Waar is Janc brey; Gaat het met de Benelux wel de goede kant uit? l€cB|pp«e en «Ie kesl8»afl*e •l««p Zeeuwse tweede klassers kunnen winnen KLANKEN AETHER Sport en wedstrijden UIT DE PROVINCIE Walcheren Kamerleden pleiten voor belastingverlaging, woningbouw en openbare werken. Uit het voorlopig verslag over de Rijksbegroting. In aansluiting op hetgeen wij reeds publiceerden uit het voorlo- 'ping verslag van de Tweede Ka mer inzake de Rijksbegroting-1949 geven wij nog het volgende uit treksel: Tal van leden informeerden wan neer de volledige samenstelling van het tegenwoordige kabinet te wachten is. Ook zou men gaarne vernemen, welke plannen de re gering heeft t.a.v. de benoeming van staatssecretarissen. BUITENLANDS BELEID EN DEFENSIE. Met enige bevreemding hebben sommige leden geconstateerd, dat in de Troonrede wordt gesproken van een „begin" van onze bijdrage tot de vorming van een gemeen schappelijke defensie in West-Eu ropa; zij meenden, dat hieraan reeds drie jaar krachtig wordt ge werkt. Sommige leden twijfelden of de ontwikkeling van de Benelux, waarvan zij zelf zonder voorbe* houd voorstanders, zijn, wel in de goede richting gaat. Ter wille van de Benelux wordt het leven in Ne derland duurder. Brengen wij niet meer offers dan anderen? Er is zelfs nog geen begin gemaakt met de gelijkmaking der valuta. Ook waren er leden, die het be treurden. dat in regeringsverkla ring noch in Troonrede ook maar met één woord gesproken werd over de kwestie van de grenscor recties. Natuurlijk waren er enkele le den, die meenden, dat ons land een veel te groot deel van zijn uit gaven besteed aan defensie-doel einden, maar zeer veel andere le den kwamen hier krachtig tegen op, daar deze uitgaven een onver mijdelijk gevolg zijn van het Rus sische optreden. Enkele leden wilden het lidmaat schap der Ver. Naties opzeggen, omdat naar hun oordeel uit deze, niet op Gods Woord gegrondveste organisatie, nooit iets goeds kan voortkomen. INDONESIË. T.a.v. de Indonesische kwestie stelden de Kamerleden er prijs op te mogen vernemen welke gedrags lijn de regering thans denkt te vol gen ter verwezenlijking van de nieuwe staatkundige organisatie. Welk standpunt neemt de regering in na de gebeurtenissen van de laatste weken? Eén lid sprak als zijn oordeel uit. dat vóór alles gaat het herstel van orde en rust. Dit moet binnen zeer korte tijd bij wijze van spreken binnen één uur gebeuren. LONEN EN PRIJZEN. Vele leden hebben met zorg ga degeslagen hoe de kosten van le- vénsonderhoud steeds verder sty- gen en hóe de tegenstelling tussen arm en rijk steeds toeneemt. De loon- en prijspolitiek is wel het meest'dringende probleem van bin nenlands beleid en vele léden drongen dan ook aan op een open hartige uiteenzetting van do zijde van de regering. Speciaal werd hierbij de aandacht gevestigd op de afschaffing der levensmiddelen subsidies en de huurverhoging. Met belangstelling werd geïnfor meerd naar de plannen der rege ring op het gfebied van de indus trialisatie- en middenstandspoli- tiek. WONINGBOUW. Met betrekking van de woning bouw was men algemeen van oor deel, dat hieraan speciaal voor arbeiders- en middenstandswonin gen alle prioriteit dient te wor den gegeven, welke zonder onher stelbare schade aan andere levens belangen mogelijk is. DE COMMUNISTEN. Van verschillende zijden werd gevraagd of de regering nog ver dere voornemens heeft tot afwe ring van de staat ondermijnende invloeden, in het bijzonder wat be treft de communisten in sleutelpo sities e.d. Zeer vele leden achten het onverantwoord bepaalde posten in het ambtenarencorps door com munisten te laten bezetten. Gevraagd wordt of de regering reeds een wetsontwerp voorbe reidt tot regeling van het regent schap voor de minderjarige troon opvolgster. Een dergelijke wet moet krachtens de Grondwet nog bij het leven van de Koning (in) tot stand gebracht worden. Gevraagd wordt naar het stand punt van de regering t.a.v. de ge huwde ambtenares, dat per 1 Jan. 1950 ontslagen zou moeten worden. Bij de financiële beschouwing spraken vele leden als hun oor deel uit. dat het nadelig saldo van de staatsbalans van niet veel ge wicht is, althans niet in vergelij king tot de staatsschuld, welke zij verontrustend hoog achten. Kunst bezit e.d. zijn in elk geval voor de economische positie van ons land van geen betekenis. Bovendien achtte men het eindcijfer van de balans geflatteerd. Aangedrongen werd op consoli dering van de vlottende staats schuld. In het algemeen was men vol daan over het minder sombere ge luid, dat minister Lieftinck in de ze millioenennota deed horen. Toch meenden sommige leden, dat de toestand nog steeds verre van gezond is. Daartegenover stelden anderen, dat er toch een belang rijke verbetering valt te constate ren vergeleken bij het vorig jaar. Vrij algemeen achtte men een vermindering van uitgaven, vooral op de gewone dienst, noodzakelijk. Men had niet de overtuiging, dat hiernaar in alle lagen van het staatsapparaat met voldoende ernst wordt gestreefd. Gevraagd werd de Algemene Re kenkamer een bijzondere contróle op de efficiency in het ambtena ren-apparaat op te dragen. BELASTINGDRUK. Belastingverlaging werd alge meen urgent geacht. De druk van de belastingen werkt remmend op het herstel van onze welvaart. Ve le leden pleitten voor verlaging van de loonbelasting en de inkom stenbelasting voor de lage inko mens naast die van de belasting, welke op het bedrijfsleven druk ken. Ook wordt gepleit voor vereen voudiging van het belastingstelsel. OPENBARE WERKEN. Tegen het achterwege laten of verminderen van bepaalde kapi taalsuitgaven inpoldering Zui derzee, Amsterdam-Rijnkanaal e.d. hebben vele leden ernstige be zwaren, evenals tegen de openba re werken-politiek der regering in het algemeen. Gewaarschuwd ■wordt voor het verder vergroten van de achterstand op het gebied van de openbare, werken, welke we als gevolg van de oorlog toch reeds hebben. Dit zou ook op de industrialisatie nadelige invloed kunnen hebben. Scheepvaartberlchten Vlissingen aangekomen 26 Oct.: Europa van Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen 26 Oct.: Prins Alexander van Mon treal, Pinguin van Snbusea, Meer kerk van Marseille; 27 Oct.: Nas- sauhaven van Rotterdam, Almkerk van Rotterdam, Khpfontein van Southampton. Gepasseerd van Antwerpen 26 Oct.: de Waal naar Curacao; 27 Oct.: Alderamin naar Rotterdam, Twente naar Huil. VOETBAL DE COMPETITIE OP 21 NOVEMBER. Het bestuur van de K. N. V. B. heeft besloten, dat het wedstrijdprogramma van 21 November, op welke dag te Antwerpen BelgiëNederland wordt gespeeld, verschoven wordt naar 28 November. Verenigingen,die evenwel op 21 November hun competitie wedstrijden wensen te spelen, kunnen daartoe een aanvraag by het bestuur indienen. BIUARTEN Kampioenschap biljarten 3de klas. Het kampioenschap biljarten 3de klassee, dat voor de deelnemers uit Walcheren en Beveland werd ver speeld in het lokaal van de heer P. Vogel te Middelburg, werd be haald door de heer J, Wisse uit Koudekerke met 12 winstpunten uit 7 partijen. De eindstand was: 6 1 12 5 2 10 18 3.10 4 3 —8 J. Wisse 23 4.5 J. Wisse J. Post M. Verbeem D. Sohier 27 3.25 3 4 6 I. Andriessen 21 2,77 2 4 1 4 E. Baarends 26 3.30 2 5 —4 J. Rijk 26 2,30 1 5 1 3 KORFBAL Korfbaluitslagen. De uitslagen van de Zaterdag j.L gespeelde wedstrijden luidden: le kl.: LuctorTogo 33; Vol harding—Vios 11—1; Swift IBKC 11—1. 2c kl. B: Beslissingswedstrijd EendrachtScampolo te Krabben- dijke 42. Eendracht dus kam pioen van deze afd. 3e kl. B: Dios 1—Vopo 72; Tjo- ba 2Dos 40. 3e kl. D: GroedeZuidzande 1— 1; Swift 3—Madjoe 2 2—2. le kl.: BKC—Luctor; Volharding —Madjoe I; Swift 1—Vios 1; Togo Seolto. Na de steek die Luctor tegen To go heeft laten vallen, zou men B KC haast een kans durven geven, doch Luctor.zal er wel anders over denken. In Goes kan het spannen, hoewel Seolto de beste papieren heeft. Vios heeft 't goed gedaan te gen Volharding en hoewel de kam pioenen het nu verder wel kalmpjes aan zullen doen. kans geven wij Vios in Middelburg toch niet. Madjoe zal moeite hebben in Yerseke te winnen. 2e kl. A: T>iobo 1—Swlft 2. 3e kl. B: SinotoDios 2 als be slissingswedstrijd te Nleuwdorp. WIELRENNEN WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN IN DENEMARKEN De wereldkampioenschapen wielrennen 1949 worden van 18 tot 28 Augustus in Kopen hagen gehouden. KALENDERCONGRES VAN DE U.C.I. De internationale wielerka- lender voor het seizoen 1949 zal worden vastgesteld op het congres van de U.C.I. dat 27 November a.s. te Zllrich wordt gehouden. Het ontwerp ver meldt o.m. de volgende data, die waarschijnlijk goedgekeurd zullen worden: 17 Mei22 Mei: ronde van België; 21 Mei 12 Juni: ronde van Italië 30 Juni24 Juli: ronde van Frankrijk; 6 Aug.—13 Aug. ronde van Zwitserland. F"""",n T O A Romantisch verhaal van H. Morgan 68 Nu was Bob Dayton in een der beste kamers van het Carlton Hotel in San Fran cisco bozig de koffers uit te pakken. Met een raadselach tig glimlachje nam hij er het ene kledingstuk na het ande re uit, bekeek het aandach tig, hing het daarna op een klerenhanger en borg het ten slotte zorgvuldig in een enor me kast Het ene kledingstuk na het andere. En elk van deze stukken zou ongetwijfeld de oprechte geestdrift, zelfs van' de meest verwende vrouw hebben op gewekt. Daalr was een licht groen avondtoilet, zo elegant en zo apart, dat de prijs niet moeilijk te raden viel. Een zwart zijden japon, gegar neerd met echte Brusselse kant, getuigde al evenzeer van verfijnde smaak en dis tinctieeen goudbruin na middagtoileteen koren- bloemkleurig wandeltoilet, dat het diepe, zuivere blauw van Jane Grey's ogen vrijwel na bij kwam en elk van deze kledingstukken was 'n kunst werk, een modelstuk, alles tezamen een garderobe, die 'n klein vermogen waard was. Een garderobe welke ten doel had uit Jane Grey een konin- fin te maken, een heerseres, ie zich van haar macht be wust is en daarvan een meer of minder passend gebruik weet te maken. Daarop volgde het kleine reiskoffertje, hetzelfde, dat Jane Grey bij zich had ge had, toen zij in gezelschap van Walter en Brown cLe reis naar het Zuiden maakte. Ook dit ontdeed Dayton van zijn inhoud. Enige onmis bare toiletartikelen, 'n reis- necessaire, een paar casset tes. En in deze cassettes sie raden van zeldzame schoon heid en grote waarde. Een collier van fijn geslepen sa- phieren op regelmatige af standen afgewisseld door een schitterende briljant van het zuiverste water. Een platina armband, met briljanten be zet, ringen met stenen van fascinerende schoonheid en nog een paar kleinigheden. Bob Dayton legde alles zorgvuldig voor zich neer en zijn stralende ogen verrieden, hoe hy deze kostbare klei- nodieën wist te waarderen eMt een bijna liefkozend gebaar nam hij het ene sie raad na het andere in zijn hand. liet het door zijn vin gers glijden en legde het daarna aarzelend, alsof hij zich moeilijk aan de kostelijke blik vermocht te onttrekken, weer in de cassettes terug. Vervolgens sloot hij alles in een smalle, in de muur in gebouwde safe, stak een si garet op en nam de krant weer ter hand, die op de ta fel lag en welke hij zoeven ook reeds had gelezen. Nogmaals, zeker reeds voor de vierde of vijfde keer, las hij het artikel, waarin van Jane Grey's tragische dood melding werd gemaakt. Het nam hem geheel in beslag en het was, of er een glim lachje om zijn lippen speelde. „Voortreffelijkmnmnelde zaam mompelde terwijl hij de krant lang- tm liet zakken. „Buitenge woon!" En meer in gedachten liet hij er op volgen: „Wat zal die ijverige Robby Wal ter daar wel van zeggen?!" Hjj stond op en liep een paar maal peinzend de ka mer op en neer. Plotseling bleef hij staan, wierp een vluchtige blik op zyn arm bandhorloge en hervatte daar na opnieuw zijn wandeling door het vertrek. Toen hij voor de zesde maal een der ramen genaderd was. bleef hg wederom staan en staarde minuten achtereen naar het grote stadsleven beneden hem. Zijn gehele gedrag maakte de indruk, alsof hy iemand verwachtte, iemand, wiens lang uitblgven hem veront rustte en met elke minuut meer van zyn zenuwen eiste. Hg nam een nieuwe siga ret om zich tot kalmte te dwingen, liet zich op de chaise-longue vallen, blies de grijze rookwolkjes de lucht In en probeerde zijn gedach ten in een andere richting te leiden. Vervelend, dat die Walter juist in Chicago een kink in de kabel had gebracht! Hun reisroute was met zoveel zorg samengesteld; zy zouden naar New York zijn gegaan, waar zij een paar dagen ongestoord meenden te kunnen blyven Jane Grey had zich nu een maal in het hoofd gezet dien journalist nog wat van het kastje naar de muur te stu renmaar zc had buiten diens doortastendheid en vasthoudendheid gerekend. Nu gaat hij Bob Davton geheel tegen zyn zin "hier in San Francisco, zonder te weten, wat er nu verder zou gebeuren. Er werd geklopt. Snel sprong hy' overeind, wierp zijn sigaret met een haastige beweging in de as bak op het kleine rooktafel tje en trok mechanisch zijn das recht. Daarop wendde hy zich naar de deur en riep ge dempt: „Binnen!" (Wordt vervolgd) 11. Mijne woorden zijn gezegd", be sloot Sultan Omar ben Kasi het on- dethoud. „Ga in vrede en verstand en volvoer mijne opdracht, opdat gij be loond worde!" Kappie en de Maat stonden op en maakten evenals de twee Turken een diepe 'buiging voor de Sultan. Ze liepen de trappen van het. paleis af en zagen dat de kameel en de ezel nog stonden te wachten. „Wat heb ik je gezegd!" zei Kappie onderweg te gen de Maat. „Dat is nog eens een opdracht, wat? Een paar staafjes goud slepen en krijgen we er zelf één ca deau!" „Ik moet eerst zien, dat we die wer- keiyk krygen!" zei de Maat. „Ik vond het maar een rare poppekasterij daar in dat paleis! Geef my maar een flin ke bak koffie inplaats van een vingor- hoedje van die mocca of hoe het ook heet!" „Maar wat heeft koffie nu met die mooie opdracht te maken!" zei Kap pie verontwaardigd, „jy dwaalt altyd op zijpaden af!" „Ik ga altijd recht door zee!" zei de Maat. „En ik ben bly, dat ik daar de Kraak weer zie'. Ik voel me niks thuis op die ezel! Hij kon wel eens op hol slaan!" Vlissingen RAADSVOORSTELLEN Aan de raadsagenda van Vlissingen voor a.s. Vrijdag zijn enkele voorstellen byge- voegd De 'raad heeft? ingevolge de ..Noodtoswijzingswet" be voegdheid óm aan de minister van Wederopbouw en Volks huisvesting te verklaren, dat er geen bezwaren bestaan te gen toewijzing van gemeente gronden aan eigenaren van onteigende percelen. B en W. .tellen voor deze bevoegdheid aan hen over te dra-ren voor gronden gelegen binnen de grenzen van de bas'splannen „Gravenstraat", „Breewater- straat en „Eiland", waardoor een vlotte afwerking wordt bevorderd. B. en W stellen verder voor enice percelen grond toe te wijzen aan de he^en A. de Klerk, C. Reus en J. Salomé van wie destijds gronden zijn onteigend ten' behoeve van de w'^ronbouW. Tenslotte worden nog enkele begrotingswijzigingen behan deld. Middelburg VERGADERING CHR MIDDENSTANDSBOND Maandagavond hield de af deling M'ddelburg van da Chr. Middenstandsbond in de Bo- gardzaal een vergadering. In zijn openingswoord deelde, de voorzitter, de heer P. I Ham ming. mede. dat negen nieuwe leden zijn gewonnen. De secretaris van het hoofd bestuur, de heer Hollebrands, die tevens directeur is van 't centraal bureau van de bond, hield vervolgens een lezing over het onderwerp „Moet de rug van de middenstander het slagveld worden?" In de eer ste plaats waarschuwde spre ker er voor, dat er voor de middenstanders een moeilyke tijd zal aanbreken nu de re gering goederen vrij geeft en daardoor de goederenstroom toeneemt. In verband met de eisen van de Stichting voor de Land bouw, die de regering 85 millioen kosten, moet dekking gevonden worden door verho ging van de ondernemersbe lasting, van de tabaksaccijns en van de weeldebelasting. Hier tegen is door de midden standsbonden krachtig gepro testeerd. De he«r Hollebrands maak te ook nog enige opmerkingen •over de komende bedrijfsorga-- nisatie. Krachtens zyn erva ring kón hij verklaren, dat ve le andcirs denkenden zich ach ter de Prot. Christelijke op vatting hierover hebben ge schaard. Tenslotte wees spre ker er op, dat velen zich ver dienstelijk maken voor kerk en politiek, doch op. het ge bied van de Chrlstelyke standsorganisatie niets pres-, teren; hy riep de middenstan ders op ook als Christen tn de zaak te staan, bereid zich te wapenen voor de strijd. Koudekerke LEZING OVER NOORD- AFRIKA. De bekende Afrikareiziger Lode van Gent sprak voor de Oranjevereniging in de Ned. Het voetbalprogramma Alleen Breskens zal aan R.B.C. een zware dobber hebben. Kan Terneuzen Axel doen sneven 2e KLASSE B. DoskoVlissingen; RBC Breskens; MiddelburgRAC; HeroDe Zeeuwen. Hoewel Dosko voor Vlissin- en wel-een zware tegenstan- er kan zyn, lijkt het niet uit gesloten, dat de 2 punten naar Vlissingen verhuizen. Breskens zal een zware dobber aan RBC hebben en verwacht mag wor den dat de Zeeuwsch-Vlaamse club het verlies moet ne men. Gezien de overwinning op Alliance lijkt het ons niet on- mogelyk. dat Middelburg op nieuw twee winstpunten of tenminste een gelijk spel uit het vuur sleept. Ook de Zeeu wen achten wij in staat Hero superioriteit te tonen. 3e KLASSE E. RoburSteenbergen; Odio RCS ;YersekeZeelandia; Me- toN. Borgvliet. Het zwak spelend Robur zal Steenbergen niet kunnen hou den en het lydt geen twijfel, dat Robur de rode lantaarn nog vaster in handen zal wor den gedrukt. Ook RCS krijgt tegen Odio niet veel kans zich verder van het gevaarlyke ge bied te verwijderen, al is het best mogelyk, gezien de uitslag tegen Robur, dat zij zich lang zamerhand gaat herstellen. Of Zeelandia zal slagen Yerseke op eigen terrein een nederlaag toe te brengen, is nog niet ze ker. want m eigen huis heeft Yerseke wel meer sterkere ploegen verslagen. Bij Me to Steenbergen wordt het wel- Schepen van en naar Indonesië. Van Indonesië: Kamerlingh On nes. Batavia-Rotterdam, 26 Oct.: Malta gepasseerd; Polydorus, Bata- vla-Amsterdam, 27 Oct. te Colom bo; Modjokerto, Batavia-Rotter dam, 27 Oct. te Beiawan. Naar Indonesië Kota Agoeng, Rotterdam-Batavia, 27 Oct., Finis- terre gepasseerd; Talissee. Amster dam-Java, 26 Oct. van Djeddah. licht wisselen van plaats op de ranglyst. 3e KLASSE F. IJzenciyiteHulst; Oostburg Hontenisse; Terneuzen Axel; HoofdplaatSuiskil; CllngeSteen; Corn Boyi Aardenburg. Het zou voor Hulst geen kwaad kunnen wanneer zij de overwinning eens behaalde, maar verwachten doen wij het nog niet. Ook Hontenisse heeft tegen Oostburg niet veel kans, al is by voetbal alles moge lyk. Zou Terneuzen op Axel de overwinning behalen, dan zou niet zij hier goed garen bij spinnen, doch vooral Corn Boys, waarvan de overwinning op Aardenburg wel zeker i9, zou in haar vuistje lachen. Axel zal echter wel trachten hier een stokje voor te steken, waarbij ze dan weer iets beter zal komen te staan ten opzich te van een. van haar zware concurrenten waartoe Terneu zen in feite behoort. Hoofd plaat is thans in dc gelegen heid door een overwinning op gelijke voet met Sluiskil te komen, terwijl Clinge het te gen Steen wel te kwaad zal hebben, 4c KLASSE G. KrulningenBiervliet. Door een overwinning zou Kruiningen er wellicht in sla gen de rode lantaarn voor eni- fe tyd in andere handen te oen overgaan, doch de grote re ervaring in het spelen in K.N.V.B.-verband zal Biervliet wellicht het overwicht geven. RES. 2e KLASSE E Axel UMiddelburg II; Breskens IIVlissingen II; R CS IJ—Goes n. Noch do Middelburgers, noch de mannen uit Axel zullen ge- makkeiyko tegenstanders van elkaar blijken te zijn, zodat een overwinning van een van bei den niet kan worden voorzien. Vlissingen II maakt een betere kant om te overwinnen, ter wijl Goes II waarschynlijk wel de punten uit Souburg mede zal nemen. Herv. Kerk te Koudekerke over Tunis, Algerië en de Sa hara. In zijn openingswoord noem de de voorzitter van de vereni ng het niet verwonderlyk, .t zovelen naar deze byeen- komst waren gekomen, want Lode van Gent heeft in Kou dekerke een goede naam als spreker. Voor de pauze vertelde deze over de steden van Noord- Afrika, daarna over de Saha- zijn woorden illustrerend met «lichtbeelden. DE JACHT OP DE VROONGRONDEN. De verpachting van het jacht- recht op de vroongronden was een agendapunt, waarover de gemeen teraad van Koudekerke het Maan dagmiddag zo maar niet direct eens kon worden. In een vorige raadsvergadering hadden B. en W. voorgesteld dit recht te verpach ten aan de vroegere pachter, even- eens pachter van de jacht in de 1 duinen, de heer J. C. F. van Ka mer te Middelburg, doch enige raadsleden meenden toen, dat het beter was dze jacht aan ingezete- nn van Koudekerke te verhuren. Het voorstel werd daarop door B. en W. terugge: -men. Maandag middag bleek dat er in totaal vier gegadigden waren, behalve de heer J. F. C. van Kamer uit Mid delburg. de heren D. P. van Splunder. C. Puijpe en Jac. Boo ne, aUe te Koudekerke. B. en W. stelden echter voor het recht uit billijkheidsoverwegingen aan de heer van Kamer te verpachten. De raad kon zich met dit voorstel evenwel niet verenigen. De heer P. Flipse verwonderde zich over het voorstel en meende dat de bil lijkheidsoverwegingen niet zo zwaar konden wegen als het feit dat ook ingezetenen, van Kou dekerke deze jacht graag wilden hebben. Na enige discussie werd 't voorstel van B. en W. verworpen en werd besloten het jachtrecht te verpachten aan de heren Boone en Pujjpe, die ieder een gedeelte zul- In krijgen, namelijk dat deel, dat aan hun jachtgebied grenst. De andere agendapunten gingen vlot onder de hamer door. Het bestuur van de L. J. G. zal een subsidie van f 120 worden ver leend ter goedmaking van de kos ten voor een lokaliteit voor de landbouwcursus. Vastgesteld werd een wijziging van de Algemene politieverordening ter invoering van een bijzondere bescherming tegen brandgevaar in de Ned. Herv. kerk. Kasteel ter Hooge en Huis Der Boede. Vastgesteld werd verder een reclameverordening, een regeling voor verplaatsingskosten voor ambtenaren en een wijziging van de legesverordening. Besloten werd tot verpachting van enkele ge meentegronden. Tenslotte werd de ontwerp-ge- meenschappeljjke regeling voor bouw- en woningtoezicht op Wal cheren aanvaard. Burgemeester J. L. Dregmnns sprak bij het begin der vergade ring de hoop uit, dat de heer J. Vos, lid van de raad, wien een on geval is overkomen, spoedig her steld zal zijn. Serooskerke DE WEDEROPBOUW. Maandagmiddag kwam de gemeenteraad van Ser.oosker- ke (W.) by een. De ko-ten per leerling voor de bijzondere scholen werd voor 1949 vast gesteld op 16. Besloten werd een obligatie van 100 aan te kopen ter herkrijging van het kapitaal voor aankoop van de algemene begraafplaats. Het voorstel van burgemees- ster en wethouders om geen premies voor woningverbete ring meer te verlenen werd verworpen, evenals een voor stel van de heer Kesteloo om deze premieverlening met in gang van 1 November stop te zetten, omdat na 31 December 1948 deze mogelykheid auto matisch vervalt. In verband met de over dracht van de wederopbouw werkzaamheden aan de ge meenten per 1 Januari 1949 moet een gemeenschappelijke regeling voor het bouw- en woningtoezicht en het toezicht op gemeentewerken op Wal cheren tot stand komen. De daartoe ontworpen regeling werd op voorstel van burge. meester en wethouders zonder hoofdelyke stemming aan vaard. Amsterdamse beurs NED. HERV. KERK. De kèrkeraad der Ned. Herv. Kerk te Vlissingen heeft toe zegging van beroep uitgebracht aan Ds. J. H. Boerlyst te Goes. Nederland 1948 (3%) dito 1947 (314) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2 Spaarc. a f 100 2% Indlë 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B. Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft. Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Dell Mij. Oct. 27 Oct. 100 99% 98% 97% 97'', 97% 100"* 101 97% 97% 99 98% 99 98% 80% 80% 101% 101% 95% 95% 98 98 114 114% 158 157% 150% 150% 298% 299% 157 153% 175 287 270% 233% 172 324% 325% 164 163% 170 169% 172 171% 169% 163% 157% 155% 172 171% 259% 260 138% 135% 150% 130% De beurs was Woensdag kalm gestemd. De handel was van be scheiden afmetingen, behoudens enige affaire in een paar speciali teiten, zoals eveneens het geval was gedurende de beide laatste da gen, maar door elkander genomen verschilden de koersen niet veel bjj die van Dinsdag en daarbij wer den onder beurs tijd door de toon aangevende aandelen slechts kleine schommelingen meegemaakt. In ieder geval kon worden geconsta teerd, dat de markt een goed weerstandsvermogen aan de dag legde. Koninklijke bewogen zich in hoofdzaak omstreeks het peil van de vorige slotkoers. Van de vooraanstaande industrie-aandelen waren de Philipsaandelen, die nog al wat handel te aanschouwen ga ven, vergeleken met het slot van Dinsdag een kleinigheid lager. Unilevers waren in doorsnee zo goed als onveranderd. De minder courante industrie-aandelen waren door elkander genomen prijshou dend, hetgeen niet verhinderde, dat hier en daar lagere noteringen tot stand kwamen. De scheepvaart markt was kalm. Scheepvaart Unies werden ex dividend 7.8 pro cent genoteerd en waren mitsdien niet veel veranderd. VRIJDAG. Het „vioolconcert van Beet hoven" zal worden besproken door Piet Tiggers in de rubriek „Wij en de muziek", toegelicht met gramofoonplaten. Over de aard van het Ne derlandse volk is reeds veel geschreven. Men heeft op al lerlei manieren een analyse trachten te geven van het Ne derlandse volkskarakter en dit pogen te verklaren uit verschil lende culturele en sociale aspecten van ons volksleven. Prof. dr. H. N. ter Veen zal vandaag beginnen met een se rie lezingen over: „De aard van het Nederlandse volk" (H. I 19.30). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 9.30 Rudolf Serkin. piano: 10.30 Voor de vrouw; 11.25 Harmonie-muziek; 13 Nieuws: 13.20 Pierre Palla, or gel; 14.20 Rudolf Serkin. plano; 15 Ons volk in zijn dichters; 16 Ri chard Crooks en Miliza Kor jus zingen met orkest; 17 Orgelspel door Johan Jong; 17.20 WIJ en de muziek; 18 Nieuws: 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.30 Nederland en zijn gewesten; 20 Nieuws: 20.05 Jaap Stotijn, hobo en Klaas Bakker, plano: 21 Men vraagt.... en wij draaien: 21.30 Kermis der IJdel heid, hoorspel: 23 Nieuws; 23.15 Omroepkamerorkest o.l.v. Anton Krelage. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9.35 Schoolradio: 11 De Zonne bloem: 11.40 Schoolradio: 12,03 Pianorecital door Suzan Slivko; 13 Nieuws: 14 Verkorte uitvoering van de operette „Die Czardasfürstin", Kalman: 14.40 Van David Rose naar Franz Liszt; 16 De Zonne bloem; 17 Na schooltijd: 18 Het orkest zonder naam o.l.v. Gcr de Roos: 18.30 Noëmie Perugia, so praan en Gerard Hen geveld, pl ano: 20 Nieuws: 20.25 Weens pro gramma: 21.25 Weens Symphonie- orkest, oJ.v. Dr. Carl Böhm: 23 Nieuws: 23.45 Arthur Schnabel, piano. ZON EN MAAN. 28 October Zon: Op 7.27 onder 17.20 Maan: Op 1.50 onder 16.13 29 October. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Hoog Wate!- u.+NAP u.+NAP Laag Water 11.32 1.83 12.03 2.01 0.11 2.14 0.31 1.54 12.30 2.09 12.54 1.35 - u.—NAP 5.24 1.57 6.05 1.78 6.36 1.03 ".10 1,23 -NAP 17.59 1.90 18.41 2,12 19.11 2.28 18.31 1.52

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3