Wederopbouwbezwaren in Noord-Zeeland fCftpfpie en Je Iteslbnre sleep De helft der Amerikanen slechts zal stemmen UIT DE PROVINCIE Walcheren Lezers schrijven Bijzondere Poliiierechier Sport en wedstrijden Noord-Beveland I Weinig belangst elling voor de presidents- verkiezingen. Twee November zal in de Ver. Staten het politieke vonnis over Truman worden voltrokken. Alle tekenen zou den tenminste al zeer bedriegen, wil by de komende pre sidentsverkiezingen de huidige president zgn ambtstermyn verlengd zien. geldt de stembelasting nog steeds als een voorwaarde om te stemmen, nl. in Arkansas, Alabama, Zuid-Carolina, Mis sissippi, Virginia, Texas en Tennessee. De "belasting moet een hele tijd vooruit betaald worden. E>a arme negers en blanken van het Zuiden betalen ech ter nooit iets vooruit Verder zullen naar schatting t.000.000 mensen niet kunnen stemmen omdat zrj bedlegerig of op reis zijn tijdens de verkiezin gen. Het analphabetisme is een andere factor, die nog 2.800.000 mensen uitschakelt. Tenslotte zullen naar men schat nog 2.000.000 mensen, die met woningmoeilijkheden te kampen hebben, uitgescha keld worden. Politieke waarnemers slui ten de mogelijkheid van een grote verschuiving ten gun ste van Dewey niet uit. In het algemeen verwacht men echter, dat iets meer dan dé helft van de Amerikaanse kiezers op twee November zal stemmen en een ruime meerderheid hiervan Dewey zal steunen. De uitdrukking, dat „het volk zal kiezen", dient echter met een korreltje zout geno men te worden. Slechts een klein deel van het volk loopt voor de ver kiezingen warm, een ander deel blijft vrij lauw en velen geloven het wel. Naar men zegt zal de Re publikeinse partij wel varaft bij een geringe opkomst Van de kiezers. presidentsverkiezingen. Dit Dit is tenminste de ervaring uit het verleden. Gemiddeld neemt nauwelijks dehelft van de lciesge^êchtigheden in de V. S. aan. de verkiezin gen deel, hetzij bij presidents verkiezingen, of verkiezingen voor 't C/mgres. Verkïezings- deskund'igen verwachten, dat van 93.000.000 personen, die ent jaar hun stem kunnen uitbrengen, slechts 47 milli- osrn van dit recht gebruik zullen maken. In 1940, toen de belangstelling voor de ver kiezingen buitengewoon groot was, gingen er 50 millioen Amerikanen ter stembus. De belangstelling voor" de verkiezingen is thans niet froot. Velen zyn van mening, at het resultaat brj voor baat vaststaat en zij er wei nig aan kunnen doen, terwijl vele anderen van gevoelen zijn, dat het verschil tussen de beide candidaten niet groot genoeg is om voor keur te rechtvaardigen. De stembelasting is boven dien in het Zuiden een fac tor van betekenis, waar zij gebruikt werd om de negers i beletten hun stem uit te brengen. In zeven staten Oude moord uit 1942 opgehelderd. De Rotterdamse politie heeft eindelijk een moord kunnen op helderen, welke in de bezettings jaren in de omgeving van de Waalhaven is gepleegd. In de herfst van 1942 werd daar het lijk van een vrouw langs de berm ge vonden, die om het leven was ge bracht. Er werden toen enige ar restaties verricht, maar de zaak werd bemoeilijkt door het feit. dat er iemand bij de moord betrokken scheen, die in dienst van de Duit sers was. Enige tijd geleden echter ontving de politie nieuwe aanwij zingen in deze ,zaak. Deze hebben geleid tot de arrestatie van de echtgenoot van de verslagene. Naar verluidt was er op straat een twist ontstaan over het bui tenechtelijk leven van de vrouw. De ruzie liep zo hoog. dat de man zijn vrouw," mogelijk door wor ging. ora het leven heeft gebracht. Grootste paardenmarkt van Nederland geopend. De Zuidlaarder paarden markt, de grootste markt van Nederla.nd, welke der tra ditie getrouw ook nu weer de derde Dinsdag in October werd gehouden, werd met klaroengeschal door de plaat selijke ruitervereniging geo pend. De aanvoer is, vergeleken bij het vorig jaar, voor zo ver het paarden betreft, iets toruggeiopen; het aantal aan gevoerde paarden bedroeg thans 2887 (het vorig jaar 3002); de aanvoer van scha pen is gestegen van 182 op 255: terwijl er ook in de aan voer van het hoornvee een vooruitgang te constateren valt n.l. van 632 op 808. Verleidende Geesten door ds. A. B. W. M. Kok (uitg. J. II. Kok N.V.. Kampen). In dit boek wor den 18 verschillende sccten en valse godsdiensten op vlotte, on derhoudende wijze beschreven. De uitgave beleefde reeds een tweede .druk. Prijs geb. f 3.30. De zonen van Timah door J. Kleian. De tweede druk van een boeiende Indische roman, waarin beschreven wordt hoe van twee zonen van ten Hollandse vader en een Indische moeder, Timah, de ene in Ncderlknd wordt op gevoed en gelukkig wordt en de andere in Indië achterblijft en ten onder gaat. Uitg. N.V. Uitg. V. van Hoeve. Den Haag. Prijs geb. f 5.90. Dimin, de dwangarbeider door Gijsbert de Vries. Uitg.. N.V. Uitg. W. van Hoeve, Den Haag, Een boeiend boek voor oudere jon gens. dat de lotgevallen beschrijft van een een oudige Javaanse jon gen, die als drager meegaat met een deel van het Nederlandse le ger en zich zo onderscheidt, dat hem een gevangenisstraf wegens medeplichtigheid aan een roof overval wordt kwijtgescholden. Prijs geb. L 3.90. De weg naar Plantoengan door J. C. Soewarno—van der Kaaden. Uitgave L. Staflcu, Leiden. 1948, Mevrouw Soewarnovan der Kaaden heeft in De weg naar Plantoengan eèn van de belang wekkendste Indische romans ge schreven, die er in Nederland verschenen zijn. De hoofdpersoon in haar boek is Hella Wette, een Indisch meisje, dat na een Euro pese opvoeding in Indië terug gekeerd. bemerkt, dat zij aan me laatsheid lijdt. Zij heeft als alle le- pra-lllders hevig bezwaar tegen opname in een melaatsenkolonie, met als renill^at. dat zij eerst op genomen wo-di als het te laat is. Begrijnelijk is haar houding wel, menselii'- in leder geval. Prijs geb. t 5.50. De das van Lovett. Het is algemeen be kend, dat Robert Lo- vett, de Amerikaanse plaatsvervangende mi- nister van buitenlandse zaken, steeds zeer so ber gekleed is. De journalisten wa ren Donderdagochtend dan ook niet weinig verrast, toen zy Lovett ter persconferentie za gen binnenkomen met een helkleurige das, welke versierd was met alerlei hupse vrouwen figuren. Lovett gaf welwil lend uitleg en zeide, dat de das 'n geschenk was van de Amerikaan se ambassadeur te Moskou, dat hij verder niet voornemens was 't klassieke uitzicht van .de diplomaat te wijzi gen doch er zich toe zou beperken de das te dragen op persconfe renties om de journa listen, die zyn sobere kledy hadden gehekeld, ter wille te zijn: De Bondowoso-affaire. Het Hoog Militair Ge rechtshof te Batavia za,l mid den November een aanvang maken met de behandeling van de Bondowoso-affaire. Tegen de uitspraak van de krygsraad by de zeemacht te Soerabaja had, zoals men weet, de fiscaal hoger be roep aangetekend, dat hg, naar reeds werd gemeld, ten aanzien van drie der veer tien verdachten heeft inge trokken 6. De trekkers lieten de kameel en de ezel inderdaad voor dat prachtige paleis stil staan en ze hielpen Kappie en de Maat hoffelijk en voorzichtig met afstappen. „Kom mee Maat!" zei Kappie, een beetje zenuwachtig. „Hier zal de Sul tan wonen. Laten we die trappen maar oplopen want dat ïykt me daar de ingang!" „Ik voel me niks op mgn gemak!" zei de Maat, terwijl ze de brede trap bestegen. „Wat moeten wij met een Sultan! Ik houd meer van eenvoudige dingen. Bovendien steekt m'n ekster oog en dat duldt op ellende en narig heidlet op mgn woorden!" „Onzin!" zei Kappie. „Jg hebt altijd een bult bezwaren! Dit wordt de zaak van ons leven! Let op mgn woorden!" Maar toen ze bovenaan de trap kwa men werden ze opgewacht door een bewaker, die hen met een strenge blik opnam. „Welke redenen voert U lieden naar het Paleis van de Sultan ben Kasl?" vroeg hy toen achterdochtig. Kappie frommelde zenuwachtig met zijn hand in zgn zak en haalde er toen een kaartje-uit, dat de oude Turk hem gegeven had en dat gaf hij aan de bewaker. Kerknieuws JUBILEUM Ds. J. FRAANJE. Woensdag werd, zoals gemeld, ds. J. Fraanje, predikant bij de Geref. .Gemeente te Barneveld, zeventig jaar. Tevens herdacht hij het feit, dat hij veertig jaar het predikambt bediende. waarvan dertig jaar te Barneveld. De dienst, waarin ds. Fraanje zyn herden kingspredikatie hield, werd door circa tweeduizend personen by ge woond. onder wie predikanten en theol. studenten der Geref. ge meenten uit het gehele land. De jubilerende predikant sprak over Titus 1 2. Na de dienst werd ds. Fraanje toegesproken door een der ouder lingen en ver-olgens door de bur gemeester van Barneveld, mr. C. E. E. Kuntze, door ds. Blois uit Rotterdam, door dr. Steenblok uit Gouda. Namens docenten en theol. studenten te Rotterdam, door ds. Stuyvenberg uit Nunspeet namens de classis Barneveld. door ds. de Berg uit Utrecht na mens de partculiere synode in het Oosten en door ds. Verhaagen uit Kampen. Ds. Fraanje werd ten slotte staande toegezongen ps. 122 3. Nieuws in een Noiedop De Nederlandse radio-omroep en de B.B.C. hebben het eerste programma uitgezonden van een nieuwe reeks internationale radio uitzendingen onder de titel „West- Europees commentaar". Volgens een Amerikaans be richt wensen twee Russische offi cieren van een bommenwerper, die een landing moest maken in de Amerikaanse zóne, niet meer naar de Sowjet-Unie terug te keren. Een 27-jarige Engelse vrouw heeft te Londen het leven geschonken aan een vierling drie jongens en een meisje. De vierling is zes weken te vroeg geboren, maar de kans, dat zg in le ven zal blijven, wordt „rede- lgk" genoemd. Thomas Dewey, de toekomstige president van de V.S., weet, dat populariteit van belang ir. en daarom plaatst hg met engelengeduld handtekeningen. De kleine jongens zijn verrukt, want een autogram van een groot man is waardevol. Haveloze woningen in een haveloze omgeving. De heer A. Labruère, Rozenstraat 2 le Middelburg, klaagt er over. dat de huizen van de Algemene Woningbouwvereniging, waarin hij en zyn buren wonen, nog steeds in een zeer slechte conditie vei ke ren. Dit verbaast hem, omdat el ders in de stad reeds zoveel aan woningherstel is gedaan. Hy is van mening, dat hier nu spoedig wat moet gebeuren, omdat de hui dige toestand een schande vormt voor Middelburg.Andere grieven van de heer Labruère zijn. dat de omgeving van de woningen nog steeds een rimboe gelyk is en dat er aan de rand van het nabijiig- gende voetbalveld een ontsierende rieten beschutting is geplaatst. Dit laatste vindt hij al zeer onbillijk omdat vorig jaar ook langs de Meidoornlaan een dergelijke öe- schutting werd aangebracht, welke echter op aandrang van de bewo ners werd verwijderd. Thans zijn er alleen de bewoners van de Wo ningbouw-huizen door gedupeerd Naschrift: Na maandenlang hard werken galukte het de Algemene Woningbouwvereniging eindeiyk om op 28 September j.l. het her stel van deze woningen aan te besteden. Inmiddels is goedkeu ring van het Streekbureau en de Provinciale Directie voor de Volks huisvesting ontvangen en is men toestemming van Den Haag wach tende. zodat de gunning van het werk zeer spoedig tegemoet kan worden gezien. Dat de rieten be schutting op genoemde plaats is neergezet, vindt zijn oorzaak in het feit. dat alleen het veld. dat daar achter ligt. bespeeld wordt. Het Van Epenpark verkeert in derdaad in een zeer haveloze toe stand. Er zijn reeds tien maanden (ale bank opgezonden naar de Commissie Overleg Landschaps herstel, riiaar deze zijn nog steeds niet goedgekeurd. De kwestie van de oorlogsschadevergoeding is de oorzaak van deze vertraging. Er wordt echter gehoopt, uat bin nen niet al te'lange tyd toch over gegaan kan worden tot aanleg van het plantsoen. Redactie. BURENGERUCHT. Sommige mensen nebben het twijfelachtige genoegen in de buurt van een automatiek te wo nen. Dit heeft natuurlijk zyn voor- en zijn nadelen, Een van die na delen is wel dat de automatiek tot middernacht geopend Is en dat ver schillende mensen, die tot deze tyd hun vermaak in café's gezocht hebben, dan nog even 'n luidruch tige wandeling naar en een nog luidruchtiger praatje bij de auto matiek houden. Dat door deze om standigheden de buurtbewoners van hun nachtrust beroofd worden is wel te begrijpen. Zou het nu niet mogelijk zijn dat er omstreeks de tijd dat de café's sluiten een surveillerende agent de automatiek in het oog houdt om onnodig kabaal tc voorkomen EEN VLISSINGSE LEZER. ^OPBOUW VERBRANDE MA YCRETE-WONING. „Vele buurtbewoners verwonde ren er zich over. dat de maycrete- woning in het Zanddorp te Middel burg. die in Augustus j.l. afbrand de, nog steeds niet herbouwd is. Zelts is nog geen begin gemaakt met opruiming van het puin. Deze maycrete-woningen zijn van een buitengewoon eenvoudige construc tie. zodat bouwtechnisch geen be zwaren kunnen bestaan. De nieuwe buurtschap schijnt toch weinig aandacht van het ge meentebestuur te hebben. Reeds begin Juli werd door de gezamen lijke bewoners gevraagd kolenhok ken te plaatsen, waarbij zy zich bereid verklaarden een tijdelijke toeslag op de huur te betalen. Hier op is echter nog niets gehoord." P. WINKSTER. Naschrift: De betreffende may crete-woningen werden tot nu toe •ïog niet overgedragen aan de ge meente. Voor herstel, etc. is men dus afhankebjk van het Rijk. Bin. nonkort zal- de gemeente echter zelf dergelijke woningen mogen houwen en zullen dus de moei lijkheden uit de weg wbrden ge ruimd. Redactie. Middelburg Mr. E. C. C. DE VISSER Te Haarlem is Dinsdag op byna 51-jarige leeftgd overle den mejuffrouw mr. E. C. C. de Visser, secretaresse van de j voogdijraad aldaar. Mejuffrouw de Visser werd 19 December 1897 te Leerdam geboren en. kwam 10 December 1903 naar Middelburg, waar haar vader, wylen ds. J. de Visser geduren de vele jaren predikant bij de Ned. Herv. gemeente is ge weest. Zij werd na volbrachte studie secretaresse van de Voogdgraad te Middelburg en vertrok in die functie begin 1935 naai* Assen en later naar Haarlem. Het stoffelijk overschot zal Zaterdag op de algemene be graafplaats te Middelburg ter aarde worden besteld. AFDELING VAN MAAT SCHAPPIJ VOOR TUIN BOUW EN PLANTKUNDE Naar wij vernemen worden momenteel besprekingen ge voerd met betrekking tot de oprichting van een afdeling Middelburg van de Nederlandse Maatschappg tot Bevordering van Tuinbouw en Plantkunde. Van deze maatschappg be staat in Goes reeds een af deling. Indisch Jeugdcentrum. Dinsdagavond j.l. werd in de Raadzaal onder leiding van wet houder J. W. Kögeier een verga dering gehouden met vertegen woordigers van de diverse takken van onderwys te Middelburg ten einde te komen tot de oprichting van een afdeling van het Indisch Jeugdcentrum. Dit centrum tracht belangstel- Geen gevolg gegeven, aan bevel tot stoppen. De B'jzondere Politierechter te Middelburg veroordeelde in zijn zitting van 19 October j.l. do volgende personen: W. J. M., te Middelburg, had op 25 Mei 1948 te Rilland-Bath niet voldaan aan een veror dening van een controleur der C.C.D. om het door hem be stuurde motorrijtuig te doen stilhouden, 15..of 8 dagen. F. G. R., C. R. en J. de V. te Nieuw en Sint Joosland. waren in Mei 1948 ieder in het bezit van een paard, welke paarden niet verant woord waren op hun registra- tiekaarten. Zij werden veroor deeld resp. tot 20.of 10 dagen met teruggave paard; 40.of 20 dagen met terug gave paard en 25— of 11 dagen. J. C. P. te Middelburg, had op 1 Juli 1948 te Serooskerke niet voldaan aan een vordering van een controleur der C.C.D. om het door hem bestuurde motorrytuig te doen stilhouden. 10.of 5 dagen. C. de W., te Middelburg, had in Juli 1948 twee suikerbonnen vervalst, 25.of 10 dagen en 14 dagen gev. voorw. 2 jaar. A. L., te Hoedekenskerke, had in 1948 3 versnaperingenkaarten, 1 gecombineerde versnaperingen-ta- bakskaart en 1 tabakskaart ver kocht. 1 week gevangenisstraf. J. D., te Hoek, had aan 2 bij hem in dienst zynde leerling-bakkers een weekloon uitbetaald van f 15. Dit mocht niet meer bedragen dan resp. f 11.50 er f 13.50. f 60 of 20 dagen. A. L.. te Hoedekenskerke. had in 1948 textielpunten van de textiel- kaarten van hemzelf en zijn ge zinsleden verkocht. 2 weken gevan genisstraf. G. J. de J., te Driewegen, werd op 8 April te Rilland-Bath door een controleur der C.C.D. gesommeerd zijn auto te doen stilhouden, hier aan gaf verdachte geen gevolg en reed verder, f 15.— of 10 dagen. J. P., te Yerseke, moest in 1947 van zyn kippen 935 eieren inle veren, hieraan heeft hy niet vol daan. f 25.— of 10 dagen. J. G., te Goes, had in 1945, 1946 en 1947 dekkleden afgeleverd, zon der in .het bezit.te zijn van een daartoe vereiste vergunning, f l.— of 1 dag. M. T., te Heinkenszand. had In Maart 1948 een hoeveelheid hout verwerkt, zonder in het bezit te zyn van een schrifteiyke vergun ning daartoe, f 70.of 20 lagen. Door een controleur van de C.C. D. werd op 4 Aug. 1948 te Goes op het station een persoon aange houden die kennnelijk iets onder zijn kleren verborg. Deze bleek te zijn A. V. K., te Roosendaal. Bij visitatie bleek hij ruim 9 m gor dijnstof onder zyn kleding onbe voegd voorhanden te hebben; 1 w. gevangenisstraf. ling voor Oost en West te trekken, door het houden van causerieën, films waarvan er reeds een tweetal met groot succes door liet voorlopige bestuur werden ge draaid filmstroken, lantaarn plaatjes, behandeling van vragen over de landen van Overzee door de kinderen zelf gesteld, enz., en poogt daardoor een boeiende aan vulling te geven op het onderwys voor de leerlingen van de 6e klasse der lagere scholen af'tot de hoog ste klassen van het Gymnasiaal-, Middelbaar- en Kweekschoolonder- wys. enz. Voor een gering bedrag is de jeugd lid. Wethouder Kögeier roemde het doel van het Centrum, dat belang stelling tracht te wekken by de gehele studerende jeugd voor Insu- linde en de West. Tot leden van de afdeling werden gekozen: de heer E. Mos. leraar Gymnasium en Rijkskweekschool, voorzitter, J. Usselsteiri, hoofd Chr. U.L.O.-school, vice-voorzitter en de heren J. H. W. Arnoldus, W. Heyt en B. M. Lavooij, vertegen woordigende resp. het R.K., het Openbaar en het Prot. Chr. onder wys. alhier, terwijl nog een drie tal personen zullen worden uitge nodigd. Tot secretaris werd geko zen de heer C. van Amerongen. commies ter Prov. griffie, die zich van meet af aan met de werk zaamheden heeft belast. O.- en W Souburg ZELDZAAM. Als een bijzonderheid kan gemeld worden dat bij de heer S. Kasse in de Burchtstraat te Souburg de aardbeien voor <fe tweede maal dit jaar in bloei staan. Het laat zich aanzien, dat er ook vruchten zullen aankomen. Het bouwvolume is te klein. Grote teleurstelling bij gemeentebesturen. Naar wij vernemen is de hoe veelheid bouwmateriaal, die voor het jaar 1948 in Noord- Zeeland verwerkt mocht wor den, thans nagenoeg uitgeput en er kan dus voor dit jaar in Noord Zeeland vermoedelijk geen enkele nieuwe bouwver gunning meer gerealiseerd worden. Dit is byzonder teleurstel lend nieuws voor degenen, aan wie reeds een bouwver gunning werd verstrekt en die al maandenlang gewacht hebben op de rgksgoedkeu- ring voor die vergunning. Het hoofd van het streek bureau voor Noord-Zeeland, de heer A. J. Argelo, deelde ons desgevraagd mede, dat de be perkingen, die van Den Haag uit. worden opgelegd, een defi nitief karakter dragen en dat hg in de onmogelijkheid ver keert de in het uitzicht ge- eeuwse nippen Te Rotterdam slaagde voor het examen dameskr._,per, uitgaande van de Vereniging Vakopleiding Kapperbedrijven, de heer J. Schoenmaker te Vlissingen. Een collecte gehouden onder de leden der afdeling Vlissingen van de Algemene Nederlandse Bouwvakarbeidersbond ten bate van de Unac bracht f 20 op. De collecte ten bate van de Nl- win heeft te Ovezande opgebracht f 96.75. Benoemd tot adjunct opzichter, le klasse, bij de Technische Dienst van de Polder Walcheren met standplaats Domburg, de heer M. J. van Nieuwenhuisen te Poort vliet. De collecte ten bate van de jongens uit Nisse. die hun mili taire dienst in Indië vervullen, heeft opgebracht het bedrag van 147.6214. DAMMfcN Tournooi om het wereldkampioenschap. Allerlei omstandigheden zyn oorzaak, dat het wereldtournooi dammen liet. jals aanvankelyk was bepaald, kan beginnen op Za terdag 23 October a.s.. De aan vangsdatum is thans vastgesteld op 13 Noven ber. Aan dit grote tournooi zyn tha is gerechtigd dc te nemen: voor Zwitserland G. Roe'an, voor Bel gië A. Demesmaecker en O. Ver- poest, voor Nederland P. Roozen- burg en H. Laros en voor Frank ryk L. Post. Als derde Nederlandse deelnemer komt de winnaar uit van een r tch tussen R. C. Keiler en D. v. d. Staay. welke op het ogen blik -an de gang is. Voor Frank rijk komt er nog een tweede deel nemer. doch deze ii nog niet be kend. De opening is te Amsterdam op Zaterdag 13 November 1948. waar na de eerste ronde aanvangt. Op Zondag 14 en Maandag 15 Novem ber worden eveneens te Amster dam de tweede en de derde ronde gespeeld. Hierna reizen de deelne mers naar Den Haa„ om op Dins dag 16 en Woensdag 17 November de vierde én de vyfde ronde te spelen. In Heerlen gaat de stryd verder op Vrydag 19 November, Zaterdag 20, Zondag 21, Maandag 22 en Dins dag 23 November, waar dus de 6e tot en met de 10e ronde worden verspeeld. De elfde en de twaalfde ronc' respe-"- 'Ijk op Donder- De titel van wereldkampioen Is de inzet van deze grote strijd en de hoogstaankomende verwerft dus de titel. Thans kan P. Ghestem, Frankryk, zich nog wereldkam pioen noemen. dag 25 en VriJ-lag 26 November, worden gehouden te Dordrecht, terwyl de voorlaatste en de laat ste ronde zijn te Rotterdam op Zaterdag 27 en Zondag 28 Novem ber. VOETBAL B.V.V NAAR SPANJE De Zuidelijke eerste klasser B.V.V. zal begin December naar Spanje reizen om aldaar een wedstrijd te spelen tegen de voetbalclub „Madrid". VAN DER SLUYS WORDT TRAINER De bekende links-achter spe ler van BW, Van der Sluys, die gekozen was voor de wedstryd van het Zuidelijk elftal tegen Luxemburg op 24 October, zal op l Januari zijn club verlaten en trainer worden van de Utrechtse club Elinckwyk. stelde rgksgoedkeuringen voor 1948 te verkrijgen. Het ministerie van weder opbouw heeft namelyk verdere toewgzingen voor Noord-Zee land stopgezet op grond van het feit, dat aan dit gebied reeds meer werd toegewezen dan was gecon tingenteerd. Uiteraard bestaat er in Noord-Zeeland veel ontstem ming over deze maatregel. Men is geneigd die ontstemming tot uiting te brengen tegen over de plaatselgke autoriteiten. Dit heeft echter weinig zin. De hoofdoorzaak van de huidige stagnatie ligt in het feit, dat de getroffen gebieden van Zee land van rykswege onvoldoende worden bedeeld met bouwma terialen en dat een te gering bouwvolume van rykswege werd toegestaan. Diep teleurstellend is wel, dat in verscheidene gemeen ten van Noord Zeeland op aandrang van de regering meegewerkt werd aan de woningwetbouw door gron den te onteigenen en in sa menwerking met de Centrale Dienst en het Streekbureau moeizaam en nauwgezet alle voorbereidingen te treffen voor het optrekken van een aantal woningen, wac?ma thans van hogerhand de be slissing komt, dat deze bouw niet kan doorgaan. Zowel voor de daklozen als voor de betrokken gemeente besturen is dit een bittere ont goocheling. De vraag is zelfs al gesteld of op deze wyze de overdracht van de wederopbouw-zaken door het ryk aan de gemeente besturen, voor deze laatste acceptabel zou zgn. Kortgene „DE BLAUWE DOFFER" VERGADERDE. Dinsdag j.l. hield de Noord Bevelandse Postduivenvereni ging „De Blauwe Doffer" een algemene vergadering in Café Havenzicht te Kortgene. De voorzitter, de heer O. Scherp, opende de vergadering. Er werd besloten op 16 en 17 Januari een tentoonstelling van duiven te houden in café Havenzicht. Wissekerke RAADSVERGADERING De gemeenteraad van Wisse kerke is in openbare vergade ring bijeengeroepen tegen a.s. Maandag des namiddags 2 uur. HANDBAL Het programma voor Zondag 24 October luidt: District Zuid 2e klasse. Heren: Marathon—E.B.H.V.; Hel lasLonga. Dames: Tonldo- -Flora; Hellas— Longa. Afdeling Zeeland. Heren: Tonido IITonldo HI; E. M.M.—Marathon II; Hellas II— Hellas UI. Dames: Marathon I—E.M.M.: De Zeeuwen I—De Zeeuwen II; Hel las IIMarathon II. Tijdens de Dinsdag avond ln het Sport- fondsenbad-West te Amsterdam gehouden z we m Wedst ryden slaagde Bob Bonte er in twee wereldrecord te verbeteren. Op de 400 M. schoolslaR bracht hg het wereld record op 5 min. 40.2 sec. Op de 500 M. schoolslag verbeterde hjj het record tot 7 min. 10.6 seo. Een gelukldgo vader feliciteert zgn nog gelukkiger zoon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3