Jane Grey? Derde klasse wedstrijden Walcheren en zijn hotels Kappie cn «le kcslliarc sleep Waar is AETHER Officiële publicaties Sport en wedstrijden Het standpunt van V.V.V. Walcheren Bestaande hotels wellicht spoedig verouderd. Het bestuur der V.V.V. in Walcheren te Middelburg schrijft ons het volgende: Het bestuur der V.V.V. te Middelburg heeft kennis ge nomen van het standpunt van verschillende hotelhou ders in Zeeland, als zou het aantal hotels in Zeeland en de capaciteit der bestaande hotels voldoende zijn. Het kan ons standpunt allerminst de len. Met name voor Middelburg, maar in bredere zin ook voor Walcheren, mag toch gezegd worden, dat de voornaamste hotels gedurende de ooriog werden verwoest en dat de bestaande hotels nog niet zijn, wat zij voor de oorlog wa ren. Het is waar, dat de hotel houders te Middelburg en Vlissingen een verheugende activiteit aan de dag leggen en onder meer trachten door het bijtrekken van woonhui zen bij hun bestaande, te kleine hotels, in de behoefte te voorzien, maar het zal iedereen duidelijk zijn, dat over enkele jaren de kans groot is, dat deze oplossingen als verouderd zullen worden beschouwd. Niemand zal kunnen ont kennen, dat in Middelburg 'n dringende behoefte bestaat aan een eersterangs hotel an nex café-restaurant, zoals de stad er vroeger verscheidene rijk was. Wanneer een derge lijke zaak gecombineerd zou kunnen worden met een rui me, geschikte congreszaal zou zij voor de Zeeuwse hoofdstad een attractie zijn. Bovendien zou men dan ook vreemdelingen en autoritei ten, die aan hotels en res taurants hogere eisen stellen dan de doorsnee-toerist kun nen herbergen en daarmede zou een einde zijn gekomen VOETBAL Com Boys IJzendijke 40. Ondanks het slechte weer wist Corn Boys in een goed gespeelde wedstrijd, van IJzen dijke te winnen. Nadat de be zoekers geruime tijd in de meerderheid waren geweest, namen de C.B. het initiatief over en Wulfaert gaf zf - club de leiding 10. Nu bleef C.B. het beste van het snel V ou den en spoedig was de stand 20, waarmede de rust kwam. Ook in de tweede helft was de thuisclub het meest in de aanval en Verhelst maakte er 30 van. Het IJzendijke-doel kwam herhaaldelijk in gevaar en door goed werk van de doelman, bleef de stand ten slotte beperkt tot 40. AxelHulst 7-1. Reds onmiddellijk na de aan vang bleek dat Hulst een te zwakke tegenpartij zou zijn. Reeds na tien minuten nam Axel de leiding en zonder veel moeite werd de stand in de eerste helft opgevoerd tot 30. Hulst was er toen weinig aan te pas gekomen. In de twede helft een zelfde eenzijdige spel. Onmiddellijk was het 40. Even was er een kleine opleving bij de bezoekers waaruit na 20 min. een doel punt ontstond 41. Spoedig verflauwde het enthousiasme en Axel wist de stand op te voeren tot 71. De heer J. Voetelink, die twintig jaar lang burgemeester van Giethoorn is geweest, werd Zaterdag geïnstalleerd als burge meester van Steenwijk. aan de misstand, dat gasten van betekenis Middelburg ver laten en er de voorkeur aan geven elders te logeren. Voor Vlissingen geldt in even sterke mate, dat her bouw van het eertijds be faamde hotel Brittannia voor deze stad van grote impor tantie moet wolfden geacht Het is ons bekend, dat dit standpunt door Uw blad ge deeld wordt en reeds bij her haling tot uitdrukking is ge bracht, doch het leek ons niettemin van betekenis er op te wijzen, dat het standpunt der hotelhouders in Uw Mid denstandsinterview wel zeer eenzijdig moet worden ge acht en met name wat Mid delburg in het bizonder en Walcharen in het algemeen aangaat, aanvechtbaar is. Middelburg en Walcheren kunnen als centra van vreemdelingenverkeer bij de bouw van één of meer eerste rangs hotels annex café-res taurants en comfortzalen slechts gebaat zijn. Trou wens: zullen de hotelhouders, wier zaal vernield is, niet her bouwen Rechtbank Middelburg Fietsendiefstallen berecht. Voor de arrondisementerecht- baak te Middelburg stond terecht de 31-jarige B. D. uit Vlissingen. Hij had van zijn pensiongenoten een rijwiel en f 20 ontvreemd. Verdachte bekende de feiten. De officier eiste 8 maanden. De ver dediger mr. J. G. v. d. Burgt, vroeg een gedeeltelijk voorwaar delijke veroordeling. G. P. Z.. een 57-parige werk man uit 's-Heer Arendskerke, had in Middelburg een rijwiel ont vreemd. Hij bekende het ten laste gelegde. De officier eiste f 100 of 25 d. De 23-jarige mijnwerker H. P. S._ destijds wonende te Goes, werd beschuldigd van diefstal van f 225, een herenpantalon, 2 lakens en 'n aantal bussen verf. toebehorende aan A. S. te Goes. Verdachte werd reeds viermaal veroordeeld we gens verduistering en diefstal. De eis luidde 8 maanden. Mr. Kurtz vroeg gedeeltelijk voorwaardelijk en gedeeltelijk onvoorwaardelijk te straffen. De veehouder A. I. B. te Kloe- Ige had zich in hoger beroep te verantwoorden, omdat hij water bij de melk had gedaan. Eis: f 250 of 50 d. d. L., bedrijfsleider te Middelburg, was in hoger beroep gekomen tegen de veroordeling van de kaitonrechter. omdat hij werkzaamheden had doen verrich ten in strijd met de Veiligheidswet. De officier eiste bevestiging van het vonnis, de raadsman mr. v. d. Weel, vroeg vrijspraak. WIELRENNEN Van Vliet en Peters winnen internationaal omnium. In het sportpaleis te Ant werpen werden internationale wedstrijden gehouden, waar van de hoofdschotel gevormd werd door een internationaal omnium voor équipes. Voor Nederland kwamen hierin uit van Vliet en Peeters. 'die een overtuigende overwinning be haalden met 11 punten. Twee de werden de Belgen Scherens Bruyland met 20 punten en drie de Belgen van Looveren Adriaenssens met 23 punten. A Bovendien werd nog een" wedstrijd achter handlesmoto ren gehouden in twee manches, over totaal 50 km., welke ge wonnen werd door de Neder lander de Best met 3 punten, tweede werd de Fransman le Strat met 5 punten, terwijl Pellenaars 7e werd met 15 punten. De Waal wint de trainïngsrlt de Zeeuwse renners. Het sportcomité Zeelands Hoop organiseerde Zaterdag j.l. haar eerste, zeer geani meerde trainingsrit voor Zeeuwse renners van Kloetinge naar Bergen op Zoom v.v. over een totale afstand van 80 km. De uitslag was: 1. E. de Waal, Kloosterzande, 80 km. in. 2 uur 23 min.; 2. op 1 min. J. Oosthoek, 's-Heerenhoek; 3. J. Borgstein, Axel; -1 op 4 min. van 't Westeinde, Nieuw- dorp; 5. van Wel, Nisse; 6. Kloosterman, Biezelinge. ATHLBTIEK ZEEUWSE SUCCESSEN IN BRABANT. In de Zondag jJ. gehouden veld loop over een afstand van pLm. 4000 meter, georganiseerd door de athletiekvereniging Taxandria te Oisterwijk, door enige Zeeuwse deelnemers goede successen ge boekt. Zo wist J. Fliers van Marathon in een zeer sterk veld van-» pl.m. 25 A- en B- klassers de 4e plaats te bemachtigen, le werd de Jong van Sparta uit Dordrecht. Bij de B-klasse liep B Walker van „de Zeeuwen" een goede wedstrijd en plaatste zich hier als 6e. S. van As van „de Zeeuwen" wist bij de D- klassers de 12e plaats te bezetten. HANDBAL COMPETITIESTAND. DISTRICT ZUID le KLASSE. De handbal rolde weer de laat ste weken op de velden en Zee land boekt, nu het met de Bra bantse vertegenwoordigers zijn krachten meet, tot nog toe een goed resultaat. De heren bijten flink van zich af. hetgeen men ook in de ranglijst kan zien. Hellas won vorige week haar le wedstrijd liefst met 15—1. Mara thon doet het ook niet slecht en won j.l. Zondag met 8—5. De stand is hier: E.B.H.V, Marath. Swift Hellas Longa Tonido ;.H.V. ii 3. „Betekent het, dat U een vracht of een sleep voor me hebt?" vroeg Kapie verheugd. „Zet U zich neder, edele heer!" zei de oude Turk. „Uwe komst is als een kaarsvlam, die plots ontstoken wordt. Reeds weken wachten wij op ene boot die ene zware lichter slepen kan. Is Uwe edele boot daartoe in staat, wanneer ik zo oneerbiedig mag z\jn daar naar te vragen, edele heer?" „En of!" zei Kappie. „De „Kraak" is een beste, sterke sleepboot. Maar wat is het, dat we moeten slepen?" „Alvorens wij onze gedachten verder uitspreken mag ik U, edele Heer, ver zoeken een trek aan mijn pijp te ne men?" vroeg de Turk. Kappie deed een trek, maar kon niet nalaten een vies gezicht te trekken. Maar de oude Turk lette daar niet op. „Wat Uwe edele boot te slepen krijgt, kan ik helaas nog niet toevertrouwen, doch indien het U niet al te veel moei te baart, zoudt U zich dan naar het paleis van de Sultan willen begeven? De Sultan zelf zal U wijzer maken dan gij nu reeds zijt!" De Maat zat Intussen maar steeds op de ezel te wachten en het duurde zo lang, dat de twee Turken ongeduldig werden. „Wachten niet langer!" riepen ze. „Van ezel af! Foets! Weg!" Amsterdamse beurs 15 Oct. 18 Oct. Nederland 1948 (3%). 97% 100 2 1 1 1 I 2 15— 2 De Zeeuwse dames doen het minder goed en zullen dan ook alle zeilen by moeten zetten wil len ze met enig succes uit de strijd komen. H.E.W. 2 2 4 10— 1 E.B.H.V. 2 11—36—2 Flora 1 1 2 5—3 Eindh. 1 1 2 2—0 Longa 2 1 1.5—7 Hellas 2 2 0 1—7 Tonido 2 2 0 0—9 ZEEUWSE COMPETITIE. Door het grote krachtsverschil lopen de prestaties van de Zeeuw se ploegen zeer uiteen. Candida.cn voor de titel zijn ongetwijfeld E M.M. en Volharding, terwijl Mara thon II en Hellas n nog wel eens roet in het gooien. Volh. 4 4 8 38— 9 Mar. II 4 2 1 1 5 29— 9 E.M.M. 2 2 4 23— 4 Hellas II 3 1 l i 3 8—8 Ton. II 2 2 0 4— 9 Hell. III 2 2 0 7—23 Ton. III 3 3 0 0—34 Bij de Zeeuwse Damescompetitie lijkt het of de Zeeuwen weer re- gelr echt op het kampioenschap afsturen. Zondag werd Tonido II met liefst 10—0 geklopt. De krachtsverhoudingen tussen de elftallen treden hier wel zeer naar voren en de Zeeuwen-dames zou den in de 2e klasse District Zuid zeker geen gek figuur slaan. De stand is hier: eten konden gaan 4 8 30— 2 I 1 1 2—15 1—12 0—10 De Zw. I Mar. I De Zw. II E.M.M. Hellas II Ton. I Mar. II 0 0 NAGEKOMEN HAN DB ALUITSL AGEN Uitslagen Zondag j.l.: District Zuid 2e Klasse: Heren: Longa-E.B.H.V. 18. Dames: Longa-E.B.H.V. 22; Tonido-H.E.W. 04. Feuilleton Romantisch verhaal van H. Morgan Bobby had oprecht mede lijden met haar en hii zou haar graag enige hoop heb ben gegeven, maar hoe hij ook piekerde, hii vond geen middel, dat hen uit de im passe zou kunnen helpen. En die ellendige Brown zat er kwasi zonder enige belang stelling bii en deed, als be stond er in 't geheel geen politie, die haar machtige arm naar Jane Grey uitstrek te Bobby voelde een felle woe de in zich oplaaien- Steeds meer bekroop hem de wens overeind te springen, die man naast hem zijn gedragin gen' in net gezicht te slinge ren en hem, aan de hand van de foto van de echte Brown, te laten voelen, dat hii hem allang had doorzien. Hii deed het echter niet. bleef rustig zitten en besloot deze troef tot een geschikter ogenblik te bewaren- Nu moest hij. terwille van Jane Grey, nog zwijgen. Nog een uurtje ongeveer bleven zij bii elkaar; toen stond Jane Grey als eerste op om zich in haar slaapcoupé terug te trekken. De beide mannen, die tezamen een coupé hadden, wensten haar goede nachten volgden haar voorbeeld. ont- Hij was, enige Terwijl zij zich ontkleedden, werd er geen woord tussen hen gewisseld. Pas toen zij lagen, kon Bobby zich niet weerhouden te vragen: „Hoe is 't, heb je nog steeds geen uitweg gevonden?" „Morgen vroeg", bromde de ander, terwijl hij de dekens over zijn oren trok, daarmee te kennen gevend, dat hij verder niet gestoord wenste te worden. Woedend keerde Bobby hem de rug toe- 12 Midden in de nacht waakte Bobby Walter, wist, dat hii wakker maar het kostte hem moeite zich te realiseren, waar hij zich bevond. Hij had een afschuwelijke droom gehadeen droom van zo plastische duidelijkheid en gevoelskracht, dat hii in de eerste seconde na het ontwa ken nog niet precies wist, of hij nu werkelijk machte loos op de grond lag. of Het gedempte, gelijkmatige geratel der wielen van de trein bracht hem weer tot bezinning. Hij sloeg zijn ogen op en ontwaarde vaag het lage plafond van de coupé- De he mel zij dank.. Stel je voor. 'dat deze verschrikkelijke strjjd op leven en dood eens werkelijkheid was geweest! Hij herinnerde zich alles nog tot in de details. Zii waren Salt Lake City binnen gereden. Bobby had een blik door het coupéraamtje ge worpen, maar was verschrikt teruggedeinsd, toen hii de ge weldige mensenmenigte ont waarde, die zich op het per ron van de Mormonenstad vér drong. En al die mensen droe_ gen dezelfde kleding, allen hadden hetzelfde gezicht het bruin en grijs gestreepte pak van de rechercheur in de trein en diens scherp gesne den gezicht met de afstaande oren! Een ogenblik had Bobby perplex gestaan. Al die gro te, forse kerels voor een en kele vrouw? Voor één mooie slanke vrouw, die hii Bob by Walter - beloofd had naar Hollywood te zullen brengen? Plotseling had hii in elke hand een browning gehad, zonder te weten, waar hii die vandaan had gehaald.Hii sprong als eerste op het per ron en schoot in het wilde weg, als een krankzinnige, op de menigte, daartoe aange moedigd door twee slanke armen, welke zich van achte ren om zijn hals strengelden en dip niemand anders kon den toebehoren dan Jane Grey, die hem haar vertrou wen had geschonken en die hii tot elke prijs tegen haar belagers moest beschermen. Maar toen was plotseling de detective Brown naast hem opgedokenniet de lange: magere, die zich uitgaf, maar de echte Brown, zoals hij die op de foto had gezien. Hij had zijn vette hand op Robby's schouder gelegd en hem met een spottend lachje gevraagd: (Wordt vervolgd). dito -1947 (3%) dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 196Z-64 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. 100 2%% Indië 1937 A 3 Grootb. 1948 3 Ned. Ind. Handb. B Ned. Handelsinij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Fal.etvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd 97% 97% 97% 101% 101% 98 98% 99 99 86% 86% 100 101 95 95% 98% 98 117% 116% 159% 161% 151% 152% 301 300 160 158% 282% 287% 265 266 233% 233% 186 186 504 333% 332% 165% 157 168% 168 168 169% 178% 167% 153 153 Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli M.. 151% 152% De nieuwe week werd op de Amsterdamse effectenbeurs inge zet op dezelfde wijze waarop de afgelopen week werd verlaten. Het voornaamste kenmerk van de markt was het grote gebrek aan orders, met het gevolg dat de om zetten weer van kleine afmetingen waren. Toch waren er nog enkele specialiteiten, die voor enige aflei ding zorg droegen. Begin beurs ontwikkelde zich nogal wat affaire in Kon. Olie, waarvoor enig aan bod bestond, in verband waarmede de koers een kleinigheid naar oe neden ging, terwijl zich ook enige handel ontwikkelde in Unilever waarvopr zich vraag openbaarde. Tengevolge da.-.rvan kwam de koers bij de opening een goede 4- tal punten boven het vorige slot te liggen. Klaarblijkelijk moest één en ander -worden toegeschreven aan een ruilorder. in dier voege dat tegenover de liquidatie van een post Koninklyke. Unilevers wer den gekocht VOETBAL Terneuzen—Sluiskil 7 1. Op een groot veld heeft Terneuzen zich de meerdere van Sluiskil getoond. Voor de rust wist Sluiskil nog ge ruime tqd stand te houden maar verder dan tot enkele corners wisten zg het niet te brengen. Uit een door Gort genomen corner wist Oppen eer met een prachtige kop bal te scoren. Na 35 minuten spelen slaat een Sluiskil-back de bal van de doellijn weg. Uit de strafschop, die de scheidsrechter toewees, wist Meert de stand tot 20 te verhogen. Hiermee ging de rust in. Na de rust werd Sluiskil geheel in de verdediging te ruggedrongen. Tot tweemaal toe wist Gort uit hoekschop pen rechtstreeks te scoren. Hamelink schoot de bal voor de 5e maal in de touwen. Harms wist er 60 van te maken. Met een hard schot wist Gort de keeper voor de 7e maal te passeren. Sluiskil wist de eer te redden, dank zg de Terneuzen-keeper, die in eigen doel schoot. Robur-Zeelandia 0 4. In een wedstrijd waarin slechts zo nu en dan van goed spel kon worden ge sproken, is het Zeelandia ge lukt de beide puntjes naar Middelburg mee te nemen. Reeds na 5 minuten doel puntte rechtsbuiten Adriaan- sen (01). Robur liet zich niet ontmoedigen, maar trok ten aanval. De Zeelandia-ver- dedlging gaf echter geen krimp. Na ongeveer 25 mi nuten liep de Zeelandia links buiten in op een cross-pass en bracht de stand op 02. Het derde Zeelandia-doel- punt werd door één der backs van Robur gescoord, toen hg bal, die reeds op de doel- lgn lag, in eigen doel trap te (0—3). Na de thee werd het een slanpe vertoning aan beide kanten. Af en toe was de Zeelandia-voorhoede wel ge vaarlijk en de linksbuiten de Rugter scoorde In één van deee perioden de mooiste goal van de wed strjjd (04). SteenOostburg l—O. Beide ploegen verschenen met één invaller. Zo miste Oostburg haar midvoor, wat een grote handicap was. De wedstrijd werd ln aeer goede verstandhouding gespeeld. Het spel verplaatste zich re gelmatig, zonder dat één der partijen een meerderheid kon ontwikkelen. De verdedigin gen bleven de baas en de doelverdedigers kregen wei nig werk De rust kwam met dubbel blank. In de tweede helft eenzelf de spelbeeld. Tien min. voor het einde wist Vervaat, uit een scrimage, een gelukkig doelpunt te maken 10. Oost burg zette nog eens alles op de aanval, doch het verdien de tegenpunt bleef uit. Yerseke Nieuw Borgvllet 4—0. Yerseke, dat met de wind in de rug speelt, pakt direct stevig aan. De harde wind en de aanhoudende regen doen veel afbreuk aan het spel en de spelers hebben de groot ste moeite om de bal onder controle te houden. Na on geveer 13 minuten spelen krijgt Yerseke een corner te nemen, waaruit rechtshalf C. Lindenberg weet te scoren 10. Yerseke blijft in de meerderheid en bij één der aanvallen weet rechtsbinnen Sanderse no. 2 in de touwen te jagen 20. Even voor de rust krijgt Borgvllet een pe nalty toegewezen, welke ech ter door doelman Marteijn op keurige wijze wordt ge stopt. Na de rust pakken beide ploegen weer flink aan maar Yerseke blijft de boventoon voeren. Rechtsbuiten" Nolet weet met een prachtig schot de stand op 30 te brengen. 8 minuten voor het einde weet rechtsbinnen Sanderse de stand op te voeren tot 4 0. 2 minuten later krhgt Borgvliet weer een penalty te nemen welke weer door Marteijn werd gestopt. Hier mede komt het einde en heeft Yerseke zijn eerste overwin ning behaald. Cllnge Hontenisse 13. Ondanks 'n overweldigende meerderheid verloor de thuis club van het zwak-spelende Hontenisse, waarvan de doel man de beste speler was. Tengevolga van een flinke regenbui zakte het spelpeil en zelfs werd een ogenblik gestaakt. Wanneer weer wordt gespeeld, brengt Hon tenisse de stand op 0—1. Bij een prachtige uitval van de bezoekers, hebben deze weer succes 20, terwijl een falen van een Clinge-back door Hontenisse wordt afgestraft 3—0. In de tweede helft speelt er slechts één elftal, doch verder dan één doelpunt van de rechtsbuiten wist de thuis club het niet te brengen, waardoor de sterkste club deze wedstrijd verloor. Aardenburg Hoofdplaat 40. In een wedstrijd, welke mede door de sterke wind en het gladde veld weinig aan trekkelijks bood, moest Hoofd plaat in Aardenburg zijn meerdere erkennen. Hoofd plaat dat met de wind mee begon, kon ondanks het slech te wegwerken der achterhoe de der gastheren, waardoor vele kansen ontstonden, niet het juiste schot vinden. Bjj een aanval van Aardenburg kon Vermeulen r.a 40 min. zgn club de leiding geven 1 0. Na de rust was Aarden burg sterk in de meerderheid en na 10 min. ging een schot van Van Male via lat en rechtsback van Hoofdplaat, in het -net 20. Nadat Ver meulen reeds eens tegen de paal geschoten had, kon hg na 30 min. spelen toch dc voo» sprong vergroten doordat de keeper het zachte roller- tje miste. Toen na 40 min de rechtsback der bezoekers miste, wist Van Male hiervan te profiteren en maakte er 40 van. UIT DE WOENSDAG. De pianiste Henriëtte Bosmans is nog steeds een ijverige pleit- verzorgster van moderne muziek Vanavond speelt zij met het Radio Philharmonisch orkest 'n pianoconcert van Benjamin Britten (H. II 20.15). Beethovens' vijfde planocon cert. dat één van de veelge speelde en graag gehoorde wer ken yan deze componist is, wordt uitgevoerd door Claudio Arrau met het Concertgebouw orkest o.l.v. Eduard va# Bei- num (H.. I 21.30). Hilversum I: 7 en 8 Nieu\vs; 9 Rimsky-Korsakoff; 10.20 Onze keu ken; 11 Populair non-stop-pro gramma; 13 Nieuws; 14 Gesoroken portretten; 14.15 Jeugdconcért in „Veenlust" te Veendam: 15 De vrouw in de mist. hoorspel; 15.30 De Regenboog: 17.'5 Graag gehoor de platen: 18 Nieuws: 18.30 Ned. Strijdkr.: 20 Nieuws: -21.30 Het Concertgcbouw-ork. o.l.v. Eduard van Beinum; 22.25 Kwartet Jan Corduwener: 23 Nieuws: 23.15 Or gelspel door Cor Steyn. Hilversum H: 7 en 8 Nieuws; 9.35 Symphonisch morgenconcert: 11 Gramofoonmuziek; 11.15 De erf genaam van Redclyffe, hoorspel; 13 Nieuws; 13.30 Dido en Aeneas, Purcell: 15 Het Concertgebouw kwintet; 15.40 Klanken bij de thee; 16.15 Voor onze jongens en meis jes; 18 Onze Ned. koren en korp sen; 19.45 Engelse les voor gevor derden: 20 Nieuws; 20.15 Radio- Philharmonisch Orkest o.l.v. Al- bert van Raalte; 21.15 Lilitia Chris- ti; 22.15 Chr. Oratorium ver. Am sterdam-Noord; 23 Nieuws. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 18 Oct.: Hebenobel v. Dordrecht. Gepasseerd n. Antwerpen 16 Oct. Kemphaan v. Londen: Molenkerk v. Rotterdam: 17 Oct. Andijk v. Londen: Setas v. Rotterdam; Lommersdijlc v. Tilbury; Amstel- kerk v. Le Havre; Jacoba Catha- rina v. Rotterdam; Bloemfonteijn v. Amsterdam: Winsum v. Huelva. Gepasseerd v. Antwerpen 16 Oct.: Delft n. Amsterdam; Alkaid n. Rotterdam; 17 Oct.: Tawali n. Londen: Pericles n. Curacao; Lie- bye Vrouw«ikerk v. Marseille; Leopolskerk n. Amsterdam. ZEEGAT VAN TEXEL. MARSDIEP SCHIETOEFENINGEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat de schietoefeningen vanaf het fort „Oostbatterij" pl.m. 52 gr. 57, 9 Nb en 4 gr. 45, 8 El. tot nader bericht zullen worden voortgezet. OOSTERSCHELDE. ROOMPOT. SCHIETOEFENINGEN MET GESCHUT. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op ia October a.a. en zonodig op 20. 21 en 22 October, door Hr. Ms. „Flores". ten anker liggende 51 gr. 36 18" Mb en 3 gr. 34*18" El (P.A.) zal worden geschoten in een sector van 60 gr. tot 75 gr., gere kend vanaf dit schip en over een afstand van pl.m. 13.000 m. Ligging aanslagen pl.m. 51 gr. 39'. 5 Nb en 3 gr. 44'. 5 El. Nabij de aanslagen ligt Hr. Ms. „Y 2" ten anker. Zowel Hr. Ms. „Flores" als Hr. Ms. „Y 2" zullen tijdens het schie ten een rode vlag aan de seinmast voeren. Schippers van vaartuigen wor den verzocht, gedurende het voe ren van de rode vlag uit het schootsveld te blijven. ZEEF VUILE ARBEID De Directeur, van de Distri- butiekrin^ WALCHEREN maakt bekend dat artsen, tand- - F w..' hmrnmmt n<- artsen, vroedvrouwen, wijkver pleegsters, sociale gezinsver zorgster s, melksters enz. voor wederom een aanvraag voor extra zeep kunnen indienen. Aanvraagformulieren moeten voor 10 November a.s. worden afgehaald en ingediend bij het Knngkantoor te Middelburg Dam 43, lokaal 4. het kantoor te Vlissingen, Brouwenaarstr. 4, loket 9 en bij de verschil lende Agentschappen. MIDDELBURG. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van het Bestuur van de Nederlandse Militaire Bond „Pro Rege", afdeling Middelburg (Chr. Militair tehuis) om een verlof A voor de verkoop van zwak alcoho lische drank in perceel Nieuwstraat 19 alhier. Binr-ïn tv. eken na heden kan ieder bij hen tegen inwilliging van dit verzoek schriftelijk bezwa ren indienen. Middelburg, 12 Oct. 1948. Burgemeester en Wethouders van Middelburg roepen sollicitanten op naar dc betrekking van ambtenaar le klasse ter secretarie, aan de af deling Financiën. Onderwijs en Pensioenen, jaarwedde f 2350.— tot f 3000.—: volgens de voorgestelde regeling (behoudens goedkeuring) 2640.— tot f 3420.—. Diploma- 1 elagen maximum f 200.— per jaar. Bezit van net diploma G A I en bekendheid met de werkzaamheden op bovengenoemde afdeling strek ken tot aanbeveling. Jn functietre- ding zo spoedig mogelijk. Sollicitaties met uitvoerige in lichtingen binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad aan de Burgemeester. De centrale raad van vakbon den der Sowjet-Unle beschuldigt de Franse regering van „een lompe poging om de wereldopinie te misleiden" door de SowJet-afge- vaardigden te weigeren het con gres van de C.G.T. te Parijs bij te wonen. ZON EN MAAN. 20 October Zon: Op 7.13 onder 17.36 Maan: Op 18.21 onder 9.57 Neptunus slaat V.S.V. V.S.V. heeft Zondagmiddag; haar eerste nederlaag geleden: met 13 gingen de Velzenaren ten onder, ondanks alle pogingen het Rotterdamse net te doorboren. Een V.S.V.-aun val op het Neptemuis-doel. 3.01 2.12 4.18 2.32 4.39 1.55 15.10 2.11 16.24 2.28 16.47 1.47 9.05 1.91 21.32 2.08 10.24 2.25 22.48 2.38 9.51 1.43 22.17 1.59

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3