Waar is jane Grey? Strijd om de leiding van 2B in Roosendaal KAPPIE en het eiland Koeterwaal KLAKKEN AETHER UIT DE PROVINCIE Walcheren. Het voetbalprogramma Goes gaat een moeilij ke reis ondernemen. Zwaar werk voor de derde klassers. 2e KLASSE B: VlissingenBreskens; DoskoR. A.G.; R.B.C.Alliance; Middel burgDe Zeeuwen; Internos— Goes. In Roosendaal gaat een derby met als inzet de leiding van 2B. De beide Roosendaalse elftallen heb ben tot heden behoorlijke presta ties geleverd en komen beide on getwijfeld in aanmerking voor een goede positie. Plaatselijke rivali teit en veel oud-zeer zullen ge makkelijk omslaan in een animosi teit. welke de Rotterdamse scheids rechter Jongkrijg voor een zware wedstrijd plaatsen. Het zal op on ze Zeeuwse velden heel wat min der fel toegaan. In Vlissingen staat Breskens voor een vrijwel hopelo ze taak. Er is niet veel anders dan een nederlaag voor de Bressiaan- ders te voorspellen. In Middelburg kon het wel eens spannen. De Zeeuwen geeft een goede partij voetbal weg en zal het de Middel burgers niet gemakkelijk maken. De groen-witten zijn er aardig in en zodoende kan het een spannen de partij worden. Dosko krijgt be zoek van R.A.C. met een gorde kans de punten thuis te houden. Zouden we een paar weken gele den een onvoorwaardelijke over winning voor Dosko hebben durven voorspellen, we zijn t.a.v. de pres taties van R.A.C. wat voorzichti ger geworden. Goes heeft aan In ternos geen gemakkelijke tegen stander en zal zeker alle zeilen moeten bijzetten om er zonder kleerscheuren af te komen. 3e KLASSE E: Steenbergen—R.C.S.; RoburZee- landia; OdioMoe; Yerseke—Nieuw Borgvliet; ZierikzeeR.K.F.C. Waar een treffen plaats vindt tussen Zeeuwen en Brabanders, zal het voor de Zeeuwse ploegen braaf uitkijken zijn. Steenbergen is een vechtlustige ploeg met een stugge verdediging, welke de Souburgers nogal wat moeilijkheden in de weg zal leggen. De aanvallers zijn min der sterk, doch wel snel en door tastend. in staat om op ieder ogen blik voor een verrassing te zorgen. Zeelandia moet in Goes op slofjes kunnen winnen, maar mag niette min Robur. dat op iedere kans loert om wat binnen te halen, niet onderschatten. Twee oude rivalen ontmoeten elkaar in Ossendrecht. Zowel Odio als Moe zijn wat min der zeker van hun zaak geworden en zullen elkaar weer niet veel ont lopen. Een dubbeltje op zijn kant, wie de overwinning zal halen. Nieuw Borgvliet komt naar Yerse ke en heeft practisch de punten al in de zak. Yerseke doet het heel matig, zelfs slecht en en zal ook legen Nieuw Borgvliet geen over winning bevechten. Zierikzee heeft ook een moeilijke taak om van R. K.F.C. iets meer dan een gelijk spel af te dwingen. Voor een over winning der Zierikzeese ploeg komt heel wat kijken en 'iet is nog lang niet zo ver. 3e KLASSE F: AardenburgHoofdplaat; Ter- neuzenSluiskil; AxelHulst; Corn Boys—IJzendijke; Clinge Hontenisse; SteenOostburg. De thuisclubs hebben alle de beste papieren en overwinningen voor alle thuisspelers liggen eigen lijk voor de hand. Aardenburg mag daarmee tegen Hoofdplaat niet veel last hebben. Terneuzen kan aan Sluiskil de handen vol hebben en een verrassing is hier niet uit gesloten. Axel kan Hulst in de huidige vorm wel hebben en ook Corn Boys zou tegenvallen als er geen grote overwinning uit de bus kwam. Moeilijker heeft wellicht Clinge het ook. maar het moet toch wel een nederlaag worden voor Hontenisse. Wat Oostburg meer presteert dan een gelijk spel in St. Jansteen zal voor hen meevallen, want een gelijk spel zou voor ons. al een verrassing zijn en dus de tweede van het lijstje. Niettemin. Oostburg doet het niet slecht en ook een kleine kans is een kans. 4e KLASSE G: E.M.M.—Ria \V; Kruiningen—De Patrijzen. Een wat uit vorm gespeeld Ria en een E.M.M., dat vol goede moed is ontmoeten elkaar deze week in de vierde klasse. De Vlissingers zullen cr alles op zetten om de twee pun ten thuis te houden en met het nodige enthousiasme kan dat be reikt worden. Voor Kruiningen staat het wat minder goed. De Patrijzen zijn in deze wedstrijd goed voor de volle buit. RES. 2e KLASSE E: Breskens II—Terneuzen II; Goes II—Axel II; R.C.S. II—Middelburg De twee Zeeuwsch Vlaamse ré serve elftallen, welke in Breskens Öe strijd gaan aanbinden ontlopen elkaar niet veel. De thuisclub heeft ongetwijfeld de beste papieren en een overwinning der Bressiaanders is dan ook te verwachten. Goes II mag Axel II een halt toeroepen. Dit is nu net een kolfje naar de hand van de Goesenaren. Of het gelukken zal is een tweede. De Middelburg reserves hebben een eerste nederlaag te slikken gekre gen en het is "nu maar de vraag of dit een prikkel is geworden voor een extra schepje er op. dan wel of de moed wat gezakt is. In ieder ge val moet van R.C.S. II gewonnen kunnen worden. Kunstenaarszuivering dreigt te verzanden. De Commissie van rapporteurs der Tweede Kamer heeft het voorlopig verslag uitgebracht over het wetsontwerp tot wijziging van de wet Zuivering kunstenaars cn hierin od ongezouten wijze haar mening gegeven ten aanzien van het optreden van de centrale ere raad en het beleid van oud-minis ter Gielen in deze. Het verbaast zeer vele leden, dat in de memorie van toelichting slechts met enkele woorden ge waagd wordt van het ernstig con flict tussen de ereraden voor de kunst en deze centrale raad, die zo weinig respect toonde voor de von nissen van de ereraden, dat deze wet tot het besef moesten komen, dat hun werk alle zin verloor. Het wordt betreurd, dat de minister toen niet direct heeft ingegrepen en dat de voorzitters eerst in Juni 1948 moesten vernemen, dat de mi nister de ereraden reeds op 27 Ja nuari 1948 heeft opgeheven, zonder enig woord van dank- Hij deed hierdoor het bij de wet geregelde systeem eenvoudig teniet. De thans aanhangige wetswijzi ging leert, dat de minister van O.. K. en W. zich zonder reserve aan de zyde van de centrale ereraad stelt. Vele leden verklaren, dat zij hem daarin niet willen volgen, ter wijl de ereraden voor de kunst hun werk zouden moeten hervatten. Andere leden wilden de centrale raad van samenstelling veranderd zien en dit college daarna het werk als beroepsinstantie laten voort zetten. 37. De Maat had eerst even met uit- Sullende ogen staan kijken, maar tpen olde h\j de keuken uit, pardoes tegen de Meester aan. „Vlug!" riep de MaaL „Weg! Vlug!" De Meester wierp een blik ln de keu ken en holde toen met de Maat weg. De Maat liep luid te gillen" en Kappie riep: „Hier, kom hier!" Zo kwamen ze beide in de kamer te recht waar Kappie bezig was de handle naar beneden te drukken, waar op het ijzeren luik weer open ging. „Kom! We kunnen nu ontsnappen!" zei Kappie. „De Kraak ligt al buiten!" Alle mannen hingen nog machteloos met hun handen aan het hete erts vast, want de kolen in het fornuis brandden nog steeds. Ja, de Maat had een prachtig vuur gemaakt „De verraders!" siste de hoofdman woedend. „Ze ontsnappen! Ons geheim is verloren! De schurken!" De afvoer van de ln Schooneb-ek opgepompte ruwe olie wordt, ter verwerking tof producten, afgevoerd naar de raf finaderij van de N.V. Bataafse Petroleum Maatschappij te Pernis. Deze afvoer geschiedt pei trein rechtstreeks vanaf het boorterrein naar de raffi-zie rijen Op de foto: de ruwe olie gaat van de meetstations, die in het productieveld zjjn gelegen, naar het verlaadstation, waar ze uit de op de foto zichtbare tanks in de gereedstaande tankwagentrein wordt geladen. Smokkelbenden langs de Belgische grenzen. GEALLIEERDE DESERTEURS MAKEN ER DEEL VAN UIT. Volgens Reuters correspon dent zijn het voor het overgro te deel deserteurs van de ge allieerde bevrijdingskrachten, die zich schuldig maken aan het smokkelen op grote schaal over de Belgische grenzen. Het is bekend, dat er nog ver scheidene honderden van deze deserteurs clandestien in West- Europa verblijven. In Brussel is men er van overtuigd, dat de gelederen van dit smokkelaarsleger wor den versterkt door naar Bel gië gekomen buitenlandse ar beiders, die uit de Belgische steenkolenmijnen zijn wegge lopen. Van de ongeveer 17.000 Italianen en verplaatste per sonen. die sedert het einde van de oorlog in België zijn ko men werken, zijn er tot dusver ongeveer 700 verdwenen zon der een spoor achter te laten. Men -krijgt er enig idee van wat de smokkelhandel de Bel gische staat kost als men weet, dat volgpns een schat ting van de douane-autoritei ten te Brussel van de 90.000 ton koffie, die België jaarlijks importeert, ten minste 20.000 ton naar Frankrijk wordt ge smokkeld. De sigaretten gaan vooral over de Duitse grens en de douane bevestigt, dat het hierbjj om duizenden stuks gaat. Tusen België en Nederland, aldus de douane, wordt van alles gesmokkeld, maar in hoofdzaak nylons en vee. Vredesverdrag met Italië. De commissie van rapporteurs der Tweede Kamer heeft zich verenigd met het wetsontwerp tot goedkeuring van liet vre desverdrag met Italië, maar men heeft er zijn afkeuring over uitgesproken, dat dit ont werp zo laat is ingediend en dat er niet in gerept wordt ov„r de kwestie-Triëst. Feuilleton") T Romantisch verhaal van H. Morgan 57 De pseudo detective kauw de reeds sinds uren onafge broken op een stuk gum, dat hü tijdens een kort opont- \houd in Omaha had gekocht. Robby Walter had schijnbaar voor niets anders belangstel ling dan voor het eentonige landschap, waarover zich ge leidelijk de schemering uit strekte- Schijnbaar slechts, want in werkelijkheid gluur de hij steeds weer heimelijk naar de knappe jonge vrouw tegenover hem, die in de lec tuur van een roman verdiept was- Tot dusver had zii tij dens de reis nog maar z^er weinig gesproken en de jour nalist had tevergeers ver wacht een blik van verstand houding tussen haar en Brown te zuller opvangen Het was, of zij niet voor elkaar beston den. Juist deze wederzijdse on verschilligheid echter leek Robby verdacht en hij lette daarom nog scherper op. Eens zouden zjj zich toch wel verraden. Plotseling boog Al Brown zich naar hem toe en zei fluisterend: „Weet ja, dat je Jane Grey niet ongehinderd naar Hollywood brengt? Er zijn hier m de trein nog een paar mensen, die zich voor haar interesseren!". Daarbij gluurde hij onopval lend naar een man, die hen juist voorbij ging en ook door Robby reeds enige malen was opgemerkt. Hij passeerde hen nu zeker reeds voor de vijfde of zesde keer en weirp daar bij telkens een vluchtige, maar eigenaardig onderzoeken de blik op het slanke figuur tje van Jane Grey. Robby Walter' keek zijn metgezel wantrouwend aan. „Jane Grey is herkend!" ging deze kalm voort. „En ditmaal nog wel door politie mensen! Voorlopig zullen ze je nog wel ongemoeid laten, maar let eens op, als je straks In Salt Lake City moet over stappen grijpen zij in!" Jane Grey scheen een paar brokstukken van het, korte gesprek te hebben opgevan gen. Zij keek van haar boek op en er lag iets van onge. rustheid in de blik, waarmee zij de beide mannen opnam. Robby Walter was geneigd de mening van de pseudo de tective te delen, maar tegelij kertijd vermaande hem een inwendige stem voorzichtig te zijn. Misschien was dit al les maar geënsceneerd om hem in een val fe lokken; wellicht was het alleen maar de bedoeling zijn aandacht af te leiden, teneinde daardoor een gelegenheid te scheppen om te ontvluchten. De nieuwsgierigheid van die vreemdeling was ongetwijfeld verdacht... en voor Brown's veronderstelling, dat men hier met een rechercheur te doen had, viel stellig veel te zeg gen Een Incident, zoals hij dat 'vporzag, kon zeer onaan gename gevolgen hebben. Daarnaast echter was het evengoed mogelijk, dat zij spoken zagen, die er niet wa ren. De rechercheur waar schijnlijk een van die politie beambten die met elke Pacl- ficexpress plegen mee te rei zen had nu eenmaal tot taak voor de veiligheid der passagiers te zorgen. Louter uit gewoonte placht hji meer dan gewone aandacht te schenken aan mensen en dingen en daarbij was hij zich waarschijnlijk zelf niet eens bewust van de wantrouwende blik, waarmee hij dat deed. Het. kwam er nu maar op aan uit te vorsen, of Jane Grey zich inderdaad in gevaar bevond. Zo ja... nu, dan was de man die zich Brown noemde, tenminste in zoverre een bondgenoot als hij er voor zich zelf belang bjj had Jano Grey uit de handen der po litie te houden. Robby behoef de dan slechts met hem sa men te werken en op te pas sen, «dat het tweetal niet ont kwam. En tegen een derge lijke £aak voelde hij zich al leszins opgewassen. ,,'t Kan zijn, dat je gelijk hebt, Brown", gaf hij na een korte pauze toe. „Maar hoe zullen we dat met zekerheid kunnen vaststellen?" (Wordt vervolgd). Middelburg NED. HERVORMDE JEUGDLEIDSTER. In verband met het feit, dat de heer C. Gort, centrale jeugdleider van de Ned. Her vormde gemeente te Middel burg en voorzitter van de Middelburgse Jeugdraad, bin nenkort deze gemeente zal verlaten. ligt het in de bedoe ling van de Ned. Hervormde gemeente om een jeugdleid ster aan te stellen. Vlissingen EXPOSITIE IN ARBEIDERSKAMP De kampcommissie van het arbeiderskamp Vlissingen II (Koudekerkse weg) organi seert in de cantine van het kamp een tentoonstelling van téken- en schilderwerk, ge- maaikt door de kampbewoners. De tentoonstelling wordt op 19 Oct. a.s. geopend voor de kampbewoners en is van de 20e October af des avonds gra tis te bezichtigen voor het pu bliek. Er zijn aardige werk stukken bij en verwacht wordt dat er voor deze aardige ex positie ruipje belangstelling zal bestaan. St. Laurens DAMMEN. In een op Maandagavond ge houden bespreking besloot de damclub te St. Laurens toe te treden tot de Zeeuwse Dambond en met een tiental dëé! te nemen aan' de club competitie 1948/'49. Na afloop der bespreking speelde de heer M. F. de Jonge simultaan aan tien bor den, met als uitslag: 8 ge wonnen en 2 remise. Ritthem J. H. VINK JUBILEERDE. Zaterdag j.l., vierde de heer J. H. Vink zijn 25-jarig jubileum als po- litie-beambte te Ritthem. Van toren en gemeentehuis wapperde de vlag en ook door vele' inwoners was de vlag uitgestoken. Om 3 uur had ten gemeentehuize de huldiging plaats. BurgemeesterP. Daniëlse, bracht in zijn rede naar voren, hoe de heer Vink altijd op onkreukbare wijze en met hoge plichtsbetrach ting zich gedurende 25 jaren van zijn taak heeft gekweten. Door zijn bemiddeling werden enige ge allieerde vliegeniers, uit de handen van de vijand gehouden, waarvoor hij later van de geallieerde leger leiding een getuigschrift van waar dering ontving. In de gemeente was een klein comité gevormd, dat namens de burgerij een eiken bureau aanbood, terwijl aan de jubilaris door bur gemeester en raadsleden een paar boekwerken en een vulpen werden aangeboden. Hierna sprak de heer Joh. de Visser namens comité en ingezetenen een kort woord, Zeer onder de indruk dankte de heer Vink alle aanwezigen voor de ze hartelijke huldiging. Serooskerke Uitbreidingsplan herzien. Dinsdagmiddag kwam de raad der gemeente Serooskerke (W.) bijeen. Van de minister van finan ciën was bericht binnen gekomen dat de algemene en bijzondere uitkering over de jaren 1948 en 1949 respectievelijk met 10 en 20 zullen worden verhoogd. Het voorstel van B. en W. om de woning bij het gemeentehuis na 1 Januari 1949 wederom onder hands te verhuren aan de heer H. Leijten werd z.h.st. aangenomen, evenals een derde begrotingswijzi ging voor de dienst 1948. De 5- jaarlijkse afrekening voor de school der Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs werd vastgesteld. Het gemeentebestuur zal meewerken aan de electrifica- tle van de Kokerheuleweg. De gemeente zal hiervoor gedurende 15 jaren een bedrag van f 92.82 betalen. Er zal een huldeblijk worden gegeven aan de muziek vereniging E.M.M. die jubileert. De rekening over 1947 werd voorlopig vastgesteld. De inkom sten van de gewone dienst be droegen f 147.819.58. de uitgaven f 157.873.30. zodat er een nadelig slot blijft van ruim f 10.000.—. De inkomsten en uitgaven van de ka- pitaaldienst bedroegen f 114.710.68. Bij de behandeling van de ge meentebegroting voor 1949 werd besloten de jaarlijkse bijdrage aan de gemeente Vrouwenpolder voor het onderhoud van de Ga- pingeseweg over 1949 niet meer te verlenen. De vergoeding per leerling voor de bijzondere scho len werd vastgesteld op f 16. De subsidie voor de Chr. Be waarschool werd verhoogd voor de leerlingen boven de 4 jaar van f 10 tot f 15 per leerling. De ont werp begroting werd z.h.st. vast gesteld. Bij de bespreking van het uit breidingsplan werden de inge diende bezwaren in de brede be handeld. Aan enkele bezwaren werd tegemoet gekomen, maar aan een vijftal niet: de eigenaren zul len by eventuele onteigening ten volle schadeloos gesteld moeten worden. Het ontwerp-besluit werd ten slotte door de raad vastgesteld. De rondvraag leverde niets bij zonders op. Politierechter Kauwgom gesmokkeld. Ter zitting van de Politie rechter te Middelburg op 12 Octobar 1948 werden behan deld de volgende zaken De 48-jarige landarbeider A. S„ wonende te Amsterdam, had 22 wollen badpakken frauduleus ingevoerd'met de bedoeling deze in Nederland fce verkopen. Aan de aanleg plaats de»" Prov. Doot te Bres- _:ens werd verdachte echter aangehouden ^n de badpakken welke hij onder zijn kleding had verborgen ontdekt en in beslag genomen. Verdachte werd thans veroordeeld tot f 100.of 1 maand, met ver beurd verklaring der badpak ken. P. A. M., echtg. van A. S., 54 jaar, wonende te Amster dam en L. A. D., 26 jaar, monteur te Hontenisse, ver voerden met een auto 50 do zen kauwgom ter waarde van 326.50. zonder in het bezit te zijn van geldige vervoerbe- wijzen. Aan Kruiningenhaven werden verdachten door amb tenaren aangehouden en auto en goederen in beslag geno men. Verdachte M. werd veroor deeld tot 2 weken gevangenis straf: verdachte D. tot 30. of 15 dagen; Het kauwgom werd verbeurd verklaard, doch verdachte D. kreeg de voor de auto gestorte borgstelling terug. J F. M. Fr., 31 jaar. slager en R. J. H.. 27 jaar, winkelier beiden te Hontenisse, werden onder de gemeente Clinge. waar zy per rijwiel reden, ko mende uit België, door amb tenaren gesommeerd halt te houden, waarop door verdach ten werd afgestapt Zij keerden echter hun rijwielen ën vlucht ten terug naar België. Toen zij even later weer terug kwamen uit België werden zjj weer toegeroepen halt te hou den waaraan geen gevolg werd gegeven. Toen zij na achtervolging gedwongen werden af te stappen hebben zij zich met geweld tegen de gevorderde visitatie verzet; Verd. F. werd veroordeeld tot 2 maal 50.— of 25 da gen en verdachte H. tot 2 maal f 40.of 20 dagen. Sport Deze pinguïn vindt het zjjn grootste genoegen een ritje te maken op de rug van een grote alligator-schildpad. KORFBAL UITSLAGEN VAN ZATERDAG. Ie kl.: Volharding 34; Togo— Madjoe 1 0—5; B.K.C.—Vios I 2—1. 2e kl. A: Swift 2—V.K.V. 2 3—1; 3e kl. A: Top—V.Z.O.D. 5—5. 3e kl. B.: Dios 2—Dos 3—3; Sino- 10—Tjoba 2 7—0. 3e kl. D: Madjoe 2—K.W.B. 5—4. Sinoto en Dios 2 moeten een be slissingwedstrijd spelen. Zaterdag a.s. worden geen wed strijden gespeeld, daar op deze dag de jaarlykse algemene vergadering van de Zeeuwse Korfbal Bond wordt gehouden in de Prins van Oranje te Goes. De wedstrijd Togo I—Swift I op 25 September eindigde in een over winning voor Swift I (4—8). - eeuws« nippen Geslaagd voor het voorlopig machinistendiploma H. C. A. de Gelder, voor radiotelegrafist 2e kl. J. v. d. Berg. voor motordrij ver M. J. Sanderse. allen leerlin gen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Aan de Universiteit te Amster dam slaagde voor het candidaats- examen geneeskunde F. Kamer mans. vroeger te Vlissingen. Maandagavond sprak ds Jt Servaas van Gent in het ge bouw „Pro Rege" te Terneu zen. Markt berichten. VEILING WALCHEREN. 11 October 1948. Appelen: Goudreinet 2867. Zure Bellefleur 3042. Jonathan 5373. val- en fabriek 730, Courtpendu 32. Peren: Gieser Wildeman 55. Zw. Wijnpeer 44. Franse Maagdepeer 28—31. Rietpeer 31—35, val- en fa briek 17—36. Tomaten: 12—29. Meloenen: Oranje Annanas 10— 26. Suikermeloenen 11—15. Druiven: Frankenthaler 8588, Alicant 78—1.13. Bramen: 66 cent per kg. Aardappelen. BI. Eigenheimers 4.60, Bintjes 4.10. Groenten. Andijvie 417. Bloem kool I 17—38. id. II 6—14, id. 4—14. Boerekool 214. Savoye kool 59, Witte kool 6, Spruiten 4851. Spi nazie 10—26, Bospeen 612. Uien 6, Prei 7—14. Sla 4—8, Postelein 11 —31. Stoksnijbonen 2871. Dubbele 20— 38. Saxa's 20—26, Stok princes 28 —36, Komkommers I 46, id. II 4. Officiële Publicaties. AGENTSCHAPPEN. De Directeur van de Distributie- kring Walcheren maakt bekend dat met ingang van 18 October a.s. de reizend Agenten in onderstaande gemeenten als volgt zitting zullen houden: VtiM.vr.'ocn: elke Maandag- ei: Vrijdagmiddag van 1416 uur. Biggekerke: elke Donderdagmor gen van 1012 uur. Domburg: elke Dinsdagmorgen van 911.30 uur. Koudekerke: elke Donderdag middag van 13.3016 uur. Nieuw- en St. Joosland: elke Maandagmorgen van 9.30—12 uur. Oostkapelle: elke Maandagmid dag van 13—15 uur. Oost- en West-Souburg: elke Dinsdag- en Donderdagmiddag van 13.30—16 uur. Serooskerke: elke Maandagmor gen van 1012 uur. Veere: elke Vrijdagmorgen van 1012 uur. Vlissingen Havondorp: elke Dins- dagmorgeh van 1012 uur. Westkapelle: elke Woensdagmid dag van 13—15 uur en elke Zater dagmorgen van 9.3011.30 uur. Zoutelande: elke Woensdagmor gen van 9.3012 uur. In de openstelling der Agent schappen van de andere gemeen ten komt geen wijziging. De toeslagen voor Bijzondere Ar beid moeten op Zuid-Beveland worden afgehaald in de week van 18 t.m. 23 October 1948. op de be kende zittingen van de reizende Centrale kasambtenaren. Hierbij dienen te Yerseke de werkgevers van A t.m. H at te halen op Maan dagmorgen, de overigen op Vrij dag: te Krabbendljke de werk gevers van A t.m. L op Maandag middag, de overigen op Donderdag middag. Te Goes moet worden af gehaald op de op de naamlijst ver melde datum. Meegebracht moeten worden een volledig ingevulde naamlijst (in duplo) voor de 12e en 13e periode en de naamlijst van de vorige verstrekking. Na-uitreiking van levensmiddelen kaarten voor de 12e en 13e periode 1948. Na-uitreiking wordt gehouden op Maandag 25 October 1948: voor Oost-Zuid-Beveland te, Krabben- dijke van 11 tot 12 en 1.30 tot 4 uur; voor overig Zuid-Beveland te Goes van 9 tot 12 en 1.30 tot 4 uur. DISTRIBUTIEKRING TERNEUZEN. Mannelijke personen, geboren in 1930 of eerder, aan wie een versna- perings- of gecombineerde kaart is uitgereikt en dus niet in het bezit zijn van de bon Reserve H van de tabakskaart QA 808, kunnen t.m. 29 Oct. as. een rantsoenbon voor 50 gr. scheerzeep afhalen by de Distributiedlenst. Stamkaart mede brengen. De effectenbeurs te Amsterdam rnlinkt de laatste tijd niet uit door overmatige affaire. Integendeel is de handel doorgaans van zeer be scheiden afmetingen. Woensdag echter scheen het wej alsof er hoegenaamd niets meer te doen was. Er waren* vrijwel geen or ders en de beurs had een zeer stil voorkomen. Aanvankelijk kon de stemming ongeveer prijs houdend worden genoemd, aan gezien de noteringen, welke be gin beurs bekend werden, onge veer gelijk waren of zelfs iets hoger dan de slotprljzen van Dinsdag. Onder beurstyd zat er echter vrijwel geen beweging in de markt en voor de meeste fond sen kwamen de noteringen pas tegen het slot tot stand. De aan delen waarin tijdens het beurs- uUr nog iets werd gedaan, ver toonden geleidelijk aan een ver zwakking. waarbij het slot op on geveer het laagste punt van de dag kwam. maar waarbij tevens dient te worden opgemerkt, dat de slotprijzen van vandaag over het algemeen toch maar heel weinig verschilden bij die van gisteren. Amsterdamse beurs Nederland 1948 (3%) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening '47 3 Inveteringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 1952—64 Nederland N.W.S. 2»,4 Spaarc. a f 100 214 Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B. Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. K; Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart. Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dain Handelsverd. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. 19 Oct. 20 Oct. 97% 97% 97% 97% 101 101 97% 97% 80% 80% 100% 100% 94% 94% 334% 339% 164% 165% 265% 266 265% 140% 140% 153% 153% Scheepvaartberichten Vlissingen, 12 Oct. aangekomen: Coeta van Londen: vertrokken: NQordkaap naar Drobak. Gepasseerd naar Antwerpen: 12 Oct. Kemphaven van Londen, 13 Oct. Alkaid v. Las Palmas. Adm. de Eiyter v. Londen. Nassauha- ven v. Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen: Grotekerk n. Kaapstad. Fiducia n. Rotterdam. 13 Oct. Helvetia n. Londen. Castor n. Aloha. VRIJDAG. Al eerder hebben wij in deze rubriek geconstateerd. dat 4'Vrijdags het radioprogramma soms enige inzinking vertoont. Vandaag valt dit weer vast te stellen. Niettemin zijn er en kele uitzonderingen. Van de Hongaarse componist Zoltan Kodaly wordt een eerste uit voering in Nederlands gegeven van z(jn Missa Brevis (H. II 20.12). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9 Schubert: 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Joh. v. d. Moren, tenor; 11.05 De beste jaren van ons leven; 12.45 Pierre Palla, piano; 13 Nieuws: 13.50 Berlijns opera orkest; 15 Ons volk in zijn dichters; 15.20 Gramo- foonm.; 16 Herman Salomon, viool en Hans Henkemans. piano; 16.30 Tussen twaalf en zestien: 17 Orgel spel door Johan Jong: 17.20 Wij en de muziek; 18 Nieuws: 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.15 Kwartet Jan Corduwer: 20 Nieuws; 21 Men vraagt..... en wij draaien: 21.30 De kermis der ijdelheid, hoorspel; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9.35 Schoolradio; 11 De. Zonne bloem: 11.40 Schoolradio; 12.03 Eli zabeth Glastra—van Loon. sopraan, en Jan Nederpelt, piano: 13 Nieuws: 14 Middagconcert; 16 De Zonnebloem; 17.15 Pinnoduo An- dré de Raaff en Jacq. Schutte; 18 Promenade-orkest o.l.v. Benedict Sllberman; 18.30 Amsterdams Ka mermuziekgezelschap; 20 Nieuws; 20.12 Missa Brevis van Zoltan Ko daly, gemengd koor en orgel; 20.50 Uit de schatkamer van het oude testament; 21.40 Franse lyriek van troubadour tot moderne liede ren; 23 Nieuws. ZON EN MAAN. 15 October Zon: Op 7.04 onder 17.47 Maan: Op 17.17 onder 3.48 Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Hoog Water u.+NAP u.+NAP 0.40 <1.70 1.05 1.88 1.32 2.03 1.53 1.44 12.48 1.62 13.17 1.80 13.39 1.93 14.04 1.23 Laag Water u.—NAP u.—NAP 6.38 1.41 7.15 1.70 7.46 1.85 7.33 1.24 19.05 1.8 19.43 2.02 20.13 2.18 19.46 1.52

Provinciale Zeeuwse Courant | 1948 | | pagina 3