Het C.N.V. en de nieuwe bedrijfsorganisatie B. en W. van Middelburg pleiten voor vrij vervoer PREDIKBEURTEN Waar is jane Grey; Giefaraiie4' Ca? ICctppte en Je keslkctre sleep AETHER Walcheren. „Productschappen beho ren niet in de nieuwe wet thuis". Algemene opzei juist. „Het ideaal van de bedrijfsorga nisatie is afkomstig uit Christelijk- sociale kring", aldus de heer M. Ruppert, voorzitter van het C.N.V., toen .hij Woensdag op een ééndaag- se studieconferentie van de Christe lijke vakbeweging refereerde over het onderwerp „publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie". Ondanks het feit, dat de christe- lijk-sociale richting nimmer nume riek de sterkste was. heeft haar gedachte toch wortel geschoten. Daarop zijn gegroeid het georgani seerd overleg in het bedrijfsleven, de collectieve arbeidsovereen komst, de bedrijfsfondsen, de be- dnjfsrechtspraak de bedrijfsraden. Reeds vóór 1940 was men hierdoor genaderd het stadium van de pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisa tie. Na de bevrijding continueerde de Klompenmakers worden schoenmakers. In Enter, een centrum van de klompenindustrie in Over ijssel, floreert het klompen makersvak niet erg. In dit verband heeft de fa. Ter Hof stede besloten van de fabri cage van klompen over te gaan op die van schoenen. De eerste tijd zal men in hoofdzaak zomerschoeisel en pantoffels fabriceren. Met dezè nieuwe industrie gaat een omscholing van arbeiders van het klompenmakersvak naar het schoenmakersvak Kerknieuws GEREF. KERKEN. Bedankt voor Nieuwerkerk W. Stuursma, cand. te Arn hem, die het beroep naar Ter schelling heeft aangenomen. Ds. J. Fraanje. De nestor van de predikanten der Geref. gemeenten, ds. J. Fraanje te Barneveld, mag 20 Oct. a.s. een bijzondere dag herdenken. Hij wordt dan 70 jaar, dient 30 jaar de gemeente van Kampen en herdenkt de dag waarop hij voor 40 jaar met de evangelieverkondiging begon. Jozias Fraanje werd 20 Oct. 1878 te Kapelle-Biezelinge geboren en trad in Sept. 1908 voor het eerst op als oefenaar te Goes. Tot 21 Jan. 1912 was hij aldaar werkzaam om vervolgens voorganger te worden van de gemeente Terneuzen. Tij dens zijn verblijf aldaar werd hij tot predikant geordend en 10 Nov. 1912 deed hij te Terneuzen intrede met 2 Cor. 4 16 na te zijn beves tigd door wijlen ds. J. R. v. Oordt van Middelburg. Reeds na één jaar vertrok de jubilaris naar Rotter dam om in 1916 voor de tweede maal te Goes intrede te doen. Uit tal van beroepen werd In 1918 dat naar Barneveld aangenomen, waar ds. I. Kievit van Veenendaal hem bevestigde en waar de jubilaris in trede deed met 2 Cor. 5 18. Groot is het aantal beroepen dat ds. Fraanje in Barneveld ontvangen heeft, ook uit Amerika. Ds. Fraanje behoort in de kring der Geref. ge meenten tot een der meest promi nente figuren. Hij vervult voor haar tal van deputaatschappen en maakte bij herhaling deel uit van degenerale synode. Verschillende geschriften zagen van zijn hand het licht. We noemen daarvan: Aanteekeningen uit de catechisa tie (het vragenboekje van ds. A. Hellenbroek. idem zijn Kort be grip. zijn prekenbundels: De he melvaart Christus en de uitstorting van de H. Geest: Het wonder van Jezus" menschwording: Het ver brijzelde broodkoren en de roem van het kruisevangelie, alsook tal van preken als: Een vermanend woord. God boven alles te prijzen in der eeuwigheid; Christus' dood en heerlijke overwinning: Het ver leden herdacht: Het heden beleven, enz. De jubilaris is voornemens Woensdagmiddag 20 Oct. a.s. een gedachtenisrede te houden. regering het apparaat-Wolterson. Dit had tot gevolg dat op agrarisch terrein zich een volkomen gezond, van binnen uit gegroeid bedrjjfs- apparaat kon ontwikkelen. Op 't terrein van industrie en handel konden geen stichtingen voor de nijverheid en voor de handel ont staan. Men moest volstaan met een stichting van de arbeid. De heer Ruppert schetste daarna het ingediende wetsontwerp be drijfsorganisatie. In het algemeen achtte hij de opzet van deze wet juist. Het C.N.V. wil zich dan ook bij het uiten van zijn bezwaren hoeden voor het maken van een „hetze". De bezvaren van het C.N. V. zijn vervat in zijn adres aan de Tweede Kamer. Het belangrijkste van deze bezwaren is. dat de ..pro ductieschappen", die in wezen functineel gedecentraliseerde overheidsorganen zijn. niet in deze wet thuis behoren, ook al erkende spreker de noodzaak van het be staan dezer organen en al prefe reerde hij ze boven de Rijksbu- reau's. Bij de discussie bleek grote een stemmigheid over dit onderwerp. Een eigenaardig feit achtte men het dat in het wetsontwerp wel „hoofdbedrijfsschappen" worden genoemd, terwijl van „hoofdpro ductschappen" die veel eer noodza kelijk zijn, niet gesproken wordt. GROEI. In zijn openingswoord had dg tweede voorzitter van het C.N.V., de heer W. Strijbis Pzn., die deze vergadering leidde, er op gewezen, dat het C.N.V. over het eerste half jaar procentueel de grootste groei van de drie vakcentralen had. nl. 8 tegen het N.V.V. 6.5 en de K.A.B. 4.2 FILMS VAN DE WEEK „Olympische Spelen 1948" (Glo ry of Sport), een J. Arthur Bank- kleurenfilm, gemaakt door Castle- ton Knlglit (Schouwburg, Middel burg, Alhambra, Vlissingen en Grand Theater, Goes). In drie theaters kan men deze week het grote filmepos van de 14e Olympische Spelen zien en daar door in 130 minuten twee histori sche weken opnieuw beleven. Het is een enorme taak geweest om in deze twee uur een volledig over zicht te geven van de voornaamste sportgebeurtenissen en de maker Castleton Knight, die wij overigens zijn talenten niet willen ontzeggen, is daar dan ook niet geheel in ge slaagd: sommige sporten mist men node. Maar daar staat tegenover, dat men herhaaldelijk geboeid wordt door prestaties, die in de sporthlstorie een grote plaats zul len innemen: het prachtige lopen van Dillard. Patton, Mac Corquoda le. La Beach, de schitterende over winningen van Fanny Blankers— Koen. het tragische verliezen van de Belgische loper Gailly. De film, die door 75 cameramen werd opge nomen. is een prachtig staaltje van filmische reportage, maar komt slechts enkele malen boven het journaalpeil uit. ,In vrede leven" („Vivere in Pa ce") met Aldo Fabrizi, Gar Moore. Mirella Monti en Ava Nlnchi; re gie: Luigi Zampa (Electro, Middel burg). Deze te Brussel bekroonde Itali aanse film. die op sublieme wijze het leven in een boerendorp gedu rende de oorlog weergeeft, bespra ken wij reeds eerder uitvoerig. Eep groot realistisch werk. dat onweer spreekbaar aantoont, dat de Itali aanse cinematografie sedert de oor log op internationaal peil is geko men. „In Old California" met John IVaije (Luxor, Vlissingen). Een sensationele Amerikaanse film van het gebruikelijke genre met fraaie buitenopnamen en vlot spel. 1 Kappie had op de kaart gezien, dat er een haven in de buurt was en daar de „Kraak" nog steeds zo leeg was als een notedop, voeren ze daar naar toe. Het was een Turkse haven en toen ;de „Kraak" aan de kade vast lag. zei Kappie: „Kom maar, we gaan eens kij ken wat hier te doen ls. jy past wel op het schip, meester. Laat geen vreem delingen op m'n „Kraak!" Maar toen ze maar even liepen wer den ze aangehouden door twee Turken de één met een kameel en de ander met een ezel. „Grote heren zitten, wg trekken!" zei één der Turken en hg wees uitno digend naar de kameel en de ezel. „Wel ja," zei Kappie. „Laten we dat doen. Ik ga op die kameel; ga jij maar op die ezel zitten, Maat!" „Zou dat wel veilig zgn?" vroeg de Maak benauwd. „Zou die ezel niet op hol slaan?" Maar Kappie stoorde zich niet aan de Maat en na*m plaats op de kameel. „Breng ons naar een bevrachtings kantoor!" zei hij tegen de Turken. Zo reden ze door smalle straatjes, totdat de Turk. die de ka meel leidde, stil stond en naar een huis wees. „Hier scheepskantoor. Grote heer afstappen!" „Ik beschouw de toestand niet als hopeloos", zo verklaarde presi dent Truman op een verkiezings vergadering. Beschuit 1 cent duurder. In verband met de sty'ging van de bloemppjjs ad 6 81 per 100 kg. heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening toegestaan dat de kostprijs-verhoging van beschuit, die 1 cent per dub bele rol bedraagt, in de ver- koopsprgs wordt doorberekend. De prijs bedraagt thans 26 cent per dubbele rol van 14 stuks. Binnenkort krijgt aan de Stadhouderskade te Am sterdam 'n woonark lig plaats, die als kerkschip voor de R.K. Vereniging voor Doofstommen in Noord-Holland „St. Ra phael" in gebruik wordt genomen. De indienst- stelling van deze ark, die een kapel van 14 x 4 meter, een kantoor en enige slaapzalen bevat, valt samen met het 25- jarig bestaan van de ver eniging en met het zil veren feest van haar op richter, pastoor Brande- hof uit Monnikendam, als doofstommenpriester Alle inwoners van de provincie moeten op zo eenvoudig en goedkoop mogelijke manier hun hoofdstad kunnen bereiken. Opheffing zou een slap terug betekenen. Het college van B. en W. van Middelburg heeft zich met een schrijven tot de Minister van Verkeer en Waterstaat in zake de voorgenomen ophef fing van het vrije vervoer over de Westerschelde gericht. In dit adres wijzen B. en W. er op, dat bg het al of niet gratis vervoer ook de belangen van Middelburg en die van ve le van haar zakenlieden in sterke mate betrokken zijn. Vooropstellende, dat elke provincie door de centrale overheid als 1 gelijkwaardig rijksdeel wordt beschouwd, is het niet meer dan billgk, dat, waar door natuurlijke oorza ken de verbindingen tussen de dèlen der provincie onderling en met overig Nederland be moeilijkt worden, de bezwaren door de centrale overheid zo veel mogelijk worden opgehe ven. Het gratis vervoer voldoet aan deze voorwaarden, zodat door opheffing hiervan een zeer belangrgke stap terug zou worden gezet. Het is, aldus B. en W., niet meer dan redelgk, dat inwo ners der provincie op zo een voudig en goedkoop mogelijke wijze de provinciale hoofdstad met zijn rijks- en provinciale bureaux, zijn rechtbank e.d. kunnen bezoeken. 'Ook voor Middelburg zou opheffing van het vrij vervoer dus een em- stige achteruitgang betekenen. Het toch reeds zo moeilijk te herwinnen vreemdelingenver keer zou ongetwijfeld emstir worden geremd, terwijl ooi het van de stad uit bereizen der provincie door reizigers «Jong; Middelburg: Hofpleinkerk: Ned. Herv. kerk. Aagtekerke: 10 ds. Theunissen (H.A.), 2.30 idem; Arnemuiden: 10 en dhr. van Overweel. 2.30 ds. van Voorst Vader; Biggekerke: 10 ds. Aalbers. 2 ds. Witteveen; Dom burg: 9.30 ds. v. Willemswaard (H.A.), 7 ds. v. d. Wind; Gapin- ge: ds. Hulsbergen; Grijpskerke: 9.30 ds. Otte, 2 dhr. Wijsman; Kleverskerke: 2.30 ds. Otte; Me- liskerke 10 ds. Witteveen .H.A.); Middelburg. Oostkerk: 10 ds. de Vries, H.A., 7 cand. Kuylman; Concertzaal 10 ds. van Dijl, Bo- gardzaal: 10 ds. Don; Nw.- en St. Joosland: 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; Oost- en W.- Souburg. 9.30 en 7 ds. Spijker boer; Oostkapelle 10 en 2.30 ds Richard; Ritthem: 10 dienst, 2.30 ds. Spijkerboer; Serooskerke: 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. v. Willenswaard; St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Keijzer; Vlissingen: St. Jacobskerk: 10 ds. Sickesz, 5 ds. Aalbers, H.A. en dankz., En gelse kerk: 9.30 jeugkerk; Ha vendorp: 10 ds. Hartjes; Vrou wenpolder: 10 ds. Hulsbergen; Westkapelle: 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek, 7,30 ds. Theunisse, jeugdd.; Zoutelande: 9.30 dienst. 2 ds. Hartjes. Geref. kerk. 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg: 11 en 3 ds. Scheele, H.A. en Dankz.; Ga- pinge: 9.30 leesd., 2 ds. Boon; Grijpskerke: 11 en 3,30 ds. Dorst; Koudekerke: 9.30 en 2.30 ds. Els- hout; Meliskerke: 15 en 2 ds. de zou afnemen. Uiteraard is het ons duide lijk, dat handhaving van het vrij vervoer belangrijke finan- ds. Veldkamp, H.A.. 5.30 ds. Veldkamp, Dankz. H.A.; Noor- derkerk: 9.30 en 2.30 dr. Ousso- ren; O.- en West-Souburg: 9,30 ciële offers van het Rijk jen 2,30 ds. v. d. Berg; Oostka- (^FeuiHeton reumeiun j Romantisch verhaal van H. Morgan 59 De rechercheur glnmlachte. „Dat lag helaas niet aan mij, mister Walter. U behoeft echter niet bang te zijn, dat wij het U bijzonder lastig zul len maken- Wij zullen Jane Grey tot Salt Lake City in het oog houden en daar on opvallend tot arrestatie over gaan!" Robby balde onwille keurig zijn hand tot een vuist. Hij dwong zichzelf tot kalmte- „Waarom wilt u dan ten minste niet tot Los Angeles wachten? Ik geef u mijn woord van eer, dat ik Jane Grey niet zal laten ontvluch ten!." „Wii gaan niet naar Los Angeles, maar naar San Fran ciscoU moet in Salt Lake City overstappen, maar dat kan ik niet doen, omdat ik aan deze trein gebonden ben- Ambtshalve. De gelegenheid om een verdachte als deze, die overal gezocht wordt, te arresteren, zou ik mij echter niet gaarne laten ontgaan". „Ik kan me voorstellen, dat een dergelijke vangst uw car rière gunstig beïnvloedt... en twintig duizend dollar ver dient een mens tenslotte ook niet elke dag!" antwoordde Robby nijdig- „Daar hebt u gelijk in", gaf dc ander vriendelijk toe. Robby Walter keerde zich bruusk af en ging naar zijn plaats terug. Jane Grey keek hem ang stig aan, maar Brown toonde niet de minste nieuwsgierig heid. Hij scheen alles alweer te weten- „Wij hebben nog vieren twintig uur tijd!" zei hii, nog voor Robby iets over het on derhoud met de rechercheur had kunnen meedelen. „Inderdaad ja.men is voornemens Jane Grey in Salt Lake City te arresteren!" De betrokkene schrok zichtbaar. „Maar zover mag het niet komen!" vervolgde Robby, gedecideerd. „Wij moeten voor die tijd een uitweg vin den!" „Met de politie de strijd aan te binden, is gewoonlijk een zeer riskante onderneming!" meende Brown voorzichtig te moeten opmerken. „Die strijd is er van het begin af aan geweest!" „Ja, ja, maar onder andere, heel wat onschuldiger om standigheden- Je zult nu de arrestatie niet meer kunnen verhinderen!" Robby keek Jane Grey vastberaden aan. „En als het niet anders kan met mijn browning in de hand!" „Dat kost je twee jaar ge vangenis", repliceerde Brown droog- „En daarna voor jou. als Engelsman, uitwijzing uit Amerikh!" „Mijn hemel, wanneer ik werkelijk gearresteerd zou worden., dat., dat zou ont zettend zijn", kwam het sta melend over de lippen van Jane Grey, die, nu het ge vaar zo nabij was, voor het eerst haar zelfbeheersching scheen te verliezèn.. Robby kon niet anders han delen: hij nam haar hand en drukte deze bemoedigend. „Zou je je hersens niet eens een beetje willen in spannen meneer de detec tive?" wendde hij zich ge- ergei'd tot Brown. „Waarvoor zit je hier anders? „Ik mag je er misschien wel even aan herinneren, dat je me ten strengste hebt ver boden om me in ie zaken te mengen!" spotte de pseudo detective- „Maar als ik ie er een ple zier mee kan doen, dan wil ik m'n gedachten er wel eens over laten gaan, alleen niet nu! We zullen er eerst eens een nachtje over slapen morgenochtend zal ik je mis schien wel weer een middel tje aan de hand doen!" Robby Walter antwoordde niet meer. Hij staarde naar buiten, waar het nu reeds vrijwel geheel duister was en dacht ingespannen na. Af en toe dwaalde zijn blik naar de jonge vrouw tegenover hemen telkens ontmoetten zij elkaar halverwege, alsof op hetzelfde ogenblik een of ander physiek signaal hun een wenk gaf, dat de een de ander aankeek- (Wordt vervolgd). vraagt, doch B. en W. menen dat o.m. om bovenstaande re denen dergelgke offers volko men gemotiveerd zijn. Waar op tal van andere plaatsen in den lande verbin dingen over de grote rivieren worden gemaakt, welke uiter aard schatten geld aan de overheid kossten, doch niette min voor iedereen gratis te gebruiken zijn, zou het college het al byzonder onredelgk ach ten wanneer deze rivierover gangen - welke toch réeds zoveel tijd vorderen nog ex tra kosten voor overtocht zou den meebrengen, afgezien nog va" het feit, dat hierdoor het resultaat van een langdurig overleg met een vroeger rege ring zou worden teniet gedaan B. en W. dringen er dan ook ernstig op aan, dat het vervoer over de Westerschelde vrij zal blgven. pelle: 10 en 2.30 ds. Richard; Serooskerke: 10 en 2.30 ds. van Wouwe; St. Laurens: 10 ds. Boon, 2,30 ds. Veldkamp; Veere: 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlis- singen: 9.30 en 5 ds. Hindriks; Vrouwenpolder: 9.30 en 2 ds. de Graaf; Westkapelle: 9.30 leesd., 2,30 ds. Hindriks. Geref. kerk ex art. 31. Mid delburg: 2 en 7 student v. d. Bos; Zoutelande: 9,30 en 4 stu dent v. d. Bos. Geref. gem. Aagtekerke: 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden: 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke: 9,30 en 2.30 leesd.; Middelburg: 9.30, 2 en 6 ds. de Wit; Oostkapelle: 10 en 2,30 leesd Westkapelle: 11 en 4.30 leesd. Chr. Ger. kerk. Middelburg: 10 en 3 ds. Rijkscn; Vlicsingen: 9.30 en 5 leesd. Ver. Vrijz. Herv. Middelburg: 7 ds. Dikboom. Evang Luth. gem. Middelburg: Gemeentedag in Bergen op Zoom; Vlissingen: Gemeentedag in Bergen op Zoom. Doopsgez. gem. Middelburg: 10,15 da Bakker; Vlissingen: 10 da de Boer. Herst. Apol. zendingsgemeente. Vlissingen: 13 en 4,30 dienst. Leger des Heils. Middelburg: 10 Heiligingsdienst, 4 Openl.. 7.30 Verlossingssamenkomst. Schepen van en naar Indonesië. Naar Indonesië: Johan van Oldenbamevelt, Amsterdam- Java 14 Oct. Dondrahead ge passeerd; Slamat, Rotterdam - Batavia, 14 Oct. van Aden vertrokken; Van Riemsdijk, Amsterdam-Java 15 Oct. van Aden; Willem Ruys, Rotterdam -Batavia, 14 Oct. Kaap Bonn gepasseerd.; Zuiderkruis. Rot terdam-Java, 14 Oct. Malta gepasseerd. Van Indonesië: Grootebeer, Batavia-Amsterdam, 14 Oct. Malta gepasseerd; Oranje. Java-Amsterdam, 18 Oct te Southampton verwacht UIT OE Amsterdamse beurs Nederland 1948 (314) dito 1947 (33 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 196264 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. f 100 2>2 Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B. Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Bilitón Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Sty, Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Dell Mij. Tegen het ten einde lopen van de week krimpt de han del op de effectenbeurs te Am sterdam mees ten tyds tot een minium in. Vrijdag was dit echter niet het geval. De af faire was weliswaar verre van omvangrgk, maar er werd toch wat meer belangstelling aan de dag gelegd dan de laatste dagen het geval was en daarbij was ook de stem ming verbeterd. Nu zyn de koersen in de loop van de week over het algemeen met stukjes en beetjes nogal wat achteruit gegaan en het ver laagde koerspeil oefende klaarblijkeiyk de nodige attrac tie uit, tenmlntste was er thans geen overschot aan aan bod en konden de pryzen van 100 99% 97% 97% 97 97% 101% 101% 98 98 99 99 99 99 80% 80% 100% 100 94% 95 119"4 117% 159% 159'% 150% 151% 301 301 159 160 196 195 191% 192 280 282% 284% 233% 186 186 333% 333% 164% 165 167 168% 168 166% 167% 170% 152 153 166 168 262% 284 140 140 151% 151% ZONDAGDIENST DOKTOREN Voor spoedgevallen zal te: Vlissingen te bereiken zijn de heer H. J, van Kooten, arts, Koudekerseweg 78, tel. 394; tee Middelburg de heer C. F. Frumeau, arts, Groenmarkt, telef. 2635; tee Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande de heer Beek, arts, Langedamse straat 30, Zoutelande. tel. K. 1186/282 Serooskerke en de heer P J. Oostkapelle, tel. te Veere,. Oostkapelle Bom, arts. K 1188/276. APOTHEKEN Middelburg: Apotheek Non hebei, L. Delft 133, tel. 2538; Vlissingen: Apotheek Enge- ring, Singel 60, tel. 25. Voedsel voor Palestina. Wijlen graaf Bernadotte richtte, zoals bekend, enige tgd feleden tot de voorlopige fe- erale regering van Indonesië het verzoek om bij te dragen tot leniging van de nood onder de bevolking van Palestina. Aan de Noodvoedselraad te Washington, die de voedsel- toewijzing regelt, was toestem ming verzocht voor het zen den van 350 ton rgst en 250 ton suiker. Deze toestemming is thans verkregen. fisteren gemakkelijk gehand- laafd biyven, terwijl diverse fondsen zelfs wat hoger wa ren. De belangstelling werd vooral beginbeurs voornamelijk getrokken door de scheep vaartmarkt, diverse scheep vaartaandelen werden in open hoek, verhandeld en voor eni ge specialiteiten kwamen zelfs in meerdere tydvakken note ringen tot stand. Daarby werd enige kooplust aan de gelegd, met het gevolg vrgwel over de gehele li nie kleine koersverbeteringen konden worden waargenomen, waarbij echter ten opzichte van de slotprijzen van giste ren geen grote koersvariatics vielen op te merken. ZONDAG. De beroemde liederenzangeres Elizabeth Schumann is de gast van de „Gooise Kring". Bege leid door Felix de Nobel zingt zij liederen van Schubert en Wolf (H. II 15.30). Het Zondagmiddagconcert wordt vandaag gegeven door het Concertgebouworkest. Solist is Robert Cacadesus. Hij speelt be halve een Concertstuk voor piano en orkest van Weber, een eigen werk: Concert voor piano en orkest. (H. I 14.30). Verder is vandaag de moeite van 't luisteren waard: Beetho ven's vierde planoconcert, „het volmaakste concert v, piano en orkest" (solist Jan Odé- en Men delssohn's Hebriden-ouverture (H. H 14.05-. Hilversum I: 8 Nieuws; 9.15 Men vraagten wij draaien; 10.50 De jonge Flierefluiter o.l.v. Johan Jong: 12.15 Armand Bernard en zijn Frans Radio Orkest; 13 Nieuws: 14 Adolf Busch, viool met pianobeg.: 14.30 Het Concertgebouworkest o.l. v. Eduard v. Beinum; 17 Mannen koor; 17.30 Ome Keesje: 18 Nieuws: 18.30 Ned. Strijdkr.; 20 Nieuws: 20.45 Hersengymnastiek; 21.40 Paul Vlaanderen en Ina. detective-hoor spel; 22.15 Muztekalbum van F.d- vard Grieg; 23 Nieuws; 23.15 The Skymasters: 23.45 Robinson Clea ver, orgel. Hilversum II: 8 Nieuws: 8.30 Hoogmis in de kapel van 't Kruis heren-college te Uden; 10.15 Basilt- cakoor o.l.v. Pius Kalt; 10.30 Kerk dienst van de Doopsgezinde Ge meente van Amsterdam; 12.35 Lunchconcert door het Orkest zon der naam o.l.v. Ger de Roos; 13 Nieuws: 14.05 Radio Phllharmon- nlsch Orkest o.Lv. Willem van Ot- terloo; 15.20 Gesprekken met kun stenaars: 15.30 De Gooise Kring; 16.10 Reportage van de voetbalwed strijd A.G.O.VV Go Ahead te Apeldoorn; 17 Kerkdienst uit de Zuidwijkkapel te Amsterdam: 18.30 Leipziger Gewandhaus Orkest o.l.v Paul Schmitz: 19.30 Nieuws: 19.50 In 't Boeckhuys: 20.12 Uit en thuis; 23 Nieuws; 23.15 Symphonie Orkest. MAANDAG. In de serie „weinig voorko mende beroepen" ditmaal een klankbeeld over een „vrouwe lijke beiaardier (H. I 22.10). Het volksconcert wordt gege ven door het Radio Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Albert van Raalte: werken van Dvorak. Schumann en Strauss. Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 10.20 Roval Opera Orchestra Convent Garden o.l.v. Eugene Goossens: 10.45 De regenboog; 11.20 Annie d'Arco; 12 Frank Sinatra en Helen Morgan zingen met orkest; 13 Maart je Kliffen, sopraan en Lenl Heere-Henning alt: 14.45 Cavalle- ria Rusticana: 16 Hoorspel, Naam loos; 17 De school is uit; 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.: 20 Nieuws; 20.15 Marinierskapel der Kon. Ma rine; 21.10 Volskconcert door het Radio Philh. Orkest; 22.10 Er zijn maar weinigvrouwelijke bei aardiers; 22.30 Actuele kantteke ningen; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9.35 Gramofoonmuziek; 10.10 Wiesbade- ner Collegium Musicum o.l.v. E. Weyns; 11.20 Van oude en nieuwe schrijvers; 13 Nieuws; 13.45 Mar guerite Long. piano: 14 Radio uit zending voor de scholen; 15 Ka merorkest o.l.v. André Rieu; 16.45 Erika Rokyta, sopraan met kamer orkest o.l.v. G. Clocz: 17.15 Van alles wat uit Neerland's liederen schat; 18.30 Populaire orgelbespe ling in het Concertgebouw te Am sterdam door Piet van Egmond; 20 Nieuws; 20.45 De erfgenaam van Redclylfe. hoorspel; 21.20 Swee- linck-kwartet: 22.05 Orgelconcert d. Johan Vetter: 22.30 Nieuwe aan winsten van onze discotheek; 23 Nieuws: 23.15 Operetteselecties: 23.45 Anna Del Rio zingt met gi taar. (Ingezonden mededeling) Schuldig of onschuldig vraagt de omroeper. Maar wie oordeelt... De „ZDON VAN AMERIKA", de neger, die RICHARD WRIGHT ten tonele voert, was wel schuldig, maar de rechters, die hem veroordeelden, zijn schuldiger dan hij. Want hij had de vrijheid niet, die nodig is om goed te zijn. Deze aanklacht tegen de Amerikaanse democratie MOET U bestellen bij Uw boekverkoper. (Ingezonden mededeling) Vier beroemde genees middelen in één tablet Bij griep, verkoudheid, tegen alle pijnen enz., is CHEFARINE „4" een bijzonder krachtig maar toch wel dadig middel, want het bevat vier werkzame bestanddelen, stuk voor stuk in de gehele wereld al beroemd. Eén bestanddeel - Chefarox - zorgt dat. al is de werking zeer krachtig, zelfs een gevoelige maag niet van streek raakt. Tegen pijnen en griep - 20 tabletten ft 0.75 (Ingezonden mededeling) Gezond haar! Droog, breekbaar haar weer stevig en elastisch door 2 rfiinuten per dag -gebruik van- ZON EN MAAN. 17 October Zon: Op 7.08 Maan: Op 17.37 onder 17.42 onder 6.10 18 October Zon: Op 7.09 Maan: Op 17.49 onder 17.40 onder 7.22 V.M. Vlissingen Terneuzen Hansweert 18 October. Vlissingen Terneuzen Hansweert Hoog Water u.+NAP u.+NAP Laag Water 1.43 2.08 2.13 2.42 2.25 2.10 2.05 2.35 2.21 3.15 2.31 13.47 1.8! 14.13 2.06 14.42 2.14 14.13 2.00 14.39 2.16 15.14 2.21 u.NAP 7.42 1.69 8.22 1.90 8.55 2.05 8.09 1.80 8.50 1.98 9.24 2.17 -NAP 20.07 1.99 20.48 2.19 21.21 2.36 20.34 2.07 21.16 2.26 21.50 2.44

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3