Communist bondgenoot van Weiter en Gerbrandy MOHAMMED NATSIR OVER VERKLARING VAN PAUL DE GROOT IN DE TWEEDE KAMER. De republikeinse minister van voorlichting, Mohammed Natsir, heeft de mededeling van 't Twee de Kamerlid P. de Groot (C.P.N.) tegengesproken, volgens welke be gin Juni van dit jaar Soekarno, Hatta en Roem een bijeenkomst hebben gehad met Ogbum, waar bij de laatste wapen-leveranties toegezegd zou hebben aan de re publikeinse regering voor de strijd tegen de Communisten. Natsir verklaarde, dat deze verklaring on juist is en dat de Groot thans de bondgenoot is geworden van Wei ter en Gerbrandy om de republiek Indonesië te onderdrukken. Fruitteeltdag te Eist. Te Eist (Gld.) zyn Woens dag drie voor de fruitteelt belangrijke dingen gebeurd. Voor de thans 45-jarige „Vei lingsvereniging Over-Betuwe" werden de nieuwe veilingge bouwen en loodsen geopend. In deze gebouwen werd een fruitteeltdag gehouden en ter gelegenheid van deze dag werd de eerste Betuwse ras- senlijst voor fruit „officieel geboren." Voor de opening der vei linggebouwen bestond grote belangstelling. Tot hen, kwamen gelukwensen, Derde infanterie-depót adopteert graven. Het 3e infanterie depót heeft de graven van 160 onbekende strijdèrs voor de vrijheid van ons land, die op de Engelse en Canadese begraafplaats te Bergen op Zoom een laatste rustplaats hebben gekregen, geadopteerd. Ter herdenking van de bevrijdingsdag van Ber gen op Zoom werden Donder dag op deze graven bloemen gelegd, terwyl op de monu menten kransen werden gede poneerd. Huiseigenaren dringen aan op huurverhoging. De Nederlandse bond van huis- en grondeigenaren te 's-Gravenhage heeft aan de raad van ministers een tele gram gezonden, waarin hy we derom de aandacht van de mi nisterraad er op vestigt, dat de groep huiseigenaren reeds ja renlang gedwongen wordt sub sidie aan de burgery te ver strekken, welke rechtstreeks gevolg is van de door de ach tereenvolgende regeringen ge handhaafde huurstop als onder deel der gevolgde loon- en prijspolitiek. „Glaasje water" gaf zich aan Bij het hoofdbureau van politie te Amsterdam heeft de los-werk- man D., die bij de Amsterdamse politie de bijnaam „glaasje water" kreeg, zich aangemeld. De man maakte er zijn beroep yan om zich bij huizen aan te melden als ver tegenwoordiger van een kolenhan del en hij gaf dan op de bonnen en het geld te komen halen. Hij vroeg om een glaasje water en in de tijd, dat de huisvrouw dit haal de, trachtte hij geld en distributie bescheiden te stellen. Hij heeft ze ker ineer dan honderd mensen ge dupeerd en het totaal bedrag van zijn „buit" loopt waarschijnlijk in de duizenden guldens. MOTORSPORT Eerste winterrit Zeeuwse motorrijders. De belangstelling voor de motorsport is in Zeeland ge durende het afgelopen sei zoen enorm toegenomen. Dit voor de motorclub Schel- degouwen reden geweest, om de komende winter niet zon der meer te laten voorbij gaan en tenminste 3 wintei- ritten te organiseren. Uiter aard zullen de af te leggen afstanden aanzienlijk korter moeten zyn dan voor de zo- merritten. De eerste rit zal op Zaterdag 6 November worden gehouden over een afstand van ca. 100 km. Er wordt 's middags om half vier gestart van de Dam te Middelburg, terwyl 's avonds die j omstreeks zeven uur te Goes be. jgefinished zal worden. De hoorden de" directeur van de voorgeschreven gemiddelde tuinbouw, ir. A. W. van der snelheid bedraagt 30 km. per Plassche namens de minister van landbouw. J- Toch opiumsmokkelarij. Een bericht van de dienst van de republikeinse staatspolitie te Boe- kittingi (Fort de Koek) maakt melding van opiumsmokkel op grote schaal in Djambi. Er is hier sprake van een hoeveelheid van niet minder dan 90 kg, welke al daar bij een Chinees werd gedepo neerd. Van de opbrengst werd volgens dit politiebericht, reeds tweemaal een bedrag van 10.0Q0 dollar naar Djocja gezonden. In verband met deze opiumsmokkelarij wordt de naam genoemd van de republi keinse generaal-majoor Soetopo. Chanute hielp Zevenbergen. De gemeente Zeven bergen onderhoudt vriendschappelijke be trekkingen met de Ame rikaanse gemeente Cha nute in de staat Kansas. Enkele acute kink- hoestgevallen gaven de burgemeester van Ze venbergen aanleiding met de adoptie-gemeente contact op te nemen en via de United Service to Holland ontving de ge meente-geneesheer van the Children's Hospital, Philadelphia, per K.L.M. 30 ampullen pertussis serum Na toediening van dit serum trad bij de pa tiënten onmiddellijk be terschap in. Schepen van en naar Indonesië. Naar Indonesië: Kota Agoeng. Rotterdam—Java, 31 Oct. te Mar seille verwacht; Slamat, Rotter dam—Batavia, 27 Oct. te Penang; Sibajak, Rotterdam—Java, 27 Oct. te Belawan. Van Indonesië: van 't Hoff, Bata via—Rotterdam, 27 Oct. van Aden; Waterman, Batavia—Rotterdam, 27 Oct. van Aden. uur. Het doei van de rit is zo wel het oriënterings-vermo- gen van de deelnemer te tes ten als diens vaardigheid in het regelmatig op tijd ryden. De te volgen route is dan ook verwerkt in een op dracht, welke voor de start aan de deelnemers wordt uit gereikt. Teneihde te contro leren of de juiste route wordt gevolgd, zijn een aantal con- tróleposten ingesteld, welke tevens als tydcontróle zullen fungeren. Op elke vhf deel nemers. is een prijs beschik baar, fcerwyi iedere deelnemer cfte de rit reglementair vol brengt, een keurig horinne- ringsdiploma krygt. Scheepvaartberlchten Vlissingen vertrokken. 27 Oct., Europa n. Dungarvan. Gepasseerd n. Antwerpen, 27 Oct. Edam v. New-York. Horst v. I.onden: Parel v. Londen: Haze wind v. Londen: Angea v. Par.; Sommclsdijk v. Rotterdam; 28 Oct. Larenberg v. Amsterdam. Streef kerk v. Rotterdam; Rapid v. Rot terdam. Gepasseerd v. Antwerpen. 27 Ost.. Andijk n. New-York, Kerte- sono n. Rotterdam; 28 Oct. Meer kerk n. Hamburg, Lemsterkerk n. Rotterdam. Amsterdamse beurs Nederland 1918 (3%) 99% dito 1947 (3*4) 3 97% dito 1937 3 97% Dollar-lening 1947 3 101 Investeringscert. Nederland 1962—64 Nederland 196264 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. f 100 2% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmy. AKU Bergh's Jurgens 299' Calvé-Delft 153! Centrale Suiker 19Ö Kon. Ned. Hoogovens 193 Unilever 2fl7 Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsteroam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Dell Batavia Mij. Deli Mij. 100 97% «7% 100» 97% 98% 98% 80 101% 101V» 95% 95% 114% 157% 192% Zöï 285% 270% 270 233% 228% 325% 163% 1C9% 171% 173 326% 162% 169% 162% 163% 164 155% 155% 171% 167 260 258 135% 135 150% 148%' Het zakenverkeer was voorzoveg ter beurze kon worden nagegaan Donderdag niet zo omvangrijk dan Woensdag en daarby was de stemming onzeker. Aanvankelijk werden de drukst verhandelde fondsen op ongeveer het peil van de vorige slotkoersen afgedaan, maar weldra voltrok zich een in zinking. Voornamelijk hield dit verband met de zwakke stemming voor Philipsaandelen, die na op ongeveer het vorige slotpeil te zyn ingezet, vrij spoedig een zee tal punten naar beneden gingen. Er waren enige verkooporders en dc markt was daar blijkbaar niet voldoende tegen bestand, om een daling te voorkomen. Tegen hot slot trad voor de Philipsaandelen een klein herstel in. maar per sal do moest toch een verlies van een vyftal punten worden opgetekend. De gehele markt werd hierdoor be ïnvloed, hetgeen gemakkelijker 't geval is omdat er zo weinig om gaat. Koninklyke die zich aanvan- keiyk een paar punten boven het vorige slotpeil konden verheffen, liepen weldra achteruit, maar bij het slot trad voor het toonaange vende petroleumaandeel toch weer een herstel in, zodat vergeleken met Woensdag de koers uiteinde lijk toch nog iets hoger kwam te liggen. De minder courante in dustrieaandelen waren weinig ver anderd. Te Washington is een lenings overeenkomst van de Eca met Ne derland ter grootte van 80 millioen dollar en met Indonesië ter grootte van 15 millioen dollar ondertekend. UIT DE ZATERDAG. Het Radio Philharmonisch Orkest komt Zaterdags alleen 's middags aan de beurt. De Zaterdagavond is gereserveerd voor andere zaken. Om kwart over drie wordt uitgevoerd Beethoven's vioolconcert (D- groot) door Isaac Stern. Het or kest staat onder leiding van Willem van Otterloo. "s Avonds een luchtig Prome nade orkest met medewerking van Greet Koeman en Jan van Mantgem, Benedict Sllberman dirigeert. Uitgevoerd wordt operettemuziek. (H. I 20.15). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 10.20 Radiofeuilleton; 11 Uitzending v. d. arbeiders in de continubedrijven; 12 Lunchconcert; 13 Ned. Strijdkr.; 14.20 Gramofoonmuziek; 15.15 Ra dio Philh. Orkest; 16.45 Sportpraat- je door Klaas Peereboom: 17.30 Om en nabij de twintig: 18 Nieuws: 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Artistieke staalkaart; 20 Nieuws; 20.15 Pro menade-orkest; 22 Vindobonn schrammelen; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9.05 Lichte orkestwerken; 9.35 Ope rette-klanken; 11 De Zonnebloem; 11.45 Schoolradio; 13 Nieuws; 15.30 Film en toneel; 14.20 Engelse les voor gevorderden; 14.40 Omroep- kamerorkest o.l.v. Anton Krelage; 15.25 Sylvester-trio; 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans: 17 Dc Wigwam; 18.30 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart; 19.15 Disco-show: 20 Nieuws; 20J2 Boston Promenade-orkest o.l.v. Arthur Fiedler: 20.20 Lichtbaken door de Z.E. heer Henri de Grceve; 21 Negen heit de klok; 22.30 Ac tualiteiten: 23 Nieuws; 23.15 Avondconcert. ZON EN MAAN. 29 October Zon: Op 7.29 onder 17.18 Maan: Op 3.19 onder 16.26 Vlissinegn Terneuzen Hansweert Zierikzee Hoog Water u.+NAP u.+NAP Laag Water 0.04 2.10 0.30 2.28 1.09 2.37 1.29 1.68 12.16 2.0 12.47 2.26 13.20 2.31 13.44 1.52 u.—NAP 6.14 1.72 6.57 1.92 7.30 2.08 7.01 1.30 -NAP 18.46 1.98 19.31 2.19 20.02 2.36 19.22 1.54

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3