PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Toenemende wanorde in Indonesië Loonsverhoging van één gulden per week Dodelijke haat tussen man en vrouw leidde tot verraad BILT Duitse officieren in Neurenberg vrijgesproken Dr. L J. M. Beel reods Zondag naar Indonesië. Minister Stikker naar Indonesië. ttAllemaal zijn schuld!" DUBBELE MOORDAANSLAG. DE VOORSPELT 191 e Jaargang - No. 253 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer, Adj.: W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn, Pl.verv.: W. Leertouwer eri'H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS: 32 ct. per week; t 3.90 p. kw.; £r. p. p. 1 4.15 per kw.. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 28 Oct. '48 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per im Mtnimum p. advertentie 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad", 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux te Vlissingen: Vlamlngstr. 16-18-20 (tijd.) teL 10en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Temeuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogerdstr. C 1 teL 26 Zij voerden slechts bevelen uit, Oorlogvoering niet onwettig. Het Amerikaanse Tribunaal voor oorlogsmisdaden te Neu renberg heeft dertien voor malige Duitse officieren vrij gesproken. Het Tribunaal ach .te het onjuist deze offi cieren te veroordelen op grond van het verwekken en voeren van een aanvalsoor log. Tot de vrygesprokenen behoren veldmaarschalk Georg von Kuchler, die het 18de Duitse leger aanvoerde by de overval op de Lage Landen, generaal Hoth, bevel hebber v,an de gemotoriseer de afdeling by de inval in Polen en Nederland, veld maarschalk Hugo Sperrle, opperbevelhebber van het be ruchte „Condor"-legioen :n Spanje tydens de burgeroor log daar en van de lucht vloot, die in 1940 Londen bombardeerde en veldmaar schalk von Leeb. Het Hof overwoog bij deze vrijspraak, dat gewapende machten wettige instrumen ten van de staat zijn, zolang niet elke oorlog beschouwd kan worden als onwettig. Aan een dergelijke staat van be schaving is de wereld nog niet toe. Legers, vloten en luchtmachten zijn volgens het hedendaagse volkerenrecht toegestaan. Het deelnemen van leden der gewapende macht in oorlogsactiviteit Lewis neemt het op voor Franse mijnwerkers. De befaamde Amerikaanse mijnwerkersleider wenst de Franse regering met behulp van de Marshall zendingen te dwingen, op te houden met op de hongerige Franse mijn werkers te schieten. Truman diende volgens hem van de Franse regering te eisen, dat ze geen oorlog voerde tegen haar eigen onderdanen. Dit deelde Lewis mee in 'n brief aan Green, de voorlitter van het vakverbond der A.F.L. Het bestuur van het Fran se C.G.T. heeft besloten een beroep te doen op alle zee lieden de verschepingen van i steenkool naar Frankrijk stop te zetten. Het verzocht ver der de Franse arbeiders door te gaan met het organiseren van stakingen ter ondersteu ning van de èisen der mijn werkers. STAKING DUURT VOORT. De mijnwerkersbond gaf een communiqué uit, waarin werd ver klaard: „De staking gaat voort in alle steenkoolgebieden. die zo eensgezind en strijdlustig zijn als ooit en geen ons steenkool is uit de schachten gekomen". De bond eiste dat alle gearresteerde sta kers zouden worden vrijgelaten. Havenarbeiders te Rouaan, dat Parijs voorziet, staakten het los sen van 12 vrachtschepen en ha venarbeiders te Marseille staakten het lossen' van een lading Ameri kaanse steenkool uit een Grie.'is vrachtschip. Woordvoerders van de C.G.T. verklaarden, dat Donderdag een algemene staking van 24 uur in het departement Gard zou worden gehouden. Ook de havenarbeiders van Saint Nazaire zouden besloten hebben het voorbeeld van de ha venarbeiders in verscheidene an dere havens te volgen en te wei geren schepen met Amerikaanse steenkolen te lossen. Verder wordt uit verschillende delen van Frankrijk melding ge maakt van sabotagedaden. Te Deauville ontspoorde een trein kort na vertrek van het station. Uit Metz werd bericht, dat stakers een sluisdeur in een kanaal hadden vernield om de doorvaart van ko- lenschuiten te verhinderen. Overeenstemming over ontmanteling in Duitsland. Er is een lijst opgestc.d van 115 Duitse fabrieken, die voorlopig in Duitsland zullen blijven en dus niet' ontman teld worden. Een commissie van vooraan staande Amerikaanse indu striëlen en regeringsfunctio narissen zal een onderzoelf instellen of het niet beter is deze fabrieken voorgoed van de herstelbetalingslijst af te voeren. Fabrieken, die niet in het onderzoek betrokken worden, zullen op de gewone wijze ter beschikking worden gesteld van het herstelbeta lingsbureau. Dit is de kern van een door Washington bekend gemaak te overeenkomst tussen de drie5 Westelijke bezettingsmo- gendheden over de ontman- tellngskwestie, waarover lan ge tijd geschil van menig be stond. Prins Bemhard heeft in zijn functie van inspecteur-generaal van de Kon. Zee- en Luchtmacht. Woensdag de vliegbases Woens- drecht en Gilze Rijen bezocht. valt niet onder de definitie van misdaden tegen de vrede. De individuele soldaat of of ficier staat onder de discipli- ne van een militaire organi satie en is slechts een werk tuig in handen van degenen, die de politiek bepalen. Slechts het op politiek ni veau voorbereiden, beginnen of voeren van een oorlog is misdadig. Geen van de dertien be schuldigden verkeerde *in zulk een positie, dat hij de poli tiek van de Nazi-leiders mede hielp bepalen. Op grond daar van moeten zij als niet schul dig worden beschouwd. Veldmaarschalk Georg von Küchler werd schuldig bevon den op vijf van de acht be schuldigingen wegens oorlogs misdaden en misdaden tegen de mensheid. Generaal Her mann Hoth, de vroegere bevel hebber van het vierde Duitse pantserkorps in Rusland werd schuldig bevonden op twee punten. Küchler werd niet schuldig bevonden aan onwet tige terechtstelling van Rus sische soldaten, moord op krijgsgevangenen, executie van commando's en het plunderen van bezette gebieden. Hij is wel betrokken geweest bij de executie van ongeveer 250 krankzinnige en zieke vrou wen. Middelburgs stadhuis in bijna oude luister. De oorlogshandelin gen van 1940 lieten het prachtige stadhuis van Zeelands hoofd stad als een byna onherstelbare ruïne achter. Drie jaar na de oorlog is het exterieur van het fraaie gebouw weer voor een belangrijk deel gerestaureerd. Productieve dief. Reeds geruime tijd werden in 't kantoor v. Van Gend en Loos te Haarlem goederen ont vreemd. De spoorwegrecherche heeft thans een 32-jarige be ambte gearresteerd, die be kend heeft, dat hij in de 1°°P van het jaar 97 diefstallen heeft 'gepleegd. DAGELIJKSE LIJST VAN MOORDEN. Communisme in de Republiek. Aneta meldt wer een grote lijst van moorden, die op Java en Sumatra werden gepleegd. Het dorpshoofd van Besoeloe (Sumatra) werd door terro risten gedood. Uit Boven-Ser- dang wordt een infiltratie van zwaarbewapende terroristen ge meld en ten Oosten van Loe- boek Aloen had een gevecht met een T.N.I.-bende plaats, waarbij van Nederlandse zijde geen doden vielen. Van Java worden moorden gemeld uit Tjiamis (bij Tasik- malaja) Een dorpshoofd, een lid van een dessabestuur, een locaal ambtenaar en een Mo- hamedaans geestelijke werden gedood. In Pasir Tsmiang werd eveneens het dorpshoofd gedood en uit een andere des- sa werden enkele personen ontvoerd, van wie niets meer werd vernomen. In het onder district Indihiang is door op treden van Nederlandse troe pen de rust weergekeerd. Het Bataviaasch Nieuwsblad wyst in een hoofdartikel op de toenemende infiltraties en moorden. Het blad zegt; dat in opdracht van de republiek 11000 gewapende strijders de demarcatielijn overschreden hebben. Wat betekenen acht moorden per week op gezag dragers? zo vraagt net blad, dat wijst op de stemming in de Indonesische gezinnen waar vaders en zoons afge slacht worden. IN DE REPUBLIEK Tien leden van het voorlo pige republikeinse parlement hebben verzocht dat parlement bijeen te roepen ter bespre king van de verslechterde po litieke toestand. De P.S.I.I. een Mohammedaanse politieke partij) heeft gevraagd het voorstel-Cochran aan alle po litieke partijen voor te leggen. Intussen schrijft het blad Sin Po te Batavia, dat onder leiding van Alimin een rege ringsgetrouwe communistische partij bestaat in de republiek. Tan Maiakka verleent mede werking bij de strijd tegen Moeso. Indien ook de Eerste Kamer de Noodwet aanneemt. Naar het A.N P. verneemt zal dr. L. .T. M. Beel zeer waar schijnlijk Zondag a.s n%r In donesië vertrekken, indien ten minste het ontwerp-noodwet Indonesië door de Eerste Ka mer op Vrijdag a.s. met de vereiste tweederde meerderheid zal worden aangenomen. Een politiek medewerker van het A.N.P. tekent hierbij aan, dat op dit ogenblik in de be doeling van de Nederlandse re gering ligt om dr. Beel als ho ge vertegenwoordiger van de kroon naar Indonesië te doen vertrekken. Dr. Beel zal dan, naar wij mogen aannemen, Za terdag a.s., onmiddellijk nadat de Noodwet-Indonesië in het Staatsblad zal zijn verschenen, als hoge vertegenwoordiger beëdigd worden. Naar het A.N.P. verneemt, zal minister Stikker zich he den per vliegtuig .naar Indone sië begeven. Hij zal worden vergezeld door mr. N. S. Blom, raadsadviseur van het ministe rie van buitenlandse zaken. Tweede Kamer gaat met begroting 1949 beginnen. De Tweede Kamer zal Dins dag 9 November beginnen met de behandeling van de Rijks begroting voor 1949. Prijsstijging door afschaffing van overheidssubsidies EINDE RANTSOENERING VAN BROOD EN SUIKER IN ZICHT De regering heeft in overleg met do Stichting van de Ar beid, welk overleg centraul werd gevoerd, besloten te bevor deren, dat door de werkgevers een compensatie in de vorm van een loonbyslag zal worden gegeven. De regering stelt zich namelyk op het standpunt, dat de gevolgen van de op heffing en vermindering der subsidies op levensmiddelen en brandstoffen binnen verantwoorde grenzen moeten worden gehouden. Aan de wekkueraers, die de leeftyd van 23 jaar hebben bereikt en uier weekloon het bedrag van 71niet over schrijdt, wordt een bijslag van één gulden per week toege kend. Aan de werknemers, die de leeftyd van 23 jaar hebben be reikt en uier maandloon het bedrag van 308.niet over- sc.hrydt, wordt een byslag van 4.50 per maand toegekend. Bij deze bedragen is uitge gaan van een loongrens op jaarbasis van f 3700.Aan inwonende werknemers zal de ze byslag niet worden ver strekt. Het is de bedoeling, dat deze loonbyslagen op I No vember a.s. zullen ingaan, d w. z. voor het eerst worden be taald over de loonweek eindi gende in de eerste week van November. Over de wijze waarop deze byslag in de practyk zal wor den verleend, zal nader over leg worden gepleegd door het College van Ryksbemidde>Jars en de Stichting van de Arbeid. De fiscale winstvaststelling voor het bedrijfsleven zal wor den herzien. Het is de bedoeling der re gering de verhoging die aan de arbeiders in het particuliere bedrijf wordt gegeven, ook toe te kennen aan het overheids personeel, voor zover dit een loon of salaris heeft, dat per jaar berekend een be drag van 3700. niet te bo ven gaat. Over de vorm, waar- In dit zal geschieden, is reeds overleg met de betrokken or ganisaties geopend. KINDERBIJSLAG Een wijziging van de kin- Vandaag ...is het vier jaar gele den dat Oostburg werd bevrijd; is het 30 jaar gele den. dat Tsjecho-Slowa- kije onafhankelijk werd verklaard. Bijzonder Gerechtshot Middelburg Verdachte werpt zich in rechtzaal op ex-echtgenoot Waartoe een dodeiykc haat tussen twee mensen kan lei den, bleek Woensdagmorgen voor het Bijzonder Gerechtshof te Middelburg, waar een 48-jarige vrouw, die over haar zenuwen heen was, toen zij tegen zich een gevangenisstraf van 11 jaar met aftrek hoordeeisen, uitgilde ,,'t Is allemaal de schuld van Minderhoud". Deze man is haar echtgenoot geweest en een van de beschuldigingen tegen de vrouw, Margje Prins uit Koudekerke, luidde, dat zij hem bij de Duitsers heeft aangebracht, waardoor hij een jaar heeft gezeten. Margje Prins hield aanvan kelijk een pension in Dishoek waar ook Duitsers kwamen. Hier begon zy een verhouding met de bewuste Minderhoud en dat was tevens het begin van een tragedie. Nadat de vrouw enige tijd in een Duitse vliegtuigfabriek had gewerkt, kwam een huwelijk met Min derhoud tot stand. Margje bleef werken in feite heeft zij eigenlijk steeds de kost in het gezin moeten verdienen aanvankelijk op een bureau in Berlijn, later by de O.T. op Walcheren. verraden, dat met name ge noemde personen op dat kan toor „De Wervelwind" en „Vry Nederland" verspreidden en foto's van het Koninklijk Huis verkochten ten bate van onderduikers. Ook werd verklikt, dat en kele families in Zwolle radio toestellen verborgen hielden en naar de Engelse zender luisterden. „HIJ VERDIENDE HET" In 1944 ging het mis tussen Minderhoud en Margje, omdat de laatste ontdekte, dat haar In '43 vertrok het paar naar J man een verhouding had aan- Zwolle, waar de vrouw op het geknoopt met een Haagse kantoor van de Prov. voedsel- vrouw. Bovendien had zij er commissaris kwam. In de tijd, een wrok over, dat Minderhoud dat zij daar werkte, heeft zij haar geld had opgemaakt. Daar haar man zich niet had aangemeld voor terugvoe ring in krijgsgevangenschap, zag de vrouw kans wraak te nemen. Zij dreigde enige keren hem te zullen aanbrengen, schreeuwde eenmaal „onderdui ker" tegen hem op straat en voegde tenslotte de daad bij het woord. Minderhoud werd gearresteerd. Verdachte: „Hij verdiende het! Hij heeft 4 mensen laten opsluiten. Ik heb hem aange bracht om erger te voorko men!" De procureur.fiscaal, mr. Verspyck, liet de nadruk vallen op het verraad van de ver spreiding van blaadjes en fo to's. Hij constateerde een bij na onmenselijke haat tussen verdachte en haar inmiddels van haar gescheiden man .en meende dat de eerste zich nog altijd over 't verraad van hem verheugt. Margje Prins schreeuwde cr tussen door: „Dat doe ik zeker!" De verdediger, mr. W. F. P. Kurtz, voerde met enkele voorbeelden aan. dat zijn cliënte niet toerekeningsvat baar moet worden geacht en verzocht met dat feit reke ning te houden. In haar „laatste woord" zei verdachte, dat zij erkende fout gehandeld te hebben, maar dat dit onder invloed van Minderhoud is gebeurd. Toen zij weggevoerd zou worden, vloog Margje Prins plotseling de zaal in en wierp zich als een furie op de getui ge Minderhoud. Zy werd direct overmees terd en met grote moei le kon men haar naar de arrestan tencel voeren. Zij verzette zich en gilde het gehele gebouw bij elkaar. Minderhoud bleek zeer onthutst en verwyderde zich direct. BEMOEIZIEK UILSKUIKEN „Een dom en bemoeiziek mannetje", dat was het oor deel van de verdedigster, mr. A. Bolle, over Andries van Gelderen, ladingmeester te Terneuzen, die 10 jaar gevan genisstraf met aftrek en le venslange ontzetting uit de rechten tegen zich hoorde ei sen. Het „uilskuiken" gedroeg zich in de jaren, dat hij ln dienst was van de Spoonyeg- maatschapij Mechelen-Terneu- zen, op schandelijke wjjzc. De proc.-fiscaal wilde hem echter vrijgesproken zien van een beschuldiging brievensmokkel van België naar Nederland te hebben verraden. De Landwacht had verdach- te's naam in de laatste tijd van de oorlog op de betalings- lijst staan. Uit de verklarin gen van getuigen bleek, dat hij wel zeer actief in deze dienst is geweest. UITSPRAKEN Margje Prins te Koudekerke ke. Verwijzing naar de Raads heer Commissaris ten behoeve van een psychiatrisch onder zoek. A. van Gelderen te Terneu zen, 5 jaar met aftrek sedert 8 Mei 1945, met ontzetting rechten voor het verdere le ven met gedeeltelijke vrij spraak. W. P. Krynen te Oostburg, 5 jaar met aftrek sedert 11 April 1945. Ontzet ting rechten voor het verdere leven.' A. N. Struyk te Burgh en H. Verton te Duivendijke met verstek ieder 4 jaar. P. J. Popeller te sluis vrijspraak. derbijslagwet in het bijzon der ten bate'van de grotere gezinnen krijgt een verhoog de mate van urgentie door de verlaging der subsidies en door de voorgenomen unifor me loonbijslag. welke aan die grotere gezinnen het minst ten goede zal komen. De regering is voornemens hiermede ten volle rekening, te houden. Ook de wenselijk heid van een Ageling van de kinderbijslag voor kleine zelfstandigen gaat te ster ker spreken. Op korte ter mijn zal een wetsontwerp worden ingediend, dat ten doel heeft aan van overheids wege gepensionneerden een kinderbijslag te verlenen. NIET INGRIJPEND. In haar uitvoerig communi qué deelt de regering voorts mede, dat een ingrijpende her ziening van de gevoerde loon- en prijspolitiek niet in de be doeling ligt. Het streven, om een grote mate van stabiliteit en een in verhouding tot andere landen redelijk kostenniveau te hand haven, heeft vruchten gedra gen, die niet mogen worden prijsgegeven. Er is dan ook geen sprake van, dat een al gemene prijsverhoging -zou zijn te verwachten. Het is echter niet mogelijk de subsidiëring ten volle te 'handhaven. Sedert de bevrijding i.s voor ongeveer twee en een half milliard gul den aan zodanige subsidies uit de schatkist gefinancierd, ter wijl de kosten voor 1948 op ongeveer 650 millioen wor den geraamd. Deze bedragen konden niet uit de jaarlijkse rijksinkomsten worden gedekt. Ei- moest voor worden ge leend, maar hiermede kan niet worden voortgegaan, terwijl dit bedrag ook niet uit belas tingverhoging kan worden ge vonden. Bovendien is het o.a. voor de economische unie met België en Luxemburg noodza kelijk, dat kunstmatige ele menten uit het prijspeil gelei delijk worden verwijderd. Ten slotte is de vrijlating van som mige gerantsoeneerde artikelen alleen mogelijk als geen subsi dies meer worden gegeven. VERMINDERING SUBSIDIES. De regering heeft zich dan ook genoodzaakt gezien met ingang van 8 November de overheidssubsidies in vergeiyking met het lopen de jaar in totaal met 350 millioen te verminderen. De subsidies op levensmidde len zullen met rond 240 mil lioen en die op brandstoffen met ca. 90 millioen worden verlaagd. Van de verlaging der brandstoffensubsidie zal niet meer dan ongeveer een kwart op de consument drukken. De herziening van andere subsidies heeft wel enige in vloed op de prijzen. Daarbij is bevorderd, dat men zifch in be langrijke mate aan de prijsver hogingen kan onttrekken, door dat andere, verwante artike len, niet in prijs stijgen. EFFECT OP DE PRIJZEN. De prijzen van voor de con sument belangrijke levensmid delen als: margarine, rund vlees en kaas, zullen ongewij zigd blijven. De prjjs van con- sumptiemelk zal met één cent per liter worden verlaagd. De subsidies op suiker, zeep en kolen zullen worden afge schaft en die op varkensvlees en boter worden verlaagd, ter wijl de bakkerstoeslag op brood komt te vervallen. Voorts zal het mogeiyk zyn de rantsoene ring van brood en suiker op een binnenkort nader te bepa len datum op te heffen. Deze suhsidicwijzigingen zul len o.a. de volgende prysstij- gingen tengevolge hebben: brood vier cent per brood van 800 gram; suiker ongeveer 17 cent per kilo; varkensvlees gein. 40 cent per kilo geslacht gewicht, hetgeen overeenkomt met 53 cent per kg. vlees zon der been; boter 20 a 25 cent per pakje van 250 gram; an- thraciet 60 cent per mud. Tot verhoging van de prijs van het normale brood, die aanvankelijk niet in de bedoe ling heeft gelegen, is hij f ie re overweging besloten, motie omdat daardoor opheffing van de distributie van brood mo gelijk zal zyn. BEVORDERING VAN PRIJSDALING. Teneinde de kosten van le vensonderhoud voor de Neder landse bevolking op een zo laag mogelijk peil te houden, zal de regering voorzover hier door geen vitale belangen wor den geschaad, bij voortduring haar volledige steun geven aan krachten, welke een prijsver- lagende invloed uitoefenen. Wel zal in de toekomst bij de kost prijscalculatie de loonbijslag als kostprijselement worden er kend. Gezonde concurrentie zal worden bevorderd, terwijl on-* verantwoorde bescherming zal worden tegengegaan. Hiertoe zal de opheffing van een aan tal distributiemaatregelen kun nen bijdragen. Door het aan wenden van een deel van de Marshallsteun voor productie ve doeleinden zullen Neder landse bedrijven hun produc tie-apparaat kunnen uitbreiden en moderniseren, waardoor een vergrote productie tegen lage re kostprijs tot stand zal kun nen komen. Door krachtig me de te werken aan het tot standkomen van een meer in tensief Europees handels- en betalingsverkeer tracht de re gering te bereiken, dat even als vroeger het geval was, de Nederlandse ondernemer zijn goederen daar zal kunnen ko pen, ^waar ze tegen. de goed koopste prijs worden aangebo- In een korte radiotoespraak heeft de minist^- van sociale zaken, mr. A. M. Joekes. Woensdagavond een toelichting op het officiële communiqué gegeven. Hij wees er op, dat de regering er naar streeft so ciaal gerechtvaardigde én eco nomisch verantwoorde loon- normen te blijven bevorderen en legde er de nadruk op, dat bij het overleg over de onder havige wijzigingen zowel werk gevers als arbeiders zijn inge schakeld. In de afgelopen nacht is in Amsterdam een dubbele moordaanslag gepleegd, waar bij één der slachtoffers, een man, reeds is overleden en een vrouw in levensgevaarlij ke toestand in het ziekenhuis is opgenomen. De dader heeft korte tijd na de aanslag zelfmoord ge pleegd. Opnieuw eis tot verhoging van aardappelprijs. De Hollandse Maatschappij van Landbouw heeft in een te legram aan de minister van landbouw er met de meeste Wem op aangedrongen, dat onverwijld maatregelen zullen worden genomen, waardoor de aardappelprijzen zodanig wor den opgetrokken, dat de kost prijs plus een redelijk onder- nemingsloon wordt bereikt. Poolse vechtersbazen stonden terecht. Voor de Maastrichtse rechtbank is Dinsdagnamiddag behandeld de zaak tegen vier Polen, die op 19 Juni in een danszaal te Eysden 'n algemene ruzfe ontketend hadden en daarna de politie, welke de on» de wilde herstellen, gezamenlijk te lijf zijn gegaan. By deze vechtpar tij werd een der Polen door een verdwaalde kogel van een waar schuwingsschot der politie dode lijk getroffen. Een van de politie mannen, de wachtmeester G. H. op de Ven, werd met een stuk trap leuning op het hoofd geslagen en wel zodanig, dat hij spoedig daar na is overleden. De Pool B. W., die de wachtmeester- op de Ven zo ernstig trof, hoorde drie jaar te gen zich eisen, de Pool J. D., twee jaar en dc Polèn Z. M, en J. N. ieder anderhalf jaar. De rechtbank zal op 9 November uitspraak doen. Een „E"-actie in Europa. Een campagne door heel Europa onder het symbool van het „E"-teken naoorlogse tegenhanger van het V-teken van Churchill zal worden ingezet onder auspiciën van de pasgevormde „Europese bewe ging". „Ik hoop cn geloof", zo zeide Sandys, onbezoldigd secretaris van de beweging, „dat het „E"-teken voor de tot slaver nij gebrachte volkeren van Oost Europa zal worden, wat het V.tcken was in de oorlog voor de landen, die leefden onder vijandelijke bezetting". TOENEMENDE BEWOLKING. Koude ochtend. In de mid dag toenemende bewolk'ng e:; in de namiddag in het Zui den enige lichte regen Geleidelijk toenemende w -d uit Oostelijke richtingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 1